Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 sierpnia 2009 r.
14:53
Edytuj ten wpis

Protestujących parafian z Czerniejowa obrzucili kamieniami

Autor: Zdjęcie autora tom
0 41 A A

Kilku młodych mężczyzn napadło wczorajszej nocy na protestujących parafian z Czerniejewa. – Najpierw chcieli zniszczyć transparent który wywiesiliśmy przy głównej drodze, a później posypały się w naszą stronę kamienie – mówią poszkodowani parafianie. – Jednego z mężczyzn pobili tak, że trafił do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W sobotę około godz. 22 zauważyliśmy, że ktoś próbuje zerwać wywieszony przy drodze transparent "Księże Marku, zabrali Cię nam nocą, oddadzą w chwale dnia” – opowiadali nam wczoraj napadnięci parafianie. – Pobiegliśmy w tamtą stronę. Czwórka młodych ludzi rzuciła się do ucieczki. Jeden z nich dopadł samochodu i odjechał.

Pozostali zniknęli w krzakach. Po chwili wrócili i zaczęli rzucać kamieniami w naszą stronę. Trafili w jedno z naszych aut.

– Wybili szyby i uszkodzili maskę. Oberwali też lusterka – mówi pan Bogdan, właściciel zniszczonego auta. – Uciekli. Ale pojechaliśmy za nimi.

– Wtedy pojawiło się kilkunastu mężczyzn. Skopali jednego z naszych kolegów. Wezwaliśmy pogotowie – mówią zaatakowani.

Policja szuka sprawców. Przesłuchała już poszkodowanego i dwóch świadków sobotnich wydarzeń.

– Dokładnie opisali przebieg całego zajścia – mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji. – Teraz ustalamy, kim mogliby być napastnicy.

Protestujący parafianie nie wiążą nocnego napadu z ich postawą wobec nowego proboszcza. – Prawdopodobnie kilku młodych ludzi chciało się w ten sposób zabawić. Nie są z naszych okolic – snują przypuszczenia. Dodają jednak, że codziennie przyjeżdżają do nich jacyś ludzie i próbują nawracać, uznając protest przeciwko decyzji arcybiskupa, jako znak odejścia od Kościoła. – I radzą, żebyśmy skończyli z tym cyrkiem.

– Przyjechał nawet ksiądz, który stwierdził, że jesteśmy już poza Kościołem. I że w ten sposób odsuwamy się od Boga – mówi jeden z protestujących.

Mimo to parafianie, którzy zbuntowali się po odwołaniu księdza Marka z funkcji proboszcza w Czerniejowie, nie zamierzają się poddawać.

Przed kościołem już od trzech tygodni stoi namiot, w którym zbuntowani wierni pełnią kilkugodzinne dyżury. Grupy około 20 osób pilnują plebanii, nie dopuszczając nowego proboszcza. Ten natomiast nie pojawia się w Czerniejowie.

Wczoraj – w ramach zaostrzenia protestu – dawali na tacę po groszu. Kuria nie chce komentować ani sprawy buntu, ani sobotnich wypadków.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 18:12
0
Co za pierun łusówa kumentarzy!? Wścikliśta sie! Pieruny śarćiste łogniste!
Avatar
michał / 27 sierpnia 2009 o 22:58
0
Faktycznie należy pohamować się w swoich wypowiedziach, ale jeżeli ktoś kłamie i ukrywa prawdę tak jak jest w przypadku wpisów doktora, to aż się niedobrze robi, gdy czyta się te oszczerstwa. Ok jest zwolennikiem ks.Podstawki dobrze, ale niech nie ukrywa tego co naprawdę działo się w parafii, każdy kij ma dwa końce.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 10:58
0
aga napisał:
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie, że chodzili z ks.Krzysztofem do podstawowki.
Na forum kazdy jest anonimowy i może pisać co chce i podszywać się pod każdego.
Pytam, czy wierzycie, że ja sama jestem PROTESTUJĄCĄ czynnie, a może jestem czerwonym kapturkiem w wilczej skórze"



Mówimy o cienkiej granicy pomiędzy uczuciami, ale jest też cienka granica w wyrażaniu opinii na forum.
Niektórzy uczestnicy forum przekraczają granice kultury wypowiedzi [delikatnie mówiąc].
Należy zachować zimną krew.

PS. Aga to Ty jesteś...Wilk.



Mówimy o cienkiej granicy pomiędzy uczuciami, ale jest też cienka granica w wyrażaniu opinii na forum.
Niektórzy uczestnicy forum przekraczają granice kultury wypowiedzi [delikatnie mówiąc].
Należy zachować zimną krew.

PS. Aga to Ty jesteś...Wilk. rozwiń
Avatar
aga / 27 sierpnia 2009 o 10:24
0
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie, że chodzili z ks.Krzysztofem do podstawowki.
Na forum kazdy jest anonimowy i może pisać co chce i podszywać się pod każdego.
Pytam, czy wierzycie, że ja sama jestem PROTESTUJĄCĄ czynnie, a może jestem czerwonym kapturkiem w wilczej skórze"
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 18:27
0
[size=7][color="#FF00FF"]"Filozof" to Biskup Wszystkich Komuchów[/color][/size]
[color="#FF0000"]POPIERAM[/color][size="7"][/size]
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 17:54
0
O-sama napisał:
Nie wiedziałam,że u Was w Czerniejowie, młodzież na "osiemnastki"bez względu na płeć chodzi w czarnych sukienkach.
Nie kompromituj siebie i środowiska z którego pochodzisz.

a Ty z jakiego środowiska pochodzisz? patologicznego? tak myślałem ...
Avatar
O-sama / 18 sierpnia 2009 o 17:08
0
Gość napisał:
Taaa miejscowi w czarnych sukienkach? gratuluję skomplikowanego toku rozumowania

Nie wiedziałam,że u Was w Czerniejowie, młodzież na "osiemnastki"bez względu na płeć chodzi w czarnych sukienkach.
Nie kompromituj siebie i środowiska z którego pochodzisz.
rozwiń
Avatar
kasa / 18 sierpnia 2009 o 13:23
0
Drogi biskupie,błagamy Cię opuść nas w końcu i odetchniemy z ulgą, gdy przyjdzie kres Twego ,,panowania"
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 11:48
0
przyszła kryska na matyska biskupie
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 09:21
0
~PIOTR~ napisał:
na wozie z gnojem jak Jagnę z ,,Chłopów"

oj tak, tak, popieram
Avatar
JankaD. / 13 września 2009 o 18:12
0
Co za pierun łusówa kumentarzy!? Wścikliśta sie! Pieruny śarćiste łogniste!
Avatar
michał / 27 sierpnia 2009 o 22:58
0
Faktycznie należy pohamować się w swoich wypowiedziach, ale jeżeli ktoś kłamie i ukrywa prawdę tak jak jest w przypadku wpisów doktora, to aż się niedobrze robi, gdy czyta się te oszczerstwa. Ok jest zwolennikiem ks.Podstawki dobrze, ale niech nie ukrywa tego co naprawdę działo się w parafii, każdy kij ma dwa końce.
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2009 o 10:58
0
aga napisał:
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie, że chodzili z ks.Krzysztofem do podstawowki.
Na forum kazdy jest anonimowy i może pisać co chce i podszywać się pod każdego.
Pytam, czy wierzycie, że ja sama jestem PROTESTUJĄCĄ czynnie, a może jestem czerwonym kapturkiem w wilczej skórze"



Mówimy o cienkiej granicy pomiędzy uczuciami, ale jest też cienka granica w wyrażaniu opinii na forum.
Niektórzy uczestnicy forum przekraczają granice kultury wypowiedzi [delikatnie mówiąc].
Należy zachować zimną krew.

PS. Aga to Ty jesteś...Wilk.



Mówimy o cienkiej granicy pomiędzy uczuciami, ale jest też cienka granica w wyrażaniu opinii na forum.
Niektórzy uczestnicy forum przekraczają granice kultury wypowiedzi [delikatnie mówiąc].
Należy zachować zimną krew.

PS. Aga to Ty jesteś...Wilk. rozwiń
Avatar
aga / 27 sierpnia 2009 o 10:24
0
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie, że chodzili z ks.Krzysztofem do podstawowki.
Na forum kazdy jest anonimowy i może pisać co chce i podszywać się pod każdego.
Pytam, czy wierzycie, że ja sama jestem PROTESTUJĄCĄ czynnie, a może jestem czerwonym kapturkiem w wilczej skórze"
przekopiowałam poniższą opinę, bo najlepiej odzwierciedla ona to co się dzieje na forum
FORUMOWICZE WYLUZUJCE I NIE OBRAŻAJCIE SIE NAWZAJEM, BO TO RAZI I ŚWIADCZY O WASZEJ KULTURZE!!!

"Ludzie zastanówcie się! Na jakiej podstwawie oskarżacie o te szydercze wpisy na Abp.Życinskiego i ks. Krzysztofa parafian protestujących w Czerniejowie. Jest wiele osób, ktore sieją zament w Kościeli Katolickim przez podszywanie się pod innych.
Na jakiej podstwie wierzycie tym co piszą: że protestują w Czerniejowie... rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 18:27
0
[size=7][color="#FF00FF"]"Filozof" to Biskup Wszystkich Komuchów[/color][/size]
[color="#FF0000"]POPIERAM[/color][size="7"][/size]
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 17:54
0
O-sama napisał:
Nie wiedziałam,że u Was w Czerniejowie, młodzież na "osiemnastki"bez względu na płeć chodzi w czarnych sukienkach.
Nie kompromituj siebie i środowiska z którego pochodzisz.

a Ty z jakiego środowiska pochodzisz? patologicznego? tak myślałem ...
Avatar
O-sama / 18 sierpnia 2009 o 17:08
0
Gość napisał:
Taaa miejscowi w czarnych sukienkach? gratuluję skomplikowanego toku rozumowania

Nie wiedziałam,że u Was w Czerniejowie, młodzież na "osiemnastki"bez względu na płeć chodzi w czarnych sukienkach.
Nie kompromituj siebie i środowiska z którego pochodzisz.
rozwiń
Avatar
kasa / 18 sierpnia 2009 o 13:23
0
Drogi biskupie,błagamy Cię opuść nas w końcu i odetchniemy z ulgą, gdy przyjdzie kres Twego ,,panowania"
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 11:48
0
przyszła kryska na matyska biskupie
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2009 o 09:21
0
~PIOTR~ napisał:
na wozie z gnojem jak Jagnę z ,,Chłopów"

oj tak, tak, popieram
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 2 8

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 3 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 99 13

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 65 11

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 65 16

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 3

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 25 11

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 16 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 2 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 29 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie
galeria

Chciała obronić córkę przed gwałtem, chwyciła za nóż. Grozi jej więzienie 71 17

– Nie chciałam go zabić, tylko broniłam córkę przed zgwałceniem – tłumaczyła przed sądem Salomea Ż. Kobieta odpowiada za usiłowanie zabójstwa swojego partnera. Z akt sprawy wynika, że Andrzej C. od dawna napastował jej dorosłą córkę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?