Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 lipca 2008 r.
20:52
Edytuj ten wpis

Statystycy: Lubelszczyzna się wyludnia!

0 7 A A

W ciągu najbliższych 30 lat liczba mieszkańców naszego regionu zmniejszy się o blisko 300 tysięcy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- prognozuje Główny Urząd Statystyczny. Powód? Spadająca z roku na rok liczba urodzeń dzieci.

W tej chwili na Lubelszczyźnie mieszka 2,16 mln ludzi. Według GUS w 2035 r. ta liczba spadnie do 1,87 mln ludzi. To tak, jakby z naszego regionu wysiedlić miasto wielkości Białegostoku albo cztery miasta wielkości Zamościa.

Skąd to wiemy? - Takie szacunki są prowadzone na podstawie struktury wieku mieszkańców, a także wskaźnika rozrodczości. Mówiąc najkrócej: im więcej będzie osób starszych, tym mniej będzie się rodziło dzieci - mówi Kazimierz Tucki, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie. - Już teraz nie rodzi się ich tyle, ilu moglibyśmy oczekiwać. Mamy najwyższy

od lat wyż demograficzny osób w wieku 24-25 lat. Ale z wielu powodów młodzi ludzie niechętnie decydują się na dziecko.

W tej chwili rocznie w naszym regionie przychodzi na świat ok. 23 tys. noworodków. W 2035 r. liczba urodzeń spadnie u nas do 13 tys. Liczba zgonów utrzyma się przy tym na podobnym poziomie - ok. 23-23 tys. rocznie. - Jeśli doliczymy do tego migracje do innych regionów i krajów, uzbiera się taki spadek liczby mieszkańców - wyjaśnia Tucki.
(mb)

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2013 o 11:51
0
[quote name='mlody' timestamp='1366670419' post='761374']
Prawda jest taka, że cała ta smieszna mafia co sie nazywa Armia Urzędników i samorządowców wojewodztwa Lubelskiego, nie robi praktycznie NIC (prócz brania pieniędzy za nic nierobienie) aby cokolwiek poprawić na Lubelszczyźnie. Całe te urzedy Smierdzą nepotyzmem, przez co ten region Polski przyjął nazwę Polski B, gdzie prace można dostać tylko Po Znajomości.
[/quote]
Jeszcze nie zrozumiałeś "mlody",że Lubelszczyzny nie ma i operujesz tym słowem jakbyś miał w głowie śmierdzące wody!!!!!!!!!
[quote name='mlody' timestamp='1366670419' post='761374']
Prawda jest taka, że cała ta smieszna mafia co sie nazywa Armia Urzędników i samorządowców wojewodztwa Lubelskiego, nie robi praktycznie NIC (prócz brania pieniędzy za nic nierobienie) aby cokolwiek poprawić na Lubelszczyźnie. Całe te urzedy Smierdzą nepotyzmem, przez co ten region Polski przyjął nazwę Polski B, gdzie prace można dostać tylko Po Znajomości.
[/quote]
Jeszcze nie zrozumiałeś "mlody",że Lubelszczyzny nie ma i operujesz... rozwiń
Avatar
mlody / 23 kwietnia 2013 o 00:40
0
Prawda jest taka, że cała ta smieszna mafia co sie nazywa Armia Urzędników i samorządowców wojewodztwa Lubelskiego, nie robi praktycznie NIC (prócz brania pieniędzy za nic nierobienie) aby cokolwiek poprawić na Lubelszczyźnie. Całe te urzedy Smierdzą nepotyzmem, przez co ten region Polski przyjął nazwę Polski B, gdzie prace można dostać tylko Po Znajomości.
Avatar
HC Dolina BPA / 9 lipca 2008 o 10:09
0
Dokładnie teraz młodzi po maturze jadą np do wawy studiować a później nie wracają do miasta bo po co ? skoro nic się nie dzieje .
Avatar
layla / 9 lipca 2008 o 09:56
0
SD3333333 napisał:
I CZEGO TAKIE ZDZWIENIE KURIERKA???, TAM GDZIE NIE MA PERAPEKTYW, NIE MA ZACHĘT DLA MŁODYCH BY ZOSTALI, NIE MA INWESTORÓW, NIE MA POLITYKI WŁADZ DOTYCZĄCEJ ROZWOJU EKONMICZNEGO REGIONU, STOLICY WOJEWÓDZTWA Z TAKICH REJONÓW LUDZIE UCIEKAJĄ, BO NIE BĘDĄ DZIADOWAĆ I CZEKAC NA CUD!!!CZYTAĆ,ŻE WŁADZA ZNOWU NIE MOGŁA TEGO A TAMTEGO,BO URZĘDNICY NIE ZDĄŻYLI , PRZEOCZYLI ,ZAPOMNIELI!!!NA WYMIOTY SIE ZBIERA JAK CŻŁOWIEK CZYTA,ŻE WŁĄDZA JEST TAK NIEUDOLNA I DURNA, ONA JEST TYLKO AKTYWNA JAK TRZEBA DAĆ SOBIE PODWYŻKI!!!!NÓŻ SIĘ W KIESZENI OTWIERA!!!


Zgadzam się w 100%. Dlatego wyjechałam do Warszawy )


Zgadzam się w 100%. Dlatego wyjechałam do Warszawy ) rozwiń
Avatar
do woja / 9 lipca 2008 o 09:34
0
i jednym z problemow jest rowniez obowiazkowe wojsko sam chetnie mialbym dzieciaka ale w wojsku raczej mi sie to nie uda, a wcisneli mi bilet tylko dlatego ze chcialem zmienic uczelnie.....
Avatar
zdegustowany / 9 lipca 2008 o 08:58
0
i co tu się dziwić, komuna trwa w najlepsze.Kumoterstwo, korubcja, brak perspektyw rozwoju-WŁADZE WOJEWÓDZTWA DBAJĄ TYLKO O SWOJE RODZINY I KASĘ DLA SIEBIE - inwestują dla swoich dzieci, a resztę mają W NOSIE
PÓKI SĄ PRZY ŻŁOBIE CZERPIĄ PEŁNYMI GARŚCIAMI, URZĘDY PAŃSTWOWE OBSADZILI SWOJĄ RODZINĄ I KUMPLAMI Z PSL-PO, DUŻO JEST TEŻ komunistów- doczekują emeryturek.
Avatar
SD3333333 / 9 lipca 2008 o 08:09
0
I CZEGO TAKIE ZDZWIENIE KURIERKA???, TAM GDZIE NIE MA PERAPEKTYW, NIE MA ZACHĘT DLA MŁODYCH BY ZOSTALI, NIE MA INWESTORÓW, NIE MA POLITYKI WŁADZ DOTYCZĄCEJ ROZWOJU EKONMICZNEGO REGIONU, STOLICY WOJEWÓDZTWA Z TAKICH REJONÓW LUDZIE UCIEKAJĄ, BO NIE BĘDĄ DZIADOWAĆ I CZEKAC NA CUD!!!CZYTAĆ,ŻE WŁADZA ZNOWU NIE MOGŁA TEGO A TAMTEGO,BO URZĘDNICY NIE ZDĄŻYLI , PRZEOCZYLI ,ZAPOMNIELI!!!NA WYMIOTY SIE ZBIERA JAK CŻŁOWIEK CZYTA,ŻE WŁĄDZA JEST TAK NIEUDOLNA I DURNA, ONA JEST TYLKO AKTYWNA JAK TRZEBA DAĆ SOBIE PODWYŻKI!!!!NÓŻ SIĘ W KIESZENI OTWIERA!!!
I CZEGO TAKIE ZDZWIENIE KURIERKA???, TAM GDZIE NIE MA PERAPEKTYW, NIE MA ZACHĘT DLA MŁODYCH BY ZOSTALI, NIE MA INWESTORÓW, NIE MA POLITYKI WŁADZ DOTYCZĄCEJ ROZWOJU EKONMICZNEGO REGIONU, STOLICY WOJEWÓDZTWA Z TAKICH REJONÓW LUDZIE UCIEKAJĄ, BO NIE BĘDĄ DZIADOWAĆ I CZEKAC NA CUD!!!CZYTAĆ,ŻE WŁADZA ZNOWU NIE MOGŁA TEGO A TAMTEGO,BO URZĘDNICY NIE ZDĄŻYLI , PRZEOCZYLI ,ZAPOMNIELI!!!NA WYMIOTY SIE ZBIERA JAK CŻŁOWIEK CZYTA,ŻE WŁĄDZA JEST TAK NIEUDOLNA I DURNA, ONA JEST TYLKO AKTYWNA JAK TRZEBA DAĆ SOBIE PODWYŻKI!!... rozwiń
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2013 o 11:51
0
[quote name='mlody' timestamp='1366670419' post='761374']
Prawda jest taka, że cała ta smieszna mafia co sie nazywa Armia Urzędników i samorządowców wojewodztwa Lubelskiego, nie robi praktycznie NIC (prócz brania pieniędzy za nic nierobienie) aby cokolwiek poprawić na Lubelszczyźnie. Całe te urzedy Smierdzą nepotyzmem, przez co ten region Polski przyjął nazwę Polski B, gdzie prace można dostać tylko Po Znajomości.
[/quote]
Jeszcze nie zrozumiałeś "mlody",że Lubelszczyzny nie ma i operujesz tym słowem jakbyś miał w głowie śmierdzące wody!!!!!!!!!
[quote name='mlody' timestamp='1366670419' post='761374']
Prawda jest taka, że cała ta smieszna mafia co sie nazywa Armia Urzędników i samorządowców wojewodztwa Lubelskiego, nie robi praktycznie NIC (prócz brania pieniędzy za nic nierobienie) aby cokolwiek poprawić na Lubelszczyźnie. Całe te urzedy Smierdzą nepotyzmem, przez co ten region Polski przyjął nazwę Polski B, gdzie prace można dostać tylko Po Znajomości.
[/quote]
Jeszcze nie zrozumiałeś "mlody",że Lubelszczyzny nie ma i operujesz... rozwiń
Avatar
mlody / 23 kwietnia 2013 o 00:40
0
Prawda jest taka, że cała ta smieszna mafia co sie nazywa Armia Urzędników i samorządowców wojewodztwa Lubelskiego, nie robi praktycznie NIC (prócz brania pieniędzy za nic nierobienie) aby cokolwiek poprawić na Lubelszczyźnie. Całe te urzedy Smierdzą nepotyzmem, przez co ten region Polski przyjął nazwę Polski B, gdzie prace można dostać tylko Po Znajomości.
Avatar
HC Dolina BPA / 9 lipca 2008 o 10:09
0
Dokładnie teraz młodzi po maturze jadą np do wawy studiować a później nie wracają do miasta bo po co ? skoro nic się nie dzieje .
Avatar
layla / 9 lipca 2008 o 09:56
0
SD3333333 napisał:
I CZEGO TAKIE ZDZWIENIE KURIERKA???, TAM GDZIE NIE MA PERAPEKTYW, NIE MA ZACHĘT DLA MŁODYCH BY ZOSTALI, NIE MA INWESTORÓW, NIE MA POLITYKI WŁADZ DOTYCZĄCEJ ROZWOJU EKONMICZNEGO REGIONU, STOLICY WOJEWÓDZTWA Z TAKICH REJONÓW LUDZIE UCIEKAJĄ, BO NIE BĘDĄ DZIADOWAĆ I CZEKAC NA CUD!!!CZYTAĆ,ŻE WŁADZA ZNOWU NIE MOGŁA TEGO A TAMTEGO,BO URZĘDNICY NIE ZDĄŻYLI , PRZEOCZYLI ,ZAPOMNIELI!!!NA WYMIOTY SIE ZBIERA JAK CŻŁOWIEK CZYTA,ŻE WŁĄDZA JEST TAK NIEUDOLNA I DURNA, ONA JEST TYLKO AKTYWNA JAK TRZEBA DAĆ SOBIE PODWYŻKI!!!!NÓŻ SIĘ W KIESZENI OTWIERA!!!


Zgadzam się w 100%. Dlatego wyjechałam do Warszawy )


Zgadzam się w 100%. Dlatego wyjechałam do Warszawy ) rozwiń
Avatar
do woja / 9 lipca 2008 o 09:34
0
i jednym z problemow jest rowniez obowiazkowe wojsko sam chetnie mialbym dzieciaka ale w wojsku raczej mi sie to nie uda, a wcisneli mi bilet tylko dlatego ze chcialem zmienic uczelnie.....
Avatar
zdegustowany / 9 lipca 2008 o 08:58
0
i co tu się dziwić, komuna trwa w najlepsze.Kumoterstwo, korubcja, brak perspektyw rozwoju-WŁADZE WOJEWÓDZTWA DBAJĄ TYLKO O SWOJE RODZINY I KASĘ DLA SIEBIE - inwestują dla swoich dzieci, a resztę mają W NOSIE
PÓKI SĄ PRZY ŻŁOBIE CZERPIĄ PEŁNYMI GARŚCIAMI, URZĘDY PAŃSTWOWE OBSADZILI SWOJĄ RODZINĄ I KUMPLAMI Z PSL-PO, DUŻO JEST TEŻ komunistów- doczekują emeryturek.
Avatar
SD3333333 / 9 lipca 2008 o 08:09
0
I CZEGO TAKIE ZDZWIENIE KURIERKA???, TAM GDZIE NIE MA PERAPEKTYW, NIE MA ZACHĘT DLA MŁODYCH BY ZOSTALI, NIE MA INWESTORÓW, NIE MA POLITYKI WŁADZ DOTYCZĄCEJ ROZWOJU EKONMICZNEGO REGIONU, STOLICY WOJEWÓDZTWA Z TAKICH REJONÓW LUDZIE UCIEKAJĄ, BO NIE BĘDĄ DZIADOWAĆ I CZEKAC NA CUD!!!CZYTAĆ,ŻE WŁADZA ZNOWU NIE MOGŁA TEGO A TAMTEGO,BO URZĘDNICY NIE ZDĄŻYLI , PRZEOCZYLI ,ZAPOMNIELI!!!NA WYMIOTY SIE ZBIERA JAK CŻŁOWIEK CZYTA,ŻE WŁĄDZA JEST TAK NIEUDOLNA I DURNA, ONA JEST TYLKO AKTYWNA JAK TRZEBA DAĆ SOBIE PODWYŻKI!!!!NÓŻ SIĘ W KIESZENI OTWIERA!!!
I CZEGO TAKIE ZDZWIENIE KURIERKA???, TAM GDZIE NIE MA PERAPEKTYW, NIE MA ZACHĘT DLA MŁODYCH BY ZOSTALI, NIE MA INWESTORÓW, NIE MA POLITYKI WŁADZ DOTYCZĄCEJ ROZWOJU EKONMICZNEGO REGIONU, STOLICY WOJEWÓDZTWA Z TAKICH REJONÓW LUDZIE UCIEKAJĄ, BO NIE BĘDĄ DZIADOWAĆ I CZEKAC NA CUD!!!CZYTAĆ,ŻE WŁADZA ZNOWU NIE MOGŁA TEGO A TAMTEGO,BO URZĘDNICY NIE ZDĄŻYLI , PRZEOCZYLI ,ZAPOMNIELI!!!NA WYMIOTY SIE ZBIERA JAK CŻŁOWIEK CZYTA,ŻE WŁĄDZA JEST TAK NIEUDOLNA I DURNA, ONA JEST TYLKO AKTYWNA JAK TRZEBA DAĆ SOBIE PODWYŻKI!!... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki

Miasto powinno odkupić górki czechowskie? Propozycja kandydatki 0 0

Odkupienie przez miasto górek czechowskich od obecnego właściciela proponuje komitet „Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski”.

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi!

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi! 0 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20. dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność 0 1

Niegospodarność zarzucił Krzysztofowi Żukowi poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Swą konferencję prasową zwołał obok osiedlowego boiska zbudowanego w 2014 r. przy ul. Altanowej.

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 4 1

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 10 0

Wybory samorządowe 2018 w woj. lubelskim. Oto zarejestrowane w PKW listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku
galeria

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku 0 0

Antoni, Szymon, Jakub – to imiona nadawane najczęściej chłopcom urodzonym w naszym województwie. Wśród dziewczynek rządzi Zuzanna, Lena i Julia.

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata
galeria

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata 9 18

Poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina Sylwestrowi Tułajewowi udzielił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Lider Porozumienia przedstawił też kandydatów swojego ugrupowania, którzy wystartują w wyborach samorządowych z list PiS.

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu
film

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu 21 5

Mariusz Cytryński, lider "Koalicji Samorządowej" we wtorek przed Urzędem Miasta przedstawił kandydatów do rady miasta i powiatu. Sam wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu pierwszym. Wśród jedynek znaleźli się również Wojciech Tarłowski i Waldemar Kowalczyk.

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury
27 września 2018, 18:00

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz filmu Bloki połączony ze spotkaniem.

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 5 2

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej
galeria

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej 9 7

 W środę po porannym szczycie komunikacyjnym zmieniona ma być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z Diamentową

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019 2 9

Przedstawiciele FIFA wizytowali we wtorek Lublin mający być jednym z gospodarzy młodzieżowego mundialu w 2019 r. Tego, że rozgrywki trafią na Arenę Lublin, możemy być praktycznie pewni. FIFA ma jednak zastrzeżenia do bazy treningowej. Potwierdzono też, że treningi piłkarzy nie przeszkodzą żużlowcom

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!