Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 sierpnia 2010 r.
20:39
Edytuj ten wpis

Posłowie z Lubelszczyzny porzucają Sejm i chcą wracać do samorządów

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 32 A A

Posłowie wracają do samorządów. Chcą rządzić w większych i mniejszych miastach Lubelszczyzny. Bo lepsza realna władza niż rola sejmowej maszynki do głosowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wprost.pl szacuje, że w sumie z Sejmu chce odejść co najmniej 20 posłów. Przynajmniej pięcioro z nich pochodzi z Lubelszczyzny. Większość należy do PiS.

– Rozważamy dobrych kandydatów, a wśród nich jestem i ja – mówi poseł Adam Abramowicz, który przymierza się do startu na prezydenta Białej Podlaskiej.

– Zastanawiam się. Zajmowałem się sprawami samorządu i nigdy tych związków nie zerwałem – mówi Jarosław Żaczek, który był już zastępcą burmistrza Ryk.

– Skłaniam się ku kandydowaniu, jestem samorządowcem z krwi i kości, chciałbym pracować dla Radzynia – deklaruje Jerzy Rębek. Możliwe, że o władzę w Kraśniku powalczy poseł Jarosław Stawiarski.

W Lublinie do boju o fotel prezydenta stanie poseł Izabella Sierakowska (Socjaldemokracja Polska). – Chcę poświęcić cztery lata dla mieszkańców. Naprawdę wiem, jak to zrobić – zapewniała Sierakowska.

Do startu w samorządowych wyborach nie garną się za to posłowie PO. Choć nie można wykluczyć kandydowania Wojciecha Wilka w Kraśniku, a Włodzimierza Karpińskiego w Puławach. Senator Józef Bergier przymierzał się do fotela prezydenta Białej Podlaskiej.

Nie garną się też ludowcy. – Nie potrzebujemy posiłkować się posłami, mamy wielu dobrych kandydatów na burmistrzów i prezydentów. Ludzie wybrali parlamentarzystów, żeby pracowali w Sejmie – mówi Krzysztof Hetman, szef PSL na Lubelszczyźnie.

Nie jest tajemnicą, dlaczego posłowie chcą zamienić gmach Sejmu na ul. Wiejskiej w Warszawie na gabinety nawet w niewielkich miejscowościach. W stolicy zasilają poselską armię, w większości nie mają wpływu na wielką politykę. Tymczasem prezydent czy burmistrz miasta ma w ręku prawdziwą władzę.

– W samorządzie ma się realny wpływ na rozwój małych ojczyzn. Zmiany widać z miesiąca na miesiąc – tłumaczy poseł Rębek. Jest on autorem lub współautorem trzech ustaw, a czwarta jest w przygotowaniu. – Chciałbym doczekać się, żeby choć jedna trafiła pod obrady Sejmu. W opozycyjnym klubie jest duża rywalizacja i nie zawsze dobre projekty znajdują zrozumienie.

– Projekty poselskie mają bardzo małe szanse na przebicie się, cześć kompetencji przejmują samorządy, coraz większy wpływ ma Unia Europejska – wylicza Żaczek.

Wybory samorządowe odbędą się w najprawdopodobniej w listopadzie. Rząd nie ogłosił jeszcze terminu.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jon / 6 listopada 2010 o 02:27
0
Radzynianie, myślcie!
Zobaczcie co ma Wam do powiedzenia Wasz POSEŁ!
Zobaczcie oryginalny film, w którym 3 minuty gada o niczym i parodię Rębka.
http://tinyurl.com/jerzy-rebek

Z głosem Kononowicza mówi dużo bardziej konkretnie.
On jest pusty! Nie ma nic do zaproponowania!
Avatar
crx / 27 sierpnia 2010 o 12:36
0
A najciekawsze jest to,że ci spadochroniarze wygrywają wybory.Pewnie kojarzą się elektoratowi z czymś wzniosłym.Albo po prostu liczy on już tylko na cud...cud...cud....cud...!!!
Avatar
rgtr / 27 sierpnia 2010 o 12:23
0
[quote name='M.' date='27 sierpień 2010 - 11:53 ' timestamp='1282902790' post='337428']
Iza Sierakowska wygra te wybory, Lublin na to zasługuje!
[/quote]
Sierakowska to się nadaje na sołtysa Radawca albo wójta Konopnicy.Wszak tam mieszka i pewnie problemy mieszkańców zna od podszewki.
My swoich spadochroniarzy mamy aż nadto od sejmu do brukseli
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 12:08
0
[quote name='malone' date='27 sierpień 2010 - 12:06 ' timestamp='1282903583' post='337443']
a co my takiego złego zrobiliśmy ??wasilewski a pozniej sierakowska ?? za jakie grzechy ?
[/quote]
za to że kiedyś pruszona wybraliśmy
Avatar
malone / 27 sierpnia 2010 o 12:06
0
[quote name='M.' date='27 August 2010 - 11:53 AM' timestamp='1282902790' post='337428']
Iza Sierakowska wygra te wybory, Lublin na to zasługuje!
[/quote]

a co my takiego złego zrobiliśmy ??wasilewski a pozniej sierakowska ?? za jakie grzechy ?
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 12:02
0
[quote name='crx' date='27 sierpień 2010 - 11:30 ' timestamp='1282901432' post='337399']
Te"współczesne metody zarządzania" to m.in.opcje walutowe.Oj, sporo młodych dyrektorów finansowych tak zarządziło,że firmy jeśli nie padły, to czeka ich długotrwała agonia!!!!!
[/quote]
Hahaha bardzo dobry przykład. A opcje wymyśliły "stare pierdoły" "pierdzące w stołki" (bankowe) którym "czas na emeryturę", "czas wnuki bawić", "czas ustapić miejsca młodym, wykształconym, ambitnym, znającym nowoczesne metody zarządzania" i tym samym zrobiły w uja wielu zdolnych, rzutkich, młodych, dobrze wykształconych menadżerów z wysokimi pensjami i opcjami na akcje . I po raz kolejny zawartość głowy pokanała dyplomy .
[quote name='crx' date='27 sierpień 2010 - 11:30 ' timestamp='1282901432' post='337399']
Te"współczesne metody zarządzania" to m.in.opcje walutowe.Oj, sporo młodych dyrektorów finansowych tak zarządziło,że firmy jeśli nie padły, to czeka ich długotrwała agonia!!!!!
[/quote]
Hahaha bardzo dobry przykład. A opcje wymyśliły "stare pierdoły" "pierdzące w stołki" (bankowe) którym "czas na emeryturę", "czas wnuki bawić", "c... rozwiń
Avatar
M. / 27 sierpnia 2010 o 11:53
0
Iza Sierakowska wygra te wybory, Lublin na to zasługuje!
Avatar
crx / 27 sierpnia 2010 o 11:49
0
Narodowi nie potrzebna jest rozsądna władza samorządowa sprawowana przez Panią Sierakowską czy Pana Wasilewskiego.Raczej przydałaby się powódź nie 1/3 kraju a 80 %.Może wtedy cokolwiek zaświtałoby w głowach,chociaż gdy Pan BÓG chce kogoś ukarać ,to mu rozum odbiera.Czy przypadkiem ostatnio nie mieliśmy na to dowodów.....?!!!
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 11:44
0
Wreszcie ktoś z jajami. Może coś się ruszy w Lublinie.
Avatar
lulia / 27 sierpnia 2010 o 11:44
0
Sierakowskiej dziękujemy? no to może popatrzmy,co nasi "liberałowie" po-pisy itp. zrobili dla lubelszczyzny. Ktoś widzi? co widzi? Rząd i PIS i PO dla lubelskiego - null. Może trzeba jak w tej wsi nie iść na wybory,żeby drogę wybudowali. Albo przestraszyli się,że diet-niet.
Avatar
Jon / 6 listopada 2010 o 02:27
0
Radzynianie, myślcie!
Zobaczcie co ma Wam do powiedzenia Wasz POSEŁ!
Zobaczcie oryginalny film, w którym 3 minuty gada o niczym i parodię Rębka.
http://tinyurl.com/jerzy-rebek

Z głosem Kononowicza mówi dużo bardziej konkretnie.
On jest pusty! Nie ma nic do zaproponowania!
Avatar
crx / 27 sierpnia 2010 o 12:36
0
A najciekawsze jest to,że ci spadochroniarze wygrywają wybory.Pewnie kojarzą się elektoratowi z czymś wzniosłym.Albo po prostu liczy on już tylko na cud...cud...cud....cud...!!!
Avatar
rgtr / 27 sierpnia 2010 o 12:23
0
[quote name='M.' date='27 sierpień 2010 - 11:53 ' timestamp='1282902790' post='337428']
Iza Sierakowska wygra te wybory, Lublin na to zasługuje!
[/quote]
Sierakowska to się nadaje na sołtysa Radawca albo wójta Konopnicy.Wszak tam mieszka i pewnie problemy mieszkańców zna od podszewki.
My swoich spadochroniarzy mamy aż nadto od sejmu do brukseli
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 12:08
0
[quote name='malone' date='27 sierpień 2010 - 12:06 ' timestamp='1282903583' post='337443']
a co my takiego złego zrobiliśmy ??wasilewski a pozniej sierakowska ?? za jakie grzechy ?
[/quote]
za to że kiedyś pruszona wybraliśmy
Avatar
malone / 27 sierpnia 2010 o 12:06
0
[quote name='M.' date='27 August 2010 - 11:53 AM' timestamp='1282902790' post='337428']
Iza Sierakowska wygra te wybory, Lublin na to zasługuje!
[/quote]

a co my takiego złego zrobiliśmy ??wasilewski a pozniej sierakowska ?? za jakie grzechy ?
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 12:02
0
[quote name='crx' date='27 sierpień 2010 - 11:30 ' timestamp='1282901432' post='337399']
Te"współczesne metody zarządzania" to m.in.opcje walutowe.Oj, sporo młodych dyrektorów finansowych tak zarządziło,że firmy jeśli nie padły, to czeka ich długotrwała agonia!!!!!
[/quote]
Hahaha bardzo dobry przykład. A opcje wymyśliły "stare pierdoły" "pierdzące w stołki" (bankowe) którym "czas na emeryturę", "czas wnuki bawić", "czas ustapić miejsca młodym, wykształconym, ambitnym, znającym nowoczesne metody zarządzania" i tym samym zrobiły w uja wielu zdolnych, rzutkich, młodych, dobrze wykształconych menadżerów z wysokimi pensjami i opcjami na akcje . I po raz kolejny zawartość głowy pokanała dyplomy .
[quote name='crx' date='27 sierpień 2010 - 11:30 ' timestamp='1282901432' post='337399']
Te"współczesne metody zarządzania" to m.in.opcje walutowe.Oj, sporo młodych dyrektorów finansowych tak zarządziło,że firmy jeśli nie padły, to czeka ich długotrwała agonia!!!!!
[/quote]
Hahaha bardzo dobry przykład. A opcje wymyśliły "stare pierdoły" "pierdzące w stołki" (bankowe) którym "czas na emeryturę", "czas wnuki bawić", "c... rozwiń
Avatar
M. / 27 sierpnia 2010 o 11:53
0
Iza Sierakowska wygra te wybory, Lublin na to zasługuje!
Avatar
crx / 27 sierpnia 2010 o 11:49
0
Narodowi nie potrzebna jest rozsądna władza samorządowa sprawowana przez Panią Sierakowską czy Pana Wasilewskiego.Raczej przydałaby się powódź nie 1/3 kraju a 80 %.Może wtedy cokolwiek zaświtałoby w głowach,chociaż gdy Pan BÓG chce kogoś ukarać ,to mu rozum odbiera.Czy przypadkiem ostatnio nie mieliśmy na to dowodów.....?!!!
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2010 o 11:44
0
Wreszcie ktoś z jajami. Może coś się ruszy w Lublinie.
Avatar
lulia / 27 sierpnia 2010 o 11:44
0
Sierakowskiej dziękujemy? no to może popatrzmy,co nasi "liberałowie" po-pisy itp. zrobili dla lubelszczyzny. Ktoś widzi? co widzi? Rząd i PIS i PO dla lubelskiego - null. Może trzeba jak w tej wsi nie iść na wybory,żeby drogę wybudowali. Albo przestraszyli się,że diet-niet.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 0 1

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 50 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!