Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

24 września 2010 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Porody na Lubelszczyźnie są bolesne. NFZ nie płaci za znieczulenie

0 16 A A

Tylko jeden szpital w Lublinie deklaruje, że znieczula rodzące matki metodą zewnątrzoponową. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda innych szpitalach w województwie. Znieczulenia nie odmawiają placówki m.in. w Zamościu, Świdniku i Kraśniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najwyższa Izba Kontroli alarmuje: część państwowych szpitali w Polsce nielegalnie, bo za pieniądze, oferuje ubezpieczonym pacjentkom znieczulenie zewnątrzporodowe. Jak wynika z raportu NIK, lubelskie szpitale nie naruszają konstytucji.

– NFZ nie refunduje tego zabiegu – mówi dr Wojciech Skorzyński, anestezjolog w SPSK1.
Dlatego większość placówek w Lublinie nie oferuje tych świadczeń pacjentkom. – Bez względu na to, jaką drogą odbywa się poród, świadczenia finansowane są tak samo – potwierdza Małgorzata Bartoszek, rzecznik prasowy lubelskiego NFZ. A średni koszt brutto znieczulenia zewnątrzoponowego to dodatkowo ok. 800 zł.

Do czasu przeprowadzenia kontroli NIK, przepisy dotyczące opłacania zabiegu były nieuregulowane.
– Zdarzało się, że kobiety płaciły za znieczulenie porodu. Teraz byłoby to naruszeniem prawa – mówi dr Wojciech Skorzyński.

Pacjent nie może zapłacić za dodatkowe świadczenie w szpitalu publicznym. Sytuacja może zmienić się po zapowiadanym przekształceniu szpitali w spółki. – Znieczulenia zewnątrzoponowe byłyby dużo popularniejsze, gdyby dyrekcja szpitali otrzymywała z NFZ finansowanie takiego świadczenia – uważa Skorzyński.

Za granicą, gdzie te zabiegi wykonuje się dużo częściej, na oddziałach ginekologii dyżuruje odpowiednio przeszkolony anestezjolog. – W lubelskich placówkach dyżurni anestezjolodzy priorytetowo wzywani są do nagłych przypadków – podkreśla.

Dr Tomasz Dec, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii szpitala w Chełmie potwierdza:
– Jest nas zbyt mało, by któryś z anestezjologów czuwał nad pacjentką przez cały czas porodu.
Anonimowo dzwoniliśmy na oddziały ginekologiczno-położnicze w Lublinie i województwie. Znieczulenia zewnątrzoponowego odmówił SPSK1, szpital przy ul. Lubartowskiej i al. Kraśnickiej. Powód? Brak wyspecjalizowanych anestezjologów.

W wyjątkowych przypadkach zewnątrzoponowo znieczulają szpitale w Świdniku, Zamościu i Kraśniku.
Prof. Jan Oleszczuk, wojewódzki konsultant ds. ginekologii i położnictwa, podkreśla, że znieczulenie zewnątrzoponowe stosuje się w koniecznych sytuacjach, by zmniejszyć ból.

– Jeśli zachodziła potrzeba zabiegu, w szpitalach na terenie Lubelszczyzny, nigdy nie było z tym większego problemu – twierdzi profesor Oleszcuk. – Metoda ma też swoje minusy: pojawiają się komplikacje, nieprawidłowe ułożenie główki dziecka, zachodzi konieczność porodu kleszczowego. Wprowadziliśmy sposób całkowicie bezbolesnego wzniecania porodu oraz specjalny rodzaj tzw. lubelskiego cięcia cesarskiego, które przejęły inne kliniki położnictwa w kraju.

Skutek "lubelskiego cięcia” to krótki czas operacji i szybkie gojenie.
Wojewódzki konsultant podkreśla, że o znieczulenie zewnątrzoponowe pacjentki upominają się sporadycznie.

– Gdybym miała możliwość wyboru, zdecydowałabym się na poród bez znieczulenia. Powrót do zdrowia po takim znieczuleniu zajmuje więcej czasu. Do tego dochodzi ryzyko uszkodzenia rdzenia kręgowego – mówi pani Magda, która ze względów zdrowotnych dwukrotnie rodziła w znieczuleniu.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala / 14 maja 2013 o 14:41
0
Rodzilam w znieczuleniu w Niemczech i porod wspominam bardzo dobrze. Lezac na boku czułam skurcze, lezac na plecach nie czułam zupełnie nic. Po porodzie dochodziłam do siebie bardzo szybko. Urodzilam o 5:00 rano, potem sobie odpoczywałam, a rano karmiłam już maleństwo, chodziłam, siadałam (trochę ostrożnie, bo miałam szew, ale mogłam siedziec), przyjmowałam gości w szpitalu... wszystko normalnie... Anestezjolog nie musial być obecny przez caly czas trwania porodu. Po podaniu zzo był obok przez 15 minut. Rozmawial, był wesoły i dowcipny Miedzy czasie pytal, czy mogę poruszać nogami. Wszystko przebiegalo prawidłowo. Powiklania po zzo się czasem zdarzają (np. bol glowy), ale uszkodzenie rdzenia to raczej nie. Istnieje jakies nikle ryzyko, ale slyszalam, ze przez 30 lat nie było takiego przypadku). Jeśli istnieje sposób złagodzenia bolu, to dlaczego nie zaoferować go rodzącym kobieta?
Rodzilam w znieczuleniu w Niemczech i porod wspominam bardzo dobrze. Lezac na boku czułam skurcze, lezac na plecach nie czułam zupełnie nic. Po porodzie dochodziłam do siebie bardzo szybko. Urodzilam o 5:00 rano, potem sobie odpoczywałam, a rano karmiłam już maleństwo, chodziłam, siadałam (trochę ostrożnie, bo miałam szew, ale mogłam siedziec), przyjmowałam gości w szpitalu... wszystko normalnie... Anestezjolog nie musial być obecny przez caly czas trwania porodu. Po podaniu zzo był obok przez 15 minut. Rozmawial, był wesoły i dowcipny Mie... rozwiń
Avatar
iwona / 13 listopada 2012 o 20:30
0
rodziłam w znieczuleniu zzo i nie było żadnych komplikacji ani w trakcie ani po. doszłam do siebie bardzo szybko. gdybym teraz znowu miała taką możliwość nie zastanawiałabym się nawet przez chwilę.
Avatar
robinhu / 26 września 2010 o 15:15
0
"troje urodziła i nie widzi problemu" skoro można ze znieczuleniem to po co cierpieć? żeby dać satysfakcję wrednym lekarzom? matko-polko sądzisz że ciemnogród będzie wiecznie trwać?!
Avatar
fisio / 26 września 2010 o 11:29
0
Jak nie dasz w łapę w szpitalu to się Tobą nie zainteresują.
Avatar
mosquito / 26 września 2010 o 10:19
0
[quote name='kobieta' date='26 wrzesień 2010 - 10:01 ' timestamp='1285488095' post='352617']
Ja przy pierwszym porodzie miałam ten komfort zzo. Poród wspominam bardzo przyjemnie.
Dodam ze nie rodziłam w Polsce tylko w kraju gdzie takie znieczulenie jest standardem. Pierwszym pytaniem jakie usłyszałam kiedy dotarłam na porodówkę było właśnie pytanie czy życzę sobie znieczulenie.
I proszę mi wierzyć, że większość kobiet korzysta tam z takiej możliwości. Wszystkie moje znajome miały zzo i u żadnej nie było komplikacji z powodu podania tego znieczulenia. Wydaje mi się ze w Polsce troszeczke na wyrost straszą tym znieczuleniem, aby wytłumaczyć delikatne zacofanie w tej kwestji na tle innych krajów .
Teraz mieszkam w Polsce i szczerze mówiąc bardzo trudno będzie mi się zdecydować na kolejnego dzidziusia. Chyba poczekam aż i tu warunki dla rodzącej będą ludzkie .
Nawiasem mówiąć chętnie zrzekłabym się becikowego (1000zł) w zamian za zzo.
[/quote]
Nie doczekasz się bo katoliczka ma rodzić w bólu. Jest to symbol pokuty za grzech pierworodny ! A dolegliwość pokuty może zmniejszyć "wziątka" dana w rękę lekarza .
[quote name='kobieta' date='26 wrzesień 2010 - 10:01 ' timestamp='1285488095' post='352617']
Ja przy pierwszym porodzie miałam ten komfort zzo. Poród wspominam bardzo przyjemnie.
Dodam ze nie rodziłam w Polsce tylko w kraju gdzie takie znieczulenie jest standardem. Pierwszym pytaniem jakie usłyszałam kiedy dotarłam na porodówkę było właśnie pytanie czy życzę sobie znieczulenie.
I proszę mi wierzyć, że większość kobiet korzysta tam z takiej możliwości. Wszystkie moje znajome miały zzo i u żadn... rozwiń
Avatar
kobieta / 26 września 2010 o 10:01
0
Ja przy pierwszym porodzie miałam ten komfort zzo. Poród wspominam bardzo przyjemnie.
Dodam ze nie rodziłam w Polsce tylko w kraju gdzie takie znieczulenie jest standardem. Pierwszym pytaniem jakie usłyszałam kiedy dotarłam na porodówkę było właśnie pytanie czy życzę sobie znieczulenie.
I proszę mi wierzyć, że większość kobiet korzysta tam z takiej możliwości. Wszystkie moje znajome miały zzo i u żadnej nie było komplikacji z powodu podania tego znieczulenia. Wydaje mi się ze w Polsce troszeczke na wyrost straszą tym znieczuleniem, aby wytłumaczyć delikatne zacofanie w tej kwestji na tle innych krajów .
Teraz mieszkam w Polsce i szczerze mówiąc bardzo trudno będzie mi się zdecydować na kolejnego dzidziusia. Chyba poczekam aż i tu warunki dla rodzącej będą ludzkie .
Nawiasem mówiąć chętnie zrzekłabym się becikowego (1000zł) w zamian za zzo.
Ja przy pierwszym porodzie miałam ten komfort zzo. Poród wspominam bardzo przyjemnie.
Dodam ze nie rodziłam w Polsce tylko w kraju gdzie takie znieczulenie jest standardem. Pierwszym pytaniem jakie usłyszałam kiedy dotarłam na porodówkę było właśnie pytanie czy życzę sobie znieczulenie.
I proszę mi wierzyć, że większość kobiet korzysta tam z takiej możliwości. Wszystkie moje znajome miały zzo i u żadnej nie było komplikacji z powodu podania tego znieczulenia. Wydaje mi się ze w Polsce troszeczke na wyrost straszą tym znieczulenie... rozwiń
Avatar
pablo / 26 września 2010 o 08:18
0
W Świdniku same brudasy, a znieczulenie mają, znaczy, że czymś muszą konkurować.
Avatar
magda / 26 września 2010 o 08:17
0
ja też chodziłam całą ciąże prywatnie ale o znieczuleniu nie było mowy. Na patologii leżałam 2 razy a mój lekarz nie zajrzał do mnie ani razu, przy porodzie też go nie było oczywiscie... a porodu doglądał inny lekarz z którym zalatwiliśmy abym w koncu urodziła heh , a znieczulenie? tak jak pisałam - czopki , już predzej znieczulica bo pierwsza położna krzyczała abym sie tak nie darła wiem ze niektore porody są łatwe i kobiety dobrze je wspominają, dla mnie był to ból nie do zniesienia, nie wyobrażałam sobie tak potwornego bólu podobno przy wowoływaniu mocniej boli ... ciarki mnie przechodzą na myśl o kolejnym porodzie
ja też chodziłam całą ciąże prywatnie ale o znieczuleniu nie było mowy. Na patologii leżałam 2 razy a mój lekarz nie zajrzał do mnie ani razu, przy porodzie też go nie było oczywiscie... a porodu doglądał inny lekarz z którym zalatwiliśmy abym w koncu urodziła heh , a znieczulenie? tak jak pisałam - czopki , już predzej znieczulica bo pierwsza położna krzyczała abym sie tak nie darła wiem ze niektore porody są łatwe i kobiety dobrze je wspominają, dla mnie był to ból nie do zniesienia, nie wyobrażałam sobie tak potwornego bólu podobno przy... rozwiń
Avatar
rozalka olaboga / 26 września 2010 o 01:34
0
no... porod tez nie nalezy do takich zwyklych sobie rzeczy, bo jest cierpieniem i nazwijmy to po imieniu, ja wiem, ze niektore kobiety sa stworzone do rodzenia, wiec sie tobie tu nie dziwie, imponujaca trojeczka

kazda kobieta powinna miec prawo rodzic komfortowo. to moje zdanie.
Avatar
Gość / 26 września 2010 o 01:25
0
Troje dzieci urodzilam bez znieczulenia i nie rozumiem problemu. Uwazam, ze pieniadze powinny byc przeznaczane na bardziej potrzebne zabiegi i leczenie. Ludzie umieraja z braku funduszy na przeprowadzanie odpowiednich procedur - w tym nawet dzieci. Jezeli ktos chce miec komfort, powinien zaplacic prywatnie za znieczulenie przy porodzie.
Avatar
ala / 14 maja 2013 o 14:41
0
Rodzilam w znieczuleniu w Niemczech i porod wspominam bardzo dobrze. Lezac na boku czułam skurcze, lezac na plecach nie czułam zupełnie nic. Po porodzie dochodziłam do siebie bardzo szybko. Urodzilam o 5:00 rano, potem sobie odpoczywałam, a rano karmiłam już maleństwo, chodziłam, siadałam (trochę ostrożnie, bo miałam szew, ale mogłam siedziec), przyjmowałam gości w szpitalu... wszystko normalnie... Anestezjolog nie musial być obecny przez caly czas trwania porodu. Po podaniu zzo był obok przez 15 minut. Rozmawial, był wesoły i dowcipny Miedzy czasie pytal, czy mogę poruszać nogami. Wszystko przebiegalo prawidłowo. Powiklania po zzo się czasem zdarzają (np. bol glowy), ale uszkodzenie rdzenia to raczej nie. Istnieje jakies nikle ryzyko, ale slyszalam, ze przez 30 lat nie było takiego przypadku). Jeśli istnieje sposób złagodzenia bolu, to dlaczego nie zaoferować go rodzącym kobieta?
Rodzilam w znieczuleniu w Niemczech i porod wspominam bardzo dobrze. Lezac na boku czułam skurcze, lezac na plecach nie czułam zupełnie nic. Po porodzie dochodziłam do siebie bardzo szybko. Urodzilam o 5:00 rano, potem sobie odpoczywałam, a rano karmiłam już maleństwo, chodziłam, siadałam (trochę ostrożnie, bo miałam szew, ale mogłam siedziec), przyjmowałam gości w szpitalu... wszystko normalnie... Anestezjolog nie musial być obecny przez caly czas trwania porodu. Po podaniu zzo był obok przez 15 minut. Rozmawial, był wesoły i dowcipny Mie... rozwiń
Avatar
iwona / 13 listopada 2012 o 20:30
0
rodziłam w znieczuleniu zzo i nie było żadnych komplikacji ani w trakcie ani po. doszłam do siebie bardzo szybko. gdybym teraz znowu miała taką możliwość nie zastanawiałabym się nawet przez chwilę.
Avatar
robinhu / 26 września 2010 o 15:15
0
"troje urodziła i nie widzi problemu" skoro można ze znieczuleniem to po co cierpieć? żeby dać satysfakcję wrednym lekarzom? matko-polko sądzisz że ciemnogród będzie wiecznie trwać?!
Avatar
fisio / 26 września 2010 o 11:29
0
Jak nie dasz w łapę w szpitalu to się Tobą nie zainteresują.
Avatar
mosquito / 26 września 2010 o 10:19
0
[quote name='kobieta' date='26 wrzesień 2010 - 10:01 ' timestamp='1285488095' post='352617']
Ja przy pierwszym porodzie miałam ten komfort zzo. Poród wspominam bardzo przyjemnie.
Dodam ze nie rodziłam w Polsce tylko w kraju gdzie takie znieczulenie jest standardem. Pierwszym pytaniem jakie usłyszałam kiedy dotarłam na porodówkę było właśnie pytanie czy życzę sobie znieczulenie.
I proszę mi wierzyć, że większość kobiet korzysta tam z takiej możliwości. Wszystkie moje znajome miały zzo i u żadnej nie było komplikacji z powodu podania tego znieczulenia. Wydaje mi się ze w Polsce troszeczke na wyrost straszą tym znieczuleniem, aby wytłumaczyć delikatne zacofanie w tej kwestji na tle innych krajów .
Teraz mieszkam w Polsce i szczerze mówiąc bardzo trudno będzie mi się zdecydować na kolejnego dzidziusia. Chyba poczekam aż i tu warunki dla rodzącej będą ludzkie .
Nawiasem mówiąć chętnie zrzekłabym się becikowego (1000zł) w zamian za zzo.
[/quote]
Nie doczekasz się bo katoliczka ma rodzić w bólu. Jest to symbol pokuty za grzech pierworodny ! A dolegliwość pokuty może zmniejszyć "wziątka" dana w rękę lekarza .
[quote name='kobieta' date='26 wrzesień 2010 - 10:01 ' timestamp='1285488095' post='352617']
Ja przy pierwszym porodzie miałam ten komfort zzo. Poród wspominam bardzo przyjemnie.
Dodam ze nie rodziłam w Polsce tylko w kraju gdzie takie znieczulenie jest standardem. Pierwszym pytaniem jakie usłyszałam kiedy dotarłam na porodówkę było właśnie pytanie czy życzę sobie znieczulenie.
I proszę mi wierzyć, że większość kobiet korzysta tam z takiej możliwości. Wszystkie moje znajome miały zzo i u żadn... rozwiń
Avatar
kobieta / 26 września 2010 o 10:01
0
Ja przy pierwszym porodzie miałam ten komfort zzo. Poród wspominam bardzo przyjemnie.
Dodam ze nie rodziłam w Polsce tylko w kraju gdzie takie znieczulenie jest standardem. Pierwszym pytaniem jakie usłyszałam kiedy dotarłam na porodówkę było właśnie pytanie czy życzę sobie znieczulenie.
I proszę mi wierzyć, że większość kobiet korzysta tam z takiej możliwości. Wszystkie moje znajome miały zzo i u żadnej nie było komplikacji z powodu podania tego znieczulenia. Wydaje mi się ze w Polsce troszeczke na wyrost straszą tym znieczuleniem, aby wytłumaczyć delikatne zacofanie w tej kwestji na tle innych krajów .
Teraz mieszkam w Polsce i szczerze mówiąc bardzo trudno będzie mi się zdecydować na kolejnego dzidziusia. Chyba poczekam aż i tu warunki dla rodzącej będą ludzkie .
Nawiasem mówiąć chętnie zrzekłabym się becikowego (1000zł) w zamian za zzo.
Ja przy pierwszym porodzie miałam ten komfort zzo. Poród wspominam bardzo przyjemnie.
Dodam ze nie rodziłam w Polsce tylko w kraju gdzie takie znieczulenie jest standardem. Pierwszym pytaniem jakie usłyszałam kiedy dotarłam na porodówkę było właśnie pytanie czy życzę sobie znieczulenie.
I proszę mi wierzyć, że większość kobiet korzysta tam z takiej możliwości. Wszystkie moje znajome miały zzo i u żadnej nie było komplikacji z powodu podania tego znieczulenia. Wydaje mi się ze w Polsce troszeczke na wyrost straszą tym znieczulenie... rozwiń
Avatar
pablo / 26 września 2010 o 08:18
0
W Świdniku same brudasy, a znieczulenie mają, znaczy, że czymś muszą konkurować.
Avatar
magda / 26 września 2010 o 08:17
0
ja też chodziłam całą ciąże prywatnie ale o znieczuleniu nie było mowy. Na patologii leżałam 2 razy a mój lekarz nie zajrzał do mnie ani razu, przy porodzie też go nie było oczywiscie... a porodu doglądał inny lekarz z którym zalatwiliśmy abym w koncu urodziła heh , a znieczulenie? tak jak pisałam - czopki , już predzej znieczulica bo pierwsza położna krzyczała abym sie tak nie darła wiem ze niektore porody są łatwe i kobiety dobrze je wspominają, dla mnie był to ból nie do zniesienia, nie wyobrażałam sobie tak potwornego bólu podobno przy wowoływaniu mocniej boli ... ciarki mnie przechodzą na myśl o kolejnym porodzie
ja też chodziłam całą ciąże prywatnie ale o znieczuleniu nie było mowy. Na patologii leżałam 2 razy a mój lekarz nie zajrzał do mnie ani razu, przy porodzie też go nie było oczywiscie... a porodu doglądał inny lekarz z którym zalatwiliśmy abym w koncu urodziła heh , a znieczulenie? tak jak pisałam - czopki , już predzej znieczulica bo pierwsza położna krzyczała abym sie tak nie darła wiem ze niektore porody są łatwe i kobiety dobrze je wspominają, dla mnie był to ból nie do zniesienia, nie wyobrażałam sobie tak potwornego bólu podobno przy... rozwiń
Avatar
rozalka olaboga / 26 września 2010 o 01:34
0
no... porod tez nie nalezy do takich zwyklych sobie rzeczy, bo jest cierpieniem i nazwijmy to po imieniu, ja wiem, ze niektore kobiety sa stworzone do rodzenia, wiec sie tobie tu nie dziwie, imponujaca trojeczka

kazda kobieta powinna miec prawo rodzic komfortowo. to moje zdanie.
Avatar
Gość / 26 września 2010 o 01:25
0
Troje dzieci urodzilam bez znieczulenia i nie rozumiem problemu. Uwazam, ze pieniadze powinny byc przeznaczane na bardziej potrzebne zabiegi i leczenie. Ludzie umieraja z braku funduszy na przeprowadzanie odpowiednich procedur - w tym nawet dzieci. Jezeli ktos chce miec komfort, powinien zaplacic prywatnie za znieczulenie przy porodzie.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 6 5

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 9 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 31 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 39 18

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce