Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 kwietnia 2012 r.
11:24
Edytuj ten wpis

Euro 2012: Autobusy z Lublina pojadą do Warszawy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 29 A A

10 nowych przegubowych mercedesów lubelskiego MPK na Euro 2012 pojedzie do stolicy. Przez miesiąc, podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, będą wozić kibiców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przez cały okres trwania mistrzostw po Warszawie będą kursować autobusy miejskie z Lublina z logo firmy Continental, która organizuje transport podczas Euro 2012.

– W dni meczowe będą wozić kibiców pomiędzy stadionami, a strefami kibica. W pozostałe dni wspomogą flotę autobusów miejskich, ale nadal będą bezpłatne. Zostaną też ustawione specjalne przystanki wyglądem nawiązujące do ławki rezerwowych – mówi Marcin Cywiński z firmy Continental Opony Polska.

– Zależało nam na wysokim standardzie autobusów. Dlatego postawiliśmy na mercedesy. Warszawa ma solarisy, więc poprosiliśmy lubelskie MPK o pomoc – dodaje Cywiński.

Lubelskie autobusy pojadą do Warszawy już 6 czerwca. – Do stolicy pojedzie 10 przegubowych, najnowszych mercedesów. Pojadą też nasi kierowcy. W ramach kontraktu Conintental zapłaci za wynajem, przekaże nowe opony do autobusów oraz weźmie na siebie koszty związane z pracą kierowców – mówi Andrzej Satke, z MPK Lublin.

Według nieoficjalnych informacji za wynajem 10 mercedesów MPK Lublin może dostać 250 tysięcy złotych, część tej kwoty w nowych oponach.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubl / 8 czerwca 2012 o 21:36
0
nie pojechały najnowsze Mercedesy Citaro, tylko starsze Conecto.
Avatar
H_Piotr / 12 kwietnia 2012 o 08:49
0
Umowę podpisuje z lubelskim MPK-iem prywatna firma "Continental Opony Polska", a nie prezydent Warszawy, nie żaden urząd centralny (premier, minister), nie warszawiacy rodowici ani przyjezdni mieszkańcy Warszawy (nawet ci z Lubelszczyzny), ani nie kibice polscy czy zagraniczni.

Więc jak już chcecie ponarzekać i powieszać na kimś psy, to może na tym, kto NAPRAWDĘ jest za to odpowiedzialny?
Avatar
hub / 9 kwietnia 2012 o 10:48
0
250000 za 10 szt to wychodzi 25000 za sztuke na miesiąc, co daje na dzień około 833zł za sztuke. rok temu mpk chciało 700 czy 800zł za wypożyczenia autobusu na przewóz gości na wesele.
ktoś tanim kosztem chce mieć transport i chyba znaleźli frajera jeśli miasto sie zgodzi
Avatar
gość / 7 kwietnia 2012 o 21:37
0
autobusy od nas chcą brać,a zadna drużyna nie będzie u nas trenować.
Avatar
elmo / 7 kwietnia 2012 o 18:11
0
Nie wierzę że umowa nie zawiera zapisu, że autobusy mają wrócić w takim samym stanie jak je wypożyczono, ludzie już nie róbcie ciemnogrodu większego bo i tak jest
Avatar
perla lubelska / 7 kwietnia 2012 o 17:12
0
no piéknie robiá Lublin W ..ja.ja dorogi robic na Lublin to nie ,kasa poszla w inne inwestycje,a autobusy to z Lublina !a Zuki wyslac!!!!
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2012 o 16:22
0
Przecież ci warszawiacy z GRÓJCA rozpieprzą wszystko co napotkają na swojej drodze .
Bo to takie wsiowe kmioty są , których nikt w Polsce nie znosi .
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2012 o 16:14
0
To jakaś kpina. Biedny Lublin ma wspomagać wypasioną Warszawkę , która i tak wchłoneła kupę kasy związanej z EURO.
Nie i jeszcze raz nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
no i dobrze / 7 kwietnia 2012 o 16:09
0
Bardzo dobrze, kibice rozpier***ą wasze lubelskie chujobusy, a w Wawie będą nietknięte jeżdziły nasze dla ludzi.
Lubelski plebs przyzwyczajony do złomu to różnicy Wam nie bedzie
Avatar
let90 / 7 kwietnia 2012 o 15:38
0
No pięknie a co z tego będzie miał Lublin ?
Miasto wyżyłowało się na nowe autobusy miejskie po to aby robić pokazuchę dla krawaciarzy ?
Mieszkańcy i tak ponoszą koszty tych nowych autobusów w niekończących się podwyżkach cen biletów.

A tu lekką ręką pożyczają sobie nowiutkie autobusy !

A kto poniesie koszty napraw jak autobusy zostaną zdewastowane przez kibiców ?
Co znowu nowy kredycik miasto weźmie na zakup nowych?
Za dużo pieniędzy mają czy co !
Avatar
lubl / 8 czerwca 2012 o 21:36
0
nie pojechały najnowsze Mercedesy Citaro, tylko starsze Conecto.
Avatar
H_Piotr / 12 kwietnia 2012 o 08:49
0
Umowę podpisuje z lubelskim MPK-iem prywatna firma "Continental Opony Polska", a nie prezydent Warszawy, nie żaden urząd centralny (premier, minister), nie warszawiacy rodowici ani przyjezdni mieszkańcy Warszawy (nawet ci z Lubelszczyzny), ani nie kibice polscy czy zagraniczni.

Więc jak już chcecie ponarzekać i powieszać na kimś psy, to może na tym, kto NAPRAWDĘ jest za to odpowiedzialny?
Avatar
hub / 9 kwietnia 2012 o 10:48
0
250000 za 10 szt to wychodzi 25000 za sztuke na miesiąc, co daje na dzień około 833zł za sztuke. rok temu mpk chciało 700 czy 800zł za wypożyczenia autobusu na przewóz gości na wesele.
ktoś tanim kosztem chce mieć transport i chyba znaleźli frajera jeśli miasto sie zgodzi
Avatar
gość / 7 kwietnia 2012 o 21:37
0
autobusy od nas chcą brać,a zadna drużyna nie będzie u nas trenować.
Avatar
elmo / 7 kwietnia 2012 o 18:11
0
Nie wierzę że umowa nie zawiera zapisu, że autobusy mają wrócić w takim samym stanie jak je wypożyczono, ludzie już nie róbcie ciemnogrodu większego bo i tak jest
Avatar
perla lubelska / 7 kwietnia 2012 o 17:12
0
no piéknie robiá Lublin W ..ja.ja dorogi robic na Lublin to nie ,kasa poszla w inne inwestycje,a autobusy to z Lublina !a Zuki wyslac!!!!
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2012 o 16:22
0
Przecież ci warszawiacy z GRÓJCA rozpieprzą wszystko co napotkają na swojej drodze .
Bo to takie wsiowe kmioty są , których nikt w Polsce nie znosi .
Avatar
Gość / 7 kwietnia 2012 o 16:14
0
To jakaś kpina. Biedny Lublin ma wspomagać wypasioną Warszawkę , która i tak wchłoneła kupę kasy związanej z EURO.
Nie i jeszcze raz nie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
no i dobrze / 7 kwietnia 2012 o 16:09
0
Bardzo dobrze, kibice rozpier***ą wasze lubelskie chujobusy, a w Wawie będą nietknięte jeżdziły nasze dla ludzi.
Lubelski plebs przyzwyczajony do złomu to różnicy Wam nie bedzie
Avatar
let90 / 7 kwietnia 2012 o 15:38
0
No pięknie a co z tego będzie miał Lublin ?
Miasto wyżyłowało się na nowe autobusy miejskie po to aby robić pokazuchę dla krawaciarzy ?
Mieszkańcy i tak ponoszą koszty tych nowych autobusów w niekończących się podwyżkach cen biletów.

A tu lekką ręką pożyczają sobie nowiutkie autobusy !

A kto poniesie koszty napraw jak autobusy zostaną zdewastowane przez kibiców ?
Co znowu nowy kredycik miasto weźmie na zakup nowych?
Za dużo pieniędzy mają czy co !
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Lublin: Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 0

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 19 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 4 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 2 7

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 11 15

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!