Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2011 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Czworaczki z Lublina czekają na pomoc

0 73 A A
Katarzyna Gawda: Dzieci dostają ogromne wsparcie od naszych bliskich, ale obawiamy się, że to może n
Katarzyna Gawda: Dzieci dostają ogromne wsparcie od naszych bliskich, ale obawiamy się, że to może n

Iga, Remigiusz, Patryk i Maja, które urodziły się w Lublinie pod koniec maja rosną i mają się dobrze. Ich mama też doszła już do siebie. Ale sytuacja finansowa rodziny jest trudna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelskie czworaczki przyszły na świat 27 maja w szpitalu przy ul. Jaczewskiego. W domu są już ponad miesiąc. – W ciągu dnia dzieci zużywają paczkę pieluch, która kosztuje średnio 30 zł i paczkę mleka Bebilon za 30 zł. A do tego opakowanie chusteczek nawilżających, zasypki, oliwki i inne kosmetyki – mówi Katarzyna Gawda, mama czworaczków. – Łącznie na wszystko wydajemy blisko 2,5 tys. zł miesięcznie. Dla rodziców to duży koszt.

Po przyjściu na świat czworaczków rodzinę wsparła lubelska straż pożarna, gdzie pracuje mama dzieci. Nie zawiodła rodzina i przyjaciele. – To była największa pomoc, jaką dostaliśmy – mówi pani Kasia.
Rodzinę Gawda odwiedził też marszałek województwa Krzysztof Hetman. – Przyszedł do nas prywatnie. Dzieci dostały od niego cztery paczki pieluch. Urząd Marszałkowski obiecał nam również, że pomoże sfinansować szczepienia dla dzieci. Chodziło o tzw. szczepionki skondensowane, stosowane między innymi przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi. Okazało się jednak, że i tak należą się czworaczkom bezpłatnie, ponieważ są wcześniakami z ciąży wielorakiej – mówi mama dzieci.

Czy urząd zechce inaczej pomóc rodzinie, dowiemy się niebawem. – Marszałek nie jest w tej chwili uchwytny – informuje Beata Górka, rzeczniczka prasowa UM.
Wstępną pomoc zadeklarował lubelski Ratusz. Dzieci odwiedziła w imieniu prezydenta jego asystentka. Pojawiła się szansa, że mógłby przyznać dzieciom mieszkanie. Taka stało się kilka lat temu w Andrychowie, gdzie również przyszły na świat czworaczki. Dlatego małżeństwo Gawda złożyło do Ratusza wniosek o mieszkanie.

– Otrzymaliśmy to pismo – potwierdza Beata Krzyżanowska z kancelarii prezydenta. – Przyznanie lokalu może potrwać. Wniosków od rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji, jest więcej. Za wcześnie, by mówić o terminach.

Gawdów wspiera Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. – Codziennie odwiedza ich zatrudniana przez nas opiekunka i przez 5 godzin pomaga przy dzieciach – mówi Dorota Gąsior, dyr. MOPR. – Każde z dzieci otrzymało też od nas po tysiąc złotych becikowego – dodaje.

– To nie wystarcza. Potrzebujemy pieluch, kosmetyków dla dzieci, fotelików samochodowych. Sami nie damy rady. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc – apeluje pani Kasia. Każdy, kto chciałby wesprzeć rodzinę może skontaktować się z rodzicami czworaczków pod numerem telefonu 519 540 903.

Komentarze 73

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karrrr / 16 grudnia 2013 o 20:15
0

Najlepiej krytykowac ... to sa wlasnie Polacy ... Osoby ktore najwięcej krytykują tez kiedys stanął w podobnej sytuacji i beda wołać o pomoc ,,, Dlaczego nikt nie widzi pozytywów tylko same negatywy ??? sama jestem Mama i wiem ze moja Corka to największe szczescie jakie mam i nigdy nie przeliczalam jej na pieniadze bo raz sa a raz ich nie ma ... cofnijcie sie kilkanascie lat wstecz byly rodziny ktore mialy i po 10ro dzieciaków i byli szczesliwi . Ludzka glupota jakby miała skrzydla  zapierdzielałaby jak odrzutowiec . jest jedno bardzo dobre powiedzenie "Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy ..." 

Najlepiej krytykowac ... to sa wlasnie Polacy ... Osoby ktore najwięcej krytykują tez kiedys stanął w podobnej sytuacji i beda wołać o pomoc ,,, Dlaczego nikt nie widzi pozytywów tylko same negatywy ??? sama jestem Mama i wiem ze moja Corka to największe szczescie jakie mam i nigdy nie przeliczalam jej na pieniadze bo raz sa a raz ich nie ma ... cofnijcie sie kilkanascie lat wstecz byly rodziny ktore mialy i po 10ro dzieciaków i byli szczesliwi . Ludzka glupota jakby miała skrzydla  zapierdzielałaby jak odrzutowiec . jest jedno bardz... rozwiń

Avatar
Gosia S. / 12 stycznia 2012 o 19:42
0
[quote name='Ren' timestamp='1313052127' post='513469']
Ona nigdy nie będzie miała emerytury,bo na to trzeba ileś lat pracy a nie w opiece społecznej.Najwyżej rentę alkoholową.
[/quote]
Avatar
Gosia S. / 12 stycznia 2012 o 19:41
0
[quote name='Ren' timestamp='1313052127' post='513469']
Ona nigdy nie będzie miała emerytury,bo na to trzeba ileś lat pracy a nie w opiece społecznej.Najwyżej rentę alkoholową.
[/quote]
Avatar
Gosia S. / 12 stycznia 2012 o 19:33
0
Nie znam Cię kobieto,ale jesteś idiotką do wszystkich potęg!Osobiście znam Mamę tych Dzieciaków i jak czytam takie niepoparte niczym (poza głupotą)farmazony, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać!Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia.A z tym" szukaniem sponsora"..hmm..nie oceniaj innych wg.własnych,mocno uproszczonych kryteriów.
Avatar
Gosia S. / 12 stycznia 2012 o 19:30
0
[quote name='andzia' timestamp='1313044696' post='513407']
Same czworaczki nie pojawiły się na świecie.Albo brała hormony,albo in vitro. Sorki ale wiedziała,że czworaczki na usg, więc trzeba bylo 2-3 usunąc a nie teraz szukać sponsora.Sorki,ale trzeba myśleć a nie bóg dał to wychowam. To teraz zarób na tę czwórkę.
[/quote]
Avatar
Kąndzio / 16 sierpnia 2011 o 07:52
0
[quote name='KOT' timestamp='1313040596' post='513381']
Chłopcze bzdury opowiadasz i bajki bo nie masz zielonego pojęcia co oznacza mieć dzieci. Ja na swoją roczną córeczkę wydaje miesięcznie ok 1000 (raz mniej raz więcej). To wyobraź sobie to samo razy 4 (biorąc pod uwagę że mama nie pójdzie do pracy bo opiekunka/i na czwórkę kosztowała by majątek) i wyobraź sobie poziom zarobków w Lublinie... Smutne to ale prawdziwe.
Ps. WSZYSCY RODZICE DZIĘKUJĄ PANU TUSKOWI ZA PODNIESIENIE VATU NA UPOSAŻENIE DZIECIĘCE... ups... PODZIĘKUJEMY 9 PAŹDZIERNIKA.
[/quote]
"BRAK PIELUCH DLA MALUSZKA WINA TUSKA"-Oczywiście polityka...może by tak samemu zacząć myśleć? Nie chcę płacić podatków na cudze bachory. Jak nie mam możliwości, to nie mam dzieci. Mieszkanie na stancji, brak kasy - dziwię się ludziom, którzy decydują się na dzieci - poroniony pomysł. Potem niestety czapa socjalna rośnie- daj, daj, daj...
Wyobraź sobie, że niektórzy nie lubią dzieciorobów, którzy z petem w ustach i na balkonie w podkoszulku siedzą całymi dniami bo opiekują się dziećmi, nie pracują i mają kasę z moprów, pcpr'ów, zniżki czynszu - i my za to płacimy. Jak ci szkoda tysiąca na córeczkę to ją oddaj do domu dziecka. Ja nie głosuję na PIS bo im zależy na utrzymaniu takiego właśnie elektoratu- roszczeniowych nierobów, którym można wmówić, że "BRAK DLA DZIECKA WÓZKA TO WINA TUSKA" elektorat PIS to niestety kunickiego, kalina, bronowice, lubartowska, tatary i mełgiewska czyli polityka pis trafia do odpowiednich odbiorców. Jest kryzys - cała europa za to płaci, gdyby PIS rządził już jak w grecji by było - jakoś wszyscy rady Jarka szybko zapominają... Teraz akcyzy się czepił i plecie głupoty a inni mu przyklaskują- proszę sobie poczytać co to jest akcyza, że jest kwotowa a nie procentowa i nie wmawiać głupot - ciemny lud większość kupuje... dziwi mnie, że piszący na forach chyba nie potrafią czytać.
[quote name='KOT' timestamp='1313040596' post='513381']
Chłopcze bzdury opowiadasz i bajki bo nie masz zielonego pojęcia co oznacza mieć dzieci. Ja na swoją roczną córeczkę wydaje miesięcznie ok 1000 (raz mniej raz więcej). To wyobraź sobie to samo razy 4 (biorąc pod uwagę że mama nie pójdzie do pracy bo opiekunka/i na czwórkę kosztowała by majątek) i wyobraź sobie poziom zarobków w Lublinie... Smutne to ale prawdziwe.
Ps. WSZYSCY RODZICE DZIĘKUJĄ PANU TUSKOWI ZA PODNIESIENIE VATU NA UPOSAŻENIE DZIECIĘCE.... rozwiń
Avatar
Helga / 15 sierpnia 2011 o 20:24
0
Ludzie- nie piszcie głupot. Zdarzyło się- urodziły się czworaczki i trzeba pomóc rodzicom. Mi dwa lata temu urodziły się bliźniaki. Nawet nie myślałam o pieluchach tetrowych. Trzeba by mieć czas je wyprać, wywiesić wyprasować. A ja byłam sama z mężem. Ciągle gotowałam smoczki, butelki, ściągałam mleko i co trzy godziny karmiłam- świątek, piątek i niedziela. W nocy zrywałam się z pytaniem- czy jadły? Bo przecież musiały jeść co trzy godziny. Dzień mylił mi się z nocą. Dodatkowo prowadziłam dom. Mąż mi bardzo pomagał, ale tych obowiązków było mnóstwo. Z jednej marnej pensji żyliśmy we czwórkę, bo przekroczyliśmy minimum socjalne o kilkanaście złotych. Także pół roku wegetacji. Pamiętam dzień, w którym się popłakałam z bezsilności. Tydzień po urodzeniu dzieci zapisałam je do żłobka. Jak skończyły rok to szanse na ich przyjęcie do żłobka były marne. Pomogła rodzina. Ja pracuję, dziećmi zajmuje się niania- jakoś się ułożyło, choć bez pomocy nie dalibyśmy rady. Także nie krytykujcie tylko wspierajcie czy dobrym słowem czy konkretną pomocą. Te dzieci są naszą przyszłością. Jakoś to będzie drodzy rodzice:)
Ludzie- nie piszcie głupot. Zdarzyło się- urodziły się czworaczki i trzeba pomóc rodzicom. Mi dwa lata temu urodziły się bliźniaki. Nawet nie myślałam o pieluchach tetrowych. Trzeba by mieć czas je wyprać, wywiesić wyprasować. A ja byłam sama z mężem. Ciągle gotowałam smoczki, butelki, ściągałam mleko i co trzy godziny karmiłam- świątek, piątek i niedziela. W nocy zrywałam się z pytaniem- czy jadły? Bo przecież musiały jeść co trzy godziny. Dzień mylił mi się z nocą. Dodatkowo prowadziłam dom. Mąż mi bardzo pomagał, ale tych obowiązków było ... rozwiń
Avatar
Eltax / 15 sierpnia 2011 o 00:59
0
Ja tylko powtórzę za " mamą czworaczków jeżeli ktoś nie chce to nie musi". Ale myślę, że ludzie którzy mają choć jednego malucha wiedzą jaka to ciężka praca i jaki koszt. Myślę też,że te wcześniejsze, dosadne komentarze to komentarze ludzi niespełnionych, nieszczęśliwych. To że nikt nie pomógł Tobie nie znaczy, że Ty masz nie pomóc nikomu. To , że Ty nie prosiłaś (eś) o pomoc nie znaczy, że nie może prosić o nią ktoś inny. Tak więc myślę, ze każdy może coś wnieść, żeby ułatwić start tym maluchom (nie rodzicom). Ja mam jedno dziecko- dużo starsze od tych maleństw i dokładnie pamiętam ile to mnie kosztowało zarówno cierpliwości i finansów. Tak więc tej mamie serdecznie gratuluję i postaram się pomóc choć nie na wiele mnie stać (finansowo oczywiście)
Ja tylko powtórzę za " mamą czworaczków jeżeli ktoś nie chce to nie musi". Ale myślę, że ludzie którzy mają choć jednego malucha wiedzą jaka to ciężka praca i jaki koszt. Myślę też,że te wcześniejsze, dosadne komentarze to komentarze ludzi niespełnionych, nieszczęśliwych. To że nikt nie pomógł Tobie nie znaczy, że Ty masz nie pomóc nikomu. To , że Ty nie prosiłaś (eś) o pomoc nie znaczy, że nie może prosić o nią ktoś inny. Tak więc myślę, ze każdy może coś wnieść, żeby ułatwić start tym maluchom (nie rodzicom). Ja mam jedno dziecko... rozwiń
Avatar
Eltax / 15 sierpnia 2011 o 00:36
0
A ja myślę, że owszem zawsze trzeba szukać oszczędności tylko, że przy takiej wesołej gromadce" to trzeba umieć , że znaleźć chwilę dla siebie choćby na sen czy 20-minutowy spacer. Tak więc uważam, że trzeba pomóc tym młodym rodzicom w trak trudnym momencie
Avatar
Aska / 13 sierpnia 2011 o 09:43
0
hmmmmmmm dziwna sprawa ale pamietam jak ja mialam dzieci 25 lat temu, nie było pampersów, kaszek, deserków - mozna uzywac pampersów na wyjscia czy na noc a w dzien tetra, mozna trzec jabuszka nie kupowac po 3 zł za sztuke, itd itd.... wspolczuje pewnie przy 4 to sajgon od rana do nocy - ale tak zeby miszkannie dostawac ..... :/ sama nie wiem
Avatar
karrrr / 16 grudnia 2013 o 20:15
0

Najlepiej krytykowac ... to sa wlasnie Polacy ... Osoby ktore najwięcej krytykują tez kiedys stanął w podobnej sytuacji i beda wołać o pomoc ,,, Dlaczego nikt nie widzi pozytywów tylko same negatywy ??? sama jestem Mama i wiem ze moja Corka to największe szczescie jakie mam i nigdy nie przeliczalam jej na pieniadze bo raz sa a raz ich nie ma ... cofnijcie sie kilkanascie lat wstecz byly rodziny ktore mialy i po 10ro dzieciaków i byli szczesliwi . Ludzka glupota jakby miała skrzydla  zapierdzielałaby jak odrzutowiec . jest jedno bardzo dobre powiedzenie "Pan Bog nierychliwy ale sprawiedliwy ..." 

Najlepiej krytykowac ... to sa wlasnie Polacy ... Osoby ktore najwięcej krytykują tez kiedys stanął w podobnej sytuacji i beda wołać o pomoc ,,, Dlaczego nikt nie widzi pozytywów tylko same negatywy ??? sama jestem Mama i wiem ze moja Corka to największe szczescie jakie mam i nigdy nie przeliczalam jej na pieniadze bo raz sa a raz ich nie ma ... cofnijcie sie kilkanascie lat wstecz byly rodziny ktore mialy i po 10ro dzieciaków i byli szczesliwi . Ludzka glupota jakby miała skrzydla  zapierdzielałaby jak odrzutowiec . jest jedno bardz... rozwiń

Avatar
Gosia S. / 12 stycznia 2012 o 19:42
0
[quote name='Ren' timestamp='1313052127' post='513469']
Ona nigdy nie będzie miała emerytury,bo na to trzeba ileś lat pracy a nie w opiece społecznej.Najwyżej rentę alkoholową.
[/quote]
Avatar
Gosia S. / 12 stycznia 2012 o 19:41
0
[quote name='Ren' timestamp='1313052127' post='513469']
Ona nigdy nie będzie miała emerytury,bo na to trzeba ileś lat pracy a nie w opiece społecznej.Najwyżej rentę alkoholową.
[/quote]
Avatar
Gosia S. / 12 stycznia 2012 o 19:33
0
Nie znam Cię kobieto,ale jesteś idiotką do wszystkich potęg!Osobiście znam Mamę tych Dzieciaków i jak czytam takie niepoparte niczym (poza głupotą)farmazony, to nie wiem czy się śmiać, czy płakać!Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz pojęcia.A z tym" szukaniem sponsora"..hmm..nie oceniaj innych wg.własnych,mocno uproszczonych kryteriów.
Avatar
Gosia S. / 12 stycznia 2012 o 19:30
0
[quote name='andzia' timestamp='1313044696' post='513407']
Same czworaczki nie pojawiły się na świecie.Albo brała hormony,albo in vitro. Sorki ale wiedziała,że czworaczki na usg, więc trzeba bylo 2-3 usunąc a nie teraz szukać sponsora.Sorki,ale trzeba myśleć a nie bóg dał to wychowam. To teraz zarób na tę czwórkę.
[/quote]
Avatar
Kąndzio / 16 sierpnia 2011 o 07:52
0
[quote name='KOT' timestamp='1313040596' post='513381']
Chłopcze bzdury opowiadasz i bajki bo nie masz zielonego pojęcia co oznacza mieć dzieci. Ja na swoją roczną córeczkę wydaje miesięcznie ok 1000 (raz mniej raz więcej). To wyobraź sobie to samo razy 4 (biorąc pod uwagę że mama nie pójdzie do pracy bo opiekunka/i na czwórkę kosztowała by majątek) i wyobraź sobie poziom zarobków w Lublinie... Smutne to ale prawdziwe.
Ps. WSZYSCY RODZICE DZIĘKUJĄ PANU TUSKOWI ZA PODNIESIENIE VATU NA UPOSAŻENIE DZIECIĘCE... ups... PODZIĘKUJEMY 9 PAŹDZIERNIKA.
[/quote]
"BRAK PIELUCH DLA MALUSZKA WINA TUSKA"-Oczywiście polityka...może by tak samemu zacząć myśleć? Nie chcę płacić podatków na cudze bachory. Jak nie mam możliwości, to nie mam dzieci. Mieszkanie na stancji, brak kasy - dziwię się ludziom, którzy decydują się na dzieci - poroniony pomysł. Potem niestety czapa socjalna rośnie- daj, daj, daj...
Wyobraź sobie, że niektórzy nie lubią dzieciorobów, którzy z petem w ustach i na balkonie w podkoszulku siedzą całymi dniami bo opiekują się dziećmi, nie pracują i mają kasę z moprów, pcpr'ów, zniżki czynszu - i my za to płacimy. Jak ci szkoda tysiąca na córeczkę to ją oddaj do domu dziecka. Ja nie głosuję na PIS bo im zależy na utrzymaniu takiego właśnie elektoratu- roszczeniowych nierobów, którym można wmówić, że "BRAK DLA DZIECKA WÓZKA TO WINA TUSKA" elektorat PIS to niestety kunickiego, kalina, bronowice, lubartowska, tatary i mełgiewska czyli polityka pis trafia do odpowiednich odbiorców. Jest kryzys - cała europa za to płaci, gdyby PIS rządził już jak w grecji by było - jakoś wszyscy rady Jarka szybko zapominają... Teraz akcyzy się czepił i plecie głupoty a inni mu przyklaskują- proszę sobie poczytać co to jest akcyza, że jest kwotowa a nie procentowa i nie wmawiać głupot - ciemny lud większość kupuje... dziwi mnie, że piszący na forach chyba nie potrafią czytać.
[quote name='KOT' timestamp='1313040596' post='513381']
Chłopcze bzdury opowiadasz i bajki bo nie masz zielonego pojęcia co oznacza mieć dzieci. Ja na swoją roczną córeczkę wydaje miesięcznie ok 1000 (raz mniej raz więcej). To wyobraź sobie to samo razy 4 (biorąc pod uwagę że mama nie pójdzie do pracy bo opiekunka/i na czwórkę kosztowała by majątek) i wyobraź sobie poziom zarobków w Lublinie... Smutne to ale prawdziwe.
Ps. WSZYSCY RODZICE DZIĘKUJĄ PANU TUSKOWI ZA PODNIESIENIE VATU NA UPOSAŻENIE DZIECIĘCE.... rozwiń
Avatar
Helga / 15 sierpnia 2011 o 20:24
0
Ludzie- nie piszcie głupot. Zdarzyło się- urodziły się czworaczki i trzeba pomóc rodzicom. Mi dwa lata temu urodziły się bliźniaki. Nawet nie myślałam o pieluchach tetrowych. Trzeba by mieć czas je wyprać, wywiesić wyprasować. A ja byłam sama z mężem. Ciągle gotowałam smoczki, butelki, ściągałam mleko i co trzy godziny karmiłam- świątek, piątek i niedziela. W nocy zrywałam się z pytaniem- czy jadły? Bo przecież musiały jeść co trzy godziny. Dzień mylił mi się z nocą. Dodatkowo prowadziłam dom. Mąż mi bardzo pomagał, ale tych obowiązków było mnóstwo. Z jednej marnej pensji żyliśmy we czwórkę, bo przekroczyliśmy minimum socjalne o kilkanaście złotych. Także pół roku wegetacji. Pamiętam dzień, w którym się popłakałam z bezsilności. Tydzień po urodzeniu dzieci zapisałam je do żłobka. Jak skończyły rok to szanse na ich przyjęcie do żłobka były marne. Pomogła rodzina. Ja pracuję, dziećmi zajmuje się niania- jakoś się ułożyło, choć bez pomocy nie dalibyśmy rady. Także nie krytykujcie tylko wspierajcie czy dobrym słowem czy konkretną pomocą. Te dzieci są naszą przyszłością. Jakoś to będzie drodzy rodzice:)
Ludzie- nie piszcie głupot. Zdarzyło się- urodziły się czworaczki i trzeba pomóc rodzicom. Mi dwa lata temu urodziły się bliźniaki. Nawet nie myślałam o pieluchach tetrowych. Trzeba by mieć czas je wyprać, wywiesić wyprasować. A ja byłam sama z mężem. Ciągle gotowałam smoczki, butelki, ściągałam mleko i co trzy godziny karmiłam- świątek, piątek i niedziela. W nocy zrywałam się z pytaniem- czy jadły? Bo przecież musiały jeść co trzy godziny. Dzień mylił mi się z nocą. Dodatkowo prowadziłam dom. Mąż mi bardzo pomagał, ale tych obowiązków było ... rozwiń
Avatar
Eltax / 15 sierpnia 2011 o 00:59
0
Ja tylko powtórzę za " mamą czworaczków jeżeli ktoś nie chce to nie musi". Ale myślę, że ludzie którzy mają choć jednego malucha wiedzą jaka to ciężka praca i jaki koszt. Myślę też,że te wcześniejsze, dosadne komentarze to komentarze ludzi niespełnionych, nieszczęśliwych. To że nikt nie pomógł Tobie nie znaczy, że Ty masz nie pomóc nikomu. To , że Ty nie prosiłaś (eś) o pomoc nie znaczy, że nie może prosić o nią ktoś inny. Tak więc myślę, ze każdy może coś wnieść, żeby ułatwić start tym maluchom (nie rodzicom). Ja mam jedno dziecko- dużo starsze od tych maleństw i dokładnie pamiętam ile to mnie kosztowało zarówno cierpliwości i finansów. Tak więc tej mamie serdecznie gratuluję i postaram się pomóc choć nie na wiele mnie stać (finansowo oczywiście)
Ja tylko powtórzę za " mamą czworaczków jeżeli ktoś nie chce to nie musi". Ale myślę, że ludzie którzy mają choć jednego malucha wiedzą jaka to ciężka praca i jaki koszt. Myślę też,że te wcześniejsze, dosadne komentarze to komentarze ludzi niespełnionych, nieszczęśliwych. To że nikt nie pomógł Tobie nie znaczy, że Ty masz nie pomóc nikomu. To , że Ty nie prosiłaś (eś) o pomoc nie znaczy, że nie może prosić o nią ktoś inny. Tak więc myślę, ze każdy może coś wnieść, żeby ułatwić start tym maluchom (nie rodzicom). Ja mam jedno dziecko... rozwiń
Avatar
Eltax / 15 sierpnia 2011 o 00:36
0
A ja myślę, że owszem zawsze trzeba szukać oszczędności tylko, że przy takiej wesołej gromadce" to trzeba umieć , że znaleźć chwilę dla siebie choćby na sen czy 20-minutowy spacer. Tak więc uważam, że trzeba pomóc tym młodym rodzicom w trak trudnym momencie
Avatar
Aska / 13 sierpnia 2011 o 09:43
0
hmmmmmmm dziwna sprawa ale pamietam jak ja mialam dzieci 25 lat temu, nie było pampersów, kaszek, deserków - mozna uzywac pampersów na wyjscia czy na noc a w dzien tetra, mozna trzec jabuszka nie kupowac po 3 zł za sztuke, itd itd.... wspolczuje pewnie przy 4 to sajgon od rana do nocy - ale tak zeby miszkannie dostawac ..... :/ sama nie wiem
Zobacz wszystkie komentarze 73

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 0

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 0 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 2 1

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 35 22

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców