Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 maja 2010 r.
19:13
Edytuj ten wpis

Pomóżmy powodzianom zbudować nowe boisko i klub sportowy (wideo)

0 15 A A

Młodzi sportowcy z gminy Wilków są zrozpaczeni. Powódź zniszczyła im boisko i bardzo dobrze wyposażony budynek klubu. Pomóżmy im w odbudowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To było jedyne miejsce, gdzie mogliśmy trenować i wspólnie spędzać czas – mówi Paweł Jarosz, 17-letni bramkarz drużyny LKS Wilki Wilków. – Klub był otwarty nie tylko dla piłkarzy. Przychodziły najmłodsze dzieciaki z pobliskiej szkoły i sporo młodzieży z sąsiednich wsi.

Drużyna Pawła zdobyła drugie miejsce w województwie. Młodzieżowa drużyna dziewcząt jest druga w kraju.

– Zaczynałam tu na początku podstawówki – mówi 15-letnia Mariola Chodoła. – W tym czasie sporo się zmieniło. Mieliśmy bardzo dobre boisko i świetnie wyposażony budynek klubu. Teraz to wszystko zniszczyła woda.


Mieszkańcy zalanej gminy przyznają, że klub w Wilkowie był dla młodzieży najważniejszym miejscem w okolicy.

– W treningach uczestniczyło ponad sto osób – mówi Marek Daczka, wiceprezes klubu. – Młodzież przyjeżdżała tu nie tylko po to, by grać w piłkę. Mieliśmy siłownię, salę do tenisa stołowego. Drzwi klubu były otwarte do późna. Po prostu integrowaliśmy całą okolicę.

Tuż przed powodzią zawodnicy zbudowali boisko do siatkówki. Klubowi działacze szykowali się do postawienia niewielkich trybun. Dziś muszą odbudować wszystko od początku.

– Murawa była gładka jak stół. Teraz może być kompletnie zniszczona, bo fala powodziowa miała tam bardzo silny nurt – mówi Zygmunt Kuś, trener Wilków. – Nie wiadomo co z budynkiem. Możliwie, że trzeba go będzie rozebrać. Musimy poczekać, aż woda opadnie.
Najważniejszy jest właśnie remont budynku.

– Tam znajdowały się szatnie, siłownia i całe zaplecze – mówi Stanisław Urbanek, prezes LKS Wilki Wilków. – Planujemy wystąpić o środki unijne na odbudowę. Nie mamy jednak pieniędzy na wkład własny. Może jakieś firmy pomogą.

– To ważne, bo dzieciaki miały w klubie jedyne oparcie – dodaje Kuś.
Z ofertą pomocy wystąpiły już zaprzyjaźnione drużyny, m.in. Wisła Puławy, Mazowsze Stężyca i kibice Pogoni Szczecin. Wsparcie dla zalanej gminy przekazuje też wiele lubelskich firm i organizacji. Sportowcom zaproponowano m.in. letnie kolonie i obozy.


– To jednak może się nie udać, bo nie każdy rodzic puści swoje dzieci – dodaje Daczka. – Wiele z nich będzie musiało pracować i pomóc w sprzątaniu własnych domów.

Dlatego tak ważna jest odbudowa obiektów sportowych, które są na miejscu. Wspólnie z klubowiczami apelujemy o pomoc. Potrzebne jest wszystko, od pieniędzy i materiałów budowlanych, po sprzęt sportowy. – W 1992 roku zaczynaliśmy od zera. Dziś jest podobnie i sami nie damy rady – dodaje Daczka.


Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 22:11
0
No tak, i jak zwykle wszystko sprowadziło się do polityki, a przecież to nie ten temat jest tu poruszany. Jeśli Panowie/Panie mają ochotę się pokłócić - proszę bardzo! ale może jednak nie tu. Tu zajmijmy się sprawą boiska. Teraz czy trochę później - nieważne, ale powinno zostać odbudowane.

P.S. Mariola, Kuba i p. Jakub - mogliście zrobić jeszcze smutniejsze miny!
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 19:02
0
o od czego sa rządzący, zaniedbali swoje obowiązki to niech teraz ponoszą koszty z własnej kieszeni, a do tego należy opodatkować byłych solidarnościowców, ponieważ oni przyczynili się do tego, że wały nie są remontowane, bo za komuny jednak przechodziły gruntowny remont.
Avatar
remek / 31 maja 2010 o 15:45
0
abra napisał:
PIS-owski frustrat...żałosne

Tylko kibicuję wymianie zdań - jestem pod wrażenie. "PISowski frustrat....żałosne". To prawie Wersal, nie jak zawsze: obelgi wulgarne i prostackie powielane przez zwolenników Platformy po Niesiołowski. Tutaj delikaatnie, przyjacielsko ... No. trochę z góry ale co tam - w końcu się rządzi.
Avatar
abra / 31 maja 2010 o 12:18
0
Andrzej napisał:
Nie martwią się a ty wraz z nimi że mają zalaną szkołę i nie mają gdzie się uczyć. Pewno po co szkoła. Tylko zabiera czas który można poświęcić na zabawy piłką. Na boisku nauczą się wszystkiego.MOŻE ZOSTANĄ PREMIERAMI?

PIS-owski frustrat...żałosne
Avatar
Teko / 31 maja 2010 o 12:03
0
Tak, tak panie szydłowwski popieramy - napiszcie ile pieniędzy przekazali hipokryci z dw - czekamy!!! Nie damy się zbyć - bedziemy wymagać odpowiedzi na to pytanie !!!!!!
Avatar
* / 31 maja 2010 o 11:43
0
Mój 10-letni syn uwielbia grać w piłkę. Jeździł też na zawody do Wilkowa.
I ja rozumię te dzieciaki.
Jeśli zostaną w domu pomagać rodzicom, to należy im się choć namiastka normalnośli.
Przecież oni stracili wszystko. Cały dotychczasowy świat wywrócił im się do góry nogami.

Organizowanie gdzieś kolonii, czy obozów - kosztuje. Za opiekę psychologów też trzeba zapłacić.
Może jak sobie pograją w piłkę, to lepiej odreagują ten stres, niż po rozmowach z psychologami.
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 11:31
0
~radek~ napisał:
Komentarze może racjonalne, ale podłe. Pachną empatią znana tylko zwolennikom PO. Chodzi o to, że niczemu niewinne dzieciaki pozostały bez ulubionych zajęć w wyniku zalania infrastruktury sportowej. Już wiem: taniej je będzie później resocjalizować niż teraz dać zajęcie. Obserwuję to działanie od lat, realizowane konsekwentnie i z premedytacją. Metodyczne demoralizowanie młodzieży jest komuś na rękę.


pachna empatia a czym maja pachnac jak ludzie z powaodzi sie zachowują jak by bóg wie kim byli i wszystko im było wolno. pracuje w sklepie i od rana od samego progu pierwsze co to ja z powodzi daj pan za darmo najlepiej lepiej bo oni wielce poszkodowani a jak im się kazali ewakuować i wynosic wszystko to stali i się patrzyli . nie mówie ze niema tragedi nie mówie że nie pomoge nie sprzedam taniej ale czamu tak chamsko, tak jak z darami nie podzielą się tylko jedni zabierają poo 4 koce a drugiemu nic bo o ludziach z terenów powodziowych których nie zalało i przychodza po dary jak by im się nalezało to juz nie wspomne:(zal


pachna empatia a czym maja pachnac jak ludzie z powaodzi sie zachowują jak by bóg wie kim byli i wszystko im było wolno. pracuje w sklepie i od rana od samego progu pierwsze co to ja z powodzi daj pan za darmo najlepiej lepiej bo oni wielce poszkodowani a jak im się kazali ewakuować i wynosic wszystko to stali i się patrzyli . nie mówie ze niema tragedi nie mówie że nie pomoge nie sprzedam taniej ale czamu tak chamsko, tak jak z darami nie podzielą się tylko jedni zabierają poo 4 koce a drugiemu nic bo o ludziach z... rozwiń
Avatar
Ktoś / 31 maja 2010 o 09:48
0
Najpierw pomóżmy ludzią odudować domy,a puzniej będzie czas na zabawe!!!!
Avatar
Andrzej / 31 maja 2010 o 09:43
0
~radek~ napisał:
Komentarze może racjonalne, ale podłe. Pachną empatią znana tylko zwolennikom PO. Chodzi o to, że niczemu niewinne dzieciaki pozostały bez ulubionych zajęć w wyniku zalania infrastruktury sportowej. Już wiem: taniej je będzie później resocjalizować niż teraz dać zajęcie. Obserwuję to działanie od lat, realizowane konsekwentnie i z premedytacją. Metodyczne demoralizowanie młodzieży jest komuś na rękę.

Nie martwią się a ty wraz z nimi że mają zalaną szkołę i nie mają gdzie się uczyć. Pewno po co szkoła. Tylko zabiera czas który można poświęcić na zabawy piłką. Na boisku nauczą się wszystkiego.MOŻE ZOSTANĄ PREMIERAMI?

Nie martwią się a ty wraz z nimi że mają zalaną szkołę i nie mają gdzie się uczyć. Pewno po co szkoła. Tylko zabiera czas który można poświęcić na zabawy piłką. Na boisku nauczą się wszystkiego.MOŻE ZOSTANĄ PREMIERAMI? rozwiń
Avatar
STYX / 31 maja 2010 o 09:34
0
Jestem za, może jakaś akcja sms-owa?
Avatar
Gość / 2 czerwca 2010 o 22:11
0
No tak, i jak zwykle wszystko sprowadziło się do polityki, a przecież to nie ten temat jest tu poruszany. Jeśli Panowie/Panie mają ochotę się pokłócić - proszę bardzo! ale może jednak nie tu. Tu zajmijmy się sprawą boiska. Teraz czy trochę później - nieważne, ale powinno zostać odbudowane.

P.S. Mariola, Kuba i p. Jakub - mogliście zrobić jeszcze smutniejsze miny!
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 19:02
0
o od czego sa rządzący, zaniedbali swoje obowiązki to niech teraz ponoszą koszty z własnej kieszeni, a do tego należy opodatkować byłych solidarnościowców, ponieważ oni przyczynili się do tego, że wały nie są remontowane, bo za komuny jednak przechodziły gruntowny remont.
Avatar
remek / 31 maja 2010 o 15:45
0
abra napisał:
PIS-owski frustrat...żałosne

Tylko kibicuję wymianie zdań - jestem pod wrażenie. "PISowski frustrat....żałosne". To prawie Wersal, nie jak zawsze: obelgi wulgarne i prostackie powielane przez zwolenników Platformy po Niesiołowski. Tutaj delikaatnie, przyjacielsko ... No. trochę z góry ale co tam - w końcu się rządzi.
Avatar
abra / 31 maja 2010 o 12:18
0
Andrzej napisał:
Nie martwią się a ty wraz z nimi że mają zalaną szkołę i nie mają gdzie się uczyć. Pewno po co szkoła. Tylko zabiera czas który można poświęcić na zabawy piłką. Na boisku nauczą się wszystkiego.MOŻE ZOSTANĄ PREMIERAMI?

PIS-owski frustrat...żałosne
Avatar
Teko / 31 maja 2010 o 12:03
0
Tak, tak panie szydłowwski popieramy - napiszcie ile pieniędzy przekazali hipokryci z dw - czekamy!!! Nie damy się zbyć - bedziemy wymagać odpowiedzi na to pytanie !!!!!!
Avatar
* / 31 maja 2010 o 11:43
0
Mój 10-letni syn uwielbia grać w piłkę. Jeździł też na zawody do Wilkowa.
I ja rozumię te dzieciaki.
Jeśli zostaną w domu pomagać rodzicom, to należy im się choć namiastka normalnośli.
Przecież oni stracili wszystko. Cały dotychczasowy świat wywrócił im się do góry nogami.

Organizowanie gdzieś kolonii, czy obozów - kosztuje. Za opiekę psychologów też trzeba zapłacić.
Może jak sobie pograją w piłkę, to lepiej odreagują ten stres, niż po rozmowach z psychologami.
Avatar
Gość / 31 maja 2010 o 11:31
0
~radek~ napisał:
Komentarze może racjonalne, ale podłe. Pachną empatią znana tylko zwolennikom PO. Chodzi o to, że niczemu niewinne dzieciaki pozostały bez ulubionych zajęć w wyniku zalania infrastruktury sportowej. Już wiem: taniej je będzie później resocjalizować niż teraz dać zajęcie. Obserwuję to działanie od lat, realizowane konsekwentnie i z premedytacją. Metodyczne demoralizowanie młodzieży jest komuś na rękę.


pachna empatia a czym maja pachnac jak ludzie z powaodzi sie zachowują jak by bóg wie kim byli i wszystko im było wolno. pracuje w sklepie i od rana od samego progu pierwsze co to ja z powodzi daj pan za darmo najlepiej lepiej bo oni wielce poszkodowani a jak im się kazali ewakuować i wynosic wszystko to stali i się patrzyli . nie mówie ze niema tragedi nie mówie że nie pomoge nie sprzedam taniej ale czamu tak chamsko, tak jak z darami nie podzielą się tylko jedni zabierają poo 4 koce a drugiemu nic bo o ludziach z terenów powodziowych których nie zalało i przychodza po dary jak by im się nalezało to juz nie wspomne:(zal


pachna empatia a czym maja pachnac jak ludzie z powaodzi sie zachowują jak by bóg wie kim byli i wszystko im było wolno. pracuje w sklepie i od rana od samego progu pierwsze co to ja z powodzi daj pan za darmo najlepiej lepiej bo oni wielce poszkodowani a jak im się kazali ewakuować i wynosic wszystko to stali i się patrzyli . nie mówie ze niema tragedi nie mówie że nie pomoge nie sprzedam taniej ale czamu tak chamsko, tak jak z darami nie podzielą się tylko jedni zabierają poo 4 koce a drugiemu nic bo o ludziach z... rozwiń
Avatar
Ktoś / 31 maja 2010 o 09:48
0
Najpierw pomóżmy ludzią odudować domy,a puzniej będzie czas na zabawe!!!!
Avatar
Andrzej / 31 maja 2010 o 09:43
0
~radek~ napisał:
Komentarze może racjonalne, ale podłe. Pachną empatią znana tylko zwolennikom PO. Chodzi o to, że niczemu niewinne dzieciaki pozostały bez ulubionych zajęć w wyniku zalania infrastruktury sportowej. Już wiem: taniej je będzie później resocjalizować niż teraz dać zajęcie. Obserwuję to działanie od lat, realizowane konsekwentnie i z premedytacją. Metodyczne demoralizowanie młodzieży jest komuś na rękę.

Nie martwią się a ty wraz z nimi że mają zalaną szkołę i nie mają gdzie się uczyć. Pewno po co szkoła. Tylko zabiera czas który można poświęcić na zabawy piłką. Na boisku nauczą się wszystkiego.MOŻE ZOSTANĄ PREMIERAMI?

Nie martwią się a ty wraz z nimi że mają zalaną szkołę i nie mają gdzie się uczyć. Pewno po co szkoła. Tylko zabiera czas który można poświęcić na zabawy piłką. Na boisku nauczą się wszystkiego.MOŻE ZOSTANĄ PREMIERAMI? rozwiń
Avatar
STYX / 31 maja 2010 o 09:34
0
Jestem za, może jakaś akcja sms-owa?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 157 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 420 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 29 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!