Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2009 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Dlaczego zginął student prawa Marek Wojciechowski (wideo)

0 35 A A

Zaskakująca opinia biegłego, który bada ciało nieżyjącego studenta z Lublina: Chłopak zaginął ponad miesiąc temu, ale jego zwłoki mogły leżeć w wodzie krócej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 19:05
0
To jebany stary czlek z ktorym poszedl do tej knajpy i govzostawil jest wszystkiemu winnien. Tak by się to nie stalo gdyby ten czlek nie okazlal się skurwysynem mam nadzieje ze dojdą do tego i zgnije w pierdlu po wieki i w piekle będzie się smazyl
Avatar
mmmmmmm / 26 kwietnia 2009 o 17:27
0
gwoli ścisłości
§ 84

1. Oględziny zewnętrzne zwłok polegają w szczególności na stwierdzeniu:

1) rozmieszczenia i nasilenia wczesnych i późnych znamion śmierci;

2) reakcji tkanek w procesie ich obumierania;

3) zanieczyszczeń powłok ciała płynami ustrojowymi, wydzielinami i wydalinami lub substancjami obcego pochodzenia, w szczególności na kończynach;

4) obecności owadów i stadium ich rozwoju;

5) obrażeń ciała z uwzględnieniem podziału na obrażenia powstałe za życia i po śmierci.

2. Oględziny zwłok, o których mowa w art. 209 § 3 k.p.k., rozpoczyna się od zarejestrowania, przy użyciu urządzeń wskazanych w § 87 ust. 8, ich wyglądu i ułożenia oraz stanu otoczenia. Następnie opisuje się wygląd i ułożenie zwłok oraz sporządza szkic ułożenia zwłok. W dalszej kolejności, na miejscu znalezienia zwłok albo kontynuując oględziny w zakładzie medycyny sądowej lub prosektorium, dokumentuje się oględziny odzieży, w którą zwłoki są ubrane, opisując jej poszczególne części w takim porządku, w jakim znajdują się one na zwłokach lub odzieży, która znajduje się obok zwłok, uwzględniając ewentualne ślady na odzieży lub jej uszkodzenia.

3. Każdą część ubrania zdejmowaną ze zwłok podczas oględzin należy umieszczać w odrębnym papierowym opakowaniu. Niedopuszczalne jest umieszczanie wilgotnej odzieży w zamkniętym worku foliowym. Odzież taką należy wysuszyć w pomieszczeniu przewiewnym, ciemnym i suchym. Zabronione jest suszenie w podwyższonej temperaturze odzieży lub innych przedmiotów, na których znajdują się lub mogą znajdować się ślady biologiczne.

4. Podczas oględzin zwłok, po ich rozebraniu, należy ponownie utrwalić wygląd zwłok przy użyciu urządzeń, o których mowa w § 87 ust. 8, z uwzględnieniem uszkodzeń ciała lub innych śladów, a także obejrzeć całą powierzchnię ciała, łącznie z otworami naturalnymi.

5. Jeżeli przeprowadzenie oględzin, o których mowa w ust. 1, jest niemożliwe lub znacznie utrudnione na miejscu ich znalezienia, w szczególności ze względu na duży ruch drogowy lub złe warunki atmosferyczne, oględzin dokonuje się w zakładzie medycyny sądowej lub w prosektorium. Przed zabraniem zwłok opisuje się ich ułożenie i sporządza odpowiednią dokumentację techniczną.

6. Należy rozebrać zwłoki podczas oględzin na miejscu ich znalezienia, jeżeli:

1) do ustalenia czasu śmierci i tożsamości zwłok niezbędne jest ich niezwłoczne rozebranie;

2) istnieje niebezpieczeństwo zniekształcenia lub zniszczenia śladów na odzieży podczas transportu zwłok do zakładu medycyny sądowej lub prosektorium;

3) prokurator nakazał rozebranie zwłok;

4) istnieją powody, indywidualne dla zdarzenia, wskazujące na konieczność rozebrania zwłok.

7. Jeżeli nie zaistniała żadna z przesłanek, o których mowa w ust. 6, warunkująca rozebranie zwłok na miejscu ich znalezienia, zwłoki rozbiera się w zakładzie medycyny sądowej lub prosektorium. Przepisy ust. 3 i § 86 stosuje się odpowiednio.

8. Jeżeli nie ustalono tożsamości zwłok, sporządza się ich szczegółowy rysopis, wykonuje fotografie twarzy, znaków szczególnych ciała oraz wszystkich ważnych dla celów identyfikacyjnych przedmiotów znalezionych przy zwłokach, a także daktyloskopuje się zwłoki. Jeżeli stan zwłok nie pozwala na wykonanie fotografii przydatnej dla identyfikacji, należy podczas otwarcia zwłok zabezpieczyć czaszkę zmarłego oraz materiał biologiczny w postaci próbki z tkanek do badań genetycznych; decyzja o zabezpieczeniu czaszki leży w kompetencji prokuratora obecnego podczas otwarcia zwłok.

9. Na podstawie ustaleń poczynionych w toku oględzin, lekarz powinien wypowiedzieć się co do czasu zgonu, przyczyny śmierci i przypuszczalnego narzędzia, którym zadano obrażenia.
gwoli ścisłości
§ 84

1. Oględziny zewnętrzne zwłok polegają w szczególności na stwierdzeniu:

1) rozmieszczenia i nasilenia wczesnych i późnych znamion śmierci;

2) reakcji tkanek w procesie ich obumierania;

3) zanieczyszczeń powłok ciała płynami ustrojowymi, wydzielinami i wydalinami lub substancjami obcego pochodzenia, w szczególności na kończynach;

4) obecności owadów i stadium ich rozwoju;

5) obrażeń ciała z uwzględnieniem podziału na obrażenia powsta... rozwiń
Avatar
Manio / 24 kwietnia 2009 o 15:52
0
Nie czepiajcie się sprawy, która wynika z procedury. Prokurator widocznie miał uzasadnione przesłanki ku temu, żeby ciało rozebrać. I wydaje mi się, że koniec kropka. Jeżeli ktoś tu jest mądrzejszy, po skończeniu prawa może być prokuratorem i postepować inaczej...
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 15:50
0
Gość napisał:
Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy.



do mojej wczesniejszej wypowiedzi technicy kryminalistyczni sa szkoleni w tym zakresie czyli jak zabezpieczac dowody ze zwlok i w jaki sposob postepowac aby ich nie uszkodzic. dowody zle zebrane badz uszkodzenie zwlok przed zebraniem dowodow moga zamazc obraz calego przebiegu jak moglo dojsc do okreslonego zdarzenia. dlatego jezeli istnieje prawdopobobienstwo iz zwloki moga zostac uszkodzone podczas transportu ogledziny te robione sa na miejscu zdarzenia, gdyz sa one czynnoscia niepowtarzalna. a dowody zle zebrane lub zabezpieczone badz zabrene po uszkodzeniu zwlok nie sa dowodami w sadzie, nie maja zadnego znaczenia.



do mojej wczesniejszej wypowiedzi technicy kryminalistyczni sa szkoleni w tym zakresie czyli jak zabezpieczac dowody ze zwlok i w jaki sposob postepowac aby ich nie uszkodzic. dowody zle zebrane badz uszkodzenie zwlok przed zebraniem dowodow moga zamazc obraz calego przebiegu jak moglo dojsc do okreslonego zdarzenia. dlatego jezeli istnieje prawdopobobienstwo iz zwloki moga zostac uszkodzone podczas transportu ogledziny te robione sa na miejscu zdarzenia, gdyz sa one czynnoscia niepowtarzalna. a dowody zl... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 15:35
0
[quote name='Gość' date='24.04.2009, 15:12:10' post='120796']
Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy.
[/quote



Przepisy sa ogolne i tycza sie wszystkich znalezionych zwlok. Prokurator moze odstapic od ogledzin zewnetrzyny i wewnetrzynych (sekcja) jezeli jest to zgon z przyczyn naturalnych, np. zgon w mieszkaniu gdzie nie ma sladow ktore mogly by wskazywac iz zostalo popelnione przestepstwo. Natomiast jezeli istnieje podejrzenie iz przyczyna zgonu moglobyc dzialanie osob trzecich, wtedy prokurator zarzadza okreslone dzialania. Ogledzin na miejscu zdarzenia nie dokonuje on sam ani policja, wg przepisow w miare mozliwosci powinien byc na miejscu biegly sadowy z zakresu medycyny i to on powienien przeprowadzic te czynnosci, w rzeczywstosci nie zawsze tak jest.
[quote name='Gość' date='24.04.2009, 15:12:10' post='120796']
Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy.
[/q... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 15:12
0
Gość napisał:
juz kilkakrotnie bylo pisane za to PROKURATOR PODEJMUJE DECYZJE, WSZYSTKO ZALEZY OD NIEGO !!!!!!!!!!!!!



Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy.



Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy. rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 14:38
0
Gość napisał:
Czy w końcu ktos mi odpowie jak się postęuje w przypadku kiedy zwłoki są w znacznym stadium rozkładu? Jak wiadomo ciało rozkłada się szybciej w wodzie.





juz kilkakrotnie bylo pisane za to PROKURATOR PODEJMUJE DECYZJE, WSZYSTKO ZALEZY OD NIEGO !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 14:07
0
Gość napisał:
ZARZĄDZENIE NR 1426 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 23 grudnia 2004 r.

w sprawie metodyki wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych przez służby policyjne wyznaczone do wykrywania przestępstw i ścigania ich sprawców

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 ze zm.1) zarządza się, co następuje:


6. Należy rozebrać zwłoki podczas oględzin na miejscu ich znalezienia, jeżeli:

1) do ustalenia czasu śmierci i tożsamości zwłok niezbędne jest ich niezwłoczne rozebranie;

2) istnieje niebezpieczeństwo zniekształcenia lub zniszczenia śladów na odzieży podczas transportu zwłok do zakładu medycyny sądowej lub prosektorium;

3) prokurator nakazał rozebranie zwłok;

4) istnieją powody, indywidualne dla zdarzenia, wskazujące na konieczność rozebrania zwłok.



Czy w końcu ktos mi odpowie jak się postęuje w przypadku kiedy zwłoki są w znacznym stadium rozkładu? Jak wiadomo ciało rozkłada się szybciej w wodzie.



Czy w końcu ktos mi odpowie jak się postęuje w przypadku kiedy zwłoki są w znacznym stadium rozkładu? Jak wiadomo ciało rozkłada się szybciej w wodzie. rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 13:49
0
Gość napisał:
mnie też to bardzo dziwi, przyglądając się dokładnie wyraźnie widać, iż ciało Marka jest nagie, przykryte jakimś brezentem. Wszystko to jakieś tajemniczo dziwne.



ZARZĄDZENIE NR 1426 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 23 grudnia 2004 r.

w sprawie metodyki wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych przez służby policyjne wyznaczone do wykrywania przestępstw i ścigania ich sprawców

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 ze zm.1) zarządza się, co następuje:


6. Należy rozebrać zwłoki podczas oględzin na miejscu ich znalezienia, jeżeli:

1) do ustalenia czasu śmierci i tożsamości zwłok niezbędne jest ich niezwłoczne rozebranie;

2) istnieje niebezpieczeństwo zniekształcenia lub zniszczenia śladów na odzieży podczas transportu zwłok do zakładu medycyny sądowej lub prosektorium;

3) prokurator nakazał rozebranie zwłok;

4) istnieją powody, indywidualne dla zdarzenia, wskazujące na konieczność rozebrania zwłok.



ZARZĄDZENIE NR 1426 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 23 grudnia 2004 r.

w sprawie metodyki wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych przez służby policyjne wyznaczone do wykrywania przestępstw i ścigania ich sprawców

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 ze zm.1) zarządza się, co następuje:


6. Należy rozebrać zwłoki podczas oględzin na miejscu ich znale... rozwiń
Avatar
kinol / 24 kwietnia 2009 o 13:19
0
Gość napisał:
mnie też to bardzo dziwi, przyglądając się dokładnie wyraźnie widać, iż ciało Marka jest nagie, przykryte jakimś brezentem. Wszystko to jakieś tajemniczo dziwne.

W którymś wątku już ktoś kompetentny udzielał odpowiedzi na to pytanie. Wynika z tego, że mieści się to w pojęciu "procedura". Dlatego nie jest to dziwne.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 19:05
0
To jebany stary czlek z ktorym poszedl do tej knajpy i govzostawil jest wszystkiemu winnien. Tak by się to nie stalo gdyby ten czlek nie okazlal się skurwysynem mam nadzieje ze dojdą do tego i zgnije w pierdlu po wieki i w piekle będzie się smazyl
Avatar
mmmmmmm / 26 kwietnia 2009 o 17:27
0
gwoli ścisłości
§ 84

1. Oględziny zewnętrzne zwłok polegają w szczególności na stwierdzeniu:

1) rozmieszczenia i nasilenia wczesnych i późnych znamion śmierci;

2) reakcji tkanek w procesie ich obumierania;

3) zanieczyszczeń powłok ciała płynami ustrojowymi, wydzielinami i wydalinami lub substancjami obcego pochodzenia, w szczególności na kończynach;

4) obecności owadów i stadium ich rozwoju;

5) obrażeń ciała z uwzględnieniem podziału na obrażenia powstałe za życia i po śmierci.

2. Oględziny zwłok, o których mowa w art. 209 § 3 k.p.k., rozpoczyna się od zarejestrowania, przy użyciu urządzeń wskazanych w § 87 ust. 8, ich wyglądu i ułożenia oraz stanu otoczenia. Następnie opisuje się wygląd i ułożenie zwłok oraz sporządza szkic ułożenia zwłok. W dalszej kolejności, na miejscu znalezienia zwłok albo kontynuując oględziny w zakładzie medycyny sądowej lub prosektorium, dokumentuje się oględziny odzieży, w którą zwłoki są ubrane, opisując jej poszczególne części w takim porządku, w jakim znajdują się one na zwłokach lub odzieży, która znajduje się obok zwłok, uwzględniając ewentualne ślady na odzieży lub jej uszkodzenia.

3. Każdą część ubrania zdejmowaną ze zwłok podczas oględzin należy umieszczać w odrębnym papierowym opakowaniu. Niedopuszczalne jest umieszczanie wilgotnej odzieży w zamkniętym worku foliowym. Odzież taką należy wysuszyć w pomieszczeniu przewiewnym, ciemnym i suchym. Zabronione jest suszenie w podwyższonej temperaturze odzieży lub innych przedmiotów, na których znajdują się lub mogą znajdować się ślady biologiczne.

4. Podczas oględzin zwłok, po ich rozebraniu, należy ponownie utrwalić wygląd zwłok przy użyciu urządzeń, o których mowa w § 87 ust. 8, z uwzględnieniem uszkodzeń ciała lub innych śladów, a także obejrzeć całą powierzchnię ciała, łącznie z otworami naturalnymi.

5. Jeżeli przeprowadzenie oględzin, o których mowa w ust. 1, jest niemożliwe lub znacznie utrudnione na miejscu ich znalezienia, w szczególności ze względu na duży ruch drogowy lub złe warunki atmosferyczne, oględzin dokonuje się w zakładzie medycyny sądowej lub w prosektorium. Przed zabraniem zwłok opisuje się ich ułożenie i sporządza odpowiednią dokumentację techniczną.

6. Należy rozebrać zwłoki podczas oględzin na miejscu ich znalezienia, jeżeli:

1) do ustalenia czasu śmierci i tożsamości zwłok niezbędne jest ich niezwłoczne rozebranie;

2) istnieje niebezpieczeństwo zniekształcenia lub zniszczenia śladów na odzieży podczas transportu zwłok do zakładu medycyny sądowej lub prosektorium;

3) prokurator nakazał rozebranie zwłok;

4) istnieją powody, indywidualne dla zdarzenia, wskazujące na konieczność rozebrania zwłok.

7. Jeżeli nie zaistniała żadna z przesłanek, o których mowa w ust. 6, warunkująca rozebranie zwłok na miejscu ich znalezienia, zwłoki rozbiera się w zakładzie medycyny sądowej lub prosektorium. Przepisy ust. 3 i § 86 stosuje się odpowiednio.

8. Jeżeli nie ustalono tożsamości zwłok, sporządza się ich szczegółowy rysopis, wykonuje fotografie twarzy, znaków szczególnych ciała oraz wszystkich ważnych dla celów identyfikacyjnych przedmiotów znalezionych przy zwłokach, a także daktyloskopuje się zwłoki. Jeżeli stan zwłok nie pozwala na wykonanie fotografii przydatnej dla identyfikacji, należy podczas otwarcia zwłok zabezpieczyć czaszkę zmarłego oraz materiał biologiczny w postaci próbki z tkanek do badań genetycznych; decyzja o zabezpieczeniu czaszki leży w kompetencji prokuratora obecnego podczas otwarcia zwłok.

9. Na podstawie ustaleń poczynionych w toku oględzin, lekarz powinien wypowiedzieć się co do czasu zgonu, przyczyny śmierci i przypuszczalnego narzędzia, którym zadano obrażenia.
gwoli ścisłości
§ 84

1. Oględziny zewnętrzne zwłok polegają w szczególności na stwierdzeniu:

1) rozmieszczenia i nasilenia wczesnych i późnych znamion śmierci;

2) reakcji tkanek w procesie ich obumierania;

3) zanieczyszczeń powłok ciała płynami ustrojowymi, wydzielinami i wydalinami lub substancjami obcego pochodzenia, w szczególności na kończynach;

4) obecności owadów i stadium ich rozwoju;

5) obrażeń ciała z uwzględnieniem podziału na obrażenia powsta... rozwiń
Avatar
Manio / 24 kwietnia 2009 o 15:52
0
Nie czepiajcie się sprawy, która wynika z procedury. Prokurator widocznie miał uzasadnione przesłanki ku temu, żeby ciało rozebrać. I wydaje mi się, że koniec kropka. Jeżeli ktoś tu jest mądrzejszy, po skończeniu prawa może być prokuratorem i postepować inaczej...
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 15:50
0
Gość napisał:
Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy.



do mojej wczesniejszej wypowiedzi technicy kryminalistyczni sa szkoleni w tym zakresie czyli jak zabezpieczac dowody ze zwlok i w jaki sposob postepowac aby ich nie uszkodzic. dowody zle zebrane badz uszkodzenie zwlok przed zebraniem dowodow moga zamazc obraz calego przebiegu jak moglo dojsc do okreslonego zdarzenia. dlatego jezeli istnieje prawdopobobienstwo iz zwloki moga zostac uszkodzone podczas transportu ogledziny te robione sa na miejscu zdarzenia, gdyz sa one czynnoscia niepowtarzalna. a dowody zle zebrane lub zabezpieczone badz zabrene po uszkodzeniu zwlok nie sa dowodami w sadzie, nie maja zadnego znaczenia.



do mojej wczesniejszej wypowiedzi technicy kryminalistyczni sa szkoleni w tym zakresie czyli jak zabezpieczac dowody ze zwlok i w jaki sposob postepowac aby ich nie uszkodzic. dowody zle zebrane badz uszkodzenie zwlok przed zebraniem dowodow moga zamazc obraz calego przebiegu jak moglo dojsc do okreslonego zdarzenia. dlatego jezeli istnieje prawdopobobienstwo iz zwloki moga zostac uszkodzone podczas transportu ogledziny te robione sa na miejscu zdarzenia, gdyz sa one czynnoscia niepowtarzalna. a dowody zl... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 15:35
0
[quote name='Gość' date='24.04.2009, 15:12:10' post='120796']
Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy.
[/quote



Przepisy sa ogolne i tycza sie wszystkich znalezionych zwlok. Prokurator moze odstapic od ogledzin zewnetrzyny i wewnetrzynych (sekcja) jezeli jest to zgon z przyczyn naturalnych, np. zgon w mieszkaniu gdzie nie ma sladow ktore mogly by wskazywac iz zostalo popelnione przestepstwo. Natomiast jezeli istnieje podejrzenie iz przyczyna zgonu moglobyc dzialanie osob trzecich, wtedy prokurator zarzadza okreslone dzialania. Ogledzin na miejscu zdarzenia nie dokonuje on sam ani policja, wg przepisow w miare mozliwosci powinien byc na miejscu biegly sadowy z zakresu medycyny i to on powienien przeprowadzic te czynnosci, w rzeczywstosci nie zawsze tak jest.
[quote name='Gość' date='24.04.2009, 15:12:10' post='120796']
Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy.
[/q... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 15:12
0
Gość napisał:
juz kilkakrotnie bylo pisane za to PROKURATOR PODEJMUJE DECYZJE, WSZYSTKO ZALEZY OD NIEGO !!!!!!!!!!!!!



Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy.



Czyli, ze nie ma jednej procedury postepowania a o wszystkim decyduje prokurator i nawet w przypadku rozkładu zwłok moze on nakazac ich rozebranie na miejscu i przy okazji uszkodzenie jeszcze przed dokonaniem autopsji?
Nie wydaje mi się aby te przepisy stosowano do wszystkich znalezionych czy wyłowionych zwłok.
Moze nie mam racji? A jest tutaj jakaś osoba która ma pojęcie jak to wygląda, poza oczywiscie tymi co cytują paragrafy. rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 14:38
0
Gość napisał:
Czy w końcu ktos mi odpowie jak się postęuje w przypadku kiedy zwłoki są w znacznym stadium rozkładu? Jak wiadomo ciało rozkłada się szybciej w wodzie.





juz kilkakrotnie bylo pisane za to PROKURATOR PODEJMUJE DECYZJE, WSZYSTKO ZALEZY OD NIEGO !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 14:07
0
Gość napisał:
ZARZĄDZENIE NR 1426 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 23 grudnia 2004 r.

w sprawie metodyki wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych przez służby policyjne wyznaczone do wykrywania przestępstw i ścigania ich sprawców

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 ze zm.1) zarządza się, co następuje:


6. Należy rozebrać zwłoki podczas oględzin na miejscu ich znalezienia, jeżeli:

1) do ustalenia czasu śmierci i tożsamości zwłok niezbędne jest ich niezwłoczne rozebranie;

2) istnieje niebezpieczeństwo zniekształcenia lub zniszczenia śladów na odzieży podczas transportu zwłok do zakładu medycyny sądowej lub prosektorium;

3) prokurator nakazał rozebranie zwłok;

4) istnieją powody, indywidualne dla zdarzenia, wskazujące na konieczność rozebrania zwłok.



Czy w końcu ktos mi odpowie jak się postęuje w przypadku kiedy zwłoki są w znacznym stadium rozkładu? Jak wiadomo ciało rozkłada się szybciej w wodzie.



Czy w końcu ktos mi odpowie jak się postęuje w przypadku kiedy zwłoki są w znacznym stadium rozkładu? Jak wiadomo ciało rozkłada się szybciej w wodzie. rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2009 o 13:49
0
Gość napisał:
mnie też to bardzo dziwi, przyglądając się dokładnie wyraźnie widać, iż ciało Marka jest nagie, przykryte jakimś brezentem. Wszystko to jakieś tajemniczo dziwne.



ZARZĄDZENIE NR 1426 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 23 grudnia 2004 r.

w sprawie metodyki wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych przez służby policyjne wyznaczone do wykrywania przestępstw i ścigania ich sprawców

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 ze zm.1) zarządza się, co następuje:


6. Należy rozebrać zwłoki podczas oględzin na miejscu ich znalezienia, jeżeli:

1) do ustalenia czasu śmierci i tożsamości zwłok niezbędne jest ich niezwłoczne rozebranie;

2) istnieje niebezpieczeństwo zniekształcenia lub zniszczenia śladów na odzieży podczas transportu zwłok do zakładu medycyny sądowej lub prosektorium;

3) prokurator nakazał rozebranie zwłok;

4) istnieją powody, indywidualne dla zdarzenia, wskazujące na konieczność rozebrania zwłok.



ZARZĄDZENIE NR 1426 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 23 grudnia 2004 r.

w sprawie metodyki wykonywania czynności dochodzeniowo-śledczych przez służby policyjne wyznaczone do wykrywania przestępstw i ścigania ich sprawców

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. Nr 7, poz. 58 ze zm.1) zarządza się, co następuje:


6. Należy rozebrać zwłoki podczas oględzin na miejscu ich znale... rozwiń
Avatar
kinol / 24 kwietnia 2009 o 13:19
0
Gość napisał:
mnie też to bardzo dziwi, przyglądając się dokładnie wyraźnie widać, iż ciało Marka jest nagie, przykryte jakimś brezentem. Wszystko to jakieś tajemniczo dziwne.

W którymś wątku już ktoś kompetentny udzielał odpowiedzi na to pytanie. Wynika z tego, że mieści się to w pojęciu "procedura". Dlatego nie jest to dziwne.
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 0 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 7 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 3

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 34 15

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 30 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 7

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!