Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 marca 2012 r.
11:34
Edytuj ten wpis

Czerniejów: Amstaff pogryzł trzy osoby

Autor: Zdjęcie autora er
0 18 A A
Amstaff trafił do kliniki weterynarii w Lublinie (Policja w Lublinie)
Amstaff trafił do kliniki weterynarii w Lublinie (Policja w Lublinie)

W Czerniejowie pod Lublinem amstaff zaatakował trzy osoby. Agresywny pies został już schwytany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak informuje lubelska policja, rano pies pogryzł mężczyznę oraz 12-letnią dziewczynkę i jej matkę. Wiadomo już, że obrażenia u dziecka nie zagrażają jej życiu.

- Kobieta wraz odprowadzała córkę do szkoły, wówczas zostały zaatakowane przez psa. Uciekły do busa. Próbował im pomóc jeden z mężczyzn - mówi podkom. Renata Laszczka-Rusek z policji w Lublinie.

Policjanci zobaczyli psa w okolicach piekarni. Amstaff został już zabrany na obserwację do Lublina.

Poszkodowani trafili do szpitala. Nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 15 marca 2012 o 23:47
0
14 marca o godz 9:30 schronisko w Krzesimowie otrzymało od przedstawiciela gm. Jabłonna zlecenie odłowu agresywnego psa w m.Czerniejów Kol.Pies leżał wystraszony na terenie prywatnej posesji,nie zachowywał się agresywnie,pilnowały go 2 patrole policji.O godz 11:00 było po wszystkim,gościo z Krzesimowa wziął psa jak swego, zapakował do samochodu i zawiózł do kliniki na Głębokiej.Dlaczego tam ? Bo pies musi przejść obserwację w kierunku wścieklizny a gm Jabłonna to powiat lubelski więc o miejscu obserwacji /i tylko o tym/ decyduje PIW Lublin.Dla wyjaśnienia : od chwili odłowu prawnym opiekunem psa jest Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami/schronisko Krzesimów/.Wierzę mocno w to,że po obserwacji psa nikt nie uśpi.Póki co nie ma ku temu żadnych podstaw.
14 marca o godz 9:30 schronisko w Krzesimowie otrzymało od przedstawiciela gm. Jabłonna zlecenie odłowu agresywnego psa w m.Czerniejów Kol.Pies leżał wystraszony na terenie prywatnej posesji,nie zachowywał się agresywnie,pilnowały go 2 patrole policji.O godz 11:00 było po wszystkim,gościo z Krzesimowa wziął psa jak swego, zapakował do samochodu i zawiózł do kliniki na Głębokiej.Dlaczego tam ? Bo pies musi przejść obserwację w kierunku wścieklizny a gm Jabłonna to powiat lubelski więc o miejscu obserwacji /i tylko o tym/ decyduje PIW Lublin.... rozwiń
Avatar
A / 15 marca 2012 o 13:31
0
[quote name='ja' timestamp='1331798416' post='610122']
Na focie jest właściwy pies/piękny w typie asta/,pies na bank miejski ,najprawdopodobniej wywieziony z Lublina.Spokojny,opanowany..dlaczego ugryzł ? to wie pokrzywdzona pani ale prawdy nie powie
[/quote]
Jeśli coś wiesz to napisz.
Znowu pies do piachu.
Ciekawe co z bestiami z Kraczewic.
Avatar
ja / 15 marca 2012 o 09:00
0
Na focie jest właściwy pies/piękny w typie asta/,pies na bank miejski ,najprawdopodobniej wywieziony z Lublina.Spokojny,opanowany..dlaczego ugryzł ? to wie pokrzywdzona pani ale prawdy nie powie
Avatar
IK / 14 marca 2012 o 20:53
0
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, jak zwykle amstaff! a czy sprawdzili czy na 100% ten pies posiada papiery i jest prawdziwym amstaffem czy tylko mieszaniec typu amstaff... i przez to czystej krwi amstaffy musia cierpieć i mieć taką opinię jaką mają. Inna sprawa to oczywiście wychowanie, widać, że pies był przestraszony i byc może to spowodowało atak. tak czy siak winny jest właściciel, który nie umiał wychować psa. Wszystkie przypadki pogryzien niby to amstaffy to tylko psy w tym typie a NIE RODOWODOWE czystej psy AMSTAFFY! pies z niczego nie atakuje, wina lezy po stronie właściciela!!!!biedny, zagubiony psiak..
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, jak zwykle amstaff! a czy sprawdzili czy na 100% ten pies posiada papiery i jest prawdziwym amstaffem czy tylko mieszaniec typu amstaff... i przez to czystej krwi amstaffy musia cierpieć i mieć taką opinię jaką mają. Inna sprawa to oczywiście wychowanie, widać, że pies był przestraszony i byc może to spowodowało atak. tak czy siak winny jest właściciel, który nie umiał wychować psa. Wszystkie przypadki pogryzien niby to amstaffy to tylko psy w tym typie a NIE RODOWODOWE czystej psy AMSTAFFY! pies z... rozwiń
Avatar
andy / 14 marca 2012 o 19:56
0
Nie pamiętam, żeby pies rasowy kogoś pogryzł. Gryzą psy "w typie rasowych" a to różnica zasadnicza. To najprawdopodobniej nie był żaden amstaff, czy rotwailer a zwykły kundel o wyglądzie psa rasowego. A różnica pomiędzy takimi jest zasadnicza i polega na tym, że pies rasowy ma rodowód, a żeby go dostał, musi mieć udokumentowane pochodzenie w którym wszyscy wstępni zdali między innymi testy psychicznie i inne badania oraz pozytywne oceny sędziowskie. To daje jakąś gwarancję, że pies będzie zrównoważony psychicznie i nie zaatakuje bez przyczyny. Jeśli którykolwiek z psów nie zda takiego testu, nie może być reproduktorem lub suką hodowlaną, a co za tym idzie - nie może być rozmnażanym. Jeśli chcemy mieć normalne psy, nie narażać ludzi na podobne wypadki, to nie kupujmy kundli w typie rasowych.
Nie pamiętam, żeby pies rasowy kogoś pogryzł. Gryzą psy "w typie rasowych" a to różnica zasadnicza. To najprawdopodobniej nie był żaden amstaff, czy rotwailer a zwykły kundel o wyglądzie psa rasowego. A różnica pomiędzy takimi jest zasadnicza i polega na tym, że pies rasowy ma rodowód, a żeby go dostał, musi mieć udokumentowane pochodzenie w którym wszyscy wstępni zdali między innymi testy psychicznie i inne badania oraz pozytywne oceny sędziowskie. To daje jakąś gwarancję, że pies będzie zrównoważony psychicznie i nie zaatakuje be... rozwiń
Avatar
gość / 14 marca 2012 o 17:30
0
[quote name='tassimo' timestamp='1331736741' post='609848']
Pewnie że słusznie bo jak jakiś matoł nie wie jak wychować psa to i z yorka zrobi psychola. A razem z psem (bo taki przewiduje koniec agresywnego psa) właściciel powinien być uśpiony bo staje się zagrożeniem.

PS
hodowla nie chodowla
[/quote]
W Kurierze jest notka,że pies na obserwacji weterynaryjnej jest spokojny .Jakiś deb*** nieodpowiedzialny zostawił zwierzę na pastwę losu.Strach i zdenerwowanie mogło spowodować takie właśnie zachowanie tego psa.
Avatar
tassimo / 14 marca 2012 o 15:52
0
[quote name='Kaś' timestamp='1331725351' post='609783']
są kraje, w których chodowla psów m.in. tej rasy jest zabroniona. Słusznie z resztą.
[/quote]

Pewnie że słusznie bo jak jakiś matoł nie wie jak wychować psa to i z yorka zrobi psychola. A razem z psem (bo taki przewiduje koniec agresywnego psa) właściciel powinien być uśpiony bo staje się zagrożeniem.

PS
hodowla nie chodowla
Avatar
MałaFi / 14 marca 2012 o 15:46
0
Ale GAFA! I to nie pierwsza!
Avatar
Morchiba / 14 marca 2012 o 15:39
0
MIETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ty sam chyba osiągasz poziom deb***izmu. -1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.
Dziękuję za uwagę.
MIETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&... rozwiń
Avatar
zagryzają zgryzoty / 14 marca 2012 o 15:37
0
[quote name='mietek' timestamp='1331723889' post='609766']
Rotwailer to rasa psów genetycznie upośledzona. Wszystkie psy tej rasy zatrzymują się w rozwoju po ok.5 miesiącach życia czyli osiąga poziom deb***izmu -4. Nie jest zatem dziwne że rzucił się na dziecko i jego opiekunów. Byłem dzisiaj rano nieopodal bo w Jabłonnej, żałuję że nie było mnie przy tym zdarzeniu. deb***a nie trzeba by już chwytać, wystarczyło by utylizować. Proszę zauważyć że psy tej rasy z samej mimiki mordy wyglądają na skrajnie upośledzone i dzisiaj nie mogę zrozumieć że to gó..o jeszcze ktoś po prowincjach trzyma.
[/quote]
Mietek nie trzeba widzieć twojej mimiki. Szczere współczucie dla Ciebie i Tobie podobnych.
Faktem jest, że nie każdy może pilotować samolot, jeździć na motocyklu, mieć broń.
[quote name='mietek' timestamp='1331723889' post='609766']
Rotwailer to rasa psów genetycznie upośledzona. Wszystkie psy tej rasy zatrzymują się w rozwoju po ok.5 miesiącach życia czyli osiąga poziom deb***izmu -4. Nie jest zatem dziwne że rzucił się na dziecko i jego opiekunów. Byłem dzisiaj rano nieopodal bo w Jabłonnej, żałuję że nie było mnie przy tym zdarzeniu. deb***a nie trzeba by już chwytać, wystarczyło by utylizować. Proszę zauważyć że psy tej rasy z samej mimiki mordy wyglądają na skrajnie upośledzone... rozwiń
Avatar
ja / 15 marca 2012 o 23:47
0
14 marca o godz 9:30 schronisko w Krzesimowie otrzymało od przedstawiciela gm. Jabłonna zlecenie odłowu agresywnego psa w m.Czerniejów Kol.Pies leżał wystraszony na terenie prywatnej posesji,nie zachowywał się agresywnie,pilnowały go 2 patrole policji.O godz 11:00 było po wszystkim,gościo z Krzesimowa wziął psa jak swego, zapakował do samochodu i zawiózł do kliniki na Głębokiej.Dlaczego tam ? Bo pies musi przejść obserwację w kierunku wścieklizny a gm Jabłonna to powiat lubelski więc o miejscu obserwacji /i tylko o tym/ decyduje PIW Lublin.Dla wyjaśnienia : od chwili odłowu prawnym opiekunem psa jest Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami/schronisko Krzesimów/.Wierzę mocno w to,że po obserwacji psa nikt nie uśpi.Póki co nie ma ku temu żadnych podstaw.
14 marca o godz 9:30 schronisko w Krzesimowie otrzymało od przedstawiciela gm. Jabłonna zlecenie odłowu agresywnego psa w m.Czerniejów Kol.Pies leżał wystraszony na terenie prywatnej posesji,nie zachowywał się agresywnie,pilnowały go 2 patrole policji.O godz 11:00 było po wszystkim,gościo z Krzesimowa wziął psa jak swego, zapakował do samochodu i zawiózł do kliniki na Głębokiej.Dlaczego tam ? Bo pies musi przejść obserwację w kierunku wścieklizny a gm Jabłonna to powiat lubelski więc o miejscu obserwacji /i tylko o tym/ decyduje PIW Lublin.... rozwiń
Avatar
A / 15 marca 2012 o 13:31
0
[quote name='ja' timestamp='1331798416' post='610122']
Na focie jest właściwy pies/piękny w typie asta/,pies na bank miejski ,najprawdopodobniej wywieziony z Lublina.Spokojny,opanowany..dlaczego ugryzł ? to wie pokrzywdzona pani ale prawdy nie powie
[/quote]
Jeśli coś wiesz to napisz.
Znowu pies do piachu.
Ciekawe co z bestiami z Kraczewic.
Avatar
ja / 15 marca 2012 o 09:00
0
Na focie jest właściwy pies/piękny w typie asta/,pies na bank miejski ,najprawdopodobniej wywieziony z Lublina.Spokojny,opanowany..dlaczego ugryzł ? to wie pokrzywdzona pani ale prawdy nie powie
Avatar
IK / 14 marca 2012 o 20:53
0
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, jak zwykle amstaff! a czy sprawdzili czy na 100% ten pies posiada papiery i jest prawdziwym amstaffem czy tylko mieszaniec typu amstaff... i przez to czystej krwi amstaffy musia cierpieć i mieć taką opinię jaką mają. Inna sprawa to oczywiście wychowanie, widać, że pies był przestraszony i byc może to spowodowało atak. tak czy siak winny jest właściciel, który nie umiał wychować psa. Wszystkie przypadki pogryzien niby to amstaffy to tylko psy w tym typie a NIE RODOWODOWE czystej psy AMSTAFFY! pies z niczego nie atakuje, wina lezy po stronie właściciela!!!!biedny, zagubiony psiak..
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, jak zwykle amstaff! a czy sprawdzili czy na 100% ten pies posiada papiery i jest prawdziwym amstaffem czy tylko mieszaniec typu amstaff... i przez to czystej krwi amstaffy musia cierpieć i mieć taką opinię jaką mają. Inna sprawa to oczywiście wychowanie, widać, że pies był przestraszony i byc może to spowodowało atak. tak czy siak winny jest właściciel, który nie umiał wychować psa. Wszystkie przypadki pogryzien niby to amstaffy to tylko psy w tym typie a NIE RODOWODOWE czystej psy AMSTAFFY! pies z... rozwiń
Avatar
andy / 14 marca 2012 o 19:56
0
Nie pamiętam, żeby pies rasowy kogoś pogryzł. Gryzą psy "w typie rasowych" a to różnica zasadnicza. To najprawdopodobniej nie był żaden amstaff, czy rotwailer a zwykły kundel o wyglądzie psa rasowego. A różnica pomiędzy takimi jest zasadnicza i polega na tym, że pies rasowy ma rodowód, a żeby go dostał, musi mieć udokumentowane pochodzenie w którym wszyscy wstępni zdali między innymi testy psychicznie i inne badania oraz pozytywne oceny sędziowskie. To daje jakąś gwarancję, że pies będzie zrównoważony psychicznie i nie zaatakuje bez przyczyny. Jeśli którykolwiek z psów nie zda takiego testu, nie może być reproduktorem lub suką hodowlaną, a co za tym idzie - nie może być rozmnażanym. Jeśli chcemy mieć normalne psy, nie narażać ludzi na podobne wypadki, to nie kupujmy kundli w typie rasowych.
Nie pamiętam, żeby pies rasowy kogoś pogryzł. Gryzą psy "w typie rasowych" a to różnica zasadnicza. To najprawdopodobniej nie był żaden amstaff, czy rotwailer a zwykły kundel o wyglądzie psa rasowego. A różnica pomiędzy takimi jest zasadnicza i polega na tym, że pies rasowy ma rodowód, a żeby go dostał, musi mieć udokumentowane pochodzenie w którym wszyscy wstępni zdali między innymi testy psychicznie i inne badania oraz pozytywne oceny sędziowskie. To daje jakąś gwarancję, że pies będzie zrównoważony psychicznie i nie zaatakuje be... rozwiń
Avatar
gość / 14 marca 2012 o 17:30
0
[quote name='tassimo' timestamp='1331736741' post='609848']
Pewnie że słusznie bo jak jakiś matoł nie wie jak wychować psa to i z yorka zrobi psychola. A razem z psem (bo taki przewiduje koniec agresywnego psa) właściciel powinien być uśpiony bo staje się zagrożeniem.

PS
hodowla nie chodowla
[/quote]
W Kurierze jest notka,że pies na obserwacji weterynaryjnej jest spokojny .Jakiś deb*** nieodpowiedzialny zostawił zwierzę na pastwę losu.Strach i zdenerwowanie mogło spowodować takie właśnie zachowanie tego psa.
Avatar
tassimo / 14 marca 2012 o 15:52
0
[quote name='Kaś' timestamp='1331725351' post='609783']
są kraje, w których chodowla psów m.in. tej rasy jest zabroniona. Słusznie z resztą.
[/quote]

Pewnie że słusznie bo jak jakiś matoł nie wie jak wychować psa to i z yorka zrobi psychola. A razem z psem (bo taki przewiduje koniec agresywnego psa) właściciel powinien być uśpiony bo staje się zagrożeniem.

PS
hodowla nie chodowla
Avatar
MałaFi / 14 marca 2012 o 15:46
0
Ale GAFA! I to nie pierwsza!
Avatar
Morchiba / 14 marca 2012 o 15:39
0
MIETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ty sam chyba osiągasz poziom deb***izmu. -1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000.
Dziękuję za uwagę.
MIETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!&... rozwiń
Avatar
zagryzają zgryzoty / 14 marca 2012 o 15:37
0
[quote name='mietek' timestamp='1331723889' post='609766']
Rotwailer to rasa psów genetycznie upośledzona. Wszystkie psy tej rasy zatrzymują się w rozwoju po ok.5 miesiącach życia czyli osiąga poziom deb***izmu -4. Nie jest zatem dziwne że rzucił się na dziecko i jego opiekunów. Byłem dzisiaj rano nieopodal bo w Jabłonnej, żałuję że nie było mnie przy tym zdarzeniu. deb***a nie trzeba by już chwytać, wystarczyło by utylizować. Proszę zauważyć że psy tej rasy z samej mimiki mordy wyglądają na skrajnie upośledzone i dzisiaj nie mogę zrozumieć że to gó..o jeszcze ktoś po prowincjach trzyma.
[/quote]
Mietek nie trzeba widzieć twojej mimiki. Szczere współczucie dla Ciebie i Tobie podobnych.
Faktem jest, że nie każdy może pilotować samolot, jeździć na motocyklu, mieć broń.
[quote name='mietek' timestamp='1331723889' post='609766']
Rotwailer to rasa psów genetycznie upośledzona. Wszystkie psy tej rasy zatrzymują się w rozwoju po ok.5 miesiącach życia czyli osiąga poziom deb***izmu -4. Nie jest zatem dziwne że rzucił się na dziecko i jego opiekunów. Byłem dzisiaj rano nieopodal bo w Jabłonnej, żałuję że nie było mnie przy tym zdarzeniu. deb***a nie trzeba by już chwytać, wystarczyło by utylizować. Proszę zauważyć że psy tej rasy z samej mimiki mordy wyglądają na skrajnie upośledzone... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!