Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 maja 2010 r.
11:00
Edytuj ten wpis

Powódź na Lubelszczyźnie: Ewakuacja części Kazimierza Dolnego i okolic - relacja (wideo)

Autor: Zdjęcie autora pab am aa łm mb bk
0 33 A A

W tej chwili najgorsza sytuacja jest w gminie Annopol. Trwa ewakuacja mieszkańców. Do ewakuacji przygotowują się też mieszkańcy części Kazimierza Dolnego, Bochotnicy i Parchatki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
18:17 IMiGW ogłasza 1 stopień zagrożenia burzowego na Lubelszczyźnie: Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą 15-25 mm, lokalnie 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach 50-70 km/h.

Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów; łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych.

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 18 do 22.

17:53 Opoczka i Jakubowice w gm. Annopol pod wodą - ZDJĘCIA od Internauty

17:23 Woda zalewa drogę krajową nr 19 z Rzeszowa do Lublina w miejscowości Nowa Wieś na Podkarpaciu. Policja organizuje objazdy. Szczegóły: TUTAJ

17:19 Nie ma zagrożenia powodziowego na moście w Annopolu na Wiśle. - Jest przejezdny zarówno dla pojazdów osobowych, jak i ciężarowych - mówi mł. asp. Janusz Majewski z policji w Kraśniku.

17:01 Z okolic Annopola ratownicy ewakuowali w sumie około 20 osób. Głównie są to osoby starsze i chore - podaje policja. Oprócz nich część powodzian wyjechało na własną rękę do rodzin. W okolicach Annopola pracuje około 300 strażaków.

16.30 Na pomoc mieszkańcom Sandomierza wyruszyło stu żołnierzy 3 Brygady Zmechanizowanej z Lublina. W drodze do Sandomierza jest kilkanaście samochodów ciężarowych, auto sanitarne i specjalistyczny warsztat samochodowy.

16.15 Burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia zarządził ewakuację ul. Puławskiej w Kazimierzu Dolnym, Bochotnicy i Parchatki. Informacja jest przekazywana mieszkańcom przez megafony na radiowozach. Policjanci będą zabezpieczać teren opuszczony przez mieszkańców.

15:03 Wysoki stan wody w Zastowie Karczmiskim gm.Wilków - zdjęcia internauta Radek

14:55 Poziom Wisły w Dęblinie przekroczył właśnie stan alarmowy i wynosi już 506 cm. W ciągu ostatnich 6 godzin woda przybrała aż o 116 cm. Z kolei w Puławach w ciągu ostatnich trzech godzin Wisła przybrała kolejne 46 cm i jej poziom wynosi już 630 cm.

W Annopolu poziom rzeka nieznacznie spada. W ciągu trzech godzin poziom rzeki obniżył się o 3 cm.

O dwa centymetry podniosła się woda na Bugu w Strzyżowie i Dorohusku.

14:51 IMiGW: W ciągu najbliższej doby na Bugu po profil Krzyczew spodziewany jest dalszy wzrost stanów wody w strefie stanów wysokich powyżej stanów ostrzegawczych, a na Krznie powyżej stanów alarmowych. Na Wiśle poniżej ujścia Wisłoki dalszy wzrost poziomu wody powyżej stanów alarmowych. Skutki: Zagrożenia dla obszarów zalewowych, możliwość wystąpienia wody z koryt rzecznych i zalania przybrzeżnych terenów, uniemożliwienie prowadzenia prac hydrotechnicznych, utrudnienie funkcjonowania komunikacji lądowej i żeglugi wodnej, lokalne podtopienia. Zalecana ostrożność, konieczność śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji meteorologicznej i hydrologicznej.
13:40 Spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji powodziowej odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie. W naradzie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego uczestniczył podsekretarz stanu w MSWiA Zbigniew Sosnowski. Minister podkreślił, że w związku z powodzią w Warszawie został powołany sztab antypowodziowy, który w razie potrzeby natychmiast zadysponuje jednostki straży pożarnej z innych części kraju.

Z terenu województwa lubelskiego do dyspozycji jest 1500 strażaków Posiadają oni specjalistyczny sprzęt m.in. pompy i rękawy przeciwpowodziowe.

Do chwili obecnej wydanych zostało blisko 200 tys. worków na piasek. Już trafiły na wały. Kolejnych 200 tys. jest rozdysponowywanych na bieżąco.
13:21 Kilkadziesiąt gospodarstw z nadwiślanych wsi w okolicach Annopola jest zalanych

Najgorzej jest w miejscowościach: Janiszów, Zabełcze i Kosin. W ostatniej miejscowości wylały dwie niewielkie rzeczki wpadające do Wisły. Teraz rzeki zamieniły się w jeziora.

- Dużo wody było w 1997 roku, ale nie tyle co teraz. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem – mówi Henryka Gaj z Kosina.

Ludzie przewożą dobytek do rodzin i sąsiadów, którzy mieszkają w wyżej położonych częściach wsi. Niektórzy nie zdążyli.

- Woda wzbierała całą noc. Pilnowaliśmy, ale się nie udało – mówi Zenon Jaśkiewicz z Kosina.

Woda w jego domu sięga 1 metra wysokości. Meble pływają. A stodoła jest całkiem przykryta wodą.

Podobnie jest w kilkunastu innych, sąsiednich gospodarstwach.

W Kosinie, Janiszowie i Zabełczu 1500 osób jest wyznaczonych do ewakuacji.

- Wszystko jest spakowane. Leży w samochodzie, ale dopóki nie musimy, nie wyjeżdżamy – mówi Artur Daca z Janiszowi. – Jeśli tylko zawyje syrena wsiadamy w samochód i uciekamy.

12:31 Fala wezbraniowa, która uformowała się na górnej Wiśle, będzie spływała w dół, Wisłą środkową i dolną. W najbliższych dniach spodziewamy się kolejnych wzrostów, na Wiśle środkowej. Fala dojdzie najpierw do Puław, a następnie, za około trzy dni, do Warszawy. Wszędzie będzie powyżej stanów alarmowych. Przewiduje się, że stany okołoalarmowe będą się utrzymywać jedną lub dwie doby - powiedziała na konferencji prasowej hydrolog IMGiW Marianna Sasim

11.29 Gmina Annopol : 1500 mieszkańców do ewakuacji.
- Najgorzej jest na pierwszym odcinku Wisły w Janiszowie – mówi Artur Bis, komendant Państwowej Straży pożarnej w Krasniku. Woda dochodzi di szczytu remontowanego wału przeciwpowodziowego. Nasze główne działania skupiają się na zabezpieczeniu tego odcinka wału.

Na miejscu od wczoraj pracuje około 300 osób: strażaków, policjantów i mieszkańców okolicznych wsi. W tej chwili nie wiadomo czy Wisła przeleje się przez umacniany wał ( do korony brakuje około 1 metra).

- Półtora tysiąca osób mieszkających w pobliżu głównie w miejscowościach Janiszów i Zabełcze jest przewidziana do ewakuacji – mówi starosta Wojtak.


Do tej pory swoje domy opuściło około 100 osób, ale akcja ewakuacyjna cały czas trwa. Ludzie są przenoszeni do swoich rodzin albo do szkoły w pobliskim Kosinie gdzie powstał sztab kryzysowy.

11.15 - Oprócz okolic Annopola w tej chwili najbardziej niebezpiecznie jest w powiatach opolskim i puławskim – mówi st. bryg. Zbigniew Czępiński, zastępca komendanta wojewódzkiego straży pożarnej.

W powiecie opolskim woda może przelać się przez remontowany wał w gminie Wilków. W puławskim - przez niski odcinek wału w miejscowości Parchatka. Tu kulminacyjna fala dotrze wieczorem albo jutro.
10:51 Trudna sytuacja powodziowa występuje w pięciu województwach: małopolskim, podkarpackim, śląskim, opolskim i świętokrzyskim - Informuje MSWiA.

9:00 Lubelski oddział PCK apeluje o pomoc dla powodzian. Zbierane są koce, pościel, śpiwory, odzież, żywność trwała, woda pitna oraz środki czystości i higieny osobistej. Dary można przynosić do siedziby PCK w Lublinie przy ul. Puchacza 6 lub lub w Zarządach Rejonowych PCK na terenie województwa lubelskiego.

8:03 - Wisła przerwała w nocy wał w Krakowie. Woda z rzeki przelewa się przez wał w Sandomierzu.

7:43 - W Annopolu 200 strażaków pracowało całą noc przy umacnianiu wałów. Od samego rana prace zostały wznowione. Najgorętsza sytuacja jest w okolicach miejscowości Janiszów i Zabełcze. Władze gminy są przygotowane do ewentualnej ewakuacji mieszkańców z tych terenów.

7:22 - Wisła w Annopolu przekroczyła stan alarmowy już o ponad 2 metry. O godz. 5 rano wodowskaz pokazywał aż 708 cm.


Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
elos / 22 maja 2010 o 11:37
0
Siema czy most w Annopolu jest przejezdny ???Musze to wiedzieć bardzo ważna sprawa .Jak nie nie jest przejezdny to proszę o objazd z Śląska do Kraśnika
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 05:53
0
kellik napisał:
Jaka trase proponujecie z Tarnowa do Lublina??


Własnie! jakw miare bezpiecznie dojechac z poludnia polski do lublina? Prosimy o pomoc!
Avatar
kellik / 20 maja 2010 o 21:05
0
Jaka trase proponujecie z Tarnowa do Lublina??
Avatar
~Sandra~ / 20 maja 2010 o 20:52
0
dzięki za info, z tego co na stronie wyczytalam to do Poniatowej nie dostanę się drogą przez Józefów :/ czyli muszę się kierować na Kraśnik, wszystko rozchodzi się o most w Annopolu, jak to miejsce będzie przejezdne to już luzik, a z tego co czytam, to ten most jest wysoki a woda szeroka więc jestem dobrej myśli, jakby co to napiszcie proszę jak się sytuacja ma będę wdzięczna

pozdrawiam!
Avatar
~Andzia~ / 20 maja 2010 o 12:22
0
Mam rodzinkę w Jakubowicach i nie mogę się do nich dodzwonić możecie mi napisać czy tam ich też zalało?
Avatar
~Marek~ / 20 maja 2010 o 09:22
0
Witam. Jaka jest obecnie sytuacja w Annopolu? Jadę ze Stalowej Woli i muszę przed 16 przedostać się za Wisłę. Czy najgorsze już minęło, czy może nie warto jechać? Czy droga ze Stalowej Woli wzdłuż Wisły tj. Antoniów-Chwałowice-Annopol jest przejezdna? Czy może nadłożyć drogi na 74 wjechać w okolicy Kraśnika i potem już prosto na Annopol?
Avatar
kirk / 20 maja 2010 o 07:32
0
Ludzie co wy piszecie, jak mogą podpory sie bujać.........
Most pracuje i normalna rzecza jest żę jak wpadnie na niego rozpędzona wielka ciężarówka to stojąc na nim odczuwamy tzw bujanie, zże nateżenie ruchu sie wziększyło to tak jest. Podpory mostu sięgaja bardzo głęboko do tzw stałego gruntu
Avatar
Gość / 19 maja 2010 o 22:10
0
a co z pkp na trasie warszawa - lublin ?
Avatar
@ / 19 maja 2010 o 21:58
0
Gość napisał:
Przejezdny, a to że coś z nim jest nie tak, to dwie różne rzeczy
wystaczy zrozumieć :]

Jak jadą osobowe i furgonetki jest OK, ale jak przejeżdżają te kolosy załadowane po brzegi kruszywem z kieleckiego, to naprawdę można zwymiotować.
Według mnie to te podpory chodzą w błocie i tyle.
Avatar
Gość / 19 maja 2010 o 21:29
0
Przejezdny, a to że coś z nim jest nie tak, to dwie różne rzeczy
wystaczy zrozumieć :]
Avatar
elos / 22 maja 2010 o 11:37
0
Siema czy most w Annopolu jest przejezdny ???Musze to wiedzieć bardzo ważna sprawa .Jak nie nie jest przejezdny to proszę o objazd z Śląska do Kraśnika
Avatar
Gość / 21 maja 2010 o 05:53
0
kellik napisał:
Jaka trase proponujecie z Tarnowa do Lublina??


Własnie! jakw miare bezpiecznie dojechac z poludnia polski do lublina? Prosimy o pomoc!
Avatar
kellik / 20 maja 2010 o 21:05
0
Jaka trase proponujecie z Tarnowa do Lublina??
Avatar
~Sandra~ / 20 maja 2010 o 20:52
0
dzięki za info, z tego co na stronie wyczytalam to do Poniatowej nie dostanę się drogą przez Józefów :/ czyli muszę się kierować na Kraśnik, wszystko rozchodzi się o most w Annopolu, jak to miejsce będzie przejezdne to już luzik, a z tego co czytam, to ten most jest wysoki a woda szeroka więc jestem dobrej myśli, jakby co to napiszcie proszę jak się sytuacja ma będę wdzięczna

pozdrawiam!
Avatar
~Andzia~ / 20 maja 2010 o 12:22
0
Mam rodzinkę w Jakubowicach i nie mogę się do nich dodzwonić możecie mi napisać czy tam ich też zalało?
Avatar
~Marek~ / 20 maja 2010 o 09:22
0
Witam. Jaka jest obecnie sytuacja w Annopolu? Jadę ze Stalowej Woli i muszę przed 16 przedostać się za Wisłę. Czy najgorsze już minęło, czy może nie warto jechać? Czy droga ze Stalowej Woli wzdłuż Wisły tj. Antoniów-Chwałowice-Annopol jest przejezdna? Czy może nadłożyć drogi na 74 wjechać w okolicy Kraśnika i potem już prosto na Annopol?
Avatar
kirk / 20 maja 2010 o 07:32
0
Ludzie co wy piszecie, jak mogą podpory sie bujać.........
Most pracuje i normalna rzecza jest żę jak wpadnie na niego rozpędzona wielka ciężarówka to stojąc na nim odczuwamy tzw bujanie, zże nateżenie ruchu sie wziększyło to tak jest. Podpory mostu sięgaja bardzo głęboko do tzw stałego gruntu
Avatar
Gość / 19 maja 2010 o 22:10
0
a co z pkp na trasie warszawa - lublin ?
Avatar
@ / 19 maja 2010 o 21:58
0
Gość napisał:
Przejezdny, a to że coś z nim jest nie tak, to dwie różne rzeczy
wystaczy zrozumieć :]

Jak jadą osobowe i furgonetki jest OK, ale jak przejeżdżają te kolosy załadowane po brzegi kruszywem z kieleckiego, to naprawdę można zwymiotować.
Według mnie to te podpory chodzą w błocie i tyle.
Avatar
Gość / 19 maja 2010 o 21:29
0
Przejezdny, a to że coś z nim jest nie tak, to dwie różne rzeczy
wystaczy zrozumieć :]
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 0

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 2 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 0 1

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 8 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 0 3

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie
21 lipca 2018, 12:00

Bitwa, jak tysiąc lat temu nad Bugiem. Inscenizacja w Hrubieszowie 0 0

Gdy cała Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości u nas będziemy wspominać wydarzenia z 1018 roku. W weekend obchodzimy 1000 rocznicę bitwy nad Bugiem pomiędzy Bolesławem Chrobrym a Jarosławem Mądrym. Będzie co rekonstruować, bo za Chrobrym stało ok. 300 rycerzy niemieckich, 500 Węgrów, 100 Pieczyngów oraz od 2 do 5 tys. polskich zbrojnych. Ruski władca dysponował armią zbliżona liczebnie, którą wspomagali Wikingowie.

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń

Wstęp na aukcję Pride of Poland dla osób z grubym portfelem. Wysokie ceny zaproszeń 3 0

Każdy kto w tym roku będzie chciał zobaczyć aukcję Pride of Poland będzie musiał zapłacić za zaproszenie. I to nie mało. Organizatorzy właśnie podali, że zaproszenie kosztować będzie 450 zł.

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić
Alarm 24

Ciężarówka zaczęła się palić w trakcie jazdy. Strażacy musieli ją najpierw dogonić 32 4

Do zdarzenia doszło w Zemborzycach Tereszyńskich na drodze krajowej nr 19 pod Lublinem.

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie
22 września 2018, 16:00

"Szewcy" z Krakowa w Teatrze Starym w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 22 września o godz. 16 i 20 w Teatrze Starym (ul. Jezuicka) wystąpią artyści z Narodowego Starego Teatru w Krakowie ze spektaklem Szewcy.

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin!

Grzegorz Bonin w Motorze Lublin! 94 11

To prawdziwy hit tego lata! Kontrakt z żółto-biało-niebieskimi podpisał były zawodnik Górnika Łęczna, Grzegorz Bonin

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna

Dwa nowe żądła Górnika Łęczna 0 0

PIŁKARSKA II LIGA W sobotę Górnik Łęczna rozegra pierwszy mecz nowego sezonu gdzie w Wejherowie zagra z tamtejszym Gryfem. Na kilka dni przed tym spotkaniem do klubu dołączyło dwóch zawodników, którzy mają stanowić o sile ofensywnej zielono-czarnych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.