Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 października 2016 r.
21:03

Czytelnik: Dlaczego nie ma chodnika na wiadukcie nad obwodnicą Lublina?

25 32 A A
Czytelnik uważa, że na wiadukcie powinien być chodnik i ścieżka rowerowa
Czytelnik uważa, że na wiadukcie powinien być chodnik i ścieżka rowerowa

Dlaczego nie ma chodnika i ścieżki rowerowej przez wiadukt nad zachodnią obwodnicą Lublina, na przedłużeniu ul. Wojciechowskiej? Jak ludzie mają bezpiecznie przejść lub przejechać rowerem na drugą stronę – pyta nasz Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Jak to możliwe, że w miejscu, gdzie obwodnica przecina tereny dość gęsto zaludnione z bardzo popularną trasą rowerową, nie wykonano żadnego bezpiecznego przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów. Aby przedostać się na piechotę przez obwodnicę należy nadrobić kilka kilometrów – zżyma się Czytelnik i pyta: Jak osoby odpowiedzialne za inwestycję zamierzają zapewnić bezpieczeństwo, np. setkom rowerzystów, którzy podczas weekendów całymi rodzinami przejeżdżają tę trasę w kierunku Nałęczowa?

Projekt zachodniej obwodnicy Lublina był uzgadniany i opiniowany przez lokalne samorządy, które mogły składać propozycje zmian dotyczące m.in. chodników. Władze gminy Konopnica i mieszkańcy wnosili o budowę kładki dla pieszych w Kozubszczyźnie i została ona wprowadzona do ostatecznej wersji projektu. Podobnie było z chodnikami na wiaduktach w Tereszynie i Maryninie.

– W przypadku przedłużenia ul. Wojciechowskiej zarówno mieszkańcy, władze gminy, jak i zarządca drogi (Zarząd Dróg Powiatowych w Lublinie – przyp. red.) nie wnosili potrzeby zmian w projekcie – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wzdłuż ul. Wojciechowskiej nie ma ścieżki rowerowej, a na długim odcinku również chodnika. Ruch pieszych i rowerzystów, także przez ten wiadukt, odbywa się na zasadach ogólnych, wynikających z przepisów ruchu drogowego – dodaje Nalewajko.

Podobną argumentację przytacza Mirosław Żydek, wójt gminy Konopnica. – Wprawdzie to nie nasza droga, ale na tym odcinku nie ma i nie było chodnika – przypomina i dodaje, że na etapie konsultacji nikt nie zgłaszał takiej potrzeby. – Zresztą gmina ma podobny problem. W przyszłym roku zamierzamy na tym odcinku wybudować oświetlenie. Ponieważ nie było tego pomysłu podczas konsultacji, to na samym wiadukcie nie będzie latarni. Nie ma na nie miejsca. Być może kiedyś uda się je postawić – kończy wójt.

Czytaj więcej o:

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 października 2016 o 09:24
+1
To niewiarygodne, że sami mieszkańcy muszą się upominać o własne bezpieczeństwo. Gdzie my żyjemy?! Gdzie są nasi reprezentanci?! Czy upominanie się o bezpieczeństwo i życie nasze i naszych rodzin to wygórowane żądania?! Czy bezpieczną drogę, pobocze, chodnik mają tylko Ci, co się o to upomną?! Czy na pewno jest to rola nas mieszkańców?! Czy władze naszej Gminy to "ludzie znikąd" nieznający naszej Gminy?! Mam nadzieję, że przeczytają to osoby, które poczują się do odpowiedzialności. My mieszkańcy nie czujemy się winni ale ZANIEDBANI!
Avatar
anonim / 7 października 2016 o 17:36
+1
Raz wracając z Lublina na piechotę byłem zmuszony przejść po "cudownym" wiadukcie. Musiałem iść iść przy samej jezdni po niezabezpieczonym poboczu. Na znacznej części wiaduktu NIE MA barierki chroniącej pieszych przed wypadnięciem na obwodnicę. Stwarza to nie tylko niewyobrażalnie wielkie zagrożenie dla ludzi przechodzących, ale też dla przyszłych kierowców na obwodnicy. Chodnik to niby niewiele znacząca na planie zmiana, ale czy lokalne władze chcą ponosić konsekwencje za tak głupi błąd? Może wypadałoby sobie zadać to pytanie teraz, a nie kiedy będzie za późno.
Raz wracając z Lublina na piechotę byłem zmuszony przejść po "cudownym" wiadukcie. Musiałem iść iść przy samej jezdni po niezabezpieczonym poboczu. Na znacznej części wiaduktu NIE MA barierki chroniącej pieszych przed wypadnięciem na obwodnicę. Stwarza to nie tylko niewyobrażalnie wielkie zagrożenie dla ludzi przechodzących, ale też dla przyszłych kierowców na obwodnicy. Chodnik to niby niewiele znacząca na planie zmiana, ale czy lokalne władze chcą ponosić konsekwencje za tak głupi błąd? Może wypadałoby sobie zadać to pytanie tera... rozwiń
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 13:17
+1
Tłumaczenie wójta, że nie było zgłoszeń od mieszkańców jest śmieszne. To lokalny samorząd z WŁASNEJ INICJATYWY, dbając o dobro mieszkańców, powinien złożyć wniosek o doprojektowanie kładki. Wystarczyło – tylko i aż – zastanowić się na tym, w czym jest gorszy wiadukt na przedłużeniu ul. Wojciechowskiej od tych w Kozubszczyźnie, Tereszynie i Maryninie – gdzie chodniki doprojektowano. Ale może wymaganie samodzielnego myślenia to za dużo?
Avatar
turystka / 7 października 2016 o 12:02
+1
"... nikt nie wnosił potrzeby zmian w projekcie...". Czy to zwalnia projektanta i osobę zatwierdzającą projekt z myślenia? Czy jeśli projektant zaprojektowałby samochód bez kierownicy i pasów bezpieczeństwa, to nie poniósłby konsekwencji? W tym przypadku pan wójt strzela sobie w kolano taka wypowiedzią, bo sam przyznaje, że nie myśli logicznie. Wyborcy będą to pamiętać za dwa lata w głosowaniu.
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 10:51
+1
Konsultacje? Jakie konsultacje?! Panie Żydek, Pan wie w ogóle co Pan mówi? Pocztą przyszły do mieszkańców informacje, że postanowiono wybudować tak i tak, mamy podpisać i tyle. ŻADNYCH konsultacji nie było. ŻADNYCH. Brak latarni i brak chodnika, to jest śmieszne po prostu. Państwo zauważą problem jak DZIECKO któregoś z Państwa spadnie stamtąd na obwodnicę. Ewentualnie do wyboru ma jeszcze uderzenie z pełnym impetem przez nadjeżdżający samochód, ponieważ tak szybko auta tamtędy jeżdżą. I wtedy będzie psioczenie, że wina niekompetentnych wykonawców. A kto klepnął projekt? Jak widać jeszcze większy dureń-urzędnik.
Konsultacje? Jakie konsultacje?! Panie Żydek, Pan wie w ogóle co Pan mówi? Pocztą przyszły do mieszkańców informacje, że postanowiono wybudować tak i tak, mamy podpisać i tyle. ŻADNYCH konsultacji nie było. ŻADNYCH. Brak latarni i brak chodnika, to jest śmieszne po prostu. Państwo zauważą problem jak DZIECKO któregoś z Państwa spadnie stamtąd na obwodnicę. Ewentualnie do wyboru ma jeszcze uderzenie z pełnym impetem przez nadjeżdżający samochód, ponieważ tak szybko auta tamtędy jeżdżą. I wtedy będzie psioczenie, że wina niekompetentnych wyko... rozwiń
Avatar
matka z Konopnicy / 7 października 2016 o 10:35
+1
Zdaje się, że nasi miłościwie panujący urzędnicy czekają na NIESZCZĘŚCIE.  Najczęściej pieszymi użytkownikami wiaduktu bez chodnika są dzieci i młodzież, powracający pieszo z Lublina ze szkół, bo nie udało im się zdążyć na autobus 79, którego częstotliwość przejazdów jest niewielka.  Dodatkowo perspektywa braku oświetlenia w kontekście nadchodzących długich jesiennych i zimowych wieczorów także za tym przemawia za TRAGEDIĄ. Nie chciałabym być złym prorokiem. Nikt nie zgłaszał zastrzeżeń do projektu???? A od czego są są projektanci, żeby nie uzwględnić w projekcie rzeczy oczywistych. Z odbiorem wiaduktu też będzie OK, bo tak było w projekcie??!! OPAMIĘTAJCIE SIĘ FCHOWCY Z BOŻEJ ŁASKI
Zdaje się, że nasi miłościwie panujący urzędnicy czekają na NIESZCZĘŚCIE.  Najczęściej pieszymi użytkownikami wiaduktu bez chodnika są dzieci i młodzież, powracający pieszo z Lublina ze szkół, bo nie udało im się zdążyć na autobus 79, którego częstotliwość przejazdów jest niewielka.  Dodatkowo perspektywa braku oświetlenia w kontekście nadchodzących długich jesiennych i zimowych wieczorów także za tym przemawia za TRAGEDIĄ. Nie chciałabym być złym prorokiem. Nikt nie zgłaszał zastrzeżeń do projektu???? A od czego są są projektanci, żeby... rozwiń
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 07:34
+1
Mślałem, że takie rzeczy jak chodnik na obiekcie mostowym czy wiadukcie nad inną przeszkodą to standard. Chociażby ze względów bezpieczeństwa. Przecież przeszkody typu rzeka czy obwodnica chcą przekraczać WSZYSCY użytkownicy przestrzeni po obu stronach tej przeszkody. Czego was tam uczą na tych politechnikach drodzy projektanci? Czy w tych wszystkich wyliczeniach, krzywych i prostych na planie, zapomnieliście po prostu o człowieku i czymś takim jak funkcjonalność? A może chodziło o oszczędność? Przecież poszerzenie takiego obiektu w trakcie planowania to nie jest jakiś wielki koszt, tak samo koszty budowy nie wzrastają radykalnie.
Mślałem, że takie rzeczy jak chodnik na obiekcie mostowym czy wiadukcie nad inną przeszkodą to standard. Chociażby ze względów bezpieczeństwa. Przecież przeszkody typu rzeka czy obwodnica chcą przekraczać WSZYSCY użytkownicy przestrzeni po obu stronach tej przeszkody. Czego was tam uczą na tych politechnikach drodzy projektanci? Czy w tych wszystkich wyliczeniach, krzywych i prostych na planie, zapomnieliście po prostu o człowieku i czymś takim jak funkcjonalność? A może chodziło o oszczędność? Przecież poszerzenie takiego obiektu w trakcie ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 października 2016 o 22:18
+1
Ilu zabitych i rannych na tym wiadukcie przewidują władze ? Wg logicznego myślenia chodnik czy ścieżka rowerowa to standard bez specjalnego proszenia ale jak widać u nas nie da się tak żeby było na 101%. Chodnik to dalej zbędny luksus. Także wszystkie przyszłe ofiary wypadków na tym wiadukcie idą na rachunek włodarzy.
Avatar
mieszkaniecKonopnicy / 8 października 2016 o 15:39
0
Nie wiem Realisto, jak tam u Was w Dysie, ale u nas w Konopnicy sporo ludzi spaceruje, jeździ rowerami i biega rekreacyjnie, więc Twój komentarz jest nie adekwatny...
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 14:13
0
Nie m się co dziwić naszym PROJEKTANTOM BEZMÓZGOWCOM Z BOŻEJ ŁASKI. Połowa ścieżek rowerowych w Lublinie kończy się nagle w trawie lub na skrzyżowaniach, gdy tymczasem mogła by być pociągnięta dalej. Zajoba można dostać. A teraz znanym sposobem zwężania ulic należy w ramach akcji społecznej wymalować pasy dla rowerów i pieszych na jezdni i po sprawie. A samochody niech jeżdżą objazdem.
Avatar
mieszkaniecKonopnicy / 8 października 2016 o 15:39
0
Nie wiem Realisto, jak tam u Was w Dysie, ale u nas w Konopnicy sporo ludzi spaceruje, jeździ rowerami i biega rekreacyjnie, więc Twój komentarz jest nie adekwatny...
Avatar
realista / 8 października 2016 o 12:56
-1
Drogi Anonimie, czytając to co napisałeś od razu wiadomo że nie przechodziłeś przez ten wiadukt. Dlaczego? Ano dlatego, że na wiadukcie jest wąski chodnik, tzw. techniczny zabezpieczony barierkami i nie grozi spadnięcie na obwodnicę, Chyba, że ktoś chce na nią spaść... Taki sam wiadukt bez chodnika jest w Dysie. Z obwodnicy i wiaduktu korzystamy już prawie dwa lata. Ruch na wiadukcie jest niewielki, na drodze przed wiaduktem i za wiaduktem też nie ma chodników. Pieszego spotkasz tam bardzo rzadko. Częściej rowerzystę. Czy przy każdej drodze ma być chodnik i ścieżka rowerowa? Stać nas na to? Z pewnością stać nas na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i życzliwość wobec innych uczestników ruchu. Niestety, to co najłatwiejsze jest najtrudniejsze do zrealizowania.
Drogi Anonimie, czytając to co napisałeś od razu wiadomo że nie przechodziłeś przez ten wiadukt. Dlaczego? Ano dlatego, że na wiadukcie jest wąski chodnik, tzw. techniczny zabezpieczony barierkami i nie grozi spadnięcie na obwodnicę, Chyba, że ktoś chce na nią spaść... Taki sam wiadukt bez chodnika jest w Dysie. Z obwodnicy i wiaduktu korzystamy już prawie dwa lata. Ruch na wiadukcie jest niewielki, na drodze przed wiaduktem i za wiaduktem też nie ma chodników. Pieszego spotkasz tam bardzo rzadko. Częściej rowerzystę. Czy przy każdej drodz... rozwiń
Avatar
Gość / 8 października 2016 o 09:24
+1
To niewiarygodne, że sami mieszkańcy muszą się upominać o własne bezpieczeństwo. Gdzie my żyjemy?! Gdzie są nasi reprezentanci?! Czy upominanie się o bezpieczeństwo i życie nasze i naszych rodzin to wygórowane żądania?! Czy bezpieczną drogę, pobocze, chodnik mają tylko Ci, co się o to upomną?! Czy na pewno jest to rola nas mieszkańców?! Czy władze naszej Gminy to "ludzie znikąd" nieznający naszej Gminy?! Mam nadzieję, że przeczytają to osoby, które poczują się do odpowiedzialności. My mieszkańcy nie czujemy się winni ale ZANIEDBANI!
Avatar
anonim / 7 października 2016 o 17:36
+1
Raz wracając z Lublina na piechotę byłem zmuszony przejść po "cudownym" wiadukcie. Musiałem iść iść przy samej jezdni po niezabezpieczonym poboczu. Na znacznej części wiaduktu NIE MA barierki chroniącej pieszych przed wypadnięciem na obwodnicę. Stwarza to nie tylko niewyobrażalnie wielkie zagrożenie dla ludzi przechodzących, ale też dla przyszłych kierowców na obwodnicy. Chodnik to niby niewiele znacząca na planie zmiana, ale czy lokalne władze chcą ponosić konsekwencje za tak głupi błąd? Może wypadałoby sobie zadać to pytanie teraz, a nie kiedy będzie za późno.
Raz wracając z Lublina na piechotę byłem zmuszony przejść po "cudownym" wiadukcie. Musiałem iść iść przy samej jezdni po niezabezpieczonym poboczu. Na znacznej części wiaduktu NIE MA barierki chroniącej pieszych przed wypadnięciem na obwodnicę. Stwarza to nie tylko niewyobrażalnie wielkie zagrożenie dla ludzi przechodzących, ale też dla przyszłych kierowców na obwodnicy. Chodnik to niby niewiele znacząca na planie zmiana, ale czy lokalne władze chcą ponosić konsekwencje za tak głupi błąd? Może wypadałoby sobie zadać to pytanie tera... rozwiń
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 14:13
0
Nie m się co dziwić naszym PROJEKTANTOM BEZMÓZGOWCOM Z BOŻEJ ŁASKI. Połowa ścieżek rowerowych w Lublinie kończy się nagle w trawie lub na skrzyżowaniach, gdy tymczasem mogła by być pociągnięta dalej. Zajoba można dostać. A teraz znanym sposobem zwężania ulic należy w ramach akcji społecznej wymalować pasy dla rowerów i pieszych na jezdni i po sprawie. A samochody niech jeżdżą objazdem.
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 13:17
+1
Tłumaczenie wójta, że nie było zgłoszeń od mieszkańców jest śmieszne. To lokalny samorząd z WŁASNEJ INICJATYWY, dbając o dobro mieszkańców, powinien złożyć wniosek o doprojektowanie kładki. Wystarczyło – tylko i aż – zastanowić się na tym, w czym jest gorszy wiadukt na przedłużeniu ul. Wojciechowskiej od tych w Kozubszczyźnie, Tereszynie i Maryninie – gdzie chodniki doprojektowano. Ale może wymaganie samodzielnego myślenia to za dużo?
Avatar
turystka / 7 października 2016 o 12:02
+1
"... nikt nie wnosił potrzeby zmian w projekcie...". Czy to zwalnia projektanta i osobę zatwierdzającą projekt z myślenia? Czy jeśli projektant zaprojektowałby samochód bez kierownicy i pasów bezpieczeństwa, to nie poniósłby konsekwencji? W tym przypadku pan wójt strzela sobie w kolano taka wypowiedzią, bo sam przyznaje, że nie myśli logicznie. Wyborcy będą to pamiętać za dwa lata w głosowaniu.
Avatar
mieszkaniecKonopnicy / 7 października 2016 o 11:43
0
Wójt jest ponoć gospodarzem gminy. Jeżeli nasz gospodarz przechodzi do porządku dziennego nad problemem, którego nierozwiązanie może w konsekwencji kosztować życie mieszkańców, to jakaś porażka nie wójt... Jeśli inwestycja zostanie przyjęta z takim niedociągnięciem, to osobiście zaangażuję się, wraz z moimi sąsiadami, we wszelkie formy protestu, a już z pewnością nie pozwolimy, aby ktoś taki stał na czele gminy!
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 10:51
+1
Konsultacje? Jakie konsultacje?! Panie Żydek, Pan wie w ogóle co Pan mówi? Pocztą przyszły do mieszkańców informacje, że postanowiono wybudować tak i tak, mamy podpisać i tyle. ŻADNYCH konsultacji nie było. ŻADNYCH. Brak latarni i brak chodnika, to jest śmieszne po prostu. Państwo zauważą problem jak DZIECKO któregoś z Państwa spadnie stamtąd na obwodnicę. Ewentualnie do wyboru ma jeszcze uderzenie z pełnym impetem przez nadjeżdżający samochód, ponieważ tak szybko auta tamtędy jeżdżą. I wtedy będzie psioczenie, że wina niekompetentnych wykonawców. A kto klepnął projekt? Jak widać jeszcze większy dureń-urzędnik.
Konsultacje? Jakie konsultacje?! Panie Żydek, Pan wie w ogóle co Pan mówi? Pocztą przyszły do mieszkańców informacje, że postanowiono wybudować tak i tak, mamy podpisać i tyle. ŻADNYCH konsultacji nie było. ŻADNYCH. Brak latarni i brak chodnika, to jest śmieszne po prostu. Państwo zauważą problem jak DZIECKO któregoś z Państwa spadnie stamtąd na obwodnicę. Ewentualnie do wyboru ma jeszcze uderzenie z pełnym impetem przez nadjeżdżający samochód, ponieważ tak szybko auta tamtędy jeżdżą. I wtedy będzie psioczenie, że wina niekompetentnych wyko... rozwiń
Avatar
Gość / 7 października 2016 o 10:46
0
typowi IDIOCI. Nie ma chodnika, ale pomyśleć o tym, że może jadnak chodnik powstanie np. za 5 lat, i od razu zrobić wiadukt 2 metry szerszy - nikt nie pomyślał. Naprawdę Polska to kraj idiotów.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 21

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 43 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 70 107

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 22

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.