Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 lipca 2008 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Pomogą dręczonym zwierzakom

0 6 A A

Nawet 50 tys. zł grzywny i dożywotni zakaz posiadania zwierząt - takich kar dla oprawców chcą przedstawiciele organizacji broniących praw czworonogów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za zmianą przepisów prawa są też posłowie PO. W poniedziałek poinformowali o swoim projekcie.

Płonący pies skamle i ucieka. Scenę nagrywa trzech nastolatków i chwali się egzekucją, rozsyłając film znajomym. Te wydarzenia rozegrały się pod Lublinem i wstrząsnęły Polską.

Przypomnijmy. Trzej chłopcy, którzy zakatowali szczeniaka husky, przyznali się w piątek do winy. Ale ani 11-letni Damian S. i jego 16-letni brat Stanisław S., ani ich kolega - 15-letni Piotr D. - nie potrafili powiedzieć, dlaczego to zrobili. - W tym tygodniu dokumentację tej sprawy przekażemy do sądu rodzinnego. On zadecyduje o losie sprawców - mówi Witold Laskowski z lubelskiej policji.

Tymczasem w Sejmie trwają prace nad zaostrzeniem kar za znęcanie się nad zwierzętami. Pilotuje je lubelska posłanka PO Joanna Mucha. Projekt przygotowują przedstawiciele ok. 20 organizacji walczących o prawa zwierząt. Chcą wprowadzenia nawet 50 tys. zł grzywny dla oprawców i dożywotniego zakazu posiadania jakichkolwiek zwierząt.

- Projekt zakłada odebranie okrutnemu właścicielowi prawa własności. Tak, aby zwierzak mógł trafić do adopcji - mówi Joanna Mucha. - Teraz to się prawie nie zdarza.

Nowe przepisy miałyby także zapewnić większą kontrolę nad schroniskami i nad psami ras agresywnych. Konsultacje mają się zakończyć w tym tygodniu. Po wakacjach autorzy tych propozycji będą szukać dla nich większości parlamentarnej.

Kara do dwóch lat więzienia dla oprawców miałaby pozostać bez zmian. - "Bacik prawny” jest w porządku, ale pamiętajmy o edukacji - apeluje Jacek Bożek, założyciel Klubu Gaja, który od lat walczy m.in. o prawa zwierząt i prowadzi akcję edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży. - Bez edukacji młodzi traktują zwierzę jak rzecz. Spalenie ławki nie jest już dla nich tak atrakcyjne, jak spalenie żywej istoty. Jeśli nie nałożymy im do serc, że zwierzę też czuje ból, to trudno będzie stosować prawo.

Tymczasem oprawcy spod Lublina czekają na wyrok w domach. Sąd rodzinny nie zdecydował się na umieszczenie ich w izbie dziecka. Grozi im dozór kuratora albo umieszczenie w ośrodku wychowawczym.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maksiu / 8 lipca 2008 o 21:10
0
Czy młodzi zwyrodnialcy zostaną ukarani?! Domagamy się tego!
Avatar
A. / 8 lipca 2008 o 13:05
0
Ciekawa jestem czy sędzia, który prowadził rozprawę i wypuścił tych gówniarzy do domu może spokojnie spać? Czy kiedykolwiek miał jakieś zwierzę w domu? Nie trzeba mieć ukończonych studiów prawniczych, żeby umieć odróżniać dobro od zła, tą naukę przekazuje się już małym dzieciom.
Avatar
Gość / 8 lipca 2008 o 10:19
0
Agata napisał:
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są osoby które nigdy nie powinny trzymać zwierząt, zarówno domowych pupili jak i gospodarskich z racji tego, iż je po prostu zaniedbują lub się nad nimi znęcają.
Przykład tego co się stało z tym psiakiem jest tutaj wyraźnyum sygnałem, ze trzeba coś zmienić, nie wolno być obojętnym na krzywdę zwierząt, w końcu wiążąc się z człowiekiem podporządkowały się jemu w zamian za opiekę a nie każdy wlaściciel wywiązuje się z tej "umowy" skazując je na cierpienie. Dlatego lepiej aby ktoś kto naprawdę kocha zwierzęta i nie jest mu obojętny ich los zajmował się nimi niż taka nieodopwiedzialna osoba.
Kara grzywny ma odstraszać, w innych krajach też to funkcjonuje i się sprawdza. Często jest ona niższa ale dobrze spełnia swoją rolę i taka osoba zanim weźmie kolejne zwierzę mocno się zastanowi.

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są os... rozwiń
Avatar
baba ze wsi / 8 lipca 2008 o 09:37
0
Uwaga podaję dane osobowe zwyrodnialców. Czynię to w pełni świadomie. ........
Avatar
kotopies2 / 8 lipca 2008 o 08:30
0
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, bezdomnemu, Cyganowi albo ... własnym rodzicom. Tych ostatnich nie byłoby mi zresztą żal. Wychowali potwory.
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, ... rozwiń
Avatar
Agata / 7 lipca 2008 o 22:31
0
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam
Avatar
maksiu / 8 lipca 2008 o 21:10
0
Czy młodzi zwyrodnialcy zostaną ukarani?! Domagamy się tego!
Avatar
A. / 8 lipca 2008 o 13:05
0
Ciekawa jestem czy sędzia, który prowadził rozprawę i wypuścił tych gówniarzy do domu może spokojnie spać? Czy kiedykolwiek miał jakieś zwierzę w domu? Nie trzeba mieć ukończonych studiów prawniczych, żeby umieć odróżniać dobro od zła, tą naukę przekazuje się już małym dzieciom.
Avatar
Gość / 8 lipca 2008 o 10:19
0
Agata napisał:
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są osoby które nigdy nie powinny trzymać zwierząt, zarówno domowych pupili jak i gospodarskich z racji tego, iż je po prostu zaniedbują lub się nad nimi znęcają.
Przykład tego co się stało z tym psiakiem jest tutaj wyraźnyum sygnałem, ze trzeba coś zmienić, nie wolno być obojętnym na krzywdę zwierząt, w końcu wiążąc się z człowiekiem podporządkowały się jemu w zamian za opiekę a nie każdy wlaściciel wywiązuje się z tej "umowy" skazując je na cierpienie. Dlatego lepiej aby ktoś kto naprawdę kocha zwierzęta i nie jest mu obojętny ich los zajmował się nimi niż taka nieodopwiedzialna osoba.
Kara grzywny ma odstraszać, w innych krajach też to funkcjonuje i się sprawdza. Często jest ona niższa ale dobrze spełnia swoją rolę i taka osoba zanim weźmie kolejne zwierzę mocno się zastanowi.

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są os... rozwiń
Avatar
baba ze wsi / 8 lipca 2008 o 09:37
0
Uwaga podaję dane osobowe zwyrodnialców. Czynię to w pełni świadomie. ........
Avatar
kotopies2 / 8 lipca 2008 o 08:30
0
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, bezdomnemu, Cyganowi albo ... własnym rodzicom. Tych ostatnich nie byłoby mi zresztą żal. Wychowali potwory.
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, ... rozwiń
Avatar
Agata / 7 lipca 2008 o 22:31
0
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki 0 2

Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że 20-letni mieszkaniec Łęcznej może posiadać narkotyki.

7 pytań, które pomaga zbudować markę

7 pytań, które pomaga zbudować markę 0 0

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu 4 4

Wojewoda lubelski wróci na ławę oskarżonych. Przemysław Czarnek mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”.

Festiwal Kultury Ukraińskiej "Ukraina w Centrum Lublina" [program]
22 listopada 2018, 17:00

Festiwal Kultury Ukraińskiej "Ukraina w Centrum Lublina" [program] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 11. w Lublinie zorganizowany zostanie Festiwal Kultury Ukraińskiej Ukraina w Centrum Lublina. W tym roku Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza zaprasza w dniach 22-25 listopada.

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy 0

Rozmowa z Jackiem Garbaczewskim, dyrektorem SKENDE.

Na ul. Narutowicza w Lublinie zobaczył zataczającą się kobietę z wózkiem

Na ul. Narutowicza w Lublinie zobaczył zataczającą się kobietę z wózkiem 9 5

Zataczającą się z wózkiem kobietę, zauważył w centrum Lublina przechodzień i poinformował o tym policjantów.

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany

Samochód kierowcy Taxify odjechał na lawecie. Jeśli nie zapłaci kary, zostanie zlicytowany 35 5

Piątkowo-sobotnia noc zaowocowała kolejnymi kontrolami kierowców wykonujących przewozy za pośrednictwem aplikacji Taxify. Jedno z aut odjechało na lawecie.

Pasja, jaką jest wędkarstwo

Pasja, jaką jest wędkarstwo 0 0

Wędkowanie nie powinno nikogo dziwić, jeśli znajdzie stałe miejsce wśród zainteresowań współczesnych facetów. Niemniej jednak, w obecnych czasach wiele kobiet, odkrywa w nim swoją naturę. Pasjonaci to naprawdę pełne życia i zawziętości osoby, które poświęcić dla wędkarstwa są w stanie wiele. Co kieruje hobbystami, że pomimo niesprzyjających warunków i licznych obowiązków, znajdują czas na wodne przygody i łowiska?

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena

Ślisko na drogach. Straciła panowanie nad oplem, uderzyła w volkswagena 0 3

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 23:30 w miejscowości Bogdanka.

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji

Zmiana warty w gminach powiatu puławskiego. Terminy pierwszych sesji 1 6

W tym tygodniu dojdzie do zaprzysiężenia wybranych w ostatnich wyborach radnych nowej kadencji oraz wójtów, burmistrzów i prezydenta. Pierwsze uroczyste sesje w gminach powiatu puławskiego odbędą się w Kurowie, Janowcu i Kazimierzu Dolnym. Jako ostatni zaprzysiężenie złoży nowy samorząd w Baranowie.

Kombucha - dlaczego warto ją pić?

Kombucha - dlaczego warto ją pić? 0 0

Kombucha, inaczej grzyb herbaciany. Na jego bazie przygotowuje się napój z kombuchy. Jego właściwości lecznicze są od wieków wykorzystywane w medycynie naturalnej. Napój z kombuchy jest polecany na prawie wszystkie schorzenia, jako eliksir życia i uniwersalny środek leczniczy.