Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 stycznia 2009 r.
19:53
Edytuj ten wpis

Alchemię zbudują metodą górniczą

0 14 A A

Zamiast głębokiego na sześć pięter krateru, będą wąskie wykopy. Budowa Alchemii przeprowadzona zostanie metodą górniczą. Przechodnie zobaczą tylko koparki i ciężarówki, wywożące ziemię

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Podziemny parking na tysiąc miejsc, centrum usługowo-handlowe, a na powierzchni zieleńce i skwery. Do tego przebudowane Arkady i nowe skrzydło Ratusza. Tak zmieni się teren między ulicami Lubartowską a Świętoduską. Alchemia to największa i najbardziej wymagająca pod względem technicznym inwestycja w mieście.

- Najtrudniejsze będzie zachowanie precyzji - mówi architekt Maria Balawejder-Kantor z Autorskiego Biura Architektury Investprojekt-Partner 6, które przygotowuje projekt Alchemii. Tu nie ma miejsca na błędy. Obowiązuje milimetrowa dokładność.

Realizacja inwestycji rozpocznie się od wzmocnienia fundamentów Ratusza. Potem robotnicy budowlani zabiorą się za budowę tzw. ścian szczelinowych, które otoczą Alchemię. Powstaną wzdłuż ul. Przystankowej, Lubartowskiej i Świętoduskiej. Do wykonania tych prac konieczne będzie sprowadzenie specjalnych koparek. W całym kraju jest ich tylko kilka.

- Najpierw na całym obwodzie inwestycji będą wykonane ściany szczelinowe szerokości 80 cm i nawet do głębokości 30 metrów - mówi architekt Wojciech Kołodyński. - Specjalna substancja (bentonit) wypełni i zabezpieczy wykop, zanim zostanie wymieniona na żelbet.

Ściany szczelinowe zaprojektowano na całym obwodzie inwestycji. Jedną z nich zaledwie 60 cm od gmachu Ratusza. Tak przygotowany teren będzie wyrównany, a na powierzchni powstanie pierwszy strop. Oprze się na tymczasowych słupach, które sięgną do pierwszego podziemnego poziomu. Potem przez specjalne otwory pod powierzchnię stropu wjadą małe koparki. Będą drążyć pierwszy poziom parkingu.

- Następnie powstanie kolejny strop i podobną metodą wydrążymy niższy poziom - wyjaśnia architekt Andrzej Kasprzak. - W ten sposób dojdziemy do poziomu fundamentów. Potem rozpocznie się wymiana tymczasowych słupów na właściwe, które na stałe wesprą poszczególne kondygnacje.

Konstruktorzy zapewniają, że budowa nie wpłynie na kondycję sąsiednich budynków. - Nie ma żadnego zagrożenia - zapewnia Maria Balawejder-Kantor. - Instytut Techniki Budowlanej przygotował system monitoringu. Prace muszą być całkowicie bezpieczne, bo wokół znajduje się wiele cennych zabytków.

Powodów do obaw nie powinni mieć także kierowcy. Trzeba wywieźć ponad 200 tysięcy metrów sześciennych ziemi, ale ciężarówki nie zakorkują ulic. Cały ruch będzie się odbywał ul. Wodopojną.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PicoNico / 1 lutego 2009 o 19:09
0
nico napisał:
Wiesz co? Te nasze licytacje są psu na budę, bo inwestor już buduje, a jak sam zauważyłeś były różne kontrole, które jakby cokolwiek wykryły, to byłoby głośno na całą Polskę i pewnie dawno inwestycja byłaby wstrzymana. Myślę, że my powinniśmy się cieszyć, że miejsce dotychczas wykorzystywane przez śródmiejskich meneli, gdzie strach było wejść, zyska nowy wizerunek, a patrząc na te wizualizację, to koszt zakupu działek, jaki by nie był (sto złotych w tą, czy w druga), jest niczym przy całej inwestycji. Oby tylko powstało cokolwiek, czego nie będziemy się wstydzić, jak do tej pory.


O tym samym mowie od samego poczatku tylko wnioski wyciagamy inne. Zalew Zemborzycki, "Teatr w budowie", "PLL w budowie", "Aquapark w planach", "Poligonowa w zawieszeniu", "Stadion Lublinianki w budowie", "Stadion piłkarski Motoru w prze-budowie" itp, itd.
Co do kontroli to nie mnie wyciagać wnioski i konsekwencje - chyba, ze jako wyborca, a te to juz osobiscie wyciagnalem.
Co do reszty to pozwolisz, ze sie nie zgodze bo "sto złotych w tą, czy w druga" moze nie interesowac urzednika - ale podatnika?

Widzisz, z finansami lokalnymi to niemal zupelnie tak samo jak z finansami narodowymi - kiedys przyjdzie za to wszystko zaplacic:
"W przeciągu zaledwie kilku lat zadłużenie Polski w przeliczeniu na euro
wzrosło z 21,7 mld euro w 2002 roku do ponad 184,3 mld euro obecnie.
Już teraz RP rocznie wydaje ponad 50 mld zł na obsługę długów.
To niemal tyle, ile wynosi tegoroczny deficyt budżetowy.
Jak wynika z obliczeń ekonomistów, obecnie każdy Polak przeznacza prawie
1500 zł rocznie na obsługę długu publicznego...


O tym samym mowie od samego poczatku tylko wnioski wyciagamy inne. Zalew Zemborzycki, "Teatr w budowie", "PLL w budowie", "Aquapark w planach", "Poligonowa w zawieszeniu", "Stadion Lublinianki w budowie", "Stadion piłkarski Motoru w prze-budowie" itp, itd.
Co do kontroli to nie mnie wyciagać wnioski i konsekwencje - chyba, ze jako wyborca, a te to juz osobiscie wyciagnalem.
Co do reszty to pozwolisz, ze sie nie zgodze... rozwiń
Avatar
nico / 1 lutego 2009 o 14:18
0
Nico napisał:
1)Tak bylo przy pierwszym przetargu:
"Regionalna Izba Obrachunkowa rozpoczęło kontrolę w ratuszu po tym, jak w połowie marca miasto zamknęło bez podania przyczyn przetarg na teren przy ul. Świętoduskiej i Lubartowskiej, na którym stoi nieczynna kawiarnia Arkady."
2)Przy drugim tylko zwycięzca i ogłaszający wiedzą kto z kim licytował.
3)Trzeciego przetargu jak zapewne wiesz wogóle nie było bo pozostałe grunty zostały przekazane bezprzetargowo i nieodpłatnie.

Jak widać, Ty z faktami się bardziej licytujesz niż robił to nabywca z wspomnianymi parcelami

Dach będzie czerwony czy czarny? Klamki srebrnego czy złotego koloru? Wjazd do parkingu z lewej czy prawej? Okna uchylne czy rozwierne?
Ja wiem, że to jest ważniejsze - kwestia tylko dla kogo?

Wiesz co? Te nasze licytacje są psu na budę, bo inwestor już buduje, a jak sam zauważyłeś były różne kontrole, które jakby cokolwiek wykryły, to byłoby głośno na całą Polskę i pewnie dawno inwestycja byłaby wstrzymana. Myślę, że my powinniśmy się cieszyć, że miejsce dotychczas wykorzystywane przez śródmiejskich meneli, gdzie strach było wejść, zyska nowy wizerunek, a patrząc na te wizualizację, to koszt zakupu działek, jaki by nie był (sto złotych w tą, czy w druga), jest niczym przy całej inwestycji. Oby tylko powstało cokolwiek, czego nie będziemy się wstydzić, jak do tej pory.
y różne kontrole, które jakby cokolwiek wykryły, to byłoby głośno na całą Polskę i pewnie dawno inwestycja byłaby wstrzymana. Myślę, że my powinniśmy się cieszyć, że miejsce dotychczas wykorzystywane przez śródmiejskich meneli, gdzie strach było wejść, zyska nowy wizerunek, a patrząc na te wizualizację, to koszt zakupu działek, jaki by nie był (sto złotych w tą, czy w druga), jest niczym przy całej inwestycji. Oby tylko powstało cokolwiek, czego nie będziemy się wstydzić, jak do tej pory. rozwiń
Avatar
Nico / 1 lutego 2009 o 11:04
0
ocin napisał:
To może uszło twojej uwagi, czytając warunki przetargu, że to była licytacja, czyli kto da więcej


1)Tak bylo przy pierwszym przetargu:
"Regionalna Izba Obrachunkowa rozpoczęło kontrolę w ratuszu po tym, jak w połowie marca miasto zamknęło bez podania przyczyn przetarg na teren przy ul. Świętoduskiej i Lubartowskiej, na którym stoi nieczynna kawiarnia Arkady."
2)Przy drugim tylko zwycięzca i ogłaszający wiedzą kto z kim licytował.
3)Trzeciego przetargu jak zapewne wiesz wogóle nie było bo pozostałe grunty zostały przekazane bezprzetargowo i nieodpłatnie.

Jak widać, Ty z faktami się bardziej licytujesz niż robił to nabywca z wspomnianymi parcelami

Dach będzie czerwony czy czarny? Klamki srebrnego czy złotego koloru? Wjazd do parkingu z lewej czy prawej? Okna uchylne czy rozwierne?
Ja wiem, że to jest ważniejsze - kwestia tylko dla kogo?
ntrolę w ratuszu po tym, jak w połowie marca miasto zamknęło bez podania przyczyn przetarg na teren przy ul. Świętoduskiej i Lubartowskiej, na którym stoi nieczynna kawiarnia Arkady."
2)Przy drugim tylko zwycięzca i ogłaszający wiedzą kto z kim licytował.
3)Trzeciego przetargu jak zapewne wiesz wogóle nie było bo pozostałe grunty zostały przekazane bezprzetargowo i nieodpłatnie.

Jak widać, Ty z faktami się bardziej licytujesz niż robił to nabywca z wspomnianymi parcelami

Dach będzie czerwony czy ... rozwiń
Avatar
ocin / 1 lutego 2009 o 09:25
0
OcinNico napisał:
Co z kasy ktora masz jak nie Ty przetargi rozstrzygasz? Czy w dobie internetu trzeba jeszcze cos gdziekolwiek donosic???

To może uszło twojej uwagi, czytając warunki przetargu, że to była licytacja, czyli kto da więcej
Avatar
OcinNico / 31 stycznia 2009 o 20:09
0
ocin napisał:
Masz rację "nico". Pewnie facet nie ma kasy na taką inwestycję, wiec teraz uzewnętrznia swoje frustracje z zazdrości, albo prowadzi konkurencyjną inwestycję i prowadzi czarny PR, zamiast zwyczajnie po obywatelsku donieść komu trzeba, jeśli ma podstawy na nieprawidłowości.


Co z kasy ktora masz jak nie Ty przetargi rozstrzygasz? Czy w dobie internetu trzeba jeszcze cos gdziekolwiek donosic???
Avatar
Ocin / 31 stycznia 2009 o 20:03
0
nico napisał:
To nie myśl tyle, a sprawdź dokładnie fakty zanim zaczniesz cokolwiek pisać, bo w najważniejszych swoich teoriach bardzo się mylisz. Na innym forum znalazłem linki do ogłoszeń przetargowych i nie pokrywają się z Twoimi rewelacjami. Jeśli podajesz cokolwiek znane wszystkim, to nie znaczy, że tym uwiarygodnisz resztę swoich prawd. Faktycznie wszyscy jesteśmy spragnieni zmian i wiedz, że fałszywe pomawianie kogokolwiek nie prowadzi do niczego dobrego. Tak jak Ty, postępują zakompleksieni nieudacznicy co nic sami nie potrafią w życiu zrobić. Poza tym, forum nie jest do wprowadzania czytających w błąd, a raczej do wyrażania swoich opinii.


Wskaz w ktorym miejscu i datach sie pomylilem bo epitety sa wyrazem Twojej a nie mojej slabosci. Fakty sa faktami i tyle. Koniec .


Wskaz w ktorym miejscu i datach sie pomylilem bo epitety sa wyrazem Twojej a nie mojej slabosci. Fakty sa faktami i tyle. Koniec . rozwiń
Avatar
ocin / 31 stycznia 2009 o 15:50
0
nico napisał:
To nie myśl tyle, a sprawdź dokładnie fakty zanim zaczniesz cokolwiek pisać, bo w najważniejszych swoich teoriach bardzo się mylisz. Na innym forum znalazłem linki do ogłoszeń przetargowych i nie pokrywają się z Twoimi rewelacjami. Jeśli podajesz cokolwiek znane wszystkim, to nie znaczy, że tym uwiarygodnisz resztę swoich prawd. Faktycznie wszyscy jesteśmy spragnieni zmian i wiedz, że fałszywe pomawianie kogokolwiek nie prowadzi do niczego dobrego. Tak jak Ty, postępują zakompleksieni nieudacznicy co nic sami nie potrafią w życiu zrobić. Poza tym, forum nie jest do wprowadzania czytających w błąd, a raczej do wyrażania swoich opinii.


Masz rację "nico". Pewnie facet nie ma kasy na taką inwestycję, wiec teraz uzewnętrznia swoje frustracje z zazdrości, albo prowadzi konkurencyjną inwestycję i prowadzi czarny PR, zamiast zwyczajnie po obywatelsku donieść komu trzeba, jeśli ma podstawy na nieprawidłowości.


Masz rację "nico". Pewnie facet nie ma kasy na taką inwestycję, wiec teraz uzewnętrznia swoje frustracje z zazdrości, albo prowadzi konkurencyjną inwestycję i prowadzi czarny PR, zamiast zwyczajnie po obywatelsku donieść komu trzeba, jeśli ma podstawy na nieprawidłowości. rozwiń
Avatar
nico / 31 stycznia 2009 o 15:10
0
ChronoLog napisał:
Zabraklo historii wiec uzupelnie:
1. Nabyciem gruntow zainteresowanych jest kilka podmiotow z: Lublina, Kielc, Chelma i Białegostoku
2. 2004 - Firma Level z Chelma zabiega o przejecie gruntow
3. grudzien 2004 - ratusz oglasza przetarg na sprzedaz gruntow
4. 2004-2005 - Prezes firmy Level zostaje prezesem spolki Arkady
5. marzec 2005 - wplywaja dwie oferty zakupu parceli, ratusz zamyka przyjecie ofert i uniewaznia przetargo bo...ma takie prawo.
6. maj 2005 - ratusz oglasza kolejny przetarg ktory wygrywa spolka Arkady
7. 25 maja 2006 - ratusz oddaje bezplatnie w użytkowanie wieczyste i w trybie bezprzetargowym oraz ustanowia użytkowanie na rzecz "ARKADY" sp. z o.o. w Lublinie nieruchomości położonej przy ul. Świętoduskiej 7b i Przystankowej

Mysle, ze kazdemu mogloby sie zakrecic od tych szczegolow i zadziwiajacego nieco biegu przypadkow.
Wszyscy jestesmy tak spragnieni zmian, inwestycji i tworzenia nowych miejsc pracy, ze przestalo byc wazne kto wygral przetarg, kiedy go oglosili, kiedy uniewaznili, rozpisali na nowo, za ile grunty sprzedali a jakiej wartosci za darmo oddali.
Niektorzy mowia, ze o take wlasnie Polske walczylismy...


To nie myśl tyle, a sprawdź dokładnie fakty zanim zaczniesz cokolwiek pisać, bo w najważniejszych swoich teoriach bardzo się mylisz. Na innym forum znalazłem linki do ogłoszeń przetargowych i nie pokrywają się z Twoimi rewelacjami. Jeśli podajesz cokolwiek znane wszystkim, to nie znaczy, że tym uwiarygodnisz resztę swoich prawd. Faktycznie wszyscy jesteśmy spragnieni zmian i wiedz, że fałszywe pomawianie kogokolwiek nie prowadzi do niczego dobrego. Tak jak Ty, postępują zakompleksieni nieudacznicy co nic sami nie potrafią w życiu zrobić. Poza tym, forum nie jest do wprowadzania czytających w błąd, a raczej do wyrażania swoich opinii.


To nie myśl tyle, a sprawdź dokładnie fakty zanim zaczniesz cokolwiek pisać, bo w najważniejszych swoich teoriach bardzo się mylisz. Na innym forum znalazłem linki do ogłoszeń przetargowych i nie pokrywają się z Twoimi rewelacjami. Jeśli podajesz cokolwiek znane wszystkim, to nie znaczy, że tym uwiarygodnisz resztę swoich prawd. Faktycznie wszyscy jesteśmy spragnieni zmian i wiedz, że fałszywe pomawianie kogokolwiek nie prowadzi do niczego dobrego. Tak jak Ty, postępują zakompleksieni nieudacznicy co nic sami nie p... rozwiń
Avatar
michal / 31 stycznia 2009 o 13:38
0
ciekawi mnie tylko kto tam bedzie prakowal skoro teraz w tym miejscu
Avatar
michał 23 / 31 stycznia 2009 o 13:22
0
Fajna nazwa " Alecham"
Avatar
PicoNico / 1 lutego 2009 o 19:09
0
nico napisał:
Wiesz co? Te nasze licytacje są psu na budę, bo inwestor już buduje, a jak sam zauważyłeś były różne kontrole, które jakby cokolwiek wykryły, to byłoby głośno na całą Polskę i pewnie dawno inwestycja byłaby wstrzymana. Myślę, że my powinniśmy się cieszyć, że miejsce dotychczas wykorzystywane przez śródmiejskich meneli, gdzie strach było wejść, zyska nowy wizerunek, a patrząc na te wizualizację, to koszt zakupu działek, jaki by nie był (sto złotych w tą, czy w druga), jest niczym przy całej inwestycji. Oby tylko powstało cokolwiek, czego nie będziemy się wstydzić, jak do tej pory.


O tym samym mowie od samego poczatku tylko wnioski wyciagamy inne. Zalew Zemborzycki, "Teatr w budowie", "PLL w budowie", "Aquapark w planach", "Poligonowa w zawieszeniu", "Stadion Lublinianki w budowie", "Stadion piłkarski Motoru w prze-budowie" itp, itd.
Co do kontroli to nie mnie wyciagać wnioski i konsekwencje - chyba, ze jako wyborca, a te to juz osobiscie wyciagnalem.
Co do reszty to pozwolisz, ze sie nie zgodze bo "sto złotych w tą, czy w druga" moze nie interesowac urzednika - ale podatnika?

Widzisz, z finansami lokalnymi to niemal zupelnie tak samo jak z finansami narodowymi - kiedys przyjdzie za to wszystko zaplacic:
"W przeciągu zaledwie kilku lat zadłużenie Polski w przeliczeniu na euro
wzrosło z 21,7 mld euro w 2002 roku do ponad 184,3 mld euro obecnie.
Już teraz RP rocznie wydaje ponad 50 mld zł na obsługę długów.
To niemal tyle, ile wynosi tegoroczny deficyt budżetowy.
Jak wynika z obliczeń ekonomistów, obecnie każdy Polak przeznacza prawie
1500 zł rocznie na obsługę długu publicznego...


O tym samym mowie od samego poczatku tylko wnioski wyciagamy inne. Zalew Zemborzycki, "Teatr w budowie", "PLL w budowie", "Aquapark w planach", "Poligonowa w zawieszeniu", "Stadion Lublinianki w budowie", "Stadion piłkarski Motoru w prze-budowie" itp, itd.
Co do kontroli to nie mnie wyciagać wnioski i konsekwencje - chyba, ze jako wyborca, a te to juz osobiscie wyciagnalem.
Co do reszty to pozwolisz, ze sie nie zgodze... rozwiń
Avatar
nico / 1 lutego 2009 o 14:18
0
Nico napisał:
1)Tak bylo przy pierwszym przetargu:
"Regionalna Izba Obrachunkowa rozpoczęło kontrolę w ratuszu po tym, jak w połowie marca miasto zamknęło bez podania przyczyn przetarg na teren przy ul. Świętoduskiej i Lubartowskiej, na którym stoi nieczynna kawiarnia Arkady."
2)Przy drugim tylko zwycięzca i ogłaszający wiedzą kto z kim licytował.
3)Trzeciego przetargu jak zapewne wiesz wogóle nie było bo pozostałe grunty zostały przekazane bezprzetargowo i nieodpłatnie.

Jak widać, Ty z faktami się bardziej licytujesz niż robił to nabywca z wspomnianymi parcelami

Dach będzie czerwony czy czarny? Klamki srebrnego czy złotego koloru? Wjazd do parkingu z lewej czy prawej? Okna uchylne czy rozwierne?
Ja wiem, że to jest ważniejsze - kwestia tylko dla kogo?

Wiesz co? Te nasze licytacje są psu na budę, bo inwestor już buduje, a jak sam zauważyłeś były różne kontrole, które jakby cokolwiek wykryły, to byłoby głośno na całą Polskę i pewnie dawno inwestycja byłaby wstrzymana. Myślę, że my powinniśmy się cieszyć, że miejsce dotychczas wykorzystywane przez śródmiejskich meneli, gdzie strach było wejść, zyska nowy wizerunek, a patrząc na te wizualizację, to koszt zakupu działek, jaki by nie był (sto złotych w tą, czy w druga), jest niczym przy całej inwestycji. Oby tylko powstało cokolwiek, czego nie będziemy się wstydzić, jak do tej pory.
y różne kontrole, które jakby cokolwiek wykryły, to byłoby głośno na całą Polskę i pewnie dawno inwestycja byłaby wstrzymana. Myślę, że my powinniśmy się cieszyć, że miejsce dotychczas wykorzystywane przez śródmiejskich meneli, gdzie strach było wejść, zyska nowy wizerunek, a patrząc na te wizualizację, to koszt zakupu działek, jaki by nie był (sto złotych w tą, czy w druga), jest niczym przy całej inwestycji. Oby tylko powstało cokolwiek, czego nie będziemy się wstydzić, jak do tej pory. rozwiń
Avatar
Nico / 1 lutego 2009 o 11:04
0
ocin napisał:
To może uszło twojej uwagi, czytając warunki przetargu, że to była licytacja, czyli kto da więcej


1)Tak bylo przy pierwszym przetargu:
"Regionalna Izba Obrachunkowa rozpoczęło kontrolę w ratuszu po tym, jak w połowie marca miasto zamknęło bez podania przyczyn przetarg na teren przy ul. Świętoduskiej i Lubartowskiej, na którym stoi nieczynna kawiarnia Arkady."
2)Przy drugim tylko zwycięzca i ogłaszający wiedzą kto z kim licytował.
3)Trzeciego przetargu jak zapewne wiesz wogóle nie było bo pozostałe grunty zostały przekazane bezprzetargowo i nieodpłatnie.

Jak widać, Ty z faktami się bardziej licytujesz niż robił to nabywca z wspomnianymi parcelami

Dach będzie czerwony czy czarny? Klamki srebrnego czy złotego koloru? Wjazd do parkingu z lewej czy prawej? Okna uchylne czy rozwierne?
Ja wiem, że to jest ważniejsze - kwestia tylko dla kogo?
ntrolę w ratuszu po tym, jak w połowie marca miasto zamknęło bez podania przyczyn przetarg na teren przy ul. Świętoduskiej i Lubartowskiej, na którym stoi nieczynna kawiarnia Arkady."
2)Przy drugim tylko zwycięzca i ogłaszający wiedzą kto z kim licytował.
3)Trzeciego przetargu jak zapewne wiesz wogóle nie było bo pozostałe grunty zostały przekazane bezprzetargowo i nieodpłatnie.

Jak widać, Ty z faktami się bardziej licytujesz niż robił to nabywca z wspomnianymi parcelami

Dach będzie czerwony czy ... rozwiń
Avatar
ocin / 1 lutego 2009 o 09:25
0
OcinNico napisał:
Co z kasy ktora masz jak nie Ty przetargi rozstrzygasz? Czy w dobie internetu trzeba jeszcze cos gdziekolwiek donosic???

To może uszło twojej uwagi, czytając warunki przetargu, że to była licytacja, czyli kto da więcej
Avatar
OcinNico / 31 stycznia 2009 o 20:09
0
ocin napisał:
Masz rację "nico". Pewnie facet nie ma kasy na taką inwestycję, wiec teraz uzewnętrznia swoje frustracje z zazdrości, albo prowadzi konkurencyjną inwestycję i prowadzi czarny PR, zamiast zwyczajnie po obywatelsku donieść komu trzeba, jeśli ma podstawy na nieprawidłowości.


Co z kasy ktora masz jak nie Ty przetargi rozstrzygasz? Czy w dobie internetu trzeba jeszcze cos gdziekolwiek donosic???
Avatar
Ocin / 31 stycznia 2009 o 20:03
0
nico napisał:
To nie myśl tyle, a sprawdź dokładnie fakty zanim zaczniesz cokolwiek pisać, bo w najważniejszych swoich teoriach bardzo się mylisz. Na innym forum znalazłem linki do ogłoszeń przetargowych i nie pokrywają się z Twoimi rewelacjami. Jeśli podajesz cokolwiek znane wszystkim, to nie znaczy, że tym uwiarygodnisz resztę swoich prawd. Faktycznie wszyscy jesteśmy spragnieni zmian i wiedz, że fałszywe pomawianie kogokolwiek nie prowadzi do niczego dobrego. Tak jak Ty, postępują zakompleksieni nieudacznicy co nic sami nie potrafią w życiu zrobić. Poza tym, forum nie jest do wprowadzania czytających w błąd, a raczej do wyrażania swoich opinii.


Wskaz w ktorym miejscu i datach sie pomylilem bo epitety sa wyrazem Twojej a nie mojej slabosci. Fakty sa faktami i tyle. Koniec .


Wskaz w ktorym miejscu i datach sie pomylilem bo epitety sa wyrazem Twojej a nie mojej slabosci. Fakty sa faktami i tyle. Koniec . rozwiń
Avatar
ocin / 31 stycznia 2009 o 15:50
0
nico napisał:
To nie myśl tyle, a sprawdź dokładnie fakty zanim zaczniesz cokolwiek pisać, bo w najważniejszych swoich teoriach bardzo się mylisz. Na innym forum znalazłem linki do ogłoszeń przetargowych i nie pokrywają się z Twoimi rewelacjami. Jeśli podajesz cokolwiek znane wszystkim, to nie znaczy, że tym uwiarygodnisz resztę swoich prawd. Faktycznie wszyscy jesteśmy spragnieni zmian i wiedz, że fałszywe pomawianie kogokolwiek nie prowadzi do niczego dobrego. Tak jak Ty, postępują zakompleksieni nieudacznicy co nic sami nie potrafią w życiu zrobić. Poza tym, forum nie jest do wprowadzania czytających w błąd, a raczej do wyrażania swoich opinii.


Masz rację "nico". Pewnie facet nie ma kasy na taką inwestycję, wiec teraz uzewnętrznia swoje frustracje z zazdrości, albo prowadzi konkurencyjną inwestycję i prowadzi czarny PR, zamiast zwyczajnie po obywatelsku donieść komu trzeba, jeśli ma podstawy na nieprawidłowości.


Masz rację "nico". Pewnie facet nie ma kasy na taką inwestycję, wiec teraz uzewnętrznia swoje frustracje z zazdrości, albo prowadzi konkurencyjną inwestycję i prowadzi czarny PR, zamiast zwyczajnie po obywatelsku donieść komu trzeba, jeśli ma podstawy na nieprawidłowości. rozwiń
Avatar
nico / 31 stycznia 2009 o 15:10
0
ChronoLog napisał:
Zabraklo historii wiec uzupelnie:
1. Nabyciem gruntow zainteresowanych jest kilka podmiotow z: Lublina, Kielc, Chelma i Białegostoku
2. 2004 - Firma Level z Chelma zabiega o przejecie gruntow
3. grudzien 2004 - ratusz oglasza przetarg na sprzedaz gruntow
4. 2004-2005 - Prezes firmy Level zostaje prezesem spolki Arkady
5. marzec 2005 - wplywaja dwie oferty zakupu parceli, ratusz zamyka przyjecie ofert i uniewaznia przetargo bo...ma takie prawo.
6. maj 2005 - ratusz oglasza kolejny przetarg ktory wygrywa spolka Arkady
7. 25 maja 2006 - ratusz oddaje bezplatnie w użytkowanie wieczyste i w trybie bezprzetargowym oraz ustanowia użytkowanie na rzecz "ARKADY" sp. z o.o. w Lublinie nieruchomości położonej przy ul. Świętoduskiej 7b i Przystankowej

Mysle, ze kazdemu mogloby sie zakrecic od tych szczegolow i zadziwiajacego nieco biegu przypadkow.
Wszyscy jestesmy tak spragnieni zmian, inwestycji i tworzenia nowych miejsc pracy, ze przestalo byc wazne kto wygral przetarg, kiedy go oglosili, kiedy uniewaznili, rozpisali na nowo, za ile grunty sprzedali a jakiej wartosci za darmo oddali.
Niektorzy mowia, ze o take wlasnie Polske walczylismy...


To nie myśl tyle, a sprawdź dokładnie fakty zanim zaczniesz cokolwiek pisać, bo w najważniejszych swoich teoriach bardzo się mylisz. Na innym forum znalazłem linki do ogłoszeń przetargowych i nie pokrywają się z Twoimi rewelacjami. Jeśli podajesz cokolwiek znane wszystkim, to nie znaczy, że tym uwiarygodnisz resztę swoich prawd. Faktycznie wszyscy jesteśmy spragnieni zmian i wiedz, że fałszywe pomawianie kogokolwiek nie prowadzi do niczego dobrego. Tak jak Ty, postępują zakompleksieni nieudacznicy co nic sami nie potrafią w życiu zrobić. Poza tym, forum nie jest do wprowadzania czytających w błąd, a raczej do wyrażania swoich opinii.


To nie myśl tyle, a sprawdź dokładnie fakty zanim zaczniesz cokolwiek pisać, bo w najważniejszych swoich teoriach bardzo się mylisz. Na innym forum znalazłem linki do ogłoszeń przetargowych i nie pokrywają się z Twoimi rewelacjami. Jeśli podajesz cokolwiek znane wszystkim, to nie znaczy, że tym uwiarygodnisz resztę swoich prawd. Faktycznie wszyscy jesteśmy spragnieni zmian i wiedz, że fałszywe pomawianie kogokolwiek nie prowadzi do niczego dobrego. Tak jak Ty, postępują zakompleksieni nieudacznicy co nic sami nie p... rozwiń
Avatar
michal / 31 stycznia 2009 o 13:38
0
ciekawi mnie tylko kto tam bedzie prakowal skoro teraz w tym miejscu
Avatar
michał 23 / 31 stycznia 2009 o 13:22
0
Fajna nazwa " Alecham"
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 18 2

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 4

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 9

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 51 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 99 12

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!