Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 czerwca 2010 r.
8:31
Edytuj ten wpis

Powódź: Wisła w Annopolu znowu przekroczyła stan alarmowy

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 5 A A

O godzinie 8 rano w czwartek Wisła w Annopolu miała już 532 cm. Przez 24 godziny stan wody w rzece wzrósł aż o 63 cm.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przez ulewne deszcze Wisła znowu niepokojąco szybko przybiera. Nieco wolniej niż w Annopolu poziom wody rośnie w Puławach. Tutaj w ciągu doby przybyło 17 cm. O godz. 8 rano było 440 cm, a to jeszcze ponad metr mniej niż wynosi w tym miejscu stan alarmowy.

Już wczoraj wojewoda lubelski ogłosiła alarm przeciwpowodziowy na terenie powiatów leżących nad Wisłą: kraśnickiego, opolskiego, puławskiego i ryckiego.

Jak informują urzędnicy wojewody trwają prace przy odbudowie wałów przeciwpowodziowych w Popowie i Zastowie Polanowskim, które woda przerwała podczas przepływu poprzedniej fali powodziowej.

Druga kulminacyjna fala powodziowa ma dopłynąć na Lubelszczyznę w piątek i być o ok. 60 cm niższa od poprzedniej.

Z powodu ulewnych deszczy strażacy przez całą noc zajmowali się wypompowywaniem wody z piwnicy domów w całym regionie. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie dzisiaj rano ratownicy z pompami ruszyli do Opola Lubelskiego.

Tymczasem Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW przewiduje na dzisiaj możliwość wystąpienia na Lubelszczyźnie burz z opadami deszczu, a nawet gradu.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nel / 8 czerwca 2010 o 10:17
0
Nasz rzad osiągnął szczyt głupoty w zakresie swoich działań pomocy dla poszkodowanych w klęsce powodzi. Tak dla mnie obserwatora tego co dzieje się w terenie i chciałabym żeby większość Polaków przejeżdzających przez tereny zalane na chwilę przystanęła podeszła wtereny zatopione ipopatrzyła na to co się stało .A potem pomyślała jakich matołów wybraliśmy w poprzednich wyborach. Zapytam czy ten tusk patrzący na ogrom tragedii nie ma serca ,to przecież zwierzęta wyczuwają co się dzieje i co ich czeka .A cKim wobec tej tragedii są politycy i rządzący ,bo dla mie nie ma dla nich żadnej grupy do zakwalifikowania ich do tego co porusza się po ziemi.Prowadzą swoją kampanię z uśmiechem na usta ch nawet sam Kaczor ,który nie ma powodu do uśmiechu ale czego nie robi się dla władzy i kasy..Pewnie ogłoszenie klęski żywiołowej to nic innego jak obawa przed pojawieniem się nowego autorytetu wyborczego ,który byłby zagrożeniem dla wytypowanych polityków a tak naprawdę ,którzy w niejednym przypadku zapłacili za podpis na ich liście . tłumaczenie widzom ,że wprowadzenie stanu klęski ograniczy ich prawa /w tym zmsi do ewakuacji/ To słowa ,których nie powinien wypowiadać żaden polityk ,ani osoby z uniwersytetów - te podstawione dla tumanienia ludzi . Ogłoszenie klęski to przedewszystkim odpowiedzialność rządu za to do czego się zobowiązał.Ogłoszenie klęski to także ogromna pomoc z zagranicy ,która w obliczu klęski nie jest oboj,etna.Zapytam w tym momencie gdzie nasi eurodeputowani,gdzie jest Buzek ten tchórzliwy patriota ,który ma wielkie możliwości w UE ,gdzie cała UE czy wymarła w obliczu tego co się dzieje z polskimi rolnikami. Buzek nawiał i milczy w Polsce wysprzedał co się dało i w d...ie resztę ma. Ciągle mówicie o Katyniu -czym jest ta tragedia ,która dotkęła setki tysięcy ludzi ,nie mających nadzieii i pomysłu na przyszłe życie.Dlaczego Kaczyński nie ujmie się za powodzianami i nie zrobi czegoś konkretnego w tym temacie . Np nie przeznzczy pieniędzy dla powodzian.W obliczu tej tragedii liczycie na głosy miast izalewacie wsie poprzez wysadzanie wałów ,po to aby zyskać głosy ludności miast.Wieś lubelska głosowała na Kaczyńskich a co ten burżuj zrobiłteraz dla nich ,marnuje pieniądze na kampanie.Społeczeństwo powinno zrozumiec ,że różnego typu zjawiska nieszczęśliwe mogą przydażyć się tym mieszkającym na wsi jak również w mieście ,bo niczego nie robi się w dobrym kierunku i w końcu zbojkotować wybory .Aby pokazać swoją siłę i zasadę jak wy nam ,tak my wam
Nasz rzad osiągnął szczyt głupoty w zakresie swoich działań pomocy dla poszkodowanych w klęsce powodzi. Tak dla mnie obserwatora tego co dzieje się w terenie i chciałabym żeby większość Polaków przejeżdzających przez tereny zalane na chwilę przystanęła podeszła wtereny zatopione ipopatrzyła na to co się stało .A potem pomyślała jakich matołów wybraliśmy w poprzednich wyborach. Zapytam czy ten tusk patrzący na ogrom tragedii nie ma serca ,to przecież zwierzęta wyczuwają co się dzieje i co ich czeka .A cKim wobec tej tragedii ... rozwiń
Avatar
ioki / 4 czerwca 2010 o 15:37
0
Opolanka napisał:
Czemu nie piszecie, tak jak poprzednio, co się dzieje, jaki jest stan Wisły? Koło nas od rana co kilka minut słychać jadące na sygnale straże, jeżdżą też ciężarówki wojskowe. O co chodzi? Czy już ponownie mamy powódź? Kto jest zagrożony, które miejscowości ?

jakby nie było wiadomo ze te miejscowości które wczesniej zalało... bo tam są takie jakby prowizoryczne wały... opolu raczej nic nie grozi. a i trzeba telewizję oglądać, bo tam cały czas mówią ze 2 fala idzie..

jakby nie było wiadomo ze te miejscowości które wczesniej zalało... bo tam są takie jakby prowizoryczne wały... opolu raczej nic nie grozi. a i trzeba telewizję oglądać, bo tam cały czas mówią ze 2 fala idzie.. rozwiń
Avatar
ixi / 3 czerwca 2010 o 17:22
0
UPRawniony do głosowania napisał:
Rządy lodalicji eurofaszystów z PO-ZSL to jeden wielki ciąg POrażek, przekrętów, POtoPOw, POwodzi, katastrof, klęsk żywiołowych. W historii będziemy mówić o PLAGACH TUSKOWYCH.

Jak widać z powyższego skończonych idiotów w tym kraju nie brakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Opolanka / 3 czerwca 2010 o 16:44
0
Czemu nie piszecie, tak jak poprzednio, co się dzieje, jaki jest stan Wisły? Koło nas od rana co kilka minut słychać jadące na sygnale straże, jeżdżą też ciężarówki wojskowe. O co chodzi? Czy już ponownie mamy powódź? Kto jest zagrożony, które miejscowości ?
Avatar
UPRawniony do głosowania / 3 czerwca 2010 o 14:27
0
Rządy lodalicji eurofaszystów z PO-ZSL to jeden wielki ciąg POrażek, przekrętów, POtoPOw, POwodzi, katastrof, klęsk żywiołowych. W historii będziemy mówić o PLAGACH TUSKOWYCH.
Avatar
nel / 8 czerwca 2010 o 10:17
0
Nasz rzad osiągnął szczyt głupoty w zakresie swoich działań pomocy dla poszkodowanych w klęsce powodzi. Tak dla mnie obserwatora tego co dzieje się w terenie i chciałabym żeby większość Polaków przejeżdzających przez tereny zalane na chwilę przystanęła podeszła wtereny zatopione ipopatrzyła na to co się stało .A potem pomyślała jakich matołów wybraliśmy w poprzednich wyborach. Zapytam czy ten tusk patrzący na ogrom tragedii nie ma serca ,to przecież zwierzęta wyczuwają co się dzieje i co ich czeka .A cKim wobec tej tragedii są politycy i rządzący ,bo dla mie nie ma dla nich żadnej grupy do zakwalifikowania ich do tego co porusza się po ziemi.Prowadzą swoją kampanię z uśmiechem na usta ch nawet sam Kaczor ,który nie ma powodu do uśmiechu ale czego nie robi się dla władzy i kasy..Pewnie ogłoszenie klęski żywiołowej to nic innego jak obawa przed pojawieniem się nowego autorytetu wyborczego ,który byłby zagrożeniem dla wytypowanych polityków a tak naprawdę ,którzy w niejednym przypadku zapłacili za podpis na ich liście . tłumaczenie widzom ,że wprowadzenie stanu klęski ograniczy ich prawa /w tym zmsi do ewakuacji/ To słowa ,których nie powinien wypowiadać żaden polityk ,ani osoby z uniwersytetów - te podstawione dla tumanienia ludzi . Ogłoszenie klęski to przedewszystkim odpowiedzialność rządu za to do czego się zobowiązał.Ogłoszenie klęski to także ogromna pomoc z zagranicy ,która w obliczu klęski nie jest oboj,etna.Zapytam w tym momencie gdzie nasi eurodeputowani,gdzie jest Buzek ten tchórzliwy patriota ,który ma wielkie możliwości w UE ,gdzie cała UE czy wymarła w obliczu tego co się dzieje z polskimi rolnikami. Buzek nawiał i milczy w Polsce wysprzedał co się dało i w d...ie resztę ma. Ciągle mówicie o Katyniu -czym jest ta tragedia ,która dotkęła setki tysięcy ludzi ,nie mających nadzieii i pomysłu na przyszłe życie.Dlaczego Kaczyński nie ujmie się za powodzianami i nie zrobi czegoś konkretnego w tym temacie . Np nie przeznzczy pieniędzy dla powodzian.W obliczu tej tragedii liczycie na głosy miast izalewacie wsie poprzez wysadzanie wałów ,po to aby zyskać głosy ludności miast.Wieś lubelska głosowała na Kaczyńskich a co ten burżuj zrobiłteraz dla nich ,marnuje pieniądze na kampanie.Społeczeństwo powinno zrozumiec ,że różnego typu zjawiska nieszczęśliwe mogą przydażyć się tym mieszkającym na wsi jak również w mieście ,bo niczego nie robi się w dobrym kierunku i w końcu zbojkotować wybory .Aby pokazać swoją siłę i zasadę jak wy nam ,tak my wam
Nasz rzad osiągnął szczyt głupoty w zakresie swoich działań pomocy dla poszkodowanych w klęsce powodzi. Tak dla mnie obserwatora tego co dzieje się w terenie i chciałabym żeby większość Polaków przejeżdzających przez tereny zalane na chwilę przystanęła podeszła wtereny zatopione ipopatrzyła na to co się stało .A potem pomyślała jakich matołów wybraliśmy w poprzednich wyborach. Zapytam czy ten tusk patrzący na ogrom tragedii nie ma serca ,to przecież zwierzęta wyczuwają co się dzieje i co ich czeka .A cKim wobec tej tragedii ... rozwiń
Avatar
ioki / 4 czerwca 2010 o 15:37
0
Opolanka napisał:
Czemu nie piszecie, tak jak poprzednio, co się dzieje, jaki jest stan Wisły? Koło nas od rana co kilka minut słychać jadące na sygnale straże, jeżdżą też ciężarówki wojskowe. O co chodzi? Czy już ponownie mamy powódź? Kto jest zagrożony, które miejscowości ?

jakby nie było wiadomo ze te miejscowości które wczesniej zalało... bo tam są takie jakby prowizoryczne wały... opolu raczej nic nie grozi. a i trzeba telewizję oglądać, bo tam cały czas mówią ze 2 fala idzie..

jakby nie było wiadomo ze te miejscowości które wczesniej zalało... bo tam są takie jakby prowizoryczne wały... opolu raczej nic nie grozi. a i trzeba telewizję oglądać, bo tam cały czas mówią ze 2 fala idzie.. rozwiń
Avatar
ixi / 3 czerwca 2010 o 17:22
0
UPRawniony do głosowania napisał:
Rządy lodalicji eurofaszystów z PO-ZSL to jeden wielki ciąg POrażek, przekrętów, POtoPOw, POwodzi, katastrof, klęsk żywiołowych. W historii będziemy mówić o PLAGACH TUSKOWYCH.

Jak widać z powyższego skończonych idiotów w tym kraju nie brakuje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Opolanka / 3 czerwca 2010 o 16:44
0
Czemu nie piszecie, tak jak poprzednio, co się dzieje, jaki jest stan Wisły? Koło nas od rana co kilka minut słychać jadące na sygnale straże, jeżdżą też ciężarówki wojskowe. O co chodzi? Czy już ponownie mamy powódź? Kto jest zagrożony, które miejscowości ?
Avatar
UPRawniony do głosowania / 3 czerwca 2010 o 14:27
0
Rządy lodalicji eurofaszystów z PO-ZSL to jeden wielki ciąg POrażek, przekrętów, POtoPOw, POwodzi, katastrof, klęsk żywiołowych. W historii będziemy mówić o PLAGACH TUSKOWYCH.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 0 0

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 0

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0