Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2019 r.
7:00

U nowego marszałka nie mieli czego szukać, posady znaleźli u prezydenta Lublina

0 49 A A
Od końca października do połowy kwietnia do lubelskiego magistratu na mocy art. 22 Ustawy o pracownikach samorządowych przeniosło się w sumie 25 osób
Od końca października do połowy kwietnia do lubelskiego magistratu na mocy art. 22 Ustawy o pracownikach samorządowych przeniosło się w sumie 25 osób (fot. Maciej Kaczanowski)

Po jesiennych wyborach władzę w województwie przejął PiS. Ci, którzy u nowego marszałka nie mieli czego szukać, nowe posady znaleźli u prezydenta. Pracę w Urzędzie Miasta Lublin dostali bez konkursu, w trybie przeniesienia pracownika samorządowego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Każdy szuka spokoju i spełnienia zawodowego. Dla niektórych osób Urząd Marszałkowski pod nową władzą niekoniecznie był pod tym względem miejscem idealnym – przyznaje marszałek Jarosław Stawiarski (PiS). – Wiem, że sporo pracowników przeniosło się do Urzędu Miasta Lublin.

Od przejęcia władzy przez PiS, Urząd Marszałkowski opuściło 21 osób. Skorzystały z przepisów art. 22. Ustawy o pracownikach samorządowych. Gdzie konkretnie poszli? O tym rzecznik marszałka nie informuje.

Była sekretarz ekspertem prezydenta

Do ośmiu osób zatrudnionych w tym trybie „przyznaje się” lubelski Ratusz.

– Zostali zatrudnieni w związku z koniecznością obsady wolnego stanowiska – tłumaczy Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Jednym z pierwszych transferów była Anny Augustyniak, która u marszałka z PSL była sekretarzem województwa. Do Ratusza trafiła na „wieloosobowe stanowisko pracy ds. rozwiązań systemowych”, gdzie pracuje jako „ekspert prezydenta”.

Jej zatrudnienie rzeczniczka tłumaczy „koniecznością efektywnego wdrażania rozwiązań systemowych we współpracy ze środowiskami patriotycznymi, kombatanckimi i polonijnymi”.

Do ratusza przeniósł się Dariusz Donica, były dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim. U prezydenta pracuje w Wydziale Sportu i Turystyki, a Ratusz tłumaczy ten transfer „nowymi zadaniami związanymi z promocją Lublina oraz współpracą z branżą turystyczną”.

Z kolei sprawami lubelskich seniorów w Urzędzie Miasta zajmuje się Beata Górka, wcześniej rzeczniczka marszałka.

Ratusz: Są niezbędni

Z Urzędu Marszałkowskiego do Urzędu Miasta przeniosło się jeszcze kilka osób. Jedna z nich znalazła zatrudnienie w Wydziale Zdrowia i Profilaktyki „w związku z potrzebą opracowania nowych i realizacją dotychczasowych programów profilaktyki zdrowotnej”.

Dwóch urzędników trafiło do Biura Obsługi Inwestorów, a Ratusz wyjaśnia, że potrzebował osoby „wykazującej się umiejętnością w zakresie prezentowania ofert dla inwestorów z sektora usług, organizowania spotkań z potencjalnymi inwestorami oraz promocji miasta na targach”.

Kolejny urzędnik byłego marszałka został u prezydenta kierownikiem referatu w Wydziale Funduszy Europejskich. Ratusz tłumaczy, że niełatwo o osobę z odpowiednimi kwalifikacjami.

– Praca w tym wydziale wymaga szerokiej wiedzy z dziedziny funduszy europejskich, procesu inwestycyjnego, ochrony środowiska, zamówień publicznych, prawa budowlanego, zagospodarowania przestrzennego, finansów publicznych, kontroli – wylicza rzeczniczka prezydenta.

Dla osoby z ekipy poprzedniego marszałka znalazł się też etat w utworzonym niedawno Wydziale Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością, który przejął część obowiązków Zarządu Dróg i Mostów. Ratusz tłumaczy, że konieczne było pilne pozyskanie pracownika „w celu zapewnienia w trybie natychmiastowym właściwej obsługi organizacyjno-finansowej”.

1400 etatów, 83 mln zł

Od końca października do połowy kwietnia do magistratu na mocy art. 22 Ustawy o pracownikach samorządowych przeniosło się w sumie 25 osób. Poza ósemką z Urzędu Marszałkowskiego, dwoje urzędników przyszło ze Starostwa Powiatowego w Lublinie, gdzie także po ubiegłorocznych wyborach władzę przejęło PiS. Pozostali w większości trafili do Ratusza z powiązanych z nim jednostek: MOPRu, Miejskiego Zespołu Żłobków, Zarządu Dróg i Mostów czy Straży Miejskiej.

W Urzędzie Miasta jest teraz ok. 1400 etatów, a kwota zarezerwowana w budżecie Lublina na wynagrodzenia zatrudnionych tu osób to prawie 83 mln zł.

Transfery, transfery...

Przekazane nam przez UMWL dane obejmują tylko pracowników zatrudnionych bezpośrednio w urzędzie. Nie uwzględniają tych, którzy pracowali w podległych marszałkowi odrębnych jednostkach, a i takich „transferów” nie brakowało.

Dla przykładu, bliska współpracowniczka byłego wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka (PO) Małgorzata Sokół po zwolnieniu z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy została zatrudniona w lubelskim magistracie jako główny specjalista w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych. Z kolei Katarzyna Fus, do niedawna dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, kieruje teraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Jeśli chodzi o Urząd Marszałkowski, ruch kadrowy nie odbywał się tylko w jedną stronę. Do gmachu przy ul. Grottgera z innych urzędów na mocy tego samego przepisu przeniosło się 11 osób, z czego pięć na stanowiska kierownicze.

Dla Dziennika

Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności:

Fakt, że do sporej liczby przeniesień doszło tuż po wyborach samorządowych może rodzic podejrzenia, że większość z tych osób nie zmieniła pracy ze względu na swoje kompetencje, tylko z powodów politycznych. A takie zmiany należałoby ocenić negatywnie. Urząd Miasta jest od tego, by obsługiwać mieszkańców, a nie zapewniać pracę urzędnikom.

Quiz: Oto najczęstsze błędy językowe i ortograficzne. Czy też je popełniasz?

Oto najczęstsze błędy językowe i ortograficzne. Czy też je popełniasz?
e-Wydanie

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 1 maja 2019 o 09:06
+31
W urzędzie dobrze mają ci, którzy mają znajomości lub są niebywałymi lizusami. Pozostali mogą liczyć tylko na ochłapy.  Zarobki nawet na tych samych stanowiskach potrafią się diametralnie różnic jedynie z powyższych powodów. Awanse są wyłącznie determinowane powyższym.  Zawsze tak było, jest i będzie. 
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 08:47
+31
A kto za to płaci ? Pan , Pani , Społeczeństwo .!!
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 08:42
+29
Skandal. W 2014 jak dobrze pamiętam było coś ponad 1200 urzędasów. Teraz już 1400? W latach 80 tych było ok 700 i nie było komputerów. To jest dla mnie definicja lewaka- etatysty - pana na folwarku. Dług rośnie, przerost administracji, miasto betonowieje poprzez samodzierżawie deweloperskie. Na spotkaniu przed wyborami prezydenckimi usłyszałem, że zatrudnia się po miejskich spółkach , bo ....inni tak robią. Czy tak mówi porządny polityk (oh.. oksymoron wyszedł). Panie Schetyna dmij w rogi. Korupcja polityczna !!!!
Avatar
dziadostwo / 1 maja 2019 o 07:57
+29
skoro są takimi ekspertami niech spróbują sił na rynku prywatnym - zobaczą jak pracuje się w korporacji, u prywaciarza albo na własnej działalności - byłby płacz i zgrzytanie zębów - a tępi ludzie dalej głosują na pisiorów i peowców a to jedno i to samo koryto za moje podatki
Avatar
ws / 1 maja 2019 o 07:48
+28
Partyjniactwo w czystej postaci. Kpina i traktowanie wyborców jak durniów. Zero jakichkolwiek skrupułów i przyzwoitości. Traktowanie Państwa jak prywatny folwark. Neokomuna za nasze podatki
Avatar
Zemborzyce / 1 maja 2019 o 07:53
+24
Pani Augustyniak? To ta od biznesu na Marinie, nad zalewem?
Avatar
lubelski obserwator / 1 maja 2019 o 11:40
+23
Żuk - główny rekruter Lublina!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ogon kręci psem / 1 maja 2019 o 07:16
+23
Miasto w służbie ratusza, ratusz w służbie deweloperów.
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 07:09
+22
Niezbędni jak dzwonek zającowi.
Avatar
Bojan / 1 maja 2019 o 09:04
+21
A tym czasem obiecane podwyżki dla pracowników niepedagogicznych lubelskich szkół i przedszkoli obiecane od Żuka od lipca, nie będzie. Miasto nie ma pieniedzy.
Avatar
... / 6 maja 2019 o 13:33
+1
msakra, ilu takich nieudaczników ciągnących się za wszystkimi partiami, bez umiejętności i bez honoru, niezdolnych do znalezienia pracy bez znajomości, utrzymują podatnicy
Avatar
SKUTKI STALINOWSKIEGO PKWN / 6 maja 2019 o 09:43
+1
CZYLI NADAL PODATNIK PŁACI NA KOLONIE PASOŻYTUJĄCYCH URZĘDASÓW? CZY TO DLATEG0 NADAL ŻYJEMY W NAJBIEDNIEJSZYM REGIONIE POLSKI I UNII?
Avatar
KK / 2 maja 2019 o 10:15
+5
Żuk i miliony.. układów.
Avatar
Po.. / 2 maja 2019 o 07:23
+7
Etaty z rękawa a w biedronkach nie ma kto robić do roboty niech się wezmą jak nie ma etatu. 
Avatar
Adam / 2 maja 2019 o 07:14
-2
Napiszcie kogo zatrudnia pisuar w umwl... "aktyw" pisowy wali dźwięki i oknami szukając posadki-sami swoi
Avatar
Nerwa / 2 maja 2019 o 06:53
+4
To nasi Misiewicz osiadł w nasi Ratuszu sPOd herbu Kozła? A tak szczekali na Misiewicza z PiS a sami klecą PO nasiemu obsadę taboretów bo fotele Im zabrano.
Avatar
Gość / 2 maja 2019 o 02:47
+1
Wybory wygraliśmy żeby nasi nie siedzieli na kasie w biedronce a zajmowali soto opłacane stołki w umwl. Nowy pracownik z LKR
Avatar
Pracownik / 2 maja 2019 o 01:50
+9
z podległych komórek UM Lublin chcą się przenosić i podobno etatów nie ma !! a jednak dla wybrańców są !!?? Dla budżetówki i wydziałów pieniędzy nie ma !! osoby pracuja ponad 20 lat i 3 tyś nie maja a tu wolne etaty nagle i pensje ich kosmiczne !! dodatki !! nowe wydziały robione pod konkretne osoby !! ( dyrektorskie itd.. ) a gdzie inni !!???? Każdy chce godnie żyć !!!odczucie takie !!?? Układy masz to zarabiasz nie to pracuj bądź spadaj i daj swojakom miejsce ot to teraz tak i od dawna w UM Lublin !!! Zero kontroli nad dyrektorami podległych jednostek, robią co chca no ale politycznie to ok. No tak bo kto zasiada wszyscy wiedzą !! Służby o dbanie o bezpieczeństwo Lublina też chcą podwyżek !!!
z podległych komórek UM Lublin chcą się przenosić i podobno etatów nie ma !! a jednak dla wybrańców są !!?? Dla budżetówki i wydziałów pieniędzy nie ma !! osoby pracuja ponad 20 lat i 3 tyś nie maja a tu wolne etaty nagle i pensje ich kosmiczne !! dodatki !! nowe wydziały robione pod konkretne osoby !! ( dyrektorskie itd.. ) a gdzie inni !!???? Każdy chce godnie żyć !!!odczucie takie !!?? Układy masz to zarabiasz nie to pracuj bądź spadaj i daj swojakom miejsce ot to teraz tak i od dawna w UM Lublin !!! Zero kontroli nad dyrektorami podległy... rozwiń
Avatar
Ppppppp / 1 maja 2019 o 18:13
+9
Tak było za Pruszka, Ratusz w służbie deweloperów (a nawet Wielkiego Dewelopera)
 Ciekawe gdzie teraz Pruszkowskiego wsadzą, bo WUP to chyba już nieaktualny 
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 17:38
+1
Jak urzedssy wrócą z urlopów to pokazują te plusy
Zobacz wszystkie komentarze 49
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości 0 1

Jeżeli nie wykorzystuje się dwóch rzutów karnych, to trudno myśleć o zwycięstwie. Kiepsko ustawione celowniki rywali wykorzystali podopieczni Jarosława Pacholarza, którzy pokonali Wólczankę 1:0. Dla ekipy z Kraśnika to było pierwsze zwycięstwo od sześciu kolejek. A po spotkaniu okazało się, że porażka kosztowała posadę trenera przyjezdnych Marka Rybkiewicza.

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie 0 2

Nie było łatwo, ale Podlasie wywalczyło w sobotę trzy punkty. Bialczanie pokonali na stadionie PSW Spartakusa Daleszyce 2:1. Dzięki temu przedłużyli swoje nadzieje na utrzymanie.

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu 0 0

Łada postawiła się liderowi, który w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Trzy punkty pojechały jednak do Zamościa, bo drużyna Jacka Ziarkowskiego wygrała w Biłgoraju 2:0

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca 0 1

Jeden z przystanków w Białej Podlaskiej zmienił swoje oblicze.

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
26 maja 2019, 10:00

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96) zaprasza na Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 26 maja o godz. 10 i potrwa do 16.

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie 18 7

– Będziesz miał połamane ręce, potem nogi, a na koniec dół – tak byli już policjanci z Ryk mieli straszyć zatrzymanego 70-latka. Mężczyzna został później pobity do nieprzytomności. Skandal wyszedł na jaw tylko dzięki interwencji biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu 0 16

Mecz na szczycie nie zawiódł. Spotkanie Motoru z liderem tabeli dostarczyło wielu emocji. Goście prowadzili na stadionie w Zamościu 1:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Ekipa z Nowego Targu od 63 minuty grała jednak nie w dziesiątkę, a dziewiątkę.

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem"

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem" 0 2

Sekretarz gminy Niedźwiada została powołana niezgodnie z prawem – twierdzi nasz czytelnik. – Konsultowaliśmy to z prawnikami – odpowiada wójt

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC 0 2

To była bardzo udana sobota dla żużlowców Speed Car Motoru Lublin. Aż trzech zawodników lubelskiego klubu może się pochwalić udanymi startami w kwalifikacjach do prestiżowych turniejów indywidualnych.

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła 0 0

Piłkarze Piotra Molińskiego mieli problemy w Rykach z tamtejszym MKS, ale w ostatnim kwadransie zdobyli trzy gole i ostatecznie wygrali aż 4:0.

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy 5 6

- W przypadku stwardnienia rozsianego każdy dzień zwłoki z włączeniem leczenia może mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne.

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia]
galeria

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia] 58 0

Trochę prawdziwej gry, trochę zabawy, ale przede wszystkim popularyzacja dyscyplin zza oceanu. W sobotę na Błoniach pod Zamkiem odbył się III Piknik Sportów Amerykańskich.

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych
Wiersze między newsami

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych 0 0

Na sobotni wieczór utwór poradnikowy. Autor, o którym mało wiem, wie dużo o życiu.

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu
25 maja 2019, 20:00

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu 0 1

W sobotę, 25 maja o godz. 20 w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek) wystąpi australijski wokalista z zespołem - Phillipe Bracken Band.

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia]
galeria

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia] 2 4

Pies Mania zwyciężył w wyborach Kundelek Lublina 2019 zorganizowanych przez Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Z kolei w kategorii Kundelek Schroniska pierwsze miejsce zajął Ramzes.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.