Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 stycznia 2008 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Wyrosną nowe bloki w Poniatowej

0 11 A A

Cztery bloki, kilkadziesiąt mieszkań, parkingi, a na środku placu…stary dąb - tak będzie wyglądało nowe osiedle za kościołem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To pierwsze od 20 lat bloki, które powstaną w Poniatowej.

- Budowa pierwszego z czterech bloków potrwa rok, a później od zainteresowania nabywców zależy, jak szybko powstaną następne budynki. W pierwszym będzie 27, a we wszystkich 72 mieszkania - mówi Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej.

- Jesteśmy w trakcie robienia projektu. Cena za mkw. nie jest jeszcze znana, ale na pewno będzie promocyjna - zachęca Witold Woliński, prezes firmy Lubinvest (Makdom), która wybuduje bloki.

Będą to czteropiętrowe budynki. Mieszkania będą miały po 34, 47 i 60 mkw. Istniej możliwość połączenia dwóch lokali w dwupoziomowe mieszkanie. Każdy lokator będzie miał również miejsce parkingowe. Pomyślano również o najmłodszych - będą mieli do dyspozycji plac zabaw. Nazwa Pod Dębem wzięła się stąd, że na środku działki stoi stary duży dąb.

- To świetna wiadomość, bo od 20 lat w Poniatowej gmina ani spółdzielnie nie wybudowały ani jednego nowego bloku. Ten będzie miał świetne usytuowanie, przy lesie, za kościołem. Obok jest stare osiedle Przedwiośnie z końca lat 80. - cieszy się burmistrz Stefanek. Zadowolona jest również z ceny, którą miasto dostało ze sprzedaży działki developerowi - za 66 arów zapłacono 200 tys. zł.

Budowa nowych mieszkań powinna zmienić sytuację na rynku nieruchomości w Poniatowej. Teraz ceny na rynku wtórnym sięgają 3,5 tys. zł za mkw. - To przez to, że nie ma konkurencji. A zainteresowanie jest ogromne. Więcej ludzi ma pracę, część zarabia za granicą i chcą wrócić tu, i kupić mieszkanie - dodaje Lilla Stefanek.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 25 czerwca 2008 o 22:55
0
A pomiędzy tymi blokami należy postawić śmietniki, tak jak to zrobiono przy jednej z najładniejszych ulic Starego Osiedla. Zapraszam Panią Burmistrz do spaceru po ulicy 11 listopada. Ohyda! Jak ktoś mógł pozwolić na coś takiego. Zeszpecone miasto. Wstyd!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2008 o 20:57
0
sedredre napisał:
i gdzie te bloki coś nie rosną

Coś kolego nie dowidzisz lub nie chodzisz przez osiedle "Gołębiowskiego", kopią już pod fundamenty. Z pewnością jeszcze w tym roku wprowadzą się nowi lokatorzy do własnego "M"!
Avatar
sedredre / 17 czerwca 2008 o 19:41
0
i gdzie te bloki coś nie rosną
Avatar
Gość / 25 maja 2008 o 11:07
0
poniatowianin napisał:
Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo długo - w wyborach nie dostaniecie naszych głosów!

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo ... rozwiń
Avatar
poniatowianin / 25 maja 2008 o 09:51
0
Gość napisał:
Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!

Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 21:16
0
Gość napisał:
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz

Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 20:39
0
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz
Avatar
poniatowianka / 25 marca 2008 o 16:10
0
no nowe bloki, tylko pewnie dla tych co nie płacą za mieszkania powinni zbudować jakieś baraki, bo ja mam 530 zł opłat (mieszkanie, światło, gaz, telefony, internet) a zarabiam 900, reszte mam na życie, mam 13 letnią córkę, już znudziły mi się naleśniki i placki kartoflane, ale za mieszkanie płacę,
Avatar
Anita / 25 marca 2008 o 08:54
0
Bardzo ciesze sie z tego ze w Poniatowej powstana nowe bloki tylko nie wiem czy kazdegp bedzie na nie stac!!!!!!!!Mieszkania i tak sa bardzo drogie a za nim powstanie pierwszy blok minie troche czasu a i ceny pojda w gore i co wtedy ma zrobic przecietny Kowalski ktory marzy o swoim m????
Avatar
zyzio / 24 stycznia 2008 o 11:39
0
No wreszcie Poniatowa należy do powiatu Puławy. Tak trzymać.
Avatar
ania / 25 czerwca 2008 o 22:55
0
A pomiędzy tymi blokami należy postawić śmietniki, tak jak to zrobiono przy jednej z najładniejszych ulic Starego Osiedla. Zapraszam Panią Burmistrz do spaceru po ulicy 11 listopada. Ohyda! Jak ktoś mógł pozwolić na coś takiego. Zeszpecone miasto. Wstyd!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2008 o 20:57
0
sedredre napisał:
i gdzie te bloki coś nie rosną

Coś kolego nie dowidzisz lub nie chodzisz przez osiedle "Gołębiowskiego", kopią już pod fundamenty. Z pewnością jeszcze w tym roku wprowadzą się nowi lokatorzy do własnego "M"!
Avatar
sedredre / 17 czerwca 2008 o 19:41
0
i gdzie te bloki coś nie rosną
Avatar
Gość / 25 maja 2008 o 11:07
0
poniatowianin napisał:
Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo długo - w wyborach nie dostaniecie naszych głosów!

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo ... rozwiń
Avatar
poniatowianin / 25 maja 2008 o 09:51
0
Gość napisał:
Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!

Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 21:16
0
Gość napisał:
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz

Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 20:39
0
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz
Avatar
poniatowianka / 25 marca 2008 o 16:10
0
no nowe bloki, tylko pewnie dla tych co nie płacą za mieszkania powinni zbudować jakieś baraki, bo ja mam 530 zł opłat (mieszkanie, światło, gaz, telefony, internet) a zarabiam 900, reszte mam na życie, mam 13 letnią córkę, już znudziły mi się naleśniki i placki kartoflane, ale za mieszkanie płacę,
Avatar
Anita / 25 marca 2008 o 08:54
0
Bardzo ciesze sie z tego ze w Poniatowej powstana nowe bloki tylko nie wiem czy kazdegp bedzie na nie stac!!!!!!!!Mieszkania i tak sa bardzo drogie a za nim powstanie pierwszy blok minie troche czasu a i ceny pojda w gore i co wtedy ma zrobic przecietny Kowalski ktory marzy o swoim m????
Avatar
zyzio / 24 stycznia 2008 o 11:39
0
No wreszcie Poniatowa należy do powiatu Puławy. Tak trzymać.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski 5 0

W środę w regionie rozegrano kolejne spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski w okręgu lubelskim i zamojskim. W pierwszym z wymienionych obyło się bez niespodzianek – zarówno Motor Lublin jak i Wisła Puławy pokonały niżej notowanych rywali, w drugim doszło do jednej niespodzianki

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej 0 3

Lublin będzie gospodarzem jednego z 20 ogólnoeuropejskich paneli obywatelskich poświęconych przyszłości Unii Europejskiej. Stolica województwa lubelskiego została wyróżniona w ten sposób przez Komisję Europejską jako jedyne z polskich miast.

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie
5 października 2018, 18:00

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 5 października o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu.

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej 3 4

Andrzej Czapski będzie kandydował na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, ale nie z komitetu Kukiz'15, tylko z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów 1 0

Zawody potrwają dd czwartku do niedzieli. Weźmie w nich udział 16-osobowa reprezentacja Polski

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania
galeria

Znika popularna przed laty usługa Poczty Polskiej. Choć cena ostatnio nie zachęcała do skorzystania 4 3

Jeszcze masz 10 dni by nadać ostatni w życiu telegram. Ostatni w życiu telegramu. Masz jeszcze 10 dni by się dowiedzieć, że coś takiego jak telegram w ogóle było. Usługa pamiętająca XIX wiek przestanie istnieć. Poczta Polska poinformowała o tym na swojej stronie i na… Twitterze.

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym”
galeria

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym” 6 2

Dziś na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie pochowano ppłk. Zbigniewa Matysiaka, jednego z ostatnich podkomendnych legendarnego dowódcy mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Miał 92 lata.

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę 0 1

Kierujący jeepem najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę.

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina
23 września 2018, 9:00

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina 0 0

23 września o godz. 9 zorganizowany zostanie jesienny spływ kajakowy 23-kilometrowym odcinkiem rzeki Wieprz, z Baranowa do Kośmina.

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie 2 1

W piątek i w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach kung-fu, które poprowadzi chiński mistrz Shi Yan Ti. Mnich przyjedzie do Lublina ze słynnego klasztoru Shaolin. To będzie jego pierwsza wizyta w Polsce. Seminarium z udziałem chińskiego mistrza organizuje lubelska szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu.

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań 3 3

Kiedy będę mógł wejść na przydzieloną mi działkę, czy będę mógł sprzątnąć zasianą przeze mnie pszenicę, kiedy pole zmieni właściciela? Te i inne pytania padły podczas kolejnej prezentacji projektu scaleniowego w Wojsławicach.

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja"

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja" 3 23

Pięć związków zawodowych działających w SPSK4 w Lublinie, które reprezentują 1300 pracowników (poza pielęgniarkami i lekarzami), wciąż czeka na odpowiedź dyrekcji na pismo w sprawie podwyżek.

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę 0 0

Rozmowa z Kai James, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Pijany traktorzysta uciekał przed policją

Pijany traktorzysta uciekał przed policją 0 4

Pijany traktorzysta uciekał przed policją. Nie miał prawa jazdy, bo wcześniej mu je zabrano. Za jazdę po pijanemu.

Poznała "inżyniera" w internecie. Przelała mu prawie 80 tys. zł, a on zniknął

Poznała "inżyniera" w internecie. Przelała mu prawie 80 tys. zł, a on zniknął 53 16

46-latka straciła prawie 80 tysięcy złotych po tym gdy przesłała je mężczyźnie, którego nigdy wcześniej nie widziała. Podawał się za inżyniera, który buduje mosty w Turcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!