Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lipca 2010 r.
20:18
Edytuj ten wpis

Kandydatka Lubelszczyzny na Miss Polski Nastolatek

Autor: Zdjęcie autora (ep)
0 41 A A

Kocha Michaela Jacksona, interesuje się tańcem i w ogóle się nie odchudza, choć figurę ma bez zarzutu. Mowa o Dominice Majchrowskiej, która pod koniec sierpnia będzie reprezentować Lubelszczyznę w konkursie Miss Polski Nastolatek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dziewczyna ma 16 lat i we wrześniu rozpocznie naukę w liceum w Lublinie. Na swoim koncie ma już tytuł Miss Nastolatek Ziemi Lubelskiej. Pod koniec sierpnia będzie reprezentować Lubelszczyznę w finale konkursu Miss Polski Nastolatek.

– To dla mnie duże wyróżnienie – zapewnia Dominika. – Większą część sierpnia spędzę na zgrupowaniu, gdzie będziemy się przygotowywać do finałowego występu – tłumaczy. W konkursie wezmą udział 24 dziewczyny z całego kraju. Nasz region ma też dwie reprezentantki w konkursie Miss Polski. Są to Agnieszka Ptak i Ewelina Szuberska.

– Gala finałowa Miss Nastolatek odbędzie się 27 sierpnia w Płocku i będzie transmitowana przez stację TV4, natomiast wybory Miss Polski odbędą się dwa dni później i pokaże je Polsat – informuje Jerzy Szamborski, dyrektor biura Miss Polski.

– Głównym trofeum jest sam tytuł, korona i szarfa. Dziewczyny dostają jednak zwykle nagrody od sponsorów. W poprzednich latach Miss Polski otrzymywała samochód – zdradza Szamborski.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Klara / 1 września 2010 o 23:07
0
Ojej.. jakie tu emocje ;p Dajcie sobie spokój, ludzie, nikt nikogo i tak nie przekona, tylko niepotrzebne napięcia - takie jest moje zdanie Jak weszłam w ten artykuł, to także pomyślałam, ze ta dziewczynka jest jakaś nieszczególna, ale poszukajcie innych zdjęć, tam już można się przekonać, że jest bardzo ładna :-)Wina zdjęcia. Chociaż ja osobiście w konkursie dla nastolatek wolalabym zobaczyć takie odrobinę bardziej dziecięce piękno, ale może nie mam racji. Pozdrawiam wszystkich i Ciebie, Dominiko. Życzę ze szczerego serca, aby Ci popularność nie uderzyła do głowy, jak to czasem bywa, bo to najgorsze co mogłoby się stać dla Twojej niezwykłej urody
Ojej.. jakie tu emocje ;p Dajcie sobie spokój, ludzie, nikt nikogo i tak nie przekona, tylko niepotrzebne napięcia - takie jest moje zdanie Jak weszłam w ten artykuł, to także pomyślałam, ze ta dziewczynka jest jakaś nieszczególna, ale poszukajcie innych zdjęć, tam już można się przekonać, że jest bardzo ładna :-)Wina zdjęcia. Chociaż ja osobiście w konkursie dla nastolatek wolalabym zobaczyć takie odrobinę bardziej dziecięce piękno, ale może nie mam racji. Pozdrawiam wszystkich i Ciebie, Dominiko. Życzę ze szczerego serca, aby Ci popularno... rozwiń
Avatar
kamil kowalik / 30 sierpnia 2010 o 22:44
0
Potwierdzam,to jakaś zakompleksiona i niezbyt bystra 15nastolatka.Nie znam jej,nie wiem kto to jest ale wydaję mi się,że podoba się chłopakom,tyle tylko,że tak samo pustym jak ona.
Avatar
Do Mia / 29 sierpnia 2010 o 21:52
0
Dla osób dorosłych wartość BMI wskazuje na:

* poniżej 15 - wyniszczenie
* 15,0 - 17,4 - wychudzenie
* 17,5 - 19,4 - niedowaga
* 19,5 - 24,9 - waga prawidłowa
* 25,0 - 29,9 - nadwagę
* 30,0 - 34,9 - I stopień otyłości
* 35,0 - 39,9 - II stopień otyłości
* 40,0 i więcej - otyłość kliniczna

No przykro mi Mia ale muszę Cię uświadomić, że Twoje BMI wskazuje na wychudzenie. Na temat pasztetów nie mam już nic do powiedzenia, zresztą każdy czytając Twoje wypowiedzi wie, że masz sporo kompleksów i chyba jakieś problemy emocjonalne skoro wyzywasz od pasztecików nie widząc mnie nigdy na oczy. Ale to już Twój problem. Pozdrawiam :-)
Dla osób dorosłych wartość BMI wskazuje na:

* poniżej 15 - wyniszczenie
* 15,0 - 17,4 - wychudzenie
* 17,5 - 19,4 - niedowaga
* 19,5 - 24,9 - waga prawidłowa
* 25,0 - 29,9 - nadwagę
* 30,0 - 34,9 - I stopień otyłości
* 35,0 - 39,9 - II stopień otyłości
* 40,0 i więcej - otyłość kliniczna

No przykro mi Mia ale muszę Cię uświadomić, że Twoje BMI wskazuje na wychudzenie. Na temat pasztetów nie mam już nic do powiedzenia, zresztą każdy czytając Tw... rozwiń
Avatar
Dominika Majchrowska / 29 sierpnia 2010 o 18:40
0
Ludzie, Wy to naprawdę chyba się nudzicie...
Te bzdury, które wypisujecie na forum- są żałosne... Nie urazicie mnie w żaden sposób, nie uda Wam się
To wszystko świadczy tylko o Was, nie o mnie Pamiętajcie o tym

P.S. Zabawna jest też ta Wasza pseudo ODWAGA
Jeżeli ktoś zaczyna się wypowiadać, to raczej wypada się przedstawić...


Pozdrawiam
Ludzie, Wy to naprawdę chyba się nudzicie...
Te bzdury, które wypisujecie na forum- są żałosne... Nie urazicie mnie w żaden sposób, nie uda Wam się
To wszystko świadczy tylko o Was, nie o mnie Pamiętajcie o tym

P.S. Zabawna jest też ta Wasza pseudo ODWAGA
Jeżeli ktoś zaczyna się wypowiadać, to raczej wypada się przedstawić...


Pozdrawiam rozwiń
Avatar
kamil / 28 sierpnia 2010 o 22:03
0
Mia: Kończ waść wstydu oszczędź.Naprawdę,zrób to dla nas.
Avatar
Mia / 28 sierpnia 2010 o 20:43
0
[quote name='Do Mia' date='28 sierpień 2010 - 11:21 ' timestamp='1282987274' post='337946']
mam 17 bmi haha, nie mogłam się powstrzymać. Dziecko przecież to już jest niedowaga a nawet wychudzenie!! Lepiej zgłoś się do lekarza i od kiedy to określa się czy ktoś jest pasztetem czy nie po wskaźniku BMI??
[/quote]
wychudzenie jest poniżej siedemnastu dziecko, ja mam niedowagę. więc co dla ciebie znaczy pasztet paszteciku?
Avatar
Do Mia / 28 sierpnia 2010 o 11:21
0
mam 17 bmi haha, nie mogłam się powstrzymać. Dziecko przecież to już jest niedowaga a nawet wychudzenie!! Lepiej zgłoś się do lekarza i od kiedy to określa się czy ktoś jest pasztetem czy nie po wskaźniku BMI??
Avatar
xxxx / 28 sierpnia 2010 o 10:04
0
nie dostała się do finałowej dziesiątki bo były ładniejsze . osobiście zanam Dominikę od kilku lat chodziłyśmy razem do podstawówki i do gimnazjum natomiast zawsze jak przechodziła koło nas ze swoją kloeżanką to chłopaki wołali plastiki . dla Dominiki liczy się tylko to żeby wyglądać ładnie i zawsze powtarzała , że jest za gruba , żeby każdy mówił jej "Doma no co ty pprzecież jesteś chudzielcem" . jeśli chodzi o jej naukę i inteligencję to niestety ledwo dostała się do liceum miała niewiele ponad 90 pkt. oczywiście nie jest brzydka tylko plastikowa .
nie dostała się do finałowej dziesiątki bo były ładniejsze . osobiście zanam Dominikę od kilku lat chodziłyśmy razem do podstawówki i do gimnazjum natomiast zawsze jak przechodziła koło nas ze swoją kloeżanką to chłopaki wołali plastiki . dla Dominiki liczy się tylko to żeby wyglądać ładnie i zawsze powtarzała , że jest za gruba , żeby każdy mówił jej "Doma no co ty pprzecież jesteś chudzielcem" . jeśli chodzi o jej naukę i inteligencję to niestety ledwo dostała się do liceum miała niewiele ponad 90 pkt. oczywiście nie jest brzydka... rozwiń
Avatar
Mia / 27 sierpnia 2010 o 21:08
0
[quote name='G.' date='26 lipiec 2010 - 22:06 ' timestamp='1280174798' post='320494']
ludzie! proszę Was hahaha! dziecko? to jak ona ma wyglądać mając 16lat? jest nastolatką i ma tak wyglądać biorąc udział w miss NASTOLATEK. ma piękną buzię, uśmiech i idealną figurę, wzrost, naturalność. i mam nadzieję, że autorom komentarzy szczeny opadną jak dominika dostanie koronę - jest ich pięć, więc to pewne. będę trzymać kciuki, żeby dostała tą najważniejszą. buziaki dla zazdrosnych pasztetów, które wolą pisać wredne komentarze, bojąc się spojrzeć w lustro :*:*:*
[/quote]
Naturalność?? mi ona wygląda na barbie. I cóż nie jestem pasztetem:) mam 17 bmi jeśli coś ci to mówi, więc dla mnie to ty jesteś pasztetem:)
I wieść z ostatniej chwili na miss nastolatek polski nie dostała się do 10, za mało smsów słaliście
[quote name='G.' date='26 lipiec 2010 - 22:06 ' timestamp='1280174798' post='320494']
ludzie! proszę Was hahaha! dziecko? to jak ona ma wyglądać mając 16lat? jest nastolatką i ma tak wyglądać biorąc udział w miss NASTOLATEK. ma piękną buzię, uśmiech i idealną figurę, wzrost, naturalność. i mam nadzieję, że autorom komentarzy szczeny opadną jak dominika dostanie koronę - jest ich pięć, więc to pewne. będę trzymać kciuki, żeby dostała tą najważniejszą. buziaki dla zazdrosnych pasztetów, które wolą ... rozwiń
Avatar
Mia / 27 sierpnia 2010 o 21:04
0
[quote name='Sara' date='21 sierpień 2010 - 23:01 ' timestamp='1282424481' post='332996']
Jeśli nie wiecie jaka jest to dlaczego tak o niej mówicie? Widziałam Dominikę na żywo, i nie miała na sobie ful makijażu, jak to ktoś napisał. Prawdę powiedziawszy nie zauważyłam go prawie w ogóle, więc złośliwości zostawcie dla siebie. Mam nadzieję, że Domi wygra bo zasługuje na to, chociaż tytuł i korona nie dają wiele, najważniejsze żeby była zawsze taka jak jest. Będę trzymać kciuki. )
[/quote]
ja ją również widziałam i miała tonę makijażu, a szczególnie fajnie wyglądał róż na jej policzkach takie równie kreski jak od linijki ma zniszczoną cerę i włosy więc jej nie zazdroszczę
[quote name='Sara' date='21 sierpień 2010 - 23:01 ' timestamp='1282424481' post='332996']
Jeśli nie wiecie jaka jest to dlaczego tak o niej mówicie? Widziałam Dominikę na żywo, i nie miała na sobie ful makijażu, jak to ktoś napisał. Prawdę powiedziawszy nie zauważyłam go prawie w ogóle, więc złośliwości zostawcie dla siebie. Mam nadzieję, że Domi wygra bo zasługuje na to, chociaż tytuł i korona nie dają wiele, najważniejsze żeby była zawsze taka jak jest. Będę trzymać kciuki. )
[/quote]
ja ją... rozwiń
Avatar
Klara / 1 września 2010 o 23:07
0
Ojej.. jakie tu emocje ;p Dajcie sobie spokój, ludzie, nikt nikogo i tak nie przekona, tylko niepotrzebne napięcia - takie jest moje zdanie Jak weszłam w ten artykuł, to także pomyślałam, ze ta dziewczynka jest jakaś nieszczególna, ale poszukajcie innych zdjęć, tam już można się przekonać, że jest bardzo ładna :-)Wina zdjęcia. Chociaż ja osobiście w konkursie dla nastolatek wolalabym zobaczyć takie odrobinę bardziej dziecięce piękno, ale może nie mam racji. Pozdrawiam wszystkich i Ciebie, Dominiko. Życzę ze szczerego serca, aby Ci popularność nie uderzyła do głowy, jak to czasem bywa, bo to najgorsze co mogłoby się stać dla Twojej niezwykłej urody
Ojej.. jakie tu emocje ;p Dajcie sobie spokój, ludzie, nikt nikogo i tak nie przekona, tylko niepotrzebne napięcia - takie jest moje zdanie Jak weszłam w ten artykuł, to także pomyślałam, ze ta dziewczynka jest jakaś nieszczególna, ale poszukajcie innych zdjęć, tam już można się przekonać, że jest bardzo ładna :-)Wina zdjęcia. Chociaż ja osobiście w konkursie dla nastolatek wolalabym zobaczyć takie odrobinę bardziej dziecięce piękno, ale może nie mam racji. Pozdrawiam wszystkich i Ciebie, Dominiko. Życzę ze szczerego serca, aby Ci popularno... rozwiń
Avatar
kamil kowalik / 30 sierpnia 2010 o 22:44
0
Potwierdzam,to jakaś zakompleksiona i niezbyt bystra 15nastolatka.Nie znam jej,nie wiem kto to jest ale wydaję mi się,że podoba się chłopakom,tyle tylko,że tak samo pustym jak ona.
Avatar
Do Mia / 29 sierpnia 2010 o 21:52
0
Dla osób dorosłych wartość BMI wskazuje na:

* poniżej 15 - wyniszczenie
* 15,0 - 17,4 - wychudzenie
* 17,5 - 19,4 - niedowaga
* 19,5 - 24,9 - waga prawidłowa
* 25,0 - 29,9 - nadwagę
* 30,0 - 34,9 - I stopień otyłości
* 35,0 - 39,9 - II stopień otyłości
* 40,0 i więcej - otyłość kliniczna

No przykro mi Mia ale muszę Cię uświadomić, że Twoje BMI wskazuje na wychudzenie. Na temat pasztetów nie mam już nic do powiedzenia, zresztą każdy czytając Twoje wypowiedzi wie, że masz sporo kompleksów i chyba jakieś problemy emocjonalne skoro wyzywasz od pasztecików nie widząc mnie nigdy na oczy. Ale to już Twój problem. Pozdrawiam :-)
Dla osób dorosłych wartość BMI wskazuje na:

* poniżej 15 - wyniszczenie
* 15,0 - 17,4 - wychudzenie
* 17,5 - 19,4 - niedowaga
* 19,5 - 24,9 - waga prawidłowa
* 25,0 - 29,9 - nadwagę
* 30,0 - 34,9 - I stopień otyłości
* 35,0 - 39,9 - II stopień otyłości
* 40,0 i więcej - otyłość kliniczna

No przykro mi Mia ale muszę Cię uświadomić, że Twoje BMI wskazuje na wychudzenie. Na temat pasztetów nie mam już nic do powiedzenia, zresztą każdy czytając Tw... rozwiń
Avatar
Dominika Majchrowska / 29 sierpnia 2010 o 18:40
0
Ludzie, Wy to naprawdę chyba się nudzicie...
Te bzdury, które wypisujecie na forum- są żałosne... Nie urazicie mnie w żaden sposób, nie uda Wam się
To wszystko świadczy tylko o Was, nie o mnie Pamiętajcie o tym

P.S. Zabawna jest też ta Wasza pseudo ODWAGA
Jeżeli ktoś zaczyna się wypowiadać, to raczej wypada się przedstawić...


Pozdrawiam
Ludzie, Wy to naprawdę chyba się nudzicie...
Te bzdury, które wypisujecie na forum- są żałosne... Nie urazicie mnie w żaden sposób, nie uda Wam się
To wszystko świadczy tylko o Was, nie o mnie Pamiętajcie o tym

P.S. Zabawna jest też ta Wasza pseudo ODWAGA
Jeżeli ktoś zaczyna się wypowiadać, to raczej wypada się przedstawić...


Pozdrawiam rozwiń
Avatar
kamil / 28 sierpnia 2010 o 22:03
0
Mia: Kończ waść wstydu oszczędź.Naprawdę,zrób to dla nas.
Avatar
Mia / 28 sierpnia 2010 o 20:43
0
[quote name='Do Mia' date='28 sierpień 2010 - 11:21 ' timestamp='1282987274' post='337946']
mam 17 bmi haha, nie mogłam się powstrzymać. Dziecko przecież to już jest niedowaga a nawet wychudzenie!! Lepiej zgłoś się do lekarza i od kiedy to określa się czy ktoś jest pasztetem czy nie po wskaźniku BMI??
[/quote]
wychudzenie jest poniżej siedemnastu dziecko, ja mam niedowagę. więc co dla ciebie znaczy pasztet paszteciku?
Avatar
Do Mia / 28 sierpnia 2010 o 11:21
0
mam 17 bmi haha, nie mogłam się powstrzymać. Dziecko przecież to już jest niedowaga a nawet wychudzenie!! Lepiej zgłoś się do lekarza i od kiedy to określa się czy ktoś jest pasztetem czy nie po wskaźniku BMI??
Avatar
xxxx / 28 sierpnia 2010 o 10:04
0
nie dostała się do finałowej dziesiątki bo były ładniejsze . osobiście zanam Dominikę od kilku lat chodziłyśmy razem do podstawówki i do gimnazjum natomiast zawsze jak przechodziła koło nas ze swoją kloeżanką to chłopaki wołali plastiki . dla Dominiki liczy się tylko to żeby wyglądać ładnie i zawsze powtarzała , że jest za gruba , żeby każdy mówił jej "Doma no co ty pprzecież jesteś chudzielcem" . jeśli chodzi o jej naukę i inteligencję to niestety ledwo dostała się do liceum miała niewiele ponad 90 pkt. oczywiście nie jest brzydka tylko plastikowa .
nie dostała się do finałowej dziesiątki bo były ładniejsze . osobiście zanam Dominikę od kilku lat chodziłyśmy razem do podstawówki i do gimnazjum natomiast zawsze jak przechodziła koło nas ze swoją kloeżanką to chłopaki wołali plastiki . dla Dominiki liczy się tylko to żeby wyglądać ładnie i zawsze powtarzała , że jest za gruba , żeby każdy mówił jej "Doma no co ty pprzecież jesteś chudzielcem" . jeśli chodzi o jej naukę i inteligencję to niestety ledwo dostała się do liceum miała niewiele ponad 90 pkt. oczywiście nie jest brzydka... rozwiń
Avatar
Mia / 27 sierpnia 2010 o 21:08
0
[quote name='G.' date='26 lipiec 2010 - 22:06 ' timestamp='1280174798' post='320494']
ludzie! proszę Was hahaha! dziecko? to jak ona ma wyglądać mając 16lat? jest nastolatką i ma tak wyglądać biorąc udział w miss NASTOLATEK. ma piękną buzię, uśmiech i idealną figurę, wzrost, naturalność. i mam nadzieję, że autorom komentarzy szczeny opadną jak dominika dostanie koronę - jest ich pięć, więc to pewne. będę trzymać kciuki, żeby dostała tą najważniejszą. buziaki dla zazdrosnych pasztetów, które wolą pisać wredne komentarze, bojąc się spojrzeć w lustro :*:*:*
[/quote]
Naturalność?? mi ona wygląda na barbie. I cóż nie jestem pasztetem:) mam 17 bmi jeśli coś ci to mówi, więc dla mnie to ty jesteś pasztetem:)
I wieść z ostatniej chwili na miss nastolatek polski nie dostała się do 10, za mało smsów słaliście
[quote name='G.' date='26 lipiec 2010 - 22:06 ' timestamp='1280174798' post='320494']
ludzie! proszę Was hahaha! dziecko? to jak ona ma wyglądać mając 16lat? jest nastolatką i ma tak wyglądać biorąc udział w miss NASTOLATEK. ma piękną buzię, uśmiech i idealną figurę, wzrost, naturalność. i mam nadzieję, że autorom komentarzy szczeny opadną jak dominika dostanie koronę - jest ich pięć, więc to pewne. będę trzymać kciuki, żeby dostała tą najważniejszą. buziaki dla zazdrosnych pasztetów, które wolą ... rozwiń
Avatar
Mia / 27 sierpnia 2010 o 21:04
0
[quote name='Sara' date='21 sierpień 2010 - 23:01 ' timestamp='1282424481' post='332996']
Jeśli nie wiecie jaka jest to dlaczego tak o niej mówicie? Widziałam Dominikę na żywo, i nie miała na sobie ful makijażu, jak to ktoś napisał. Prawdę powiedziawszy nie zauważyłam go prawie w ogóle, więc złośliwości zostawcie dla siebie. Mam nadzieję, że Domi wygra bo zasługuje na to, chociaż tytuł i korona nie dają wiele, najważniejsze żeby była zawsze taka jak jest. Będę trzymać kciuki. )
[/quote]
ja ją również widziałam i miała tonę makijażu, a szczególnie fajnie wyglądał róż na jej policzkach takie równie kreski jak od linijki ma zniszczoną cerę i włosy więc jej nie zazdroszczę
[quote name='Sara' date='21 sierpień 2010 - 23:01 ' timestamp='1282424481' post='332996']
Jeśli nie wiecie jaka jest to dlaczego tak o niej mówicie? Widziałam Dominikę na żywo, i nie miała na sobie ful makijażu, jak to ktoś napisał. Prawdę powiedziawszy nie zauważyłam go prawie w ogóle, więc złośliwości zostawcie dla siebie. Mam nadzieję, że Domi wygra bo zasługuje na to, chociaż tytuł i korona nie dają wiele, najważniejsze żeby była zawsze taka jak jest. Będę trzymać kciuki. )
[/quote]
ja ją... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 3 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 3

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 9 10

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 1 3

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 7 7

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 46 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 85 17

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 22 4

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!