Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 listopada 2010 r.
15:37
Edytuj ten wpis

Więźniowie odśnieżają lubelskie ulice i chodniki

Autor: Zdjęcie autora (LEW)
0 14 A A

Więźniowie będą pomagać samorządom w walce ze śniegiem. Taką decyzję podjął we wtorek minister sprawiedliwości. I od razu do odśnieżania zasypanych uliczek i chodników ruszyli osadzeni w więzieniach na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W związku z trudną sytuacją pogodową związaną z obfitymi opadami śniegu podjąłem decyzję o zaangażowaniu więźniów w akcję odśnieżania – poinformował we wtorek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że jeżeli przedstawiciele samorządów lokalnych wyrażą potrzebę zaangażowania skazanych w pracę na ich terenie, powinni zgłosić się do Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej.

Na terenie OISW w Lublinie do odśnieżania ruszyło we wtorek 54 osadzonych. Najwięcej, bo 26, pracowało w Białej Podlaskiej. – Odśnieżali m.in. dworzec kolejowy, pracowali przy cerkwi na ul. Terebelskiej oraz na jednym z osiedli – powiedział nam kpt. Jacek Zwierzchowski, rzecznik prasowy OISW w Lublinie.

W Hrubieszowie pracowało we wtorek 5 osadzonych, 7 w Krasnymstawie, 11 w Lublinie i 5 w Opolu Lubelskim. – W całym okręgu jesteśmy w stanie przygotować do odśnieżania 410 osadzonych – mówi Zwierzchowski. – Czekamy tylko na sygnały od lokalnych władz.

Do pracy kierowani są więźniowie, którzy trafili za kraty za lżejsze przewinienia. W całym kraju walczy dziś ze śniegiem prawie 800 osadzonych.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2010 o 23:43
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami.
[/quote]
Skoro więźniowie powinni być w lochach to ty jako przykładny obywatel powinieneś teraz odśnieżać główne ulice miasta zamiast siedzieć w domu i udzielać się na forum.
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 o 22:39
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[/quote]
Problem polega na tym że Ty naprawdę nie wiesz o co w tym chodzi szczególnie w wynagradzaniu skazanych ! tak Twoje obliczenia-dane są może prawidłowe ale nie wdawajmy się tu w szczegóły ja pisząc o wynagrodzeniu nie miałem na myśli pieniędzy bo nie tylko one stanowią o wynagrodzeniu ich pracy są inne formy jak dodatkowe pozwolenia na paczki czyli bodaj talony czy możliwość dodatkowych zakupów z własnych pieniędzy art. żywnościowych czy papierosów w kantynie , do tego dochodzą dodatkowe widzenia , przepustki itd . tak więc możliwości wynagradzania tych skazanych jest całe mnóstwo i nie koniecznie wiąże się to z gotówką ! -ale zapomniałeś o jeszcze jednej innej grupie pobierających tym razem czystą gotówkę i nic nie robiących -bezrobotni- o tym milczysz ? czemu ? Ci skazani przynajmniej pracując coś dobrego robią lub wyrażają taka wolę i odpracowują swój pobyt w jakimś sensie i może chcieli by więcej coś robić jak np. skazani na wałach p/powodziowych kiedy była powódź czy bezrobotni byli tam kierowani czy deklarowali tam chęć pracy ? skazani tak byli i pracowali za paczkę fajek i co ciekawe chcą to robić więc dlaczego nie skorzystać z tego ? po co wydawać pieniądze i opłacać cywilnych pracowników skoro za proponowane pieniądze im robić się nie chce a było by dobrze gdyby ktoś to zrobił wiec kto ? może Ty sam ! , a to że bezrobotni dostają darmo kasę i nic nie chcą robić i to jest normalne ?.
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&fil... rozwiń
Avatar
convict / 30 listopada 2010 o 21:20
0
robia to za darmo lub paczke papierosow i cos do jedzenia dzieki temu dostaja przedterminowe zwolnienia i przepustki a zazwyczaj sa to kolarze zlapanie po alko na rowerze
Avatar
kaska23 / 30 listopada 2010 o 21:06
0
super sprawa
Avatar
a / 30 listopada 2010 o 20:59
0
podaje zrodlo: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/121768.html
Avatar
a / 30 listopada 2010 o 20:58
0
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[/quote]

nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie... rozwiń
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 o 20:23
0
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują... rozwiń
Avatar
Ananas-ban / 30 listopada 2010 o 19:33
0
Super sprawa!!! pochwalam takie coś!!!
Avatar
popopopopopo / 30 listopada 2010 o 19:23
0
a bezrobotnych nie można do łopaty postawić. Czyżby łopat było brak....
Avatar
aaa / 30 listopada 2010 o 18:42
0
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
Avatar
Gość / 30 listopada 2010 o 23:43
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami.
[/quote]
Skoro więźniowie powinni być w lochach to ty jako przykładny obywatel powinieneś teraz odśnieżać główne ulice miasta zamiast siedzieć w domu i udzielać się na forum.
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 o 22:39
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[/quote]
Problem polega na tym że Ty naprawdę nie wiesz o co w tym chodzi szczególnie w wynagradzaniu skazanych ! tak Twoje obliczenia-dane są może prawidłowe ale nie wdawajmy się tu w szczegóły ja pisząc o wynagrodzeniu nie miałem na myśli pieniędzy bo nie tylko one stanowią o wynagrodzeniu ich pracy są inne formy jak dodatkowe pozwolenia na paczki czyli bodaj talony czy możliwość dodatkowych zakupów z własnych pieniędzy art. żywnościowych czy papierosów w kantynie , do tego dochodzą dodatkowe widzenia , przepustki itd . tak więc możliwości wynagradzania tych skazanych jest całe mnóstwo i nie koniecznie wiąże się to z gotówką ! -ale zapomniałeś o jeszcze jednej innej grupie pobierających tym razem czystą gotówkę i nic nie robiących -bezrobotni- o tym milczysz ? czemu ? Ci skazani przynajmniej pracując coś dobrego robią lub wyrażają taka wolę i odpracowują swój pobyt w jakimś sensie i może chcieli by więcej coś robić jak np. skazani na wałach p/powodziowych kiedy była powódź czy bezrobotni byli tam kierowani czy deklarowali tam chęć pracy ? skazani tak byli i pracowali za paczkę fajek i co ciekawe chcą to robić więc dlaczego nie skorzystać z tego ? po co wydawać pieniądze i opłacać cywilnych pracowników skoro za proponowane pieniądze im robić się nie chce a było by dobrze gdyby ktoś to zrobił wiec kto ? może Ty sam ! , a to że bezrobotni dostają darmo kasę i nic nie chcą robić i to jest normalne ?.
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&fil... rozwiń
Avatar
convict / 30 listopada 2010 o 21:20
0
robia to za darmo lub paczke papierosow i cos do jedzenia dzieki temu dostaja przedterminowe zwolnienia i przepustki a zazwyczaj sa to kolarze zlapanie po alko na rowerze
Avatar
kaska23 / 30 listopada 2010 o 21:06
0
super sprawa
Avatar
a / 30 listopada 2010 o 20:59
0
podaje zrodlo: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/121768.html
Avatar
a / 30 listopada 2010 o 20:58
0
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[/quote]

nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie... rozwiń
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 o 20:23
0
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują... rozwiń
Avatar
Ananas-ban / 30 listopada 2010 o 19:33
0
Super sprawa!!! pochwalam takie coś!!!
Avatar
popopopopopo / 30 listopada 2010 o 19:23
0
a bezrobotnych nie można do łopaty postawić. Czyżby łopat było brak....
Avatar
aaa / 30 listopada 2010 o 18:42
0
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy 0 0

Reprezentacja AZS UMCS prowadzona przez trenera Tomasza Bieleckiego wylatuje w piątek do Madrytu gdzie powalczy na Akademickich Mistrzostwach Europy. To nagroda za dotychczasowe sukcesy jakie drużyna osiągnęła w naszym kraju

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi"

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi" 2 3

Miało być taniej, a wyjdzie jak zwykle. Radni w Lubartowie wnieśli pierwszy w tej kadencji autorski projekt uchwały o… podwyższeniu swoich diet. Pod tym pomysłem podpisało się 16 radnych. Zwolennicy podwyżki twierdzą, że to jedynie projekt. Podwyżka połączyła radnych bez względu na barwy polityczne

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo]
film

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo] 0 0

- Lublin nie jest może najpopularniejszym kierunkiem weekendowych wypadów, ale po wizycie w Lublinie jesteśmy zachwyceni tym miastem, i wiemy, że nieraz jeszcze tu wrócimy. Bo tu po prostu jest przyjemnie - napisali podróżnicy z popularnego bloga "Busem przez świat"

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym?

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym? 0 0

Standardowe karty SIM są dostępne w tylu wersjach, że jeśli nie interesujemy się szczególnie telefonią komórkową, może nas to zaskoczyć. Jakby tego było mało, pojawił się jeszcze jeden rodzaj karty SIM – eSIM, którą ostatnio Orange wprowadził do Polski jako pierwszy operator. Czym jest karta eSIM i jak wygląda oferta Orange w modelu subskrypcyjnym?

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów 0 0

Młodzi zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin zameldowali się w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żółto-biało-niebiescy dwukrotnie zajmowali miejsca na podium w rozgrywkach półfinałowych na torze w Gorzowie Wielkopolskim

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia]
galeria

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia] 2 10

Sporo przed terminem może się zakończyć przebudowa ul. Kalinowszczyzna, gdzie na wielu odcinkach leży już nowy asfalt na jezdni i gotowe są fragmenty chodnika. Do zrobienia jest jeszcze dużo, ale nie aż tyle, by drogowcy potrzebowali jeszcze roku na dokończenie prac, a właśnie tyle czasu im pozostało.

Święto Kolorów w Lublinie
20 lipca 2019, 15:00

Święto Kolorów w Lublinie 0 2

Już 20 lipca o godz. 15 W Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się Holi Festival, czyli kolejne święto kolorów w Lublinie.

Dwanaście drużyn przystąpiło do procesu licencyjnego Energa Basket Ligi Kobiet

Dwanaście drużyn przystąpiło do procesu licencyjnego Energa Basket Ligi Kobiet 0 2

Zgodnie z przewidywaniami, do procedury licencyjnej rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet przystąpiło 12 drużyn. W tym gronie jest także Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Wkrótce 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Wkrótce 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 0 8

Pątnicy zmierzający w tym roku do Częstochowy będą rozważać i skupiać się na dekalogu. 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia. Od 26 lipca przed wejściem do archikatedry zacznie działać sekretariat pielgrzymkowy, dzień wcześniej zakończą się zapisy w parafiach.

Żydowskie macewy odkryte w Radzyniu Podlaskim

Żydowskie macewy odkryte w Radzyniu Podlaskim 0 3

Na terenie byłego aresztu Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim natrafiono na żydowskie macewy. Zdaniem radzyńskiego Instytutu Bronisława Szlubowskiego, najprawdopodobniej zostały one przeniesione z dwóch żydowskich cmentarzy i użyte przez hitlerowców jako materiał budowlany.

Kino w Bramie: "Każdemu wolno kochać" i "Dywizjon 303"
19 lipca 2019, 21:00

Kino w Bramie: "Każdemu wolno kochać" i "Dywizjon 303" 0 0

W najbliższy weekend w Kinie w Bramie (ul. Królewska 3) będzie można zobaczyć dwie filmowe produkcje: klasyczne "Każdemu wolno kochać" i współczesny "Dywizjon 303".

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 0 4

Na finiszu przygotowań klub z Łęcznej dokonał jeszcze jednego wzmocnienia. Do drużyny z Łęcznej dołączył Przemysław Banaszak. 22-letni napastnik został na sezon wypożyczony do zielono-czarnych z Widzewa Łódź

W Łaszczowie odbędzie się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego

W Łaszczowie odbędzie się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego 0 0

Imprezę zaplanowano na niedzielę 21 lipca

Miasto szuka urzędników. Niektóre stanowiska są nieobsadzone od miesięcy

Miasto szuka urzędników. Niektóre stanowiska są nieobsadzone od miesięcy 14 19

Ostatni nabór na pracowników Urzędu Miasta Puławy po raz kolejny zakończył się fiaskiem, został więc ponowiony. Ratusz potrzebuje specjalistów m.in. od inwestycji oraz ochrony środowiska. Dokumenty można składać do 22 i 24 lipca.

Muzyczne atrakcje na Moście Kultury
19 lipca 2019, 0:00

Muzyczne atrakcje na Moście Kultury 0 2

W najbliższy weekend na Moście im. Mariana Lutosławskiego wystąpią m.in. Standard Brass Band, Whisky i Antykwadrat. Tradycyjnie nie zabraknie również warsztatów dla całych rodzin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!