Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2019 r.
9:02

Dzisiaj 70. rocznica „Cudu lubelskiego”. Msza w archikatedrze

Autor: Zdjęcie autora aa
0 26 A A

Ukazanie się łez na lubelskim Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej przyciągnęło do Lublina rzesze pielgrzymów, co spotkało się z brutalną reakcją komunistycznych władz – przypomniał wydarzenia z 1949 r. metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik. Dzisiaj 70. rocznica „Cudu lubelskiego”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej upamiętnia wydarzenia z 3 lipca 1949 r.. Tego dnia na obrazie Matki Bożej modlący się w katedrze wierni zauważyli łzy. Wieść o „Cudzie lubelskim” szybko się rozeszła. Do Lublina zaczęli przybywać pielgrzymi. Równie szybko informacja dotarła do komunistycznych władz. Zaczęły się represje i prześladowania.

O tym, że w tym roku mija okrągła rocznica od tych wydarzeń przypomina m.in. wydana nakładem wydawnictwa „Gaudium” książka „Cud. W 1949 roku Lublin stał się Częstochową”.

– Ta solidna i obszernie udokumentowana praca Marioli Błasińskiej przypomina, że mija 70 lat od wydarzeń, które odbiły się szerokim echem w całym kraju – napisał w liście do wiernych arcybiskup Stanisław Budzik.

List metropolity lubelskiego był odczytywany w kościołach. – Ukazanie się łez na lubelskim Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej przyciągnęło do Lublina rzesze pielgrzymów, co spotkało się z brutalną reakcją komunistycznych władz.

Metropolita lubelski zaprosił na uroczystą mszę świętą, która zostanie odprawiona w środę, w rocznicę tych wydarzeń w archikatedrze lubelskiej.

– Naszej modlitwie będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Marian Rojek, pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej – zapowiedział arcybiskup Budzik. – Po mszy odbędzie się tradycyjna procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej ulicami miasta.
Metropolita lubelski zapowiedział również X Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores z udziałem chórów z Europy Środkowo-Wschodniej. Odbędzie się w czwartek.

Arcybiskup Budzik zachęcał również do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę i wsparcia funduszu Idę z Tobą. Dzięki wpłatom w pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby, których na to nie stać. Obdarowani zanoszą na Jasną Górę intencje ofiarodawców.

Lubelska piesza pielgrzymka wyruszy w drogę do Częstochowy 3 sierpnia.

Objazdy komunikacji miejskiej

3 lipca, w związku z uroczystościami rocznicy „Cudu Lubelskiego” i zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Królewskiej oraz ul. Lubartowskiej (na odcinku od ul. Królewskiej do ul. Kowalskiej), związanym z kościelnymi uroczystościami Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza objazdy dla komunikacji miejskiej.

* W związku z zamknięciem dla ruchu ul. Królewskiej w godzinach 19-22: 1, 6, 17 w obu kierunkach przejazdu:
… - Zamojska – Bernardyńska – plac Wolności – Narutowicza – Okopowa – Zesłańców Sybiru – Kołłątaja – 3-go Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia - …; 4 w obu kierunkach przejazdu: … – Al. Racławickie – Krakowskie Przedmieście – 3-go Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia - …; 23 w kierunku Felin Uniwersytet / Felin Spiessa:… al. Solidarności – al. Tysiąclecia – Unii Lubelskiej – Lubelskiego Lipca 80 - …w kierunku Kupiecka IKEA/Elizówka - giełda: bez zmian; 39 w obu kierunkach przejazdu: … - Narutowicza – Okopowa – Zesłańców Sybiru - Kołłątaja – 3-go Maja – al. Solidarności – al. Tysiąclecia - …; 156, 160 w kierunku Chodźki – szpital:… - 1 Maja – Unii Lubelskiej – Tysiąclecia – Lubartowska - … w kierunku Felina / os. Poręba: … - Lubartowska – Ruska – Unii Lubelskiej – Lubelskiego Lipca 80 - …
* Dodatkowo w związku z zamknięciem dla ruchu ul. Lubartowskiej (od ul. Królewskiej do ul. Kowalskiej) w godzinach 20.30-22: 22 w kierunku Brama Krakowska- zmiana przystanku końcowego:… - Tysiąclecia – Lubartowska – Probostwo 01 a w kierunku Pliczczyna: Probostwo 01 – Lubartowska – Biernackiego – Prusa – Solidarności – Tysiąclecia – …

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KArol / 3 lipca 2019 o 09:52
+5
w nowym systemie cuda się skończyły ...
Avatar
Gość / 3 lipca 2019 o 09:10
+5
Dobrze, że słowo "cudu" jest w cudzysłowie.
Avatar
ccc / 3 lipca 2019 o 11:50
+3
"NIECH TERAZ KAŻDY OPĘTANY SKUR..." - katolicki język miłości
Avatar
Zofia / 3 lipca 2019 o 10:47
+3
Buzię widzę w tym tęczu!
Avatar
kkk / 3 lipca 2019 o 14:34
+2
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” – „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” – „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywn... rozwiń
Avatar
co robili ci z „D” pionu IV SB? / 3 lipca 2019 o 13:40
+2
Lublin stał się wtedy Częstochową. Szkoda, że komuchy zdeptali nam to źródło wiary...
ZA tych komuchow frajerze więcej się budowalo kościolow niż teraz! Ci komuchu byli lepszymi katolikami niż dzisiejsi politcy udajacy katolikow! Nich księża którzy niemaja nic wspólnego z wiarą....
 a co komuchy zrobili POPIEŁUSZCE SUCHOWOLCOWI NIEDZIELAKOWI ZYCHOWI ŁUKOMSKIEMU WYSZYŃSKIEMU I INNYM - może też wybudowali po kosciele?
Avatar
K / 3 lipca 2019 o 11:48
+2
Lublin stał się wtedy Częstochową. Szkoda, że komuchy zdeptali nam to źródło wiary...
 ZA tych komuchow frajerze więcej się budowalo kościolow niż teraz! Ci komuchu byli lepszymi katolikami niż dzisiejsi politcy udajacy katolikow! Nich księża którzy niemaja nic wspólnego z wiarą.... 
Avatar
biblista / 3 lipca 2019 o 10:34
+2
Biedne te katoliki, natchnienia szukają w obrazkach i figurkach, zapominając, że to Ewangelia jest źródłem (w doktrynie powinna być).
Avatar
kkk / 3 lipca 2019 o 15:44
+1
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” –  „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak?
 Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to narzucanie religijności innym.
 Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to... rozwiń
Avatar
ten od św. Pawła z Teb / 3 lipca 2019 o 14:38
+1
„Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po mnie!”
to ciekawe ,bo zakonnicy ,a jakże niemieccy ,dopiero zaadaptowały buddyjską male na różaniec w XII ,i sobie wesoło klepali zdrowaski,a to znaczy ,że gość od ciężkich węglowodorów ropopochodnych miał się doskonale .jeszcze jedno ,to jest jakaś chyba specjalizacja diabelska,bo nic nie wspomina o reszcie instytucjonalnych religii,czyżby tam były inne diabły ?
Trochę się kolego rozpędziłeś...  Różaniec oparty jest w dużej częsci na  Ewangelii (Łk 1, 28, 45). Już św. Paweł odmawiał podobną modlitwę. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół Katolicki. ps Jest duzo opisów potwierdzonych wielokrotnie  z wypowiedziami złych z "instytucji od ciężkich węglowodorów". Zaczyna się chyba zawsze podobnie "przeciez to ja mam rację i jestem jestem najmądrzejszy - a nie Bóg, a nie mój brat" - później jest juz tylko gorzej.
Trochę się kolego rozpędziłeś...  Różaniec oparty jest w dużej częsci na  Ewangelii (Łk 1, 28, 45). Już św. Paweł odmawiał podobną modlitwę. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół Katolicki. ps Jest duzo opisów potwierdzonych wielokrotnie  z wypowiedziami złych z "instytucji od ciężkich węglowodorów". Zaczyna się chyba zawsze podobnie "przeciez to ja mam rację i jestem jestem najmądrzejszy - a nie Bóg, a nie mój brat" - później jest juz tylko go... rozwiń
Avatar
J / 3 lipca 2019 o 17:29
0
SPADAJ FRAJERZE!! JACY NASI MOI KSIĘŻA?? JA SAM ICH MIESZANUJE! CI CWANIACY NIE SA DLA MNIE ZADNYM AUTORYTETEM!! NATOMIAST SZATAN?? ON TO ISTNIEJE! ROBI WSZYSTKO ABY NIKT W NIEGO NIE WIERZYŁ! TRZEBA POPROSTU POSŁUCHAĆ CO ROBI?JAK DZIAŁA NA SWIECIE! A ON TO MÓWI, USTAMI LUDZI PRZEZ SIEBIE OPĘTANYCH! PODACZAS EGZOCYZMOW! TO JEST PRAWDZIWE ŚWIADECTWO JEGO ISTNIENIA. TAK SAMO JAK BOGA!!KTÓRY JEST ISTNIEJE!! LEPIEJ TERAZ SIE ZMIENCIE, PRZESTAŃCIE ROBIĆ KRZYWDĘ INNYM CZYNIĆ ZLO!! BO SZATAN PO SMIERCI WAS BĘDZIE JEB....Ł, CALA WIECZNOŚĆ. TE MĘKI NIGDY NIE BĘDĄ MIAŁY KOŃCA.
Avatar
K / 3 lipca 2019 o 15:50
0
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” –  „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak?
Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to narzucanie religijności innym.
Wybrałeś sobie bardzo wygodnie. W dodatku elementy, które nie budzą sprzeciwu nigdzie. Żadne cywilizowane prawo nie dopuszcza zabójstw, ani kradzieży. Ale co powiesz o próbach wtłoczenia do prawodawstwa całkowitego zakazu aborcji, o klauzuli sumienia aptekarzy w przypadku pigułki wczesnoporonnej, o klauzuli sumienia lekarzy w przypadku wypisywania recept na środki antykoncepcyjne?
Wybrałeś sobie bardzo wygodnie. W dodatku elementy, które nie budzą sprzeciwu nigdzie. Żadne cywilizowane prawo nie dopuszcza zabójstw, ani kradzieży. Ale co powiesz o próbach wtłoczenia do prawodawstwa całkowitego zakazu aborcji, o klauzuli sumienia aptekarzy w przypadku pigułki wczesnoporonnej, o klauzuli sumienia lekarzy w przypadku wypisywania recept na środki antykoncepcyjne? rozwiń
Avatar
kkk / 3 lipca 2019 o 15:44
+1
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” –  „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak?
 Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to narzucanie religijności innym.
 Walki która bije po oczach w przeróżnych prześmiewczych komentarzach, choćby tu w DW. Religijne rozwiązania w prawodawstwie? a jakie to konkretnie obecnie mamy? bo przecież uniwersalne wartości które prawo każdego cywilizowanego i rozwiniętego kraju powinno chronić, np kary za zabójstwo (w tym dzieci czy chorych), kary za kradzież, ochrona przynajmniej 1 dnia w tyg jako czasu odpoczynku dla zatrudnianych (jak w ateistycznych niemczech) itd itd są tylko zbieżne z niektórymi przykazaniami katolików ale to nie oznacza że jest to... rozwiń
Avatar
K / 3 lipca 2019 o 15:13
0
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” –  „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak?
Ale jakiej walki z religią? Niech sobie będą religie, inech sobie będą wirzący. Chcecie, by nie zwalczać religii (OK, słusznie), ale jednocześnie chcecie wprowadzać religijne rozwiązania do prawodawstwa obowiązującego wszystkich, także wierzących inaczej, bądź niewierzących. I tu Wam nie przeszkadza, że narzucacie komuś swoje zdanie, że zwalcacie jego religię, bądź areligijność, tak? rozwiń
Avatar
ten od św. Pawła z Teb / 3 lipca 2019 o 14:38
+1
„Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po mnie!”
to ciekawe ,bo zakonnicy ,a jakże niemieccy ,dopiero zaadaptowały buddyjską male na różaniec w XII ,i sobie wesoło klepali zdrowaski,a to znaczy ,że gość od ciężkich węglowodorów ropopochodnych miał się doskonale .jeszcze jedno ,to jest jakaś chyba specjalizacja diabelska,bo nic nie wspomina o reszcie instytucjonalnych religii,czyżby tam były inne diabły ?
Trochę się kolego rozpędziłeś...  Różaniec oparty jest w dużej częsci na  Ewangelii (Łk 1, 28, 45). Już św. Paweł odmawiał podobną modlitwę. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół Katolicki. ps Jest duzo opisów potwierdzonych wielokrotnie  z wypowiedziami złych z "instytucji od ciężkich węglowodorów". Zaczyna się chyba zawsze podobnie "przeciez to ja mam rację i jestem jestem najmądrzejszy - a nie Bóg, a nie mój brat" - później jest juz tylko gorzej.
Trochę się kolego rozpędziłeś...  Różaniec oparty jest w dużej częsci na  Ewangelii (Łk 1, 28, 45). Już św. Paweł odmawiał podobną modlitwę. Symbolika różańca oparta jest na objawieniach maryjnych potwierdzonych przez Kościół Katolicki. ps Jest duzo opisów potwierdzonych wielokrotnie  z wypowiedziami złych z "instytucji od ciężkich węglowodorów". Zaczyna się chyba zawsze podobnie "przeciez to ja mam rację i jestem jestem najmądrzejszy - a nie Bóg, a nie mój brat" - później jest juz tylko go... rozwiń
Avatar
kkk / 3 lipca 2019 o 14:34
+2
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” – „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywnie o kasę? a może to zwykła zazdrość że katolik ma perspektywę czegoś pięknego po śmierci..
Hmm dziwne.. cyt: "Cała kampania jest oszustwem ludu, oszustwem wiernych. Łza w obrazie Matki Boskiej potrzebna im była po to, [...] by wzniecić fanatyzm religijny” – „Sztandar Ludu” z 14 lipca 1949. Dziś czytając komentarze pod dowolnym artykułem dot kościoła, religii, wiary, księży itd schemat wypowiedzi jest identyczny... Sztandar zniknął -obraz przetrwał, pewnie i dzisiejsi nietolerancyjni ludzie wyśmiewający religie przeminął jak pyłek a obraz pozostanie nadal... Pytanie po co ta wściekłość i zajadłość walki z religią... prymitywn... rozwiń
Avatar
?? / 3 lipca 2019 o 14:04
0
„Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po mnie!”
 to ciekawe ,bo zakonnicy ,a jakże niemieccy ,dopiero zaadaptowały buddyjską male na różaniec w XII ,i sobie wesoło klepali zdrowaski,a to znaczy ,że gość od ciężkich węglowodorów ropopochodnych miał się doskonale .jeszcze jedno ,to jest jakaś chyba specjalizacja diabelska,bo nic nie wspomina o reszcie instytucjonalnych religii,czyżby tam były inne diabły ?
Avatar
co robili ci z „D” pionu IV SB? / 3 lipca 2019 o 13:40
+2
Lublin stał się wtedy Częstochową. Szkoda, że komuchy zdeptali nam to źródło wiary...
ZA tych komuchow frajerze więcej się budowalo kościolow niż teraz! Ci komuchu byli lepszymi katolikami niż dzisiejsi politcy udajacy katolikow! Nich księża którzy niemaja nic wspólnego z wiarą....
 a co komuchy zrobili POPIEŁUSZCE SUCHOWOLCOWI NIEDZIELAKOWI ZYCHOWI ŁUKOMSKIEMU WYSZYŃSKIEMU I INNYM - może też wybudowali po kosciele?
Avatar
powiedzial ten od genezy kłamstwa / 3 lipca 2019 o 13:26
0
„Każde Zdrowaś Maryjo z różańca jest dla mnie jak uderzenie obuchem w głowę. Gdyby chrześcijanie znali moc modlitwy różańcowej, byłoby już po mnie!”
Avatar
K / 3 lipca 2019 o 13:25
0
TAK. NIECH TERAZ KAŻDY OPĘTANY SKUR.... KTÓRY TWIERDZI ŻE NIEMA BOGA NIECH POMYŚLI!! NIECH POSŁUCHA CO MÓWI SZATAN PODCZAS EGZORYCYZMOW..  TYLKO MATKI BOSKIEJ SZKODA.. TAK PŁACZE NAD NAMI, NAD ZŁEM CZŁOWIEKA,,,
I taka jest ta twoja katolicka wiara, że każe ci wyzywać innych ludzi tylko dlatego, że mają inne zdanie? To właśnie z powodu takich ludzi, jak ty, i jak wasi księża tak wielu ludzi odchodzi od Boga. Ale i tak tego nie zrozumiesz.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ukraińcy wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni. Dlaczego ich proces jeszcze nie ruszył?
galeria

Ukraińcy wchodzili w nocy do mieszkań, byli bezwzględni. Dlaczego ich proces jeszcze nie ruszył? 17 1

Opóźni się proces trzech mężczyzn oskarżonych o serię wyjątkowo brutalnych napadów. Sąd zwrócił prokuraturze sprawę Maksyma S. i jego dwóch kompanów. Śledczy muszą uzupełnić dowody w sprawie, bo bandyci nie zostawili ani odcisków palców, ani śladów DNA

AZS PSW Biała Podlaska został wycofany z rozgrywek ekstraligi kobiet!

AZS PSW Biała Podlaska został wycofany z rozgrywek ekstraligi kobiet! 0 0

Klub w przyszłym sezonie najprawdopodobniej zagra w III lidze

Orlęta – Lewart 1:3. Postawili się faworytowi

Orlęta – Lewart 1:3. Postawili się faworytowi 0 1

Lewart wygrał w sobotę z ligowym rywalem z Łukowa 3:1. Mecz wcale nie był jednak jednostronny. Podopieczni Roberta Różańskiego potrafili zagrozić rywalom

Łada – Kryształ 0:2. Trzy ubytki, jeden transfer

Łada – Kryształ 0:2. Trzy ubytki, jeden transfer 0 0

Wiadomo już, że na wiosnę w Krysztale nie zagrają: Patryk Pakuła, Kamil Warecki i Bartek Mazur. Do klubu z Werbkowic dołączy za to Sebastian Denkiewicz (Huczwa)

Chleb, makaron i zabawa. Święto Chleba i Makaronu w Ludwinie [zdjęcia]
galeria

Chleb, makaron i zabawa. Święto Chleba i Makaronu w Ludwinie [zdjęcia] 0 1

Ludwin doskonale bawił się w niedzielę na 5. Święcie Chleba i Makaronu. Było dużo pysznego jedzenia oraz nielimitowana zabawa dla osób w każdym wieku

Carnaval Sztukmistrzów 2019. Cyrk Podwórkowy - sztukmistrze pojawili się w dzielnicach Lublina [zdjęcia]
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2019. Cyrk Podwórkowy - sztukmistrze pojawili się w dzielnicach Lublina [zdjęcia] 11 1

Od niedzieli po Lublinie krąży Cyrk Podwórkowy. Tradycyjnie zapowiada on zbliżający się festiwal Carnaval Sztukmistrzów. Objazdowe, bezpłatne widowiska będą się odbywać dwa razy dziennie, za każdym razem w innej części miasta. W niedzielę Cyrk podwórkowy wystąpił m.in. na Felinie (na zdjęciach). Na poniedziałek zaplanowano dwa występy: Czechów Południowy: teren zielony obok szkoły przy Śliwińskiego (godz. 17) i Sławin: boisko szkoły przy Sławinkowskiej (godz. 19).

Skromna wygrana Chełmianki w kolejnym sparingu

Skromna wygrana Chełmianki w kolejnym sparingu 0 0

Kolejny mecz z niżej notowanym rywalem ma za sobą Chełmianka. Piłkarze Artura Bożyka pokonali występującą w klasie okręgowej Świdniczankę 1:0

Lubelskie: Zarobki prezesów państwowych spółek. Niektórzy w ciągu roku zarobili powyżej miliona zł

Lubelskie: Zarobki prezesów państwowych spółek. Niektórzy w ciągu roku zarobili powyżej miliona zł 4 14

1 mln 162 tys. zł – tyle w 2015 r. zarobił prezes LW Bogdanka Zbigniew Stopa. Nieco mniej – od 780 tys. do 1,2 mln zł – wpłynęło na konta członków zarządu kopalni. Narzekać na zarobki nie może też szefostwo PGE Dystrybucja – od 480 tys. zł do 600 tys. zł rocznie plus nagrody (150-208 tys.). Lubelska Fundacja Wolności walczyła o te dane trzy lata

Trener Speed Car Motoru Lublin: Możemy uniknąć baraży, zasługujemy na tę ligę
galeria

Trener Speed Car Motoru Lublin: Możemy uniknąć baraży, zasługujemy na tę ligę 9 5

Rozmowa z Maciejem Kuciapą, trenerem Speed Car Motoru Lublin i opiekunem szkółki żużlowej

Świdnik: Zmiany personalne w Urzędzie Miasta

Świdnik: Zmiany personalne w Urzędzie Miasta 0 4

Są zmiany w Urzędzie Miasta i zarządzie miejskich spółek. Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson będzie mieć tylko jednego zastępcę: Marcina Dmowskiego. Andrzej Radek został odwołany z funkcji zastępcy burmistrza. Został wybrany wiceprezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Świdniku. Nową funkcję obejmie 1 sierpnia.

Świdnik: Odznaczenia za walkę z komunizmem

Świdnik: Odznaczenia za walkę z komunizmem 0 3

W Miejskim Ośrodku Kultury miało miejsce wręczenie odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności – zasłużonym działaczom opozycji demokratycznej.

Lublin: Zamkną chodnik  i ścieżkę rowerową na ul. Jana Pawła II

Lublin: Zamkną chodnik i ścieżkę rowerową na ul. Jana Pawła II 0 9

Od poniedziałku nie będzie można chodzić wzdłuż ul. Jana Pawła II na wysokości os. Widok. Chodnik i przyległa do niego droga rowerowa zostaną rozkopane przez ekipy wymieniające sieć ciepłowniczą

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi

Pijany 18-latek demolował samochód. Złożył propozycję policjantowi 5 4

Policjant drogówki po służbie zatrzymał wandala, który niszczył samochód. 18-latek chciał mu wręczyć tysiąc złotych łapówki.

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo]
film

Wjechali motocyklem w szynobus. Dwie osoby nie żyją [wideo] 0 5

Szebnie (woj. podkarpackie). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym Szebniach w województwie podkarpackim dwóch mężczyzn jadących motocyklem zderzyło się z szynobusem. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja zajmuje się ustalaniem przyczyn tego zdarzenia.

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia]
galeria

Tydzień św. Krzysztofa. W niedzielę poświęcili pojazdy przed archikatedrą [zdjęcia] 1 13

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Tradycyjnie już w tym czasie działająca przy Konferencji Episkopatu Polski organizacja MIVA Polska prowadzi zbiórkę na zakup pojazdów dla misjonarzy i misjonarek. Ważnym punktem obchodów tygodnia św. Krzysztofa jest błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.