Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2020 r.
9:03

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
13 48 A A
Po jednym torze od grudnia jeżdżą pociągi, a teraz trwa układanie drugiego. Jest już położony na odcinku od Puław do Nałęczowa oraz od Nałęczowa do Miłocina
Po jednym torze od grudnia jeżdżą pociągi, a teraz trwa układanie drugiego. Jest już położony na odcinku od Puław do Nałęczowa oraz od Nałęczowa do Miłocina (fot. Maciej Kaczanowski)

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyjątkowo ciepła zima sprzyja kolejowej przebudowie. – Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem – zapewnia Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Po jednym torze od grudnia jeżdżą pociągi, teraz trwa układanie drugiego. – Jest już położony na odcinku od Puław do Nałęczowa oraz od Nałęczowa do Miłocina, gdzie zamontowana została także sieć trakcyjna.

Także w samym Lublinie oraz za Miłocinem lada dzień powinny się pojawić kolejne szyny. – Gotowa jest już podbudowa nowego toru, wywieszana jest sieć trakcyjna – informuje Siemieniec. W stolicy regionu trwa jeszcze przebudowa mostu na Bystrzycy koło ul. Janowskiej, przebudowa wiaduktów nad Diamentową i nad Drogą Męczenników Majdanka, natomiast na stacji Lublin Główny budowany jest drugi peron.

Do jesieni postępy prac powinny poskutkować znacznym ułatwieniem ruchu pociągów między Lublinem a Warszawą. – Planowany termin oddania do użytku drugiego toru na całym odcinku Dęblin-Lublin to październik 2020 roku – zapowiada rzecznik PLK.

Wielką niewiadomą jest za to obiecywana przez lubelski Ratusz budowa miejskiego odcinka drogi prowadzącej do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachodni uruchomionego w grudniu w pobliżu dzielnicy Czuby. Zatrzymują się tu wyłącznie pociągi osobowe, dalekobieżne przejeżdżają bez zatrzymania, a spółka PKP Intercity tłumaczy to właśnie brakiem dobrego dojazdu dla podróżnych. Żeby dojść tu z pętli autobusowej, trzeba iść stromą, błotnistą ścieżką.

Dojście i dojazd są kiepskie, bo powstał jedynie ten odcinek drogi, za który odpowiadały PKP, czyli od peronu do ul. Węglinek. Brakuje ulicy łączącej ul. Węglinek z ul. Granitową, gdzie znajduje się pętla komunikacji miejskiej. Budowa tego odcinka była zapowiadana przez Ratusz jeszcze w połowie grudnia. Od tej deklaracji minęły dwa miesiące, a o drodze, która nawet nie została wpisana do budżetu miasta, nadal jest cicho.

Jak tłumaczy się z tego Ratusz? – PKP wciąż prowadzi przebudowy wiaduktów na trasie prowadzącej do przystanku Lublin Zachodni, co sprawia, że trudna do określenia jest wymagana przepustowość dojazdu do stacji kolejowej. Z informacji o utrudnieniach drogowych wynika, że budowy zakończą się w październiku. Nie mamy informacji, jak duży ruch pasażerski na stacji Lublin Zachodni planuje w tym czasie kolej – wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego w kancelarii prezydenta miasta. Miasto nadal jednak deklaruje gotowość wykonania w najbliższych miesiącach dojazdu technicznego w rejonie miejsca, gdzie PKP przewidziały włączenie swoich dróg do systemu miejskiego. Ale żadne konkrety nie padają.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jarecki / 20 lutego 2020 r. o 09:31
+26
Na Warszawę to rusycyzm... w języku polskim jest do Warszawy.
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 09:30
+16
Czy oddanie drugiego toru będzie oznaczać te obiecane 90minut do Warszawy?
Avatar
:( / 20 lutego 2020 r. o 12:48
+15
bo PKP to są polskie koleje tylko z nazwy.... właściwszą nazwą byłoby WKD - Warszawskie Koleje Dojazdowe, bo oni najlepszy tabor puszczają tylko do obsługi Warszawy i 4-5 innych miast, do nas idą odrzuty poużywane na innych liniach
Avatar
AK / 20 lutego 2020 r. o 13:04
+14
szczytem absurdu jest budowanie przejazdów kolejowych na głównych liniach, jaki sens ma taka inwestycja, co z tego że pociągi mogą jeździć te 160km/h jak i tak w takich miejscach musza zwolnić. Tyle kasy wydali to przynajmniej wiadukty mogli porobić.
Avatar
jb / 20 lutego 2020 r. o 12:34
+14
PO co lubin ma mieć dojazd do dworca, skoro i tak raczej nie będzie z niego nikt korzystał?
 W dzielnicach w okolicy tego dworca mieszka więcej ludzi niż w tym całym twoim powiecie.
Avatar
mimi / 20 lutego 2020 r. o 10:38
+14
Droga jest, mało wytworna ale jest i można dojechać. Tylko po co? Żeby jeździć do Deblina? Powinny sie tu zatrzymywac pociągi do warszawy - wtedy mieszkańcy Czubów ( na przykład ja - mieszkam 5 minut od stacji) mogliby jeździć do pracy do Warszawy.
Avatar
Kolejarz / 20 lutego 2020 r. o 12:48
+12
Te 90 minut ma dotyczyć przejazdu z Lublina do Warszawy Wschodniej, bez żadnego zatrzymania po drodze. W realu będzie jakieś 10-15 minut dłużej.
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 09:41
+11
"Nie mamy informacji, jak duży ruch pasażerski na stacji Lublin Zachodni planuje w tym czasie kolej" Ponieważ pociągi się nie zatrzymują, bo nie ma dojścia, ruchu pasażerskiego nie ma. Z tego wynika wniosek, że skoro nie ma ruchu pasażerskiego, to nie ma potrzeby budowy drogi. cnd.
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 13:45
+10
Stacja w lesie więc dojazd jest leśną drogą. Planisci nie widzieli gdzie budują? Przed lasem bliżej Granitowej zabrakło miejsca?
Avatar
lwowska 13 / 20 lutego 2020 r. o 12:42
+10
PKP to żenada, w każdym miejscu Polski niezależnie od pogody, remontów itp.. pociągi spoźniaja się...nie można planować podróży z przesiadką...to jest tragedia... Jeżeli spółka prywatna byłaby w ten sposób zarządzane prezes zostałaby zwolniony na drugi dzień...
Avatar
Gość / 25 lutego 2020 r. o 21:56
0
Lepiej na Krakowskim nowy deptak zrobic.
Avatar
:) / 25 lutego 2020 r. o 09:16
+3
powinni na peronie zrobić wypożyczalnię quadów pod wiatą - wysiadasz z pociągu, hajda na quada i na miasto! oj jeździłby wtedy koleją jak ten pies z Palermo!
Avatar
olo / 25 lutego 2020 r. o 07:39
0
Piszecie, że wyjątkowo ciepła zima sprzyja przebudowie. Prawda.... a teraz przypomnijcie sobie co było obiecane kiedyś (kiedy skończy się przebudowa). No właśnie. Mamy wyjątkowo ciepłą zimę sprzyjającą przebudowie, a wraz obsuwa za obsuwą jeśli chodzi o terminy. Co by było gdyby wyskoczyła prawdziwa zima.... strach pomyśleć. Czy bym dożył tej przebudowy.... he he
Avatar
Gość / 24 lutego 2020 r. o 12:53
+2
No cóż trzeba będzie się zaopatrzyć się w gumofilce i zakładać przed wejściem na ścieżkę prowadzącą na stację a w pociągu zamienić na wyjściowe ew postawić na peronie szafki gdzie będzie można je przechowywać
Avatar
miras / 24 lutego 2020 r. o 03:11
-1
Dobra informacja dla mieszkańców okolic Lublina Zachodniego - dobrze poinformowani twierdzą, że od połowy marca mają zatrzymywać tam pośpieszne.
Avatar
Gość / 23 lutego 2020 r. o 20:05
+5
Opóźnienie wynosi już rok-półtora do planów remontu i rośnie-brak drugiego toru, rozgrzebane wiadukt na Diamentowej i most na Bystrzycy oraz stacja Lublin, pardon Lublin-Główny. Za cara linię ówczesnymi środkami czyli siłą mięśni robotników najemnych, maszynami parowymi oraz wozami konnymi zbudowano szybciej niż trwa obecny remont. W tym mosty, stacje i dworce przy nich. Za okupacji Austriaka Adolfa dobudowano drugi tor, podwojono mosty i wiadukty. Za Polski Ludowej zelektryfikowano linię a między Dęblinem i Lublinem dobudowano dwie stacje kolejowe dla pociągów towarowych: Borowa i Puławy-Azoty oraz linie odchodzące do Bogdanki-kopalni węgla i nad Wisłę koło Gołębia dla wojska. Przebudowano też most na Bystrzycy na czterotorowy na liniach do Warszawy i Stalowej Woli oraz zbudowano wiadukt na Diamentowej na wzór tego z Kunickiego. Ruch z prędkością 160 km/h będzie fikcją przy przejazdach niestrzeżonych oraz strzeżonych zaporami. Dla kolei to prędkość autostradowa czyli przejazdy i przejścia powinny być bezkolizyjne i w mniejszej ilości a tory ogrodzone siatką ochronną. Stacja Lublin-Zachodni (lub Lublin-Rury, był taki posterunek i zwrotnice zmiany toru a nawet układ torowy pod peron między nimi) była planowana w latach 70-80. Planowano rozbudowę miasta w tym kierunku. Tyle, że wówczas miasto i kolej bardziej zgodnie, by postawiły i peron i jakiś dworzec i drogi dojazdowe oraz pętlę dla autobusów. W Lublinie w ogóle jest dziwnie miasto na ponad 300 tysięcy a pospieszne mają postój tylko na jednej stacji.
Opóźnienie wynosi już rok-półtora do planów remontu i rośnie-brak drugiego toru, rozgrzebane wiadukt na Diamentowej i most na Bystrzycy oraz stacja Lublin, pardon Lublin-Główny. Za cara linię ówczesnymi środkami czyli siłą mięśni robotników najemnych, maszynami parowymi oraz wozami konnymi zbudowano szybciej niż trwa obecny remont. W tym mosty, stacje i dworce przy nich. Za okupacji Austriaka Adolfa dobudowano drugi tor, podwojono mosty i wiadukty. Za Polski Ludowej zelektryfikowano linię a między Dęblinem i Lublinem dobudowano dwie stacje k... rozwiń
Avatar
Kingry / 22 lutego 2020 r. o 08:49
+3
Dokładnie, Lublin Zachodni jest potrzebny. W okolicach mieszka nawet więcej niż 50.000 ludzi. Trzeba brać pod uwagę nie tylko Czuby, ale i Rury (LSM) oraz Węglin. Promień oddziaływania przystanku to około 100.000 ludzi, a więc około 1/3 mieszkańców Lublina. W związku z tym, dobra droga łącząca te dzielnice z tym przystankiem jest niezbędna. Ale niestety, jak to zawsze w Polsce, najsłabsze ogniwo to brak porozumienia na linii PKP - władze lokalne.
Avatar
K / 21 lutego 2020 r. o 13:08
+5
"Nie mamy informacji, jak duży ruch pasażerski na stacji Lublin Zachodni planuje w tym czasie kolej" Ruch na stacji zależy bardziej od pasażerów chcących z niej skorzystać niż od kolei. Mogą się wszystkie pociągi zatrzymywać a będzie do nich wsiadało po 2-3 osoby. Jeśli chodzi o ilość pociągów pasażerskich, należy zakładać że na początku będzie podobna jak tuż przed rozpoczęciem remontu, ale w kolejnych latach może się zwiększyć (lub zmniejszyć).
Avatar
Gość / 21 lutego 2020 r. o 09:40
+3
Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko z którego finansowana jest stacja LUBLIN ZACHODNI to kpina i parodia. Powstaje przystanek bez dojazdów w rezerwacie przyrody niszcząc okolicę. Wystarczyło zaplanować przystanek 100 metrów przed lasem gdzie jest dużo wolnego miejsca i lepszy dojazd. Teraz jak zawsze winnego nie ma.
Avatar
tadek68 / 21 lutego 2020 r. o 01:57
+2
Jak miasto nie ma pomysłu na drogę niech PKP ustawi katapultę. Będzie stacja tylko do wysiadania. Miasto nie wie co to katapulta to nie ustawi. Miasto na razie szuka pomysłu jak wygląda droga do przystanku kolejowego i co to jest kolej, bo nie wie, skąd ma wiedzieć jak nie ma drogi i nie można zobaczyć co to jest peron i jaki jest rozkład jazdy. A to przy budowie drogi jest najważniejsze.
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.