Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2019 r.
21:10

Bloki na górkach czechowskich? Wojewoda nie unieważni uchwały zatwierdzającej studium

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
99 157 A A

Wojewoda nie unieważni uchwały Rady Miasta zatwierdzającej studium przestrzenne, które pozwala m.in. budować bloki na górkach czechowskich. Jego prawnicy nie stwierdzili, by samorząd naruszył przepisy, co pozwalałoby im podważyć legalność studium określającego przeznaczenie poszczególnych części miasta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Co to oznacza dla mieszkańców? Dla jednych będzie to powód do radości, szczególnie dla tych, którzy przez lata prosili o umożliwienie im budowy domów na przekazywanych z pokolenia na pokolenie działkach będących gruntami rolnymi bez prawa zabudowy. Dotyczy to sporych połaci ziemi na terenie dzielnic Głusk, Zemborzyce czy Szerokie. Nowe studium zmienia przeznaczenie tych gruntów, zgodnie z wolą ich właścicieli.

Nie do śmiechu jest za to przeciwnikom zabudowy, nawet częściowej, górek czechowskich, dawnego poligonu wojskowego na północy miasta. Teren jest własnością prywatnej spółki deweloperskiej TBV Investment, która chce tu budować bloki mieszkalne, na co stare studium nie pozwalało. Nowe, po myśli TBV, wyznacza tutaj trzy strefy zabudowy wielorodzinnej i jedną strefę usługowej, które łącznie mają zająć niecałe 30 proc. dawnego poligonu.

Przeciwnicy blokowisk na górkach liczyli na to, że studium zostanie unieważnione przez wojewodę. Może on to zrobić w ciągu 30 dni od otrzymania z Ratusza uchwały, ale tylko w przypadku, gdy uchwała narusza prawo, albo została zatwierdzona wbrew procedurze. Takich błędów dopatrywali się autorzy kilku apeli o stwierdzenie nieważności studium. Starali się udowodnić, że podczas posiedzenia Rady Miasta doszło do błędu proceduralnego, przekonywali również, że studium jest niezgodne z międzynarodowym prawem ochrony środowiska.

Wojewoda, jak dowiadujemy się nieoficjalnie, nie znalazł takich podstaw do stwierdzenia nieważności studium. Jego prawnicy nie doszukali się błędów ani w uchwale, ani w przebiegu obrad, ani w sposobie ich zwołania (studium uchwalono na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Miasta). Dlatego nie będzie rozstrzygnięcia nadzorczego stwierdzającego choćby częściową niezgodność z prawem miejskiej uchwały o nowym studium przestrzennym.

– Cieszę się, bo studium jest potrzebne całemu miastu i jego mieszkańcom. To też potwierdza dobrą i ciężką pracę, którą wykonali nasi planiści i prawnicy – mówi prezydent Krzysztof Żuk proszony przez nas o komentarz do naszych nieoficjalnych ustaleń, że studium nie będzie podważane przez wojewodę.

Oficjalnie urząd jeszcze tego nie potwierdza. – Analizujemy odpowiedzi przesłane przez Urząd Miasta, na decyzję mamy czas do 5 sierpnia – mówi Marek Wieczerzak, rzecznik wojewody.

Jeżeli rzeczywiście nie będzie rozstrzygnięcia, to podjęta 1 lipca uchwała nie straci mocy prawnej, ale wciąż będzie mogła być zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Prawo do złożenia skargi ma każdy, kto udowodni, że studium narusza jego interes.

– Niewykluczone, że takie skargi będą – stwierdza Magdalena Długosz z Lubelskiego Ruchu Miejskiego, który sprzeciwiał się zgodzie na blokowiska na górkach.

Jego działacze mają wywiesić na ulicach (pieniądze na ten cel zebrał w internecie) billboardy z nazwiskami 17 radnych, którzy zagłosowali za uchwaleniem studium. Nie wiadomo jednak, czy Lubelski Ruch Miejski ostatecznie zdecyduje się złożyć, co sugerował wcześniej, wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydenta Lublina. – Musimy jeszcze raz przeanalizować tę sytuację – zastrzega Długosz.

Ratusz przekonuje, że nowe studium jest korzystne dla miasta, m.in. ze względu na wyznaczenie nowych terenów zabudowy mieszkaniowej w miejscach rezerwowanych dotąd pod działalność gospodarczą, np. w rejonie ul. Choiny, Związkowej i Łęczyńskiej. Chwali się też przeznaczeniem na sport i rekreację terenów pokolejowych przy Rataja, wskazaniem nowych parków i chronionych prawnie zespołów przyrodniczo-krajobrazowych, zapewnieniem terenów pod rozwój uczelni, a także ochroną istniejących ogrodów działkowych i wyznaczeniem 100 ha miejsca na nowe ogrody.

e-Wydanie

Komentarze 157

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 21:57
+30
Kolejne zdjęcie Górek i po raz kolejny nie widać na nim żywej duszy. Gdzie są te tłumy mieszkańców, którzy tam rzekomo przychodzą, według grupki eko-terrorystów z Czechowa?
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 21:51
+29
trolle z Czechowa kiedy wam się znudzi klepanie w kółko tych samych komentarzy? ja rozumiem, że nowe bloki zasłonią wam widoki z okien, ale bez przesady żeby tak spamować, w końcu pod zabudowę poświęcono niewielki skrawek górek a na 75% powierzchni powstanie park naturalistyczny
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 21:59
+28
A wy znowu o blokach w tytule? Bloki zajmą tylko 20%, 80% to będzie naturalistyczny park!
Avatar
stop krzykaczom / 30 lipca 2019 o 21:56
+28
i to jest właściwa decyzja wojewody
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy / 30 lipca 2019 o 21:51
+28
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 21:59
+27
a co na to pisowskie trolle?
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 21:49
+27
Skoro PIS i PO popiera zabudowe górek to kto jest przeciw? Zostają chyba tylko tęczowi?
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 21:12
+27
kurde.... dawno nic nie było...
Avatar
Gość / 30 lipca 2019 o 22:00
+25
I bardzo dobrze!
Avatar
Stanisław / 30 lipca 2019 o 21:53
+23
Chwała Bogu!
Avatar
Jarek Polske zbaw / 24 sierpnia 2019 o 22:10
0
Chwała Bogu!
 Chwałą Bogu i wojewodzie, przynajmniej raz sie do czegos przydał tłuk pisowski.
Avatar
ha ha ha ha / 24 sierpnia 2019 o 22:07
0
kolejna porażka obronców górek
 100/100
Avatar
wujek / 24 sierpnia 2019 o 22:01
0
Pytanie kto i ile na tym zyskał. Bo nie wierzę, że mieszkańcy.
 Mamba ty niewierzący a co na to papież i nasz wojewoda wspanialy?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 21:56
0
Pisowskie bękarty i pseudo ekologiczne janusze szcekaja - karawana jedzie dalej :)))
Avatar
PO - PIS / 1 sierpnia 2019 o 07:41
+1
Lubelski układ PO - PIS kwitnie! Podobno szef regionu Pis - Michałkiewicz nie pozwolił wojewodzie zaskarżyć studium!
Avatar
Wojewodo przemyśl to / 31 lipca 2019 o 21:16
0
Wojewoda nie stwierdzi nieważności to straci mnóstwo głosów, co najmniej trzydzieści parę tysięcy . A swoją drogą to czy Wojewoda nie ma własnego rozumu i musi polegać nie opinii nie wiadomo jakich prawników.
Avatar
Już nie z Lublina / 31 lipca 2019 o 19:58
+2
Po co Lublinianom miejsce pod bloki na Górkach skoro dookoła ich pełno? I bloków, i miejsca.
Avatar
Troll jaskiniowy / 31 lipca 2019 o 19:56
0
Trolle są norweskie, nie pisowskie
Avatar
Karolek / 31 lipca 2019 o 14:28
+11
Lublin i Palermo. Widzę duże podobieństwo. Chodzi oczywiście o temperaturę.,Mam nadzieję, że nikt sobie czegoś innego nie pomyślał.
Avatar
koń sylium / 31 lipca 2019 o 13:56
+5
URZĘDNIK ZMIAŻDŻONY WYROKIEM NSA - NIE RESPEKTUJĄCY WYNIKÓW REFERENDUM - KIEDY DYMISJA?
Manię prześladowczą się leczy. Potrzebny psychiatra.
Odkąd krzewienie wiedzy jest kwalifikowane jako schorzenie? Kolportowanie tego typu informacji jest przywilejem ludzi wolnych, a po przypadku Krystiana Brolla już chyba nikt nie odważy się użyć psychiatrów do zamknięcia ust ludziom, którzy są odporni genetycznie na wszelkie przejawy korupcji.
Zobacz wszystkie komentarze 157

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR 0 0

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się na obwodnicy Lubartowa. Droga krajowa nr 19 jest zablokowana

RMF: Ksiądz Walerian S. z Lublina stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

RMF: Ksiądz Walerian S. z Lublina stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski 1 2

Ks. prof. Walerian S. z Lublina, były wykładowca KUL, stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - podaje RMF FM.

 Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 0 0

Podział punktów w spotkaniu w Krasnymstawie. Ruch Izbica rozbił Orła Srebrzyszcze 5:0

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia]
galeria

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia] 19 13

99,5 miliona złotych będzie kosztować budżet państwa remont czterech wojskowych sokołów. W poniedziałek w PZL Świdnik podpisano kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia Wojska Polskiego na realizacje tego zlecenia.

Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego. Jakie ma plany?

Nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego. Jakie ma plany? 0 0

- Zamek w Janowcu jest w coraz gorszym stanie, m.in. odpadają fragmenty korony murów, trzeba to zabezpieczyć. W tym roku raczej nam się nie uda, ale w przyszłym chciałbym rozpocząć te prace - mówi Piotr Kondraciuk, nowy dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym

IKEA. To już koniec hot dogów za 1 zł

IKEA. To już koniec hot dogów za 1 zł 22 5

Można powiedzieć, że hot dog za złotówkę to kultowa pozycja w bistro IKEA. Po 22 latach przyszedł czas na podwyżkę ceny za bułkę z parówką.

Prawdziwy skarb w Zawieprzycach. Co się stało z łupami z wyprawy wiedeńskiej?

Prawdziwy skarb w Zawieprzycach. Co się stało z łupami z wyprawy wiedeńskiej? 0 1

Atanazy Miączyński solidnie przygotował się do wyprawy wiedeńskiej. Jako jeden z najbliższych ludzi króla Jana III Sobieskiego nie pożałował grosza na zbrojnych. Pod Wiedeń wyruszył na czele pułku złożonego z trzech chorągwi pancernych: własnej i braci. Pod dowództwem miał też swój oddział dragonii. Z Wiednia wrócił z wielkimi łupami wojennymi. Czy turecki skarb ukrył w Zawieprzycach?

Świdnik: Przyjechał pijany na stację paliw, zajęli się nim strażacy

Świdnik: Przyjechał pijany na stację paliw, zajęli się nim strażacy 0 1

Blisko 3 promile alkoholu miał mężczyzna, który przyjechał samochodem na stację paliw przy ul. Piaseckiej w Świdniku.

Już tylko Bizon jest bez porażki. Grała bialska klasa okręgowa

Już tylko Bizon jest bez porażki. Grała bialska klasa okręgowa 0 1

Podział punktów w spotkaniu Unii Żabików z LKS Agrotex Milanów. W najciekawszym spotkaniu szóstej kolejki Bizon Jeleniec pokonał Lutnię Piszczac 2:1. Pierwszy raz w tym sezonie komplet punktów stracił Sokół Adamów

Samorząd wygrał  w sądzie z Polskim Związkiem Łowieckim. To pierwszy taki wyrok

Samorząd wygrał w sądzie z Polskim Związkiem Łowieckim. To pierwszy taki wyrok 4 1

Starosta bialski wygrał w sądzie z Polskim Związkiem Łowieckim. To precedensowy wyrok w skali kraju.

Zaczęło się od praktyk, a teraz będzie własny biznes. Pani Maria pomogła młodej fryzjerce

Zaczęło się od praktyk, a teraz będzie własny biznes. Pani Maria pomogła młodej fryzjerce 3 0

To historia współczesnego Kopciuszka. Sylwia od zawsze marzyła, żeby zostać fryzjerką. Wybrała odpowiednią szkołę. Na staż trafiła pod opiekuńcze skrzydła Marii. A potem nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Maria zmieniła się w dobrą wróżkę i pomogła młodej dziewczynie założyć własny salon. Sama zaś zeszła na plan dalszy - będzie u swojej byłej stażystki pracować wspomagając ją w trudnych początkach.

Duet żużlowców Speed Car Motoru Lublin wystąpił w drugim finale IMŚJ w Gustrow

Duet żużlowców Speed Car Motoru Lublin wystąpił w drugim finale IMŚJ w Gustrow 0 2

Rywalizacja w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów powoli zmierza ku końcowi. Druga z trzech rozstrzygających rund jest już za nami – na torze w niemieckim Gustrow najlepszy był Dominik Kubera. W zmaganiach wziął także udział duet ze Speed Car Motoru Lublin

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Bez nerwowych ruchów
galeria

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Bez nerwowych ruchów 0 2

ROZMOWA z Dariuszem Gawłem, prezesem AZS UMCS Lublin

Łęczna: Para wpadła w kościele. Przyłapał ich kościelny

Łęczna: Para wpadła w kościele. Przyłapał ich kościelny 6 8

W niedzielę łęczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o kradzieży pieniędzy z jednego z łęczyńskich kościołów.

Lublin: Ulica Nadstawna ma być równa

Lublin: Ulica Nadstawna ma być równa 0 3

Nie dłużej niż do 20 listopada powinien potrwać remont nawierzchni ul. Nadstawnej w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.