Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

19 lutego 2008 r.
20:20
Edytuj ten wpis

Zamknijcie wreszcie tego pirata

0 11 A A

Dotarliśmy do szokujących zapisów w kartotece mężczyzny podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Głuszczyźnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zanim zginęło starsze małżeństwo Kamil K. był aż 12 razy karany za wykroczenia drogowe.


- Spowodowanie śmiertelnego wypadku to nie był wynik jednorazowego błędu tego kierowcy - mówi Bożena Wasiewicz, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie. - To było świadome i rażące naruszenie przepisów drogowych, czego podejrzany dopuszczał się w przeszłości już wielokrotnie.

Małżonkowie Wiesława i Wiesław G. zginęli 9 lutego w Głuszczyźnie pod Lublinem. Podróżowali daewoo matizem. Była mgła. Kamil K., 22-letni mieszkaniec Biłgoraja, jechał z naprzeciwka samochodem Renault. Na podwójnej linii ciągłej zaczął wyprzedzać inne auto. Nie zdążył wrócić na swój pas. Zderzył się czołowo z matizem. 68-letnia Wiesława G. zginęła na miejscu. Jej mąż zmarł w szpitalu. Ranna została też pasażerka renaulta.

Kamil K. wyszedł z wypadku niemal bez szwanku. Był trzeźwy. Prokuratura postawiła mu zarzut świadomego naruszenia zasad bezpieczeństwa i spowodowanie śmiertelnego wypadku. Biegły spróbuje ustalić, jak szybko jechał.

Prokurator wystąpił do sądu o aresztowanie Kamila K. Sąd Rejonowy w Lublinie, choć formalnie taką decyzję wydał, to jednocześnie zezwolił na wypuszczenie podejrzanego po wpłaceniu 3 tys. zł poręczenia. Sędzia doszedł do wniosku, że to wystarczy, aby zapewnić prawidłowy tok dalszego śledztwa. Mężczyzna wpłacił pieniądze i wyszedł na wolność.

Tymczasem z policyjnej kartoteki Kamila K. wynika, że od wielu miesięcy stwarzał zagrożenie na drogach. - W ciągu ostatniego półtora roku otrzymał aż 12 mandatów, niekiedy jeden był karą za kilka wykroczeń - mówi prokurator Wasiewicz. - M.in. przekraczał prędkość, wyprzedzał na przejściu dla pieszych.
Kamil K. nazbierał tyle punktów karnych, że stracił prawo jazdy. Ale w ogóle się tym nie przejął. Dalej siadał za kierownicą. Przyłapywany przez policję płacił 500-złotowe mandaty i jeździł dalej.

Prokuratura będzie się więc domagać umieszczenia Kamila K. w areszcie, bez możliwości tak szybkiego wyjścia na wolność. Jej zażalenie w najbliższych dniach rozpatrzy Sąd Okręgowy w Lublinie.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prawnik / 21 lutego 2008 o 01:48
0
Choć zgadzam się z wypowiedziami przedmówców, że tacy ludzie nie powinni jeździć, i nasze prawo jest w tym względzie nieporadne, to myślę jednak, że z tymi wyzwiskami to przesada. Troszkę kultury nie zaszkodzi nikomu. Zawsze na forach znajdują się jednostki, które uważają, że mogą bezkarnie pobluzgać sobie, powyzywać, bo przecież nie wiadomo kto pisze.
A swoją drogą, to nikt z Was nigdy nie dostał mandatu? Wypadek drogowy jest przestępstwem z reguły nieumyślnym, i nie widzę związku ze zbrodnią zabójstwa, choć połowa z Was zapewne i tak nie wie jakie mamy rodzaje przestępstw w Polsce, i jak nasz sysrtem tak naprawdę działa.
Pozdrawiam.
P.S. Panie Rumburak, z Pana to prawdziwy rumburak jest, nie tylko z nicku!!!
Choć zgadzam się z wypowiedziami przedmówców, że tacy ludzie nie powinni jeździć, i nasze prawo jest w tym względzie nieporadne, to myślę jednak, że z tymi wyzwiskami to przesada. Troszkę kultury nie zaszkodzi nikomu. Zawsze na forach znajdują się jednostki, które uważają, że mogą bezkarnie pobluzgać sobie, powyzywać, bo przecież nie wiadomo kto pisze.
A swoją drogą, to nikt z Was nigdy nie dostał mandatu? Wypadek drogowy jest przestępstwem z reguły nieumyślnym, i nie widzę związku ze zbrodnią zabójstwa, choć połowa z Was zapewne i tak... rozwiń
Avatar
czytelnik / 20 lutego 2008 o 10:05
0
Biegły spróbuje ustalić, jak szybko jechał.
Po co, żeby skończyło się na mandacie za przekroczenie dozwolonej szybkości? Gdy samochody jadą jeden za drugim z tą samą szybkością to ich względna szybkość jest równa zero. Gdy jadące z przeciwnych stron, zderzające się pojazdy jadą tylko z dozwoloną szybkością np. 50 km/godz. to skutek jest taki jak uderzenie poruszającego się z szybkością, jeden względem drugiego, 50+50=100 km/godz. w nieruchomą przeszkodę.
Avatar
jj / 20 lutego 2008 o 09:42
0
No jak to byl doswiadczonym kierowca jak wiekszosc z tutaj piszacych....
Avatar
Gość / 20 lutego 2008 o 09:01
0
Takiego sku***ela powinni wsadzić do więzienia za podwójne morderstwo. I to w warunkach recydywy, skoro już wcześniej tyle razy go karali. Rodzina zmarłych powinna sie domagać wysokiego odszkodowania od sprawcy wypadku, tak aby do końca życia odczuł co zrobił.
Inna rzecz gdyby to było jednorazowe, przypadkowe. Prawdopodobnie ten kretyn juz wiele razy narażał ludzi na podobne niebezpieczeństwa.
Jak sędzia może wypuszczać na wolność takiego typa. Powinien siedzieć w areszcie.
Polska z takim wymiarem sprawiedliwości jest krajem gorszym niż Białoruś
Avatar
Rumburak / 20 lutego 2008 o 09:00
0
Ciekawe czy takie bydle cos czuje. Czy uwaza sie moze jeszcze za ofiare?
Avatar
l / 20 lutego 2008 o 08:17
0
Jujo napisał:
Bo zamiast sądu powinna być ława przysięgłych.

Właśnie!Zgadzam się w stu procentach!!!!Nasze prawo do d....
Avatar
k / 20 lutego 2008 o 08:15
0
Nie rozumiem, jak mozna go było wypuścić na wolność, co u nas za prawo!!!!! jak on tak świadomie jeździ, to co tu sie zastanawiać!!!W Polsce za słabe prawo!!!!!Powinno być jak w Ameryce i nie ma przeproś. Zabił i wylazł na wolność?!?!?Znów kogoś zabije. Przecież każdy z nas może zginąć przez takiego fjuta!!!Mam nadzieję że następnym razem, trafi na tira!!!!!!!!Do paki z nim!!!!!!!!!!
Avatar
Jujo / 20 lutego 2008 o 08:12
0
Wkurzony napisał:
RĘCE OPADAJĄ. Temu patafianowi powinni skuć łapy i do paki. Cackają się z takimi zawsze. Tylko w Polsce jest to możliwe. W stanach juz dawno kiwał by na dożywociu za zabójstwo - tym bardziej, że to kolejne naruszenie przepisów drogowych - naste, czy któreś tam. Wypuszczali a w końcu zabił. Teraz wypuszczą i znowu kogo zabije ten jełop. Brawo sądy. Jak dla mnie powinni je polikwidować bo oni i tak wszystkich wypuszczają. Bleeeee. Polska nasza.


Bo zamiast sądu powinna być ława przysięgłych.


Bo zamiast sądu powinna być ława przysięgłych. rozwiń
Avatar
sa / 20 lutego 2008 o 08:09
0
a może uśpić i byłoby taniej?
Avatar
obserwator / 20 lutego 2008 o 07:36
0
Niezawisłość naszych sądów polega na tym, że kpią sobie ze sprawiedliwości naginając prawo. Demoralizacja. Prawo chroni przestępców.
Avatar
prawnik / 21 lutego 2008 o 01:48
0
Choć zgadzam się z wypowiedziami przedmówców, że tacy ludzie nie powinni jeździć, i nasze prawo jest w tym względzie nieporadne, to myślę jednak, że z tymi wyzwiskami to przesada. Troszkę kultury nie zaszkodzi nikomu. Zawsze na forach znajdują się jednostki, które uważają, że mogą bezkarnie pobluzgać sobie, powyzywać, bo przecież nie wiadomo kto pisze.
A swoją drogą, to nikt z Was nigdy nie dostał mandatu? Wypadek drogowy jest przestępstwem z reguły nieumyślnym, i nie widzę związku ze zbrodnią zabójstwa, choć połowa z Was zapewne i tak nie wie jakie mamy rodzaje przestępstw w Polsce, i jak nasz sysrtem tak naprawdę działa.
Pozdrawiam.
P.S. Panie Rumburak, z Pana to prawdziwy rumburak jest, nie tylko z nicku!!!
Choć zgadzam się z wypowiedziami przedmówców, że tacy ludzie nie powinni jeździć, i nasze prawo jest w tym względzie nieporadne, to myślę jednak, że z tymi wyzwiskami to przesada. Troszkę kultury nie zaszkodzi nikomu. Zawsze na forach znajdują się jednostki, które uważają, że mogą bezkarnie pobluzgać sobie, powyzywać, bo przecież nie wiadomo kto pisze.
A swoją drogą, to nikt z Was nigdy nie dostał mandatu? Wypadek drogowy jest przestępstwem z reguły nieumyślnym, i nie widzę związku ze zbrodnią zabójstwa, choć połowa z Was zapewne i tak... rozwiń
Avatar
czytelnik / 20 lutego 2008 o 10:05
0
Biegły spróbuje ustalić, jak szybko jechał.
Po co, żeby skończyło się na mandacie za przekroczenie dozwolonej szybkości? Gdy samochody jadą jeden za drugim z tą samą szybkością to ich względna szybkość jest równa zero. Gdy jadące z przeciwnych stron, zderzające się pojazdy jadą tylko z dozwoloną szybkością np. 50 km/godz. to skutek jest taki jak uderzenie poruszającego się z szybkością, jeden względem drugiego, 50+50=100 km/godz. w nieruchomą przeszkodę.
Avatar
jj / 20 lutego 2008 o 09:42
0
No jak to byl doswiadczonym kierowca jak wiekszosc z tutaj piszacych....
Avatar
Gość / 20 lutego 2008 o 09:01
0
Takiego sku***ela powinni wsadzić do więzienia za podwójne morderstwo. I to w warunkach recydywy, skoro już wcześniej tyle razy go karali. Rodzina zmarłych powinna sie domagać wysokiego odszkodowania od sprawcy wypadku, tak aby do końca życia odczuł co zrobił.
Inna rzecz gdyby to było jednorazowe, przypadkowe. Prawdopodobnie ten kretyn juz wiele razy narażał ludzi na podobne niebezpieczeństwa.
Jak sędzia może wypuszczać na wolność takiego typa. Powinien siedzieć w areszcie.
Polska z takim wymiarem sprawiedliwości jest krajem gorszym niż Białoruś
Avatar
Rumburak / 20 lutego 2008 o 09:00
0
Ciekawe czy takie bydle cos czuje. Czy uwaza sie moze jeszcze za ofiare?
Avatar
l / 20 lutego 2008 o 08:17
0
Jujo napisał:
Bo zamiast sądu powinna być ława przysięgłych.

Właśnie!Zgadzam się w stu procentach!!!!Nasze prawo do d....
Avatar
k / 20 lutego 2008 o 08:15
0
Nie rozumiem, jak mozna go było wypuścić na wolność, co u nas za prawo!!!!! jak on tak świadomie jeździ, to co tu sie zastanawiać!!!W Polsce za słabe prawo!!!!!Powinno być jak w Ameryce i nie ma przeproś. Zabił i wylazł na wolność?!?!?Znów kogoś zabije. Przecież każdy z nas może zginąć przez takiego fjuta!!!Mam nadzieję że następnym razem, trafi na tira!!!!!!!!Do paki z nim!!!!!!!!!!
Avatar
Jujo / 20 lutego 2008 o 08:12
0
Wkurzony napisał:
RĘCE OPADAJĄ. Temu patafianowi powinni skuć łapy i do paki. Cackają się z takimi zawsze. Tylko w Polsce jest to możliwe. W stanach juz dawno kiwał by na dożywociu za zabójstwo - tym bardziej, że to kolejne naruszenie przepisów drogowych - naste, czy któreś tam. Wypuszczali a w końcu zabił. Teraz wypuszczą i znowu kogo zabije ten jełop. Brawo sądy. Jak dla mnie powinni je polikwidować bo oni i tak wszystkich wypuszczają. Bleeeee. Polska nasza.


Bo zamiast sądu powinna być ława przysięgłych.


Bo zamiast sądu powinna być ława przysięgłych. rozwiń
Avatar
sa / 20 lutego 2008 o 08:09
0
a może uśpić i byłoby taniej?
Avatar
obserwator / 20 lutego 2008 o 07:36
0
Niezawisłość naszych sądów polega na tym, że kpią sobie ze sprawiedliwości naginając prawo. Demoralizacja. Prawo chroni przestępców.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 24 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 5 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 21 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 121 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 348 14

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 21 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!