Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

7 lipca 2008 r.
21:01
Edytuj ten wpis

Pomogą dręczonym zwierzakom

0 6 A A

Nawet 50 tys. zł grzywny i dożywotni zakaz posiadania zwierząt - takich kar dla oprawców chcą przedstawiciele organizacji broniących praw czworonogów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za zmianą przepisów prawa są też posłowie PO. W poniedziałek poinformowali o swoim projekcie.

Płonący pies skamle i ucieka. Scenę nagrywa trzech nastolatków i chwali się egzekucją, rozsyłając film znajomym. Te wydarzenia rozegrały się pod Lublinem i wstrząsnęły Polską.

Przypomnijmy. Trzej chłopcy, którzy zakatowali szczeniaka husky, przyznali się w piątek do winy. Ale ani 11-letni Damian S. i jego 16-letni brat Stanisław S., ani ich kolega - 15-letni Piotr D. - nie potrafili powiedzieć, dlaczego to zrobili. - W tym tygodniu dokumentację tej sprawy przekażemy do sądu rodzinnego. On zadecyduje o losie sprawców - mówi Witold Laskowski z lubelskiej policji.

Tymczasem w Sejmie trwają prace nad zaostrzeniem kar za znęcanie się nad zwierzętami. Pilotuje je lubelska posłanka PO Joanna Mucha. Projekt przygotowują przedstawiciele ok. 20 organizacji walczących o prawa zwierząt. Chcą wprowadzenia nawet 50 tys. zł grzywny dla oprawców i dożywotniego zakazu posiadania jakichkolwiek zwierząt.

- Projekt zakłada odebranie okrutnemu właścicielowi prawa własności. Tak, aby zwierzak mógł trafić do adopcji - mówi Joanna Mucha. - Teraz to się prawie nie zdarza.

Nowe przepisy miałyby także zapewnić większą kontrolę nad schroniskami i nad psami ras agresywnych. Konsultacje mają się zakończyć w tym tygodniu. Po wakacjach autorzy tych propozycji będą szukać dla nich większości parlamentarnej.

Kara do dwóch lat więzienia dla oprawców miałaby pozostać bez zmian. - "Bacik prawny” jest w porządku, ale pamiętajmy o edukacji - apeluje Jacek Bożek, założyciel Klubu Gaja, który od lat walczy m.in. o prawa zwierząt i prowadzi akcję edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży. - Bez edukacji młodzi traktują zwierzę jak rzecz. Spalenie ławki nie jest już dla nich tak atrakcyjne, jak spalenie żywej istoty. Jeśli nie nałożymy im do serc, że zwierzę też czuje ból, to trudno będzie stosować prawo.

Tymczasem oprawcy spod Lublina czekają na wyrok w domach. Sąd rodzinny nie zdecydował się na umieszczenie ich w izbie dziecka. Grozi im dozór kuratora albo umieszczenie w ośrodku wychowawczym.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maksiu / 8 lipca 2008 o 21:10
0
Czy młodzi zwyrodnialcy zostaną ukarani?! Domagamy się tego!
Avatar
A. / 8 lipca 2008 o 13:05
0
Ciekawa jestem czy sędzia, który prowadził rozprawę i wypuścił tych gówniarzy do domu może spokojnie spać? Czy kiedykolwiek miał jakieś zwierzę w domu? Nie trzeba mieć ukończonych studiów prawniczych, żeby umieć odróżniać dobro od zła, tą naukę przekazuje się już małym dzieciom.
Avatar
Gość / 8 lipca 2008 o 10:19
0
Agata napisał:
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są osoby które nigdy nie powinny trzymać zwierząt, zarówno domowych pupili jak i gospodarskich z racji tego, iż je po prostu zaniedbują lub się nad nimi znęcają.
Przykład tego co się stało z tym psiakiem jest tutaj wyraźnyum sygnałem, ze trzeba coś zmienić, nie wolno być obojętnym na krzywdę zwierząt, w końcu wiążąc się z człowiekiem podporządkowały się jemu w zamian za opiekę a nie każdy wlaściciel wywiązuje się z tej "umowy" skazując je na cierpienie. Dlatego lepiej aby ktoś kto naprawdę kocha zwierzęta i nie jest mu obojętny ich los zajmował się nimi niż taka nieodopwiedzialna osoba.
Kara grzywny ma odstraszać, w innych krajach też to funkcjonuje i się sprawdza. Często jest ona niższa ale dobrze spełnia swoją rolę i taka osoba zanim weźmie kolejne zwierzę mocno się zastanowi.

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są os... rozwiń
Avatar
baba ze wsi / 8 lipca 2008 o 09:37
0
Uwaga podaję dane osobowe zwyrodnialców. Czynię to w pełni świadomie. ........
Avatar
kotopies2 / 8 lipca 2008 o 08:30
0
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, bezdomnemu, Cyganowi albo ... własnym rodzicom. Tych ostatnich nie byłoby mi zresztą żal. Wychowali potwory.
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, ... rozwiń
Avatar
Agata / 7 lipca 2008 o 22:31
0
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam
Avatar
maksiu / 8 lipca 2008 o 21:10
0
Czy młodzi zwyrodnialcy zostaną ukarani?! Domagamy się tego!
Avatar
A. / 8 lipca 2008 o 13:05
0
Ciekawa jestem czy sędzia, który prowadził rozprawę i wypuścił tych gówniarzy do domu może spokojnie spać? Czy kiedykolwiek miał jakieś zwierzę w domu? Nie trzeba mieć ukończonych studiów prawniczych, żeby umieć odróżniać dobro od zła, tą naukę przekazuje się już małym dzieciom.
Avatar
Gość / 8 lipca 2008 o 10:19
0
Agata napisał:
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są osoby które nigdy nie powinny trzymać zwierząt, zarówno domowych pupili jak i gospodarskich z racji tego, iż je po prostu zaniedbują lub się nad nimi znęcają.
Przykład tego co się stało z tym psiakiem jest tutaj wyraźnyum sygnałem, ze trzeba coś zmienić, nie wolno być obojętnym na krzywdę zwierząt, w końcu wiążąc się z człowiekiem podporządkowały się jemu w zamian za opiekę a nie każdy wlaściciel wywiązuje się z tej "umowy" skazując je na cierpienie. Dlatego lepiej aby ktoś kto naprawdę kocha zwierzęta i nie jest mu obojętny ich los zajmował się nimi niż taka nieodopwiedzialna osoba.
Kara grzywny ma odstraszać, w innych krajach też to funkcjonuje i się sprawdza. Często jest ona niższa ale dobrze spełnia swoją rolę i taka osoba zanim weźmie kolejne zwierzę mocno się zastanowi.

'

Tu chodzi o zmanię istniejącej ustawy o ochronie zwierząt. Dodatkowo chcą wprowadzić egzaminy dla właścicieli agresywnych ras a co za tym idzie większą kontrolę nad nimi, tak aby nie dochodziło do ataków na ludzi, dzieci. Dzisiaj wielu włascicieli nie dba o swoje zwierzęta, a posiadając agresywnego psa i nie zajmując się nim w sposób odpowiedni naraża się i zwierzę i ludzi bo nigdy nie wiadomo czy taki pies nie zaatakuje.
W pełni to popieram, dożywotni zakaz posiadania zwierząt też ponieważ są os... rozwiń
Avatar
baba ze wsi / 8 lipca 2008 o 09:37
0
Uwaga podaję dane osobowe zwyrodnialców. Czynię to w pełni świadomie. ........
Avatar
kotopies2 / 8 lipca 2008 o 08:30
0
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, bezdomnemu, Cyganowi albo ... własnym rodzicom. Tych ostatnich nie byłoby mi zresztą żal. Wychowali potwory.
Popieram żądanie P.Małysza ze Straży dla Zwierząt. Należy opublikować wizerunki spawców bestialsiego mordu na szczeniaku i podać do wiadomości publicznej ich dane. Należy to czynić w każdym przypadku (np. sprawa ukamieniowania i utopienia w Tatrach młodego nieedźwiadka przez pseudoturystów). Normalni ludzie mają prawo wiedzieć z kim nie powinny kontaktować się ich dzieci. Społeczny ostracyzm też stanowiłby karę dla takich sadystów. Przecież jeśli "im się upiecze" to, co zrobili, za rok czy dwa zrobią coś takiego młodszemu koledze, ... rozwiń
Avatar
Agata / 7 lipca 2008 o 22:31
0
Po 50 tys. od każdego czy 50 tys. od wszystkich razem? A co będzie jak nie będa mieli tych pieniędzy? Komornik odstapi od sciągnięcia grzywny z uwagi na trudną sytuację rodziny? A co do zakazu posiadania zwierząt: to nie kara dla nich tylko łaska dla zwierząt. Zresztą, kto to będzie egzekwował za 5 lat, za 10, za 20?? I czy zakaz obejmuje tylko tych trzech czy także ich rodziny? Pozdrawiam
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić

Wybuch gazu w kamienicy na Starym Mieście w Lublinie. Lokatorzy nadal nie mogą tu wrócić 0 0

Uszkodzona po wybuchu gazu staromiejska kamienica przy ul. Rybnej przejdzie gruntowny remont pod nadzorem konserwatora zabytków. Miasto zarezerwowało już pieniądze na projekt przebudowy. Konieczna jest naprawa dachu i wymiana zalanych stropów.

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn

Po wichurach w Lubelskiem. Drzewo przygniotło samochód, w środku jechało czterech mężczyzn 4 4

Volkswagen, który w poniedziałek rano przejeżdżał ul. Piwną w Chełmie, został przygnieciony przez drzewo. Jeden z pasażerów trafił ranny do szpitala.

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta

Lublin z własną kryptowalutą? Pomysły kandydata na prezydenta 0 8

Pomysły na wykorzystanie nowych technologii w życiu miasta przedstawiał we wtorek poseł Jakub Kulesza, kandydat na prezydenta Lublina z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”.

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków
film

Lubartów: Kwartet smyczkowy zagrał na otwarciu oczyszczalni ścieków 0 2

Kwartet smyczkowy OFF and BACH przygrywał na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków w Lubartowie. Największa inwestycja w historii miasta kosztowała ponad 58 mln zł.

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu

Mezoterapia twarzy, szyi i dekoltu – recepta na zatrzymanie czasu 0

Zależy ci na tym, aby twoja skóra zachowała młodość na dłużej? W takim razie odpowiednia pielęgnacja skóry to za mało – oprócz niej warto skorzystać z zabiegów mezoterapii, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty. Na czym dokładnie polega mezoterapia i ile musimy za nią zapłacić?

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani

Lubelskie: Śmierć nastolatki i jej chłopaka. Dilerzy zatrzymani 11 1

Zatrzymano dwóch dilerów narkotyków, którzy mają być powiązani ze śmiercią młodych ludzi w Biskupicach. 17-latka i jej chłopak zmarli najprawdopodobniej po przedawkowaniu środków odurzających – ustalili śledczy. Nie wykluczają, że były to dopalacze.

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim

Lublin: UMCS ma problem z kampusem zachodnim 2 6

UMCS ma poważny problem z budową nowych siedzib Wydziału Politologii i Instytutu Psychologii. Do przetargu na roboty budowlane stanęły cztery firmy, ale wszystkie oferty przekraczają kwotę, którą gotowa jest wydać uczelnia.

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie
7 grudnia 2018, 18:00

XX-lecie zespołu Coma w Domu Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W tym roku zespół Coma świętuje swoje XX-lecie. Z tej okazji formacja wyruszyła w urodzinową trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert odbędzie się 7 grudnia o godz. 18 w klubie Dom Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów
galeria

Chcą porzucić Sejm dla samorządu. Sprawdziliśmy aktywność lubelskich posłów 7 23

Jarosław Sachajko to lider w liczbie wystąpień na posiedzeniach Sejmu (240) i złożonych interpelacji (707). Na przeciwległym biegunie jest Sylwester Tułajew, który na swoim koncie ma zaledwie 5 interpelacji.

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór
galeria

Tak będą wyglądać nowe dowody osobiste. Jest już wzór 0 4

Wiosną 2019 r. ma się zmienić wygląd dowodu osobistego> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pokazało jego wzór.

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód
galeria

Lubelskie: 13-latek na motorowerze wjechał wprost pod samochód 11 1

Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 17 między miejscowościami Andrzejówka i Bukowa (pow. biłgorajski).

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie
galeria

Zderzenie toyoty i skody na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie 4 3

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Skłodowskiej i Akademickiej w Lublinie.

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted
30 września 2018, 19:00

"Bezczelny koniec lata" w Just Crafted 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 30 września o godz. 19 w Just Crafted (ul. Cicha 2) odbędzie się pokaz krótkich form improwizowanych w wykonaniu Teatru Bezczelny.

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach

Praca w Lublinie. Szukają osób mówiących w nietypowych językach 15 5

Powstaje wielojęzyczne centrum obsługi klienta Voice Contact Center. Poszukiwani są pracownicy znający języki obce m.in. czeski i węgierski.

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej
galeria

Tomasz Wójtowicz: Żeby nie było gorzej 1 0

Rozmowa z Tomaszem Wójtowiczem, legendą światowej siatkówki, która świętowała jubileusz 65-lecia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!