Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 listopada 2010 r.
15:37
Edytuj ten wpis

Więźniowie odśnieżają lubelskie ulice i chodniki

Autor: Zdjęcie autora (LEW)
0 14 A A

Więźniowie będą pomagać samorządom w walce ze śniegiem. Taką decyzję podjął we wtorek minister sprawiedliwości. I od razu do odśnieżania zasypanych uliczek i chodników ruszyli osadzeni w więzieniach na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W związku z trudną sytuacją pogodową związaną z obfitymi opadami śniegu podjąłem decyzję o zaangażowaniu więźniów w akcję odśnieżania – poinformował we wtorek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że jeżeli przedstawiciele samorządów lokalnych wyrażą potrzebę zaangażowania skazanych w pracę na ich terenie, powinni zgłosić się do Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej.

Na terenie OISW w Lublinie do odśnieżania ruszyło we wtorek 54 osadzonych. Najwięcej, bo 26, pracowało w Białej Podlaskiej. – Odśnieżali m.in. dworzec kolejowy, pracowali przy cerkwi na ul. Terebelskiej oraz na jednym z osiedli – powiedział nam kpt. Jacek Zwierzchowski, rzecznik prasowy OISW w Lublinie.

W Hrubieszowie pracowało we wtorek 5 osadzonych, 7 w Krasnymstawie, 11 w Lublinie i 5 w Opolu Lubelskim. – W całym okręgu jesteśmy w stanie przygotować do odśnieżania 410 osadzonych – mówi Zwierzchowski. – Czekamy tylko na sygnały od lokalnych władz.

Do pracy kierowani są więźniowie, którzy trafili za kraty za lżejsze przewinienia. W całym kraju walczy dziś ze śniegiem prawie 800 osadzonych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2010 r. o 23:43
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami.
[/quote]
Skoro więźniowie powinni być w lochach to ty jako przykładny obywatel powinieneś teraz odśnieżać główne ulice miasta zamiast siedzieć w domu i udzielać się na forum.
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 r. o 22:39
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[/quote]
Problem polega na tym że Ty naprawdę nie wiesz o co w tym chodzi szczególnie w wynagradzaniu skazanych ! tak Twoje obliczenia-dane są może prawidłowe ale nie wdawajmy się tu w szczegóły ja pisząc o wynagrodzeniu nie miałem na myśli pieniędzy bo nie tylko one stanowią o wynagrodzeniu ich pracy są inne formy jak dodatkowe pozwolenia na paczki czyli bodaj talony czy możliwość dodatkowych zakupów z własnych pieniędzy art. żywnościowych czy papierosów w kantynie , do tego dochodzą dodatkowe widzenia , przepustki itd . tak więc możliwości wynagradzania tych skazanych jest całe mnóstwo i nie koniecznie wiąże się to z gotówką ! -ale zapomniałeś o jeszcze jednej innej grupie pobierających tym razem czystą gotówkę i nic nie robiących -bezrobotni- o tym milczysz ? czemu ? Ci skazani przynajmniej pracując coś dobrego robią lub wyrażają taka wolę i odpracowują swój pobyt w jakimś sensie i może chcieli by więcej coś robić jak np. skazani na wałach p/powodziowych kiedy była powódź czy bezrobotni byli tam kierowani czy deklarowali tam chęć pracy ? skazani tak byli i pracowali za paczkę fajek i co ciekawe chcą to robić więc dlaczego nie skorzystać z tego ? po co wydawać pieniądze i opłacać cywilnych pracowników skoro za proponowane pieniądze im robić się nie chce a było by dobrze gdyby ktoś to zrobił wiec kto ? może Ty sam ! , a to że bezrobotni dostają darmo kasę i nic nie chcą robić i to jest normalne ?.
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&fil... rozwiń
Avatar
convict / 30 listopada 2010 r. o 21:20
0
robia to za darmo lub paczke papierosow i cos do jedzenia dzieki temu dostaja przedterminowe zwolnienia i przepustki a zazwyczaj sa to kolarze zlapanie po alko na rowerze
Avatar
kaska23 / 30 listopada 2010 r. o 21:06
0
super sprawa
Avatar
a / 30 listopada 2010 r. o 20:59
0
podaje zrodlo: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/121768.html
Avatar
a / 30 listopada 2010 r. o 20:58
0
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[/quote]

nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie... rozwiń
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 r. o 20:23
0
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują... rozwiń
Avatar
Ananas-ban / 30 listopada 2010 r. o 19:33
0
Super sprawa!!! pochwalam takie coś!!!
Avatar
popopopopopo / 30 listopada 2010 r. o 19:23
0
a bezrobotnych nie można do łopaty postawić. Czyżby łopat było brak....
Avatar
aaa / 30 listopada 2010 r. o 18:42
0
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
Avatar
Gość / 30 listopada 2010 r. o 23:43
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami.
[/quote]
Skoro więźniowie powinni być w lochach to ty jako przykładny obywatel powinieneś teraz odśnieżać główne ulice miasta zamiast siedzieć w domu i udzielać się na forum.
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 r. o 22:39
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[/quote]
Problem polega na tym że Ty naprawdę nie wiesz o co w tym chodzi szczególnie w wynagradzaniu skazanych ! tak Twoje obliczenia-dane są może prawidłowe ale nie wdawajmy się tu w szczegóły ja pisząc o wynagrodzeniu nie miałem na myśli pieniędzy bo nie tylko one stanowią o wynagrodzeniu ich pracy są inne formy jak dodatkowe pozwolenia na paczki czyli bodaj talony czy możliwość dodatkowych zakupów z własnych pieniędzy art. żywnościowych czy papierosów w kantynie , do tego dochodzą dodatkowe widzenia , przepustki itd . tak więc możliwości wynagradzania tych skazanych jest całe mnóstwo i nie koniecznie wiąże się to z gotówką ! -ale zapomniałeś o jeszcze jednej innej grupie pobierających tym razem czystą gotówkę i nic nie robiących -bezrobotni- o tym milczysz ? czemu ? Ci skazani przynajmniej pracując coś dobrego robią lub wyrażają taka wolę i odpracowują swój pobyt w jakimś sensie i może chcieli by więcej coś robić jak np. skazani na wałach p/powodziowych kiedy była powódź czy bezrobotni byli tam kierowani czy deklarowali tam chęć pracy ? skazani tak byli i pracowali za paczkę fajek i co ciekawe chcą to robić więc dlaczego nie skorzystać z tego ? po co wydawać pieniądze i opłacać cywilnych pracowników skoro za proponowane pieniądze im robić się nie chce a było by dobrze gdyby ktoś to zrobił wiec kto ? może Ty sam ! , a to że bezrobotni dostają darmo kasę i nic nie chcą robić i to jest normalne ?.
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&fil... rozwiń
Avatar
convict / 30 listopada 2010 r. o 21:20
0
robia to za darmo lub paczke papierosow i cos do jedzenia dzieki temu dostaja przedterminowe zwolnienia i przepustki a zazwyczaj sa to kolarze zlapanie po alko na rowerze
Avatar
kaska23 / 30 listopada 2010 r. o 21:06
0
super sprawa
Avatar
a / 30 listopada 2010 r. o 20:59
0
podaje zrodlo: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/121768.html
Avatar
a / 30 listopada 2010 r. o 20:58
0
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[/quote]

nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie... rozwiń
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 r. o 20:23
0
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują... rozwiń
Avatar
Ananas-ban / 30 listopada 2010 r. o 19:33
0
Super sprawa!!! pochwalam takie coś!!!
Avatar
popopopopopo / 30 listopada 2010 r. o 19:23
0
a bezrobotnych nie można do łopaty postawić. Czyżby łopat było brak....
Avatar
aaa / 30 listopada 2010 r. o 18:42
0
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podhale Nowy Targ – Avia 2:0. Tracą tylko z karnych

Podhale Nowy Targ – Avia 2:0. Tracą tylko z karnych

Po pierwszej połowie meczu w nowym Targu Avia powinna mieć na koncie przynajmniej jednego gola. Niestety, żółto-niebiescy zmarnowali kilka dobrych okazji. Po przerwie gospodarze wykorzystali dwa rzuty karne i wygrali 2:0.

Chełmianka – KS Wiązownica 1:2. Nadal bez punktu

Chełmianka – KS Wiązownica 1:2. Nadal bez punktu

Niespodzianka w Chełmie. Drużyna Jana Konojackiego doznała drugiej porażki z rzędu. W sobotę biało-zieloni przegrali na swoim stadionie z KS Wiązownica 1:2.

Orlęta Spomlek gorsze od KSZO

Orlęta Spomlek gorsze od KSZO

Zasłużona porażka Orląt Spomlek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drużyna z Radzynia Podlaskiego nie potrafiła na poważnie zagrozić bramce rywali i przegrała z tamtejszym KSZO 0:2.

Hetman Zamość – Stal Kraśnik 0:1. Przerwali złą passę

Hetman Zamość – Stal Kraśnik 0:1. Przerwali złą passę

Piłkarze Bohdana Bławackiego po serii porażek wreszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa. I to w pełni zasłużonego. W sobotę Stal pokonała w Zamościu Hetmana 1:0, ale mogła strzelić więcej goli.

Zamość napełnia miski! Potrzebne wsparcie dla opiekunów bezdomnych zwierząt
10 sierpnia 2020, 7:30

Zamość napełnia miski! Potrzebne wsparcie dla opiekunów bezdomnych zwierząt

Potrafią zabiedzonego podrzutka zmienić w ukochanego członka rodziny. Już wiele psów i kotów dzięki nim znalazło domy. Ale bywa, że mają do wykarmienia i zaopiekowania kogoś na dłużej. Od poniedziałku można wspierać grupę Adopcje-Zamość, która pomaga zwierzętom

Lewart – Siarka 0:0. Nie wykorzystali gry w przewadze

Lewart – Siarka 0:0. Nie wykorzystali gry w przewadze

Tuż przed startem nowego sezonu piłkarze Tomasza Bednaruka zremisowali w Tarnobrzegu z Siarką 0:0. W sobotę te same drużyny walczyły już o punkty, ale w Lubartowie. Ponownie żadnemu z klubów nie udało się zdobyć gola. To Lewart był jednak bliżej zwycięstwa.

Najpiękniejsze ogródki Lubelszczyzny? W tym roku w Łęcznej!
Plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Najpiękniejsze ogródki Lubelszczyzny? W tym roku w Łęcznej!

Najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działkowy to ROD „Relaks” Łęczna. Na jego terenie znajduje się też najpiękniejsza działka uprawiana przez Danutę i Jana Radko - to wyniki naszego konkursu Działkowiec Roku 2020

Podlasie – Cracovia II 1:0. Liczą, że to początek serii zwycięstw

Podlasie – Cracovia II 1:0. Liczą, że to początek serii zwycięstw

Podopieczni Władimira Geworkjana pokonali w sobotę rezerwy Cracovii 1:0. „Pasy” dobrze zaczęły mecz, ale później skuteczniejsi byli biało-zieloni.

42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Tym razem 142 wierzchowce
galeria

42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi. Tym razem 142 wierzchowce

Trwa 42. Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi zorganizowany w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim. Zgłoszono do niego aż 142 wierzchowce. Imprezę podsumuje 51. aukcja Pride of Poland.

Tęczowy pochód w centrum Lublina. "To jest wasza rewolucja!"

Tęczowy pochód w centrum Lublina. "To jest wasza rewolucja!"

Kilkaset osób, w tym przedstawiciele mniejszości seksualnych oraz ich sympatycy, protestowało w centrum Lublina przeciw piątkowym działaniom policji wobec osób LGBT w Warszawie.

Nowy samochód lubelskich strażaków. W całym kraju jest tylko kilka takich
galeria

Nowy samochód lubelskich strażaków. W całym kraju jest tylko kilka takich

Kosztuje 3 miliony złotych i jest jednym z kilku takich w kraju. Samochód dowodzenia łączności to najnowszy sprzęt Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Lublinie.

Wielki Dzień Pszczół. Co nam dają i co by się stało, gdyby ich zabrakło
film

Wielki Dzień Pszczół. Co nam dają i co by się stało, gdyby ich zabrakło

8 sierpnia przypada Wielki Dzień Pszczół. Na świecie istnieje ich około 20 000 gatunków. Owady te ceniono już w starożytności, a ich profesjonalną hodowlą zajmowali się między innymi Egipcjanie, Sumerowie czy Babilończycy. Pszczoły dostarczają nam zdrowych i naturalnych produktów, takich jak: miód, pyłek, propolis, pierzga, czy mleczko pszczele. Z pszczelego wosku wyrabia się pachnące świece, ale też produkuje się z niego kosmetyki czy leki. Pszczoła to jedyny owad, który wytwarza pokarm nie tylko dla siebie, ale i dla człowieka. Co jeszcze nam dają i co by się stało, gdyby ich zabrakło?