Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 maja 2010 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Pomóż rodzicom trojaczków z Niedrzwicy Dużej

0 77 A A

Rodzina z Niedrzwicy Dużej powiększyła się właśnie o trojaczki. Dwie dziewczynki i chłopiec urodzili się w lubelskim szpitalu przy ulicy Jaczewskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jestem bardzo szczęśliwa, ale martwię się, jak sobie poradzimy – przyznaje Wioletta Pastusiak-Smoleń z Niedrzwicy Dużej, mama trojaczków.

– Wiedzieliśmy od dawna, że nasza rodzina znacznie się powiększy. Było to dla nas ogromne zaskoczenie, ale musimy jakoś dać radę – dodaje jej mąż Marcin Smoleń.

Trojaczki urodziły się kilka dni temu. Chłopiec ważył 2270 g, dziewczynki 2250 g i 1970 g. Dzieci są zdrowe, ale na razie muszą zostać w szpitalu.

Teraz rodzina państwa Smoleniów liczy 7 osób. Małżeństwo wychowuje już dwoje dzieci: 11-letnią Andżelikę i 5-letniego Rafała. Co ciekawe, cała piątka urodziła się jednego dnia, 21 maja i teraz będą razem obchodzić urodziny.
Rodzice wspólnie ze starszymi dziećmi zastanawiają się nad imionami dla trojaczków. – Może Julka albo Weronika – proponuje Andżelika. – A brat może się nazywać Michał lub Marcin.

Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Mieszkają razem z babcią w wynajętym domu. – Zajmujemy z dziećmi jeden pokój – mówi pani Wioletta. Jej mąż sam utrzymuje rodzinę, pracuje w budownictwie.

– Zięć raz ma pracę, raz nie – ubolewa babcia trojaczków Elżbieta Dzido. – W zimie pracował tylko 2–3 dni w tygodniu. Córka nie ma zasiłku. Do tej pory jakoś wiązali koniec z końcem, teraz na pewno będzie trudniej.

Najbardziej potrzebne są rzeczy dla maluchów. – Przydałyby się ubranka, pieluchy, kosmetyki dla dzieci – wylicza mama trojaczków. – Łóżeczka już mamy, ale nadal nie mamy wózka i wanienki.
W gminie również obiecują pomoc. – Do tej pory nie było u nas trojaczków. Na pewno nie zostawimy ich samych, pomyślimy o jakiejś pomocy – zapewnia Zdzisław Antoń, wójt gminy Niedrzwica Duża. – Rozumiem, że mają kłopoty mieszkaniowe, ale na mieszkanie na razie nie ma szans.

Pomoc obiecuje też przewodniczący Rady Gminy. – Znam sytuację tej rodziny. Na pewno będziemy się starali jakoś pomóc, bo trojaczki oznaczają potrójne wydatki dla rodziny. Na najbliższej sesji zainteresuję sprawą radnych i myślę, że nie pozostaną obojętni – podkreśla Ryszard Golec.



Komentarze 77

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 grudnia 2013 o 09:07
0

Nie rozumiem jednego - skoro rodzina nie ma własnego domu i tylko jeden rodzic pracuje to jak może decydować się na kolejne dzieci ???????????? Może mi ktoś to wyjaśni bo ja takiego postępowania nie rozumiem.... A potem rozkładać ręce i liczyć na ludzi dobrej woli, bo sami nie są w stanie zapewnić nawet podstawowego minimum - nie mówiąc już o niczym więcej - bo wózek, wanienka, ubranka to minimum. Dla mnie głupota ludzka i nieodpowiedzialność nie zna granic. Rozumiem jeśli rodzina nagle znajdzie się w trudnej sytuacji - rodzice stracą dom, pracę itp. Ale z premedytacją - nie mając nic decydować się na kolejne dzieci to głupota!!!!!

też tego nie rozumiem, przecież  ich już na tych dwoje nie było stać, nie wspominając o trzecim, my z mężem pracujemy i ledwie nas stać na jedno

też tego nie rozumiem, przecież  ich już na tych dwoje nie było stać, nie wspominając o trzecim, my z mężem pracujemy i ledwie nas stać na jedno

rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2010 o 20:59
0
Gość napisał:
Zastanówcie się chwile nad tym co piszecie... to rece opadaja jacy ludzie sa zawistni... tak naprawde g**no was to obchodzi w jakich warunkach zyja, gdzie pracuja czego nie maja wielkiej willi i czy prosza sami o pomoc czy przez kogos... nie chcecie nie pomagajcie proste! a nie kłapac aby umiecie i oceniac siedza przed komputerem(z góry gratuluje niektórym że opanowały to sztuke obsługi tego pudła za które jak jedna mądra twierdzi ze "zagadala i ma") Fakt jest taki ze nikomu nie mozna zabronic posiadania dziecka czy tez 4 dzieci... i nie zaleznie od warunkow te dzieci nalezy wychowac jak tylko sie najlepiej umie i jezeli istnieja ludzie ktory wyciagna do nich pomocna dlon i okaza serce to uda im sie odbic... Dlaczego spoleczenstwo polskie czy tez ta wieś ma tyle zazdrosnych, zawistnych ludzi? dlaczego w kazdym prolemie w kazdej sprawie wiekszosc potrafi tylko za plecami gadac... tylko gdyby wam przyszlo powiedziec to im w twarz to nikt by sie nie odezwal tylko siedzicie przed tymi ekranami i wielka madrosc ukazujecie!

pustaku jeden, pomoc dla nich pójdzie z publicznych pieniędzy,no ale co to ciebie może obchodzic jeśli sam ani grosza do tego wora bez dna nie dokładasz bo nie pracujesz?? i przestań obrażać ciężko pracujących ludzi, którzy pracują właśnie po to , żeby zapewnić swoim dzieciom utrzymanie, wychowanie, , wykształcenie

pustaku jeden, pomoc dla nich pójdzie z publicznych pieniędzy,no ale co to ciebie może obchodzic jeśli sam ani grosza do tego wora bez dna nie dokładasz bo nie pracujesz?? i przestań obrażać ciężko pracujących ludzi, którzy pracują właśnie po to , żeby zapewnić swoim dzieciom utrzymanie, wychowanie, , wykształcenie rozwiń
Avatar
~ona~ / 8 czerwca 2010 o 20:50
0
Ja jestem zdenerwowana tym wszystkim co się dzieje! Sama jestem w ciąży i trochę chorowałam, musiałam przerwać pracę. Mąż pracuję i dajemy sobie radę, to nasze pierwsze i upragnione dziecko. Nie prosimy nikogo o pomoc chociaż byłoby miło dostać chociaż paczkę pampersów. Sami sobie dajemy radę. Stać nas, mamy oszczędności. Po prostu skoro ma się trudną sytuacje to się o dzieciach w ogóle nie myśli i zabezpiecza się jak tylko można. Kobieto najpierw myśl! Nie było ich stać na dzieci. Wcześniej już mieli 2 teraz 3 to razem 5. I co my będziemy ich utrzymywać.
Ja jestem zdenerwowana tym wszystkim co się dzieje! Sama jestem w ciąży i trochę chorowałam, musiałam przerwać pracę. Mąż pracuję i dajemy sobie radę, to nasze pierwsze i upragnione dziecko. Nie prosimy nikogo o pomoc chociaż byłoby miło dostać chociaż paczkę pampersów. Sami sobie dajemy radę. Stać nas, mamy oszczędności. Po prostu skoro ma się trudną sytuacje to się o dzieciach w ogóle nie myśli i zabezpiecza się jak tylko można. Kobieto najpierw myśl! Nie było ich stać na dzieci. Wcześniej już mieli 2 teraz 3 to razem 5. I co my bę... rozwiń
Avatar
myszkaqw2 / 29 maja 2010 o 18:01
0
każdy kto się wypowiada ma trochę racji,z jednej strony są dzieci i tu nic sie nie zmieni,z drugiej strony są złe warunki mieszkaniowe i finansowe,no a potem jest wpadka,nie żyjemy w sredniowieczu są metody zabezpieczeń,nie może tak być że jakaś kobieta zaliczy wpadkę,urodzi trojaczki i zaraz pani redaktor w jej imieniu prosi o wsparcie,i zakładam że zanim ta pani napisała artykuł to skonsultowała to z tą mamą,opieka społeczna nie wiem co robi ale skoro sa trudne warunki to niech ruszą swoje 4 litery i im pomogą zamiast siedzieć pić kawę i malować pazury,dlaczego znajome pań z opieki mają dodatki i świadczenia ? bo maja znajomości,mnie osobiście nie interesuje z jakiego powodu mieszkają z babcią,mama wezmie becikowe i zrobi zakupy,noworodki nie muszą od razu mieć osobnych łóżeczek,sa ciuchlandy gdzie można za grosze kupić ubranka wystarczy je potem porządnie wyprac,mama dostanie rodzinne więc nie ma tak że umrą z głodu,denerwujące jest to że od razu jest artykuł o wsparciu,jest tyle innych osób potrzebujących bardziej i co i nic cisza a tu wpadka dzieci i pomoc a oni za 3 latka dorobia sobie blizniaki i od nowa to samo.może jestem wredna ale mam trójeczkę dzieci,do nikogo ręki nie wyciągałam,mąż zapracował na nas skoro dalismy im życie zarabiamy na życie,nie ma to jak nauczyc sie tylko brac
każdy kto się wypowiada ma trochę racji,z jednej strony są dzieci i tu nic sie nie zmieni,z drugiej strony są złe warunki mieszkaniowe i finansowe,no a potem jest wpadka,nie żyjemy w sredniowieczu są metody zabezpieczeń,nie może tak być że jakaś kobieta zaliczy wpadkę,urodzi trojaczki i zaraz pani redaktor w jej imieniu prosi o wsparcie,i zakładam że zanim ta pani napisała artykuł to skonsultowała to z tą mamą,opieka społeczna nie wiem co robi ale skoro sa trudne warunki to niech ruszą swoje 4 litery i im pomogą zamiast siedzieć pić kawę i m... rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 00:50
0
Zastanówcie się chwile nad tym co piszecie... to rece opadaja jacy ludzie sa zawistni... tak naprawde g**no was to obchodzi w jakich warunkach zyja, gdzie pracuja czego nie maja wielkiej willi i czy prosza sami o pomoc czy przez kogos... nie chcecie nie pomagajcie proste! a nie kłapac aby umiecie i oceniac siedza przed komputerem(z góry gratuluje niektórym że opanowały to sztuke obsługi tego pudła za które jak jedna mądra twierdzi ze "zagadala i ma") Fakt jest taki ze nikomu nie mozna zabronic posiadania dziecka czy tez 4 dzieci... i nie zaleznie od warunkow te dzieci nalezy wychowac jak tylko sie najlepiej umie i jezeli istnieja ludzie ktory wyciagna do nich pomocna dlon i okaza serce to uda im sie odbic... Dlaczego spoleczenstwo polskie czy tez ta wieś ma tyle zazdrosnych, zawistnych ludzi? dlaczego w kazdym prolemie w kazdej sprawie wiekszosc potrafi tylko za plecami gadac... tylko gdyby wam przyszlo powiedziec to im w twarz to nikt by sie nie odezwal tylko siedzicie przed tymi ekranami i wielka madrosc ukazujecie!
Zastanówcie się chwile nad tym co piszecie... to rece opadaja jacy ludzie sa zawistni... tak naprawde g**no was to obchodzi w jakich warunkach zyja, gdzie pracuja czego nie maja wielkiej willi i czy prosza sami o pomoc czy przez kogos... nie chcecie nie pomagajcie proste! a nie kłapac aby umiecie i oceniac siedza przed komputerem(z góry gratuluje niektórym że opanowały to sztuke obsługi tego pudła za które jak jedna mądra twierdzi ze "zagadala i ma") Fakt jest taki ze nikomu nie mozna zabronic posiadania dziecka czy tez 4 dziec... rozwiń
Avatar
~gość~ / 28 maja 2010 o 22:32
0
chcesz to daj kasę nie chcesz to nie daj przecież nikt nikogo nie zmusza, a wypisywanie o komś coś głupiego tylko z domysłu lub z plotek to nie na miejscu. Inny temat to faktem jest, że nasza opieka spoleczna dba o tych, którzy nie zawsze tej opieki potrzebują, ale sa tacy co wiedza, że im się i tak należy, a jeszcze potrafią nakrzyczeć to szefowa boi się o swoją d....., to im wypłaca. Na terenie gminy jest dużo rodzin, które potrzebują pomocy ale nie kwalifikują się do pomocy bo np. ktoś ma g....wniane gospodarstwo, albo ktoś pracuje za nędzna kase ale pracuje to mu sie nie należy.....ale fakt jest że znam kilka rodzin co nieźle sobie żyją tylko z datków opieki
chcesz to daj kasę nie chcesz to nie daj przecież nikt nikogo nie zmusza, a wypisywanie o komś coś głupiego tylko z domysłu lub z plotek to nie na miejscu. Inny temat to faktem jest, że nasza opieka spoleczna dba o tych, którzy nie zawsze tej opieki potrzebują, ale sa tacy co wiedza, że im się i tak należy, a jeszcze potrafią nakrzyczeć to szefowa boi się o swoją d....., to im wypłaca. Na terenie gminy jest dużo rodzin, które potrzebują pomocy ale nie kwalifikują się do pomocy bo np. ktoś ma g....wniane gospodarstwo, albo ktoś pracuje za nę... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 08:19
0
~gosc~ napisał:
No to po co się bzykali bez:P ? A w sumie skąd możesz wiedzieć czy podejmowali czy nie? Najpewniejszym środkiem jest szklanka wody - zimnej , ktoś zapyta przed czy po? Odpowiedź brzmi ZAMIAST !


A Ty po co się bzykasz?? Czy ktoś zagląda Ci w łóżko? I mówi weź tabletki a Twojemu partnerowi załóż gumkę? Chyba to trochę nie normalne!!!!
tnerowi załóż gumkę? Chyba to trochę nie normalne!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 08:17
0
Gość napisał:
W ramach sprostowania to pani Wioletta zamieszkiwała tą część domu którą obecnie zajmuje bęc jeszcze panną . Pózniej urodziła kolejne dzieci więc nie pisz ze wprowadziła się tam się tam wraz z mężem i dziećmi . bo widze ze jestes słabo poinformowana . Ja wiem co piszę bo mieszkam w bliskim sąsiedztwie więc po co tak bronisz fałszu a prawde ukrywasz? To sa fakty wiec nie ukrywajmy -mówmy prawdę


Jestem lepiej poinformowana niż.
Tak dobra p. Wioletta prowadziła się tam z córką i potem wprowadził się tam jej mąż i dzieci to taka różnica?
Jeju prawda jest taka jak napisałam wyżej a bo co komu wiedzieć czy p.Wioletta wprowadziła się z mężem czy sama czy z dzieckiem nie o tym jest to forum


Jestem lepiej poinformowana niż.
Tak dobra p. Wioletta prowadziła się tam z córką i potem wprowadził się tam jej mąż i dzieci to taka różnica?
Jeju prawda jest taka jak napisałam wyżej a bo co komu wiedzieć czy p.Wioletta wprowadziła się z mężem czy sama czy z dzieckiem nie o tym jest to forum rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 08:12
0
~gosc~ napisał:
POpieram kto nie wierzy niech zapyta spolecznosci lokalnej


A społeczność wie jak jest nie? bo usłyszeli na mieście i pewnie tysiąc razy przekręcili i wyszły nie złe ploty jak to zawsze bywa
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 08:10
0
Gość napisał:
To tym bardziej powinien opływac w dostatki pracując 20 h na dobę ( a swoją droga ma zdrowie)



No nie wiem w portfel im nie zaglądam / a no ma zdrowie jak narazie
Avatar
Gość / 15 grudnia 2013 o 09:07
0

Nie rozumiem jednego - skoro rodzina nie ma własnego domu i tylko jeden rodzic pracuje to jak może decydować się na kolejne dzieci ???????????? Może mi ktoś to wyjaśni bo ja takiego postępowania nie rozumiem.... A potem rozkładać ręce i liczyć na ludzi dobrej woli, bo sami nie są w stanie zapewnić nawet podstawowego minimum - nie mówiąc już o niczym więcej - bo wózek, wanienka, ubranka to minimum. Dla mnie głupota ludzka i nieodpowiedzialność nie zna granic. Rozumiem jeśli rodzina nagle znajdzie się w trudnej sytuacji - rodzice stracą dom, pracę itp. Ale z premedytacją - nie mając nic decydować się na kolejne dzieci to głupota!!!!!

też tego nie rozumiem, przecież  ich już na tych dwoje nie było stać, nie wspominając o trzecim, my z mężem pracujemy i ledwie nas stać na jedno

też tego nie rozumiem, przecież  ich już na tych dwoje nie było stać, nie wspominając o trzecim, my z mężem pracujemy i ledwie nas stać na jedno

rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2010 o 20:59
0
Gość napisał:
Zastanówcie się chwile nad tym co piszecie... to rece opadaja jacy ludzie sa zawistni... tak naprawde g**no was to obchodzi w jakich warunkach zyja, gdzie pracuja czego nie maja wielkiej willi i czy prosza sami o pomoc czy przez kogos... nie chcecie nie pomagajcie proste! a nie kłapac aby umiecie i oceniac siedza przed komputerem(z góry gratuluje niektórym że opanowały to sztuke obsługi tego pudła za które jak jedna mądra twierdzi ze "zagadala i ma") Fakt jest taki ze nikomu nie mozna zabronic posiadania dziecka czy tez 4 dzieci... i nie zaleznie od warunkow te dzieci nalezy wychowac jak tylko sie najlepiej umie i jezeli istnieja ludzie ktory wyciagna do nich pomocna dlon i okaza serce to uda im sie odbic... Dlaczego spoleczenstwo polskie czy tez ta wieś ma tyle zazdrosnych, zawistnych ludzi? dlaczego w kazdym prolemie w kazdej sprawie wiekszosc potrafi tylko za plecami gadac... tylko gdyby wam przyszlo powiedziec to im w twarz to nikt by sie nie odezwal tylko siedzicie przed tymi ekranami i wielka madrosc ukazujecie!

pustaku jeden, pomoc dla nich pójdzie z publicznych pieniędzy,no ale co to ciebie może obchodzic jeśli sam ani grosza do tego wora bez dna nie dokładasz bo nie pracujesz?? i przestań obrażać ciężko pracujących ludzi, którzy pracują właśnie po to , żeby zapewnić swoim dzieciom utrzymanie, wychowanie, , wykształcenie

pustaku jeden, pomoc dla nich pójdzie z publicznych pieniędzy,no ale co to ciebie może obchodzic jeśli sam ani grosza do tego wora bez dna nie dokładasz bo nie pracujesz?? i przestań obrażać ciężko pracujących ludzi, którzy pracują właśnie po to , żeby zapewnić swoim dzieciom utrzymanie, wychowanie, , wykształcenie rozwiń
Avatar
~ona~ / 8 czerwca 2010 o 20:50
0
Ja jestem zdenerwowana tym wszystkim co się dzieje! Sama jestem w ciąży i trochę chorowałam, musiałam przerwać pracę. Mąż pracuję i dajemy sobie radę, to nasze pierwsze i upragnione dziecko. Nie prosimy nikogo o pomoc chociaż byłoby miło dostać chociaż paczkę pampersów. Sami sobie dajemy radę. Stać nas, mamy oszczędności. Po prostu skoro ma się trudną sytuacje to się o dzieciach w ogóle nie myśli i zabezpiecza się jak tylko można. Kobieto najpierw myśl! Nie było ich stać na dzieci. Wcześniej już mieli 2 teraz 3 to razem 5. I co my będziemy ich utrzymywać.
Ja jestem zdenerwowana tym wszystkim co się dzieje! Sama jestem w ciąży i trochę chorowałam, musiałam przerwać pracę. Mąż pracuję i dajemy sobie radę, to nasze pierwsze i upragnione dziecko. Nie prosimy nikogo o pomoc chociaż byłoby miło dostać chociaż paczkę pampersów. Sami sobie dajemy radę. Stać nas, mamy oszczędności. Po prostu skoro ma się trudną sytuacje to się o dzieciach w ogóle nie myśli i zabezpiecza się jak tylko można. Kobieto najpierw myśl! Nie było ich stać na dzieci. Wcześniej już mieli 2 teraz 3 to razem 5. I co my bę... rozwiń
Avatar
myszkaqw2 / 29 maja 2010 o 18:01
0
każdy kto się wypowiada ma trochę racji,z jednej strony są dzieci i tu nic sie nie zmieni,z drugiej strony są złe warunki mieszkaniowe i finansowe,no a potem jest wpadka,nie żyjemy w sredniowieczu są metody zabezpieczeń,nie może tak być że jakaś kobieta zaliczy wpadkę,urodzi trojaczki i zaraz pani redaktor w jej imieniu prosi o wsparcie,i zakładam że zanim ta pani napisała artykuł to skonsultowała to z tą mamą,opieka społeczna nie wiem co robi ale skoro sa trudne warunki to niech ruszą swoje 4 litery i im pomogą zamiast siedzieć pić kawę i malować pazury,dlaczego znajome pań z opieki mają dodatki i świadczenia ? bo maja znajomości,mnie osobiście nie interesuje z jakiego powodu mieszkają z babcią,mama wezmie becikowe i zrobi zakupy,noworodki nie muszą od razu mieć osobnych łóżeczek,sa ciuchlandy gdzie można za grosze kupić ubranka wystarczy je potem porządnie wyprac,mama dostanie rodzinne więc nie ma tak że umrą z głodu,denerwujące jest to że od razu jest artykuł o wsparciu,jest tyle innych osób potrzebujących bardziej i co i nic cisza a tu wpadka dzieci i pomoc a oni za 3 latka dorobia sobie blizniaki i od nowa to samo.może jestem wredna ale mam trójeczkę dzieci,do nikogo ręki nie wyciągałam,mąż zapracował na nas skoro dalismy im życie zarabiamy na życie,nie ma to jak nauczyc sie tylko brac
każdy kto się wypowiada ma trochę racji,z jednej strony są dzieci i tu nic sie nie zmieni,z drugiej strony są złe warunki mieszkaniowe i finansowe,no a potem jest wpadka,nie żyjemy w sredniowieczu są metody zabezpieczeń,nie może tak być że jakaś kobieta zaliczy wpadkę,urodzi trojaczki i zaraz pani redaktor w jej imieniu prosi o wsparcie,i zakładam że zanim ta pani napisała artykuł to skonsultowała to z tą mamą,opieka społeczna nie wiem co robi ale skoro sa trudne warunki to niech ruszą swoje 4 litery i im pomogą zamiast siedzieć pić kawę i m... rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 00:50
0
Zastanówcie się chwile nad tym co piszecie... to rece opadaja jacy ludzie sa zawistni... tak naprawde g**no was to obchodzi w jakich warunkach zyja, gdzie pracuja czego nie maja wielkiej willi i czy prosza sami o pomoc czy przez kogos... nie chcecie nie pomagajcie proste! a nie kłapac aby umiecie i oceniac siedza przed komputerem(z góry gratuluje niektórym że opanowały to sztuke obsługi tego pudła za które jak jedna mądra twierdzi ze "zagadala i ma") Fakt jest taki ze nikomu nie mozna zabronic posiadania dziecka czy tez 4 dzieci... i nie zaleznie od warunkow te dzieci nalezy wychowac jak tylko sie najlepiej umie i jezeli istnieja ludzie ktory wyciagna do nich pomocna dlon i okaza serce to uda im sie odbic... Dlaczego spoleczenstwo polskie czy tez ta wieś ma tyle zazdrosnych, zawistnych ludzi? dlaczego w kazdym prolemie w kazdej sprawie wiekszosc potrafi tylko za plecami gadac... tylko gdyby wam przyszlo powiedziec to im w twarz to nikt by sie nie odezwal tylko siedzicie przed tymi ekranami i wielka madrosc ukazujecie!
Zastanówcie się chwile nad tym co piszecie... to rece opadaja jacy ludzie sa zawistni... tak naprawde g**no was to obchodzi w jakich warunkach zyja, gdzie pracuja czego nie maja wielkiej willi i czy prosza sami o pomoc czy przez kogos... nie chcecie nie pomagajcie proste! a nie kłapac aby umiecie i oceniac siedza przed komputerem(z góry gratuluje niektórym że opanowały to sztuke obsługi tego pudła za które jak jedna mądra twierdzi ze "zagadala i ma") Fakt jest taki ze nikomu nie mozna zabronic posiadania dziecka czy tez 4 dziec... rozwiń
Avatar
~gość~ / 28 maja 2010 o 22:32
0
chcesz to daj kasę nie chcesz to nie daj przecież nikt nikogo nie zmusza, a wypisywanie o komś coś głupiego tylko z domysłu lub z plotek to nie na miejscu. Inny temat to faktem jest, że nasza opieka spoleczna dba o tych, którzy nie zawsze tej opieki potrzebują, ale sa tacy co wiedza, że im się i tak należy, a jeszcze potrafią nakrzyczeć to szefowa boi się o swoją d....., to im wypłaca. Na terenie gminy jest dużo rodzin, które potrzebują pomocy ale nie kwalifikują się do pomocy bo np. ktoś ma g....wniane gospodarstwo, albo ktoś pracuje za nędzna kase ale pracuje to mu sie nie należy.....ale fakt jest że znam kilka rodzin co nieźle sobie żyją tylko z datków opieki
chcesz to daj kasę nie chcesz to nie daj przecież nikt nikogo nie zmusza, a wypisywanie o komś coś głupiego tylko z domysłu lub z plotek to nie na miejscu. Inny temat to faktem jest, że nasza opieka spoleczna dba o tych, którzy nie zawsze tej opieki potrzebują, ale sa tacy co wiedza, że im się i tak należy, a jeszcze potrafią nakrzyczeć to szefowa boi się o swoją d....., to im wypłaca. Na terenie gminy jest dużo rodzin, które potrzebują pomocy ale nie kwalifikują się do pomocy bo np. ktoś ma g....wniane gospodarstwo, albo ktoś pracuje za nę... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 08:19
0
~gosc~ napisał:
No to po co się bzykali bez:P ? A w sumie skąd możesz wiedzieć czy podejmowali czy nie? Najpewniejszym środkiem jest szklanka wody - zimnej , ktoś zapyta przed czy po? Odpowiedź brzmi ZAMIAST !


A Ty po co się bzykasz?? Czy ktoś zagląda Ci w łóżko? I mówi weź tabletki a Twojemu partnerowi załóż gumkę? Chyba to trochę nie normalne!!!!
tnerowi załóż gumkę? Chyba to trochę nie normalne!!!! rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 08:17
0
Gość napisał:
W ramach sprostowania to pani Wioletta zamieszkiwała tą część domu którą obecnie zajmuje bęc jeszcze panną . Pózniej urodziła kolejne dzieci więc nie pisz ze wprowadziła się tam się tam wraz z mężem i dziećmi . bo widze ze jestes słabo poinformowana . Ja wiem co piszę bo mieszkam w bliskim sąsiedztwie więc po co tak bronisz fałszu a prawde ukrywasz? To sa fakty wiec nie ukrywajmy -mówmy prawdę


Jestem lepiej poinformowana niż.
Tak dobra p. Wioletta prowadziła się tam z córką i potem wprowadził się tam jej mąż i dzieci to taka różnica?
Jeju prawda jest taka jak napisałam wyżej a bo co komu wiedzieć czy p.Wioletta wprowadziła się z mężem czy sama czy z dzieckiem nie o tym jest to forum


Jestem lepiej poinformowana niż.
Tak dobra p. Wioletta prowadziła się tam z córką i potem wprowadził się tam jej mąż i dzieci to taka różnica?
Jeju prawda jest taka jak napisałam wyżej a bo co komu wiedzieć czy p.Wioletta wprowadziła się z mężem czy sama czy z dzieckiem nie o tym jest to forum rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 08:12
0
~gosc~ napisał:
POpieram kto nie wierzy niech zapyta spolecznosci lokalnej


A społeczność wie jak jest nie? bo usłyszeli na mieście i pewnie tysiąc razy przekręcili i wyszły nie złe ploty jak to zawsze bywa
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 08:10
0
Gość napisał:
To tym bardziej powinien opływac w dostatki pracując 20 h na dobę ( a swoją droga ma zdrowie)



No nie wiem w portfel im nie zaglądam / a no ma zdrowie jak narazie
Zobacz wszystkie komentarze 77

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 6 4

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 9 4

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!