Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

12 października 2010 r.
16:06
Edytuj ten wpis

Starosta z Opola Lubelskiego niewinny: "Nie ma dowodów…”

0 35 A A

Lubelski Sąd Okręgowy uniewinnił dziś starostę z Opola Lubelskiego Zenona Rodzika i skarbniczkę opolskiego starostwa Krystynę S. Podwładni pracowali na ich działkach. Ale, zdaniem sądu, nie ma dowodów, że to starosta czy skarbniczka im… kazali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prokuratura oskarżała starostę, skarbniczkę i członka zarządu powiatu Andrzeja R. o wykorzystywanie pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu do wyrównywania ziemi na swoich działkach. Ziemię dostarczył ZDP z wykopów na poboczach. Na ławie oskarżonych zasiadł też Marian K., były dyrektor ZDP, któremu prokuratura zarzucała, że wysłał podwładnych do takich robót.

Opolski sąd w czerwcu przypisał staroście i skarbniczce, że nakłonili dyrektora ZD do zlecenia wyrównania nawiezionej ziemi, ale potraktował to jako czyn o znikomej szkodliwości. Podobnie sąd potraktował Mariana K. – zlecenie podwładnym wyrównania ziemi u prominentów uznał za czyn o małej szkodliwości. Andrzej R., członek zarządu powiatu, został uniewinniony.

Dziś lubelski Sąd Okręgowy uniewinnił także Zenona Rodzika oraz Krystynę S. – Nie ulega wątpliwości, że na ich posesjach została rozsypana ziemia z urobku. Ale taka praktyka miała miejsce na terenie całego powiatu, w nawet w powiatach sąsiednich – wyjaśniła sędzia sprawozdawca Dorota Janicka. – Ziemia trafiła nawet do osoby, która zgłosiła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

– W ramach kompetencji ZDP jest zagospodarowanie ziemi z urobku jak najmniejszym kosztem – podkreśla Janicka. – Z opinii biegłych wynika, ze utylizacja ziemi, która trafiła na działkę Zenona R. kosztowałaby 39 tys. zł, a ziemi, która trafiła na działkę Krystyny S. – 37 tys. zł.

– Zostało ustalone, ze Marian K. wydał dyspozycję swoim pracownikom, żeby wykonali pracę na posesjach Krystyny S. i Zenona R. Ale czyn ten odznacza się znikomym stopniem szkodliwości – zaznacza sędzia. I dodaje: – Mają rację oskarżeni, że brak jest dowodów na to, że Krystyna S. i Zenon Rodzik nakłonili kierownika ZDP do wykonania tych czynności.

Dlatego starosta i skarbniczka zostali całkowicie uniewinnieni. – Duża ulga – skomentował tuż po wyjściu z sali rozpraw Zenon Rodzik. – Zawsze wiedziałem, że jestem niewinny. Długo to trwało, bo 3,5 roku. Ja, jako polityk, jestem przyzwyczajony. Ale zbyt mocno ucierpiała na tym moja rodzina.

Zenon Rodzik jest starostą opolskim od 1998 r. W najbliższych wyborach samorządowych ponownie będzie kandydował do Rady Powiatu (z listy PSL).

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dn / 17 listopada 2010 o 14:06
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
śwagier wandalinioka / 16 listopada 2010 o 22:55
0
WYPROWADZAM SIĘ Z TEGO POSRANEGO KRAJU!!!!!!!!!
Avatar
gość / 14 października 2010 o 16:25
0
[quote name='obserwator' date='12 październik 2010 - 18:33 ' timestamp='1286901217' post='360566']
ZNACIE POWIEDZENIE: ŚWINI PLUJĄ W RYJ A ONA TWIERDZI ŻE DESZCZ PADA? ZENUŚ PASOŻYCIE I NIEUDACZNIKU ODEJDŹ Z URZĘDU A NAJLEPIEJ WYPROWADŹ SIĘ Z TEGO POWIATU - ŻAL PATRZEĆ NA CIEBIE I TWOJE OSIĄGNIĘCIA A RACZEJ ICH BRAK I ZABIERZ ZE SOBĄ PRZYDUPASA Z KRACZEWIC!
[/quote]
Nie tylko przydupasa z Kraczewic, z innych jednostek powiatowych też, np.zawodowego dyrektora z PUP w Opolu Lub.
Avatar
Gość / 14 października 2010 o 12:07
0
[quote name='Janka' date='13 październik 2010 - 21:51 ' timestamp='1286999494' post='361328']
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie.
Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie, abyście sami nie byli sądzeni. Pozdrawiam cieplutko, obserwatorka.
[/quote]
Czy napisałbyś z dużej litery o sądzie, jeśli wyrok byłby w drugą stronę?
Wyrok wyrokiem, ale cała ta historia dużo mówi o niewinnych....
Ja zapłaciłem za pracę ciągnikowego spychacza, który pracował na drodze gminnej, rozrzucając gminny kamień... Byłem durniem???
Patrząc na wyrok - tak
[quote name='Janka' date='13 październik 2010 - 21:51 ' timestamp='1286999494' post='361328']
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie.
Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie... rozwiń
Avatar
Janka / 13 października 2010 o 21:51
0
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie.
Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie, abyście sami nie byli sądzeni. Pozdrawiam cieplutko, obserwatorka.
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie.
Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie, abyście sami nie byli sądzeni. Pozdrawiam cieplutko, obserwatorka. rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 20:44
0
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 18:25 ' timestamp='1286987115' post='361198']
przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okresie niska szkodliwosc czynu nie siegała pułapu 250 zł tak ja teraz?
[/quote]


te a wy myslita ze jak corka marianka budowala chałupe to jakie sprzety pracowały jak nie drogowki. O czym mowa. Prywata na niespotykana skale. Niech prokuratura kasacje wnosi wyroku. sprawe trza zaczac na nowo i mariana prtzeswietlic pozondnie, oj pozondnie:)
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 18:25 ' timestamp='1286987115' post='361198']
przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okresie niska szkodliwosc czynu nie siegała pułapu 250 zł tak ja teraz?
[/quote]


te a wy myslita ze jak corka marianka budowala chałupe to jakie sprzety pracowały jak nie drogowki. O ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 18:25
0
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 17:45 ' timestamp='1286984756' post='361176']
ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna, wyrownaja wybieg. tera to juz zenio pozwoli kazdemu cos takiego robic, nie Zeniu?
[/quote]

przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okresie niska szkodliwosc czynu nie siegała pułapu 250 zł tak ja teraz?
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 17:45 ' timestamp='1286984756' post='361176']
ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna, wyrownaja wybieg. tera to juz zenio pozwoli kazdemu cos takiego robic, nie Zeniu?
[/quote]

przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okr... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 17:45
0
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 16:13 ' timestamp='1286979228' post='361129']
Niewielka sumka??? A dłubałeś kiedyś w ziemi? Liczą sobie za to jak za zboże, ale tylko szarakom. Za dojazd, czas pracy maszyny i operatora, vat-y, sraty...
Za 2-3 stówy fachowcy policzą koszty robót zgodnie z lokalnymi cenami, knr-ami.
Wyjdzie całkiem zgrabna sumka. I to razy 4.
[/quote]

ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna, wyrownaja wybieg. tera to juz zenio pozwoli kazdemu cos takiego robic, nie Zeniu?
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 16:13 ' timestamp='1286979228' post='361129']
Niewielka sumka??? A dłubałeś kiedyś w ziemi? Liczą sobie za to jak za zboże, ale tylko szarakom. Za dojazd, czas pracy maszyny i operatora, vat-y, sraty...
Za 2-3 stówy fachowcy policzą koszty robót zgodnie z lokalnymi cenami, knr-ami.
Wyjdzie całkiem zgrabna sumka. I to razy 4.
[/quote]

ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 16:13
0
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 13:24 ' timestamp='1286969097' post='361017']
tak na chłopski prosty rozum to wyroki sądów należy tak rozumiec: nic złego sie nie stało ze drogowcy robili sprzetami ZDP roboty u rodzika i paczki i Nie muszą za to płacić bo to niewieka sumka. czyli kazdy moze tak samo postapic i nic w tym niezgodnego nie bedzie z prawem? a zawsze w kieszeni pare stówek zostanie, Tak????? i organuy scigania nie beda takich ludzi scigac bo sąd dał zielone światło na takie procedery, czy tak????
[/quote]
Niewielka sumka??? A dłubałeś kiedyś w ziemi? Liczą sobie za to jak za zboże, ale tylko szarakom. Za dojazd, czas pracy maszyny i operatora, vat-y, sraty...
Za 2-3 stówy fachowcy policzą koszty robót zgodnie z lokalnymi cenami, knr-ami.
Wyjdzie całkiem zgrabna sumka. I to razy 4.
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 13:24 ' timestamp='1286969097' post='361017']
tak na chłopski prosty rozum to wyroki sądów należy tak rozumiec: nic złego sie nie stało ze drogowcy robili sprzetami ZDP roboty u rodzika i paczki i Nie muszą za to płacić bo to niewieka sumka. czyli kazdy moze tak samo postapic i nic w tym niezgodnego nie bedzie z prawem? a zawsze w kieszeni pare stówek zostanie, Tak????? i organuy scigania nie beda takich ludzi scigac bo sąd dał zielone światło na takie proce... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 13:24
0
tak na chłopski prosty rozum to wyroki sądów należy tak rozumiec: nic złego sie nie stało ze drogowcy robili sprzetami ZDP roboty u rodzika i paczki i Nie muszą za to płacić bo to niewieka sumka. czyli kazdy moze tak samo postapic i nic w tym niezgodnego nie bedzie z prawem? a zawsze w kieszeni pare stówek zostanie, Tak????? i organuy scigania nie beda takich ludzi scigac bo sąd dał zielone światło na takie procedery, czy tak????
Avatar
dn / 17 listopada 2010 o 14:06
0
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to spotkanie pozostały bez odpowiedzi. Pan Krzysztof Pawlos - Dyrektor Pani Gabinetu stwierdził, iż nie ma Pani żadnego interesu w tym, aby się ze mną spotkać. W związku z powyższym zdecydowałem się na wystosowanie tej formy listu.
Propozycję objęcia stanowiska Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego otrzymałem w lutym 2008 roku. Podjąłem to wyzwanie, gdyż jestem absolwentem Wydziału Handlu Wewnętrznego na kierunku Ekonomika
i Organizacja Transportu Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie
i propozycja objęcia powyższej funkcji była zgodna z moim wykształceniem.
Stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Lublinie objąłem 10 marca 2008 roku. W tym czasie Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego zajmował jedno z ostatnich miejsc w Polsce na tle pozostałych WITD, prawie we wszystkich statystykach. Sprawą nie cierpiącą zwłoki było wprowadzenie szeregu zmian, mających na celu poprawę funkcjonowania podległej mi jednostki. Pozyskanie nowego lokalu na siedzibę inspektoratu było jednym z pierwszych stojących przede mną zadań. W tym czasie patologia
w przewozach pasażerskich na Lubelszczyźnie była niechlubnym ewenementem
w skali kraju. Lubelski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego nie posiadał również odpowiedniego wyposażenia dającego możliwość podjęcia skutecznych działań, mających na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących
w przewozach osób i rzeczy.
Przed końcem 2008 roku udało mi się pozyskać nowy lokal na siedzibę WITD w Lublinie, a w wyniku poczynionych starań uzyskałem zgodę Głównego Inspektora Transportu Drogowego na uruchomienie jedynego w Polsce Centralnego Ośrodka Szkoleniowego ITD w Lublinie.
Również wyłącznie dzięki mojej inicjatywie powstał Zespół d/s Poprawy Bezpieczeństwa w Przewozach Pasażerskich, składający się z przedstawicieli m.in.: Politechniki Lubelskiej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, którego podstawowym celem była poprawa bezpieczeństwa w przewozach osób na terenie województwa lubelskiego, a finalnym efektem pracy miał być elektroniczny rozkład jazdy eliminujący nieprawidłowości występujące w dotychczasowych rozkładach jazdy (niejednokrotnie są one bowiem sprzeczne z zasadami prawa o ruchu drogowym ).
Oddziały Wydziału Inspekcji w Białej Podlaskiej i Zamościu były tylko oddziałami z nazwy. Jeszcze w 2008 roku doprowadziłem do uruchomienia dwóch oddziałów Wydziału Inspekcji w Zamościu i Międzyrzecu Podlaskim z pełną infrastrukturą niezbędną do ich prawidłowego funkcjonowania. Dzięki zakupom niezbędnego sprzętu w 2008 roku WITD w Lublinie mógł podjąć skuteczne działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Lubelszczyzny.
Uważam, że dzięki trafnym i dobrze dokonanym zakupom staliśmy się najlepiej wyposażonym Inspektoratem w Polsce. Zakupione laserowe mierniki prędkości były pierwszymi tego typu urządzeniami na terenie naszego województwa i pierwszymi w ITD w Polsce, zaś laserowy miernik prędkości z możliwością nagrywania zdarzeń był pierwszym urządzeniem tego typu w naszym kraju. Nadmieniam, iż korzystając z naszych sukcesów i doświadczeń inne Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego zakupiły również ten sprzęt, jednak za znacznie wyższą cenę.
Na efekty mojej pracy nie trzeba było długo czekać. Wpływy do budżetu państwa wypracowane przez WITD w Lublinie w 2009 roku wyniosły prawie 7,4 mln złotych. W roku 2008 roku wpływy takie były o ponad połowę niższe
i wynosiły 3,4 mln złotych.
Efektem szeroko zakrojonej akcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, zapoczątkowanej już w 2008 roku, było przekazanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie obszernych materiałów, dokumentujących łamanie przepisów prawa przez „busy”, a następnie zmiana rozkładów jazdy przez Urząd Marszałkowski, uwzględniająca wszelkie zasady bezpieczeństwa. Byliśmy pierwszym w Polsce Inspektoratem, który opracował dokumentację pomocną
w wyeliminowaniu wadliwych rozkładów jazdy. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dało również możliwość korzystania
z naszych doświadczeń innym inspektoratom transportu drogowego.
Również dzięki mojej inicjatywie podpisana została umowa o wzajemnej współpracy z KWP w Lublinie, mającej na celu poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.
Działając w oparciu o art. 53 § 5 ustawy z dnia 6 września 2001 r.
o transporcie drogowym (Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874), niezwłocznie po moim powołaniu na stanowisko Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, złożyłem do Pani Wojewody wniosek o powołanie na mojego zastępcę Pana Piotra Winiarskiego, poprzedniego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
w Lublinie, jednak otrzymałem zdecydowaną odmowę. Jednocześnie dano mi do zrozumienia, że jedynym możliwym kandydatem do zaakceptowania przez Panią Wojewodę na mojego zastępcę jest Pan Jan Sokół.
Z informacji uzyskanych od pracowników WITD w Lublinie dowiedziałem się, że jest on osobą mającą kontrowersyjną opinię. Mam wielu znajomych
i przyjaciół w środowisku PSL w Białej Podlaskiej, dowiedziałem się od nich o niechlubnej przeszłości Pana Jana Sokoła, jaką się zapisał zarówno jako dyrektor banku w Leśnej Podlaskiej, jak i działacz PSL na terenie Białej Podlaskiej. Informacjami dotyczącymi działalności Pana Jana Sokoła (min. zakup działek i nieruchomości po rażąco zaniżonych cenach od banku, którego był wówczas dyrektorem) podzieliłem się z Panią Wojewodą.
Z tego też powodu przez ponad dwa miesiące nie wyrażałem zgody na powołanie ww. osoby na mojego zastępcę. Jednak na skutek nacisków ze strony Pani Wojewody oraz gwarancji, iż w przypadku negatywnej oceny pracy Pana Sokoła na stanowisku Zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, będę mógł skorzystać
z przysługującego mi uprawnienia odwołania go z pełnienia
O JANIE SOKOLE KLUCZOWYM DZIAŁACZU PSL W LUBLINIE I KANDYDACIE POPIERANYM PRZEZ NAJWYŻSZE WŁADZE LUBELSKIEGO PSL NA RADNEGO LUBLINA, ORAZ DUCHOWYM PATRONIE SWOICH KANDYDATÓW W NIEDRZWICY DUŻEJ W RAMACH KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW JANA SOKOŁA KTÓRYCH WSPARŁ SWOIM IMIENIEM I NAZWISKIEM JAKO WAŻNY DZIAŁACZ PSL

Pani Genowefa Tokarska
Wojewoda Lubelski

L i s t o t w a r t y


Szanowna Pani Wojewodo,

Od dłuższego czasu usiłowałem spotkać się z Panią Wojewodą, jednak moje prośby o to... rozwiń
Avatar
śwagier wandalinioka / 16 listopada 2010 o 22:55
0
WYPROWADZAM SIĘ Z TEGO POSRANEGO KRAJU!!!!!!!!!
Avatar
gość / 14 października 2010 o 16:25
0
[quote name='obserwator' date='12 październik 2010 - 18:33 ' timestamp='1286901217' post='360566']
ZNACIE POWIEDZENIE: ŚWINI PLUJĄ W RYJ A ONA TWIERDZI ŻE DESZCZ PADA? ZENUŚ PASOŻYCIE I NIEUDACZNIKU ODEJDŹ Z URZĘDU A NAJLEPIEJ WYPROWADŹ SIĘ Z TEGO POWIATU - ŻAL PATRZEĆ NA CIEBIE I TWOJE OSIĄGNIĘCIA A RACZEJ ICH BRAK I ZABIERZ ZE SOBĄ PRZYDUPASA Z KRACZEWIC!
[/quote]
Nie tylko przydupasa z Kraczewic, z innych jednostek powiatowych też, np.zawodowego dyrektora z PUP w Opolu Lub.
Avatar
Gość / 14 października 2010 o 12:07
0
[quote name='Janka' date='13 październik 2010 - 21:51 ' timestamp='1286999494' post='361328']
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie.
Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie, abyście sami nie byli sądzeni. Pozdrawiam cieplutko, obserwatorka.
[/quote]
Czy napisałbyś z dużej litery o sądzie, jeśli wyrok byłby w drugą stronę?
Wyrok wyrokiem, ale cała ta historia dużo mówi o niewinnych....
Ja zapłaciłem za pracę ciągnikowego spychacza, który pracował na drodze gminnej, rozrzucając gminny kamień... Byłem durniem???
Patrząc na wyrok - tak
[quote name='Janka' date='13 październik 2010 - 21:51 ' timestamp='1286999494' post='361328']
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie.
Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie... rozwiń
Avatar
Janka / 13 października 2010 o 21:51
0
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie.
Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie, abyście sami nie byli sądzeni. Pozdrawiam cieplutko, obserwatorka.
Oj ludzie, ludzie.........., sami nie wiecie czego chcecie.
Setki razy pisałam, że nie ma żadnego wybiegu dla koni u p. Zenka. Cała ta sprawa od samego początku szyta była grubymi nićmi. Uzyskała wielki rozmach dla celów zupełnie innych.... Na szczęście Sąd jest niezależny i nie daje się w manipulować w żadne rozgrywki. Współczuję wszystkim osobom, którzy byli oskarżani i ich rodzinom. Mówiłam nie sądźcie, abyście sami nie byli sądzeni. Pozdrawiam cieplutko, obserwatorka. rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 20:44
0
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 18:25 ' timestamp='1286987115' post='361198']
przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okresie niska szkodliwosc czynu nie siegała pułapu 250 zł tak ja teraz?
[/quote]


te a wy myslita ze jak corka marianka budowala chałupe to jakie sprzety pracowały jak nie drogowki. O czym mowa. Prywata na niespotykana skale. Niech prokuratura kasacje wnosi wyroku. sprawe trza zaczac na nowo i mariana prtzeswietlic pozondnie, oj pozondnie:)
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 18:25 ' timestamp='1286987115' post='361198']
przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okresie niska szkodliwosc czynu nie siegała pułapu 250 zł tak ja teraz?
[/quote]


te a wy myslita ze jak corka marianka budowala chałupe to jakie sprzety pracowały jak nie drogowki. O ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 18:25
0
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 17:45 ' timestamp='1286984756' post='361176']
ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna, wyrownaja wybieg. tera to juz zenio pozwoli kazdemu cos takiego robic, nie Zeniu?
[/quote]

przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okresie niska szkodliwosc czynu nie siegała pułapu 250 zł tak ja teraz?
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 17:45 ' timestamp='1286984756' post='361176']
ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna, wyrownaja wybieg. tera to juz zenio pozwoli kazdemu cos takiego robic, nie Zeniu?
[/quote]

przypomne tylko ze biegli oszacowali prace sprzetów ktore robiły u rodzika, sołdkowej i reszty wg stawek z roku 2003-4. czyli 500 zł wycena pracy rowniarki w tamtym okresie to miała wartosc i chyba w tamtym okr... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 17:45
0
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 16:13 ' timestamp='1286979228' post='361129']
Niewielka sumka??? A dłubałeś kiedyś w ziemi? Liczą sobie za to jak za zboże, ale tylko szarakom. Za dojazd, czas pracy maszyny i operatora, vat-y, sraty...
Za 2-3 stówy fachowcy policzą koszty robót zgodnie z lokalnymi cenami, knr-ami.
Wyjdzie całkiem zgrabna sumka. I to razy 4.
[/quote]

ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna, wyrownaja wybieg. tera to juz zenio pozwoli kazdemu cos takiego robic, nie Zeniu?
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 16:13 ' timestamp='1286979228' post='361129']
Niewielka sumka??? A dłubałeś kiedyś w ziemi? Liczą sobie za to jak za zboże, ale tylko szarakom. Za dojazd, czas pracy maszyny i operatora, vat-y, sraty...
Za 2-3 stówy fachowcy policzą koszty robót zgodnie z lokalnymi cenami, knr-ami.
Wyjdzie całkiem zgrabna sumka. I to razy 4.
[/quote]

ludzie to walcie jak w dym do rodzika i zarzadu drog niech wam nawioza ziemi, przywioza drewna... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 16:13
0
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 13:24 ' timestamp='1286969097' post='361017']
tak na chłopski prosty rozum to wyroki sądów należy tak rozumiec: nic złego sie nie stało ze drogowcy robili sprzetami ZDP roboty u rodzika i paczki i Nie muszą za to płacić bo to niewieka sumka. czyli kazdy moze tak samo postapic i nic w tym niezgodnego nie bedzie z prawem? a zawsze w kieszeni pare stówek zostanie, Tak????? i organuy scigania nie beda takich ludzi scigac bo sąd dał zielone światło na takie procedery, czy tak????
[/quote]
Niewielka sumka??? A dłubałeś kiedyś w ziemi? Liczą sobie za to jak za zboże, ale tylko szarakom. Za dojazd, czas pracy maszyny i operatora, vat-y, sraty...
Za 2-3 stówy fachowcy policzą koszty robót zgodnie z lokalnymi cenami, knr-ami.
Wyjdzie całkiem zgrabna sumka. I to razy 4.
[quote name='Gość' date='13 październik 2010 - 13:24 ' timestamp='1286969097' post='361017']
tak na chłopski prosty rozum to wyroki sądów należy tak rozumiec: nic złego sie nie stało ze drogowcy robili sprzetami ZDP roboty u rodzika i paczki i Nie muszą za to płacić bo to niewieka sumka. czyli kazdy moze tak samo postapic i nic w tym niezgodnego nie bedzie z prawem? a zawsze w kieszeni pare stówek zostanie, Tak????? i organuy scigania nie beda takich ludzi scigac bo sąd dał zielone światło na takie proce... rozwiń
Avatar
Gość / 13 października 2010 o 13:24
0
tak na chłopski prosty rozum to wyroki sądów należy tak rozumiec: nic złego sie nie stało ze drogowcy robili sprzetami ZDP roboty u rodzika i paczki i Nie muszą za to płacić bo to niewieka sumka. czyli kazdy moze tak samo postapic i nic w tym niezgodnego nie bedzie z prawem? a zawsze w kieszeni pare stówek zostanie, Tak????? i organuy scigania nie beda takich ludzi scigac bo sąd dał zielone światło na takie procedery, czy tak????
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 8 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 18 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 15 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 11 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 11 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.