Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2009 r.
16:58
Edytuj ten wpis

Kamera wyłapie kradzione samochody

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

W połowie października przy al. Witosa stanie pierwsza w Lublinie kamera czytająca tablice rejestracyjne samochodów wjeżdżających do miasta. Takie urządzenia wyłapują kradzione samochody i kierowców jadących zbyt szybko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urządzenie stanie przy al. Witosa obok wiaduktu przy skrzyżowaniu z ul. Grygowej i zostanie skierowane w stronę samochodów zmierzających w kierunku śródmieścia. Kamera będzie sprzężona z policyjnym komputerem i na bieżąco ma przekazywać numery wjeżdżających do Lublina samochodów. Jeśli okaże się, że jakiś pojazd figuruje w bazie skradzionych samochodów, to policja będzie mogła od razu taki samochód namierzyć.

To nie koniec możliwości nowego systemu. Jeśli przy jednej ulicy staną dwie takie kamery, wtedy będzie można karać także piratów drogowych. Wystarczy zbadać ile czasu zajął kierowcy przejazd od pierwszej kamery do drugiej.

– Kamera zarejestruje tablice auta, jego markę, jak też wizerunek kierowcy – zapowiada Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta, który lada dzień ma ogłosić przetarg na montaż urządzenia. Powinno być gotowe 15 października.

– To policji pozostawimy do oceny przydatność nowych rozwiązań. Jeżeli okaże się, że mundurowi będą zadowoleni, to zainstalujemy kolejne – zapewnia Hunicz. – Tego typu monitoringiem najchętniej objęlibyśmy wszystkie główne drogi wjazdowe do Lublina – dodaje.

Miasto rozważa też montaż takich kamer przy głównych skrzyżowaniach na terenie miasta.

Z takiego rozwiązania korzysta już m.in. Płock, gdzie elektroniczne oko podgląda kierowców na moście. Kamery sprawdzają tam m.in., czy na most nie wjeżdża samochód, który wjechać nie powinien, mierzą też automatycznie natężenie ruchu na przeprawie.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 25 marca 2010 o 12:51
0
bambo75 napisał:
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś innym celu-może ktoś z Was mi wyjaśni...?

Pomyliłem nazwy ulic-bo chodziło mi o to ,że"na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Gospodarczej?" Przecież aby z Gospodarczej wjechać na Hutniczą trzeba przejechać ostry(około 90stopni)zakręt,więc nie ma szans na tak ostrym zakręcie rozpędzić auta i przekroczyć prędkość 50km/h-więc po co ten fotoradar???

Pomyliłem nazwy ulic-bo chodziło mi o to ,że"na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Gospodarczej?" Przecież aby z Gospodarczej wjechać na Hutniczą trzeba przejechać ostry(około 90stopni)zakręt,więc nie ma szans na tak ostrym zakręcie rozpędzić auta i przekroczyć prędkość 50km/h-więc po co ten fotoradar??? rozwiń
Avatar
Stachu / 24 marca 2010 o 20:11
0
bambo bo przed takim foto ludzie zawsze zwalniają i to często -20 od ograniczenia w tym miejscu elki się z wordu wytaczają i nawet dla swojego świętego spokoju warto zwolnić pozdrawiam
Avatar
bambo75 / 22 marca 2010 o 19:15
0
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś innym celu-może ktoś z Was mi wyjaśni...?
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś inn... rozwiń
Avatar
??? polisman ??? / 22 marca 2010 o 19:01
0
Jako osobie odpowiadajacej za pilnowanie ruchu drogowego tez mi to nie jest na reke.. uwazam ten pomysl za idiotyczny.. mamy wystarczajaca ilosc radiowozow i ludzi zeby kontrolowac ulice.. a te pieniadze mozna by przeznaczyc na jakis wazniejszy cel.. zreszta wielu moich kolegow po fachu takze wyzej postawionych podziela moje zdanie.
Avatar
Marcepan / 7 września 2009 o 14:01
0
Gość napisał:
Kolega lolek ma rację. To kolejne narzędzie represji i ograniczania wolności. Mamią Nas że to do wykrywania kradzionych pojazdów, a chodzi o to by wiedzieć kto, co, gdzie, kiedy i z kim! Bez nakazu. Orwelowski 1984 się kłania..


[url="http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR"]http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR[/url]


Witajcie w naszej bajce


[url="http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR"]http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR[/url]


Witajcie w naszej bajce rozwiń
Avatar
mikae / 7 września 2009 o 11:53
0
Artykuł o Witosa zdjęcie z Kraśnickiej?
Avatar
Gość / 7 września 2009 o 09:53
0
Kolega lolek ma rację. To kolejne narzędzie represji i ograniczania wolności. Mamią Nas że to do wykrywania kradzionych pojazdów, a chodzi o to by wiedzieć kto, co, gdzie, kiedy i z kim! Bez nakazu. Orwelowski 1984 się kłania..
Avatar
~lolek~ / 7 września 2009 o 09:43
0
Nie podoba mi się to. Gdy system będzie rozbudowany i powszechny to może być wykorzystywany nie zgodnie z przeznaczeniem. Można wtedy dowiedzieć się gdzie kto sobie pojechał i kiedy i wcale nie w związku z prowadzonymi działaniami policji. W świecie polityki to niezwykle cenne narzędzie... i różnych innych dziedzinach pomocne.
Avatar
pan / 6 września 2009 o 23:12
0
takie sa nasze lubelskie gazety zero obiektywizmu i nawet czterech liter sie nie chce ruszyc na witosa zeby zdjecie zrobic tylko jakies piwrwsze z archiwum wala deb***e
Avatar
Gość / 6 września 2009 o 23:06
0
[quote name='walles' date='6.09.2009, 22:24:15' post='168020']
Być może się nie znam, być może nie znam intencji autora pomysłu, ale kradzione auta częściej opuszczają miasto niż do niego wjeżdżają. Owszem wjadą zmierzając na przykład na giełdę, ale już ze zmienionymi i "legalnymi" blachami./quote]
samochody kradną nie tylko w Lublinie i część z kradzionych samochodów np w województwie może przez Lublin przejeżdżać i dzięki temu systemowi wpaść. Tyle, że póki system ma stanowić tylko jedna kamera, to pożytku będzie z niej nie wiele. bo jak wyłapie jakiś samochód w okolicach Grygowej, to nim nastąpi analiza to pojazd mini rondo przy Makro i skrzyżowanie Hutnicza/Łęczyńska i zgaduj sobie w jakim kierunku pojechał
[quote name='walles' date='6.09.2009, 22:24:15' post='168020']
Być może się nie znam, być może nie znam intencji autora pomysłu, ale kradzione auta częściej opuszczają miasto niż do niego wjeżdżają. Owszem wjadą zmierzając na przykład na giełdę, ale już ze zmienionymi i "legalnymi" blachami./quote]
samochody kradną nie tylko w Lublinie i część z kradzionych samochodów np w województwie może przez Lublin przejeżdżać i dzięki temu systemowi wpaść. Tyle, że póki system ma stanowić tylko jedna kamera... rozwiń
Avatar
bambo75 / 25 marca 2010 o 12:51
0
bambo75 napisał:
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś innym celu-może ktoś z Was mi wyjaśni...?

Pomyliłem nazwy ulic-bo chodziło mi o to ,że"na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Gospodarczej?" Przecież aby z Gospodarczej wjechać na Hutniczą trzeba przejechać ostry(około 90stopni)zakręt,więc nie ma szans na tak ostrym zakręcie rozpędzić auta i przekroczyć prędkość 50km/h-więc po co ten fotoradar???

Pomyliłem nazwy ulic-bo chodziło mi o to ,że"na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Gospodarczej?" Przecież aby z Gospodarczej wjechać na Hutniczą trzeba przejechać ostry(około 90stopni)zakręt,więc nie ma szans na tak ostrym zakręcie rozpędzić auta i przekroczyć prędkość 50km/h-więc po co ten fotoradar??? rozwiń
Avatar
Stachu / 24 marca 2010 o 20:11
0
bambo bo przed takim foto ludzie zawsze zwalniają i to często -20 od ograniczenia w tym miejscu elki się z wordu wytaczają i nawet dla swojego świętego spokoju warto zwolnić pozdrawiam
Avatar
bambo75 / 22 marca 2010 o 19:15
0
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś innym celu-może ktoś z Was mi wyjaśni...?
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś inn... rozwiń
Avatar
??? polisman ??? / 22 marca 2010 o 19:01
0
Jako osobie odpowiadajacej za pilnowanie ruchu drogowego tez mi to nie jest na reke.. uwazam ten pomysl za idiotyczny.. mamy wystarczajaca ilosc radiowozow i ludzi zeby kontrolowac ulice.. a te pieniadze mozna by przeznaczyc na jakis wazniejszy cel.. zreszta wielu moich kolegow po fachu takze wyzej postawionych podziela moje zdanie.
Avatar
Marcepan / 7 września 2009 o 14:01
0
Gość napisał:
Kolega lolek ma rację. To kolejne narzędzie represji i ograniczania wolności. Mamią Nas że to do wykrywania kradzionych pojazdów, a chodzi o to by wiedzieć kto, co, gdzie, kiedy i z kim! Bez nakazu. Orwelowski 1984 się kłania..


[url="http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR"]http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR[/url]


Witajcie w naszej bajce


[url="http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR"]http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR[/url]


Witajcie w naszej bajce rozwiń
Avatar
mikae / 7 września 2009 o 11:53
0
Artykuł o Witosa zdjęcie z Kraśnickiej?
Avatar
Gość / 7 września 2009 o 09:53
0
Kolega lolek ma rację. To kolejne narzędzie represji i ograniczania wolności. Mamią Nas że to do wykrywania kradzionych pojazdów, a chodzi o to by wiedzieć kto, co, gdzie, kiedy i z kim! Bez nakazu. Orwelowski 1984 się kłania..
Avatar
~lolek~ / 7 września 2009 o 09:43
0
Nie podoba mi się to. Gdy system będzie rozbudowany i powszechny to może być wykorzystywany nie zgodnie z przeznaczeniem. Można wtedy dowiedzieć się gdzie kto sobie pojechał i kiedy i wcale nie w związku z prowadzonymi działaniami policji. W świecie polityki to niezwykle cenne narzędzie... i różnych innych dziedzinach pomocne.
Avatar
pan / 6 września 2009 o 23:12
0
takie sa nasze lubelskie gazety zero obiektywizmu i nawet czterech liter sie nie chce ruszyc na witosa zeby zdjecie zrobic tylko jakies piwrwsze z archiwum wala deb***e
Avatar
Gość / 6 września 2009 o 23:06
0
[quote name='walles' date='6.09.2009, 22:24:15' post='168020']
Być może się nie znam, być może nie znam intencji autora pomysłu, ale kradzione auta częściej opuszczają miasto niż do niego wjeżdżają. Owszem wjadą zmierzając na przykład na giełdę, ale już ze zmienionymi i "legalnymi" blachami./quote]
samochody kradną nie tylko w Lublinie i część z kradzionych samochodów np w województwie może przez Lublin przejeżdżać i dzięki temu systemowi wpaść. Tyle, że póki system ma stanowić tylko jedna kamera, to pożytku będzie z niej nie wiele. bo jak wyłapie jakiś samochód w okolicach Grygowej, to nim nastąpi analiza to pojazd mini rondo przy Makro i skrzyżowanie Hutnicza/Łęczyńska i zgaduj sobie w jakim kierunku pojechał
[quote name='walles' date='6.09.2009, 22:24:15' post='168020']
Być może się nie znam, być może nie znam intencji autora pomysłu, ale kradzione auta częściej opuszczają miasto niż do niego wjeżdżają. Owszem wjadą zmierzając na przykład na giełdę, ale już ze zmienionymi i "legalnymi" blachami./quote]
samochody kradną nie tylko w Lublinie i część z kradzionych samochodów np w województwie może przez Lublin przejeżdżać i dzięki temu systemowi wpaść. Tyle, że póki system ma stanowić tylko jedna kamera... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 0

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 3

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 4 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 17 11

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 186 19

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 451 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!