Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

30 listopada 2010 r.
15:37
Edytuj ten wpis

Więźniowie odśnieżają lubelskie ulice i chodniki

Autor: Zdjęcie autora (LEW)
0 14 A A

Więźniowie będą pomagać samorządom w walce ze śniegiem. Taką decyzję podjął we wtorek minister sprawiedliwości. I od razu do odśnieżania zasypanych uliczek i chodników ruszyli osadzeni w więzieniach na Lubelszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W związku z trudną sytuacją pogodową związaną z obfitymi opadami śniegu podjąłem decyzję o zaangażowaniu więźniów w akcję odśnieżania – poinformował we wtorek minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Dodał, że jeżeli przedstawiciele samorządów lokalnych wyrażą potrzebę zaangażowania skazanych w pracę na ich terenie, powinni zgłosić się do Okręgowych Inspektoratów Służby Więziennej.

Na terenie OISW w Lublinie do odśnieżania ruszyło we wtorek 54 osadzonych. Najwięcej, bo 26, pracowało w Białej Podlaskiej. – Odśnieżali m.in. dworzec kolejowy, pracowali przy cerkwi na ul. Terebelskiej oraz na jednym z osiedli – powiedział nam kpt. Jacek Zwierzchowski, rzecznik prasowy OISW w Lublinie.

W Hrubieszowie pracowało we wtorek 5 osadzonych, 7 w Krasnymstawie, 11 w Lublinie i 5 w Opolu Lubelskim. – W całym okręgu jesteśmy w stanie przygotować do odśnieżania 410 osadzonych – mówi Zwierzchowski. – Czekamy tylko na sygnały od lokalnych władz.

Do pracy kierowani są więźniowie, którzy trafili za kraty za lżejsze przewinienia. W całym kraju walczy dziś ze śniegiem prawie 800 osadzonych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 listopada 2010 r. o 23:43
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami.
[/quote]
Skoro więźniowie powinni być w lochach to ty jako przykładny obywatel powinieneś teraz odśnieżać główne ulice miasta zamiast siedzieć w domu i udzielać się na forum.
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 r. o 22:39
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[/quote]
Problem polega na tym że Ty naprawdę nie wiesz o co w tym chodzi szczególnie w wynagradzaniu skazanych ! tak Twoje obliczenia-dane są może prawidłowe ale nie wdawajmy się tu w szczegóły ja pisząc o wynagrodzeniu nie miałem na myśli pieniędzy bo nie tylko one stanowią o wynagrodzeniu ich pracy są inne formy jak dodatkowe pozwolenia na paczki czyli bodaj talony czy możliwość dodatkowych zakupów z własnych pieniędzy art. żywnościowych czy papierosów w kantynie , do tego dochodzą dodatkowe widzenia , przepustki itd . tak więc możliwości wynagradzania tych skazanych jest całe mnóstwo i nie koniecznie wiąże się to z gotówką ! -ale zapomniałeś o jeszcze jednej innej grupie pobierających tym razem czystą gotówkę i nic nie robiących -bezrobotni- o tym milczysz ? czemu ? Ci skazani przynajmniej pracując coś dobrego robią lub wyrażają taka wolę i odpracowują swój pobyt w jakimś sensie i może chcieli by więcej coś robić jak np. skazani na wałach p/powodziowych kiedy była powódź czy bezrobotni byli tam kierowani czy deklarowali tam chęć pracy ? skazani tak byli i pracowali za paczkę fajek i co ciekawe chcą to robić więc dlaczego nie skorzystać z tego ? po co wydawać pieniądze i opłacać cywilnych pracowników skoro za proponowane pieniądze im robić się nie chce a było by dobrze gdyby ktoś to zrobił wiec kto ? może Ty sam ! , a to że bezrobotni dostają darmo kasę i nic nie chcą robić i to jest normalne ?.
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&fil... rozwiń
Avatar
convict / 30 listopada 2010 r. o 21:20
0
robia to za darmo lub paczke papierosow i cos do jedzenia dzieki temu dostaja przedterminowe zwolnienia i przepustki a zazwyczaj sa to kolarze zlapanie po alko na rowerze
Avatar
kaska23 / 30 listopada 2010 r. o 21:06
0
super sprawa
Avatar
a / 30 listopada 2010 r. o 20:59
0
podaje zrodlo: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/121768.html
Avatar
a / 30 listopada 2010 r. o 20:58
0
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[/quote]

nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie... rozwiń
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 r. o 20:23
0
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują... rozwiń
Avatar
Ananas-ban / 30 listopada 2010 r. o 19:33
0
Super sprawa!!! pochwalam takie coś!!!
Avatar
popopopopopo / 30 listopada 2010 r. o 19:23
0
a bezrobotnych nie można do łopaty postawić. Czyżby łopat było brak....
Avatar
aaa / 30 listopada 2010 r. o 18:42
0
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
Avatar
Gość / 30 listopada 2010 r. o 23:43
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami.
[/quote]
Skoro więźniowie powinni być w lochach to ty jako przykładny obywatel powinieneś teraz odśnieżać główne ulice miasta zamiast siedzieć w domu i udzielać się na forum.
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 r. o 22:39
0
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[/quote]
Problem polega na tym że Ty naprawdę nie wiesz o co w tym chodzi szczególnie w wynagradzaniu skazanych ! tak Twoje obliczenia-dane są może prawidłowe ale nie wdawajmy się tu w szczegóły ja pisząc o wynagrodzeniu nie miałem na myśli pieniędzy bo nie tylko one stanowią o wynagrodzeniu ich pracy są inne formy jak dodatkowe pozwolenia na paczki czyli bodaj talony czy możliwość dodatkowych zakupów z własnych pieniędzy art. żywnościowych czy papierosów w kantynie , do tego dochodzą dodatkowe widzenia , przepustki itd . tak więc możliwości wynagradzania tych skazanych jest całe mnóstwo i nie koniecznie wiąże się to z gotówką ! -ale zapomniałeś o jeszcze jednej innej grupie pobierających tym razem czystą gotówkę i nic nie robiących -bezrobotni- o tym milczysz ? czemu ? Ci skazani przynajmniej pracując coś dobrego robią lub wyrażają taka wolę i odpracowują swój pobyt w jakimś sensie i może chcieli by więcej coś robić jak np. skazani na wałach p/powodziowych kiedy była powódź czy bezrobotni byli tam kierowani czy deklarowali tam chęć pracy ? skazani tak byli i pracowali za paczkę fajek i co ciekawe chcą to robić więc dlaczego nie skorzystać z tego ? po co wydawać pieniądze i opłacać cywilnych pracowników skoro za proponowane pieniądze im robić się nie chce a było by dobrze gdyby ktoś to zrobił wiec kto ? może Ty sam ! , a to że bezrobotni dostają darmo kasę i nic nie chcą robić i to jest normalne ?.
[quote name='a' timestamp='1291147106' post='395638']
nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&fil... rozwiń
Avatar
convict / 30 listopada 2010 r. o 21:20
0
robia to za darmo lub paczke papierosow i cos do jedzenia dzieki temu dostaja przedterminowe zwolnienia i przepustki a zazwyczaj sa to kolarze zlapanie po alko na rowerze
Avatar
kaska23 / 30 listopada 2010 r. o 21:06
0
super sprawa
Avatar
a / 30 listopada 2010 r. o 20:59
0
podaje zrodlo: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/121768.html
Avatar
a / 30 listopada 2010 r. o 20:58
0
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[/quote]

nie wypisuj bzdur!! nic nie powinni dostac, a wrecz przeciwnie powinni swoja kare odbywac w lochach ze szczurami. wiesz ile kosztuje utrzymanie takiego przestepcy???

"Dzienne utrzymanie więźnia w Polsce kosztuje 76 złotych. W tej kwocie mieści się wyżywienie, ubranie wraz z praniem, koszt obsługi oraz energia elektryczna.
Więzienie w Chełmie / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:POL_Chelm_Pirson_(2).JPG&filetimestamp=20080426222313Dla porównania stawka żywieniowa w szpitalu wynosi około 8,50zł. Dla dzieci z domów dziecka państwo daje jedynie 7,70zł za śniadanie, obiad oraz kolację. Najniższa emerytura i renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy oraz renta rodzinna wyniesie ponad 675 zł. Jeszcze mniej dostanie rencista z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 519 zł.

Za dobre sprawowanie więzień będzie mógł mieć telewizor lub konsolę do gier w swojej celi oraz odwiedziny w pokoju bez nadzoru. Więźniowie mają zapewnione ciepłe cele, mogą korzystać z siłowni, biblioteki i świetlicy.

W 2008 roku miesięczne utrzymanie więźnia kosztowało 2321zł."
to nie lepiej na jego miejsce zatrudnic KILKU bezrobotnych zamiast jeszcze dziadowi doplacac za to ze nie pierdzi w wyrko???
[quote name='beduin' timestamp='1291145013' post='395604']
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie... rozwiń
Avatar
beduin / 30 listopada 2010 r. o 20:23
0
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują ale do tego za mało ich pracuje czyżby brakowało chętnych ? a może nasze władze ponownie zawiodły i w tym temacie i nie pomyślały by takie zgłoszenie do władz więziennych zgłosić ? -i to jest możliwe i prawdopodobne u naszych urzędników !.
[quote name='aaa' timestamp='1291138931' post='395477']
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
[/quote]
Chyba nie wiesz o czym piszesz i drukujesz takie głupoty ! . Pomyśl popytaj zasięgnij informacji ale proszę nie wypisuj bzdur ! Z jednym się jednak zgodzę skoro bezrobotni dostają kasę to dlaczego darmo ? skoro jest tyle do odśnieżenia ? a więźniowie powinni jakieś wynagrodzenie za prace otrzymywać , choć nie wiem czy takowe otrzymują... rozwiń
Avatar
Ananas-ban / 30 listopada 2010 r. o 19:33
0
Super sprawa!!! pochwalam takie coś!!!
Avatar
popopopopopo / 30 listopada 2010 r. o 19:23
0
a bezrobotnych nie można do łopaty postawić. Czyżby łopat było brak....
Avatar
aaa / 30 listopada 2010 r. o 18:42
0
No i gitara pedofile niech odśnieżają przedszkola a gwałciciele miasteczko akademickie i licea.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co robi sztukmistrz i strażak pod oknem szpitala dziecięcego w Lublinie?
zdjęcia
galeria

Co robi sztukmistrz i strażak pod oknem szpitala dziecięcego w Lublinie?

Trwają kilka minut, ale przynoszą mnóstwo radości chorym dzieciom – mowa o mini spektaklach dla pacjentów szpitala dziecięcego. Organizatorzy akcji „OnkoOkno” szukają wolontariuszy do pomocy, bo kolejny spektakl już za tydzień.

Zwrot akcji w sprawie budowy stadionu żużlowego w Lublinie. Plan do kosza
galeria

Zwrot akcji w sprawie budowy stadionu żużlowego w Lublinie. Plan do kosza

Wojewoda unieważnił uchwałę wskazującą w Lublinie miejsce pod nowy stadion żużlowy. Mowa o uchwalonym przez Radę Miasta planie zagospodarowania terenu po klubie jeździeckim. Prawnicy dostrzegli w dokumencie błąd proceduralny.

Były redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" znalazł pracę w Ratuszu

Były redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" znalazł pracę w Ratuszu

Były redaktor naczelny „Kuriera Lubelskiego” dostał pracę w Urzędzie Miasta. Dariusz Kotlarz ma tutaj pomagać w tworzeniu gazetki „Lublin.eu”, która opisuje (wyłącznie pozytywnie) działania władz Lublina.

Pielgrzymi z Lublina już na szlaku. Testują nowe rozwiązanie
zdjęcia
galeria

Pielgrzymi z Lublina już na szlaku. Testują nowe rozwiązanie

Podobnie jak przed rokiem, tegoroczna, 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbywa się w formie sztafety modlitewnej. Pełną trasę do Częstochowy pokona tylko jedna grupa, której doświadczenia organizatorzy chcą wykorzystać w przyszłym roku.

Masters i ZajeFajni. Znamy program dożynek w Baranowie
galeria

Masters i ZajeFajni. Znamy program dożynek w Baranowie

W ostatnią niedzielę sierpnia na błoniach w Baranowie odbędą się dożynki powiatu puławskiego. Podczas festynu zagra m.in. Puławska Orkiestra Dęta, Natalia Kosmowska i zespół Masters

Lider Agrounii: Ja pytam, za co politykom należą się podwyżki?
wideo
film

Lider Agrounii: Ja pytam, za co politykom należą się podwyżki?

Rolnicy z Agrounii zablokowali drogę krajową nr 91 koło Piotrkowa Trybunalskiego. Protestują przeciw pogarszającym się warunkom hodowli i brakowi reakcji władz na ich postulaty.

Lubelskie. Więzili, gwałcili, bili. Zrobili z niej seksualną niewolnicę

Lubelskie. Więzili, gwałcili, bili. Zrobili z niej seksualną niewolnicę

Latami więzili, szantażowali i brutalnie gwałcili młodą kobietę. Ta wreszcie nie wytrzymała i popełniła samobójstwo. Po latach jej oprawcy zostali skazani przez sąd w Lublinie.

150 filmów, wyjątkowi goście i koncerty. Przed nami Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu
8 sierpnia 2021, 19:30

150 filmów, wyjątkowi goście i koncerty. Przed nami Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu

Już po raz 22. w Zwierzyńcu na Roztoczu spotkają się wielbiciele kina z całego kraju. Przyjadą też znakomici twórcy, m.in. nagrodzony Srebrnym Lwem Magnus von Horn czy znany z filmu Quentina Tarantino Rafał Zawierucha. W tym roku Letnia Akademia Filmowa odbędzie się w dniach 8-15 sierpnia.

Pożar domu niedaleko Zwierzyńca. Spaliło się niemal wszystko
zdjęcia
galeria

Pożar domu niedaleko Zwierzyńca. Spaliło się niemal wszystko

Kiedy strażacy dojechali na miejsce, w ogniu stało już poddasza, dach i weranda.

Rafał Grodzicki: Poprzedni sezon nie był stracony, Motor nauczył się funkcjonować w II lidze

Rafał Grodzicki: Poprzedni sezon nie był stracony, Motor nauczył się funkcjonować w II lidze

Rozmowa z Rafałem Grodzickim, byłym piłkarzem Ruchu Chorzów i Motoru Lublin

Tokio 2020. Cel osiągnięty. Lublinianka Aleksandra Mirosław w finale wspinaczki sportowej

Tokio 2020. Cel osiągnięty. Lublinianka Aleksandra Mirosław w finale wspinaczki sportowej

Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia Lublin zaliczyła udany debiut we wspinaczce sportowej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zawodniczka do końca nie była pewna awansu, ale ostatecznie wykonała założony cel – triumfowała w swojej koronnej konkurencji i weszła do finału

Zabił byłą żonę na środku ulicy. Nożownik z Lubartowa zostaje za kratami

Zabił byłą żonę na środku ulicy. Nożownik z Lubartowa zostaje za kratami

Sprawca brutalnej zbrodni w Lubartowie pozostanie w areszcie. Lubelski sąd nie zgodził się na zwolnienie nożownika. Mężczyzna na ulicy w centrum miasta zaatakował i zabił byłą żonę.

Lubelskie. Szalona pomyłka sklepowego złodzieja

Lubelskie. Szalona pomyłka sklepowego złodzieja

60-latek z Zamościa ukradł ze sklepu terminal do sprawdzania kodów kreskowych. Myślał, że to telefon komórkowy. Grozi mu kilkuletni wyrok.

Lubelskie. Dwie osoby nie żyją, dziewięć zostało rannych. Zarzuty za “katastrofę w ruchu lądowym”
galeria

Lubelskie. Dwie osoby nie żyją, dziewięć zostało rannych. Zarzuty za “katastrofę w ruchu lądowym”

Nawet 12 lat więzienia grozi kierowcy ciężarówki, który wyprzedzając „na trzeciego” doprowadził do śmiertelnego wypadku. Zginęły w nim dwie osoby, a dziewięć zostało rannych.

Tokio 2020: Patryk Dobek z brązowym medalem w biegu na 800 m!

Tokio 2020: Patryk Dobek z brązowym medalem w biegu na 800 m!

Medalowa środa naszych zawodników w Tokio. Kolejny krążek wywalczył Patryk Dobek, który był trzeci w finale biegu na 800 metrów.