Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 marca 2008 r.
20:04
Edytuj ten wpis

Przedszkolak skoczył z okna

0 23 A A

5-latek wyskoczył wczoraj z pierwszego piętra przedszkola, bo został sam w sali zamkniętej na klucz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chłopiec trafił do szpitala w Lublinie. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Wypadek wydarzył się w przedszkolu działającym przy Zespole Szkół nr 1 przy Szkolnej tuż po godzinie 9. Pięcioletni Jaś bawił się w sali na pierwszym piętrze razem z szesnastką innych dzieci. W pewnym momencie poszedł do toalety, która znajduje się bezpośrednio przy klasie. W tym czasie opiekunka grupy wyszła z sali z pozostałymi dziećmi i przekręciła klucz w zamku.

- Kiedy chłopczyk wrócił z toalety zobaczył, że nikogo nie ma, a drzwi są zamknięte. Prawdopodobnie dlatego postanowił uwolnić się z pułapki i skoczył przez okno. Wcześniej wyrzucił na ziemię kilkanaście pluszowych zabawek - relacjonuje Jerzy Strawa z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim.

Okno znajduje się ponad 5 metrów nad ziemią. Dziecko miało ogromne szczęście, bo spadło na trawnik. Gdyby Jaś wybrał inne okno, niemal na pewno uderzyłby o betonowy taras.

Pracownicy szkoły wezwali pogotowie. Śmigłowiec przetransportował pięciolatka do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie. - Chłopczyk trafił do nas przed południem. Ma ranę brody i stłuczoną nogę. Jest przytomny, są przy nim rodzice. Zostanie u nas na obserwacji - mówi Agnieszka Osińska, rzecznik prasowy DSK w Lublinie.

Wczoraj opolscy policjanci przesłuchiwali dyrektora zespołu szkół i opiekunkę grupy przedszkolaków, do której chodził pięciolatek.

- Dziećmi zajmowała się nauczycielka z kilkuletnim stażem pracy. Zdaje sobie sprawę ze swojego zaniedbania. Wie, że wychodząc z sali powinna policzyć dzieci - mówi Janusz Mikita, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opolu Lubelskim. I zapewnia, że niezależnie od policyjnego dochodzenia, przeprowadzi także postępowanie wewnętrzne. - Wyciągniemy konsekwencje służbowe wobec tej nauczycielki.
Na razie dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. - Jeżeli rodzice złożą doniesienie, w sprawę włączy się prokurator - dodaje Jerzy Strawa.

Nauczycielce może grozić do roku więzienia.

DLA DZIENNIKA

Jacek Szast - psychoterapeuta z Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Lublinie

Dlaczego chłopczyk skoczył? Bo został zamknięty. Sprawdził drzwi, szarpnął, poczuł strach. Znalazł się w sytuacji osaczenia. Postanowił wydobyć się z pułapki. Otworzył okno. Najpierw sygnalizował swoją obecność wyrzuceniem zabawek. Potem skoczył. Rzucił się z okna, żeby wyjść. W jego wieku nie miał świadomości, że się może zabić.
(sz)

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
?psycholog? / 7 marca 2008 o 01:03
0
Jacek Szast - psychoterapeuta z Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Lublinie Dlaczego chłopczyk skoczył? Bo został zamknięty. Sprawdził drzwi, szarpnął, poczuł strach. Znalazł się w sytuacji osaczenia. Postanowił wydobyć się z pułapki. Otworzył okno. Najpierw sygnalizował swoją obecność wyrzuceniem zabawek.


Jestem ciekawy o co chodziło Panu psychologowi pisząc że malec chciał swoją obecność zasygnalizować wyrzuceniem zabawek. Chyba nie do końca skojarzył fakty
Avatar
krysia / 6 marca 2008 o 17:33
0
Gość napisał:
Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie.



Proszę nie uogólniać. To tak jakbym powiedziała, że każdy lekarz, prawnik, górnik, urzędnik, sprzedawczyni, kucharka i sprzątaczka olewa robotę Jeden olewa, inny jest rzetelnym pracownikiem z powołania.
Wychowawczyni nie policzyła dzieci i będzie prowadzone dochodzenie w tej sprawie. To nie jest powód żeby od razu obrzucić błotem wszystkich pedagogów



Proszę nie uogólniać. To tak jakbym powiedziała, że każdy lekarz, prawnik, górnik, urzędnik, sprzedawczyni, kucharka i sprzątaczka olewa robotę Jeden olewa, inny jest rzetelnym pracownikiem z powołania.
Wychowawczyni nie policzyła dzieci i będzie prowadzone dochodzenie w tej sprawie. To nie jest powód żeby od razu obrzucić błotem wszystkich pedagogów rozwiń
Avatar
ja / 6 marca 2008 o 17:26
0
Ja również znam to miejsce, znam osobę i to co piszecie jest chore. Nie wy będziecie wymierzać jej karę, was tam nie było, nie znacie pełnych faktów- więc jej nie oceniajcie. Nie zrobiła tego umyślnie. a prawda jest taka, że każdemu mogło się to zdarzyć, nawet z własnym dzieckiem. Nie wiadomo czy w niedługim czasie nie dojdzie do kolejnej tragedii, tyle, że w żłobku i przedszkolu na ulicy Przemysłowej - bo jest za mała obsasda wychowawczyń na ilość uczęszczających tam dzieci...
Avatar
Aga / 6 marca 2008 o 16:43
0
CYTAT: "Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie."

Uczyłam się w szkole podstawowej 30 lat temu, dziś jestem magistrem, ukończyłam podyplomówkę, piastuję odpowiedzialne stanowisko) i moja mama też ze mną siedziała, chociaż byłam dobra uczennicą i nie mówiła że "trza", tylko że "należy" wspierać, pomagać dziecku. Mam trójkę dzieci i też uważam, że należy pomagać i wspierać dzieci w nauce, bo taka jest rola rodzica. Nauczyciele mają uczyć a my - rodzice im w tym pomagać, m.inn. dopilnować i pomagać w odrabianiu lekcji. A ty widzisz błędy nauczycieli i nie pójdziesz powiedzieć o swoich przemyśleniach dyrekltorowi szkoły, albo wychowawcy, "Odważniej" jest być anonimowym i oczerniać. Nie tędy droga.
CYTAT: "Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie."

Uczyłam się w szkole podstawowej 30 lat temu, dziś jestem magistrem, ukończyłam podyplomówkę, piastuję odpowiedzialne stanowisko) i moja mama też ze mną siedziała, cho... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 15:54
0
krecha napisał:
człeku o czym ty mówisz nawet sobie nie wyobrażasz co dzieci teraz w szkołach wyrabiają .A właśnie te maluchy mają najwieksza fantazje.Pytasz sie co bedzie robił gdy bedzie miał 20 lat nikt tego niewie a moze zostanie akurat opiekunem dzieci moze nawet niepełnosprawnych skąd mozesz wiedziec ? A pozatym uczniowie maja za mało obowiązków w szkole wiecej jest dla nich praw i to wszystko powoduje że dzieci sie niesłuchaja są niegrzeczne a wiekszość agresji przynoszą ze sobą z podwórek , a po części i z domów .

Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie.

Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie. rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 15:50
0
ania napisał:
Ludzie czy wy wiecie jaka dzieciaki w tym wieku maja taka wyobraźnię?Teraz duzy wpływ na wychowanie ma telewizja i komputer - zostawiaja olbrzymi slad w psychice.Czy ktos z was ogladal bajki na cartoon network, przeciez to nie powinno ujrzec swiatla dziennego.
Jaś był chyba nierozgarniętym chlopcem skoro wszystkie dzieciaki zdązyly się 'wyszykować" a on zostal . Nie wierzę że pani w przeciagu paru minut podjęla decyzje o wyjsciu, zebrala dzieci i poszla.W klasie jest duze okno z widokiem na łazienkę, nie można nie zauwazyc przez nie dziecka.
Znam doskonale to przedszkole i tą salę z tą łazienką -mój syn uczęszczał do tego przedszkola i nawet był pod opieka tej pani.
Nigdy nie miałam zastrzezen do niej,uważalam ja za wspaniała opiekunkę ,ma znakomite podejscie do dzieciaków i dogaduje się z nimi świetnie i nadal pomimo tego zajścia (jezeli będzie nadal pracowala) będę ja polecała wszystkim znajomym.
Dziwne dla mnie jest że stalo sie to u tej pani, bardziej spodziewalabym się takiego zdarzenia u opiekunki która obecnie jest na zwolnieniu, a"pechowa" pani ja tylko zastępowala
To co się stalo jest przykre dla rodziców i nauczycielki, a najbardziej dla malego Jaśka, który kiedys będzie się z tego śmiał.

A co ma telewizja do szybkości ubierania się dziecka?! Acha chyba że oglądał bajkę w której dziecko sobie siedzi a tu wszystkie ubrania wskakują na niego...ha..ha..ha...sa takie bajki????????

A co ma telewizja do szybkości ubierania się dziecka?! Acha chyba że oglądał bajkę w której dziecko sobie siedzi a tu wszystkie ubrania wskakują na niego...ha..ha..ha...sa takie bajki???????? rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 15:44
0
ania napisał:
Ludzie czy wy wiecie jaka dzieciaki w tym wieku maja taka wyobraźnię?Teraz duzy wpływ na wychowanie ma telewizja i komputer - zostawiaja olbrzymi slad w psychice.Czy ktos z was ogladal bajki na cartoon network, przeciez to nie powinno ujrzec swiatla dziennego.
Jaś był chyba nierozgarniętym chlopcem skoro wszystkie dzieciaki zdązyly się 'wyszykować" a on zostal . Nie wierzę że pani w przeciagu paru minut podjęla decyzje o wyjsciu, zebrala dzieci i poszla.W klasie jest duze okno z widokiem na łazienkę, nie można nie zauwazyc przez nie dziecka.
Znam doskonale to przedszkole i tą salę z tą łazienką -mój syn uczęszczał do tego przedszkola i nawet był pod opieka tej pani.
Nigdy nie miałam zastrzezen do niej,uważalam ja za wspaniała opiekunkę ,ma znakomite podejscie do dzieciaków i dogaduje się z nimi świetnie i nadal pomimo tego zajścia (jezeli będzie nadal pracowala) będę ja polecała wszystkim znajomym.
Dziwne dla mnie jest że stalo sie to u tej pani, bardziej spodziewalabym się takiego zdarzenia u opiekunki która obecnie jest na zwolnieniu, a"pechowa" pani ja tylko zastępowala
To co się stalo jest przykre dla rodziców i nauczycielki, a najbardziej dla malego Jaśka, który kiedys będzie się z tego śmiał.

Jestescie śmieszni!Co ma do tej tragedii wyobraźnia dzieci???To co teraz wina na media?Ciekawe czego Jas jakurat skoczył sobie pod wpływem tych mediów jakurat wtedy gdy został zamkniety. Ciekawe prawda?Dlatego własnie że dzieci mają wyobraźnie (dzieci jak to dzieci)muszą być pod opieką dorosłych i tu ta telewizja i komputer nie winni wypadkowi!Zastanówcie się jakie bzdury wypisujecie!

Jestescie śmieszni!Co ma do tej tragedii wyobraźnia dzieci???To co teraz wina na media?Ciekawe czego Jas jakurat skoczył sobie pod wpływem tych mediów jakurat wtedy gdy został zamkniety. Ciekawe prawda?Dlatego własnie że dzieci mają wyobraźnie (dzieci jak to dzieci)muszą być pod opieką dorosłych i tu ta telewizja i komputer nie winni wypadkowi!Zastanówcie się jakie bzdury wypisujecie! rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 15:38
0
gość napisał:
chyba Ty nei przeczytałaś/łeś do końca i z należytym skupieniem, tego co zostało napisane.
A dzieci jak to dzieci wyobraźnie mają bogatą - własnie dlatego że są dziećmi. Nie powinno dojść do takiej sytuacji i to jest karygodne..

A niby czego nie doczytałem? Bo nie rozumiem, Właśnie, dzieci jak to dzieci!Jak możesz więc pisać że był nerozgarnięty bo sie nie ubrał. Był wtedy w toalecieTo co miał jednoczesnie załatwiać potrzebę i się ubierac jednocześnie?To dlatego nierozgarnięty?Ciekawe czy twoje dzieci takie rzeczy potrawią?I może jeszcze jego wina, bo jakurat mu się zachciało kiedy się wszyscy ubierali??

A niby czego nie doczytałem? Bo nie rozumiem, Właśnie, dzieci jak to dzieci!Jak możesz więc pisać że był nerozgarnięty bo sie nie ubrał. Był wtedy w toalecieTo co miał jednoczesnie załatwiać potrzebę i się ubierac jednocześnie?To dlatego nierozgarnięty?Ciekawe czy twoje dzieci takie rzeczy potrawią?I może jeszcze jego wina, bo jakurat mu się zachciało kiedy się wszyscy ubierali?? rozwiń
Avatar
gość / 6 marca 2008 o 13:13
0
Gość napisał:
Przeczytaj dobrze artykuł! Był w łazience!!!!A nie goraczkowo komentujesz , nie przeczytawszy do końca!
chyba Ty nei przeczytałaś/łeś do końca i z należytym skupieniem, tego co zostało napisane.
A dzieci jak to dzieci wyobraźnie mają bogatą - własnie dlatego że są dziećmi. Nie powinno dojść do takiej sytuacji i to jest karygodne..
rozwiń
Avatar
krecha / 6 marca 2008 o 11:11
0
stefan napisał:
Odwaga granicząca z głupotą. Dziecko naoglądało się durnot w telewizyjnych bajkach i uwierzyło że na luzaku sobie siupnie via window. Zapewne jak będzie miał 20 lat będzie śmigał 200 na godzinę po mieście swoim golfem II. Przerażające. A dla pani opiekunki duże brawa za niefrasobliwość. Apel do rodziców - zanim oddacie swoją pociechę do przedszkola przeczytajcie ten artykuł. Najlepiej kilka razy. Czytajcie aż zrozumiecie, do skutku.

człeku o czym ty mówisz nawet sobie nie wyobrażasz co dzieci teraz w szkołach wyrabiają .A właśnie te maluchy mają najwieksza fantazje.Pytasz sie co bedzie robił gdy bedzie miał 20 lat nikt tego niewie a moze zostanie akurat opiekunem dzieci moze nawet niepełnosprawnych skąd mozesz wiedziec ? A pozatym uczniowie maja za mało obowiązków w szkole wiecej jest dla nich praw i to wszystko powoduje że dzieci sie niesłuchaja są niegrzeczne a wiekszość agresji przynoszą ze sobą z podwórek , a po części i z domów .

człeku o czym ty mówisz nawet sobie nie wyobrażasz co dzieci teraz w szkołach wyrabiają .A właśnie te maluchy mają najwieksza fantazje.Pytasz sie co bedzie robił gdy bedzie miał 20 lat nikt tego niewie a moze zostanie akurat opiekunem dzieci moze nawet niepełnosprawnych skąd mozesz wiedziec ? A pozatym uczniowie maja za mało obowiązków w szkole wiecej jest dla nich praw i to wszystko powoduje że dzieci sie niesłuchaja są niegrzeczne a wiekszość agresji przynosz... rozwiń
Avatar
?psycholog? / 7 marca 2008 o 01:03
0
Jacek Szast - psychoterapeuta z Centrum Pomocy Psychologicznej i Psychoterapii w Lublinie Dlaczego chłopczyk skoczył? Bo został zamknięty. Sprawdził drzwi, szarpnął, poczuł strach. Znalazł się w sytuacji osaczenia. Postanowił wydobyć się z pułapki. Otworzył okno. Najpierw sygnalizował swoją obecność wyrzuceniem zabawek.


Jestem ciekawy o co chodziło Panu psychologowi pisząc że malec chciał swoją obecność zasygnalizować wyrzuceniem zabawek. Chyba nie do końca skojarzył fakty
Avatar
krysia / 6 marca 2008 o 17:33
0
Gość napisał:
Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie.



Proszę nie uogólniać. To tak jakbym powiedziała, że każdy lekarz, prawnik, górnik, urzędnik, sprzedawczyni, kucharka i sprzątaczka olewa robotę Jeden olewa, inny jest rzetelnym pracownikiem z powołania.
Wychowawczyni nie policzyła dzieci i będzie prowadzone dochodzenie w tej sprawie. To nie jest powód żeby od razu obrzucić błotem wszystkich pedagogów



Proszę nie uogólniać. To tak jakbym powiedziała, że każdy lekarz, prawnik, górnik, urzędnik, sprzedawczyni, kucharka i sprzątaczka olewa robotę Jeden olewa, inny jest rzetelnym pracownikiem z powołania.
Wychowawczyni nie policzyła dzieci i będzie prowadzone dochodzenie w tej sprawie. To nie jest powód żeby od razu obrzucić błotem wszystkich pedagogów rozwiń
Avatar
ja / 6 marca 2008 o 17:26
0
Ja również znam to miejsce, znam osobę i to co piszecie jest chore. Nie wy będziecie wymierzać jej karę, was tam nie było, nie znacie pełnych faktów- więc jej nie oceniajcie. Nie zrobiła tego umyślnie. a prawda jest taka, że każdemu mogło się to zdarzyć, nawet z własnym dzieckiem. Nie wiadomo czy w niedługim czasie nie dojdzie do kolejnej tragedii, tyle, że w żłobku i przedszkolu na ulicy Przemysłowej - bo jest za mała obsasda wychowawczyń na ilość uczęszczających tam dzieci...
Avatar
Aga / 6 marca 2008 o 16:43
0
CYTAT: "Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie."

Uczyłam się w szkole podstawowej 30 lat temu, dziś jestem magistrem, ukończyłam podyplomówkę, piastuję odpowiedzialne stanowisko) i moja mama też ze mną siedziała, chociaż byłam dobra uczennicą i nie mówiła że "trza", tylko że "należy" wspierać, pomagać dziecku. Mam trójkę dzieci i też uważam, że należy pomagać i wspierać dzieci w nauce, bo taka jest rola rodzica. Nauczyciele mają uczyć a my - rodzice im w tym pomagać, m.inn. dopilnować i pomagać w odrabianiu lekcji. A ty widzisz błędy nauczycieli i nie pójdziesz powiedzieć o swoich przemyśleniach dyrekltorowi szkoły, albo wychowawcy, "Odważniej" jest być anonimowym i oczerniać. Nie tędy droga.
CYTAT: "Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie."

Uczyłam się w szkole podstawowej 30 lat temu, dziś jestem magistrem, ukończyłam podyplomówkę, piastuję odpowiedzialne stanowisko) i moja mama też ze mną siedziała, cho... rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 15:54
0
krecha napisał:
człeku o czym ty mówisz nawet sobie nie wyobrażasz co dzieci teraz w szkołach wyrabiają .A właśnie te maluchy mają najwieksza fantazje.Pytasz sie co bedzie robił gdy bedzie miał 20 lat nikt tego niewie a moze zostanie akurat opiekunem dzieci moze nawet niepełnosprawnych skąd mozesz wiedziec ? A pozatym uczniowie maja za mało obowiązków w szkole wiecej jest dla nich praw i to wszystko powoduje że dzieci sie niesłuchaja są niegrzeczne a wiekszość agresji przynoszą ze sobą z podwórek , a po części i z domów .

Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie.

Jak nie masz dzieci w wieku szkolnym to nepisz!Dzieci maja za duzo obowiązków szkolnych!Prawda jest taka że nauczyciele wcale z dziećmi nie pracują, tylko olewaja robotę, sami muszą sobie radzić. Na lekcjach to aby zdarzą sprawdzic prace domową i zadać nastepne i trza z dziecmi siedzieć w domu i mu pomagać!Takie mamy teraz nauczanie. rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 15:50
0
ania napisał:
Ludzie czy wy wiecie jaka dzieciaki w tym wieku maja taka wyobraźnię?Teraz duzy wpływ na wychowanie ma telewizja i komputer - zostawiaja olbrzymi slad w psychice.Czy ktos z was ogladal bajki na cartoon network, przeciez to nie powinno ujrzec swiatla dziennego.
Jaś był chyba nierozgarniętym chlopcem skoro wszystkie dzieciaki zdązyly się 'wyszykować" a on zostal . Nie wierzę że pani w przeciagu paru minut podjęla decyzje o wyjsciu, zebrala dzieci i poszla.W klasie jest duze okno z widokiem na łazienkę, nie można nie zauwazyc przez nie dziecka.
Znam doskonale to przedszkole i tą salę z tą łazienką -mój syn uczęszczał do tego przedszkola i nawet był pod opieka tej pani.
Nigdy nie miałam zastrzezen do niej,uważalam ja za wspaniała opiekunkę ,ma znakomite podejscie do dzieciaków i dogaduje się z nimi świetnie i nadal pomimo tego zajścia (jezeli będzie nadal pracowala) będę ja polecała wszystkim znajomym.
Dziwne dla mnie jest że stalo sie to u tej pani, bardziej spodziewalabym się takiego zdarzenia u opiekunki która obecnie jest na zwolnieniu, a"pechowa" pani ja tylko zastępowala
To co się stalo jest przykre dla rodziców i nauczycielki, a najbardziej dla malego Jaśka, który kiedys będzie się z tego śmiał.

A co ma telewizja do szybkości ubierania się dziecka?! Acha chyba że oglądał bajkę w której dziecko sobie siedzi a tu wszystkie ubrania wskakują na niego...ha..ha..ha...sa takie bajki????????

A co ma telewizja do szybkości ubierania się dziecka?! Acha chyba że oglądał bajkę w której dziecko sobie siedzi a tu wszystkie ubrania wskakują na niego...ha..ha..ha...sa takie bajki???????? rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 15:44
0
ania napisał:
Ludzie czy wy wiecie jaka dzieciaki w tym wieku maja taka wyobraźnię?Teraz duzy wpływ na wychowanie ma telewizja i komputer - zostawiaja olbrzymi slad w psychice.Czy ktos z was ogladal bajki na cartoon network, przeciez to nie powinno ujrzec swiatla dziennego.
Jaś był chyba nierozgarniętym chlopcem skoro wszystkie dzieciaki zdązyly się 'wyszykować" a on zostal . Nie wierzę że pani w przeciagu paru minut podjęla decyzje o wyjsciu, zebrala dzieci i poszla.W klasie jest duze okno z widokiem na łazienkę, nie można nie zauwazyc przez nie dziecka.
Znam doskonale to przedszkole i tą salę z tą łazienką -mój syn uczęszczał do tego przedszkola i nawet był pod opieka tej pani.
Nigdy nie miałam zastrzezen do niej,uważalam ja za wspaniała opiekunkę ,ma znakomite podejscie do dzieciaków i dogaduje się z nimi świetnie i nadal pomimo tego zajścia (jezeli będzie nadal pracowala) będę ja polecała wszystkim znajomym.
Dziwne dla mnie jest że stalo sie to u tej pani, bardziej spodziewalabym się takiego zdarzenia u opiekunki która obecnie jest na zwolnieniu, a"pechowa" pani ja tylko zastępowala
To co się stalo jest przykre dla rodziców i nauczycielki, a najbardziej dla malego Jaśka, który kiedys będzie się z tego śmiał.

Jestescie śmieszni!Co ma do tej tragedii wyobraźnia dzieci???To co teraz wina na media?Ciekawe czego Jas jakurat skoczył sobie pod wpływem tych mediów jakurat wtedy gdy został zamkniety. Ciekawe prawda?Dlatego własnie że dzieci mają wyobraźnie (dzieci jak to dzieci)muszą być pod opieką dorosłych i tu ta telewizja i komputer nie winni wypadkowi!Zastanówcie się jakie bzdury wypisujecie!

Jestescie śmieszni!Co ma do tej tragedii wyobraźnia dzieci???To co teraz wina na media?Ciekawe czego Jas jakurat skoczył sobie pod wpływem tych mediów jakurat wtedy gdy został zamkniety. Ciekawe prawda?Dlatego własnie że dzieci mają wyobraźnie (dzieci jak to dzieci)muszą być pod opieką dorosłych i tu ta telewizja i komputer nie winni wypadkowi!Zastanówcie się jakie bzdury wypisujecie! rozwiń
Avatar
Gość / 6 marca 2008 o 15:38
0
gość napisał:
chyba Ty nei przeczytałaś/łeś do końca i z należytym skupieniem, tego co zostało napisane.
A dzieci jak to dzieci wyobraźnie mają bogatą - własnie dlatego że są dziećmi. Nie powinno dojść do takiej sytuacji i to jest karygodne..

A niby czego nie doczytałem? Bo nie rozumiem, Właśnie, dzieci jak to dzieci!Jak możesz więc pisać że był nerozgarnięty bo sie nie ubrał. Był wtedy w toalecieTo co miał jednoczesnie załatwiać potrzebę i się ubierac jednocześnie?To dlatego nierozgarnięty?Ciekawe czy twoje dzieci takie rzeczy potrawią?I może jeszcze jego wina, bo jakurat mu się zachciało kiedy się wszyscy ubierali??

A niby czego nie doczytałem? Bo nie rozumiem, Właśnie, dzieci jak to dzieci!Jak możesz więc pisać że był nerozgarnięty bo sie nie ubrał. Był wtedy w toalecieTo co miał jednoczesnie załatwiać potrzebę i się ubierac jednocześnie?To dlatego nierozgarnięty?Ciekawe czy twoje dzieci takie rzeczy potrawią?I może jeszcze jego wina, bo jakurat mu się zachciało kiedy się wszyscy ubierali?? rozwiń
Avatar
gość / 6 marca 2008 o 13:13
0
Gość napisał:
Przeczytaj dobrze artykuł! Był w łazience!!!!A nie goraczkowo komentujesz , nie przeczytawszy do końca!
chyba Ty nei przeczytałaś/łeś do końca i z należytym skupieniem, tego co zostało napisane.
A dzieci jak to dzieci wyobraźnie mają bogatą - własnie dlatego że są dziećmi. Nie powinno dojść do takiej sytuacji i to jest karygodne..
rozwiń
Avatar
krecha / 6 marca 2008 o 11:11
0
stefan napisał:
Odwaga granicząca z głupotą. Dziecko naoglądało się durnot w telewizyjnych bajkach i uwierzyło że na luzaku sobie siupnie via window. Zapewne jak będzie miał 20 lat będzie śmigał 200 na godzinę po mieście swoim golfem II. Przerażające. A dla pani opiekunki duże brawa za niefrasobliwość. Apel do rodziców - zanim oddacie swoją pociechę do przedszkola przeczytajcie ten artykuł. Najlepiej kilka razy. Czytajcie aż zrozumiecie, do skutku.

człeku o czym ty mówisz nawet sobie nie wyobrażasz co dzieci teraz w szkołach wyrabiają .A właśnie te maluchy mają najwieksza fantazje.Pytasz sie co bedzie robił gdy bedzie miał 20 lat nikt tego niewie a moze zostanie akurat opiekunem dzieci moze nawet niepełnosprawnych skąd mozesz wiedziec ? A pozatym uczniowie maja za mało obowiązków w szkole wiecej jest dla nich praw i to wszystko powoduje że dzieci sie niesłuchaja są niegrzeczne a wiekszość agresji przynoszą ze sobą z podwórek , a po części i z domów .

człeku o czym ty mówisz nawet sobie nie wyobrażasz co dzieci teraz w szkołach wyrabiają .A właśnie te maluchy mają najwieksza fantazje.Pytasz sie co bedzie robił gdy bedzie miał 20 lat nikt tego niewie a moze zostanie akurat opiekunem dzieci moze nawet niepełnosprawnych skąd mozesz wiedziec ? A pozatym uczniowie maja za mało obowiązków w szkole wiecej jest dla nich praw i to wszystko powoduje że dzieci sie niesłuchaja są niegrzeczne a wiekszość agresji przynosz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1
film

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1 0 0

W ostatnim meczu grupy 3 Dywizji A Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 i dzięki temu zachowała miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 8 1

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 5

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 6 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 9 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 4

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 1

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 12 7

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 13 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 85 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!