Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 września 2009 r.
16:58
Edytuj ten wpis

Kamera wyłapie kradzione samochody

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A

W połowie października przy al. Witosa stanie pierwsza w Lublinie kamera czytająca tablice rejestracyjne samochodów wjeżdżających do miasta. Takie urządzenia wyłapują kradzione samochody i kierowców jadących zbyt szybko.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urządzenie stanie przy al. Witosa obok wiaduktu przy skrzyżowaniu z ul. Grygowej i zostanie skierowane w stronę samochodów zmierzających w kierunku śródmieścia. Kamera będzie sprzężona z policyjnym komputerem i na bieżąco ma przekazywać numery wjeżdżających do Lublina samochodów. Jeśli okaże się, że jakiś pojazd figuruje w bazie skradzionych samochodów, to policja będzie mogła od razu taki samochód namierzyć.

To nie koniec możliwości nowego systemu. Jeśli przy jednej ulicy staną dwie takie kamery, wtedy będzie można karać także piratów drogowych. Wystarczy zbadać ile czasu zajął kierowcy przejazd od pierwszej kamery do drugiej.

– Kamera zarejestruje tablice auta, jego markę, jak też wizerunek kierowcy – zapowiada Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji w Urzędzie Miasta, który lada dzień ma ogłosić przetarg na montaż urządzenia. Powinno być gotowe 15 października.

– To policji pozostawimy do oceny przydatność nowych rozwiązań. Jeżeli okaże się, że mundurowi będą zadowoleni, to zainstalujemy kolejne – zapewnia Hunicz. – Tego typu monitoringiem najchętniej objęlibyśmy wszystkie główne drogi wjazdowe do Lublina – dodaje.

Miasto rozważa też montaż takich kamer przy głównych skrzyżowaniach na terenie miasta.

Z takiego rozwiązania korzysta już m.in. Płock, gdzie elektroniczne oko podgląda kierowców na moście. Kamery sprawdzają tam m.in., czy na most nie wjeżdża samochód, który wjechać nie powinien, mierzą też automatycznie natężenie ruchu na przeprawie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 25 marca 2010 r. o 12:51
bambo75 napisał:
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś innym celu-może ktoś z Was mi wyjaśni...?

Pomyliłem nazwy ulic-bo chodziło mi o to ,że"na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Gospodarczej?" Przecież aby z Gospodarczej wjechać na Hutniczą trzeba przejechać ostry(około 90stopni)zakręt,więc nie ma szans na tak ostrym zakręcie rozpędzić auta i przekroczyć prędkość 50km/h-więc po co ten fotoradar???

Pomyliłem nazwy ulic-bo chodziło mi o to ,że"na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Gospodarczej?" Przecież aby z Gospodarczej wjechać na Hutniczą trzeba przejechać ostry(około 90stopni)zakręt,więc nie ma szans na tak ostrym zakręcie rozpędzić auta i przekroczyć prędkość 50km/h-więc po co ten fotoradar??? rozwiń
Avatar
Stachu / 24 marca 2010 r. o 20:11
bambo bo przed takim foto ludzie zawsze zwalniają i to często -20 od ograniczenia w tym miejscu elki się z wordu wytaczają i nawet dla swojego świętego spokoju warto zwolnić pozdrawiam
Avatar
bambo75 / 22 marca 2010 r. o 19:15
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś innym celu-może ktoś z Was mi wyjaśni...?
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś inn... rozwiń
Avatar
??? polisman ??? / 22 marca 2010 r. o 19:01
Jako osobie odpowiadajacej za pilnowanie ruchu drogowego tez mi to nie jest na reke.. uwazam ten pomysl za idiotyczny.. mamy wystarczajaca ilosc radiowozow i ludzi zeby kontrolowac ulice.. a te pieniadze mozna by przeznaczyc na jakis wazniejszy cel.. zreszta wielu moich kolegow po fachu takze wyzej postawionych podziela moje zdanie.
Avatar
Marcepan / 7 września 2009 r. o 14:01
Gość napisał:
Kolega lolek ma rację. To kolejne narzędzie represji i ograniczania wolności. Mamią Nas że to do wykrywania kradzionych pojazdów, a chodzi o to by wiedzieć kto, co, gdzie, kiedy i z kim! Bez nakazu. Orwelowski 1984 się kłania..


[url="http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR"]http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR[/url]


Witajcie w naszej bajce


[url="http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR"]http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR[/url]


Witajcie w naszej bajce rozwiń
Avatar
mikae / 7 września 2009 r. o 11:53
Artykuł o Witosa zdjęcie z Kraśnickiej?
Avatar
Gość / 7 września 2009 r. o 09:53
Kolega lolek ma rację. To kolejne narzędzie represji i ograniczania wolności. Mamią Nas że to do wykrywania kradzionych pojazdów, a chodzi o to by wiedzieć kto, co, gdzie, kiedy i z kim! Bez nakazu. Orwelowski 1984 się kłania..
Avatar
~lolek~ / 7 września 2009 r. o 09:43
Nie podoba mi się to. Gdy system będzie rozbudowany i powszechny to może być wykorzystywany nie zgodnie z przeznaczeniem. Można wtedy dowiedzieć się gdzie kto sobie pojechał i kiedy i wcale nie w związku z prowadzonymi działaniami policji. W świecie polityki to niezwykle cenne narzędzie... i różnych innych dziedzinach pomocne.
Avatar
pan / 6 września 2009 r. o 23:12
takie sa nasze lubelskie gazety zero obiektywizmu i nawet czterech liter sie nie chce ruszyc na witosa zeby zdjecie zrobic tylko jakies piwrwsze z archiwum wala deb***e
Avatar
Gość / 6 września 2009 r. o 23:06
[quote name='walles' date='6.09.2009, 22:24:15' post='168020']
Być może się nie znam, być może nie znam intencji autora pomysłu, ale kradzione auta częściej opuszczają miasto niż do niego wjeżdżają. Owszem wjadą zmierzając na przykład na giełdę, ale już ze zmienionymi i "legalnymi" blachami./quote]
samochody kradną nie tylko w Lublinie i część z kradzionych samochodów np w województwie może przez Lublin przejeżdżać i dzięki temu systemowi wpaść. Tyle, że póki system ma stanowić tylko jedna kamera, to pożytku będzie z niej nie wiele. bo jak wyłapie jakiś samochód w okolicach Grygowej, to nim nastąpi analiza to pojazd mini rondo przy Makro i skrzyżowanie Hutnicza/Łęczyńska i zgaduj sobie w jakim kierunku pojechał
[quote name='walles' date='6.09.2009, 22:24:15' post='168020']
Być może się nie znam, być może nie znam intencji autora pomysłu, ale kradzione auta częściej opuszczają miasto niż do niego wjeżdżają. Owszem wjadą zmierzając na przykład na giełdę, ale już ze zmienionymi i "legalnymi" blachami./quote]
samochody kradną nie tylko w Lublinie i część z kradzionych samochodów np w województwie może przez Lublin przejeżdżać i dzięki temu systemowi wpaść. Tyle, że póki system ma stanowić tylko jedna kamera... rozwiń
Avatar
bambo75 / 25 marca 2010 r. o 12:51
bambo75 napisał:
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś innym celu-może ktoś z Was mi wyjaśni...?

Pomyliłem nazwy ulic-bo chodziło mi o to ,że"na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Gospodarczej?" Przecież aby z Gospodarczej wjechać na Hutniczą trzeba przejechać ostry(około 90stopni)zakręt,więc nie ma szans na tak ostrym zakręcie rozpędzić auta i przekroczyć prędkość 50km/h-więc po co ten fotoradar???

Pomyliłem nazwy ulic-bo chodziło mi o to ,że"na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Gospodarczej?" Przecież aby z Gospodarczej wjechać na Hutniczą trzeba przejechać ostry(około 90stopni)zakręt,więc nie ma szans na tak ostrym zakręcie rozpędzić auta i przekroczyć prędkość 50km/h-więc po co ten fotoradar??? rozwiń
Avatar
Stachu / 24 marca 2010 r. o 20:11
bambo bo przed takim foto ludzie zawsze zwalniają i to często -20 od ograniczenia w tym miejscu elki się z wordu wytaczają i nawet dla swojego świętego spokoju warto zwolnić pozdrawiam
Avatar
bambo75 / 22 marca 2010 r. o 19:15
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś innym celu-może ktoś z Was mi wyjaśni...?
Mój pomysł na piratów drogowych to więcej nieoznakowanych radiowozów-przydały by się na trasie Lublin-Łęczna(w niedziele także!). Tak się zastanawiam od kilku miesięcy: po co na ul.Hutniczej stoi radar policyjny skierowany na kierowców wyjeżdżających z ul.Hutniczej? Kto był taki "mądry"że wymyślił "fotoradarowanie"samochodów,które wyjeżdżają z ostrego 90-stopniowego zakrętu? Przecież to właściwie niemożliwe,aby kierowcy na tak ostrym zakręcie przekroczyli prędkość 50km/h ... No chyba,że ten fotoradar stoi w jakimś inn... rozwiń
Avatar
??? polisman ??? / 22 marca 2010 r. o 19:01
Jako osobie odpowiadajacej za pilnowanie ruchu drogowego tez mi to nie jest na reke.. uwazam ten pomysl za idiotyczny.. mamy wystarczajaca ilosc radiowozow i ludzi zeby kontrolowac ulice.. a te pieniadze mozna by przeznaczyc na jakis wazniejszy cel.. zreszta wielu moich kolegow po fachu takze wyzej postawionych podziela moje zdanie.
Avatar
Marcepan / 7 września 2009 r. o 14:01
Gość napisał:
Kolega lolek ma rację. To kolejne narzędzie represji i ograniczania wolności. Mamią Nas że to do wykrywania kradzionych pojazdów, a chodzi o to by wiedzieć kto, co, gdzie, kiedy i z kim! Bez nakazu. Orwelowski 1984 się kłania..


[url="http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR"]http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR[/url]


Witajcie w naszej bajce


[url="http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR"]http://en.wikipedia.org/wiki/ANPR[/url]


Witajcie w naszej bajce rozwiń
Avatar
mikae / 7 września 2009 r. o 11:53
Artykuł o Witosa zdjęcie z Kraśnickiej?
Avatar
Gość / 7 września 2009 r. o 09:53
Kolega lolek ma rację. To kolejne narzędzie represji i ograniczania wolności. Mamią Nas że to do wykrywania kradzionych pojazdów, a chodzi o to by wiedzieć kto, co, gdzie, kiedy i z kim! Bez nakazu. Orwelowski 1984 się kłania..
Avatar
~lolek~ / 7 września 2009 r. o 09:43
Nie podoba mi się to. Gdy system będzie rozbudowany i powszechny to może być wykorzystywany nie zgodnie z przeznaczeniem. Można wtedy dowiedzieć się gdzie kto sobie pojechał i kiedy i wcale nie w związku z prowadzonymi działaniami policji. W świecie polityki to niezwykle cenne narzędzie... i różnych innych dziedzinach pomocne.
Avatar
pan / 6 września 2009 r. o 23:12
takie sa nasze lubelskie gazety zero obiektywizmu i nawet czterech liter sie nie chce ruszyc na witosa zeby zdjecie zrobic tylko jakies piwrwsze z archiwum wala deb***e
Avatar
Gość / 6 września 2009 r. o 23:06
[quote name='walles' date='6.09.2009, 22:24:15' post='168020']
Być może się nie znam, być może nie znam intencji autora pomysłu, ale kradzione auta częściej opuszczają miasto niż do niego wjeżdżają. Owszem wjadą zmierzając na przykład na giełdę, ale już ze zmienionymi i "legalnymi" blachami./quote]
samochody kradną nie tylko w Lublinie i część z kradzionych samochodów np w województwie może przez Lublin przejeżdżać i dzięki temu systemowi wpaść. Tyle, że póki system ma stanowić tylko jedna kamera, to pożytku będzie z niej nie wiele. bo jak wyłapie jakiś samochód w okolicach Grygowej, to nim nastąpi analiza to pojazd mini rondo przy Makro i skrzyżowanie Hutnicza/Łęczyńska i zgaduj sobie w jakim kierunku pojechał
[quote name='walles' date='6.09.2009, 22:24:15' post='168020']
Być może się nie znam, być może nie znam intencji autora pomysłu, ale kradzione auta częściej opuszczają miasto niż do niego wjeżdżają. Owszem wjadą zmierzając na przykład na giełdę, ale już ze zmienionymi i "legalnymi" blachami./quote]
samochody kradną nie tylko w Lublinie i część z kradzionych samochodów np w województwie może przez Lublin przejeżdżać i dzięki temu systemowi wpaść. Tyle, że póki system ma stanowić tylko jedna kamera... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bogdanka szuka nowych złóż węgla kamiennego
magazyn
galeria

Bogdanka szuka nowych złóż węgla kamiennego

Pogłoski o śmierci węgla kamiennego są mocno przesadzone. W Bogdance o tym świetnie wiedzą i stawiają na nowe trendy. Od października minionego roku szukają nowych złóż na dziewiczych dotychczas obszarach.

Radni wolą być niezależni. Klub popierający prezydenta rozwiązany

Radni wolą być niezależni. Klub popierający prezydenta rozwiązany

W piątek rozwiązany został klub radnych Niezależni wyborcy Pawła Maja, do którego należało czworo samorządowców. Dwóch z nich: Michał Zakrzewski i Kamil Zięcina złożyli pisemne rezygnacje z dalszego uczestnictwa w tym gremium.

Czarek Sikora wystąpi w klubie Kazik
5 lutego 2023, 18:00

Czarek Sikora wystąpi w klubie Kazik

W niedzielę, 5 lutego o godz. 18 w Klubie Studenckim Kazik (ul. Nadbystrzycka 40a) swój komediowy materiał zaprezentuje Czarek Sikora.

WOŚP 2023: Wiosłowanie w centrum handlowym
Zdjęcia
galeria

WOŚP 2023: Wiosłowanie w centrum handlowym

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wspierać na wiele sposobów, na przykład wiosłując. W sobotę taka akcja odbyła się w centrum handlowym Felicity.

Górnik Łęczna – Chojniczanka Chojnice 0:2. Porażka na koniec zgrupowania

Górnik Łęczna – Chojniczanka Chojnice 0:2. Porażka na koniec zgrupowania

Górnik Łęczna w sobotę zakończył kilkudniowe zgrupowanie w Opalenicy. Ostatniego dnia pobytu w Wielkopolsce zielono-czarni przegrali w meczu kontrolnym z Chojniczanką Chojnice 0:2, a jedną z bramek strzelił im były zawodnik klubu z Łęcznej

Zabawa ostatkowa i zbiórka na autobus dla dzieci

Zabawa ostatkowa i zbiórka na autobus dla dzieci

Świetna zabawa jest gwarantowana, a przyjemne można połączyć z pożytecznym. Uczestnicząc w Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych można wspomóc Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu.

Superman myje okna i rozmawia z pacjentami
Zdjęcia
galeria

Superman myje okna i rozmawia z pacjentami

Superman zapukał dzisiaj w okna Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Małych pacjentów odwiedzili też inni superbohaterowie.

Goncalo Feio (Motor Lublin): Przyzwyczajamy się do wygrywania

Goncalo Feio (Motor Lublin): Przyzwyczajamy się do wygrywania

Kolejne dwa mecze kontrolne za piłkarzami Motoru. Rafał Król i spółka w piątek ograli po 3:0 trzecioligowców: Chełmiankę i KS Wiązownica. Po raz kolejny w okresie przygotowawczym trener Goncalo Feio miał powody do radości.

Cały dom w ogniu. W pogorzelisku zwłoki

Cały dom w ogniu. W pogorzelisku zwłoki

Tragicznie zakończył się pożar domu w miejscowości Wojsławice w powiecie chełmskim. W pogorzelisku strażacy odnaleźli zwłoki mężczyzny.

Podlasie – Avia 0:1. Nowy zawodnik bialczan, żółto-niebiescy blisko kolejnego transferu

Podlasie – Avia 0:1. Nowy zawodnik bialczan, żółto-niebiescy blisko kolejnego transferu

Jeszcze przed sobotnim meczem z Avią Podlasie ogłosiło transfer Damiana Lepiarza, który przenosi się do Białej Podlaskiej z lidera grupy czwartej ŁKS Łagów. A jeżeli chodzi o sparing naszych trzecioligowców, to po wyrównanym spotkaniu 1:0 wygrali żółto-niebiescy

Francuzi z konwojem dla Ukrainy. Młodzież zrobiła piecyki dla żołnierzy na front
galeria

Francuzi z konwojem dla Ukrainy. Młodzież zrobiła piecyki dla żołnierzy na front