Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 kwietnia 2012 r.
20:19
Edytuj ten wpis

Architekt ze Śląska zaprojektuje plac Litewski

0 4 A A
Centralny plac miasta z każdym rokiem coraz bardziej prosi się o remont (Wojciech Nieśpiałowski )
Centralny plac miasta z każdym rokiem coraz bardziej prosi się o remont (Wojciech Nieśpiałowski )

Koncepcję przebudowy placu Litewskiego mógłby przygotować architekt ze Śląska – poinformował wczoraj Ratusz. Ustaliliśmy, że to Stanisław Lessaer, którego firma wygrała już konkurs na projekt lubelskiego Podzamcza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawa przebudowy podupadającego pl. Litewskiego ciągnie się od 2010 roku. Poprzedni prezydent Adam Wasilewski ogłosił wtedy konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji tej inwestycji. Taka formuła zmuszała miasto do realizacji zwycięskiego pomysłu. Tyle że ten spotkał się z powszechną krytyką. Obecnej ekipie udało się znaleźć sposób, by z koncepcji nie skorzystać.

Urzędnicy szukają teraz sposobu na uniknięcie wpadki z pierwszego konkursu. – Chodzi o to, byśmy nie nałożyli sobie kagańca w postaci najniższej ceny. Chcemy, by liczył się też pomysł – mówiła na naszych łamach Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik Ratusza.

Od wczoraj wiemy więcej. Wszystko wskazuje, że miasto zrezygnuje z kolejnego konkursu na opracowanie koncepcji. – Zająłby nam dużo czasu i nie przesądzałby rozstrzygnięcia. Zamierzamy to przyspieszyć – zapowiada prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Ratusz zleciłby w trybie bezprzetargowym opracowanie koncepcji i dokumentacji. Wtedy miasto nie wybierałoby znowu z kilku czy kilkunastu zgłoszonych koncepcji. Architekt, który otrzymałby zlecenie, pracowałby nad konkretnym projektem – przy zachowaniu wytycznych miasta. – Rozmawiamy z jednym z architektów, który proponuje ciekawe rozwiązania – deklaruje prezydent Żuk.

Ratusz chce go zaprosić do Lublina na warsztaty. – Dalsze prace związane z przebudową placu Litewskiego poprzedzimy warsztatami z udziałem środowiska architektów, urbanistów i specjalisty od rewitalizacji, który takie koncepcje przygotował i wdrożył w kilkunastu miastach – mówi Żuk. – Chcemy zdobyć pewną wiedzę i doświadczenie oparte o tego typu warsztaty. Potem zdecydujemy, czy wykorzystamy zespół tego specjalisty i przystąpimy do sporządzania koncepcji i dokumentacji przebudowy.
Kim jest ten tajemniczy specjalista? Udało się nam ustalić, że to Stanisław Lessaer – architekt i wiceprezes gliwickiej pracowni P.A. Nova. To ta firma w styczniu wygrała konkurs na projekt zagospodarowania lubelskiego Podzamcza. Wykorzystując tę pracę, miasto ma w rok przygotować plan zagospodarowania terenu, a później szukać inwestora.

Pracownia Lessaera projektowała też zmiany w przestrzeni publicznej m.in. w Chrzanowie i we Wrocławiu. Czy teraz czas na Lublin? – Poza tym, że na piątek, 13 kwietnia, mam umówione spotkanie z prezydentem Lublina, na razie nie mogę wiele zdradzić – mówi Stanisław Lessaer. – Jestem mile zaskoczony zainteresowaniem miasta.

Architekt był w Lublinie w marcu – na gościnnym wykładzie na Politechnice Lubelskiej, gdzie mówił m.in. o swoich pomysłach. Oprócz studentów i architektów byli tam też przedstawiciele Ratusza.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TAKAPRAWDA / 5 kwietnia 2012 o 12:13
0
DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYMI PROJEKTAMI BO TO JUŻ DAWNO TEMU PRZESZŁO LUDZKIE POJĘCIE I DAWNO TEMU ZACZĘŁO SIĘ TO ROBIĆ ŻENUJĄCE. CO ROKU PROJEKTY, CO ROKU KONKURSY I TAK OD X LAT. JAK CZYTAM O PROJEKCIE NA PLAC LITEWSKI ALBO ZNOWU NA PKS TO MI SIĘ ROBI NIEDOBRZE.
Avatar
matka Boża / 5 kwietnia 2012 o 10:53
0
[color="#000080"]KUL-towe faKULtety czyli (s)[color="#FF0000"]CENA[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color] - SUPLEMENT:

K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli[color="#FF0000"] JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

A co na ten fakt [color="#FF0000"]Uniwerystet Pod Wezwaniem MARYI SKŁODOWSKIEJ - KURII[/color] będący faKULtetem Kur...iewnego Błgosławieństwa [color="#FF0000"]posiadający też [/color]fa[color="#FF0000"]KUL[/color]tet [color="#FF0000"]AUTYSTYCZNY[/color] (al. Kraśnicka)?.[color="#FF0000"] MOGĄ INO ODTAWIAĆ SZOPKĘ I MISTERIA[/color]..., a może tak[color="#FF0000"] pier[/color]...dyknąć[color="#FF0000"] SZOPKĘ lub MISTERIUM na Pl. Litewskim[/color]? [color="#FF0000"]Brat Andrzej [/color]na stanowisku Rektora [color="#FF0000"]zawarł Związek Partnerski z B[/color](L)[color="#FF0000"]OGIEM i jak walnął Godzinki Rektorskie [/color]w oKULicy [color="#FF0000"]Szopki[/color] (XII.2011)[color="#FF0000"] tak też powinien z Braćmi i Siostrami Odprawić KUL[/color]ejne[color="#FF0000"] Godzinki i zrobić wolny cały WIELKI TYDZIEŃ[/color] - nie na darmo też[color="#FF0000"] upstrzyli Flagami Biało - Nebeskimi pomnik[/color] Marii Curie - Skłodowskiej zapowiadając [color="#FF0000"]wyniesienie Jej na Ołtarze [/color]jako [color="#FF0000"]MARYJĘ SKŁODWSKĄ - KURIĘ[/color]!
Jak widać[color="#FF0000"] Brat Andrzej jest Bogumiły [/color]i nie da się wykluczyć, że [color="#FF0000"]jak odezwie się budzik [/color]po nocnym czuwaniu, to będzie [color="#FF0000"]Brat BOGUMIŁ[/color]..., a [color="#FF0000"]NACZELNY(a) „D.W." to BOGUSŁAW lub BOGUSŁAWA[/color]!

W imię czego ludzie robią z siebie takich idiotów? - [color="#FF0000"]Chyba jedynie "W Imię Ojca I Syna, I Ducha ŚW. [/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. [/color]
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO:K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. )[/color]
[color="#000080"]KUL-towe faKULtety czyli (s)[color="#FF0000"]CENA[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color] - SUPLEMENT:

K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli[color="#FF0000"] JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle ... rozwiń
Avatar
matka Boska / 5 kwietnia 2012 o 10:46
0
[color="#000080"]KUL-towe faKULtety czyli (s)[color="#FF0000"]CENA[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color]:

###### prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli[color="#FF0000"] JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

A co na ten fakt [color="#FF0000"]Uniwerystet Pod Wezwaniem MARYI SKŁODOWSKIEJ - KURII[/color] będący faKULtetem Kur...iewnego Błgosławieństwa [color="#FF0000"]posiadający też [/color]fa[color="#FF0000"]KUL[/color]tet [color="#FF0000"]AUTYSTYCZNY[/color] (al. Kraśnicka)?.[color="#FF0000"] MOGĄ INO ODTAWIAĆ SZOPKĘ I MISTERIA[/color]..., a może tak[color="#FF0000"] pier[/color]...dyknąć[color="#FF0000"] SZOPKĘ lub MISTERIUM na Pl. Litewskim[/color]? [color="#FF0000"]Brat Andrzej [/color]na stanowisku Rektora [color="#FF0000"]zawarł Związek Partnerski z B[/color](L)[color="#FF0000"]OGIEM i jak walnął Godzinki Rektorskie [/color]w oKULicy [color="#FF0000"]Szopki[/color] (XII.2011)[color="#FF0000"] tak też powinien z Braćmi i Siostrami Odprawić KUL[/color]ejne[color="#FF0000"] Godzinki i zrobić wolny cały WIELKI TYDZIEŃ[/color] - nie na darmo też[color="#FF0000"] upstrzyli Flagami Biało - Nebeskimi pomnik[/color] Marii Curie - Skłodowskiej zapowiadając [color="#FF0000"]wyniesienie Jej na Ołtarze [/color]jako [color="#FF0000"]MARYJĘ SKŁODWSKĄ - KURIĘ[/color]!
Jak widać[color="#FF0000"] Brat Andrzej jest Bogumiły [/color]i nie da się wykluczyć, że [color="#FF0000"]jak odezwie się budzik [/color]po nocnym czuwaniu, to będzie [color="#FF0000"]Brat BOGUMIŁ[/color]...

W imię czego ludzie robią z siebie takich idiotów? - [color="#FF0000"]Chyba jedynie "W Imię Ojca I Syna, I Ducha ŚW. [/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]###### [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. [/color]
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: ######)[/color]
[color="#000080"]KUL-towe faKULtety czyli (s)[color="#FF0000"]CENA[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color]:

###### prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli[color="#FF0000"] JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei ... rozwiń
Avatar
Hubertus / 5 kwietnia 2012 o 10:28
0
Myślałem, że może chodzi o jakiegoś dobrego polskiego architekta jak Robert Konieczny, albo pracownię JEMS albo ostatecznie APA Kuryłowicz a to jakiś architekt od adaptacji Kauflandów, Tesco i sieci Netto, wiadomo ESK 2016 http://pa-nova.com.pl/realizacje.html
Avatar
TAKAPRAWDA / 5 kwietnia 2012 o 12:13
0
DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYMI PROJEKTAMI BO TO JUŻ DAWNO TEMU PRZESZŁO LUDZKIE POJĘCIE I DAWNO TEMU ZACZĘŁO SIĘ TO ROBIĆ ŻENUJĄCE. CO ROKU PROJEKTY, CO ROKU KONKURSY I TAK OD X LAT. JAK CZYTAM O PROJEKCIE NA PLAC LITEWSKI ALBO ZNOWU NA PKS TO MI SIĘ ROBI NIEDOBRZE.
Avatar
matka Boża / 5 kwietnia 2012 o 10:53
0
[color="#000080"]KUL-towe faKULtety czyli (s)[color="#FF0000"]CENA[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color] - SUPLEMENT:

K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli[color="#FF0000"] JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

A co na ten fakt [color="#FF0000"]Uniwerystet Pod Wezwaniem MARYI SKŁODOWSKIEJ - KURII[/color] będący faKULtetem Kur...iewnego Błgosławieństwa [color="#FF0000"]posiadający też [/color]fa[color="#FF0000"]KUL[/color]tet [color="#FF0000"]AUTYSTYCZNY[/color] (al. Kraśnicka)?.[color="#FF0000"] MOGĄ INO ODTAWIAĆ SZOPKĘ I MISTERIA[/color]..., a może tak[color="#FF0000"] pier[/color]...dyknąć[color="#FF0000"] SZOPKĘ lub MISTERIUM na Pl. Litewskim[/color]? [color="#FF0000"]Brat Andrzej [/color]na stanowisku Rektora [color="#FF0000"]zawarł Związek Partnerski z B[/color](L)[color="#FF0000"]OGIEM i jak walnął Godzinki Rektorskie [/color]w oKULicy [color="#FF0000"]Szopki[/color] (XII.2011)[color="#FF0000"] tak też powinien z Braćmi i Siostrami Odprawić KUL[/color]ejne[color="#FF0000"] Godzinki i zrobić wolny cały WIELKI TYDZIEŃ[/color] - nie na darmo też[color="#FF0000"] upstrzyli Flagami Biało - Nebeskimi pomnik[/color] Marii Curie - Skłodowskiej zapowiadając [color="#FF0000"]wyniesienie Jej na Ołtarze [/color]jako [color="#FF0000"]MARYJĘ SKŁODWSKĄ - KURIĘ[/color]!
Jak widać[color="#FF0000"] Brat Andrzej jest Bogumiły [/color]i nie da się wykluczyć, że [color="#FF0000"]jak odezwie się budzik [/color]po nocnym czuwaniu, to będzie [color="#FF0000"]Brat BOGUMIŁ[/color]..., a [color="#FF0000"]NACZELNY(a) „D.W." to BOGUSŁAW lub BOGUSŁAWA[/color]!

W imię czego ludzie robią z siebie takich idiotów? - [color="#FF0000"]Chyba jedynie "W Imię Ojca I Syna, I Ducha ŚW. [/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. [/color]
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO:K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. )[/color]
[color="#000080"]KUL-towe faKULtety czyli (s)[color="#FF0000"]CENA[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color] - SUPLEMENT:

K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli[color="#FF0000"] JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle ... rozwiń
Avatar
matka Boska / 5 kwietnia 2012 o 10:46
0
[color="#000080"]KUL-towe faKULtety czyli (s)[color="#FF0000"]CENA[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color]:

###### prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli[color="#FF0000"] JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!

A co na ten fakt [color="#FF0000"]Uniwerystet Pod Wezwaniem MARYI SKŁODOWSKIEJ - KURII[/color] będący faKULtetem Kur...iewnego Błgosławieństwa [color="#FF0000"]posiadający też [/color]fa[color="#FF0000"]KUL[/color]tet [color="#FF0000"]AUTYSTYCZNY[/color] (al. Kraśnicka)?.[color="#FF0000"] MOGĄ INO ODTAWIAĆ SZOPKĘ I MISTERIA[/color]..., a może tak[color="#FF0000"] pier[/color]...dyknąć[color="#FF0000"] SZOPKĘ lub MISTERIUM na Pl. Litewskim[/color]? [color="#FF0000"]Brat Andrzej [/color]na stanowisku Rektora [color="#FF0000"]zawarł Związek Partnerski z B[/color](L)[color="#FF0000"]OGIEM i jak walnął Godzinki Rektorskie [/color]w oKULicy [color="#FF0000"]Szopki[/color] (XII.2011)[color="#FF0000"] tak też powinien z Braćmi i Siostrami Odprawić KUL[/color]ejne[color="#FF0000"] Godzinki i zrobić wolny cały WIELKI TYDZIEŃ[/color] - nie na darmo też[color="#FF0000"] upstrzyli Flagami Biało - Nebeskimi pomnik[/color] Marii Curie - Skłodowskiej zapowiadając [color="#FF0000"]wyniesienie Jej na Ołtarze [/color]jako [color="#FF0000"]MARYJĘ SKŁODWSKĄ - KURIĘ[/color]!
Jak widać[color="#FF0000"] Brat Andrzej jest Bogumiły [/color]i nie da się wykluczyć, że [color="#FF0000"]jak odezwie się budzik [/color]po nocnym czuwaniu, to będzie [color="#FF0000"]Brat BOGUMIŁ[/color]...

W imię czego ludzie robią z siebie takich idiotów? - [color="#FF0000"]Chyba jedynie "W Imię Ojca I Syna, I Ducha ŚW. [/color]...

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]###### [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni!

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. [/color]
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: ######)[/color]
[color="#000080"]KUL-towe faKULtety czyli (s)[color="#FF0000"]CENA[/color] (z)[color="#FF0000"]BAWIENIA[/color]:

###### prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli[color="#FF0000"] JAK MOŻNA [/color](z)[color="#FF0000"]BAWIĆ ŚWIAT [/color]nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei ... rozwiń
Avatar
Hubertus / 5 kwietnia 2012 o 10:28
0
Myślałem, że może chodzi o jakiegoś dobrego polskiego architekta jak Robert Konieczny, albo pracownię JEMS albo ostatecznie APA Kuryłowicz a to jakiś architekt od adaptacji Kauflandów, Tesco i sieci Netto, wiadomo ESK 2016 http://pa-nova.com.pl/realizacje.html
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 17 14

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 43 1

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 76 14

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 30 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 64 101

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!