Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2019 r.
9:02

Dzisiaj 70. rocznica „Cudu lubelskiego”. Msza w archikatedrze

Autor: Zdjęcie autora aa
0 26 A A

Ukazanie się łez na lubelskim Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej przyciągnęło do Lublina rzesze pielgrzymów, co spotkało się z brutalną reakcją komunistycznych władz – przypomniał wydarzenia z 1949 r. metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik. Dzisiaj 70. rocznica „Cudu lubelskiego”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej upamiętnia wydarzenia z 3 lipca 1949 r.. Tego dnia na obrazie Matki Bożej modlący się w katedrze wierni zauważyli łzy. Wieść o „Cudzie lubelskim” szybko się rozeszła. Do Lublina zaczęli przybywać pielgrzymi. Równie szybko informacja dotarła do komunistycznych władz. Zaczęły się represje i prześladowania.

O tym, że w tym roku mija okrągła rocznica od tych wydarzeń przypomina m.in. wydana nakładem wydawnictwa „Gaudium” książka „Cud. W 1949 roku Lublin stał się Częstochową”.

– Ta solidna i obszernie udokumentowana praca Marioli Błasińskiej przypomina, że mija 70 lat od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem w całym kraju – napisał w liście do wiernych arcybiskup Stanisław Budzik.

List metropolity lubelskiego był odczytywany w kościołach. – Ukazanie się łez na lubelskim Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej przyciągnęło do Lublina rzesze pielgrzymów, co spotkało się z brutalną reakcją komunistycznych władz.

Metropolita lubelski zaprosił na uroczystą mszę świętą, która zostanie odprawiona w środę, w rocznicę tych wydarzeń w archikatedrze lubelskiej.

– Naszej modlitwie będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Marian Rojek, pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej – zapowiedział arcybiskup Budzik. – Po mszy odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.
Metropolita lubelski zapowiedział również X Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores z udziałem chórów z Europy Środkowo-Wschodniej. Odbędzie się w czwartek.

Arcybiskup Budzik zachęcał również do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę i wsparcia funduszu Idę z Tobą. Dzięki wpłatom w pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby, których na to nie stać. Obdarowani zanoszą na Jasną Górę intencje ofiarodawców.

Lubelska piesza pielgrzymka wyruszy w drogę do Częstochowy 3 sierpnia.

Objazdy komunikacji miejskiej

3 lipca, w związku z uroczystościami rocznicy „Cudu Lubelskiego” i zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Królewskiej oraz ul. Lubartowskiej (na odcinku od ul. Królewskiej do ul. Kowalskiej), związanym z kościelnymi uroczystościami Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza objazdy dla komunikacji miejskiej.

* W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Królewskiej w godzinach 19-22: 1, 6, 17 w obu kierunkach przejazdu:
… - Zamojska – Bernardyńska – plac Wolności – Narutowicza – Okopowa – Zesłańców Sybiru – Kołłątaja – 3-go Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia - …; 4 w obu kierunkach przejazdu: … – Al. Racławickie – Krakowskie Przedmieście – 3-go Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia - …; 23 w kierunku Felin Uniwersytet / Felin Spiessa:… al. Solidarności – al. Tysiąclecia – Unii Lubelskiej – Lubelskiego Lipca 80 - …w kierunku Kupiecka IKEA/Elizówka - giełda: bez zmian; 39 w obu kierunkach przejazdu: … - Narutowicza – Okopowa – Zesłańców Sybiru - Kołłątaja – 3-go Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia - …; 156, 160 w kierunku Chodźki – szpital:… - 1 Maja – Unii Lubelskiej – Tysiąclecia – Lubartowska - … w kierunku Felina / os. Poręba: … - Lubartowska – Ruska – Unii Lubelskiej – Lubelskiego Lipca 80 - …
* Dodatkowo w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Lubartowskiej (od ul. Królewskiej do ul. Kowalskiej) w godzinach 20.30-22: 22 w kierunku Brama Krakowska- zmiana przystanku końcowego:… - Tysiąclecia – Lubartowska – Probostwo 01 a w kierunku Pliczczyna: Probostwo 01 – Lubartowska – Biernackiego – Prusa – Solidarności – Tysiąclecia – …

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KArol / 3 lipca 2019 o 09:52
+5
w nowym systemie cuda się skończyły ...
Avatar
Gość / 3 lipca 2019 o 09:10
+5
Dobrze, że słowo "cudu" jest w cudzysłowie.
Avatar
ccc / 3 lipca 2019 o 11:50
+3
"NIECH TERAZ KAŻDY OPĘTANY SKUR..." - katolicki język miłości
Avatar
Zofia / 3 lipca 2019 o 10:47
+3
Buzię widzę w tym tęczu!
Avatar
kkk / 3 lipca 2019 o 14:34
+2
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” – „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” – „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywn... rozwiń
Avatar
co robili ci z „D” pionu IV SB? / 3 lipca 2019 o 13:40
+2
Lublin stał się wtedy Częstochową. Szkoda, że komuchy zdeptali nam to źródło wiary...
ZA tych komuchow frajerze więcej się budowalo kościolow niż teraz! Ci komuchu byli lepszymi katolikami niż dzisiejsi politcy udajacy katolikow! Nich księża którzy niemaja nic wspólnego z wiarą....
 a co komuchy zrobili POPIEŁUSZCE SUCHOWOLCOWI NIEDZIELAKOWI ZYCHOWI ŁUKOMSKIEMU WYSZYŃSKIEMU I INNYM - może też wybudowali po kosciele?
Avatar
K / 3 lipca 2019 o 11:48
+2
Lublin stał się wtedy Częstochową. Szkoda, że komuchy zdeptali nam to źródło wiary...
 ZA tych komuchow frajerze więcej się budowalo kościolow niż teraz! Ci komuchu byli lepszymi katolikami niż dzisiejsi politcy udajacy katolikow! Nich księża którzy niemaja nic wspólnego z wiarą.... 
Avatar
biblista / 3 lipca 2019 o 10:34
+2
Biedne te katoliki, natchnienia szukają w obrazkach i figurkach, zapominając, że to Ewangelia jest źródłem (w doktrynie powinna być).
Avatar
kkk / 3 lipca 2019 o 15:44
+1
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” –  „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak?
 Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to narzucanie religijności innym.
 Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to... rozwiń
Avatar
ten od św. Pawła z Teb / 3 lipca 2019 o 14:38
+1
„Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po mnie!”
to ciekawe ,bo zakonnicy ,a jakże niemieccy ,dopiero zaadaptowały buddyjską male na różaniec w XII ,i sobie wesoło klepali zdrowaski,a to znaczy ,że gość od ciężkich węglowodorów ropopochodnych miał się doskonale .jeszcze jedno ,to jest jakaś chyba specjalizacja diabelska,bo nic nie wspomina o reszcie instytucjonalnych religii,czyżby tam były inne diabły ?
Trochę się kolego rozpędziłeś...  Różaniec oparty jest w dużej częsci na  Ewangelii (Łk 1, 28, 45). Już św. Paweł odmawiał podobną modlitwę. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół Katolicki. ps Jest duzo opisów potwierdzonych wielokrotnie  z wypowiedziami złych z "instytucji od ciężkich węglowodorów". Zaczyna się chyba zawsze podobnie "przeciez to ja mam rację i jestem jestem najmądrzejszy - a nie Bóg, a nie mój brat" - później jest juz tylko gorzej.
Trochę się kolego rozpędziłeś...  Różaniec oparty jest w dużej częsci na  Ewangelii (Łk 1, 28, 45). Już św. Paweł odmawiał podobną modlitwę. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół Katolicki. ps Jest duzo opisów potwierdzonych wielokrotnie  z wypowiedziami złych z "instytucji od ciężkich węglowodorów". Zaczyna się chyba zawsze podobnie "przeciez to ja mam rację i jestem jestem najmądrzejszy - a nie Bóg, a nie mój brat" - później jest juz tylko go... rozwiń
Avatar
J / 3 lipca 2019 o 17:29
0
SPADAJ FRAJERZE!! JACY NASI MOI KSIĘŻA?? JA SAM ICH MIESZANUJE! CI CWANIACY NIE SA DLA MNIE ZADNYM AUTORYTETEM!! NATOMIAST SZATAN?? ON TO ISTNIEJE! ROBI WSZYSTKO ABY NIKT W NIEGO NIE WIERZYŁ! TRZEBA POPROSTU POSŁUCHAĆ CO ROBI?JAK DZIAŁA NA SWIECIE! A ON TO MÓWI, USTAMI LUDZI PRZEZ SIEBIE OPĘTANYCH! PODACZAS EGZOCYZMOW! TO JEST PRAWDZIWE ŚWIADECTWO JEGO ISTNIENIA. TAK SAMO JAK BOGA!!KTÓRY JEST ISTNIEJE!! LEPIEJ TERAZ SIE ZMIENCIE, PRZESTAŃCIE ROBIĆ KRZYWDĘ INNYM CZYNIĆ ZLO!! BO SZATAN PO SMIERCI WAS BĘDZIE JEB....Ł, CALA WIECZNOŚĆ. TE MĘKI NIGDY NIE BĘDĄ MIAŁY KOŃCA.
Avatar
K / 3 lipca 2019 o 15:50
0
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” –  „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak?
Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to narzucanie religijności innym.
Wybrałeś sobie bardzo wygodnie. W dodatku elementy, które nie budzą sprzeciwu nigdzie. Żadne cywilizowane prawo nie dopuszcza zabójstw, ani kradzieży. Ale co powiesz o próbach wtłoczenia do prawodawstwa całkowitego zakazu aborcji, o klauzuli sumienia aptekarzy w przypadku pigułki wczesnoporonnej, o klauzuli sumienia lekarzy w przypadku wypisywania recept na środki antykoncepcyjne?
Wybrałeś sobie bardzo wygodnie. W dodatku elementy, które nie budzą sprzeciwu nigdzie. Żadne cywilizowane prawo nie dopuszcza zabójstw, ani kradzieży. Ale co powiesz o próbach wtłoczenia do prawodawstwa całkowitego zakazu aborcji, o klauzuli sumienia aptekarzy w przypadku pigułki wczesnoporonnej, o klauzuli sumienia lekarzy w przypadku wypisywania recept na środki antykoncepcyjne? rozwiń
Avatar
kkk / 3 lipca 2019 o 15:44
+1
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” –  „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak?
 Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to narzucanie religijności innym.
 Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to... rozwiń
Avatar
K / 3 lipca 2019 o 15:13
0
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” –  „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak?
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak? rozwiń
Avatar
ten od św. Pawła z Teb / 3 lipca 2019 o 14:38
+1
„Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po mnie!”
to ciekawe ,bo zakonnicy ,a jakże niemieccy ,dopiero zaadaptowały buddyjską male na różaniec w XII ,i sobie wesoło klepali zdrowaski,a to znaczy ,że gość od ciężkich węglowodorów ropopochodnych miał się doskonale .jeszcze jedno ,to jest jakaś chyba specjalizacja diabelska,bo nic nie wspomina o reszcie instytucjonalnych religii,czyżby tam były inne diabły ?
Trochę się kolego rozpędziłeś...  Różaniec oparty jest w dużej częsci na  Ewangelii (Łk 1, 28, 45). Już św. Paweł odmawiał podobną modlitwę. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół Katolicki. ps Jest duzo opisów potwierdzonych wielokrotnie  z wypowiedziami złych z "instytucji od ciężkich węglowodorów". Zaczyna się chyba zawsze podobnie "przeciez to ja mam rację i jestem jestem najmądrzejszy - a nie Bóg, a nie mój brat" - później jest juz tylko gorzej.
Trochę się kolego rozpędziłeś...  Różaniec oparty jest w dużej częsci na  Ewangelii (Łk 1, 28, 45). Już św. Paweł odmawiał podobną modlitwę. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół Katolicki. ps Jest duzo opisów potwierdzonych wielokrotnie  z wypowiedziami złych z "instytucji od ciężkich węglowodorów". Zaczyna się chyba zawsze podobnie "przeciez to ja mam rację i jestem jestem najmądrzejszy - a nie Bóg, a nie mój brat" - później jest juz tylko go... rozwiń
Avatar
kkk / 3 lipca 2019 o 14:34
+2
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” – „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” – „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywn... rozwiń
Avatar
?? / 3 lipca 2019 o 14:04
0
„Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po mnie!”
 to ciekawe ,bo zakonnicy ,a jakże niemieccy ,dopiero zaadaptowały buddyjską male na różaniec w XII ,i sobie wesoło klepali zdrowaski,a to znaczy ,że gość od ciężkich węglowodorów ropopochodnych miał się doskonale .jeszcze jedno ,to jest jakaś chyba specjalizacja diabelska,bo nic nie wspomina o reszcie instytucjonalnych religii,czyżby tam były inne diabły ?
Avatar
co robili ci z „D” pionu IV SB? / 3 lipca 2019 o 13:40
+2
Lublin stał się wtedy Częstochową. Szkoda, że komuchy zdeptali nam to źródło wiary...
ZA tych komuchow frajerze więcej się budowalo kościolow niż teraz! Ci komuchu byli lepszymi katolikami niż dzisiejsi politcy udajacy katolikow! Nich księża którzy niemaja nic wspólnego z wiarą....
 a co komuchy zrobili POPIEŁUSZCE SUCHOWOLCOWI NIEDZIELAKOWI ZYCHOWI ŁUKOMSKIEMU WYSZYŃSKIEMU I INNYM - może też wybudowali po kosciele?
Avatar
powiedzial ten od genezy kłamstwa / 3 lipca 2019 o 13:26
0
„Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po mnie!”
Avatar
K / 3 lipca 2019 o 13:25
0
TAK. NIECH TERAZ KAŻDY OPĘTANY SKUR.... KTÓRY TWIERDZI ŻE NIEMA BOGA NIECH POMYŚLI!! NIECH POSŁUCHA CO MÓWI SZATAN PODCZAS EGZORYCYZMOW..  TYLKO MATKI BOSKIEJ SZKODA.. TAK PŁACZE NAD NAMI, NAD ZŁEM CZŁOWIEKA,,,
I taka jest ta twoja katolicka wiara, że każe ci wyzywać innych ludzi tylko dlatego, że mają inne zdanie? To właśnie z powodu takich ludzi, jak ty, i jak wasi księża tak wielu ludzi odchodzi od Boga. Ale i tak tego nie zrozumiesz.