Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 grudnia 2012 r.
17:41
Edytuj ten wpis

Ranny czekał trzy godziny na karetkę. Dyspozytorka miała zły dzień

0 70 A A
Syn jest w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Ma bardzo dobrą opiekę medyczną. Został tutaj p
Syn jest w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Ma bardzo dobrą opiekę medyczną. Został tutaj p

Ponad trzy godziny czekał na karetkę z Opola Lubelskiego 30-latek z ciężkim urazem głowy. Przełożeni dyspozytorki stacji pogotowia sprawdzają, dlaczego tak długo zwlekała z wysłaniem pomocy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Syn ma złamaną potylicę i pękniętą podstawę czaszki. Ma również wstrząs mózgu i uraz lewego płata skroniowego – żali się Grażyna Zyska z miejscowości Bór w powiecie opolskim, matka 30-letniego Sebastiana. – Syn nie pamięta, co się wydarzyło w klubie. W ciężkim stanie leży w lubelskim szpitalu.

W Boże Narodzenie syn pani Grażyny razem ze swoją żoną i m.in z braćmi pojechał na koncert do klubu muzycznego koło Opola Lubelskiego. – Tam ok. północy został pobity – opowiada matka mężczyzny. – Ktoś go kopnął. Sebastian upadł na beton. Stracił przytomność. Już stamtąd znajoma syna dzwoniła po pogotowie ratunkowe w Opolu.

Było 28 minut po północy, 26 grudnia. Dyspozytorka karetki jednak nie wysłała. Nie wiadomo, dlaczego. Żona pobitego zawiozła go do oddalonego o kilkanaście kilometrów od dyskoteki domu jego rodziców.

– Od razu zobaczyłam, że jest z nim źle – podkreśla matka mężczyzny. – Mąż jest po wypadku samochodowym. Też miał uraz głowy. Ponownie zaczęliśmy wzywać pomoc i to kilka razy. Bezskutecznie. Karetka przyjechała dopiero po naszym telefonie na policję. A dyspozytorka, która w końcu ratowników przysłała, kazała mi sobie "głowę przewietrzyć”.

Ostatecznie karetka wyjechała do pobitego mężczyzny o godz. 3.42.

– My nie interweniowaliśmy w sprawie karetki, tylko na prośbę rodziny pobitego sprawdziliśmy stan trzeźwości dyspozytorki pogotowia (kobieta była trzeźwa – dop. red.) – precyzuje mł. insp. Tomasz Zdybel, zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opolu Lubelskim.

• Czy odmowa wysłania karetki do klubu, gdzie czekał pobity była słuszna? – zapytaliśmy przełożonych dyspozytorki.

– Zabrakło "dociekliwości” dyspozytora w ustaleniu stanu faktycznego – przyznaje Józef Stępień, p.o. zastępcy dyrektora SPZOZ w Opolu Lubelskim, po analizie nagrania treści rozmowy pomiędzy dyspozytorem a wzywającym.

Wyraża też ubolewanie nad zaistniałą sytuacją, która – jak zaznacza – była skutkiem wielu czynników, w tym "uciążliwości” pracy dyspozytora, stresu i przemęczenia, rutyny i "odstępstwa” od obowiązujących dyspozytorów ratownictwa medycznego "standardów obsługi zgłoszenia ratowniczego”.

– Z przykrością stwierdzam, że pod koniec emocjonalnej rozmowy dyspozytora z drugą osobą z rodziny padło stwierdzenie: "Niech Pani przewietrzy sobie głowę, a ja wysyłam karetkę” – potwierdza Stępień.

Dyspozytorka do czasu wyjaśnienia incydentu została odsunięta od pełnienia tej funkcji. Trwa też kontrola pracy innych dyspozytorów.

Sprawcy pobicia są nieznani. Policja szuka świadków zdarzenia.

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 5 lutego 2013 o 17:47
0
przecież by się z nim żona nie siłowała, on pewnie nie był świadomy tego, co sie z nim stało, skoro miał takie obrażenia....... Trzeba scigac takie zachowania, przeciez na to kazdy placi podatki...
Avatar
Opole / 5 lutego 2013 o 17:45
0
Z tego co mi wiadomo, to żona zawiozła go do szpitala, lecz nie chciał tam pójść, dlatego zawiozła go do domu. Jeśli nie wiecie jak było, nie znacie szczegółów to nie komentujcie! Chora jest dla mnie sytuacja kiedy przy konkretnym określeniu zdarzenia, które miało miejsce i przybliżeniu obrażeń poszkodowanego, dyspozytorka każe samemu na własną rękę przywieźć poszkodowanego do szpitala, przecież nie wiadomo, czy mu się większej krzywdy nie zrobi, próbując go przetransportować. A poza tym skoro lekarz jest na izbie przyjęć i karetka stoi pod szpitalem, to lekarz powinien być poinformowany o zdarzeniu i myślę że nie zawahałby się ani chwili! Więc zastanówcie się jeszcze raz, zanim komuś ubliżycie!
Z tego co mi wiadomo, to żona zawiozła go do szpitala, lecz nie chciał tam pójść, dlatego zawiozła go do domu. Jeśli nie wiecie jak było, nie znacie szczegółów to nie komentujcie! Chora jest dla mnie sytuacja kiedy przy konkretnym określeniu zdarzenia, które miało miejsce i przybliżeniu obrażeń poszkodowanego, dyspozytorka każe samemu na własną rękę przywieźć poszkodowanego do szpitala, przecież nie wiadomo, czy mu się większej krzywdy nie zrobi, próbując go przetransportować. A poza tym skoro lekarz jest na izbie przyjęć i karetka stoi ... rozwiń
Avatar
jan / 16 stycznia 2013 o 22:51
0
Dobrze ze nagłosnili ta sprawe ścigać ich
Avatar
gości / 5 stycznia 2013 o 01:45
0
To teraz kiedy następny Zilion panie Z.
Avatar
Pin / 3 stycznia 2013 o 14:27
0
Dziwne zdarzenie bo musiało chyba jechać OSP bo dziewczynko w PSP to takie rzecz się nie zdarzają...
Avatar
Kondzio / 3 stycznia 2013 o 14:23
0
[quote name='Ada' timestamp='1356948965' post='715124']
nic nowego, to przykre, że gdy człowiek wzywa poocy to w dyspozytorni się ociągają... sama byłam świadkiem jak w tamtym tygodniu do pożaru budynku straż pożarna jechała ok godziny, wszystko sie spaliło, to jest niedopuszczalne
[/quote]
Avatar
gośću / 1 stycznia 2013 o 19:52
0
dobrze że ty się ku*** znasz na tej pracy DOKTOR HAUSIE
Avatar
loloo / 1 stycznia 2013 o 18:43
0
a spróbujcie na wyjeździe, studiach etc pójść do lekarza. Mnie z anginą przyjąć nie chcieli bo powiedzieli że mam w miarę blisko (50 km) do domu i mogę sobie tam jechać w tamtejszej przychodni szukać pomocy. no oczywiście mając prawie 40 stopni temperatury jestem świetnym kierowcą, moje zachowania motoryczne nie są zachwiane.... W drugiej przychodni pani oznajmiła mi że mnie nie przyjmnie bo moja przychodnia jest od nich za daleko i nie chce im się później wysyłać dokumentów... Karetka? wykluczone! temperatura wg Pani dyspozytor to nie choroba, kazała mi wziąć APAP i przejdzie... I za co płaci się te chorendalne składki? najlepiej to napier***** się i położyć na chodniku, od razu znajdzie się karetka i wszystkie potrzebne badania i leki. PARANOJA!
a spróbujcie na wyjeździe, studiach etc pójść do lekarza. Mnie z anginą przyjąć nie chcieli bo powiedzieli że mam w miarę blisko (50 km) do domu i mogę sobie tam jechać w tamtejszej przychodni szukać pomocy. no oczywiście mając prawie 40 stopni temperatury jestem świetnym kierowcą, moje zachowania motoryczne nie są zachwiane.... W drugiej przychodni pani oznajmiła mi że mnie nie przyjmnie bo moja przychodnia jest od nich za daleko i nie chce im się później wysyłać dokumentów... Karetka? wykluczone! temperatura wg Pani dyspozytor to nie c... rozwiń
Avatar
innin / 1 stycznia 2013 o 17:56
0
Naprawdę dziwna sprawa z tymi papierosami. Z ich braku w środku dnia na ulicy zostałam nawyzywana od najgorszych, a pobity został mój pies, którego miałam na smyczy. Wygląda na to, że głód nikotynowy wyłącza procesy myślowe i budzi się nabuzowana kreatura z zachowania podobna do hulka.
Avatar
jjok / 1 stycznia 2013 o 16:16
0
[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

dwa lata temu zostalem ciezko pobity na ulicy w samym centrum wroclawia przez chuligana. na oczach przechodniow oraz mojej dziewczyny, ludzie sie zebrali wokol i ogladali show. Powiesz ze sobie zasluzylem? Sam nie wiem czym, naprawde nie mialem papierosow.
[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/q... rozwiń
Avatar
gość / 5 lutego 2013 o 17:47
0
przecież by się z nim żona nie siłowała, on pewnie nie był świadomy tego, co sie z nim stało, skoro miał takie obrażenia....... Trzeba scigac takie zachowania, przeciez na to kazdy placi podatki...
Avatar
Opole / 5 lutego 2013 o 17:45
0
Z tego co mi wiadomo, to żona zawiozła go do szpitala, lecz nie chciał tam pójść, dlatego zawiozła go do domu. Jeśli nie wiecie jak było, nie znacie szczegółów to nie komentujcie! Chora jest dla mnie sytuacja kiedy przy konkretnym określeniu zdarzenia, które miało miejsce i przybliżeniu obrażeń poszkodowanego, dyspozytorka każe samemu na własną rękę przywieźć poszkodowanego do szpitala, przecież nie wiadomo, czy mu się większej krzywdy nie zrobi, próbując go przetransportować. A poza tym skoro lekarz jest na izbie przyjęć i karetka stoi pod szpitalem, to lekarz powinien być poinformowany o zdarzeniu i myślę że nie zawahałby się ani chwili! Więc zastanówcie się jeszcze raz, zanim komuś ubliżycie!
Z tego co mi wiadomo, to żona zawiozła go do szpitala, lecz nie chciał tam pójść, dlatego zawiozła go do domu. Jeśli nie wiecie jak było, nie znacie szczegółów to nie komentujcie! Chora jest dla mnie sytuacja kiedy przy konkretnym określeniu zdarzenia, które miało miejsce i przybliżeniu obrażeń poszkodowanego, dyspozytorka każe samemu na własną rękę przywieźć poszkodowanego do szpitala, przecież nie wiadomo, czy mu się większej krzywdy nie zrobi, próbując go przetransportować. A poza tym skoro lekarz jest na izbie przyjęć i karetka stoi ... rozwiń
Avatar
jan / 16 stycznia 2013 o 22:51
0
Dobrze ze nagłosnili ta sprawe ścigać ich
Avatar
gości / 5 stycznia 2013 o 01:45
0
To teraz kiedy następny Zilion panie Z.
Avatar
Pin / 3 stycznia 2013 o 14:27
0
Dziwne zdarzenie bo musiało chyba jechać OSP bo dziewczynko w PSP to takie rzecz się nie zdarzają...
Avatar
Kondzio / 3 stycznia 2013 o 14:23
0
[quote name='Ada' timestamp='1356948965' post='715124']
nic nowego, to przykre, że gdy człowiek wzywa poocy to w dyspozytorni się ociągają... sama byłam świadkiem jak w tamtym tygodniu do pożaru budynku straż pożarna jechała ok godziny, wszystko sie spaliło, to jest niedopuszczalne
[/quote]
Avatar
gośću / 1 stycznia 2013 o 19:52
0
dobrze że ty się ku*** znasz na tej pracy DOKTOR HAUSIE
Avatar
loloo / 1 stycznia 2013 o 18:43
0
a spróbujcie na wyjeździe, studiach etc pójść do lekarza. Mnie z anginą przyjąć nie chcieli bo powiedzieli że mam w miarę blisko (50 km) do domu i mogę sobie tam jechać w tamtejszej przychodni szukać pomocy. no oczywiście mając prawie 40 stopni temperatury jestem świetnym kierowcą, moje zachowania motoryczne nie są zachwiane.... W drugiej przychodni pani oznajmiła mi że mnie nie przyjmnie bo moja przychodnia jest od nich za daleko i nie chce im się później wysyłać dokumentów... Karetka? wykluczone! temperatura wg Pani dyspozytor to nie choroba, kazała mi wziąć APAP i przejdzie... I za co płaci się te chorendalne składki? najlepiej to napier***** się i położyć na chodniku, od razu znajdzie się karetka i wszystkie potrzebne badania i leki. PARANOJA!
a spróbujcie na wyjeździe, studiach etc pójść do lekarza. Mnie z anginą przyjąć nie chcieli bo powiedzieli że mam w miarę blisko (50 km) do domu i mogę sobie tam jechać w tamtejszej przychodni szukać pomocy. no oczywiście mając prawie 40 stopni temperatury jestem świetnym kierowcą, moje zachowania motoryczne nie są zachwiane.... W drugiej przychodni pani oznajmiła mi że mnie nie przyjmnie bo moja przychodnia jest od nich za daleko i nie chce im się później wysyłać dokumentów... Karetka? wykluczone! temperatura wg Pani dyspozytor to nie c... rozwiń
Avatar
innin / 1 stycznia 2013 o 17:56
0
Naprawdę dziwna sprawa z tymi papierosami. Z ich braku w środku dnia na ulicy zostałam nawyzywana od najgorszych, a pobity został mój pies, którego miałam na smyczy. Wygląda na to, że głód nikotynowy wyłącza procesy myślowe i budzi się nabuzowana kreatura z zachowania podobna do hulka.
Avatar
jjok / 1 stycznia 2013 o 16:16
0
[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

dwa lata temu zostalem ciezko pobity na ulicy w samym centrum wroclawia przez chuligana. na oczach przechodniow oraz mojej dziewczyny, ludzie sie zebrali wokol i ogladali show. Powiesz ze sobie zasluzylem? Sam nie wiem czym, naprawde nie mialem papierosow.
[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/quote]

[quote name='razor' timestamp='1357011278' post='715298']
Lublin to pierdoolona wschodnia europa, to to samo co ukraina. Takie rzeczy jak pobicia bez powodu to normalne sprawy.

Pozdro z wrocłąwia wieśniaki !
[/q... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo]
galeria
film

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo] 35 1

Do pożaru doszło na Probostwie w Lublinie. Trwa akcja gaśnicza

Porozumienie Genoi i Napoli w sprawie Krzysztofa Piątka (wideo)
film

Porozumienie Genoi i Napoli w sprawie Krzysztofa Piątka (wideo) 0 0

Pięć meczów bez bramki, ale zainteresowanie Krzysztofem Piątkiem wciąż jest spore. Podczas ostatniego spotkania Serie A pomiędzy Genoą a Napoli, Polaka obserwowali kolejni skauci. Tym razem grze 23-latka przyglądali się przedstawiciele Napoli z Aurelio De Laurentiisem na czele.

Jechał za szybko, wywrócił tira. Sprzątanie trasy trwało kilka godzin

Jechał za szybko, wywrócił tira. Sprzątanie trasy trwało kilka godzin 0 2

Ciężarówka przewróciła się na drodze krajowej nr 48. Sprzątanie trasy trwało kilka godzin

Stal Kraśnik i Orlęta Spomlek w derbach bez ważnych postaci

Stal Kraśnik i Orlęta Spomlek w derbach bez ważnych postaci 1 0

Dobrze, że to ostatnia kolejka, bo kilka drużyn jedzie już na oparach. W sobotę (godz. 13) dwa takie zespoły zmierzą się w Radzyniu Podlaskim, czyli: tamtejsze Orlęta i Stal Kraśnik

Mieszkańcy żyją w strachu przed jedną rodziną [wideo]
film

Mieszkańcy żyją w strachu przed jedną rodziną [wideo] 0 2

Wyzwiska, rękoczyny to dla nich codzienność. Trwający od lat konflikt sąsiedzki nakręca spiralę nienawiści między mieszkańcami wioski, a rodziną z domu socjalnego. Obie strony żyją w strachu i nikt im skutecznie nie potrafi pomóc.

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze 0 1

Puławska firma "Klinkier" z ul. Kolejowej zbuduje brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze wiślanym. To inwestycja wybrana w trakcie zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Miasto wyda na ten cel ponad 160 tys. zł.

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię"
film

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię" 0 1

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces Pauli S., 24-letniej mieszkanki Szczecinka, która w ubiegłym roku, zaraz po porodzie, wyrzuciła swojego synka z pierwszego piętra.

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto 0 2

2 promile alkoholu miał 22-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Chłopak w takim stanie prowadził auto, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 6 15

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 1 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 3 3

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!