Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 marca 2010 r.
20:05
Edytuj ten wpis

Damski bokser z KUL. Uniwersytet zawiesza profesora w obowiązkach

0 169 A A

Naukowiec popychał i uderzył jedną ze swoich współpracowniczek. Sprawa trafiła do prokuratury. Jeśli wina profesora zostanie udowodniona, grozi mu wyrzucenie z uczelni i dwa lata więzienia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Toczy się w tej sprawie postępowanie wyjaśniające. Dopóki jego efekty nie będą znane, nie ma czego komentować – ucięła nasze wczorajsze pytania dotyczące tej bulwersującej sprawy Beata Górka, rzecznik KUL.

Do awantury doszło 25 styczniu na KUL-u. Jan K., znany profesor Instytutu Historii zaczął kłócić się z jedną ze współpracowniczek – również zatrudnioną na stanowisku naukowym w tym instytucie. Skończyło się pobiciem.

Kobieta poszła do prokuratury. – Poinformowała, że spotkała się z tym człowiekiem w jego pokoju na terenie uczelni. Mężczyzna zażądał, żeby opuściła pomieszczenie. Następnie zaczął ją popychać w kierunku drzwi. A potem uderzył pięściami w plecy – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Akcja przeniosła się na korytarz. Tam kilkanaście osób obserwowało, jak prof. K. szarpał koleżankę. – Cały korytarz. Wszyscy, którzy tam wtedy byli – podkreśla pokrzywdzona.

– Uciekła przed nim, gubiąc kożuszek i książki. Widziałem, jak leżały na brudnej podłodze – mówi jeden ze świadków zdarzenia, do którego dotarliśmy.

Pobita kobieta poszła na obdukcję. – Biegły lekarz stwierdził otarcia naskórka w obrębie łopatki – wyjaśnia Syk-Jankowska. Prokuratura zdecydowała jednak o umorzeniu postępowania, jeszcze przed jego wszczęciem. Powód? Brak interesu społecznego we wszczęciu postępowania z urzędu.

Zdaniem prokuratorów, pokrzywdzona może wnieść prywatny akt oskarżenia. Ta jednak zaskarżyła decyzję prokuratury. Sprawę rozstrzygnie sąd.

– Uważam, że prokuratura powinna się tym zająć – przekonuje pokrzywdzona.

• Czy wyobraża sobie pani dalszą współpracę z profesorem?

– A pan by sobie wyobrażał? – pyta retorycznie pobita. Złożyła skargę na uczelni. Sprawą zajął się rzecznik dyscyplinarny KUL. Ale o szczegółach nie chce mówić. – Odmawiam udzielenia informacji na ten temat – mówi ks. prof. Leszek Adamowicz.

– Do czasu wyjaśnienia sprawy wykładowca został zawieszony w obowiązkach – dodaje B. Górka.

W przypadku udowodnienia winy profesorowi K. grozi wyrzucenie z uczelni. A także grzywna, kara ograniczenia lub kara pozbawienia wolności do lat 2.
Sam nie chce się wypowiadać.

– Czy to boli, czy nie boli, nie chciałbym, żeby to wychodziło na zewnątrz – tłumaczy prof. Jan K. – Nie będę zabierał głosu w tej sprawie. Proszę to uszanować.

Komentarze 169

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MARIA / 8 listopada 2012 o 20:23
0
Jak można zbierać w parafiach pieniądze na KUL jak tam panuje takie bezprawie.Maria
Avatar
Senna / 6 czerwca 2010 o 21:26
0
Taaaaaak...kul jest zły...bo to kul? z wszystkich wypowiedzi (niemal) wynikałoby, że całe zło tego świata pochodzi właśnie z kulu...może się, mylę, ale czy aby niektórzy nie przesadzają? Sytuacja, która sie wydarzyła była karygodna...ale nie zdążają się tylko na takiej uczelni, wiem coś o tym (niestety), więc ludzie zastanówcie się najpierw, zanim napiszecie jakąś głupotę nie zapoznawszy się najpierw z ogólniejszą sytuacją.
pozdrawiam
Avatar
junior / 25 maja 2010 o 21:09
0
Gość napisał:
Ten Panicz S. to jest totalna porażka, niemalże kazdy kto był z nim na roku wie jaki to pier***nięty człowiek to jest taki laluś wywyższający się, choć wiedzę ma delikatnie mówiąc bardzo przeciętną, ale cóż widocznie Prof .F promuje takie talenty jak mgrTomuś. ś


Ja akurat, zapamiętałem jak ten koleś malował sobie rzęsy na czarno...i przesiadał się w sali jak niechciał siedzieć obok danej osoby czy osób. Chyba z 95 % osób z jego roku jest głeboko zdziwiony, kto go przyjął na doktorat


Ja akurat, zapamiętałem jak ten koleś malował sobie rzęsy na czarno...i przesiadał się w sali jak niechciał siedzieć obok danej osoby czy osób. Chyba z 95 % osób z jego roku jest głeboko zdziwiony, kto go przyjął na doktorat rozwiń
Avatar
bo tutaj jest jak jest / 25 maja 2010 o 21:04
0
dokładnie. Ja też chodziłem na seminarium do dr. S. B i bardzo dobrze prowadziła zajęcia,była miła dla wszystkich, ludzie z innych seminariów przychodzili do niej z prośbą o rozpisanie planu mgr.
Avatar
Gość / 22 maja 2010 o 11:13
0
Co do pani S. B. to ja chodziłam na jej zajęcia i nie uważam że były straszne, panowała na nich miła atmosfera, nie widziałam żeby chociaż raz krzykneła na kogoś. Jest to miła osoba bynajmniej ja ją tak postrzegam. Obrażanie studentów uczęszczających na seminarium do pana K jest nie na miejscu ponieważ są to tacy sami ludzie jak studenci z poza seminarium, należy zauważyć że niektótzy studenci poszli do niego bo na innych seminariach nie było miejsca a gdzieś trzeba było się zapisać!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 20:42
0
absolwent napisał:
Krytykujecie wszystkich naokoło i kozaczycie a sami nie macie odwagi podpisać się własnym imieniem. Szczególnie pisze do obecnie studiujących historię, dlaczego nie bronicie imienia KUL-u?


Jak można bronić czegoś z czym ktoś się kompletnie nie utożsamia??? Kul potrafi skutecznie do siebie zniechęcić. Co do podpisywania się własnym imieniem... Forum pozwala każdemu wypowiedzieć się anonimowo, bez ryzyka że jakiś "zacny" pracownik naukowy przez złośliwość zablokuje komuś np. możliwości uzyskania dyplomu, wszak na tej uczelni nie wiedza się liczy...


Jak można bronić czegoś z czym ktoś się kompletnie nie utożsamia??? Kul potrafi skutecznie do siebie zniechęcić. Co do podpisywania się własnym imieniem... Forum pozwala każdemu wypowiedzieć się anonimowo, bez ryzyka że jakiś "zacny" pracownik naukowy przez złośliwość zablokuje komuś np. możliwości uzyskania dyplomu, wszak na tej uczelni nie wiedza się liczy... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 13:16
0
Ten Panicz S. to jest totalna porażka, niemalże kazdy kto był z nim na roku wie jaki to pier***nięty człowiek to jest taki laluś wywyższający się, choć wiedzę ma delikatnie mówiąc bardzo przeciętną, ale cóż widocznie Prof .F promuje takie talenty jak mgrTomuś. ś
Avatar
~gość~ / 30 marca 2010 o 12:50
0
absolwent napisał:
Bez przesady z tą nagonką na Kul. Krytykujecie wszystkich naokoło i kozaczycie a sami nie macie odwagi podpisać się własnym imieniem. Szczególnie pisze do obecnie studiujących historię, dlaczego nie bronicie imienia KUL-u? czemu nie piszecie o tym co dobre? sprawa Pani B i Pana Prof. K dotyczy ich więc jakim prawem rugacie imię Pana prof. F, R.W czy H.Ł? zgodzę się tylko z krytycznymi uwagami dotyczącymi panicza S., który nie powinien prowadzić zajęć ze studentami, bo z jego rocznika możnaby na jego miejsce znaleźć conajmninej 10 lepszych od niego, ale taka jest polityka. Co do samego zajścia to jes to smutne, ale o pewnych nieporozumieniach pomiędzy wymienioną dwojką dało się słyszeć od dłuższego czasu. A i jeszcze jedno Kul nigdynie był wylęgarnią esbeków.
rozwiń
Avatar
Glock1987 / 29 marca 2010 o 09:00
0
absolwent napisał:
A i jeszcze jedno Kul nigdynie był wylęgarnią esbeków.


zgadzam się..KUL bronił się jak mógł przeciw tym praktykom..cóż jednak z tego, że to zwłaszcza na KUL była nagonka ówczesnych władz, bo przecież jest katolicki...

ktoś powie że TW. Filozof albo TW. Historyk...jak by Wam zastraszali rodziny to i Wy byście się przełamali...najlepiej kozaczyć nie znając realiów...
Avatar
absolwent / 28 marca 2010 o 19:37
0
Bez przesady z tą nagonką na Kul. Krytykujecie wszystkich naokoło i kozaczycie a sami nie macie odwagi podpisać się własnym imieniem. Szczególnie pisze do obecnie studiujących historię, dlaczego nie bronicie imienia KUL-u? czemu nie piszecie o tym co dobre? sprawa Pani B i Pana Prof. K dotyczy ich więc jakim prawem rugacie imię Pana prof. F, R.W czy H.Ł? zgodzę się tylko z krytycznymi uwagami dotyczącymi panicza S., który nie powinien prowadzić zajęć ze studentami, bo z jego rocznika możnaby na jego miejsce znaleźć conajmninej 10 lepszych od niego, ale taka jest polityka. Co do samego zajścia to jes to smutne, ale o pewnych nieporozumieniach pomiędzy wymienioną dwojką dało się słyszeć od dłuższego czasu. A i jeszcze jedno Kul nigdynie był wylęgarnią esbeków.
Bez przesady z tą nagonką na Kul. Krytykujecie wszystkich naokoło i kozaczycie a sami nie macie odwagi podpisać się własnym imieniem. Szczególnie pisze do obecnie studiujących historię, dlaczego nie bronicie imienia KUL-u? czemu nie piszecie o tym co dobre? sprawa Pani B i Pana Prof. K dotyczy ich więc jakim prawem rugacie imię Pana prof. F, R.W czy H.Ł? zgodzę się tylko z krytycznymi uwagami dotyczącymi panicza S., który nie powinien prowadzić zajęć ze studentami, bo z jego rocznika możnaby na jego miejsce znaleźć conajmninej 10 lepszych od... rozwiń
Avatar
MARIA / 8 listopada 2012 o 20:23
0
Jak można zbierać w parafiach pieniądze na KUL jak tam panuje takie bezprawie.Maria
Avatar
Senna / 6 czerwca 2010 o 21:26
0
Taaaaaak...kul jest zły...bo to kul? z wszystkich wypowiedzi (niemal) wynikałoby, że całe zło tego świata pochodzi właśnie z kulu...może się, mylę, ale czy aby niektórzy nie przesadzają? Sytuacja, która sie wydarzyła była karygodna...ale nie zdążają się tylko na takiej uczelni, wiem coś o tym (niestety), więc ludzie zastanówcie się najpierw, zanim napiszecie jakąś głupotę nie zapoznawszy się najpierw z ogólniejszą sytuacją.
pozdrawiam
Avatar
junior / 25 maja 2010 o 21:09
0
Gość napisał:
Ten Panicz S. to jest totalna porażka, niemalże kazdy kto był z nim na roku wie jaki to pier***nięty człowiek to jest taki laluś wywyższający się, choć wiedzę ma delikatnie mówiąc bardzo przeciętną, ale cóż widocznie Prof .F promuje takie talenty jak mgrTomuś. ś


Ja akurat, zapamiętałem jak ten koleś malował sobie rzęsy na czarno...i przesiadał się w sali jak niechciał siedzieć obok danej osoby czy osób. Chyba z 95 % osób z jego roku jest głeboko zdziwiony, kto go przyjął na doktorat


Ja akurat, zapamiętałem jak ten koleś malował sobie rzęsy na czarno...i przesiadał się w sali jak niechciał siedzieć obok danej osoby czy osób. Chyba z 95 % osób z jego roku jest głeboko zdziwiony, kto go przyjął na doktorat rozwiń
Avatar
bo tutaj jest jak jest / 25 maja 2010 o 21:04
0
dokładnie. Ja też chodziłem na seminarium do dr. S. B i bardzo dobrze prowadziła zajęcia,była miła dla wszystkich, ludzie z innych seminariów przychodzili do niej z prośbą o rozpisanie planu mgr.
Avatar
Gość / 22 maja 2010 o 11:13
0
Co do pani S. B. to ja chodziłam na jej zajęcia i nie uważam że były straszne, panowała na nich miła atmosfera, nie widziałam żeby chociaż raz krzykneła na kogoś. Jest to miła osoba bynajmniej ja ją tak postrzegam. Obrażanie studentów uczęszczających na seminarium do pana K jest nie na miejscu ponieważ są to tacy sami ludzie jak studenci z poza seminarium, należy zauważyć że niektótzy studenci poszli do niego bo na innych seminariach nie było miejsca a gdzieś trzeba było się zapisać!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 20:42
0
absolwent napisał:
Krytykujecie wszystkich naokoło i kozaczycie a sami nie macie odwagi podpisać się własnym imieniem. Szczególnie pisze do obecnie studiujących historię, dlaczego nie bronicie imienia KUL-u?


Jak można bronić czegoś z czym ktoś się kompletnie nie utożsamia??? Kul potrafi skutecznie do siebie zniechęcić. Co do podpisywania się własnym imieniem... Forum pozwala każdemu wypowiedzieć się anonimowo, bez ryzyka że jakiś "zacny" pracownik naukowy przez złośliwość zablokuje komuś np. możliwości uzyskania dyplomu, wszak na tej uczelni nie wiedza się liczy...


Jak można bronić czegoś z czym ktoś się kompletnie nie utożsamia??? Kul potrafi skutecznie do siebie zniechęcić. Co do podpisywania się własnym imieniem... Forum pozwala każdemu wypowiedzieć się anonimowo, bez ryzyka że jakiś "zacny" pracownik naukowy przez złośliwość zablokuje komuś np. możliwości uzyskania dyplomu, wszak na tej uczelni nie wiedza się liczy... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 13:16
0
Ten Panicz S. to jest totalna porażka, niemalże kazdy kto był z nim na roku wie jaki to pier***nięty człowiek to jest taki laluś wywyższający się, choć wiedzę ma delikatnie mówiąc bardzo przeciętną, ale cóż widocznie Prof .F promuje takie talenty jak mgrTomuś. ś
Avatar
~gość~ / 30 marca 2010 o 12:50
0
absolwent napisał:
Bez przesady z tą nagonką na Kul. Krytykujecie wszystkich naokoło i kozaczycie a sami nie macie odwagi podpisać się własnym imieniem. Szczególnie pisze do obecnie studiujących historię, dlaczego nie bronicie imienia KUL-u? czemu nie piszecie o tym co dobre? sprawa Pani B i Pana Prof. K dotyczy ich więc jakim prawem rugacie imię Pana prof. F, R.W czy H.Ł? zgodzę się tylko z krytycznymi uwagami dotyczącymi panicza S., który nie powinien prowadzić zajęć ze studentami, bo z jego rocznika możnaby na jego miejsce znaleźć conajmninej 10 lepszych od niego, ale taka jest polityka. Co do samego zajścia to jes to smutne, ale o pewnych nieporozumieniach pomiędzy wymienioną dwojką dało się słyszeć od dłuższego czasu. A i jeszcze jedno Kul nigdynie był wylęgarnią esbeków.
rozwiń
Avatar
Glock1987 / 29 marca 2010 o 09:00
0
absolwent napisał:
A i jeszcze jedno Kul nigdynie był wylęgarnią esbeków.


zgadzam się..KUL bronił się jak mógł przeciw tym praktykom..cóż jednak z tego, że to zwłaszcza na KUL była nagonka ówczesnych władz, bo przecież jest katolicki...

ktoś powie że TW. Filozof albo TW. Historyk...jak by Wam zastraszali rodziny to i Wy byście się przełamali...najlepiej kozaczyć nie znając realiów...
Avatar
absolwent / 28 marca 2010 o 19:37
0
Bez przesady z tą nagonką na Kul. Krytykujecie wszystkich naokoło i kozaczycie a sami nie macie odwagi podpisać się własnym imieniem. Szczególnie pisze do obecnie studiujących historię, dlaczego nie bronicie imienia KUL-u? czemu nie piszecie o tym co dobre? sprawa Pani B i Pana Prof. K dotyczy ich więc jakim prawem rugacie imię Pana prof. F, R.W czy H.Ł? zgodzę się tylko z krytycznymi uwagami dotyczącymi panicza S., który nie powinien prowadzić zajęć ze studentami, bo z jego rocznika możnaby na jego miejsce znaleźć conajmninej 10 lepszych od niego, ale taka jest polityka. Co do samego zajścia to jes to smutne, ale o pewnych nieporozumieniach pomiędzy wymienioną dwojką dało się słyszeć od dłuższego czasu. A i jeszcze jedno Kul nigdynie był wylęgarnią esbeków.
Bez przesady z tą nagonką na Kul. Krytykujecie wszystkich naokoło i kozaczycie a sami nie macie odwagi podpisać się własnym imieniem. Szczególnie pisze do obecnie studiujących historię, dlaczego nie bronicie imienia KUL-u? czemu nie piszecie o tym co dobre? sprawa Pani B i Pana Prof. K dotyczy ich więc jakim prawem rugacie imię Pana prof. F, R.W czy H.Ł? zgodzę się tylko z krytycznymi uwagami dotyczącymi panicza S., który nie powinien prowadzić zajęć ze studentami, bo z jego rocznika możnaby na jego miejsce znaleźć conajmninej 10 lepszych od... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 169

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 1

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 19 13

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 5

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 5

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 60 7

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 40 26

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 10

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 52 5

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 156 13

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 34 30

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie