Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2016 r.
12:59

CBA donosi na władze lubelskiego lotniska. Chodzi o 800 tys. euro dla linii Carpatair

66 112 A A
Samolot rumuńskich linii Carpatair w Porcie Lotniczym Lublin
Samolot rumuńskich linii Carpatair w Porcie Lotniczym Lublin

Port Lotniczy Lublin stracił 800 tys. euro. Wszystko przez zaniedbania i nadużycia, jakich dopuścił się prezes spółki – przekonują agenci CBA. Prokuratura sprawdza teraz, czy w firmie rzeczywiście doszło do nieprawidłowości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Delegatura CBA w Lublinie zawiadomiła śledczych o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Portu Lotniczego Lublin S.A. W poniedziałek dokumenty w tej sprawie trafiły do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. To efekt kontroli, jaką Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadziło w spółce. Dotyczyła ona rozporządzania mieniem firmy w latach 2014 - 2016. Zawiadomienie dotyczy umowy zawartej w marcu 2014 r. przez PLL z rumuńskim przewoźnikiem Carpatair.

CBA wysuwa pod adresem prezesa portu dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy nieuregulowanych w terminie zobowiązań wobec Rumunów. Chodzi o ok. 4 tys. euro.

– Skutkowało to zatrzymaniem przez rumuńską spółkę aż 100 razy większej kwoty – czyli kaucji w wysokości 400 tys. euro. Taką zawarto umowę i znalazły się w niej zapisy umożliwiające takie właśnie działanie rumuńskiego przedsiębiorstwa – informuje wydział komunikacji społecznej CBA.

Badając współpracę portu lotniczego z Carpatair CBA ustaliło, że spółka PLL sfinansowała umowę promocyjną, wpłacając z własnego budżetu 400 tys. euro na konto rumuńskiej firmy.

– Zrobiła to, choć pieniądze na promocję powinny pochodzić wyłącznie od prywatnych partnerów handlowych PLL oraz sponsorów, takich jak centra SPA, touroperatorzy, itp. – promocja i reklama miała dotyczyć właśnie ich – zaznacza CBA.

– Podpisując umowę z Carpatair, prezes lotniska miał nadużyć swoich uprawnień – dodaje Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Według CBA, władze lubelskiego lotniska w praktyce finansowały promocję prywatnej firmy.

– Aktualnie zapoznajemy się z zawiadomieniem. Badamy, czy są podstawy do wszczęcia śledztwa – zastrzega prokurator Kępka.

Jeśli prezes PLL usłyszy zarzuty dotyczące nadużyć w spółce, będzie się musiał liczyć z karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Przedstawiciele portu lotniczego nie komentują sprawy. Jednocześnie CBA wniosło do Prokuratora Okręgowego w Lublinie o powierzenie całości postępowania lubelskim funkcjonariuszom biura.

Komentarze 112

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
straszne / 23 sierpnia 2016 o 09:56
+1
Doniósł na lotnisko kandydat na prezydenta, który przegrał wybory i teraz chce zniszczyć rozwój Lublina
Avatar
grzechu / 23 sierpnia 2016 o 09:39
+1
PIS PRZECIWKO LUBLINOWI???? Donosi na nasze lotnisko? Chcą ZNISZCZYĆ LUBLIN!!!!! a My na nich głosowaliśmy, ostatni RAZ
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 23:41
0
Cześć, Jestem dr Ben Peterson, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej? Potrzebuje pożyczki na konsolidacji zadłużenia, w tempie 2% kredytu budowlanego, nieruchomości, refinansowanie, osobiste, celach biznesowych lub nadzwyczajnej jakości? Czy jesteś biznesmenem lub kobiety, które myślą o rozszerzanie swego kredytowania oferowania działalności wszystkich typów. Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami za pośrednictwem (24hoursloanservices@gmail.com)
Avatar
gość / 31 sierpnia 2016 o 11:35
0
żuk nim jeździ do dnia dzisiejszego
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 15:23
0
Nadchodzi CELA + , czyli nowy program PIS dla towarzyszy rady z ZSl
Avatar
jaro k / 27 sierpnia 2016 o 11:44
0
To nie jest szczujnia, tylko fakty: 1. - afera SKOK kosztowała każdego dorosłego obywatela jak dotąd ponad 100 zł od łebka. Te 3,2 mld zł wypłacił BFG, rekompensując straty faktycznie jeszcze wyższe. Pieniądze SKOKów rozdrapano pierwotnie albo w wyniku gangsterskich przewałek (Wołomin) albo nieodzyskiwalnych kredytów. Szefem SKOKów był aktualny senator Bierecki, pełniący teraz obowiązki przewodniczącego senackiej Komisji Finansów !!!. [senator Grzegorz Bierecki zasiada w zarządach pięciu podmiotów oplatających SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bierecki, MP 59 Bierecki Sosnowski, SIN Bierecki oraz Fundacja Sanitas), a także w radach nadzorczych 15 kolejnych. Jego brat Jarosław jest w dwóch zarządach i dziewięciu radach] 2. - kilkudziesięciu członków kierownictwa PiS ma kredyty i lokaty w SKOKach. 3. - nowo powołanymi (w warunkach deliktu konstytucyjnego) sędziami TK są : - Lech Morawski, zaufany Biereckiego, m.in. szef pisma, finansowanego przez Społeczny Instytut Naukowy, którego szefem jest Bielecki. - mec. Piotr Pszczółkowski, zajmował się obroną Roberta G., kluczowej postaci w aferze SKOK Wołomin. - Henryk Cioch, uhonorowany najwyższą nagrodą SKOK-ów - Feniksem. Gazetka Kasy Stefczyka - "Czas Stefczyka" - pisała wówczas, że jest on "przyjacielem i konsultantem prawnym środowiska SKOK". 4. – rozpoczęła się wymiana członków Rady Polityki Pieniężnej, stojącej na straży stabilności złotówki. Do składu wybrano Grażynę Ancyparowicz, publicystkę m.in. TV Trwam i Radia Maryja. Zasiada w radzie naukowej Spółdzielczego Instytutu Naukowego, spółki powiązanej z systemem SKOK. 5. – w tym roku czeka nas jeszcze zmiana na stanowisku szefa NBP i NIK. Pytanie brzmi: jaka jest różnica między SKOKami a mafią ?
To nie jest szczujnia, tylko fakty: 1. - afera SKOK kosztowała każdego dorosłego obywatela jak dotąd ponad 100 zł od łebka. Te 3,2 mld zł wypłacił BFG, rekompensując straty faktycznie jeszcze wyższe. Pieniądze SKOKów rozdrapano pierwotnie albo w wyniku gangsterskich przewałek (Wołomin) albo nieodzyskiwalnych kredytów. Szefem SKOKów był aktualny senator Bierecki, pełniący teraz obowiązki przewodniczącego senackiej Komisji Finansów !!!. [senator Grzegorz Bierecki zasiada w zarządach pięciu podmiotów oplatających SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bi... rozwiń
Avatar
kacorek / 27 sierpnia 2016 o 11:43
0
To nie jest szczujnia, tylko fakty: 1. - afera SKOK kosztowała każdego dorosłego obywatela jak dotąd ponad 100 zł od łebka. Te 3,2 mld zł wypłacił BFG, rekompensując straty faktycznie jeszcze wyższe. Pieniądze SKOKów rozdrapano pierwotnie albo w wyniku gangsterskich przewałek (Wołomin) albo nieodzyskiwalnych kredytów. Szefem SKOKów był aktualny senator Bierecki, pełniący teraz obowiązki przewodniczącego senackiej Komisji Finansów !!!. [senator Grzegorz Bierecki zasiada w zarządach pięciu podmiotów oplatających SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bierecki, MP 59 Bierecki Sosnowski, SIN Bierecki oraz Fundacja Sanitas), a także w radach nadzorczych 15 kolejnych. Jego brat Jarosław jest w dwóch zarządach i dziewięciu radach] 2. - kilkudziesięciu członków kierownictwa PiS ma kredyty i lokaty w SKOKach. 3. - nowo powołanymi (w warunkach deliktu konstytucyjnego) sędziami TK są : - Lech Morawski, zaufany Biereckiego, m.in. szef pisma, finansowanego przez Społeczny Instytut Naukowy, którego szefem jest Bielecki. - mec. Piotr Pszczółkowski, zajmował się obroną Roberta G., kluczowej postaci w aferze SKOK Wołomin. - Henryk Cioch, uhonorowany najwyższą nagrodą SKOK-ów - Feniksem. Gazetka Kasy Stefczyka - "Czas Stefczyka" - pisała wówczas, że jest on "przyjacielem i konsultantem prawnym środowiska SKOK". 4. – rozpoczęła się wymiana członków Rady Polityki Pieniężnej, stojącej na straży stabilności złotówki. Do składu wybrano Grażynę Ancyparowicz, publicystkę m.in. TV Trwam i Radia Maryja. Zasiada w radzie naukowej Spółdzielczego Instytutu Naukowego, spółki powiązanej z systemem SKOK. 5. – w tym roku czeka nas jeszcze zmiana na stanowisku szefa NBP i NIK. Pytanie brzmi: jaka jest różnica między SKOKami a mafią ?
To nie jest szczujnia, tylko fakty: 1. - afera SKOK kosztowała każdego dorosłego obywatela jak dotąd ponad 100 zł od łebka. Te 3,2 mld zł wypłacił BFG, rekompensując straty faktycznie jeszcze wyższe. Pieniądze SKOKów rozdrapano pierwotnie albo w wyniku gangsterskich przewałek (Wołomin) albo nieodzyskiwalnych kredytów. Szefem SKOKów był aktualny senator Bierecki, pełniący teraz obowiązki przewodniczącego senackiej Komisji Finansów !!!. [senator Grzegorz Bierecki zasiada w zarządach pięciu podmiotów oplatających SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bi... rozwiń
Avatar
duduś / 27 sierpnia 2016 o 11:43
0
taki tekst skopiowałem i przekazuje dalej czy to jest prawda? jeśli tak to wszystko jest zrozumiałe, dlaczego tak broni upa i nacjonalizm ukraińców. mi wystarczyło parę zdjęć z babiego jaru pod kijowem i jestem przerażony, bo mam rodzinę, o którą się boje!!!”nie dla andrzeja dudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziadek andrzeja dudy, michajło duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej upa! agent żydowski andrzej duda chce zostać prezydentem polski! czy ty mu pozwolisz!? sylwetka mychajło dudy. ps. „hromenko” zdumiewa: – od 1937 członek oun – w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu roland; – w upa od 1943, najpierw jako instruktor w szkole podoficerskiej; – od czerwca 1944 organizator upa na pogórzu przemyskim i w bieszczadach; – od sierpnia 1945 mychajło d. dowodzi sotnią „udarnyky 3” należącą do 2 kurenia „udarnyky”; – 1947 sotnia mychajło duda. przebiła się z polski do amerykańskiej strefy okupacyjnej w niemczech; – w latach 1948-1949 członek misji upa; – 31.05.1950 dowódca 4-osobowej grupy zrzuconej na spadochronach na terytorium usrr; – kawaler nadanego pośmiertnie złotego krzyża zasługi bojowej i klasy; – według znawcy spraw ukraińskich prof.grzegorza motyki, mychajło duda to “najzdolniejszy dowódca upa”. no i dlaczego kandydat andrzej duda w swoim oficjalnym życiorysie chlubi się polskojęzycznym teściem, a zrezygnował z przedstawienia znacznych “zasług” dziadka i rodziców biologicznych!? oboje profesorowie: tata w senacie agh, mama dziekan agh. co się kampanii prezydenckiej przytrafiło na starcie, że tak mocne atuty nie zostały ujawnione? skoro dziadek był zbrodniarzem i nienawidził nas polaków, to czy mógł wychować ojca andrzeja dudy w duchu patriotyzmu i miłości do polski? nie, na pewno ojcu wpajał nienawiść do polaków! pan andrzej duda to agent żydowski, który przy pomocy żydomasonerii zmanipulował radio maryja, tadeusza rydzyka, tv trwam i miliony polaków. pan duda w swoim życiorysie zataił przynależność do unii wolności, lukratywnej partii żydowskiej w polsce, która przekształciła się w po a andrzej duda znalazł gniazdo w pis. odnalezione zostały podpisy dudy na listach obecności zebrań i pokwitowania składek na uw. andrzej duda, dnia 24 stycznia 2014r. (głosowanie nr. 15, posiedzenie 24) dopuścił się zdrady narodowej (podobnie jak cały pis), głosując przeciwko interesom polski i narodowi polskiemu, za nałożeniem na polskiego podatnika kosztów wypłaty emerytur dla 55 000 żydów, których rodziny rzekomo zostały poszkodowane w wyniku ii wojny światowej. czy pan duda nie wie, że na polskę w czasie ii wojny światowej napadli niemcy i żydzi niemieccy, zrównali polskę z ziemią i wymordowali ponad 6 mil. polaków? zadaniem posła dudy było dopominanie się o odszkodowania dla polaków od niemiec i od żydów, a nie odwrotnie. za tę zdradę andrzej duda zostanie postawiony do odpowiedzialności karnej przed trybunałem stanu" zwiń czytaj więcej na ***fakty.interia.pl/polska/news-wzroslo-poparcie-dla-prezydenta-i-rzadu-najnowszy-sondaz,nid,2259227#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
taki tekst skopiowałem i przekazuje dalej czy to jest prawda? jeśli tak to wszystko jest zrozumiałe, dlaczego tak broni upa i nacjonalizm ukraińców. mi wystarczyło parę zdjęć z babiego jaru pod kijowem i jestem przerażony, bo mam rodzinę, o którą się boje!!!”nie dla andrzeja dudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziadek andrzeja dudy, michajło duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej upa! agent żydowski andrzej duda chce zostać prezydentem polski! czy ty mu pozwolisz!? sylwetka mychajło dudy. ps. „hromenko” zdumiewa: – od 1937 człon... rozwiń
Avatar
kruk / 27 sierpnia 2016 o 11:40
0
to idol od świnty - inkwizyci - :a tu jest prawda....ludzie tak pisza !! Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy? Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nienawiść. Czas pokaże, że podobnie będzie z ich kolejnymi namiętnościami. Wiosna roku 1990. Kaczyńscy zacierają ręce na wieść o konflikcie między Mazowieckim a Wałęsą i zakładają partię rozłamu Solidarności, czyli Porozumienie Centrum. Tak naprawdę nie chodzi jednak o PC - ma ono stanowić przykrywkę przekrętu na miarę kradzieży księżyca. Prawdziwego.  Jarek i Lech zakładają oto Fundację Prasową Solidarność. Kogóż jeszcze widzimy w tej firmie? Jest arcybiskup Gocłowski, jest Maciej Zalewski (obecnie w więzieniu za pomoc Gąsiorowskiemu i Bagsikowi w ucieczce z Polski), a także Sławomir Siwek (milioner), Krzysztof Czabański (powiernik Kaczorów) i Maria Stolzman - później wiceminister rolnictwa, obecnie polityk Unii Wolności. Zarządza Fundacją Rolniczą. To taka firemka, która kieruje częścią interesów Kościoła na wsi. Fundacja Prasowa Solidarność z Kaczorami na czele, dysponując kapitałem założycielskim w kwocie - UWAGA! - 180 zł, nabywa `Express Wieczorny' - jeden z największych wówczas dzienników w Polsce o nakładzie przewyższającym nakład `Wyborczej' i `Życia Warszawy'.  Powiedzmy to jeszcze raz: dwaj braciszkowie dostają za 180 złotych (tak działo się wówczas, podczas podziału RSW) największą polską gazetę! I co z nią robią? Od razu mianują naczelnym Krzysztofa Czabańskiego - człeka bez reszty im oddanego. Jednak aby wydawać dziennik, trzeba po pierwsze - mieć o tym pojęcie, a po drugie (i najważniejsze) - należy posiadać jakąś kasę. Bracia nie mają ani jednego, ani drugiego. Ale od czego mamy służebną rolę państwa wobec grupy trzymającej władzę! Bank Przemysłowo-Handlowy (wówczas jeszcze własność RP) przekazuje Fundacji pieniądze (jako darowiznę!) w kwocie równej kosztom trzymiesięcznej pracy redakcji, prawie 2 mld starych zł. Ale to wszystko mało i mało. I tu właśnie ujawniają się nieodkryte dotąd talenty bliźniąt. Otóż wynajmują oni bankowi BPH budynek przy Alejach Jerozolimskich 125/127, pobierając czynsz... za 10 lat z góry! To są ogromne pieniądze. Dziś za taką kasę można by utworzyć nowy ogólnopolski dziennik. Żeby było jeszcze ciekawiej, Lech i Jarosław Kaczyńscy wynajęli tę nieruchomość i... wzięli za wynajem pieniądze, chociaż ona nigdy do nich nie należała.  Lecz i to wciąż za mało. Kolejna państwowa firma, która wysupłała darowiznę na rzecz Fundacji braciszków, to Budimex. Ten sam, który wybudował Licheń i miał Tuderka za szefa. Ile dał? Nie wiemy dokładnie ile, ale wiemy, że bardzo dużo. Czytelnik w tym momencie jest przekonany, iż Kaczory potężną kasę z pieniędzy podatników pakowały w `Express Wieczorny' - w jego rozwój. Nic bardziej mylnego. Forsa szła na finansowanie działalności PC oraz na wydawanie tygodnika `Polska Dzisiaj'. Ów tygodnik w ciągu dwóch lat trafił cztery razy do kiosków! Reszta kasy trafiała do `Tygodnika Centrum', Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich, `Tygodnika Solidarność' oraz `Ziemi Garwolińskiej' - pisemka o nakładzie 2000 sztuk. A dlaczego? A dlatego, że `Ziemią Garwolińską' zarządzał wówczas Marek Suski, zaufany braci, a dziś czołowy działacz i poseł Prawa i Sprawiedliwości. No i na to właśnie poszła cała forsa, a tu raptem zbliża się kampania wyborcza. Skąd wziąć na nią środki?! - biedzą się bliźniacy. I wpadają na pomysł: opylimy `Express Wieczorny'; wyssaliśmy z niego wszystko, więc teraz trup pójdzie pod młotek.  Pojawiają się Szwajcarzy (ot, głupki jedne) chętni do zakupu. Dochodzi do transakcji na kwotę... no i tu są różne dane. Według naszych ustaleń, Kaczory spuszczają `Express' za mniej więcej 25 miliardów starych złotych. Z tych pieniędzy PC finansuje swoją kampanię wyborczą w roku 1993 i... przegrywa na całej linii. Na otarcie łez tylko Lech Kaczyński zostaje prezesem Najwyższej Izby Kontroli. A tymczasem Fundacja Prasowa Solidarność już ledwo zipie. Wszystkie wszak środki władowała w elekcję Kaczorów i w kasie pojawiło się dno. Ale braciszkowie mają główki na miejscu. Nigdy wszak nie ma tak, żeby nie można było jeszcze czegoś chapnąć. Są przecież nieruchomości Skarbu Państwa zarządzane przez Fundację. No to trzeba je sprzedać. Ale jak sprzedać nie swoje? Jak spieniężyć dla siebie coś, co jest własnością podatników?  Otóż bardzo prosto - wystarczy tylko bezczelny pomysł!  W lutym 1994 roku Lech i Jarosław upoważniają zarząd Fundacji do założenia trzech spółek: `Srebrna', `Interpoligrafia' i `Celsa'. Po co one? A po to, że mają sprzedać z majątku Fundacji, co się tylko da. A da się sprzedać np. biurowce przy Alejach Jerozolimskich i ulicy Srebrnej, drukarnie przy ul. Nowogrodzkiej, a także mały obiekt przy Ordona 3.  Sąd Gospodarczy jakoś nie ma czasu na sprawdzenie, czy nieruchomości są własnością firmy Kaczorów. Jest to co prawda jego obowiązek, ale kto to wysokiemu sądowi wytknie? Bezczelność Kaczyńskich osiąga już taki pułap, że jeden jedyny budynek (ten przy Alejach Jerozolimskich plus dwa samochody) wnoszą aportem do ww. trzech spółek. Do każdej oddzielnie. Ślepa Temida klepie bez niczego to jawne oszustwo.  Stan więc mamy taki: są trzy spółki - wszystkie pod kontrolą braciszków - i... przestępstwo (wniesienie aportem nie swojej własności) zostaje zalegalizowane. Otóż 29 grudnia 1994 r. w gabinecie kierownika Urzędu Rejonowego w Warszawie zostaje podpisany akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa (czyli my wszyscy) przekazuje wspomniane wcześniej budynki i działki, na których stoją, Fundacji Kaczorów. Niesamowite? A jednak prawdziwe!  Bracia mają poza umiejętnością trzepania kasy jeszcze jedną właściwość - talent do skłócania przyjaciół. Tak się stało nie tylko z Wałęsą, ale np. ze Sławomirem Siwkiem. Poszło o pieniądze oczywiście.  Było tak: Siwek znacznie poniżej kosztów własnych drukował braciszkom `Nowe Państwo', a w zamian miał dostać na własność spółkę `Interpoligrafia' - razem z jej maszynami poligraficznymi. Miał i dostał, ale nie do końca. Dostał też bowiem anioła stróża, czyli nowego akcjonariusza - biskupa Andrzejewskiego. Co na to niezawisły sąd? Nic! Klepie kolejne sprawozdania finansowe spółki i udaje, że nie widzi, iż cał
to idol od świnty - inkwizyci - :a tu jest prawda....ludzie tak pisza !! Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy? Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nien... rozwiń
Avatar
duduś / 27 sierpnia 2016 o 11:38
0
taki tekst skopiowałem i przekazuje dalej czy to jest prawda? jeśli tak to wszystko jest zrozumiałe, dlaczego tak broni upa i nacjonalizm ukraińców. mi wystarczyło parę zdjęć z babiego jaru pod kijowem i jestem przerażony, bo mam rodzinę, o którą się boje!!!”nie dla andrzeja dudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziadek andrzeja dudy, michajło duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej upa! agent żydowski andrzej duda chce zostać prezydentem polski! czy ty mu pozwolisz!? sylwetka mychajło dudy. ps. „hromenko” zdumiewa: – od 1937 członek oun – w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu roland; – w upa od 1943, najpierw jako instruktor w szkole podoficerskiej; – od czerwca 1944 organizator upa na pogórzu przemyskim i w bieszczadach; – od sierpnia 1945 mychajło d. dowodzi sotnią „udarnyky 3” należącą do 2 kurenia „udarnyky”; – 1947 sotnia mychajło duda. przebiła się z polski do amerykańskiej strefy okupacyjnej w niemczech; – w latach 1948-1949 członek misji upa; – 31.05.1950 dowódca 4-osobowej grupy zrzuconej na spadochronach na terytorium usrr; – kawaler nadanego pośmiertnie złotego krzyża zasługi bojowej i klasy; – według znawcy spraw ukraińskich prof.grzegorza motyki, mychajło duda to “najzdolniejszy dowódca upa”. no i dlaczego kandydat andrzej duda w swoim oficjalnym życiorysie chlubi się polskojęzycznym teściem, a zrezygnował z przedstawienia znacznych “zasług” dziadka i rodziców biologicznych!? oboje profesorowie: tata w senacie agh, mama dziekan agh. co się kampanii prezydenckiej przytrafiło na starcie, że tak mocne atuty nie zostały ujawnione? skoro dziadek był zbrodniarzem i nienawidził nas polaków, to czy mógł wychować ojca andrzeja dudy w duchu patriotyzmu i miłości do polski? nie, na pewno ojcu wpajał nienawiść do polaków! pan andrzej duda to agent żydowski, który przy pomocy żydomasonerii zmanipulował radio maryja, tadeusza rydzyka, tv trwam i miliony polaków. pan duda w swoim życiorysie zataił przynależność do unii wolności, lukratywnej partii żydowskiej w polsce, która przekształciła się w po a andrzej duda znalazł gniazdo w pis. odnalezione zostały podpisy dudy na listach obecności zebrań i pokwitowania składek na uw. andrzej duda, dnia 24 stycznia 2014r. (głosowanie nr. 15, posiedzenie 24) dopuścił się zdrady narodowej (podobnie jak cały pis), głosując przeciwko interesom polski i narodowi polskiemu, za nałożeniem na polskiego podatnika kosztów wypłaty emerytur dla 55 000 żydów, których rodziny rzekomo zostały poszkodowane w wyniku ii wojny światowej. czy pan duda nie wie, że na polskę w czasie ii wojny światowej napadli niemcy i żydzi niemieccy, zrównali polskę z ziemią i wymordowali ponad 6 mil. polaków? zadaniem posła dudy było dopominanie się o odszkodowania dla polaków od niemiec i od żydów, a nie odwrotnie. za tę zdradę andrzej duda zostanie postawiony do odpowiedzialności karnej przed trybunałem stanu" zwiń czytaj więcej na ***fakty.interia.pl/polska/news-wzroslo-poparcie-dla-prezydenta-i-rzadu-najnowszy-sondaz,nid,2259227#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
taki tekst skopiowałem i przekazuje dalej czy to jest prawda? jeśli tak to wszystko jest zrozumiałe, dlaczego tak broni upa i nacjonalizm ukraińców. mi wystarczyło parę zdjęć z babiego jaru pod kijowem i jestem przerażony, bo mam rodzinę, o którą się boje!!!”nie dla andrzeja dudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziadek andrzeja dudy, michajło duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej upa! agent żydowski andrzej duda chce zostać prezydentem polski! czy ty mu pozwolisz!? sylwetka mychajło dudy. ps. „hromenko” zdumiewa: – od 1937 człon... rozwiń
Avatar
Gość / 31 stycznia 2017 o 23:41
0
Cześć, Jestem dr Ben Peterson, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy jesteś w jakiejkolwiek trudnej sytuacji finansowej? Potrzebuje pożyczki na konsolidacji zadłużenia, w tempie 2% kredytu budowlanego, nieruchomości, refinansowanie, osobiste, celach biznesowych lub nadzwyczajnej jakości? Czy jesteś biznesmenem lub kobiety, które myślą o rozszerzanie swego kredytowania oferowania działalności wszystkich typów. Jeśli jesteś zainteresowany skontaktuj się z nami za pośrednictwem (24hoursloanservices@gmail.com)
Avatar
gość / 31 sierpnia 2016 o 11:35
0
żuk nim jeździ do dnia dzisiejszego
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2016 o 15:23
0
Nadchodzi CELA + , czyli nowy program PIS dla towarzyszy rady z ZSl
Avatar
jaro k / 27 sierpnia 2016 o 11:44
0
To nie jest szczujnia, tylko fakty: 1. - afera SKOK kosztowała każdego dorosłego obywatela jak dotąd ponad 100 zł od łebka. Te 3,2 mld zł wypłacił BFG, rekompensując straty faktycznie jeszcze wyższe. Pieniądze SKOKów rozdrapano pierwotnie albo w wyniku gangsterskich przewałek (Wołomin) albo nieodzyskiwalnych kredytów. Szefem SKOKów był aktualny senator Bierecki, pełniący teraz obowiązki przewodniczącego senackiej Komisji Finansów !!!. [senator Grzegorz Bierecki zasiada w zarządach pięciu podmiotów oplatających SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bierecki, MP 59 Bierecki Sosnowski, SIN Bierecki oraz Fundacja Sanitas), a także w radach nadzorczych 15 kolejnych. Jego brat Jarosław jest w dwóch zarządach i dziewięciu radach] 2. - kilkudziesięciu członków kierownictwa PiS ma kredyty i lokaty w SKOKach. 3. - nowo powołanymi (w warunkach deliktu konstytucyjnego) sędziami TK są : - Lech Morawski, zaufany Biereckiego, m.in. szef pisma, finansowanego przez Społeczny Instytut Naukowy, którego szefem jest Bielecki. - mec. Piotr Pszczółkowski, zajmował się obroną Roberta G., kluczowej postaci w aferze SKOK Wołomin. - Henryk Cioch, uhonorowany najwyższą nagrodą SKOK-ów - Feniksem. Gazetka Kasy Stefczyka - "Czas Stefczyka" - pisała wówczas, że jest on "przyjacielem i konsultantem prawnym środowiska SKOK". 4. – rozpoczęła się wymiana członków Rady Polityki Pieniężnej, stojącej na straży stabilności złotówki. Do składu wybrano Grażynę Ancyparowicz, publicystkę m.in. TV Trwam i Radia Maryja. Zasiada w radzie naukowej Spółdzielczego Instytutu Naukowego, spółki powiązanej z systemem SKOK. 5. – w tym roku czeka nas jeszcze zmiana na stanowisku szefa NBP i NIK. Pytanie brzmi: jaka jest różnica między SKOKami a mafią ?
To nie jest szczujnia, tylko fakty: 1. - afera SKOK kosztowała każdego dorosłego obywatela jak dotąd ponad 100 zł od łebka. Te 3,2 mld zł wypłacił BFG, rekompensując straty faktycznie jeszcze wyższe. Pieniądze SKOKów rozdrapano pierwotnie albo w wyniku gangsterskich przewałek (Wołomin) albo nieodzyskiwalnych kredytów. Szefem SKOKów był aktualny senator Bierecki, pełniący teraz obowiązki przewodniczącego senackiej Komisji Finansów !!!. [senator Grzegorz Bierecki zasiada w zarządach pięciu podmiotów oplatających SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bi... rozwiń
Avatar
kacorek / 27 sierpnia 2016 o 11:43
0
To nie jest szczujnia, tylko fakty: 1. - afera SKOK kosztowała każdego dorosłego obywatela jak dotąd ponad 100 zł od łebka. Te 3,2 mld zł wypłacił BFG, rekompensując straty faktycznie jeszcze wyższe. Pieniądze SKOKów rozdrapano pierwotnie albo w wyniku gangsterskich przewałek (Wołomin) albo nieodzyskiwalnych kredytów. Szefem SKOKów był aktualny senator Bierecki, pełniący teraz obowiązki przewodniczącego senackiej Komisji Finansów !!!. [senator Grzegorz Bierecki zasiada w zarządach pięciu podmiotów oplatających SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bierecki, MP 59 Bierecki Sosnowski, SIN Bierecki oraz Fundacja Sanitas), a także w radach nadzorczych 15 kolejnych. Jego brat Jarosław jest w dwóch zarządach i dziewięciu radach] 2. - kilkudziesięciu członków kierownictwa PiS ma kredyty i lokaty w SKOKach. 3. - nowo powołanymi (w warunkach deliktu konstytucyjnego) sędziami TK są : - Lech Morawski, zaufany Biereckiego, m.in. szef pisma, finansowanego przez Społeczny Instytut Naukowy, którego szefem jest Bielecki. - mec. Piotr Pszczółkowski, zajmował się obroną Roberta G., kluczowej postaci w aferze SKOK Wołomin. - Henryk Cioch, uhonorowany najwyższą nagrodą SKOK-ów - Feniksem. Gazetka Kasy Stefczyka - "Czas Stefczyka" - pisała wówczas, że jest on "przyjacielem i konsultantem prawnym środowiska SKOK". 4. – rozpoczęła się wymiana członków Rady Polityki Pieniężnej, stojącej na straży stabilności złotówki. Do składu wybrano Grażynę Ancyparowicz, publicystkę m.in. TV Trwam i Radia Maryja. Zasiada w radzie naukowej Spółdzielczego Instytutu Naukowego, spółki powiązanej z systemem SKOK. 5. – w tym roku czeka nas jeszcze zmiana na stanowisku szefa NBP i NIK. Pytanie brzmi: jaka jest różnica między SKOKami a mafią ?
To nie jest szczujnia, tylko fakty: 1. - afera SKOK kosztowała każdego dorosłego obywatela jak dotąd ponad 100 zł od łebka. Te 3,2 mld zł wypłacił BFG, rekompensując straty faktycznie jeszcze wyższe. Pieniądze SKOKów rozdrapano pierwotnie albo w wyniku gangsterskich przewałek (Wołomin) albo nieodzyskiwalnych kredytów. Szefem SKOKów był aktualny senator Bierecki, pełniący teraz obowiązki przewodniczącego senackiej Komisji Finansów !!!. [senator Grzegorz Bierecki zasiada w zarządach pięciu podmiotów oplatających SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bi... rozwiń
Avatar
duduś / 27 sierpnia 2016 o 11:43
0
taki tekst skopiowałem i przekazuje dalej czy to jest prawda? jeśli tak to wszystko jest zrozumiałe, dlaczego tak broni upa i nacjonalizm ukraińców. mi wystarczyło parę zdjęć z babiego jaru pod kijowem i jestem przerażony, bo mam rodzinę, o którą się boje!!!”nie dla andrzeja dudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziadek andrzeja dudy, michajło duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej upa! agent żydowski andrzej duda chce zostać prezydentem polski! czy ty mu pozwolisz!? sylwetka mychajło dudy. ps. „hromenko” zdumiewa: – od 1937 członek oun – w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu roland; – w upa od 1943, najpierw jako instruktor w szkole podoficerskiej; – od czerwca 1944 organizator upa na pogórzu przemyskim i w bieszczadach; – od sierpnia 1945 mychajło d. dowodzi sotnią „udarnyky 3” należącą do 2 kurenia „udarnyky”; – 1947 sotnia mychajło duda. przebiła się z polski do amerykańskiej strefy okupacyjnej w niemczech; – w latach 1948-1949 członek misji upa; – 31.05.1950 dowódca 4-osobowej grupy zrzuconej na spadochronach na terytorium usrr; – kawaler nadanego pośmiertnie złotego krzyża zasługi bojowej i klasy; – według znawcy spraw ukraińskich prof.grzegorza motyki, mychajło duda to “najzdolniejszy dowódca upa”. no i dlaczego kandydat andrzej duda w swoim oficjalnym życiorysie chlubi się polskojęzycznym teściem, a zrezygnował z przedstawienia znacznych “zasług” dziadka i rodziców biologicznych!? oboje profesorowie: tata w senacie agh, mama dziekan agh. co się kampanii prezydenckiej przytrafiło na starcie, że tak mocne atuty nie zostały ujawnione? skoro dziadek był zbrodniarzem i nienawidził nas polaków, to czy mógł wychować ojca andrzeja dudy w duchu patriotyzmu i miłości do polski? nie, na pewno ojcu wpajał nienawiść do polaków! pan andrzej duda to agent żydowski, który przy pomocy żydomasonerii zmanipulował radio maryja, tadeusza rydzyka, tv trwam i miliony polaków. pan duda w swoim życiorysie zataił przynależność do unii wolności, lukratywnej partii żydowskiej w polsce, która przekształciła się w po a andrzej duda znalazł gniazdo w pis. odnalezione zostały podpisy dudy na listach obecności zebrań i pokwitowania składek na uw. andrzej duda, dnia 24 stycznia 2014r. (głosowanie nr. 15, posiedzenie 24) dopuścił się zdrady narodowej (podobnie jak cały pis), głosując przeciwko interesom polski i narodowi polskiemu, za nałożeniem na polskiego podatnika kosztów wypłaty emerytur dla 55 000 żydów, których rodziny rzekomo zostały poszkodowane w wyniku ii wojny światowej. czy pan duda nie wie, że na polskę w czasie ii wojny światowej napadli niemcy i żydzi niemieccy, zrównali polskę z ziemią i wymordowali ponad 6 mil. polaków? zadaniem posła dudy było dopominanie się o odszkodowania dla polaków od niemiec i od żydów, a nie odwrotnie. za tę zdradę andrzej duda zostanie postawiony do odpowiedzialności karnej przed trybunałem stanu" zwiń czytaj więcej na ***fakty.interia.pl/polska/news-wzroslo-poparcie-dla-prezydenta-i-rzadu-najnowszy-sondaz,nid,2259227#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
taki tekst skopiowałem i przekazuje dalej czy to jest prawda? jeśli tak to wszystko jest zrozumiałe, dlaczego tak broni upa i nacjonalizm ukraińców. mi wystarczyło parę zdjęć z babiego jaru pod kijowem i jestem przerażony, bo mam rodzinę, o którą się boje!!!”nie dla andrzeja dudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziadek andrzeja dudy, michajło duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej upa! agent żydowski andrzej duda chce zostać prezydentem polski! czy ty mu pozwolisz!? sylwetka mychajło dudy. ps. „hromenko” zdumiewa: – od 1937 człon... rozwiń
Avatar
kruk / 27 sierpnia 2016 o 11:40
0
to idol od świnty - inkwizyci - :a tu jest prawda....ludzie tak pisza !! Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy? Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nienawiść. Czas pokaże, że podobnie będzie z ich kolejnymi namiętnościami. Wiosna roku 1990. Kaczyńscy zacierają ręce na wieść o konflikcie między Mazowieckim a Wałęsą i zakładają partię rozłamu Solidarności, czyli Porozumienie Centrum. Tak naprawdę nie chodzi jednak o PC - ma ono stanowić przykrywkę przekrętu na miarę kradzieży księżyca. Prawdziwego.  Jarek i Lech zakładają oto Fundację Prasową Solidarność. Kogóż jeszcze widzimy w tej firmie? Jest arcybiskup Gocłowski, jest Maciej Zalewski (obecnie w więzieniu za pomoc Gąsiorowskiemu i Bagsikowi w ucieczce z Polski), a także Sławomir Siwek (milioner), Krzysztof Czabański (powiernik Kaczorów) i Maria Stolzman - później wiceminister rolnictwa, obecnie polityk Unii Wolności. Zarządza Fundacją Rolniczą. To taka firemka, która kieruje częścią interesów Kościoła na wsi. Fundacja Prasowa Solidarność z Kaczorami na czele, dysponując kapitałem założycielskim w kwocie - UWAGA! - 180 zł, nabywa `Express Wieczorny' - jeden z największych wówczas dzienników w Polsce o nakładzie przewyższającym nakład `Wyborczej' i `Życia Warszawy'.  Powiedzmy to jeszcze raz: dwaj braciszkowie dostają za 180 złotych (tak działo się wówczas, podczas podziału RSW) największą polską gazetę! I co z nią robią? Od razu mianują naczelnym Krzysztofa Czabańskiego - człeka bez reszty im oddanego. Jednak aby wydawać dziennik, trzeba po pierwsze - mieć o tym pojęcie, a po drugie (i najważniejsze) - należy posiadać jakąś kasę. Bracia nie mają ani jednego, ani drugiego. Ale od czego mamy służebną rolę państwa wobec grupy trzymającej władzę! Bank Przemysłowo-Handlowy (wówczas jeszcze własność RP) przekazuje Fundacji pieniądze (jako darowiznę!) w kwocie równej kosztom trzymiesięcznej pracy redakcji, prawie 2 mld starych zł. Ale to wszystko mało i mało. I tu właśnie ujawniają się nieodkryte dotąd talenty bliźniąt. Otóż wynajmują oni bankowi BPH budynek przy Alejach Jerozolimskich 125/127, pobierając czynsz... za 10 lat z góry! To są ogromne pieniądze. Dziś za taką kasę można by utworzyć nowy ogólnopolski dziennik. Żeby było jeszcze ciekawiej, Lech i Jarosław Kaczyńscy wynajęli tę nieruchomość i... wzięli za wynajem pieniądze, chociaż ona nigdy do nich nie należała.  Lecz i to wciąż za mało. Kolejna państwowa firma, która wysupłała darowiznę na rzecz Fundacji braciszków, to Budimex. Ten sam, który wybudował Licheń i miał Tuderka za szefa. Ile dał? Nie wiemy dokładnie ile, ale wiemy, że bardzo dużo. Czytelnik w tym momencie jest przekonany, iż Kaczory potężną kasę z pieniędzy podatników pakowały w `Express Wieczorny' - w jego rozwój. Nic bardziej mylnego. Forsa szła na finansowanie działalności PC oraz na wydawanie tygodnika `Polska Dzisiaj'. Ów tygodnik w ciągu dwóch lat trafił cztery razy do kiosków! Reszta kasy trafiała do `Tygodnika Centrum', Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich, `Tygodnika Solidarność' oraz `Ziemi Garwolińskiej' - pisemka o nakładzie 2000 sztuk. A dlaczego? A dlatego, że `Ziemią Garwolińską' zarządzał wówczas Marek Suski, zaufany braci, a dziś czołowy działacz i poseł Prawa i Sprawiedliwości. No i na to właśnie poszła cała forsa, a tu raptem zbliża się kampania wyborcza. Skąd wziąć na nią środki?! - biedzą się bliźniacy. I wpadają na pomysł: opylimy `Express Wieczorny'; wyssaliśmy z niego wszystko, więc teraz trup pójdzie pod młotek.  Pojawiają się Szwajcarzy (ot, głupki jedne) chętni do zakupu. Dochodzi do transakcji na kwotę... no i tu są różne dane. Według naszych ustaleń, Kaczory spuszczają `Express' za mniej więcej 25 miliardów starych złotych. Z tych pieniędzy PC finansuje swoją kampanię wyborczą w roku 1993 i... przegrywa na całej linii. Na otarcie łez tylko Lech Kaczyński zostaje prezesem Najwyższej Izby Kontroli. A tymczasem Fundacja Prasowa Solidarność już ledwo zipie. Wszystkie wszak środki władowała w elekcję Kaczorów i w kasie pojawiło się dno. Ale braciszkowie mają główki na miejscu. Nigdy wszak nie ma tak, żeby nie można było jeszcze czegoś chapnąć. Są przecież nieruchomości Skarbu Państwa zarządzane przez Fundację. No to trzeba je sprzedać. Ale jak sprzedać nie swoje? Jak spieniężyć dla siebie coś, co jest własnością podatników?  Otóż bardzo prosto - wystarczy tylko bezczelny pomysł!  W lutym 1994 roku Lech i Jarosław upoważniają zarząd Fundacji do założenia trzech spółek: `Srebrna', `Interpoligrafia' i `Celsa'. Po co one? A po to, że mają sprzedać z majątku Fundacji, co się tylko da. A da się sprzedać np. biurowce przy Alejach Jerozolimskich i ulicy Srebrnej, drukarnie przy ul. Nowogrodzkiej, a także mały obiekt przy Ordona 3.  Sąd Gospodarczy jakoś nie ma czasu na sprawdzenie, czy nieruchomości są własnością firmy Kaczorów. Jest to co prawda jego obowiązek, ale kto to wysokiemu sądowi wytknie? Bezczelność Kaczyńskich osiąga już taki pułap, że jeden jedyny budynek (ten przy Alejach Jerozolimskich plus dwa samochody) wnoszą aportem do ww. trzech spółek. Do każdej oddzielnie. Ślepa Temida klepie bez niczego to jawne oszustwo.  Stan więc mamy taki: są trzy spółki - wszystkie pod kontrolą braciszków - i... przestępstwo (wniesienie aportem nie swojej własności) zostaje zalegalizowane. Otóż 29 grudnia 1994 r. w gabinecie kierownika Urzędu Rejonowego w Warszawie zostaje podpisany akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa (czyli my wszyscy) przekazuje wspomniane wcześniej budynki i działki, na których stoją, Fundacji Kaczorów. Niesamowite? A jednak prawdziwe!  Bracia mają poza umiejętnością trzepania kasy jeszcze jedną właściwość - talent do skłócania przyjaciół. Tak się stało nie tylko z Wałęsą, ale np. ze Sławomirem Siwkiem. Poszło o pieniądze oczywiście.  Było tak: Siwek znacznie poniżej kosztów własnych drukował braciszkom `Nowe Państwo', a w zamian miał dostać na własność spółkę `Interpoligrafia' - razem z jej maszynami poligraficznymi. Miał i dostał, ale nie do końca. Dostał też bowiem anioła stróża, czyli nowego akcjonariusza - biskupa Andrzejewskiego. Co na to niezawisły sąd? Nic! Klepie kolejne sprawozdania finansowe spółki i udaje, że nie widzi, iż cał
to idol od świnty - inkwizyci - :a tu jest prawda....ludzie tak pisza !! Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy? Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nien... rozwiń
Avatar
duduś / 27 sierpnia 2016 o 11:38
0
taki tekst skopiowałem i przekazuje dalej czy to jest prawda? jeśli tak to wszystko jest zrozumiałe, dlaczego tak broni upa i nacjonalizm ukraińców. mi wystarczyło parę zdjęć z babiego jaru pod kijowem i jestem przerażony, bo mam rodzinę, o którą się boje!!!”nie dla andrzeja dudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziadek andrzeja dudy, michajło duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej upa! agent żydowski andrzej duda chce zostać prezydentem polski! czy ty mu pozwolisz!? sylwetka mychajło dudy. ps. „hromenko” zdumiewa: – od 1937 członek oun – w 1939 skierowany na szkolenie dywersyjne do niemiec, gdzie w 1941 wstąpił do batalionu roland; – w upa od 1943, najpierw jako instruktor w szkole podoficerskiej; – od czerwca 1944 organizator upa na pogórzu przemyskim i w bieszczadach; – od sierpnia 1945 mychajło d. dowodzi sotnią „udarnyky 3” należącą do 2 kurenia „udarnyky”; – 1947 sotnia mychajło duda. przebiła się z polski do amerykańskiej strefy okupacyjnej w niemczech; – w latach 1948-1949 członek misji upa; – 31.05.1950 dowódca 4-osobowej grupy zrzuconej na spadochronach na terytorium usrr; – kawaler nadanego pośmiertnie złotego krzyża zasługi bojowej i klasy; – według znawcy spraw ukraińskich prof.grzegorza motyki, mychajło duda to “najzdolniejszy dowódca upa”. no i dlaczego kandydat andrzej duda w swoim oficjalnym życiorysie chlubi się polskojęzycznym teściem, a zrezygnował z przedstawienia znacznych “zasług” dziadka i rodziców biologicznych!? oboje profesorowie: tata w senacie agh, mama dziekan agh. co się kampanii prezydenckiej przytrafiło na starcie, że tak mocne atuty nie zostały ujawnione? skoro dziadek był zbrodniarzem i nienawidził nas polaków, to czy mógł wychować ojca andrzeja dudy w duchu patriotyzmu i miłości do polski? nie, na pewno ojcu wpajał nienawiść do polaków! pan andrzej duda to agent żydowski, który przy pomocy żydomasonerii zmanipulował radio maryja, tadeusza rydzyka, tv trwam i miliony polaków. pan duda w swoim życiorysie zataił przynależność do unii wolności, lukratywnej partii żydowskiej w polsce, która przekształciła się w po a andrzej duda znalazł gniazdo w pis. odnalezione zostały podpisy dudy na listach obecności zebrań i pokwitowania składek na uw. andrzej duda, dnia 24 stycznia 2014r. (głosowanie nr. 15, posiedzenie 24) dopuścił się zdrady narodowej (podobnie jak cały pis), głosując przeciwko interesom polski i narodowi polskiemu, za nałożeniem na polskiego podatnika kosztów wypłaty emerytur dla 55 000 żydów, których rodziny rzekomo zostały poszkodowane w wyniku ii wojny światowej. czy pan duda nie wie, że na polskę w czasie ii wojny światowej napadli niemcy i żydzi niemieccy, zrównali polskę z ziemią i wymordowali ponad 6 mil. polaków? zadaniem posła dudy było dopominanie się o odszkodowania dla polaków od niemiec i od żydów, a nie odwrotnie. za tę zdradę andrzej duda zostanie postawiony do odpowiedzialności karnej przed trybunałem stanu" zwiń czytaj więcej na ***fakty.interia.pl/polska/news-wzroslo-poparcie-dla-prezydenta-i-rzadu-najnowszy-sondaz,nid,2259227#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
taki tekst skopiowałem i przekazuje dalej czy to jest prawda? jeśli tak to wszystko jest zrozumiałe, dlaczego tak broni upa i nacjonalizm ukraińców. mi wystarczyło parę zdjęć z babiego jaru pod kijowem i jestem przerażony, bo mam rodzinę, o którą się boje!!!”nie dla andrzeja dudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziadek andrzeja dudy, michajło duda (1921-1950) to żydowski oficer morderczej upa! agent żydowski andrzej duda chce zostać prezydentem polski! czy ty mu pozwolisz!? sylwetka mychajło dudy. ps. „hromenko” zdumiewa: – od 1937 człon... rozwiń
Avatar
LotNIK / 27 sierpnia 2016 o 10:03
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
******pasazer.com/news/31251/cba,atakuje,prezesa,lubelskiego,lotniska.html .... a tu trochę inne, bardziej dokładne dziennikarstwo....można sprawdzić ? widać można ....tylko po co ?
Zarząd PLL nagle przerwał urlop, czy przebywa na nim wraz z redaktorem, który pominął najbardziej istotny fakt, że w dniu podpisania umowy pomiedzy PLL, a przewoźnikiem objętym postępowaniem upadłosciowym i roszczeniami zasądzonymi na kwotę ponad 30 milionów Euro. Za sam tylko fakt zwarcia umowy, która miała gwarancje dominujacego akcjonariusza cały Zarząd PLL S.A powinien zostać natychmiast zdymisjonowany. Koniec . Ps. Posiadam dowody na pełną wiedzę w tym zakresie dominujacego akcjonariusza, którego rolę pełni jednoosobowo Przeydent Miasta Lublin.
Zarząd PLL nagle przerwał urlop, czy przebywa na nim wraz z redaktorem, który pominął najbardziej istotny fakt, że w dniu podpisania umowy pomiedzy PLL, a przewoźnikiem objętym postępowaniem upadłosciowym i roszczeniami zasądzonymi na kwotę ponad 30 milionów Euro. Za sam tylko fakt zwarcia umowy, która miała gwarancje dominujacego akcjonariusza cały Zarząd PLL S.A powinien zostać natychmiast zdymisjonowany. Koniec . Ps. Posiadam dowody na pełną wiedzę w tym zakresie dominujacego akcjonariusza, którego rolę pełni jednoosobowo... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2016 o 21:37
0
Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach...
Zobacz wszystkie komentarze 112

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 0

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 0 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 19 9

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 10

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 14 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.