Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 stycznia 2010 r.
17:39
Edytuj ten wpis

Felin. Producent grzejników zastąpi Husqvarnę?

0 8 A A

– Nie udało się z Huqvarną, ale na miejsce szwedzkiego giganta jest kilku chętnych – przekonują w Ratuszu. Wiosną teren zarezerwowany pod fabrykę kosiarek ma zostać włączony do specjalnej strefy ekonomicznej. W drugiej połowie roku na Felinie ma ruszyć nowoczesna fabryka grzejników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Fakt, że siedliśmy do stołu z Husqvarną pozwala twierdzić, że w niedługim czasie pojawi się u nas inwestor o podobnej wielkości – przekonuje Bartosz Sobotka, szef miejskiego Biura Obsługi Inwestorów. – Jest kilka firm poważnie zainteresowanych inwestowaniem w Lublinie.

Finału rozmów można się spodziewać w połowie roku. Urzędnicy nie chcą jednak składać żadnych deklaracji. Nie zdradzają szczegółów, by uniknąć rozczarowania, jakie zafundował mieszkańcom Janusz Palikot. W listopadzie poseł Platformy ogłosił, że Lublin jest o krok od podpisania umowy z Husqvarną. Szwedzki koncern miał u nas zbudować fabrykę kosiarek. Ostatecznie wybrał Mielec.

– Nie zdążyliśmy z rozszerzeniem naszej strefy – dodaje Sobotka. – Mielec przygotowywał się do takiej inwestycji 14 lat. To strata dla Lublina i w pewnym sensie porażka miasta. Z drugiej strony robiliśmy co w naszej mocy. Przekonanie takiej firmy do zainwestowania w Polsce, a nie na Węgrzech to sukces.

Na razie wielcy inwestorzy omijają lubelską strefę. Największe zakłady zbudowane na Felinie wciąż nie rozpoczęły działalności. Wyjątkiem są małe firmy, zatrudniające po kilkadziesiąt osób. Za pół roku nową wytwórnię uruchomi lubelski producent grzejników, firma Verano.

– Mimo mrozów skończyliśmy fundamenty hali produkcyjnej i stawiamy pierwszą kondygnację – mówi Grzegorz Miazga, dyrektor marketingu w Verano. – Tuż obok hali powstaną nowe biura. W tym roku przeniesiemy na Felin całą produkcję.

Firma nie ma krajowych konkurentów. Swoje produkty eksportuje na całą Europę. W tej chwili Verano zatrudnia 30 osób. Nowy zakład przy ul. Vetterów ma dać dodatkowe 20 miejsc pracy, przede wszystkim dla inżynierów. Firma zaplanowała już kolejne inwestycje. W przyszłym roku chce blisko dwukrotnie zwiększyć powierzchnię nowej fabryki.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zaza / 19 stycznia 2010 o 14:05
0
W LUblinie wszystko zaczyna się i kończy na planach. Tylko realizacji brak. Plany sa po to aby oszukiwać ludzi i przetrwać do wyborów. A może sie uda to i dlużej! Metoda jest prosta wzbudzić nadzieję która jest matką głupich. Za takich ratuszowi mędrcy uwazają Lublinian. Może zamiast Urzędu Miasta i tych nieudacznych prezydentów powołać przedsiębiorstwo taksówkowe finansowane z budżetu ale z darmowymi usługami dostepnymi dla wszystkich mieszkańców przynajmniej raz w roku - przewóz na urlop i z urlopu?
Avatar
Elim / 19 stycznia 2010 o 12:13
0
Proponuję w tym miejscu posadzić buraki. One zawsze się dobrze czuły w naszym grodzie. Ba, nawet rozrastają się w szybkim tempie jak stonka ziemniaczana. Plenność gwarantowana. Tylko mają niestety jedną wadę - jak się ucapią korzeniami to trudno je potem wyrwać.
Avatar
Bul / 19 stycznia 2010 o 10:23
0
Poczytajcie poniedziałkowy dodatek "wybiórczej gazety" a w nim felietonik naszego znanego na cały kraj posła który stwierdza że dobrze iż nie wybudują fabryki kosiarek w Lublinie, nawet jeszcze lepiej jak kilku innych inwestorów nie podejmie działań w Lublinie.
Najważniejsze że sie interesują i może kiedyś , ktoś , coś zainwestuje.
Jest to tzw. spojrzenie optymistyczne, bo nie powinno sie byc malkontentem i tylko ciągle marudzic że szklanka do połowy pusta.
Przy takim podejściu naszych elit i ich skuteczności długo nie doczekamy się żadnego inwestora w naszym mieście. Taka postawa zadziwia u businessmana !!!
Poczytajcie poniedziałkowy dodatek "wybiórczej gazety" a w nim felietonik naszego znanego na cały kraj posła który stwierdza że dobrze iż nie wybudują fabryki kosiarek w Lublinie, nawet jeszcze lepiej jak kilku innych inwestorów nie podejmie działań w Lublinie.
Najważniejsze że sie interesują i może kiedyś , ktoś , coś zainwestuje.
Jest to tzw. spojrzenie optymistyczne, bo nie powinno sie byc malkontentem i tylko ciągle marudzic że szklanka do połowy pusta.
Przy takim podejściu naszych elit i ich skuteczności dłu... rozwiń
Avatar
CYC / 19 stycznia 2010 o 09:48
0
Przykro mi to mówić, ale Lublin to chyba najbardziej zapyziałe miasto w Polsce. Przykre.
Avatar
GruntowNIK / 19 stycznia 2010 o 08:24
0
Ty, zalozmy, ze jestes zainteresowany inwestycja na "Felinie". Dzwonisz, wysylasz maila, faks lub posylasz umyslnego. W odpowiedzi czytasz lub slyszysz - zapraszamy na wiosne bo teraz gruntow przeksztalconych i wlaczonych nie mamy! Wczesniej od innych slyszales, ze w tym miescie uzywa sie dwoch wersji planow zagospodarowania przestrzennego. Wtedy nie wierzyles...
Avatar
KILOR / 19 stycznia 2010 o 08:03
0
MOŻE NASZA MALEZYJSKA ŁOWCZYNI INWESTORÓW PANI WNUK WICKOWA OD WASILEWSKIEGO,PRZYWIOZŁA NOWEGO INWESTORA DO STREFY,JAK NIEGDYŚ MINISTER GRAD TAJEMNICZEGO KUPCA STOCZNI SZCZESINSKIEJ I GDAŃSKIEJ,CHA,CHA!!DNO DNA TE LUBLIN..Z RESZTĄ O CZYM JA MÓWIĘ??, JAK PONAD TYDZIEŃ LUDZIE ZDAWAC BY SIĘ MOGŁO W EUROPIE I W UE, NIE MAJĄ PRĄDU I WODY,PRAWIE JAK W AFRYCE!!O JAKICH MY INWESTORACH MÓWIMY, JAK NASI TFU LOKALNI DECYDENCI,NASZE MATOŁKI, NIE POTRAFIĄ SOBIE PORADZIĆ Z KILKOMA PŁATKAMI ŚNIEGU I LODU!!KATAKLIZM BO W POLSCE SPADŁO WIĘCEJ ŚNEIG JAK ROK TEMU!!!
MOŻE NASZA MALEZYJSKA ŁOWCZYNI INWESTORÓW PANI WNUK WICKOWA OD WASILEWSKIEGO,PRZYWIOZŁA NOWEGO INWESTORA DO STREFY,JAK NIEGDYŚ MINISTER GRAD TAJEMNICZEGO KUPCA STOCZNI SZCZESINSKIEJ I GDAŃSKIEJ,CHA,CHA!!DNO DNA TE LUBLIN..Z RESZTĄ O CZYM JA MÓWIĘ??, JAK PONAD TYDZIEŃ LUDZIE ZDAWAC BY SIĘ MOGŁO W EUROPIE I W UE, NIE MAJĄ PRĄDU I WODY,PRAWIE JAK W AFRYCE!!O JAKICH MY INWESTORACH MÓWIMY, JAK NASI TFU LOKALNI DECYDENCI,NASZE MATOŁKI, NIE POTRAFIĄ SOBIE PORADZIĆ Z KILKOMA PŁATKAMI ŚNIEGU I LODU!!KATAKLIZM BO W POLSCE SPAD... rozwiń
Avatar
pan kotek / 19 stycznia 2010 o 07:33
0
Jak ekipa która nie potrafi od tygodnia odśnieżyć chodników przy głównej ulicy miasta /al.Racławickie/ zabiera się za rozmowy biznesowe z inwestorami to nie może się skończyć inaczej jak porażką. Kioskarz widząc ich indolencję i niekompetencję ucieka stąd gdzie pieprz rośnie, a co dopiero Husqvarna ... A tak na marginesie, politycy ratuszowi to bardzo cwane bestie. Nie można im nawet zarzucić że coś robią źle. Bo NIC nie robią, trzymają się kurczowo stołków i szykują na przetasowania po następnych wyborach samorządowych.
Avatar
a / 19 stycznia 2010 o 07:20
0
Skoro nie chciała Husqvarna, to należałoby ściągnąć konkurenta i zagrać tamtym na nosie. Może Stihl by przyszedł?
Avatar
zaza / 19 stycznia 2010 o 14:05
0
W LUblinie wszystko zaczyna się i kończy na planach. Tylko realizacji brak. Plany sa po to aby oszukiwać ludzi i przetrwać do wyborów. A może sie uda to i dlużej! Metoda jest prosta wzbudzić nadzieję która jest matką głupich. Za takich ratuszowi mędrcy uwazają Lublinian. Może zamiast Urzędu Miasta i tych nieudacznych prezydentów powołać przedsiębiorstwo taksówkowe finansowane z budżetu ale z darmowymi usługami dostepnymi dla wszystkich mieszkańców przynajmniej raz w roku - przewóz na urlop i z urlopu?
Avatar
Elim / 19 stycznia 2010 o 12:13
0
Proponuję w tym miejscu posadzić buraki. One zawsze się dobrze czuły w naszym grodzie. Ba, nawet rozrastają się w szybkim tempie jak stonka ziemniaczana. Plenność gwarantowana. Tylko mają niestety jedną wadę - jak się ucapią korzeniami to trudno je potem wyrwać.
Avatar
Bul / 19 stycznia 2010 o 10:23
0
Poczytajcie poniedziałkowy dodatek "wybiórczej gazety" a w nim felietonik naszego znanego na cały kraj posła który stwierdza że dobrze iż nie wybudują fabryki kosiarek w Lublinie, nawet jeszcze lepiej jak kilku innych inwestorów nie podejmie działań w Lublinie.
Najważniejsze że sie interesują i może kiedyś , ktoś , coś zainwestuje.
Jest to tzw. spojrzenie optymistyczne, bo nie powinno sie byc malkontentem i tylko ciągle marudzic że szklanka do połowy pusta.
Przy takim podejściu naszych elit i ich skuteczności długo nie doczekamy się żadnego inwestora w naszym mieście. Taka postawa zadziwia u businessmana !!!
Poczytajcie poniedziałkowy dodatek "wybiórczej gazety" a w nim felietonik naszego znanego na cały kraj posła który stwierdza że dobrze iż nie wybudują fabryki kosiarek w Lublinie, nawet jeszcze lepiej jak kilku innych inwestorów nie podejmie działań w Lublinie.
Najważniejsze że sie interesują i może kiedyś , ktoś , coś zainwestuje.
Jest to tzw. spojrzenie optymistyczne, bo nie powinno sie byc malkontentem i tylko ciągle marudzic że szklanka do połowy pusta.
Przy takim podejściu naszych elit i ich skuteczności dłu... rozwiń
Avatar
CYC / 19 stycznia 2010 o 09:48
0
Przykro mi to mówić, ale Lublin to chyba najbardziej zapyziałe miasto w Polsce. Przykre.
Avatar
GruntowNIK / 19 stycznia 2010 o 08:24
0
Ty, zalozmy, ze jestes zainteresowany inwestycja na "Felinie". Dzwonisz, wysylasz maila, faks lub posylasz umyslnego. W odpowiedzi czytasz lub slyszysz - zapraszamy na wiosne bo teraz gruntow przeksztalconych i wlaczonych nie mamy! Wczesniej od innych slyszales, ze w tym miescie uzywa sie dwoch wersji planow zagospodarowania przestrzennego. Wtedy nie wierzyles...
Avatar
KILOR / 19 stycznia 2010 o 08:03
0
MOŻE NASZA MALEZYJSKA ŁOWCZYNI INWESTORÓW PANI WNUK WICKOWA OD WASILEWSKIEGO,PRZYWIOZŁA NOWEGO INWESTORA DO STREFY,JAK NIEGDYŚ MINISTER GRAD TAJEMNICZEGO KUPCA STOCZNI SZCZESINSKIEJ I GDAŃSKIEJ,CHA,CHA!!DNO DNA TE LUBLIN..Z RESZTĄ O CZYM JA MÓWIĘ??, JAK PONAD TYDZIEŃ LUDZIE ZDAWAC BY SIĘ MOGŁO W EUROPIE I W UE, NIE MAJĄ PRĄDU I WODY,PRAWIE JAK W AFRYCE!!O JAKICH MY INWESTORACH MÓWIMY, JAK NASI TFU LOKALNI DECYDENCI,NASZE MATOŁKI, NIE POTRAFIĄ SOBIE PORADZIĆ Z KILKOMA PŁATKAMI ŚNIEGU I LODU!!KATAKLIZM BO W POLSCE SPADŁO WIĘCEJ ŚNEIG JAK ROK TEMU!!!
MOŻE NASZA MALEZYJSKA ŁOWCZYNI INWESTORÓW PANI WNUK WICKOWA OD WASILEWSKIEGO,PRZYWIOZŁA NOWEGO INWESTORA DO STREFY,JAK NIEGDYŚ MINISTER GRAD TAJEMNICZEGO KUPCA STOCZNI SZCZESINSKIEJ I GDAŃSKIEJ,CHA,CHA!!DNO DNA TE LUBLIN..Z RESZTĄ O CZYM JA MÓWIĘ??, JAK PONAD TYDZIEŃ LUDZIE ZDAWAC BY SIĘ MOGŁO W EUROPIE I W UE, NIE MAJĄ PRĄDU I WODY,PRAWIE JAK W AFRYCE!!O JAKICH MY INWESTORACH MÓWIMY, JAK NASI TFU LOKALNI DECYDENCI,NASZE MATOŁKI, NIE POTRAFIĄ SOBIE PORADZIĆ Z KILKOMA PŁATKAMI ŚNIEGU I LODU!!KATAKLIZM BO W POLSCE SPAD... rozwiń
Avatar
pan kotek / 19 stycznia 2010 o 07:33
0
Jak ekipa która nie potrafi od tygodnia odśnieżyć chodników przy głównej ulicy miasta /al.Racławickie/ zabiera się za rozmowy biznesowe z inwestorami to nie może się skończyć inaczej jak porażką. Kioskarz widząc ich indolencję i niekompetencję ucieka stąd gdzie pieprz rośnie, a co dopiero Husqvarna ... A tak na marginesie, politycy ratuszowi to bardzo cwane bestie. Nie można im nawet zarzucić że coś robią źle. Bo NIC nie robią, trzymają się kurczowo stołków i szykują na przetasowania po następnych wyborach samorządowych.
Avatar
a / 19 stycznia 2010 o 07:20
0
Skoro nie chciała Husqvarna, to należałoby ściągnąć konkurenta i zagrać tamtym na nosie. Może Stihl by przyszedł?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 22

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!