Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 marca 2010 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Samoloty z piłkarzami na Euro 2012 wylądują w Dęblinie

0 14 A A

Puławy, Nałęczów i Kazimierz są coraz bliżej przyznania statusu centrum pobytu sportowców podczas piłkarskich mistrzostw Europy. Wizytujący w środę te miasta przedstawiciele spółki Euro 2012 przyznali im wysokie noty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Dużo się tu dzieje i widać ogromny zapał – powiedział nam Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, który stał na czele delegacji. – Oglądaliśmy budowany stadion w Puławach. Zapowiada się imponująco. Hotel Król Kazimierz to klasa europejska. Myślę, że na niejednych mistrzostwach świata czy Europy drużyny nie spały w takich warunkach. Nałęczów sam w sobie jest atrakcją.

O przyznanie statusu centrum pobytowego dla piłkarzy Puławy, Nałęczów i Kazimierz starają się od blisko 2 lat. Jego uzyskanie oznacza, że mogłyby tam zamieszkać drużyny biorące udział w finałach Euro 2012.

– To była kolejna kontrola. Sądzę, że pokazaliśmy się z jak najlepszej strony – komentuje Janusz Grobel, prezydent Puław. – Mamy zapewnienie przyjęcia samolotów z piłkarzami i kibicami w Dęblinie, bardzo dobrą bazę sportową i piękne zaplecze hotelowo-rekreacyjne.

– Naszym sztandarowym obiektem jest hotel Król Kazimierz z salą konferencyjną, SPA, odnową biologiczną i klubem, gdzie można spędzić wolny czas – ocenia Grzegorz Dunia, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Zresztą, baza ulega poprawie, są budowane kolejne pensjonaty, więc liczba miejsc noclegowych na bardzo dobrym poziomie się zwiększy.

W Kazimierzu liczą nie tylko na piłkarzy, ale też kibiców czy dziennikarzy. – Chcemy pokazać im nasze zabytki, przyrodę – dodaje Dunia. I twierdzi, że po wczorajszej wizycie można mieć duże powody do optymizmu.

Pozostaje jeszcze sprawa dróg łączących Puławy, Kazimierz i Nałęczów. – Do tego mam największe zastrzeżenia. Musicie coś z tym zrobić – nie ukrywa Listkiewicz.

To zadanie dla władz województwa. – Oczywiście, że się z tym uporamy – deklaruje Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa lubelskiego. – Do 2011 roku zmodernizujemy drogę w Bochotnicy i odcinek z Markuszowa do Nałęczowa.

Samorządowcy liczą, że nie skończy się na obietnicach. – Nasz pomysł i Uzdrowiska doskonale promuje nie tylko nasz miniregion, ale też całą Lubelszczyznę. Sądzę, że władze województwa powinny nas wspierać tak, byśmy mieli szansę przyjąć jedną z drużyn Euro 2012 – podkreśla prezydent Grobel.

Mieszkańcy cieszą się z wysokich ocen podczas wczorajszej wizyty. – To bardzo dobra informacja, kolejni goście i reklama w świat – uważa Ryszard Zdonek z kazimierskiego Domu Architekta.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 5 marca 2010 o 00:31
0
KOLOE4 napisał:
A GDZIE JEST LUBLIN,350 TYS. MIASTO,STOLICA WOJEWÓDZTWA,PONOĆ???CHYBA,ZE JUŻ ZMIENIONO STOLICĘ A JA NIC O TYM NIE WIEM,CHA,CHA!!DNO I RĘCE OPADAJĄ!!SŁYSZY SIĘ WROCŁAW, POZNAŃ, KRAKÓW,GDAŃSK POZYSKUJĄ KASĘ Z WSZELKICH MOŻLIWYCH ŹRÓDEŁ BY MIEĆ KIBICÓW, PIŁKARZY U SIEBIE, BUDUJĄ DROGI, HOTELE, STADIONY....A NASI TFUU DECYDENCI??CÓŻ ONI MÓWIĄ: NAS TO WALI, JAK WSZYSTKO ZRESZTĄ CO TYCZY SIĘ LUBLINA!!!UMIEJĄ TYLKO DOWALIĆ PIĘCIOKROTNE STAWKI CZYNSZU I NOWE PODATKI WYMYŚLIĆ..A ŻEBY COŚ ZROBIĆ,EEE!!


kilka lat w stecz, gdy ustalano w/w miasta ... "co , gdzie, kiedy ... - Euro 2012 ... stadiony, drogi" ... na lubelszczyźnie rządziła Samoobrona, która kompletnie nie była zainteresowana tematem "Euro 2010" ... zatem skutki tych decyzji widzimy gołym okiem ... pozostaje nam tylko "Gościć"

generalnie Polska rozwija się po lewej stronie Wisły ... czyż to nie jest tzw. globalizacja - Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, ... jedna z koncepcji POmysłodawców


kilka lat w stecz, gdy ustalano w/w miasta ... "co , gdzie, kiedy ... - Euro 2012 ... stadiony, drogi" ... na lubelszczyźnie rządziła Samoobrona, która kompletnie nie była zainteresowana tematem "Euro 2010" ... zatem skutki tych decyzji widzimy gołym okiem ... pozostaje nam tylko "Gościć"

generalnie Polska rozwija się po lewej stronie Wisły ... czyż to nie jest tzw. globalizacja - Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, ... jedna z koncepcji POmysłodawców rozwiń
Avatar
Menda / 4 marca 2010 o 10:22
0
"............w Dęblinie "bo do świdnickiego nie będzie dróg dojazdowych .PO drugie pilot to nie ptak i bez POmocy,sam nie siądzie chyba,że na gałęziach sąsiadującego lasku.Fachowców do obsługi nawigacyjnej samolotów nie ma a rodzinki lubelskich możów co najwyżej GPS-em w swoich
Oktawiach potrafią się POsługiwać (i to jak jeżdżą po Lublinie).
Avatar
haryski / 4 marca 2010 o 10:14
0
Toprawda najwiecej zyskaja miasta ktore sa gospodarzami tak jak pisza internauci komentarze nr 10 i 11 trafnie opisaly ale malutkim sukcesem byla by baza Pulaw -Naleczowa -Kazimierza oraz budowa dobrej drogi do tych miast
Avatar
syk / 4 marca 2010 o 09:23
0
Na Euro 2012 skorzystają tylko miasta goszczące uefowiczowe drużyny. Prtzykład: S19 ni ma. Bedzie: Wrocław - Poznań. Ni ma jak do wuwu do multipleksu dojechać gdyż musimy się cieszyć że w Poznaniu i Gdańsku będą mieli duże stadiony, na których utrzymanie będziemy płacić my wszyscy. Tak, tak. Pan i Pani też. A my dalej sobie gdybajmy o tunelu pod Racławickimi. A jak już go zbudujemy za lubelskie nie państwowe pieniądze to czy ktoś będzie się kazał z tego cieszyć mieszkańcom Poznania tak jak nam się każą cieszyć ze stadionu u Schetyny???????????
Avatar
KOLOE4 / 4 marca 2010 o 09:02
0
A GDZIE JEST LUBLIN,350 TYS. MIASTO,STOLICA WOJEWÓDZTWA,PONOĆ???CHYBA,ZE JUŻ ZMIENIONO STOLICĘ A JA NIC O TYM NIE WIEM,CHA,CHA!!DNO I RĘCE OPADAJĄ!!SŁYSZY SIĘ WROCŁAW, POZNAŃ, KRAKÓW,GDAŃSK POZYSKUJĄ KASĘ Z WSZELKICH MOŻLIWYCH ŹRÓDEŁ BY MIEĆ KIBICÓW, PIŁKARZY U SIEBIE, BUDUJĄ DROGI, HOTELE, STADIONY....A NASI TFUU DECYDENCI??CÓŻ ONI MÓWIĄ: NAS TO WALI, JAK WSZYSTKO ZRESZTĄ CO TYCZY SIĘ LUBLINA!!!UMIEJĄ TYLKO DOWALIĆ PIĘCIOKROTNE STAWKI CZYNSZU I NOWE PODATKI WYMYŚLIĆ..A ŻEBY COŚ ZROBIĆ,EEE!!
Avatar
rafał / 4 marca 2010 o 08:22
0
Lublin ESK 2016 napisał:
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku
Jak nie masz pojęcia o czym piszesz to zamilcz. Odległość lotniska do bazy noclegowej reprezentacji nie może przekraczać określonej liczby kilometrów. A z Puław jest dwa razy bliżej do Dęblina niż do Świdnika.
Avatar
nick / 4 marca 2010 o 08:21
0
Lublin ESK 2016 napisał:
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku


Zgadza się. I wcale nie pomyliłeś się w dacie
Avatar
Borys / 4 marca 2010 o 06:56
0
kto zmodernizuje drogę Markuszów Nałęczów. Przecież to zdewastowany odcinek ponad 11 km. Kaktus mi wyrośnie jak poprawią drogę. A zresztą sam Nałęczów za obecnej władzy stał się mniej atrakcyjny. Tylko przy wejściu do parku zlikwidowano handel w obskurnych budach, oprócz jednej która się ostała. Ale sprawa to podejrzana, może to ktoś bliski władzy? Niezatapialny!
Avatar
haryski / 3 marca 2010 o 23:10
0
Wszystkie sily na EURO 2012 tak aby Lubelszczyzna goscila druzyny t/z TROJKAT Pulawy -kazimierz -Naleczow -wlodarze wykorzystac ta okazje .
Avatar
Lublin ESK 2016 / 3 marca 2010 o 23:04
0
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku
Avatar
~gosc~ / 5 marca 2010 o 00:31
0
KOLOE4 napisał:
A GDZIE JEST LUBLIN,350 TYS. MIASTO,STOLICA WOJEWÓDZTWA,PONOĆ???CHYBA,ZE JUŻ ZMIENIONO STOLICĘ A JA NIC O TYM NIE WIEM,CHA,CHA!!DNO I RĘCE OPADAJĄ!!SŁYSZY SIĘ WROCŁAW, POZNAŃ, KRAKÓW,GDAŃSK POZYSKUJĄ KASĘ Z WSZELKICH MOŻLIWYCH ŹRÓDEŁ BY MIEĆ KIBICÓW, PIŁKARZY U SIEBIE, BUDUJĄ DROGI, HOTELE, STADIONY....A NASI TFUU DECYDENCI??CÓŻ ONI MÓWIĄ: NAS TO WALI, JAK WSZYSTKO ZRESZTĄ CO TYCZY SIĘ LUBLINA!!!UMIEJĄ TYLKO DOWALIĆ PIĘCIOKROTNE STAWKI CZYNSZU I NOWE PODATKI WYMYŚLIĆ..A ŻEBY COŚ ZROBIĆ,EEE!!


kilka lat w stecz, gdy ustalano w/w miasta ... "co , gdzie, kiedy ... - Euro 2012 ... stadiony, drogi" ... na lubelszczyźnie rządziła Samoobrona, która kompletnie nie była zainteresowana tematem "Euro 2010" ... zatem skutki tych decyzji widzimy gołym okiem ... pozostaje nam tylko "Gościć"

generalnie Polska rozwija się po lewej stronie Wisły ... czyż to nie jest tzw. globalizacja - Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, ... jedna z koncepcji POmysłodawców


kilka lat w stecz, gdy ustalano w/w miasta ... "co , gdzie, kiedy ... - Euro 2012 ... stadiony, drogi" ... na lubelszczyźnie rządziła Samoobrona, która kompletnie nie była zainteresowana tematem "Euro 2010" ... zatem skutki tych decyzji widzimy gołym okiem ... pozostaje nam tylko "Gościć"

generalnie Polska rozwija się po lewej stronie Wisły ... czyż to nie jest tzw. globalizacja - Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk, ... jedna z koncepcji POmysłodawców rozwiń
Avatar
Menda / 4 marca 2010 o 10:22
0
"............w Dęblinie "bo do świdnickiego nie będzie dróg dojazdowych .PO drugie pilot to nie ptak i bez POmocy,sam nie siądzie chyba,że na gałęziach sąsiadującego lasku.Fachowców do obsługi nawigacyjnej samolotów nie ma a rodzinki lubelskich możów co najwyżej GPS-em w swoich
Oktawiach potrafią się POsługiwać (i to jak jeżdżą po Lublinie).
Avatar
haryski / 4 marca 2010 o 10:14
0
Toprawda najwiecej zyskaja miasta ktore sa gospodarzami tak jak pisza internauci komentarze nr 10 i 11 trafnie opisaly ale malutkim sukcesem byla by baza Pulaw -Naleczowa -Kazimierza oraz budowa dobrej drogi do tych miast
Avatar
syk / 4 marca 2010 o 09:23
0
Na Euro 2012 skorzystają tylko miasta goszczące uefowiczowe drużyny. Prtzykład: S19 ni ma. Bedzie: Wrocław - Poznań. Ni ma jak do wuwu do multipleksu dojechać gdyż musimy się cieszyć że w Poznaniu i Gdańsku będą mieli duże stadiony, na których utrzymanie będziemy płacić my wszyscy. Tak, tak. Pan i Pani też. A my dalej sobie gdybajmy o tunelu pod Racławickimi. A jak już go zbudujemy za lubelskie nie państwowe pieniądze to czy ktoś będzie się kazał z tego cieszyć mieszkańcom Poznania tak jak nam się każą cieszyć ze stadionu u Schetyny???????????
Avatar
KOLOE4 / 4 marca 2010 o 09:02
0
A GDZIE JEST LUBLIN,350 TYS. MIASTO,STOLICA WOJEWÓDZTWA,PONOĆ???CHYBA,ZE JUŻ ZMIENIONO STOLICĘ A JA NIC O TYM NIE WIEM,CHA,CHA!!DNO I RĘCE OPADAJĄ!!SŁYSZY SIĘ WROCŁAW, POZNAŃ, KRAKÓW,GDAŃSK POZYSKUJĄ KASĘ Z WSZELKICH MOŻLIWYCH ŹRÓDEŁ BY MIEĆ KIBICÓW, PIŁKARZY U SIEBIE, BUDUJĄ DROGI, HOTELE, STADIONY....A NASI TFUU DECYDENCI??CÓŻ ONI MÓWIĄ: NAS TO WALI, JAK WSZYSTKO ZRESZTĄ CO TYCZY SIĘ LUBLINA!!!UMIEJĄ TYLKO DOWALIĆ PIĘCIOKROTNE STAWKI CZYNSZU I NOWE PODATKI WYMYŚLIĆ..A ŻEBY COŚ ZROBIĆ,EEE!!
Avatar
rafał / 4 marca 2010 o 08:22
0
Lublin ESK 2016 napisał:
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku
Jak nie masz pojęcia o czym piszesz to zamilcz. Odległość lotniska do bazy noclegowej reprezentacji nie może przekraczać określonej liczby kilometrów. A z Puław jest dwa razy bliżej do Dęblina niż do Świdnika.
Avatar
nick / 4 marca 2010 o 08:21
0
Lublin ESK 2016 napisał:
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku


Zgadza się. I wcale nie pomyliłeś się w dacie
Avatar
Borys / 4 marca 2010 o 06:56
0
kto zmodernizuje drogę Markuszów Nałęczów. Przecież to zdewastowany odcinek ponad 11 km. Kaktus mi wyrośnie jak poprawią drogę. A zresztą sam Nałęczów za obecnej władzy stał się mniej atrakcyjny. Tylko przy wejściu do parku zlikwidowano handel w obskurnych budach, oprócz jednej która się ostała. Ale sprawa to podejrzana, może to ktoś bliski władzy? Niezatapialny!
Avatar
haryski / 3 marca 2010 o 23:10
0
Wszystkie sily na EURO 2012 tak aby Lubelszczyzna goscila druzyny t/z TROJKAT Pulawy -kazimierz -Naleczow -wlodarze wykorzystac ta okazje .
Avatar
Lublin ESK 2016 / 3 marca 2010 o 23:04
0
czyli wydalo sie do 2102 nie wybuduja lotniska w swidniku