Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2012 r.
18:01
Edytuj ten wpis

Dzień otwarty na lotnisku Lublin. Będzie oblężenie?

0 14 A A
Lotnisko Lublin. Dzień otwarty już w sobotę (Maciej Kaczanowski)
Lotnisko Lublin. Dzień otwarty już w sobotę (Maciej Kaczanowski)

Co najmniej kilka tysięcy osób odwiedzi w sobotę Port Lotniczy Lublin. Władze spółki zapewniają, że podczas dnia otwartego każdy znajdzie coś dla siebie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie wiem, czy gdzieś jeszcze polecę samolotem, ale nasze lotnisko muszę zobaczyć. Wybieram się z wnukami i zamierzam zwiedzić każdy zakamarek – zapowiada pan Tomasz z Lublina. I dodaje: Drugiej takiej okazji nie będzie.

Zapisy na dojazdy bezpłatnymi autobusami na dzień otwarty na lotnisku trwają od początku tygodnia. Zainteresowanie już przerosło oczekiwania organizatorów. – Telefony się urywają, zostały jeszcze miejsca z Puław i Kraśnika, natomiast w Chełmie zdecydowaliśmy się podstawić dodatkowy autobus – informuje Aleksandra Hunicz z agencji RO Media.

ZOBACZ TAKŻE: Lotnisko Lublin - dzień otwarty. Program, darmowa komunikacja, jak dojechać

– Spodziewamy się co najmniej kilku tysięcy osób – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Wszyscy, oczywiście, się pomieszczą, gdyż lotnisko to nie tylko terminal, ale też ogromna płyta postoju samolotów i inne obiekty lotniskowe, które będzie można zwiedzić. Nad bezpieczeństwem zwiedzających będzie czuwać nasza ochrona, a także policja.

Darmowe autobusy na lotnisko

Pierwsi goście, którzy zapiszą się na autobusy z Puław, Zamościa, Chełma, Kraśnika, Krasnegostawu i Świdnika dojadą do portu ok. godz. 10.

Z Lublina na lotnisko będą kursować dwa bezpłatne autobusy przegubowe Mercedes Conecto, na które nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść pod halę MOSiR (Al. Zygmuntowskie) i wsiąść do jednego z dwóch podstawionych przez MPK przegubowców. Pierwszy kurs wyruszy z Lublina o godz. 9.30, kolejne co 30 minut. Ostatni goście wyjadą na lotnisko o godzinie 15.30, a sprzed terminalu do Lublina zabiorą się o 16.

– Proszę mieszkańców Lublina i innych miast, by korzystali z naszych autobusów. Parking przy terminalu pomieści 400 aut i jeśli frekwencja dopisze – a wiele na to wskazuje – nie wszyscy zmotoryzowani goście będą mieli gdzie zaparkować – przestrzega Jankowski. – Dodam, że autobusy z Lublina będą zatrzymywać się w Świdniku na ulicy Racławickiej, więc świdniczanie będą mogli się dosiąść.

Port zamówił jeszcze dwa dodatkowe przegubowce, które będą kursować po pasie startowym. Natomiast przed terminalem będzie stał szynobus otwarty dla zwiedzających. Jedną z głównym atrakcji ma być losowanie biletów lotniczych ufundowanych przez WizzAir.

A co z oficjalnym otwarciem?

Wciąż nie wiadomo, czy i kiedy odbędzie się uroczyste otwarcie portu z udziałem prezydenta RP. Nieoficjalnie mówi się o dwóch datach: 7 i 14 grudnia. – Nic nam o tym nie wiadomo – mówi Piotr Jankowski, rzecznik PLL. – Dla nas oficjalnym otwarciem lotniska będzie dzień pierwszego lotu. A teraz najważniejszy jest sobotni dzień otwarty dla mieszkańców.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stanisław / 30 listopada 2012 o 21:27
0
Wracając dzisiaj z MEŁGWI (PRZEZ jACKÓW) zajechaliśmy dzisiaj z moim szefem na lotnisko w Świdniku.
Mówiąc szczerze, po tym całym szumie medialnym spodziewałem się naprawdę czegoś rewelacyjnego.
A tu klops - budynek jak budynek, żadna rewelacja. Przez ogrodzenie widać wózstrażacki, fakt, takiego jeszcze w Lublinie nie widziałem. Trochę dalej pewnie baza paliwowa, bo widać duże białe zbiorniki. Płyta
postojowa jak na razie pusta, ale to nie dziwi. Na innym parkingu trochę sprzętu w pomarańczowym kolorze, pługi, piaskarki itp. Peron dla szynobusu jeszcze w fazie kończenia.Największy tłok na parkingu gdzie stoją
samochody ludzi pracujących przy wykończeniu lotniska. Do skończenia jeszcze wiele dróg. Widziałem parę lotnisk w Europie i nasze to jak maluch przy mercedesie. Ciekawe ile lotów dziennie będzie się tam odbywać. Mieszkam na Felinie i mam nadzieję, że zobaczę nad głową pierwszy startujący ze Świdnika samolot. Pozdrawiam.
Wracając dzisiaj z MEŁGWI (PRZEZ jACKÓW) zajechaliśmy dzisiaj z moim szefem na lotnisko w Świdniku.
Mówiąc szczerze, po tym całym szumie medialnym spodziewałem się naprawdę czegoś rewelacyjnego.
A tu klops - budynek jak budynek, żadna rewelacja. Przez ogrodzenie widać wózstrażacki, fakt, takiego jeszcze w Lublinie nie widziałem. Trochę dalej pewnie baza paliwowa, bo widać duże białe zbiorniki. Płyta
postojowa jak na razie pusta, ale to nie dziwi. Na innym parkingu trochę sprzętu w pomarańczowym kolorze, pługi, piaskarki itp... rozwiń
Avatar
LSW / 30 listopada 2012 o 19:24
0
Trzeba gonić do Biedronki nakupić piwa na jutro. Jak się zwali kilka tysięcy gawiedzi to wychłeptają wszystko i Świdnik będzie suchy jak Sahara.
Avatar
gość / 30 listopada 2012 o 17:21
0
powinni zrobić dwa Dni Otwarte! - w sobotę i w poniedziałek. W sobotę dla tych wszystkich, którzy nie mogli by w poniedziałek (przybyć z różnych powodów) -tak było by najlepiej i najsprawiedliwiej. Ja np. wolał bym w poniedziałek, zamiast "tłoczyć się" z tłumami. Na pewno wiele osób przyzna mi rację...?
Avatar
rx / 30 listopada 2012 o 13:43
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1354271867' post='702336']
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskładnie - przykra audycja...
[/quote]

[quote name='Andrzej' timestamp='1354271867' post='702336']
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskładnie - przykra audycja...
[/quote]
Jaki jest "koń" każdy widzi. A do nagród pierwszy...
[quote name='Andrzej' timestamp='1354271867' post='702336']
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskładnie - przykra audycja...
[/quote]

[quote name='Andrzej' timestamp='1354271867' post='702336']
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskł... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 listopada 2012 o 11:37
0
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskładnie - przykra audycja...
Avatar
Aiport / 30 listopada 2012 o 11:28
0
tutaj macie link do kamer na lotnisku. mozza sobie poogladac tamiast jezdzic : [url="http://kibolgame.pl/105823"]http://kibolgame.pl/105823[/url]
Avatar
wjs / 30 listopada 2012 o 09:15
0
Nie można się dodzwonić w sprawie rezerwacji... od razu komunikat, że skrzynka przepełniona... spróbuj później... o co biega?? czy nikt tam nie pracuje??
Avatar
Szary / 30 listopada 2012 o 08:40
0
SZanowni organizatorzy.
Wzorem innych miast może, na ten dzień pas startowy przeznaczyć na parking dla samochodów i już po kłopocie z parkowaniem.
Avatar
plati1985 / 30 listopada 2012 o 01:12
0
[quote name='Łukasz' timestamp='1354232981' post='702221']
Uroczyste przemówienie z okazji otwarcia zapewne zakończą tak: "Moi drodzy! Zapraszamy Was, oglądajcie! To wszystko stworzyliśmy byście mogli jak najszybciej spier... z lubelskiego! Jeśli zatem macie jeszcze trochę oleju w głowie, to pakujcie graty, wsiadajcie w samoloty i uciekajcie jak najdalej od tej lubelskiej nędzy".
[/quote]


hehehhe
Avatar
Łukasz / 30 listopada 2012 o 00:49
0
Uroczyste przemówienie z okazji otwarcia zapewne zakończą tak: "Moi drodzy! Zapraszamy Was, oglądajcie! To wszystko stworzyliśmy byście mogli jak najszybciej spier... z lubelskiego! Jeśli zatem macie jeszcze trochę oleju w głowie, to pakujcie graty, wsiadajcie w samoloty i uciekajcie jak najdalej od tej lubelskiej nędzy".
Avatar
Stanisław / 30 listopada 2012 o 21:27
0
Wracając dzisiaj z MEŁGWI (PRZEZ jACKÓW) zajechaliśmy dzisiaj z moim szefem na lotnisko w Świdniku.
Mówiąc szczerze, po tym całym szumie medialnym spodziewałem się naprawdę czegoś rewelacyjnego.
A tu klops - budynek jak budynek, żadna rewelacja. Przez ogrodzenie widać wózstrażacki, fakt, takiego jeszcze w Lublinie nie widziałem. Trochę dalej pewnie baza paliwowa, bo widać duże białe zbiorniki. Płyta
postojowa jak na razie pusta, ale to nie dziwi. Na innym parkingu trochę sprzętu w pomarańczowym kolorze, pługi, piaskarki itp. Peron dla szynobusu jeszcze w fazie kończenia.Największy tłok na parkingu gdzie stoją
samochody ludzi pracujących przy wykończeniu lotniska. Do skończenia jeszcze wiele dróg. Widziałem parę lotnisk w Europie i nasze to jak maluch przy mercedesie. Ciekawe ile lotów dziennie będzie się tam odbywać. Mieszkam na Felinie i mam nadzieję, że zobaczę nad głową pierwszy startujący ze Świdnika samolot. Pozdrawiam.
Wracając dzisiaj z MEŁGWI (PRZEZ jACKÓW) zajechaliśmy dzisiaj z moim szefem na lotnisko w Świdniku.
Mówiąc szczerze, po tym całym szumie medialnym spodziewałem się naprawdę czegoś rewelacyjnego.
A tu klops - budynek jak budynek, żadna rewelacja. Przez ogrodzenie widać wózstrażacki, fakt, takiego jeszcze w Lublinie nie widziałem. Trochę dalej pewnie baza paliwowa, bo widać duże białe zbiorniki. Płyta
postojowa jak na razie pusta, ale to nie dziwi. Na innym parkingu trochę sprzętu w pomarańczowym kolorze, pługi, piaskarki itp... rozwiń
Avatar
LSW / 30 listopada 2012 o 19:24
0
Trzeba gonić do Biedronki nakupić piwa na jutro. Jak się zwali kilka tysięcy gawiedzi to wychłeptają wszystko i Świdnik będzie suchy jak Sahara.
Avatar
gość / 30 listopada 2012 o 17:21
0
powinni zrobić dwa Dni Otwarte! - w sobotę i w poniedziałek. W sobotę dla tych wszystkich, którzy nie mogli by w poniedziałek (przybyć z różnych powodów) -tak było by najlepiej i najsprawiedliwiej. Ja np. wolał bym w poniedziałek, zamiast "tłoczyć się" z tłumami. Na pewno wiele osób przyzna mi rację...?
Avatar
rx / 30 listopada 2012 o 13:43
0
[quote name='Andrzej' timestamp='1354271867' post='702336']
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskładnie - przykra audycja...
[/quote]

[quote name='Andrzej' timestamp='1354271867' post='702336']
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskładnie - przykra audycja...
[/quote]
Jaki jest "koń" każdy widzi. A do nagród pierwszy...
[quote name='Andrzej' timestamp='1354271867' post='702336']
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskładnie - przykra audycja...
[/quote]

[quote name='Andrzej' timestamp='1354271867' post='702336']
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskł... rozwiń
Avatar
Andrzej / 30 listopada 2012 o 11:37
0
Dziś w porannej rozmowie w Radiu Lublin prezes Muszyński bełkotał, jakby był po spożyciu alkoholu - nie mógł sie wysłowić, mówił bardzo niewyraźnie i nieskładnie - przykra audycja...
Avatar
Aiport / 30 listopada 2012 o 11:28
0
tutaj macie link do kamer na lotnisku. mozza sobie poogladac tamiast jezdzic : [url="http://kibolgame.pl/105823"]http://kibolgame.pl/105823[/url]
Avatar
wjs / 30 listopada 2012 o 09:15
0
Nie można się dodzwonić w sprawie rezerwacji... od razu komunikat, że skrzynka przepełniona... spróbuj później... o co biega?? czy nikt tam nie pracuje??
Avatar
Szary / 30 listopada 2012 o 08:40
0
SZanowni organizatorzy.
Wzorem innych miast może, na ten dzień pas startowy przeznaczyć na parking dla samochodów i już po kłopocie z parkowaniem.
Avatar
plati1985 / 30 listopada 2012 o 01:12
0
[quote name='Łukasz' timestamp='1354232981' post='702221']
Uroczyste przemówienie z okazji otwarcia zapewne zakończą tak: "Moi drodzy! Zapraszamy Was, oglądajcie! To wszystko stworzyliśmy byście mogli jak najszybciej spier... z lubelskiego! Jeśli zatem macie jeszcze trochę oleju w głowie, to pakujcie graty, wsiadajcie w samoloty i uciekajcie jak najdalej od tej lubelskiej nędzy".
[/quote]


hehehhe
Avatar
Łukasz / 30 listopada 2012 o 00:49
0
Uroczyste przemówienie z okazji otwarcia zapewne zakończą tak: "Moi drodzy! Zapraszamy Was, oglądajcie! To wszystko stworzyliśmy byście mogli jak najszybciej spier... z lubelskiego! Jeśli zatem macie jeszcze trochę oleju w głowie, to pakujcie graty, wsiadajcie w samoloty i uciekajcie jak najdalej od tej lubelskiej nędzy".
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia]
galeria

Sobota na Zachodnim. Trwają prace na nowym przystanku PKP [zdjęcia] 0 0

Mimo chłodu trwają prace na nowym przystanku kolejowym Lublin Zachodni, na którym - przynajmniej teoretycznie - już w następną niedzielę (15 grudnia) powinien stanąć pierwszy pociąg osobowy

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni
Alarm 24
galeria

"Na placu budowy panuje straszny bałagan". Budują wiadukt, ale śmiecić nie powinni 0 3

Po naszej interwencji PKP-PLK wezwało wykonawcę modernizacji linii kolejowej nr 7 do oczyszczenia terenu przy wiadukcie w Czesławicach z zalegających w tym miejscu odpadów. Informację o problemie z utrzymaniem czystości otrzymaliśmy od czytelnika.

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości

Kto korzystał z darmowej reklamy w kinie? Dyrektor Chełmskiego Domu Kultury tłumaczyła się z nieprawidłowości 0 2

Po raz pierwszy w historii chełmskiego samorządu sprawa takiego kalibru została wprowadzona na obrady sesji Rady Miasta, a głos zabrała sama zainteresowana Małgorzata Paździor-Król. Dyrektor ChDK tłumaczyła się z porozumień z kontrahentami domu kultury, którym placówka zapewniała przez ostatnie lata reklamę w kinie.

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom
Magazyn

Ruch Społeczny Kobiet na Działalności kontra ZUS. Przedsiębiorcze matki postawiły się urzędnikom 22 5

Nawet kilkaset tysięcy złotych musiałyby zwrócić właścicielki firm - także z naszego województwa - po tegorocznych kontrolach ZUS. Zdaniem urzędników korzystały ze świadczeń, które im się nie należały.

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury
8 grudnia 2019, 14:30

Spektakl dla dzieci "Skejciołek" w Warsztatach Kultury 0 0

Warsztaty Kultury (ul. Grodzka 5a) zapraszają najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pokaz spektaklu "Skejciołek", który odbędzie się 8 grudnia o godz. 14.30.

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku

Mirosław Hajdo (Motor Lublin): Możemy pójść tylko w dobrym kierunku 0 4

Rozmowa z Mirosławem Hajdą, trenerem Motoru Lublin

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa
galeria

Wypadek pod Puławami. Mężczyzna przygnieciony przez pień upadającego drzewa 13 5

W piątek w Bronowicach (gm. Puławy) 45-letni mężczyzna został przygnieciony przez pień upadającego drzewa. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego
galeria

W Zalewie Zemborzyckim znaleziono ciało zaginionego mężczyzny. Strażacy i policjanci szukają drugiego 29 6

Trwa akcja poszukiwawcza na Zalewie Zemborzyckim. Policjanci i strażacy szukali tam od rana dwóch zaginionych mężczyzn. Ciało jednego z nich już udało się znaleźć.

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób?
Wideo
film

Tragedia w Szczyrku. Kto odpowie za śmierć ośmiu osób? 0 0

Wybuch gazu zrównał ich dom z ziemią. Zginęło osiem osób - dwa małżeństwa oraz czwórka dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy lata. Co było przyczyną tragedii, która wstrząsnęła całym krajem?

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej

Lubelskie: Martwy mężczyzna znaleziony w altance działkowej 42 2

Jeden z policjantów włodawskiej komendy odnalazł podczas czynności służbowych mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Wisła i Azoty Puławy wzięły udział w akcji Szlachetna Paczka [zdjęcia, wideo] 0 1

Kluby sportowe z Puław ponownie przyłączyły się do akcji Szlachetna Paczka. Zakupy dla potrzebujących robili zarówno szczypiorniści Azotów Puławy, jak i piłkarze Wisły.

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego

Ofiar szukali w gazecie z ogłoszeniami. Jeden ze skazanych to były policjant i kandydat na radnego 9 9

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

Marcin Wroński gościem DDK Węglin
8 grudnia 2019, 17:00

Marcin Wroński gościem DDK Węglin 0 1

W ramach cyklu "Spis Treści", 8 grudnia o godz. 17 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zorganizowane zostanie spotkanie z autorem kryminałów Marcinem Wrońskim.

Charytatywny Bieg Mikołajów w Puławach
8 grudnia 2019, 11:00

Charytatywny Bieg Mikołajów w Puławach 0 0

Fundacja BezMiar zaprasza na Charytatywny Bieg Mikołajów, który odbędzie się 8 grudnia o godz. 11 w Puławach. Start przy Pałacu Czartoryskich.

Kierowca opla jechał bardzo dziwnie. Błyskawiczna reakcja, policjant zajechał mu drogę

Kierowca opla jechał bardzo dziwnie. Błyskawiczna reakcja, policjant zajechał mu drogę 5 5

Szybka i zdecydowana reakcja policjanta z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zakończyła niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!