Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 stycznia 2008 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Wyrosną nowe bloki w Poniatowej

0 11 A A

Cztery bloki, kilkadziesiąt mieszkań, parkingi, a na środku placu…stary dąb - tak będzie wyglądało nowe osiedle za kościołem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To pierwsze od 20 lat bloki, które powstaną w Poniatowej.

- Budowa pierwszego z czterech bloków potrwa rok, a później od zainteresowania nabywców zależy, jak szybko powstaną następne budynki. W pierwszym będzie 27, a we wszystkich 72 mieszkania - mówi Lilla Stefanek, burmistrz Poniatowej.

- Jesteśmy w trakcie robienia projektu. Cena za mkw. nie jest jeszcze znana, ale na pewno będzie promocyjna - zachęca Witold Woliński, prezes firmy Lubinvest (Makdom), która wybuduje bloki.

Będą to czteropiętrowe budynki. Mieszkania będą miały po 34, 47 i 60 mkw. Istniej możliwość połączenia dwóch lokali w dwupoziomowe mieszkanie. Każdy lokator będzie miał również miejsce parkingowe. Pomyślano również o najmłodszych - będą mieli do dyspozycji plac zabaw. Nazwa Pod Dębem wzięła się stąd, że na środku działki stoi stary duży dąb.

- To świetna wiadomość, bo od 20 lat w Poniatowej gmina ani spółdzielnie nie wybudowały ani jednego nowego bloku. Ten będzie miał świetne usytuowanie, przy lesie, za kościołem. Obok jest stare osiedle Przedwiośnie z końca lat 80. - cieszy się burmistrz Stefanek. Zadowolona jest również z ceny, którą miasto dostało ze sprzedaży działki developerowi - za 66 arów zapłacono 200 tys. zł.

Budowa nowych mieszkań powinna zmienić sytuację na rynku nieruchomości w Poniatowej. Teraz ceny na rynku wtórnym sięgają 3,5 tys. zł za mkw. - To przez to, że nie ma konkurencji. A zainteresowanie jest ogromne. Więcej ludzi ma pracę, część zarabia za granicą i chcą wrócić tu, i kupić mieszkanie - dodaje Lilla Stefanek.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ania / 25 czerwca 2008 o 22:55
0
A pomiędzy tymi blokami należy postawić śmietniki, tak jak to zrobiono przy jednej z najładniejszych ulic Starego Osiedla. Zapraszam Panią Burmistrz do spaceru po ulicy 11 listopada. Ohyda! Jak ktoś mógł pozwolić na coś takiego. Zeszpecone miasto. Wstyd!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2008 o 20:57
0
sedredre napisał:
i gdzie te bloki coś nie rosną

Coś kolego nie dowidzisz lub nie chodzisz przez osiedle "Gołębiowskiego", kopią już pod fundamenty. Z pewnością jeszcze w tym roku wprowadzą się nowi lokatorzy do własnego "M"!
Avatar
sedredre / 17 czerwca 2008 o 19:41
0
i gdzie te bloki coś nie rosną
Avatar
Gość / 25 maja 2008 o 11:07
0
poniatowianin napisał:
Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo długo - w wyborach nie dostaniecie naszych głosów!

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo ... rozwiń
Avatar
poniatowianin / 25 maja 2008 o 09:51
0
Gość napisał:
Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!

Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 21:16
0
Gość napisał:
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz

Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 20:39
0
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz
Avatar
poniatowianka / 25 marca 2008 o 16:10
0
no nowe bloki, tylko pewnie dla tych co nie płacą za mieszkania powinni zbudować jakieś baraki, bo ja mam 530 zł opłat (mieszkanie, światło, gaz, telefony, internet) a zarabiam 900, reszte mam na życie, mam 13 letnią córkę, już znudziły mi się naleśniki i placki kartoflane, ale za mieszkanie płacę,
Avatar
Anita / 25 marca 2008 o 08:54
0
Bardzo ciesze sie z tego ze w Poniatowej powstana nowe bloki tylko nie wiem czy kazdegp bedzie na nie stac!!!!!!!!Mieszkania i tak sa bardzo drogie a za nim powstanie pierwszy blok minie troche czasu a i ceny pojda w gore i co wtedy ma zrobic przecietny Kowalski ktory marzy o swoim m????
Avatar
zyzio / 24 stycznia 2008 o 11:39
0
No wreszcie Poniatowa należy do powiatu Puławy. Tak trzymać.
Avatar
ania / 25 czerwca 2008 o 22:55
0
A pomiędzy tymi blokami należy postawić śmietniki, tak jak to zrobiono przy jednej z najładniejszych ulic Starego Osiedla. Zapraszam Panią Burmistrz do spaceru po ulicy 11 listopada. Ohyda! Jak ktoś mógł pozwolić na coś takiego. Zeszpecone miasto. Wstyd!
Avatar
Gość / 17 czerwca 2008 o 20:57
0
sedredre napisał:
i gdzie te bloki coś nie rosną

Coś kolego nie dowidzisz lub nie chodzisz przez osiedle "Gołębiowskiego", kopią już pod fundamenty. Z pewnością jeszcze w tym roku wprowadzą się nowi lokatorzy do własnego "M"!
Avatar
sedredre / 17 czerwca 2008 o 19:41
0
i gdzie te bloki coś nie rosną
Avatar
Gość / 25 maja 2008 o 11:07
0
poniatowianin napisał:
Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo długo - w wyborach nie dostaniecie naszych głosów!

Obiecanki były przed wyborami a terez załatwiają własne interesy! Najciekawszym ostatnim pomysłem burmistrzów jest wyrzucenie działkowiczów z ul. Szkolnej i sprzedanie terenu koledze z za miedzy z Henina! Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!! Emeryci dostana podobno odszkodowania za uprawiane przez wiele lat działeczki pracownicze średnio po okolo 800 zł!!!! PODŁOŚĆ!!!!!!!!! Popamiętamy wam ten wyczyn bardzo ... rozwiń
Avatar
poniatowianin / 25 maja 2008 o 09:51
0
Gość napisał:
Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!

Tak właśnie brawo władzuchno!Aby się chwalić umią co chcą zrobić, lepiej niech sie pochwalą jak zrobią!Papier wszystko przyjmie tylko jak jest naprawdę!? A gdzie te obiecane korty, boiska???.....???kiedy te obiecanki były wyrażane...i co????
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 21:16
0
Gość napisał:
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz

Słusznie, do roboty, już kopią fundamenty pod bloki! Brawo nasza "WŁADZUCHNA"! Grunt to dobra promocja a ciemnota każdą głupotę kupi!
Avatar
Gość / 18 maja 2008 o 20:39
0
haha placki ziemniaczane? do roboty lepiej idz
Avatar
poniatowianka / 25 marca 2008 o 16:10
0
no nowe bloki, tylko pewnie dla tych co nie płacą za mieszkania powinni zbudować jakieś baraki, bo ja mam 530 zł opłat (mieszkanie, światło, gaz, telefony, internet) a zarabiam 900, reszte mam na życie, mam 13 letnią córkę, już znudziły mi się naleśniki i placki kartoflane, ale za mieszkanie płacę,
Avatar
Anita / 25 marca 2008 o 08:54
0
Bardzo ciesze sie z tego ze w Poniatowej powstana nowe bloki tylko nie wiem czy kazdegp bedzie na nie stac!!!!!!!!Mieszkania i tak sa bardzo drogie a za nim powstanie pierwszy blok minie troche czasu a i ceny pojda w gore i co wtedy ma zrobic przecietny Kowalski ktory marzy o swoim m????
Avatar
zyzio / 24 stycznia 2008 o 11:39
0
No wreszcie Poniatowa należy do powiatu Puławy. Tak trzymać.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 lutego 2020 r. 0 0

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM
28 lutego 2020, 18:00

Muzyczne atrakcje w Domu Kultury LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na nadchodzące koncerty, z których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W najbliższym okresie na scenie instytucji wystąpią m.in. Magdalena Stopa Trio i Lubelska Baszta.

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów

LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0. Nie mieli problemów 0 2

W spotkaniu rozegranym awansem LUK Politechnika Lublin pokonała SMS PZPS Spała 3:0.

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą?

Lubelskie: Dron i drukarka 3D dla uczniów. W jakiej szkole tak uczą? 5 1

Czy dron może służyć do nauki i to w szkole rolniczej? Okazuje się, że tak, przynajmniej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Leśnej Podlaskiej w powiecie bialskim

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku?

Powiatowy rejestr umów. Co kupowały władze w 2019 roku? 15 9

535 umów zawarły władze powiatu puławskiego w zeszłym roku. Starostwo inwestowało m.in. w nowy sprzęt komputerowy, zamawiało materiały promocyjne i sponsorowane wywiady w mediach.

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie

Lublin: Od rana do nocy o zieleni. Nowy pomysł na górki czechowskie 10 79

Ośrodek dla seniorów ze świątynią zwieńczoną rzeźbą Michała Archanioła – taki pomysł na górki czechowskie pokazali społecznicy przeciwni stawianiu tu bloków. Chcą, by miasto zabrało teren spółce TBV Investment pod budowę proponowanego przez nich ośrodka. Sama spółka tłumaczyła się dzisiaj z działań za blaszanym płotem. Co jeszcze działo się na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta?

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu

Niedobre wieści dla szukających mieszkania. Rosną ceny zakupu i wynajmu 1 8

Rosną zarówno ceny zakupu, jak i wynajmu mieszkań. W Lublinie zanotowano rekordowe wzrosty – przekraczające 20 proc. w skali roku. Jeśli mieszkanie jest wynajęte przez całe 12 miesięcy, to rentowność takiej inwestycji wynosi ponad 7 proc. – wyliczają analitycy Expandera.

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie

Uciekał przed policjantami przez trzy powiaty. Zatrzymał się dopiero na blokadzie 0 6

Nocny pościg za pijanym kierowcą poderwał na nogi policjantów w trzech powiatach. 39-latka z Rejowca Fabrycznego zatrzymała dopiero blokada zorganizowana przez policjantów na wjeździe na obwodnicę Piask.

Lubelscy kibice żużlowi zebrali 4 tys. podpisów pod petycją w sprawie budowy nowego stadionu
film

Lubelscy kibice żużlowi zebrali 4 tys. podpisów pod petycją w sprawie budowy nowego stadionu 140 75

4 000 podpisów przynieśli do Ratusza kibice żużla popierający budowę stadionu w rejonie ul. Ciepłej i Krochmalnej. Boją się, że jeśli obiekt tam nie powstanie, to żużel zniknie z Lublina. Przeciwna budowie jest Rada Dzielnicy Za Cukrownią, która obawia się hałasu, kurzu i zalewania posesji

Utrudnienia na ul. Janowskiej w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu pod mostem kolejowym

Utrudnienia na ul. Janowskiej w Lublinie. Zmieni się organizacja ruchu pod mostem kolejowym 1 3

Od środy do 20 marca zamknięta ma być połowa jezdni pod mostem kolejowym w rejonie ul. Janowskiej.

Filip Springer gościem DDK Czuby Południowe
28 lutego 2020, 18:00

Filip Springer gościem DDK Czuby Południowe 0 0

W ramach cyklu Ciąg dalszy w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zostanie zorganizowane spotkanie autorskie z Filipem Springerem. Wydarzenie odbędzie się 28 lutego o godz. 19.

Wjechał w tłum ludzi w Niemczech. 52 osoby poszkodowane, motyw nadal nieznany
film

Wjechał w tłum ludzi w Niemczech. 52 osoby poszkodowane, motyw nadal nieznany 0 3

Volkmarsen, Niemcy. Rzecznik niemieckiej policji poinformował, że w poniedziałkowym zdarzeniu w miejscowości Volkmarsen poszkodowane zostały 52 osoby, w tym 18 dzieci. 29-letni kierowca wjechał samochodem w pochód karnawałowy. Jak dodał Henning Hinn, kierowca był mieszkańcem Volkmarsen.

Adrian Kostrzewski (Górnik Łęczna): Nie wiemy jeszcze na kogo postawi trener

Adrian Kostrzewski (Górnik Łęczna): Nie wiemy jeszcze na kogo postawi trener 0 0

Rozmowa z Adrianem Kostrzewskim, bramkarzem Górnika Łęczna

Lublin: Konie zostaną na terenie zajmowanym obecnie przez LKJ? Tego chce miasto

Lublin: Konie zostaną na terenie zajmowanym obecnie przez LKJ? Tego chce miasto 23 13

Czy z terenów przy ul. Nadbystrzyckiej całkowicie znikną konie? Obawiają się tego mieszkańcy. Wszystko przez plany budowy w tym miejscu nowego stadionu żużlowego.

Pieniądze z miejskiej kasy trafią do osób łapiących deszczówkę?

Pieniądze z miejskiej kasy trafią do osób łapiących deszczówkę? 0 0

Nad wprowadzeniem w Lublinie miejskich dotacji dla osób łapiących deszczówkę głosować ma na dzisiejszym posiedzeniu Rada Miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!