Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2008 r.
19:58
Edytuj ten wpis

Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Lublina

0 14 A A

Lider PiS gościł na konferencji "Ku Polsce Solidarnej - odpowiedzialność inteligencji”. Spotkanie było otwarte - mógł przyjść każdy zainteresowany. Salę wypełnili posłowie PiS, działacze, urzędnicy i mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konferencja rozpoczęła się godz. 17. Według wcześniejszych zapowiedzi Kaczyński miał wystąpić o godz. 19, po dyskusji panelowej naukowców.

Tymczasem ostatecznie zrobił to dopiero po godz. 20, czyli po zakończeniu panelu. - Dzisiejsze spotkanie w Lublinie umocniło, mnie w przekonani że warto robić, to co robimy i że polska inteligencja ma przyszłość - powiedział m.in. Kaczyński.

Wcześniej wystąpił dr Kazimierz Krajewski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wyznaczył zadania inteligencji: obrona narodu, ochrona rodziny (sprzeciw wobec związków homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci), wsparcie dla państwa solidarnego (walczącego z korupcją).

Naukowiec ostrzegał przed konsumpcjonizmem, który prowadzi do zaniku solidarności. A także liberalizmem, który powoduje destrukcję społeczeństwa. Wreszcie straszył laicyzmem, który prowadzi do ateizmu poprzez destrukcję norm moralnych.

Oprócz Jarosława Kaczyńskiego w spotkaniu uczestniczyli: prof. Wanda Wojtowicz, dr Kazimierz Krajewski (KUL), dr Wojciech Misztal (UMCS) oraz mgr Cezary Ritter (KUL). Większość tez była zgodna z hasłami głoszonymi przez Prawo i Sprawiedliwość.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kameleon / 11 grudnia 2008 r. o 08:27
0
Spiepszaj dziadu!!
Avatar
~Grzegorz~ / 10 grudnia 2008 r. o 22:55
0
[quote name='Grzegorz Gor.' date='10.12.2008, 22:34' post='75695']
Oznajmiam, że osoba o nicku Grzegorz nie jest mną! Szczerze współczuję uczestnikom spotkania z tak "wartościową" osobą, kochani, Rodacy, przejrzyjcie na oczy!!
[/quote Oczywiście, że nie jesteś mną; jesteś tym "gor...szym" Grzegorzem. Takim marginesem.
Avatar
Grzegorz Gor. / 10 grudnia 2008 r. o 22:34
0
Oznajmiam, że osoba o nicku Grzegorz nie jest mną! Szczerze współczuję uczestnikom spotkania z tak "wartościową" osobą, kochani, Rodacy, przejrzyjcie na oczy!!
Avatar
Hiena / 10 grudnia 2008 r. o 22:33
0
Byłem na spotkaniu i widziałem jak „medialne hieny” bombardowały aparatami foto Kaczyńskiego. Zastanawiałem się, dlaczego ta „sesja fotograficzna” trwała przez całe spotkanie. Teraz mam już odpowiedź, chodziło o takie zdjęcie Kaczyńskiego, żeby wyszedł na nim jak straszak. Panowie dziennikarze na tym polega wasz głęboki profesjonalizm?
Avatar
Kazimierz / 10 grudnia 2008 r. o 22:30
0
kameleon napisał:
niech spier***a jak najdalej


Niestety ale Niesiołowski jako zakorzeniona gnida z PO napewno nigdzie nie spier...li.Oni już tak mają po trupach na stołek.
Avatar
kameleon / 10 grudnia 2008 r. o 22:22
0
niech spier***a jak najdalej
Avatar
hans / 10 grudnia 2008 r. o 22:11
0
Kiedy PO zacznie przepraszć Kaczyńskiego,
czyli jak można określić faceta, który donosi na własną narzeczoną?

[url="http://ww6.tvp.pl/7038,20081208841877.strona"]http://ww6.tvp.pl/7038,20081208841877.strona[/url]

"MACIEJ ZDZIARSKI Jak odebrała Pani te słowa Jarosława Kaczyńskiego, od których zaczął się cały spór: Bo sypać w pierwszym przesłuchaniu w tak haniebny sposób, to naprawdę fatalna sprawa"? Czy Pani zdaniem Stefan Niesiołowski sypał na pierwszym przesłuchaniu?

ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Ja niechętnie wracam do wątków prywatnych.

MACIEJ ZDZIARSKI To jest kluczowe pytanie, by zrozumieć czy te słowa Jarosława Kaczyńskiego są związane z prawdą, czy też nie.

ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Tak, to była prawda. Stefan Niesiołowski mówił od pierwszego dnia śledztwa. Tu jest dokumentacja z IPN, która wyjaśnia wszystko.

MACIEJ ZDZIARSKI Co mówił?

ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Pierwszego dnia śledztwa przyznaje się do tego, że istniał Ruch, że był organizacją konspiracyjną, twierdzi, że nie było przywódców. Drugiego dnia śledztwa :Przyznaje się do winy w przedmiocie przedstawionego mi zarzutu i wyjaśniam, co następuje. Tu padają nazwiska brata Marka, Andrzeja, Benedykta Czumów i tak dalej. Pierwszego dnia śledztwa zaczęli zeznawać tylko dwaj ludzie: na pewno wiem, że Stefan Niesiołowski, bo przedstawiono. To jest protokół przesłuchania Stefana Niesiołowskiego, gdzie on zaczyna mówić.

MACIEJ ZDZIARSKI Stefan Niesiołowski mówił o tych wydarzeniach tak: Jeszcze raz mówię: moje zeznania nie różniły się od znakomitej większości zeznań członków Ruchu i to było potwierdzenie, jak mi się wydawało, tego, co i tak jest wiadome. Czyli Stefan Niesiołowski mówi, że nie zeznał niczego, co SB by już nie wiedziało.

ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Bardzo mi przykro, ale to nie jest zgodne z prawdą dlatego, że pierwszego dnia zaczęły zeznawać dwie tylko osoby Stefan Niesiołowski i ten inkryminowany właśnie Wiesław Kurowski, który otwarcie poszedł na współpracę. Drugiego dnia zaczął zeznawać Wojtek M, piątego dnia i tak dalej, i tak dalej. Nie chcę się tu zabawiać w nazwiska. To nie jest prawdą, że Stefan Niesiołowski zaczął zeznawać 26 czerwca, zaczął zeznawać pierwszego dnia. Po pierwsze SB bardzo niewiele wiedziała o nas, o czym już mówiłam. Po drugie on był jednym z trzech przywódców, czyli wiedział prawie wszystko. Po trzecie większość naszej organizacji była jeszcze na wolności."
Kiedy PO zacznie przepraszć Kaczyńskiego,
czyli jak można określić faceta, który donosi na własną narzeczoną?

[url="http://ww6.tvp.pl/7038,20081208841877.strona"]http://ww6.tvp.pl/7038,20081208841877.strona[/url]

"MACIEJ ZDZIARSKI Jak odebrała Pani te słowa Jarosława Kaczyńskiego, od których zaczął się cały spór: Bo sypać w pierwszym przesłuchaniu w tak haniebny sposób, to naprawdę fatalna sprawa"? Czy Pani zdaniem Stefan Niesiołowski sypał na pierwszym przesłuchaniu?

ELŻBIETA KRÓLIKOWS... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 r. o 22:08
0
Kulturalni, inteligentni, wykształceni wyborcy PiS dla których honor, patriotyzm, Ojczyzna są wartością ponadczasowa wyrażają współczucie i miłosierdzie dla tych wyborców PO którzy nie dorośli do demokracji popisując się na forum brakiem kultury, brakiem tolerancji, brakiem wiedzy, brakiem szacunku dla prawdy, agresją, brakiem elementarnych zasad przyzwoitości. Morałami z bajek o Koziołku Matołku, Małpce Fiki Miki i agresją przeciw PiS nie wypełnicie pustki która będzie Waszym udziałem wcześniej czy później. Spróbujcie pomyśleć od czasu do czasu.
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2008 r. o 21:42
0
bylem na całym spotkaniu i osobiscie nie jestem fanem Kaczyńskiego ale uważam że artykuł został napisany bardzo stronniczo. Poruszone zostały w nim same negatywnie kojarzące się zajawki: spóźnienie Kaczyńskiego (które notabene ludzie słuchający wykładów nie zauważyli), poruszenie przez jednego z wykładowców homoseksualizmu (który był jednym z niewielu zabiegów pro-politycznych ze strony wykładowców za co należy im się ukłon bo nie nawijali prostoo mówiąc makaronu na uszy tylko stawiali sprawy jak są). Trzecim minusem jest fakt że tezy głoszone przez wykładowców zgodne były z tezami PiS - BZDURA!!!! poruszenie homoseksualizmu i przez ostatniego wykładowce ganienie komunizmu to jedyne przejawy ocierające się o tezy PiS ale były tylko tezami samych wykładowców.
Nikt nie wspomniał moim zdaniem genialnego tematu poruszonego przez Panią Wandę Wójtowicz - podatków, czy innych tematów też ciekawie poruszonych. Robi się sensację typu - o to strach na dzieci - Kaczyński przyjechał do Lublina, geje bójcie się bo pomimo spóźnienia juz czycha na wasze życie a po za tym ustawił PRowo całe spotkanie. BZDURA!!!!!! Bardziej naturalnego spotkania dawno nie widzialem - moze po za lokalnymi politykierami stroszącymi piórka... jeśli chodzi o mnie uważam że w tym zapi...działym mieście w którym prawie nic się nie dzieje powinno być to opisane rzetelnie bo jeśli dla Was ważniejsza jest jako reporterów sprawa że przysłowiowej Pani Kowalskiej poroniła krowa pod Lublinem to wracajcie na te swoje wioski z których pochodzicie!!! Bo jeśli Lublin ma być miastem w którym coś sie dzieje (miastem inspiracji i kultury) musicie wszystkie strony partii politycznych opisywać rzetelnie a inteligentni czytelnicy sami sobie wybiorą po której stronie stoją, nie musicie im kolorować prawdy!!!!!!!!
bylem na całym spotkaniu i osobiscie nie jestem fanem Kaczyńskiego ale uważam że artykuł został napisany bardzo stronniczo. Poruszone zostały w nim same negatywnie kojarzące się zajawki: spóźnienie Kaczyńskiego (które notabene ludzie słuchający wykładów nie zauważyli), poruszenie przez jednego z wykładowców homoseksualizmu (który był jednym z niewielu zabiegów pro-politycznych ze strony wykładowców za co należy im się ukłon bo nie nawijali prostoo mówiąc makaronu na uszy tylko stawiali sprawy jak są). Trzecim minusem jest fakt że tezy głosz... rozwiń
Avatar
~Grzegorz~ / 10 grudnia 2008 r. o 21:33
0
Właśnie wróciłem z tego spotkania. Bardzo było potrzebne i stało na wysokim poziomie, zarówno przedmówców, jak w podsumowaniu - Kaczyńskiego. Ten człowiek jest erudytą o intelekcie i głębi myślenia przerastającym o lata świetlne obecne elity polityczne RP. Widzę kilka błędów rzeczowych w artykuliku. Pan Kaczyński np. zaczął podsumowanie o 19.45, a nie po 20-tej.
Ogólnie jestem też pod wrażeniem zwłaszcza prof., prof. Dłubacza i Wójtowicz. Ponieważ mówiono głównie o inteligencji, nie zdziwię się, że teraz jakiś margines "poprawny politycznie" zacznie bluzgać. Panowie z marginesu, do dzieła.
Właśnie wróciłem z tego spotkania. Bardzo było potrzebne i stało na wysokim poziomie, zarówno przedmówców, jak w podsumowaniu - Kaczyńskiego. Ten człowiek jest erudytą o intelekcie i głębi myślenia przerastającym o lata świetlne obecne elity polityczne RP. Widzę kilka błędów rzeczowych w artykuliku. Pan Kaczyński np. zaczął podsumowanie o 19.45, a nie po 20-tej.
Ogólnie jestem też pod wrażeniem zwłaszcza prof., prof. Dłubacza i Wójtowicz. Ponieważ mówiono głównie o inteligencji, nie zdziwię się, że teraz jakiś margines "poprawny ... rozwiń
Avatar
kameleon / 11 grudnia 2008 r. o 08:27
0
Spiepszaj dziadu!!
Avatar
~Grzegorz~ / 10 grudnia 2008 r. o 22:55
0
[quote name='Grzegorz Gor.' date='10.12.2008, 22:34' post='75695']
Oznajmiam, że osoba o nicku Grzegorz nie jest mną! Szczerze współczuję uczestnikom spotkania z tak "wartościową" osobą, kochani, Rodacy, przejrzyjcie na oczy!!
[/quote Oczywiście, że nie jesteś mną; jesteś tym "gor...szym" Grzegorzem. Takim marginesem.
Avatar
Grzegorz Gor. / 10 grudnia 2008 r. o 22:34
0
Oznajmiam, że osoba o nicku Grzegorz nie jest mną! Szczerze współczuję uczestnikom spotkania z tak "wartościową" osobą, kochani, Rodacy, przejrzyjcie na oczy!!
Avatar
Hiena / 10 grudnia 2008 r. o 22:33
0
Byłem na spotkaniu i widziałem jak „medialne hieny” bombardowały aparatami foto Kaczyńskiego. Zastanawiałem się, dlaczego ta „sesja fotograficzna” trwała przez całe spotkanie. Teraz mam już odpowiedź, chodziło o takie zdjęcie Kaczyńskiego, żeby wyszedł na nim jak straszak. Panowie dziennikarze na tym polega wasz głęboki profesjonalizm?
Avatar
Kazimierz / 10 grudnia 2008 r. o 22:30
0
kameleon napisał:
niech spier***a jak najdalej


Niestety ale Niesiołowski jako zakorzeniona gnida z PO napewno nigdzie nie spier...li.Oni już tak mają po trupach na stołek.
Avatar
kameleon / 10 grudnia 2008 r. o 22:22
0
niech spier***a jak najdalej
Avatar
hans / 10 grudnia 2008 r. o 22:11
0
Kiedy PO zacznie przepraszć Kaczyńskiego,
czyli jak można określić faceta, który donosi na własną narzeczoną?

[url="http://ww6.tvp.pl/7038,20081208841877.strona"]http://ww6.tvp.pl/7038,20081208841877.strona[/url]

"MACIEJ ZDZIARSKI Jak odebrała Pani te słowa Jarosława Kaczyńskiego, od których zaczął się cały spór: Bo sypać w pierwszym przesłuchaniu w tak haniebny sposób, to naprawdę fatalna sprawa"? Czy Pani zdaniem Stefan Niesiołowski sypał na pierwszym przesłuchaniu?

ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Ja niechętnie wracam do wątków prywatnych.

MACIEJ ZDZIARSKI To jest kluczowe pytanie, by zrozumieć czy te słowa Jarosława Kaczyńskiego są związane z prawdą, czy też nie.

ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Tak, to była prawda. Stefan Niesiołowski mówił od pierwszego dnia śledztwa. Tu jest dokumentacja z IPN, która wyjaśnia wszystko.

MACIEJ ZDZIARSKI Co mówił?

ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Pierwszego dnia śledztwa przyznaje się do tego, że istniał Ruch, że był organizacją konspiracyjną, twierdzi, że nie było przywódców. Drugiego dnia śledztwa :Przyznaje się do winy w przedmiocie przedstawionego mi zarzutu i wyjaśniam, co następuje. Tu padają nazwiska brata Marka, Andrzeja, Benedykta Czumów i tak dalej. Pierwszego dnia śledztwa zaczęli zeznawać tylko dwaj ludzie: na pewno wiem, że Stefan Niesiołowski, bo przedstawiono. To jest protokół przesłuchania Stefana Niesiołowskiego, gdzie on zaczyna mówić.

MACIEJ ZDZIARSKI Stefan Niesiołowski mówił o tych wydarzeniach tak: Jeszcze raz mówię: moje zeznania nie różniły się od znakomitej większości zeznań członków Ruchu i to było potwierdzenie, jak mi się wydawało, tego, co i tak jest wiadome. Czyli Stefan Niesiołowski mówi, że nie zeznał niczego, co SB by już nie wiedziało.

ELŻBIETA KRÓLIKOWSKA-AVIS Bardzo mi przykro, ale to nie jest zgodne z prawdą dlatego, że pierwszego dnia zaczęły zeznawać dwie tylko osoby Stefan Niesiołowski i ten inkryminowany właśnie Wiesław Kurowski, który otwarcie poszedł na współpracę. Drugiego dnia zaczął zeznawać Wojtek M, piątego dnia i tak dalej, i tak dalej. Nie chcę się tu zabawiać w nazwiska. To nie jest prawdą, że Stefan Niesiołowski zaczął zeznawać 26 czerwca, zaczął zeznawać pierwszego dnia. Po pierwsze SB bardzo niewiele wiedziała o nas, o czym już mówiłam. Po drugie on był jednym z trzech przywódców, czyli wiedział prawie wszystko. Po trzecie większość naszej organizacji była jeszcze na wolności."
Kiedy PO zacznie przepraszć Kaczyńskiego,
czyli jak można określić faceta, który donosi na własną narzeczoną?

[url="http://ww6.tvp.pl/7038,20081208841877.strona"]http://ww6.tvp.pl/7038,20081208841877.strona[/url]

"MACIEJ ZDZIARSKI Jak odebrała Pani te słowa Jarosława Kaczyńskiego, od których zaczął się cały spór: Bo sypać w pierwszym przesłuchaniu w tak haniebny sposób, to naprawdę fatalna sprawa"? Czy Pani zdaniem Stefan Niesiołowski sypał na pierwszym przesłuchaniu?

ELŻBIETA KRÓLIKOWS... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 r. o 22:08
0
Kulturalni, inteligentni, wykształceni wyborcy PiS dla których honor, patriotyzm, Ojczyzna są wartością ponadczasowa wyrażają współczucie i miłosierdzie dla tych wyborców PO którzy nie dorośli do demokracji popisując się na forum brakiem kultury, brakiem tolerancji, brakiem wiedzy, brakiem szacunku dla prawdy, agresją, brakiem elementarnych zasad przyzwoitości. Morałami z bajek o Koziołku Matołku, Małpce Fiki Miki i agresją przeciw PiS nie wypełnicie pustki która będzie Waszym udziałem wcześniej czy później. Spróbujcie pomyśleć od czasu do czasu.
Avatar
Lubelak / 10 grudnia 2008 r. o 21:42
0
bylem na całym spotkaniu i osobiscie nie jestem fanem Kaczyńskiego ale uważam że artykuł został napisany bardzo stronniczo. Poruszone zostały w nim same negatywnie kojarzące się zajawki: spóźnienie Kaczyńskiego (które notabene ludzie słuchający wykładów nie zauważyli), poruszenie przez jednego z wykładowców homoseksualizmu (który był jednym z niewielu zabiegów pro-politycznych ze strony wykładowców za co należy im się ukłon bo nie nawijali prostoo mówiąc makaronu na uszy tylko stawiali sprawy jak są). Trzecim minusem jest fakt że tezy głoszone przez wykładowców zgodne były z tezami PiS - BZDURA!!!! poruszenie homoseksualizmu i przez ostatniego wykładowce ganienie komunizmu to jedyne przejawy ocierające się o tezy PiS ale były tylko tezami samych wykładowców.
Nikt nie wspomniał moim zdaniem genialnego tematu poruszonego przez Panią Wandę Wójtowicz - podatków, czy innych tematów też ciekawie poruszonych. Robi się sensację typu - o to strach na dzieci - Kaczyński przyjechał do Lublina, geje bójcie się bo pomimo spóźnienia juz czycha na wasze życie a po za tym ustawił PRowo całe spotkanie. BZDURA!!!!!! Bardziej naturalnego spotkania dawno nie widzialem - moze po za lokalnymi politykierami stroszącymi piórka... jeśli chodzi o mnie uważam że w tym zapi...działym mieście w którym prawie nic się nie dzieje powinno być to opisane rzetelnie bo jeśli dla Was ważniejsza jest jako reporterów sprawa że przysłowiowej Pani Kowalskiej poroniła krowa pod Lublinem to wracajcie na te swoje wioski z których pochodzicie!!! Bo jeśli Lublin ma być miastem w którym coś sie dzieje (miastem inspiracji i kultury) musicie wszystkie strony partii politycznych opisywać rzetelnie a inteligentni czytelnicy sami sobie wybiorą po której stronie stoją, nie musicie im kolorować prawdy!!!!!!!!
bylem na całym spotkaniu i osobiscie nie jestem fanem Kaczyńskiego ale uważam że artykuł został napisany bardzo stronniczo. Poruszone zostały w nim same negatywnie kojarzące się zajawki: spóźnienie Kaczyńskiego (które notabene ludzie słuchający wykładów nie zauważyli), poruszenie przez jednego z wykładowców homoseksualizmu (który był jednym z niewielu zabiegów pro-politycznych ze strony wykładowców za co należy im się ukłon bo nie nawijali prostoo mówiąc makaronu na uszy tylko stawiali sprawy jak są). Trzecim minusem jest fakt że tezy głosz... rozwiń
Avatar
~Grzegorz~ / 10 grudnia 2008 r. o 21:33
0
Właśnie wróciłem z tego spotkania. Bardzo było potrzebne i stało na wysokim poziomie, zarówno przedmówców, jak w podsumowaniu - Kaczyńskiego. Ten człowiek jest erudytą o intelekcie i głębi myślenia przerastającym o lata świetlne obecne elity polityczne RP. Widzę kilka błędów rzeczowych w artykuliku. Pan Kaczyński np. zaczął podsumowanie o 19.45, a nie po 20-tej.
Ogólnie jestem też pod wrażeniem zwłaszcza prof., prof. Dłubacza i Wójtowicz. Ponieważ mówiono głównie o inteligencji, nie zdziwię się, że teraz jakiś margines "poprawny politycznie" zacznie bluzgać. Panowie z marginesu, do dzieła.
Właśnie wróciłem z tego spotkania. Bardzo było potrzebne i stało na wysokim poziomie, zarówno przedmówców, jak w podsumowaniu - Kaczyńskiego. Ten człowiek jest erudytą o intelekcie i głębi myślenia przerastającym o lata świetlne obecne elity polityczne RP. Widzę kilka błędów rzeczowych w artykuliku. Pan Kaczyński np. zaczął podsumowanie o 19.45, a nie po 20-tej.
Ogólnie jestem też pod wrażeniem zwłaszcza prof., prof. Dłubacza i Wójtowicz. Ponieważ mówiono głównie o inteligencji, nie zdziwię się, że teraz jakiś margines "poprawny ... rozwiń