Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 sierpnia 2009 r.
8:10
Edytuj ten wpis

Sanepid prześwietli toalety nad Zagłęboczem

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 6 A A

Już dziś właściciele barów nad Zagłęboczem mogą się spodziewać kontroli sanepidu z Lublina. Inspektorzy zapowiadają koniec upiornego smrodu z przepełnionych kabin toi-toi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypomnijmy. Wczoraj po sygnale naszego Czytelnika opisaliśmy fatalny stan higieniczny nad jeziorem Zagłębocze. Kipiące od ekskrementów toalety – to znak firmowy pasażu gastronomicznego nad tym jeziorem.

– Jak w tym smrodzie wypoczywać? Gdzie mamy załatwiać potrzeby fizjologiczne? Do tych toalet nie da się wejść – mówili turyści wypoczywający nad jeziorem Zagłębocze.

Nic dziwnego, że mają problemy. Stoi tam tylko 7 kabin typu toi-toi, które, na dodatek, są opróżniane tylko raz w tygodniu. Jakby tego było mało, niektóre z nich są zamknięte na klucz.

Sprawą zainteresowaliśmy wczoraj Wojewódzką Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Lublinie.

– Ten stan rzeczy jest niedopuszczalny. W środę wysyłamy tam kontrolę – mówi Piotr Cioczek, zastępca szefa wojewódzkiego sanepidu. – Właściciele barów, którzy złamali przepisy sanitarne, mogą się spodziewać poważnych konsekwencji. W dłuższej perspektywie nawet zamknięcia lokalu.

Według zapewnienia inspektora, jezioro będzie wzięte pod lupę sanepidu, i to nie tylko z Parczewa, ale także z Lublina.

– Ludzie mają prawo do godnego wypoczynku, bez wąchania przy tym wyziewów z toalet. Szczególnie dokuczliwych przy pogodzie, jaką mamy obecnie – kończy Piotr Cioczek.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ami / 5 sierpnia 2009 o 15:09
0
ja jeszcze w tym roku nie miałam okazji wybrać się nad zagłębocze, ale pamiętam poprzednie wakacje. Niby wszystko było w porządku tylko właśnie te przeklęte toalety toi-toi, normalnie masakra, jak się weszło to można było pawia puścić. Niektórzy korzystający to nawt nie potrafili swoim kałem trafić do otworu i deski były po prostu obsmarowane gównem. Toalet powinno stać co najmniej 15 i powinny być dwa razy w tygodniu sprzątane albo i więcej. Mam nadzieję że sytuacja się niedługo poprawi---w końcu koniec wakacji i toi-toje nie będą tak ob(smarowane)legane
Avatar
iza / 5 sierpnia 2009 o 13:21
0
Toaleta na ośrodku tez zamknieta na kłódkę. Niema czystego WC i ani jednego kranu z bieżącą wodą aby umyć np. ręce.
Avatar
robi / 5 sierpnia 2009 o 10:56
0
wacek napisał:
Na trawnikach fotokomórki robiące zdjęcia lejącym w publicznych miejscach! a potem fota z fajką na kiosku ruchu!
zobaczyć lejusa-nie ma nic bardziej wku***ającego!!!


Masz rację! Nic bardziej chamskiego niż widok lejącego chłopaczka który nachlał się piwska czy czegoś innego. Przecież wszędzie są małe dzieci! A może to wina mamuś które tak uczyły małych synalków? To jakaś moda teraz czy co? Robić zdjęcia takim i wysyłać na Policję! Kierowców można identyfikować to czemu nie łobuzów? Sama taka ewentualność może odstraszałaby przed tymi chamskimi zachowaniami.
ków? To jakaś moda teraz czy co? Robić zdjęcia takim i wysyłać na Policję! Kierowców można identyfikować to czemu nie łobuzów? Sama taka ewentualność może odstraszałaby przed tymi chamskimi zachowaniami. rozwiń
Avatar
koles git / 5 sierpnia 2009 o 10:45
0
A ja wam powiem, ze warto sie wybrac nad to jeziorko, szczegolnie w sobote, jak by ktos nie wiedzial to jest tam wtedy cos w stylu dyskoteki;P pomijajc juz te ubikacje, bo fakt sam latalem po krzakach w poszukiwaniu dogodnego miejsca zeby zalatwic swoje potrzeby;P
Avatar
wacek / 5 sierpnia 2009 o 09:18
0
Na trawnikach fotokomórki robiące zdjęcia lejącym w publicznych miejscach! a potem fota z fajką na kiosku ruchu!
zobaczyć lejusa-nie ma nic bardziej wku***ającego!!!
Avatar
ruda / 5 sierpnia 2009 o 09:01
0
Super, że ktoś weźmie się za to jezioro. Była na Zagłęboczem w ostatnią niedziele i to skandal co się tam dzieje. Przy wjeździe na parking jest pobierana opłata / tak jak już wszędzie/ ...niestety teren jest zupełnie nie przygotowany, samochody wjeżdzają i grzęzdną na podmokłym terenie a potem z trudem trzeba wypychać. Osoby pobierające opłaty tak "pilnują", że po południu okazuje się, że DWA WYJAZDY SĄ ZASTAWIONE i trzeba czekać ja jakiś rozgarnięty kierowcc odblokuje przejazd. NIE POLECAM TEGO JEZIORA
Avatar
ami / 5 sierpnia 2009 o 15:09
0
ja jeszcze w tym roku nie miałam okazji wybrać się nad zagłębocze, ale pamiętam poprzednie wakacje. Niby wszystko było w porządku tylko właśnie te przeklęte toalety toi-toi, normalnie masakra, jak się weszło to można było pawia puścić. Niektórzy korzystający to nawt nie potrafili swoim kałem trafić do otworu i deski były po prostu obsmarowane gównem. Toalet powinno stać co najmniej 15 i powinny być dwa razy w tygodniu sprzątane albo i więcej. Mam nadzieję że sytuacja się niedługo poprawi---w końcu koniec wakacji i toi-toje nie będą tak ob(smarowane)legane
Avatar
iza / 5 sierpnia 2009 o 13:21
0
Toaleta na ośrodku tez zamknieta na kłódkę. Niema czystego WC i ani jednego kranu z bieżącą wodą aby umyć np. ręce.
Avatar
robi / 5 sierpnia 2009 o 10:56
0
wacek napisał:
Na trawnikach fotokomórki robiące zdjęcia lejącym w publicznych miejscach! a potem fota z fajką na kiosku ruchu!
zobaczyć lejusa-nie ma nic bardziej wku***ającego!!!


Masz rację! Nic bardziej chamskiego niż widok lejącego chłopaczka który nachlał się piwska czy czegoś innego. Przecież wszędzie są małe dzieci! A może to wina mamuś które tak uczyły małych synalków? To jakaś moda teraz czy co? Robić zdjęcia takim i wysyłać na Policję! Kierowców można identyfikować to czemu nie łobuzów? Sama taka ewentualność może odstraszałaby przed tymi chamskimi zachowaniami.
ków? To jakaś moda teraz czy co? Robić zdjęcia takim i wysyłać na Policję! Kierowców można identyfikować to czemu nie łobuzów? Sama taka ewentualność może odstraszałaby przed tymi chamskimi zachowaniami. rozwiń
Avatar
koles git / 5 sierpnia 2009 o 10:45
0
A ja wam powiem, ze warto sie wybrac nad to jeziorko, szczegolnie w sobote, jak by ktos nie wiedzial to jest tam wtedy cos w stylu dyskoteki;P pomijajc juz te ubikacje, bo fakt sam latalem po krzakach w poszukiwaniu dogodnego miejsca zeby zalatwic swoje potrzeby;P
Avatar
wacek / 5 sierpnia 2009 o 09:18
0
Na trawnikach fotokomórki robiące zdjęcia lejącym w publicznych miejscach! a potem fota z fajką na kiosku ruchu!
zobaczyć lejusa-nie ma nic bardziej wku***ającego!!!
Avatar
ruda / 5 sierpnia 2009 o 09:01
0
Super, że ktoś weźmie się za to jezioro. Była na Zagłęboczem w ostatnią niedziele i to skandal co się tam dzieje. Przy wjeździe na parking jest pobierana opłata / tak jak już wszędzie/ ...niestety teren jest zupełnie nie przygotowany, samochody wjeżdzają i grzęzdną na podmokłym terenie a potem z trudem trzeba wypychać. Osoby pobierające opłaty tak "pilnują", że po południu okazuje się, że DWA WYJAZDY SĄ ZASTAWIONE i trzeba czekać ja jakiś rozgarnięty kierowcc odblokuje przejazd. NIE POLECAM TEGO JEZIORA
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 64 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!