Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2010 r.
19:23
Edytuj ten wpis

Dom Towarowy "Sezam" na razie uniknął rozbiórki

0 34 A A

Właściciel dawnego pedetu stara się o zgodę na rozbiórkę gmachu. Konserwator zabytków odrzucił pierwszy wniosek w tej sprawie. Szanse na wyburzenie są niewielkie, bo miejscy eksperci już orzekli, że budynek jest wart zachowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Właścicielem pedetu jest firma Centrum Development & Investments. Gmach z lat 60. ubiegłego wieku chce zastąpić nową galerią handlową. Stąd wniosek do służb ochrony zabytków w sprawie rozbiórki. Miałoby do niej dojść w czwartym kwartale przyszłego roku.

Cały artykuł czytaj na Strefie Biznesu: Lublin. Na razie pedet uniknął rozbiórki
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 19:48
0
[quote name='DSXRGH' timestamp='1291364307' post='398050']
LUBELSKI KONSERWATOR ZABYTKOW TO CWEL I TEPY H..UJ!!!
[/quote]

Ale to jest kobieta.
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 18:43
0
[quote name='rafal' timestamp='1291328519' post='397851']
coś mi się zdaje, że kolejny inwestor spierdzieli z Lublina. Przecież wygląd tego budynku wręcz krzyczy: WYBURZCIE MNIE!!! co mnie to obchodzi że jest z lat '60. Wypieprzyć to w cholere i już.

wydaje mi się, że ci eksperci powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni ze swoich stanowisk, bo już ja byłbym lepszym ekspertem, a się na tych rzeczach nie znam (podobnie jak owi eksperci)
[/quote]

Ci eksperci nie są zatrudnieni w mieście na etatach - z żalem muszę ci powiedzieć, że nikt ich w związku z tym nie zwolni dyscyplinarnie.
[quote name='rafal' timestamp='1291328519' post='397851']
coś mi się zdaje, że kolejny inwestor spierdzieli z Lublina. Przecież wygląd tego budynku wręcz krzyczy: WYBURZCIE MNIE!!! co mnie to obchodzi że jest z lat '60. Wypieprzyć to w cholere i już.

wydaje mi się, że ci eksperci powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni ze swoich stanowisk, bo już ja byłbym lepszym ekspertem, a się na tych rzeczach nie znam (podobnie jak owi eksperci)
[/quote]

Ci eksperci nie są za... rozwiń
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 18:39
0
[quote name='Marcin' timestamp='1291358855' post='397970']
Najlepiej to wyciąć trochę lasu wokół lublina, narobic desek i poobijać drewnianym ogrodzeniem całe miasto. Następnie należałoby powiesić z każdej strony wjazdowej do Lublina wielkie tablice DZIURA ZABITA DECHAMI. Brawo dla pseudo urzędników i reszty "fachowców" od zmiany wizerunku maista. Jak to miasto było ZADU.PIEM to dalej nim ZOSTANIE.
[/quote]

Tak, to miasto jest zadupiem jakich mało: m.in. bo ma mieszkańców prowincjuszy, urzędników prowincjuszy i pozwala na niszczenie swoich wartości.
Wystarczy się rozejrzeć po Lublinie, by zobaczyć, jak wiele z jego dziedzictwa zostało w ostatnich latach zniszczone bez jakichkolwiek oporów konserwatora czy innych urzędników. Gadanie, ze Lublin to skansen pryz takiej masie degradacji dziedzictwa, to jest po prostu nieporozumienie i kretynizm. Pojedźcie trochę po świecie, może się wam móżdżki przewietrzą.
[quote name='Marcin' timestamp='1291358855' post='397970']
Najlepiej to wyciąć trochę lasu wokół lublina, narobic desek i poobijać drewnianym ogrodzeniem całe miasto. Następnie należałoby powiesić z każdej strony wjazdowej do Lublina wielkie tablice DZIURA ZABITA DECHAMI. Brawo dla pseudo urzędników i reszty "fachowców" od zmiany wizerunku maista. Jak to miasto było ZADU.PIEM to dalej nim ZOSTANIE.
[/quote]

Tak, to miasto jest zadupiem jakich mało: m.in. bo ma mieszkańców prowincjusz... rozwiń
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 18:35
0
[quote name='XXX' timestamp='1291371264' post='398155']
Czy ty wiesz o czym jest mowa?
Nie o wyburzanie tu chodzi tylko o wpisywanie takich "gniotów" na listę tzw wartosciowych budynków XX wieku.
[/quote]

Jesteś w stanie udowodnić, że PDT jest gniotem? Spróbuj, pośmiejemy się. w Europie takie budynki się obejmuje ochroną, ale my tu w zasranej Azji wolimy niszczyć, bo jakiś bubek chce na nas zbijać kasę sprzedając nam śmiecie w "Galerii Handlowej".
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 18:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1291320044' post='397683']
Kościół Kapucynów w Lublinie wybudowano w latach 1726 - 1733 (prawie 300 lat temu) - WIKIPEDIA
PEDET zbudowano w czasach towarzysza Gomółki i samochodu "Syrenka" (lata 60-te XX wieku).
Twierdzisz, że te 2 budowle współgrają ze sobą i znakomicie się "wpasowują" ze sobą nawzajem ?
Jesteś "Historykiem" czy absolwentem zawodówki gastronomicznej ?
[/quote]


Chyba nie umiesz czytać.
Przeczytaj tamten post jeszcze raz. Nikt nie przeczy, że kosciół Kapucynów wybudowano w latach 1726-1733 a PDT po 1956 roku. Tylko, że nie o to chodziło. Ponieważ zastosowany przeze mnie skrót myślowy był dla ciebie zbyt trudny, choć z pewnością byłby zrozumiały dla przeciętnego absolwenta zawodówki gastronomicznej. Powtarza: autorzy PDTu nowej części poczty, dostawionej w l. 50-tych, "wydobyli kosciół i klasztor Kapucynów, który przez wcześniejszych kilkadziesiąt at był zabudowany z obu stron zwykłymi kamienicami. W ten sposób w pewnym sensie przywrócili mu, na ile było to możliwe bez wyburzeń tego, co ocalało wojnę, rolę dominanty w okolicy, zwłaszcza w widokach z Krakowskiego Przedmieścia. Teraz rozumiesz, mędrku? Jak dalej nie rozumiesz, to się przespaceruj Krakowskim Przedmieściem i zauważ kiedy widać PDT, a kiedy go nie widać A potem sobie wyobraź, że Victorię w formie pokazanej przez inwestorów będzie widać zawsze z Krakowskiego razem z kościołem. Teraz rozumiesz różnice w kulturze projektowania Witkowskiego w 1955 roku a projektowania Ingardena w XXI wieku?
Jak widać za towarzysza Gomółki mieliśmy w Lublinie architektów kulturalnych, na poziomie i z wyczuciem tego, co w krajobrazie miasta ważne i cenne (może dlatego, ze to byli architekci kształceni przed wojną). A teraz przyłażą "sławy" i przy oklaskach i aplauzie nic niewiedzących o swoim mieście prowincjuszy z Lublina, którzy cieszą się jak kolonizowani murzyni widząc paciorki, niszczą to, co Witkowski i inni ludzie wypracowali w bardzo trudnym okresie, a mimo to osiągnęli poziom, którego nie trzeba się wstydzić w Europie.
[quote name='Gość' timestamp='1291320044' post='397683']
Kościół Kapucynów w Lublinie wybudowano w latach 1726 - 1733 (prawie 300 lat temu) - WIKIPEDIA
PEDET zbudowano w czasach towarzysza Gomółki i samochodu "Syrenka" (lata 60-te XX wieku).
Twierdzisz, że te 2 budowle współgrają ze sobą i znakomicie się "wpasowują" ze sobą nawzajem ?
Jesteś "Historykiem" czy absolwentem zawodówki gastronomicznej ?
[/quote]


Chyba nie umiesz czytać.
rozwiń
Avatar
prawdawoczy / 3 grudnia 2010 r. o 11:53
0
Ten cały PEDET bo bankructwie Galerii Centrum stał sie niezłym bazarem... POrazka z wyglada porazka jesli chodzi o towary. Ten Empik tez słaby. wyglad powiatowe misato lata 90te
Avatar
XXX / 3 grudnia 2010 r. o 11:14
0
[quote name='wesoły diabeł' timestamp='1291370286' post='398141']
Czemu tak wszyscy krzyczycie miasto nie dało warunków zabudowy więc konserwa nie może dać pozwolenia na wyburzenia. Prosta kolejność rzeczy nie ma co tak ujadać.
[/quote]

Czy ty wiesz o czym jest mowa?
Nie o wyburzanie tu chodzi tylko o wpisywanie takich "gniotów" na listę tzw wartosciowych budynków XX wieku.
Avatar
wesoły diabeł / 3 grudnia 2010 r. o 10:58
0
Czemu tak wszyscy krzyczycie miasto nie dało warunków zabudowy więc konserwa nie może dać pozwolenia na wyburzenia. Prosta kolejność rzeczy nie ma co tak ujadać.
Avatar
XXX / 3 grudnia 2010 r. o 10:34
0
Myślę ze nowy prezydent rozgoni to towarzystwo wzajemnej adoracji , tych pseudo-architektów i znawców którzy na nasze nieszczęście uwili sobie gniazdko w Lublinie i działają na jego szkodę.
Avatar
ania / 3 grudnia 2010 r. o 09:36
0
i budynek ZUSu to tez skarb architektury!!!
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 19:48
0
[quote name='DSXRGH' timestamp='1291364307' post='398050']
LUBELSKI KONSERWATOR ZABYTKOW TO CWEL I TEPY H..UJ!!!
[/quote]

Ale to jest kobieta.
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 18:43
0
[quote name='rafal' timestamp='1291328519' post='397851']
coś mi się zdaje, że kolejny inwestor spierdzieli z Lublina. Przecież wygląd tego budynku wręcz krzyczy: WYBURZCIE MNIE!!! co mnie to obchodzi że jest z lat '60. Wypieprzyć to w cholere i już.

wydaje mi się, że ci eksperci powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni ze swoich stanowisk, bo już ja byłbym lepszym ekspertem, a się na tych rzeczach nie znam (podobnie jak owi eksperci)
[/quote]

Ci eksperci nie są zatrudnieni w mieście na etatach - z żalem muszę ci powiedzieć, że nikt ich w związku z tym nie zwolni dyscyplinarnie.
[quote name='rafal' timestamp='1291328519' post='397851']
coś mi się zdaje, że kolejny inwestor spierdzieli z Lublina. Przecież wygląd tego budynku wręcz krzyczy: WYBURZCIE MNIE!!! co mnie to obchodzi że jest z lat '60. Wypieprzyć to w cholere i już.

wydaje mi się, że ci eksperci powinni zostać dyscyplinarnie zwolnieni ze swoich stanowisk, bo już ja byłbym lepszym ekspertem, a się na tych rzeczach nie znam (podobnie jak owi eksperci)
[/quote]

Ci eksperci nie są za... rozwiń
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 18:39
0
[quote name='Marcin' timestamp='1291358855' post='397970']
Najlepiej to wyciąć trochę lasu wokół lublina, narobic desek i poobijać drewnianym ogrodzeniem całe miasto. Następnie należałoby powiesić z każdej strony wjazdowej do Lublina wielkie tablice DZIURA ZABITA DECHAMI. Brawo dla pseudo urzędników i reszty "fachowców" od zmiany wizerunku maista. Jak to miasto było ZADU.PIEM to dalej nim ZOSTANIE.
[/quote]

Tak, to miasto jest zadupiem jakich mało: m.in. bo ma mieszkańców prowincjuszy, urzędników prowincjuszy i pozwala na niszczenie swoich wartości.
Wystarczy się rozejrzeć po Lublinie, by zobaczyć, jak wiele z jego dziedzictwa zostało w ostatnich latach zniszczone bez jakichkolwiek oporów konserwatora czy innych urzędników. Gadanie, ze Lublin to skansen pryz takiej masie degradacji dziedzictwa, to jest po prostu nieporozumienie i kretynizm. Pojedźcie trochę po świecie, może się wam móżdżki przewietrzą.
[quote name='Marcin' timestamp='1291358855' post='397970']
Najlepiej to wyciąć trochę lasu wokół lublina, narobic desek i poobijać drewnianym ogrodzeniem całe miasto. Następnie należałoby powiesić z każdej strony wjazdowej do Lublina wielkie tablice DZIURA ZABITA DECHAMI. Brawo dla pseudo urzędników i reszty "fachowców" od zmiany wizerunku maista. Jak to miasto było ZADU.PIEM to dalej nim ZOSTANIE.
[/quote]

Tak, to miasto jest zadupiem jakich mało: m.in. bo ma mieszkańców prowincjusz... rozwiń
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 18:35
0
[quote name='XXX' timestamp='1291371264' post='398155']
Czy ty wiesz o czym jest mowa?
Nie o wyburzanie tu chodzi tylko o wpisywanie takich "gniotów" na listę tzw wartosciowych budynków XX wieku.
[/quote]

Jesteś w stanie udowodnić, że PDT jest gniotem? Spróbuj, pośmiejemy się. w Europie takie budynki się obejmuje ochroną, ale my tu w zasranej Azji wolimy niszczyć, bo jakiś bubek chce na nas zbijać kasę sprzedając nam śmiecie w "Galerii Handlowej".
Avatar
Historyk / 3 grudnia 2010 r. o 18:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1291320044' post='397683']
Kościół Kapucynów w Lublinie wybudowano w latach 1726 - 1733 (prawie 300 lat temu) - WIKIPEDIA
PEDET zbudowano w czasach towarzysza Gomółki i samochodu "Syrenka" (lata 60-te XX wieku).
Twierdzisz, że te 2 budowle współgrają ze sobą i znakomicie się "wpasowują" ze sobą nawzajem ?
Jesteś "Historykiem" czy absolwentem zawodówki gastronomicznej ?
[/quote]


Chyba nie umiesz czytać.
Przeczytaj tamten post jeszcze raz. Nikt nie przeczy, że kosciół Kapucynów wybudowano w latach 1726-1733 a PDT po 1956 roku. Tylko, że nie o to chodziło. Ponieważ zastosowany przeze mnie skrót myślowy był dla ciebie zbyt trudny, choć z pewnością byłby zrozumiały dla przeciętnego absolwenta zawodówki gastronomicznej. Powtarza: autorzy PDTu nowej części poczty, dostawionej w l. 50-tych, "wydobyli kosciół i klasztor Kapucynów, który przez wcześniejszych kilkadziesiąt at był zabudowany z obu stron zwykłymi kamienicami. W ten sposób w pewnym sensie przywrócili mu, na ile było to możliwe bez wyburzeń tego, co ocalało wojnę, rolę dominanty w okolicy, zwłaszcza w widokach z Krakowskiego Przedmieścia. Teraz rozumiesz, mędrku? Jak dalej nie rozumiesz, to się przespaceruj Krakowskim Przedmieściem i zauważ kiedy widać PDT, a kiedy go nie widać A potem sobie wyobraź, że Victorię w formie pokazanej przez inwestorów będzie widać zawsze z Krakowskiego razem z kościołem. Teraz rozumiesz różnice w kulturze projektowania Witkowskiego w 1955 roku a projektowania Ingardena w XXI wieku?
Jak widać za towarzysza Gomółki mieliśmy w Lublinie architektów kulturalnych, na poziomie i z wyczuciem tego, co w krajobrazie miasta ważne i cenne (może dlatego, ze to byli architekci kształceni przed wojną). A teraz przyłażą "sławy" i przy oklaskach i aplauzie nic niewiedzących o swoim mieście prowincjuszy z Lublina, którzy cieszą się jak kolonizowani murzyni widząc paciorki, niszczą to, co Witkowski i inni ludzie wypracowali w bardzo trudnym okresie, a mimo to osiągnęli poziom, którego nie trzeba się wstydzić w Europie.
[quote name='Gość' timestamp='1291320044' post='397683']
Kościół Kapucynów w Lublinie wybudowano w latach 1726 - 1733 (prawie 300 lat temu) - WIKIPEDIA
PEDET zbudowano w czasach towarzysza Gomółki i samochodu "Syrenka" (lata 60-te XX wieku).
Twierdzisz, że te 2 budowle współgrają ze sobą i znakomicie się "wpasowują" ze sobą nawzajem ?
Jesteś "Historykiem" czy absolwentem zawodówki gastronomicznej ?
[/quote]


Chyba nie umiesz czytać.
rozwiń
Avatar
prawdawoczy / 3 grudnia 2010 r. o 11:53
0
Ten cały PEDET bo bankructwie Galerii Centrum stał sie niezłym bazarem... POrazka z wyglada porazka jesli chodzi o towary. Ten Empik tez słaby. wyglad powiatowe misato lata 90te
Avatar
XXX / 3 grudnia 2010 r. o 11:14
0
[quote name='wesoły diabeł' timestamp='1291370286' post='398141']
Czemu tak wszyscy krzyczycie miasto nie dało warunków zabudowy więc konserwa nie może dać pozwolenia na wyburzenia. Prosta kolejność rzeczy nie ma co tak ujadać.
[/quote]

Czy ty wiesz o czym jest mowa?
Nie o wyburzanie tu chodzi tylko o wpisywanie takich "gniotów" na listę tzw wartosciowych budynków XX wieku.
Avatar
wesoły diabeł / 3 grudnia 2010 r. o 10:58
0
Czemu tak wszyscy krzyczycie miasto nie dało warunków zabudowy więc konserwa nie może dać pozwolenia na wyburzenia. Prosta kolejność rzeczy nie ma co tak ujadać.
Avatar
XXX / 3 grudnia 2010 r. o 10:34
0
Myślę ze nowy prezydent rozgoni to towarzystwo wzajemnej adoracji , tych pseudo-architektów i znawców którzy na nasze nieszczęście uwili sobie gniazdko w Lublinie i działają na jego szkodę.
Avatar
ania / 3 grudnia 2010 r. o 09:36
0
i budynek ZUSu to tez skarb architektury!!!