Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2011 r.
18:17
Edytuj ten wpis

Co z Torem Lublin? Mieszkańcy Jawidza nie chcą inwestycji

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Wciąż nie wiadomo, czy uda się gdzieś przenieść tor. Władze miasta chciały go ulokować w Jawidzu (Ja
Wciąż nie wiadomo, czy uda się gdzieś przenieść tor. Władze miasta chciały go ulokować w Jawidzu (Ja

Gwałtownie stopniały szanse na budowę w podlubelskim Jawidzu dwóch torów: motocrossowego i kartingowego. Na taką inwestycję nie zgadzają się mieszkańcy tej miejscowości, pokazali to w trakcie konsultacji zorganizowanych przez wójta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– 81 głosów było przeciw torom, 43 za, kilka osób wstrzymało się od głosu – mówi Mirosław Krzysiak, wójt gminy Spiczyn. – Mieszkańcy tłumaczą to obawą przed nadmiernym hałasem.

Przypomnijmy: tor motocrossowy w Jawidzu miałby powstać na stanowiących własność Lublina działkach po dawnym wysypisku śmieci. Obok, na prywatnych działkach swój tor kartingowy mógłby budować Polski Związek Motorowy, który ma problem ze swym torem przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie, bo przeciw jego działalności protestują mieszkańcy pobliskich bloków.

Wynik konsultacji jeszcze niczego nie przesądza, bo ostateczna decyzja należy do gminnych radnych. – Sesję mamy zaplanowaną na czwartek – dodaje wójt. Ale jest mało prawdopodobne, by radni chcieli forsować tę inwestycję.
Co będzie dalej? – Na razie czekamy na decyzje radnych – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta miasta i zapowiada, że jeśli zgody na tory w Jawidzu nie będzie, to miejscy urzędnicy poszukają nowego miejsca. – Nie przyglądamy się już terenom w granicach miasta, bo w Lublinie nie ma już miejsc, gdzie bez obaw o protesty można by taki obiekt ulokować.

Tymczasem dzisiaj otwarte zostały oferty od firm, które stanęły do ogłoszonego przez PZMot przetargu na sprzedaż prawa wieczystego użytkowania toru przy Zemborzyckiej. Sama działka jest własnością miasta. Związek ustalił cenę wywoławczą na 10 mln zł, chce też, by nabywca toru przez pewien czas pozwolił mu z niego skorzystać. Rozstrzygnięcia przetargu jeszcze nie ma.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
abc / 8 listopada 2011 r. o 22:58
0
fakt bo bloków nie można stawiać gdzie indziej, narzekać trzeba
hmmmm, cóż... to może w to miejsce kolejną wielką galerię handlową?
"złote zalewy", multipleks, kolejny obóz pracy i rozpusty :>
Avatar
jon / 8 listopada 2011 r. o 21:46
0
[quote name='abc' timestamp='1320693581' post='555748']
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać
[/quote]
zauważ, że tor jest tylko jedną z wielu potrzeb mieszkańców miasta ( niedużej grupki ), i to potrzebą o najniższym chyba priorytecie
[quote name='abc' timestamp='1320693581' post='555748']
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą,... rozwiń
Avatar
wiatraczek:) / 8 listopada 2011 r. o 19:05
0
[quote name='Boczek' timestamp='1320743790' post='555877']
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
[/quote]
Przeszkadza tor ktory by miał powstać i coś by sie działo przynajmniej,ale jak mieli wysypisko za domami to im nie przeszkadzało,był smród smród i jeszcze raz smród ale to mogło byc- TOR nie, a szkoda Buraki!!!
[quote name='Boczek' timestamp='1320743790' post='555877']
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
[/quote]
Przeszkadza tor ktory by miał powstać i coś by sie działo przynajmniej,ale jak mieli wysypisko za domami to im nie przeszkadzało,był smród smród i jeszcze raz smród a... rozwiń
Avatar
Boczek / 8 listopada 2011 r. o 10:16
0
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
Avatar
Carlos / 8 listopada 2011 r. o 01:20
0
Ja kupując mieszkanie na Porębie w bloku najbliżej lasu, musiałem wziąć pod uwagę pociągi które jeżdżą i hałasują. Tu cwaniaczkom likwidują tor, bo za głośno, choć żaden pomiar tego nie wykazał. Może niech mieszkańcy Poręby żądają likwidacji torów kolejowych? Albo chociaż przeniesienia? Takie działania jak likwidacja toru pod presją mieszkańców prowadzą do większej ilości takich zachowań...

Szkoda, że PZM rozprowadzi odpowiednio tą kasę, a toru u nas nie będzie. Według mnie lepiej byłoby sprzedać ten tor i wybudować nowy tor z prawdziwego zdarzenia z odpowiednim zapleczem.
Ja kupując mieszkanie na Porębie w bloku najbliżej lasu, musiałem wziąć pod uwagę pociągi które jeżdżą i hałasują. Tu cwaniaczkom likwidują tor, bo za głośno, choć żaden pomiar tego nie wykazał. Może niech mieszkańcy Poręby żądają likwidacji torów kolejowych? Albo chociaż przeniesienia? Takie działania jak likwidacja toru pod presją mieszkańców prowadzą do większej ilości takich zachowań...

Szkoda, że PZM rozprowadzi odpowiednio tą kasę, a toru u nas nie będzie. Według mnie lepiej byłoby sprzedać ten tor i wybudować nowy tor z ... rozwiń
Avatar
mm / 7 listopada 2011 r. o 23:15
0
Fani toru wyżywają się w necie a nikt nie chce czegoś takiego koło swojego mieszkania
Avatar
mieszkaniec / 7 listopada 2011 r. o 20:59
0
[quote name='wój wsi spiczyn' timestamp='1320694137' post='555753']
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
[/quote]

Człowieku to głosowanie to była tragedia. miało być tajne wyszło jawne, za każdym głosowaniem była inna głosujących na sali, nikt nad tym nie panowal. powinno zostac przeprowadzone referendum w tej sprawie a nie wiejskie zebranie
[quote name='wój wsi spiczyn' timestamp='1320694137' post='555753']
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
[/quote]

Człowieku to głosowanie to była tragedia. miało być tajne wyszło jawne, za każdym głos... rozwiń
Avatar
wój wsi spiczyn / 7 listopada 2011 r. o 20:28
0
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
Avatar
abc / 7 listopada 2011 r. o 20:19
0
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać rozwiń
Avatar
Jacek / 7 listopada 2011 r. o 20:14
0
Moim skromnym zdaniem to jest totalna bzdura aby przenosic tor. Kupie mieszkanie koło Lubelli i zażądam zamknięcia fabryki bo mi paluszkami śmierdzi hahaha.
Avatar
abc / 8 listopada 2011 r. o 22:58
0
fakt bo bloków nie można stawiać gdzie indziej, narzekać trzeba
hmmmm, cóż... to może w to miejsce kolejną wielką galerię handlową?
"złote zalewy", multipleks, kolejny obóz pracy i rozpusty :>
Avatar
jon / 8 listopada 2011 r. o 21:46
0
[quote name='abc' timestamp='1320693581' post='555748']
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać
[/quote]
zauważ, że tor jest tylko jedną z wielu potrzeb mieszkańców miasta ( niedużej grupki ), i to potrzebą o najniższym chyba priorytecie
[quote name='abc' timestamp='1320693581' post='555748']
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą,... rozwiń
Avatar
wiatraczek:) / 8 listopada 2011 r. o 19:05
0
[quote name='Boczek' timestamp='1320743790' post='555877']
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
[/quote]
Przeszkadza tor ktory by miał powstać i coś by sie działo przynajmniej,ale jak mieli wysypisko za domami to im nie przeszkadzało,był smród smród i jeszcze raz smród ale to mogło byc- TOR nie, a szkoda Buraki!!!
[quote name='Boczek' timestamp='1320743790' post='555877']
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
[/quote]
Przeszkadza tor ktory by miał powstać i coś by sie działo przynajmniej,ale jak mieli wysypisko za domami to im nie przeszkadzało,był smród smród i jeszcze raz smród a... rozwiń
Avatar
Boczek / 8 listopada 2011 r. o 10:16
0
To społeczniaki z tego Jawidza! Wstyd mi za Was. Hałas przeszkadza, a jakby tor był we wsi obok to wszystkie stare pryki by łazili oglądać co sie dzieje, ale nie, w jawidzu być nie może.. trudno, młodzież dalej będzie sie wściekać po wsi i wkurzać ludzi. gratuluje..
Avatar
Carlos / 8 listopada 2011 r. o 01:20
0
Ja kupując mieszkanie na Porębie w bloku najbliżej lasu, musiałem wziąć pod uwagę pociągi które jeżdżą i hałasują. Tu cwaniaczkom likwidują tor, bo za głośno, choć żaden pomiar tego nie wykazał. Może niech mieszkańcy Poręby żądają likwidacji torów kolejowych? Albo chociaż przeniesienia? Takie działania jak likwidacja toru pod presją mieszkańców prowadzą do większej ilości takich zachowań...

Szkoda, że PZM rozprowadzi odpowiednio tą kasę, a toru u nas nie będzie. Według mnie lepiej byłoby sprzedać ten tor i wybudować nowy tor z prawdziwego zdarzenia z odpowiednim zapleczem.
Ja kupując mieszkanie na Porębie w bloku najbliżej lasu, musiałem wziąć pod uwagę pociągi które jeżdżą i hałasują. Tu cwaniaczkom likwidują tor, bo za głośno, choć żaden pomiar tego nie wykazał. Może niech mieszkańcy Poręby żądają likwidacji torów kolejowych? Albo chociaż przeniesienia? Takie działania jak likwidacja toru pod presją mieszkańców prowadzą do większej ilości takich zachowań...

Szkoda, że PZM rozprowadzi odpowiednio tą kasę, a toru u nas nie będzie. Według mnie lepiej byłoby sprzedać ten tor i wybudować nowy tor z ... rozwiń
Avatar
mm / 7 listopada 2011 r. o 23:15
0
Fani toru wyżywają się w necie a nikt nie chce czegoś takiego koło swojego mieszkania
Avatar
mieszkaniec / 7 listopada 2011 r. o 20:59
0
[quote name='wój wsi spiczyn' timestamp='1320694137' post='555753']
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
[/quote]

Człowieku to głosowanie to była tragedia. miało być tajne wyszło jawne, za każdym głosowaniem była inna głosujących na sali, nikt nad tym nie panowal. powinno zostac przeprowadzone referendum w tej sprawie a nie wiejskie zebranie
[quote name='wój wsi spiczyn' timestamp='1320694137' post='555753']
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
[/quote]

Człowieku to głosowanie to była tragedia. miało być tajne wyszło jawne, za każdym głos... rozwiń
Avatar
wój wsi spiczyn / 7 listopada 2011 r. o 20:28
0
jak mogą głosować w sprawie czegoś o czym nie mają pojęcia?
oni przecież tylko przypuszczają że będzie głośno

a tor można spróbować zlokalizować jak najdalej od zabudowań,
sprawdzić ile metrów powinien być od zabudowań żeby dźwięk był akceptowalny

kto nie był na torze ten niech się nie wypowiada
Avatar
abc / 7 listopada 2011 r. o 20:19
0
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać
dokładnie, teraz to już nawet nie ukrywają, że te osiedla przy torze
chcą dalej reprodukować, znaczy stawiać nowe, tylko nie ma gdzie.
Tor jest za głośny, tor zajmuje za dużo miejsca, tor musi zniknąć...

Nigdy! Zburzcie sobie te bloki, kościół, albo jeszcze co innego.
Jeszcze trochę i zalew też trzeba będzie przesunąć lub ich pozalewa.



btw. przy Lubelli nie raz tak swłitaśnie pachnie czekoladą, że ciężko wytrzymać rozwiń
Avatar
Jacek / 7 listopada 2011 r. o 20:14
0
Moim skromnym zdaniem to jest totalna bzdura aby przenosic tor. Kupie mieszkanie koło Lubelli i zażądam zamknięcia fabryki bo mi paluszkami śmierdzi hahaha.