Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 listopada 2010 r.
15:37
Edytuj ten wpis

Więźniowie odśnieżają lubelskie ulice i chodniki

Autor: Zdjęcie autora (LEW)
0 14 A A

Więźniowie będą pomagać samorządom w walce ze śniegiem. Taką decyzję podjął we wtorek minister sprawiedliwości. I od razu do odśnieżania zasypanych uliczek i chodników ruszyli osadzeni w więzieniach na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W związku z trudną sytuacją pogodową związaną z obfitymi opadami śniegu podjąłem decyzję o zaangażowaniu więźniów w akcję odśnieżania – poinformował we wtorek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że jeżeli przedstawiciele samorządów lokalnych wyrażą potrzebę zaangażowania skazanych w pracę na ich terenie, powinni zgłosić się do Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej.

Na terenie OISW w Lublinie do odśnieżania ruszyło we wtorek 54 osadzonych. Najwięcej, bo 26, pracowało w Białej Podlaskiej. – Odśnieżali m.in. dworzec kolejowy, pracowali przy cerkwi na ul. Terebelskiej oraz na jednym z osiedli – powiedział nam kpt. Jacek Zwierzchowski, rzecznik prasowy OISW w Lublinie.

W Hrubieszowie pracowało we wtorek 5 osadzonych, 7 w Krasnymstawie, 11 w Lublinie i 5 w Opolu Lubelskim. – W całym okręgu jesteśmy w stanie przygotować do odśnieżania 410 osadzonych – mówi Zwierzchowski. – Czekamy tylko na sygnały od lokalnych władz.

Do pracy kierowani są więźniowie, którzy trafili za kraty za lżejsze przewinienia. W całym kraju walczy dziś ze śniegiem prawie 800 osadzonych.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2010 o 23:43
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami.
[/quote]
Skoro więźniowie powinni być w lochach to ty jako przykładny obywatel powinieneś teraz odśnieżać główne ulice miasta zamiast siedzieć w domu i udzielać się na forum.
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 o 22:39
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[/quote]
Problem polega na tym że Ty naprawdę nie wiesz o co w tym chodzi szczególnie w wynagradzaniu skazanych ! tak Twoje obliczenia-dane są może prawidłowe ale nie wdawajmy się tu w szczegóły ja pisząc o wynagrodzeniu nie miałem na myśli pieniędzy bo nie tylko one stanowią o wynagrodzeniu ich pracy są inne formy jak dodatkowe pozwolenia na paczki czyli bodaj talony czy możliwość dodatkowych zakupów z własnych pieniędzy art. żywnościowych czy papierosów w kantynie , do tego dochodzą dodatkowe widzenia , przepustki itd . tak więc możliwości wynagradzania tych skazanych jest całe mnóstwo i nie koniecznie wiąże się to z gotówką ! -ale zapomniałeś o jeszcze jednej innej grupie pobierających tym razem czystą gotówkę i nic nie robiących -bezrobotni- o tym milczysz ? czemu ? Ci skazani przynajmniej pracując coś dobrego robią lub wyrażają taka wolę i odpracowują swój pobyt w jakimś sensie i może chcieli by więcej coś robić jak np. skazani na wałach p/powodziowych kiedy była powódź czy bezrobotni byli tam kierowani czy deklarowali tam chęć pracy ? skazani tak byli i pracowali za paczkę fajek i co ciekawe chcą to robić więc dlaczego nie skorzystać z tego ? po co wydawać pieniądze i opłacać cywilnych pracowników skoro za proponowane pieniądze im robić się nie chce a było by dobrze gdyby ktoś to zrobił wiec kto ? może Ty sam ! , a to że bezrobotni dostają darmo kasę i nic nie chcą robić i to jest normalne ?.
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&fil... rozwiń
Avatar
convict / 30 listopada 2010 o 21:20
0
robia to za darmo lub paczke papierosow i cos do jedzenia dzieki temu dostaja przedterminowe zwolnienia i przepustki a zazwyczaj sa to kolarze zlapanie po alko na rowerze
Avatar
kaska23 / 30 listopada 2010 o 21:06
0
super sprawa
Avatar
a / 30 listopada 2010 o 20:59
0
podaje zrodlo: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/121768.html
Avatar
a / 30 listopada 2010 o 20:58
0
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[/quote]

nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie... rozwiń
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 o 20:23
0
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują... rozwiń
Avatar
Ananas-ban / 30 listopada 2010 o 19:33
0
Super sprawa!!! pochwalam takie coś!!!
Avatar
popopopopopo / 30 listopada 2010 o 19:23
0
a bezrobotnych nie można do łopaty postawić. Czyżby łopat było brak....
Avatar
aaa / 30 listopada 2010 o 18:42
0
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
Avatar
Gość / 30 listopada 2010 o 23:43
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami.
[/quote]
Skoro więźniowie powinni być w lochach to ty jako przykładny obywatel powinieneś teraz odśnieżać główne ulice miasta zamiast siedzieć w domu i udzielać się na forum.
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 o 22:39
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[/quote]
Problem polega na tym że Ty naprawdę nie wiesz o co w tym chodzi szczególnie w wynagradzaniu skazanych ! tak Twoje obliczenia-dane są może prawidłowe ale nie wdawajmy się tu w szczegóły ja pisząc o wynagrodzeniu nie miałem na myśli pieniędzy bo nie tylko one stanowią o wynagrodzeniu ich pracy są inne formy jak dodatkowe pozwolenia na paczki czyli bodaj talony czy możliwość dodatkowych zakupów z własnych pieniędzy art. żywnościowych czy papierosów w kantynie , do tego dochodzą dodatkowe widzenia , przepustki itd . tak więc możliwości wynagradzania tych skazanych jest całe mnóstwo i nie koniecznie wiąże się to z gotówką ! -ale zapomniałeś o jeszcze jednej innej grupie pobierających tym razem czystą gotówkę i nic nie robiących -bezrobotni- o tym milczysz ? czemu ? Ci skazani przynajmniej pracując coś dobrego robią lub wyrażają taka wolę i odpracowują swój pobyt w jakimś sensie i może chcieli by więcej coś robić jak np. skazani na wałach p/powodziowych kiedy była powódź czy bezrobotni byli tam kierowani czy deklarowali tam chęć pracy ? skazani tak byli i pracowali za paczkę fajek i co ciekawe chcą to robić więc dlaczego nie skorzystać z tego ? po co wydawać pieniądze i opłacać cywilnych pracowników skoro za proponowane pieniądze im robić się nie chce a było by dobrze gdyby ktoś to zrobił wiec kto ? może Ty sam ! , a to że bezrobotni dostają darmo kasę i nic nie chcą robić i to jest normalne ?.
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&fil... rozwiń
Avatar
convict / 30 listopada 2010 o 21:20
0
robia to za darmo lub paczke papierosow i cos do jedzenia dzieki temu dostaja przedterminowe zwolnienia i przepustki a zazwyczaj sa to kolarze zlapanie po alko na rowerze
Avatar
kaska23 / 30 listopada 2010 o 21:06
0
super sprawa
Avatar
a / 30 listopada 2010 o 20:59
0
podaje zrodlo: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/121768.html
Avatar
a / 30 listopada 2010 o 20:58
0
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[/quote]

nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie... rozwiń
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 o 20:23
0
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują... rozwiń
Avatar
Ananas-ban / 30 listopada 2010 o 19:33
0
Super sprawa!!! pochwalam takie coś!!!
Avatar
popopopopopo / 30 listopada 2010 o 19:23
0
a bezrobotnych nie można do łopaty postawić. Czyżby łopat było brak....
Avatar
aaa / 30 listopada 2010 o 18:42
0
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 0

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 7

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 6 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.