Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2011 r.
18:17
Edytuj ten wpis

Co z Torem Lublin? Mieszkańcy Jawidza nie chcą inwestycji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Wciąż nie wiadomo, czy uda się gdzieś przenieść tor. Władze miasta chciały go ulokować w Jawidzu (Ja
Wciąż nie wiadomo, czy uda się gdzieś przenieść tor. Władze miasta chciały go ulokować w Jawidzu (Ja

Gwałtownie stopniały szanse na budowę w podlubelskim Jawidzu dwóch torów: motocrossowego i kartingowego. Na taką inwestycję nie zgadzają się mieszkańcy tej miejscowości, pokazali to w trakcie konsultacji zorganizowanych przez wójta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– 81 głosów było przeciw torom, 43 za, kilka osób wstrzymało się od głosu – mówi Mirosław Krzysiak, wójt gminy Spiczyn. – Mieszkańcy tłumaczą to obawą przed nadmiernym hałasem.

Przypomnijmy: tor motocrossowy w Jawidzu miałby powstać na stanowiących własność Lublina działkach po dawnym wysypisku śmieci. Obok, na prywatnych działkach swój tor kartingowy mógłby budować Polski Związek Motorowy, który ma problem ze swym torem przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie, bo przeciw jego działalności protestują mieszkańcy pobliskich bloków.

Wynik konsultacji jeszcze niczego nie przesądza, bo ostateczna decyzja należy do gminnych radnych. – Sesję mamy zaplanowaną na czwartek – dodaje wójt. Ale jest mało prawdopodobne, by radni chcieli forsować tę inwestycję.
Co będzie dalej? – Na razie czekamy na decyzje radnych – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta miasta i zapowiada, że jeśli zgody na tory w Jawidzu nie będzie, to miejscy urzędnicy poszukają nowego miejsca. – Nie przyglądamy się już terenom w granicach miasta, bo w Lublinie nie ma już miejsc, gdzie bez obaw o protesty można by taki obiekt ulokować.

Tymczasem dzisiaj otwarte zostały oferty od firm, które stanęły do ogłoszonego przez PZMot przetargu na sprzedaż prawa wieczystego użytkowania toru przy Zemborzyckiej. Sama działka jest własnością miasta. Związek ustalił cenę wywoławczą na 10 mln zł, chce też, by nabywca toru przez pewien czas pozwolił mu z niego skorzystać. Rozstrzygnięcia przetargu jeszcze nie ma.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abc / 8 listopada 2011 o 22:58
0
fakt bo bloków nie można stawiać gdzie indziej, narzekać trzeba
hmmmm, cóż... to może w to miejsce kolejną wielką galerię handlową?
"złote zalewy", multipleks, kolejny obóz pracy i rozpusty :>
Avatar
jon / 8 listopada 2011 o 21:46
0
[quote name='abc' timestamp='1320693581' post='555748']
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać
[/quote]
zauważ, że tor jest tylko jedną z wielu potrzeb mieszkańców miasta ( niedużej grupki ), i to potrzebą o najniższym chyba priorytecie
[quote name='abc' timestamp='1320693581' post='555748']
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą,... rozwiń
Avatar
wiatraczek:) / 8 listopada 2011 o 19:05
0
[quote name='Boczek' timestamp='1320743790' post='555877']
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
[/quote]
Przeszkadza tor ktory by miał powstać i coś by sie działo przynajmniej,ale jak mieli wysypisko za domami to im nie przeszkadzało,był smród smród i jeszcze raz smród ale to mogło byc- TOR nie, a szkoda Buraki!!!
[quote name='Boczek' timestamp='1320743790' post='555877']
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
[/quote]
Przeszkadza tor ktory by miał powstać i coś by sie działo przynajmniej,ale jak mieli wysypisko za domami to im nie przeszkadzało,był smród smród i jeszcze raz smród a... rozwiń
Avatar
Boczek / 8 listopada 2011 o 10:16
0
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
Avatar
Carlos / 8 listopada 2011 o 01:20
0
Ja kupując mieszkanie na Porębie w bloku najbliżej lasu, musiałem wziąć pod uwagę pociągi które jeżdżą i hałasują. Tu cwaniaczkom likwidują tor, bo za głośno, choć żaden pomiar tego nie wykazał. Może niech mieszkańcy Poręby żądają likwidacji torów kolejowych? Albo chociaż przeniesienia? Takie działania jak likwidacja toru pod presją mieszkańców prowadzą do większej ilości takich zachowań...

Szkoda, że PZM rozprowadzi odpowiednio tą kasę, a toru u nas nie będzie. Według mnie lepiej byłoby sprzedać ten tor i wybudować nowy tor z prawdziwego zdarzenia z odpowiednim zapleczem.
Ja kupując mieszkanie na Porębie w bloku najbliżej lasu, musiałem wziąć pod uwagę pociągi które jeżdżą i hałasują. Tu cwaniaczkom likwidują tor, bo za głośno, choć żaden pomiar tego nie wykazał. Może niech mieszkańcy Poręby żądają likwidacji torów kolejowych? Albo chociaż przeniesienia? Takie działania jak likwidacja toru pod presją mieszkańców prowadzą do większej ilości takich zachowań...

Szkoda, że PZM rozprowadzi odpowiednio tą kasę, a toru u nas nie będzie. Według mnie lepiej byłoby sprzedać ten tor i wybudować nowy tor z ... rozwiń
Avatar
mm / 7 listopada 2011 o 23:15
0
Fani toru wyżywają się w necie a nikt nie chce czegoś takiego koło swojego mieszkania
Avatar
mieszkaniec / 7 listopada 2011 o 20:59
0
[quote name='wój wsi spiczyn' timestamp='1320694137' post='555753']
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
[/quote]

Człowieku to głosowanie to była tragedia. miało być tajne wyszło jawne, za każdym głosowaniem była inna głosujących na sali, nikt nad tym nie panowal. powinno zostac przeprowadzone referendum w tej sprawie a nie wiejskie zebranie
[quote name='wój wsi spiczyn' timestamp='1320694137' post='555753']
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
[/quote]

Człowieku to głosowanie to była tragedia. miało być tajne wyszło jawne, za każdym głos... rozwiń
Avatar
wój wsi spiczyn / 7 listopada 2011 o 20:28
0
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
Avatar
abc / 7 listopada 2011 o 20:19
0
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać rozwiń
Avatar
Jacek / 7 listopada 2011 o 20:14
0
Moim skromnym zdaniem to jest totalna bzdura aby przenosic tor. Kupie mieszkanie koło Lubelli i zażądam zamknięcia fabryki bo mi paluszkami śmierdzi hahaha.
Avatar
abc / 8 listopada 2011 o 22:58
0
fakt bo bloków nie można stawiać gdzie indziej, narzekać trzeba
hmmmm, cóż... to może w to miejsce kolejną wielką galerię handlową?
"złote zalewy", multipleks, kolejny obóz pracy i rozpusty :>
Avatar
jon / 8 listopada 2011 o 21:46
0
[quote name='abc' timestamp='1320693581' post='555748']
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać
[/quote]
zauważ, że tor jest tylko jedną z wielu potrzeb mieszkańców miasta ( niedużej grupki ), i to potrzebą o najniższym chyba priorytecie
[quote name='abc' timestamp='1320693581' post='555748']
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą,... rozwiń
Avatar
wiatraczek:) / 8 listopada 2011 o 19:05
0
[quote name='Boczek' timestamp='1320743790' post='555877']
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
[/quote]
Przeszkadza tor ktory by miał powstać i coś by sie działo przynajmniej,ale jak mieli wysypisko za domami to im nie przeszkadzało,był smród smród i jeszcze raz smród ale to mogło byc- TOR nie, a szkoda Buraki!!!
[quote name='Boczek' timestamp='1320743790' post='555877']
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
[/quote]
Przeszkadza tor ktory by miał powstać i coś by sie działo przynajmniej,ale jak mieli wysypisko za domami to im nie przeszkadzało,był smród smród i jeszcze raz smród a... rozwiń
Avatar
Boczek / 8 listopada 2011 o 10:16
0
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
Avatar
Carlos / 8 listopada 2011 o 01:20
0
Ja kupując mieszkanie na Porębie w bloku najbliżej lasu, musiałem wziąć pod uwagę pociągi które jeżdżą i hałasują. Tu cwaniaczkom likwidują tor, bo za głośno, choć żaden pomiar tego nie wykazał. Może niech mieszkańcy Poręby żądają likwidacji torów kolejowych? Albo chociaż przeniesienia? Takie działania jak likwidacja toru pod presją mieszkańców prowadzą do większej ilości takich zachowań...

Szkoda, że PZM rozprowadzi odpowiednio tą kasę, a toru u nas nie będzie. Według mnie lepiej byłoby sprzedać ten tor i wybudować nowy tor z prawdziwego zdarzenia z odpowiednim zapleczem.
Ja kupując mieszkanie na Porębie w bloku najbliżej lasu, musiałem wziąć pod uwagę pociągi które jeżdżą i hałasują. Tu cwaniaczkom likwidują tor, bo za głośno, choć żaden pomiar tego nie wykazał. Może niech mieszkańcy Poręby żądają likwidacji torów kolejowych? Albo chociaż przeniesienia? Takie działania jak likwidacja toru pod presją mieszkańców prowadzą do większej ilości takich zachowań...

Szkoda, że PZM rozprowadzi odpowiednio tą kasę, a toru u nas nie będzie. Według mnie lepiej byłoby sprzedać ten tor i wybudować nowy tor z ... rozwiń
Avatar
mm / 7 listopada 2011 o 23:15
0
Fani toru wyżywają się w necie a nikt nie chce czegoś takiego koło swojego mieszkania
Avatar
mieszkaniec / 7 listopada 2011 o 20:59
0
[quote name='wój wsi spiczyn' timestamp='1320694137' post='555753']
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
[/quote]

Człowieku to głosowanie to była tragedia. miało być tajne wyszło jawne, za każdym głosowaniem była inna głosujących na sali, nikt nad tym nie panowal. powinno zostac przeprowadzone referendum w tej sprawie a nie wiejskie zebranie
[quote name='wój wsi spiczyn' timestamp='1320694137' post='555753']
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
[/quote]

Człowieku to głosowanie to była tragedia. miało być tajne wyszło jawne, za każdym głos... rozwiń
Avatar
wój wsi spiczyn / 7 listopada 2011 o 20:28
0
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
Avatar
abc / 7 listopada 2011 o 20:19
0
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać rozwiń
Avatar
Jacek / 7 listopada 2011 o 20:14
0
Moim skromnym zdaniem to jest totalna bzdura aby przenosic tor. Kupie mieszkanie koło Lubelli i zażądam zamknięcia fabryki bo mi paluszkami śmierdzi hahaha.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 0 3

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 99 6

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 1 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 16 5

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 2

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 2 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 6

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 83 26

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!