Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 marca 2008 r.
17:35
Edytuj ten wpis

W rocznicę odejścia Jana Pawła II

0 4 A A

Będą uroczyste msze, koncerty, marsze, czuwania, wspólna modlitwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę już po raz trzeci będziemy przeżywać moment śmierci Jana Pawła II.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 17 w Lubelskiej Archikatedrze. Mszę z prośbą o beatyfikację Ojca Św. odprawi biskup Mieczysław Cisło. Po mszy o godz. 18 spod Archikatedry wyruszy Papieski Marsz Solidarności. Przejdzie przez Krakowskie Przedmieście pod pomnik papieża na dziedzińcu KUL.

- To będzie szczególny marsz, w którym chcemy pokazać, jak rozumiemy i wprowadzamy w życie naukę Jana Pawła II, który wciąż żyje w naszych sercach - mówi Marta Jachowicz z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie. - W marszu wezmą udział grupy symbolizujące konkretne problemy: Mnisi Tybetańscy, Kobiety w Bieli, Dzieci Afryki, Uchodźcy. To będzie nasza odpowiedź na papieskie wezwanie.

O godz. 19.30 w Teatrze Muzycznym odbędzie się widowisko "Pokolenie JP II. Pora na nas.”, a pół godziny wcześniej w Filharmonii Lubelskiej rozpocznie się koncert kantatowo-oratoryjny "Pamięci Ojca Świętego Jan Pawła II” z towarzyszeniem Akademickiego Chóru UMCS.

Równolegle będą się odbywały uroczystości w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. O godz. 18 rozpocznie je czuwanie w Kościele Akademickim, o 19 Uroczysta Eucharystia dziękczynna za życie i posługę Papieża Polaka (pod przewodnictwem abp Józefa Kowalczyka, Nuncjusza Apostolskiego). Tam też o godz. 20 rozpocznie się Akademicka Droga Światła, a o 21.37 Apel Papieski na dziedzińcu KUL.

W szczególny sposób pamięć o Ojcu Świętym uczci młodzież z Lubartowa. - Przeprowadzą zbiórkę krwi w swoim środowisku jako konkretny dar płynący z wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II - zapowiada ks. Mirosław Ładniak. -Każdy może do 4 kwietnia przyjść do punktu krwiodawstwa w Lubartowie i oddać krew.

"Mocni Nadzieją - Pamiętamy” to koncert, który po raz kolejny w rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II zostanie zorganizowany w zamojskiej katedrze. Poprzedzi go o godz. 18 msza święta celebrowana przez bpa Wacława Depo, ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

W Chełmie o godz. 16.30 przy pomniku Jana Pawła II gimnazjaliści poprowadzą modlitewne czuwanie. Godzinę później młodzież wyruszy w procesji ze świecami do bazyliki Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Na godz. 18 zaplanowano początek mszy świętej. Po niej - czuwanie młodzieży przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po wieczornej mszy świętej o godz. 20 zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski. Jak w poprzednich latach wierni będą czuwać w kościele do godz. 21. 38.
(ak, moj)

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2008 o 19:09
0
Do zatroskanego o Kościół!
Widać jaką masz wiarę ! proponowałbym więcej odwagi z Twojej strony, jak mówił Ojcięc Św. Jan Paweł II cyt. "otwórzcie drzwi CHrystusowi".
Pokazałeś swoją wiarę -cieniutką jak bibułka lachmusowa która bardzo szybko zabarwia się na różowo.
Avatar
kirab / 2 kwietnia 2008 o 23:21
0
[color="#FFA500"]DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO [/color][color="#000000"][/color]
A co może nasz Papież to ruski czy co. Papież Polak. To,że został Papieżem nie pozbawiło Go to narodowości polskiej . Dlatego Papież Polak.
Ze swoją gadką zatroskaną o Kościół wygladasz jak ten co to mu spod komży ogon wystaje.
Kto się baranem urodził, owieczką nie umrze.
[color="#FFA500"]DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO [/color][color="#000000"][/color]
A co może nasz Papież to ruski czy co. Papież Polak. To,że został Papieżem nie pozbawiło Go to narodowości polskiej . Dlatego Papież ... rozwiń
Avatar
BET ANKA / 1 kwietnia 2008 o 15:07
0
MIĘDZY B(L)OGIEM, A PRAWDĄ:


.....
Avatar
SDFG453Y645Y / 1 kwietnia 2008 o 13:03
0
DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO ŚMIERCI GÓRNIKÓW NA ŚLĄSKU!!!GOŻEK JAK W IRANIE...JA BYM CHCIAŁ,BY CI KTÓRZY NAJWIĘCEJ KRZYCZĄ I POWOŁUJA SIĘ NA NAUKI WOJTYŁY, CHOC TROCHĘ ICH PRZESTRZEGALI..GDYBY PAPIEŻ ŻYŁ NAPEWNO BYŁBY ZNIESMACZONY OGLĄDANIEM TYCH SZOPEK POD NAZWĄ: ODSŁANIANIE POMNIKÓW, OTWIERANIE ULIC, MOSTÓW Z JEGO IMIENIEM, KOSCIOŁÓW O POWIERZCHNI HAL SPORTOWYCH ITD...WOLAŁBY GDYBY TĘ KASE DANO NA POTRZEBUJĄCYCH, HOSPICJA, CHORYCH BO O TO PROSIŁ JAK ŻYŁ ALE POLACY NIGDY GO NIE CHCIELI SŁUCHAC A JUŻ TO CO WYCZYNIA HIERARCHIA W PURPUROWYCH SUKIENKACH PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE!!!SMUTNE ALE PRAWDZIWE.
DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO ŚMIERCI GÓRNIKÓW NA ŚLĄSKU!!!GOŻEK JAK W IRANIE...JA BYM CHCIAŁ,BY CI KTÓRZY NAJWIĘCEJ KRZYCZĄ I POWOŁUJA SIĘ NA NAUKI WOJTYŁY, CHOC TROCHĘ ICH PRZESTRZEGALI..GDYBY PAPIEŻ ŻYŁ NAPEWNO BYŁB... rozwiń
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2008 o 19:09
0
Do zatroskanego o Kościół!
Widać jaką masz wiarę ! proponowałbym więcej odwagi z Twojej strony, jak mówił Ojcięc Św. Jan Paweł II cyt. "otwórzcie drzwi CHrystusowi".
Pokazałeś swoją wiarę -cieniutką jak bibułka lachmusowa która bardzo szybko zabarwia się na różowo.
Avatar
kirab / 2 kwietnia 2008 o 23:21
0
[color="#FFA500"]DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO [/color][color="#000000"][/color]
A co może nasz Papież to ruski czy co. Papież Polak. To,że został Papieżem nie pozbawiło Go to narodowości polskiej . Dlatego Papież Polak.
Ze swoją gadką zatroskaną o Kościół wygladasz jak ten co to mu spod komży ogon wystaje.
Kto się baranem urodził, owieczką nie umrze.
[color="#FFA500"]DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO [/color][color="#000000"][/color]
A co może nasz Papież to ruski czy co. Papież Polak. To,że został Papieżem nie pozbawiło Go to narodowości polskiej . Dlatego Papież ... rozwiń
Avatar
BET ANKA / 1 kwietnia 2008 o 15:07
0
MIĘDZY B(L)OGIEM, A PRAWDĄ:


.....
Avatar
SDFG453Y645Y / 1 kwietnia 2008 o 13:03
0
DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO ŚMIERCI GÓRNIKÓW NA ŚLĄSKU!!!GOŻEK JAK W IRANIE...JA BYM CHCIAŁ,BY CI KTÓRZY NAJWIĘCEJ KRZYCZĄ I POWOŁUJA SIĘ NA NAUKI WOJTYŁY, CHOC TROCHĘ ICH PRZESTRZEGALI..GDYBY PAPIEŻ ŻYŁ NAPEWNO BYŁBY ZNIESMACZONY OGLĄDANIEM TYCH SZOPEK POD NAZWĄ: ODSŁANIANIE POMNIKÓW, OTWIERANIE ULIC, MOSTÓW Z JEGO IMIENIEM, KOSCIOŁÓW O POWIERZCHNI HAL SPORTOWYCH ITD...WOLAŁBY GDYBY TĘ KASE DANO NA POTRZEBUJĄCYCH, HOSPICJA, CHORYCH BO O TO PROSIŁ JAK ŻYŁ ALE POLACY NIGDY GO NIE CHCIELI SŁUCHAC A JUŻ TO CO WYCZYNIA HIERARCHIA W PURPUROWYCH SUKIENKACH PRZECHODZI LUDZKIE POJĘCIE!!!SMUTNE ALE PRAWDZIWE.
DZIŚ SZOPKA Z EURO POD NAZWĄ PRIMA A PRILIS A JUTRO POD NAZWĄ PAMIĄTKA ŚMIERCI PAPIEŻA POLAKA ( PAPIEŻ Z TEGO CO WIEM TO JEST RZYMSKI, TAK JAK OBECNY BENEDYKT, NIE MÓWI SIĘ PAPIEŻ NIEMIECKI!!)...NASZ NARÓD NIGDY CHYBA NIE NAUCZY SIĘ NORMALNIE REAGOWAĆ NA PEWNE WYDARZENIA, ŻAŁOBY NARODOWE PO: ŚMIERCI JP II, PO SMIERCI LOTNIKÓW Z CASY, PO ŚMIERCI GÓRNIKÓW NA ŚLĄSKU!!!GOŻEK JAK W IRANIE...JA BYM CHCIAŁ,BY CI KTÓRZY NAJWIĘCEJ KRZYCZĄ I POWOŁUJA SIĘ NA NAUKI WOJTYŁY, CHOC TROCHĘ ICH PRZESTRZEGALI..GDYBY PAPIEŻ ŻYŁ NAPEWNO BYŁB... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 1 1

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie
21 września 2018, 17:00

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie 1 0

W piątek, 21 września, Pracownia W Przestrzeni zaprasza do Zielonej Sali Wykładowej (róg ulicy Cyruliczej i Furmańskiej) na rozmowę z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Początek pierwszego spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Mówią” o godz. 17. Wstęp wolny.

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł 0 0

Mieszkaniec Ryk nie otrzymał wynagrodzenia, więc przywłaszczył sobie koparkę wartą 70 tys. zł. Teraz 40-latek ma spore problemy

Impreza w Próbie Cafe
28 września 2018, 22:30

Impreza w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Próba Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zaprasza na muzyczną imprezę - Próba Elektryczna, która odbędzie się 28 września o godz. 22.30.

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień
4 października 2018, 19:00

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny koncert w ramach cyklu Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury (ul Grodzka 5a). 4 października o godz 19 na scenie tamtejszej Próby Cafe wystąpi Wojciech Bąkowski.

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć?
21 września 2018, 0:00

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej znajdziemy kilka ciekawych produkcji, m.in. Incredible Hulk, czyli jeden z filmów otwierających kinowe uniwersum Marvela czy intrygującą, festiwalową Mamę Xaviera Dolana. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę 0 0

Rosjanie wieźli haszysz wart miliony złotych [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Rosjanie wieźli haszysz wart miliony złotych [wideo, zdjęcia] 0 0

Terespol. Na drogowym przejściu granicznym tamtejsze służby w samochodzie podróżnych z Rosji znaleźli 86 kg haszyszu. Rynkowa wartość przejętego narkotyku to ponad 4 mln zł.

Azoty Puławy chcą odzyskać fotel lidera

Azoty Puławy chcą odzyskać fotel lidera 4 2

Zespół trenera Bartosz Jureckiego zagra w sobotę w hali MOSiR z Chrobrym Głogów. Początek spotkania o godzinie 18

Pracownicy PZL Świdnik na klęczkach. O co chodzi? Firma odpowiada
film

Pracownicy PZL Świdnik na klęczkach. O co chodzi? Firma odpowiada 1 19

Pracownicy klęczący przy stołach montażowych – takie zdjęcie opublikował na facebooku Piotr Sadowski, przewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w PZL-Świdnik. I podniosła się wrzawa

Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze. Jak dostać dopłatę na ocieplenie domu?

Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze. Jak dostać dopłatę na ocieplenie domu? 23 1

Ruszyły nabory wniosków w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Przypomnijmy, że jego budżet to aż 103 miliardy złotych.

Duże inwestycje w lubelską edukację zawodową

Duże inwestycje w lubelską edukację zawodową 0

Współpraca szkół zawodowych z biznesem i uczelniami wyższymi, dostosowanie ich programu do wymogów rynku pracy oraz szkolenia dla nauczycieli – to jedynie część zmian, jakim poddana zostanie edukacja zawodowa w Lubelskiem.

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego 6 6

Komisarz wyborczy w Zamościu uznał, że niezgodne z prawem jest prezentowanie na bilbordach Andrzeja Wnuka raz jako kandydata na prezydenta, a raz jako osoby popierającej kandydata do Rady Miasta.

Irena Vrancic (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale

Irena Vrancic (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale 0 0