Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2019 r.
16:33

Sąd nie zgodził się na areszt dla Zbigniewa Stonogi. Musi wpłacić ogromne poręczenie

305 37 A A

Sąd nie zgodził się na aresztowanie Zbigniewa Stonogi – znanego przedsiębiorcy i gwiazdy Internetu. Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów, dotyczących wyłudzeń. Miał zdefraudować pieniądze, wpłacane na rzecz fundacji dobroczynnej swojego imienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Śledztwo w sprawie Zbigniewa Stonogi prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie. Prokurator wnioskował o areszt, motywując to zagrożeniem wysoką karą i obawą matactwa. Sąd jednak tylko częściowo podzielił argumenty śledczych. Uznał, że Zbigniew Stonoga może wyjść na wolność po wpłaceniu pół miliona złotych poręczenia majątkowego. Będzie również pod dozorem policji.

- Zebrane w sprawie dowody wskazują na wysokie prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwa. Chodzi o brak transparentności przepływów finansowych. Zasadnym jest więc zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania.

Cel ten zostanie jednak osiągnięty także poprzez działanie środków wolnościowych. Izolacja podejrzanego nie jest niezbędna – uzasadniała postanowienie sędzia Aleksandra Machel - Dzik, z Sądu Rejonowego Lublin-Zachód.

Zaznaczyła, że prokuratura bada sprawę od 2016r. i do tej pory Zbigniew Stonoga nie dopuścił się matactwa.

- Bardzo odważna pani sędzia. Ja na jej miejscu zastosowałbym areszt, bo nie wiem, czy nie skazała się na niebyt w stanie sędziowskim – komentował rozstrzygnięcie Zbigniew Stonoga. – Pamiętajmy, że dopiero sąd rozpatrujący sprawę merytorycznie będzie mógł się wypowiedzieć, czy zebrany materiał dowodowy wystarczy by mnie skazać.

Już w grudniu 2017r. prokuratura w Radomiu prawomocnie umorzyła tę sprawę. Ponowne jej podjęcie przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie, na polecenie Zbigniewa Ziobro, uważam za niedopuszczalne.

Stonoga dodaje, że zarzuty pod jego adresem to „nieporozumienie”. Przedsiębiorcę zatrzymano w poniedziałek. Postawiono mu siedem zarzutów, dotyczących przede wszystkim prania brudnych pieniędzy oraz nielegalnego organizowania gier hazadrowych. Najpoważniejszy zarzut dotyczy fundacji charytatywnej, imienia Zbigniewa Stonogi. Z ustaleń prokuratury wynika, że pod płaszczykiem działalności dobroczynnej, mężczyzna prowadził nielegalne interesy. Według śledczych, przedsiębiorca w porozumieniu ze swoimi wspólnikami: Kamilem C. i Edwardem Sz., przywłaszczył sobie 927 tys. zł z ponad 953 tys. zł wpłaconych przez darczyńców.

Śledztwo wykazało, że pieniądze z fundacji trafiły na rachunek warszawskiej firmy. Zbigniew Stonoga miał nieformalną kontrolę nad spółką. Z jej rachunku, fundusze przelewano na kolejne konta, którymi zarządzał Zbigniew Stonoga. Według prokuratury, przedsiębiorca uczynił sobie z tego stałe źródło dochodu. Miał w ten sposób przywłaszczyć przynajmniej 607 tys. zł.

To nie jedyne zarzuty wobec Zbigniewa Stonoga. Śledczy przyjrzeli się również rzekomo nielegalnym loteriom samochodowym, które organizował. Zgromadzone w ten sposób pieniądze miały trafiać na cele dobroczynne. Z ustaleń śledczych wynika, że fundacja Zbigniewa Stonogi kupowała samochody z komisu, który należał do przedsiębiorcy.

Auta warte setki tysięcy złotych trafiały na loterię. By wygrać samochód, teoretycznie wystarczył los za 200 zł. Pod warunkiem jednak, że takich wpłat, w wyznaczonym czasie będzie parę tysięcy. Zbigniew S. ma odpowiadać nie tylko za nielegalne organizowanie loterii.

- Zarzuca mi się, że zamiast pójść do salonu mercedesa w Warszawie kupiłem samochód od własnej spółki. Nie widzę w tym nic złego, skoro kupiłem go w granicach wartości rynkowej – komentuje Stonoga.

- Akta sprawy liczą 25 tomów, a pani sędzia otrzymała je wczoraj o godzinie 22:00. Miała kilka godzin, by się z nimi zapoznać. W tym zakresie wysokie prawdopodobieństwo popełnienia czynów nie znaczy, ze zostały one popełnione. Pan Stonoga będzie składał dodatkowe wyjaśnienia, żeby nie było wątpliwości, że do żadnego przywłaszczenia pieniędzy nie doszło – zapewnia Michał Wąż, pełnomocnik Zbigniewa Stonogi.

O Zbigniewie Stonodze zrobiło się głośno w 2012r. Przedsiębiorca prowadził wówczas salon samochodowy w Zamościu. Wywiesił na budynku baner z wulgarnym napisem: "Wypier...ł nas Urząd Skarbowy W-Wa Targówek na kwotę 1 900 000 złotych. Dziękujemy ci, zas**ny fiskusie".

Zbigniew Stonoga od blisko 20 lat jest znany wymiarowi sprawiedliwości. Ciąży na nim szereg wyroków i oskarżeń, dotyczących oszustw. Obecnie, odpowiada przed sądem za wyprowadzenie 40 mln zł z krakowskiej spółki Viamot. Przed laty Zbigniew Stonoga był asystentem posłanki Samoobrony Wandy Łyżwińskiej i doradcą Andrzeja Leppera.

Bez powodzenia startował w wyborach do parlamentu w 2015r. Wtedy też na swojej stronie internetowej opublikował akta tzw. afery podsłuchowej, czyli nagrania rozmów prowadzonych w restauracji przez najważniejszych polityków PO. Przestępstwa zarzucane przedsiębiorcy przez lubelską prokuraturę zagrożona są karą do 15 lat więzienia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Apu / 18 grudnia 2019 r. o 16:48
+13
Piotrusiowi 30 a Zbyszkowi 500 a cały czas kręcimy się wokół miliona. Sprawiedliwość po polsku. A jak by Zbyszek wynajął Romka to by może i taniej było?
Avatar
Tomasza KOMENDĘ pamietamy / 18 grudnia 2019 r. o 19:43
+12
... za kradzież cukerka za 40 groszy daja 3 miechy paki.
Avatar
Dragunov / 18 grudnia 2019 r. o 22:38
+10
wolne sądy, wolny Stonoga !
Avatar
Murem za zbychem / 18 grudnia 2019 r. o 16:46
+9
Zbychu jesteśmy z Tobą!!! Pisowkie ***!!!!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 16:44
+8
równi i równiejsi ***s://***dorzeczy.pl/kraj/117715/zjadl-cukierek-w-sklepie-zostal-skazany-na-prace-spoleczne-przypomina-to-bareje.html
Avatar
NADZWYCZAJNA KASTA / 18 grudnia 2019 r. o 21:03
+6
DURCZOK też na luzie sobie P0myka - wolne i wesołe sądy ;)
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 23:49
+4
Pisowskie kur....!!!!!!
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 18:26
+4
Nie daj sie Zbychu
Avatar
Henio / 19 grudnia 2019 r. o 12:18
+3
Nie można sprawować władzy w żadnym państwie gdzie sąd stawia się  ponad konstytucją.
 Zdecydowanie bardziej chce się sprawować władzę w państwie, gdzie rządzący stawiają się ponad Konstytucją.
Avatar
jan / 18 grudnia 2019 r. o 22:32
+3
a niepełnosprawny za wzięcie batonika siedzi
Avatar
Gość / 8 stycznia 2020 r. o 09:45
+1
prlowskiej kasty ostatnie popodrygi
Avatar
Zalew / 30 grudnia 2019 r. o 19:08
-1
Ale już o wszystkich uniewinniających prawomocnych wyrokach nikt nie napisal, takie dziennikarstwo pisowskie
Avatar
stary garus / 26 grudnia 2019 r. o 18:55
-1
NIC MU NIE ZROBIĄ.Za dużo wie .Chyba że popełni w pudle samobójstwo wieszając się w monitorowanej celi na skarpetkach których zapomniano zabrać do depozytu.
Avatar
jsvrufirk jsys / 19 grudnia 2019 r. o 12:34
0
Gdyby sąd nie zgodził się na areszt to chyba Pan S. nie musiałby wpłacać kaucji ???? Nie tak jest ???
Avatar
Henio / 19 grudnia 2019 r. o 12:18
+3
Nie można sprawować władzy w żadnym państwie gdzie sąd stawia się  ponad konstytucją.
 Zdecydowanie bardziej chce się sprawować władzę w państwie, gdzie rządzący stawiają się ponad Konstytucją.
Avatar
MIKI / 19 grudnia 2019 r. o 09:32
0
TAK ORZEKAJĄ PEERELOWSCY DO DZIŚ PANUJĄCY SĘDZIOWIE...
Avatar
Gość / 18 grudnia 2019 r. o 23:49
+4
Pisowskie kur....!!!!!!
Avatar
Dragunov / 18 grudnia 2019 r. o 22:38
+10
wolne sądy, wolny Stonoga !
Avatar
jan / 18 grudnia 2019 r. o 22:32
+3
a niepełnosprawny za wzięcie batonika siedzi
Avatar
adm / 18 grudnia 2019 r. o 22:07
-5
Warto posłuchać co o tej akcji prokuratury sądzi Stonoga: ***s://***facebook.com/zbigniewstonoga.ilovezuckerberg/videos/2243862589249757/
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skąd się wzięły nowe zachorowania w Lublinie i okolicach? Niepokojące ognisko w powiecie lubelskim
film

Skąd się wzięły nowe zachorowania w Lublinie i okolicach? Niepokojące ognisko w powiecie lubelskim

Tylko dzisiaj w Lubelskiem zanotowano 22 nowe przypadki zakażeń koronawirusem, a władze obawiają się, że może gwałtownie ich przybyć.

Raport o zachorowaniach w Polsce [27 maja, godz. 17.30]

Raport o zachorowaniach w Polsce [27 maja, godz. 17.30]

O 170 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Na Covid-19 zmarły trzy osoby.

Jest decyzja radnych w sprawie kraśnickiej porodówki. Zaważył jeden głos

Jest decyzja radnych w sprawie kraśnickiej porodówki. Zaważył jeden głos

Były prośby m.in. ze strony położnych. Były pytania i wątpliwości wysuwane przez opozycyjnych radnych. Były też twarde dane – przedstawione przez władze powiatu i dyrekcję szpitala. Ostatecznie w głosowaniu Rada Powiatu w Kraśniku podjęła decyzję o likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego.

Tak szkoły w woj. lubelskim walczą o uczniów

Tak szkoły w woj. lubelskim walczą o uczniów

Epidemia koronarowirusa sprawiła, że ósmoklasiści nie mogą odwiedzać szkół ponadpodstawowych żeby sprawdzić, czy chcieliby się w nich uczyć. Decyzja zostanie podjęta wyłącznie w oparciu o informacje znalezione w internecie. Nic dziwnego, że wszystkie szkoły prezentują się tam na skalę znacznie większą niż dotychczas.

Dwóch kandydatów na rektora KUL. Głosowanie w największej auli uniwersytetu

Dwóch kandydatów na rektora KUL. Głosowanie w największej auli uniwersytetu

Ks. prof. Krzysztof Góźdź oraz ks. Prof. Mirosław Kalinowski będą ubiegali się o stanowisko rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wybory na tej uczelni odbędą się 18 czerwca w największej auli uniwersytetu.

Toksyczne śmieci lubelskich deweloperów zakopywali w polu pod Lubartowem

Toksyczne śmieci lubelskich deweloperów zakopywali w polu pod Lubartowem

Kryminalni z Lublina zatrzymali 44-latka, podejrzanego o nielegalne składowanie toksycznych odpadów w kopalniach piachu niedaleko Lubartowa. To kolejna odsłona śledztwa w tej sprawie. W ubiegłym roku oskarżono przedsiębiorcę, który miał organizować cały proceder.

Takim rzęchem wozili pasażerów z Lublina do Lubartowa

Takim rzęchem wozili pasażerów z Lublina do Lubartowa

Auto miało uszkodzone mocowanie przedniego amortyzatora, a korozja sprawiła, że brakowało elementów ramy nośnej – stwierdził patrol lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Zamkną fragment Nałęczowskiej. Cały ruch trafi na objazd

Zamkną fragment Nałęczowskiej. Cały ruch trafi na objazd

W piątek i sobotę zamknięty dla samochodów będzie remontowany 700-metrowy odcinek ul. Nałęczowskiej. Zmienionymi trasami będą kursować autobusy komunikacji miejskiej. W kolejnym etapie prac wprowadzony zostanie tu ruch wahadłowy, później ulica zostanie ponownie zamknięta, ale tylko na jeden dzień

Wojciech Chmielarz, „Wyrwa”

Wojciech Chmielarz, „Wyrwa”

Tytułowa wyrwa to pustka, dotkliwy brak. To coś, czego nic nie zmieni i nikt nie wypełni. To opowieść o stracie i poszukiwaniu. O tajemnicy i drodze do prawdy, która ma wiele odsłon.

Jest nowy wicewojewoda lubelski. To były wojskowy i starosta

Jest nowy wicewojewoda lubelski. To były wojskowy i starosta

Wojewoda lubelski Lech Sprawka ma kolejnego zastępcę. Dziś na stanowisko II wicewojewody został powołany Bolesław Gzik

Tak remontują dach, że po deszczu lokatorzy bloku na LSM mają zalane mieszkania
ALARM 24
galeria

Tak remontują dach, że po deszczu lokatorzy bloku na LSM mają zalane mieszkania

Opady deszczu dały się we znaki mieszkańcom bloku przy ul. Balladyny 12 w Lublinie. Zalane zostały ściany oraz podłogi. Lokatorzy podejrzewają, że to przez zaczęty w piątek remont bloku.

Trwa budowa świetlicy wiejskiej w Szarowoli. Wiemy, co się w niej znajdzie

Trwa budowa świetlicy wiejskiej w Szarowoli. Wiemy, co się w niej znajdzie

Ściany już stoją, a na więźbie dachowej wkrótce pojawi się pokrycie. Trwa budowa świetlicy wiejskiej, która spełniać będzie bardzo wiele zadań.

Uciekali z narkotykami. Poważne zarzuty dla lubelskich pseudokibiców
galeria
film

Uciekali z narkotykami. Poważne zarzuty dla lubelskich pseudokibiców

Nawet 12 lat więzienia grozi dwóm młodym mężczyznom, którzy uciekali przed policjantami. Zostali zatrzymani po tym, jak rozbili swoje auto na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Jana Pawła II w Lublinie. W samochodzie wieźli 3 kg marihuany.

Pijany kierowca potrącił dwóch chłopców i uciekł. Daleko nie zajechał
film

Pijany kierowca potrącił dwóch chłopców i uciekł. Daleko nie zajechał

60-latek potrącił samochodem dwoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Bimbrownia w domu mieszkanki Radzynia Podlaskiego

Bimbrownia w domu mieszkanki Radzynia Podlaskiego

Radzyńscy kryminalni weszli wczoraj na posesję w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.