Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2015 r.
9:45

Katie Melua i Mela Koteluk na Arenie Lublin (zdjęcia, wideo)

0 21 A A

W czwartek na Arenie Lublin zagrała Katie Melua i Mela Koteluk. Koncert to część Europejskiego Festiwalu Smaku, który trwa w mieście.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
folkatka / 4 września 2015 o 18:29
0

Po prostu masa ludzi dostała bilety za friko (firmy, zakłady pracy, fundusz socjalny, pewnie też MOPR).

Ktoś kto płaci za bilet swoją kasą i świadomie to czeka do końca koncertu.

Czekam na oficjalne dane ile koncert kosztował i czy się w ogóle zwrócił finansowo.

Bo to bardzo wątpliwe.

Myślenie, ze impreza kulturalna powinna się zwrócić finansowo, jest błedne. Po prostu - wiekszość dobrej, wartosciowej muzyki (a za taką uwazam tę, graną przez panią Melua), jest jednocześnie muzyką niszową, majacą bardzo ograniczony zakres odbiorcow. Ktoś kiedys wyliczył, ze dopiero cena ok. 800 za bilet do filharmonii zapewniłaby zwrot kosztów, oczywiscie, przy założeniu, ze w takim mieście jak Lublin znajdzie się sporo bogaczy, gotowych wydać tyle na pojedynczy koncert, zeby zapełnić całą salę. Proponuję zorganizować w Lublinie występ np. Jordi Savalla - jednego z najlepszych na świecie wykonawców muzyki dawnej, np. sredniowiecznej czy renesansowej. Albo występ wspaniałej rosyjskiej wirtuozki gitary klasycznej - Tatiany Ryżkowej. Wspomniani przeze mnie artyści to osoby z absolutnej swiatowej czołówki, jeśli chodzi o reprezentowany przez nich poziom. Jak ktoś jest ciekawy, a ich nie zna, może sobie ich znależć na YT - polecam zwłaszcza "Capricho Arabe" w wykonaniu pani Tatiany (trzeba wpisac Tatyana Ryzhkova). Teraz pytanie - ile osób w Lublinie przyjdzie na taki koncert? Ja zakładam, ze nie wiecej jak 500. Ile musiałyby kosztować bilety, zeby zapewnić i gaże dla artystów, koszt transportu, hoteli, wyzywienia, wynajmu sali, opłat za media? Znowu cena musiałaby byc zaporowa. Jedynie koncerty  popularnych zespołów, np. Akurat mają szansę sie zwrócić, bo przychodzi na nie kupę luda, a kazdy jeszcze co najmniej jedno piwko wypije etc. Porozmawiajcie zresztą z muzykami jakiś początkujacych, nieznanych zespołów - jak trudno jest im zorganizowac swój wystep gdziekolwiek. Bo wszyscy od razu się pytają "A ile osób przyjdzie? Koledzy z klasy, i kto po za tym?" Do kategorii opłacalnych imprez naleza też koncerty disco-polo.

Co do opuszczania miejsc przed czasem - to jest niestety, swiadectwo zenujacego braku kultury, który jest do zaobserwowania czesto. Niejednokrotnie, będac w filharmonii, widziałam, jak publika waliła do drzwi, kiedy reszta biła brawo, dyrygent i solista kaniali się i odbierali kwiaty.

Tu potrzeba jakiejś edukacji w zakresie elementarnego savoir - vivre.

Na szczęscie pani Melua się nie przejeła tym bydłem i zagrala piękny bis dla tych, co chcieli jej suchac do końca. Mi się najbardziej podobał cover janis Joplin.

Pozdrawiam

Myślenie, ze impreza kulturalna powinna się zwrócić finansowo, jest błedne. Po prostu - wiekszość dobrej, wartosciowej muzyki (a za taką uwazam tę, graną przez panią Melua), jest jednocześnie muzyką niszową, majacą bardzo ograniczony zakres odbiorcow. Ktoś kiedys wyliczył, ze dopiero cena ok. 800 za bilet do filharmonii zapewniłaby zwrot kosztów, oczywiscie, przy założeniu, ze w takim mieście jak Lublin znajdzie się sporo bogaczy, gotowych wydać tyle na pojedynczy koncert, zeby zapełnić całą salę. Proponuję zorganizować w L... rozwiń

Avatar
fras / 4 września 2015 o 17:25
0

Wybrałem świadomie najlepsze miejśce "akustycznie" - środek płyty, prawie sam koniec.

W przerwach utworów słychac było z trybun VIP jakieś kwiczenie, smiechy itd. Co to za warchoły, chamy i prostaki tam siedziały?

Jeśli chodzi o orgnizację - prawidłowo wszystko, nagłośnienie zdecydowanie na plus.

Tylko słabiutko z toaletami. No i telebimy (opertor kamery) jakieś takie "opóźnione" i nie łapały "momentów" ;)

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 17:07
0

Moich 7-ro znajomych z różnych środowisk było na koncercie i każdy kupił bilet SAMODZIELNIE i ŚWIADOMIE, nikt od nikogo nie dostał a tym bardziej nie za darmo od Mosiru

Swoją drogą fajny "inny" koncert dla koneserów a nie swołocza i taka publika, nie licząc lanserstwa które przyszło się pokazać i wyszło po pół godziny

Widzowie - hmmm...odniosłem wrażenie, że większość trafiła na ten koncert z przypadku. Zainteresowanie występem Meli - nikłe, Katie - cóż, nie każdy, przychodząc na Arenę Lublin wiedział "w co sie pakuje" i się zacżęło... opuszczanie stadionu po 30-40 minutach "głównego dania" (nie przypuszczam by powodem była tylko chęć wyjechania spod stadionu bez korków).

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 16:59
0

Po prostu masa ludzi dostała bilety za friko (firmy, zakłady pracy, fundusz socjalny, pewnie też MOPR).

Ktoś kto płaci za bilet swoją kasą i świadomie to czeka do końca koncertu.

Czekam na oficjalne dane ile koncert kosztował i czy się w ogóle zwrócił finansowo.

Bo to bardzo wątpliwe.

Tak, tak, MOSIR kupuje 10 tys. biletów a potem nagania ludzi na stadion, już to przerabialiśmy...

Klapa - źle, sukces - jeszcze gorzej, jakie to PISowsko małe... objawy mocherowego zapalenia zwojów mózgowych...

Moich 7-ro znajomych z różnych środowisk było na koncercie i każdy kupił bilet SAMODZIELNIE i ŚWIADOMIE, nikt od nikogo nie dostał a tym bardziej nie za darmo od Mosiru

Swoją drogą fajny "inny" koncert dla koneserów a nie swołocza i taka publika, nie licząc lanserstwa które przyszło się pokazać i wyszło po pół godziny

Tak, tak, MOSIR kupuje 10 tys. biletów a potem nagania ludzi na stadion, już to przerabialiśmy...

Klapa - źle, sukces - jeszcze gorzej, jakie to PISowsko małe... objawy mocherowego zapalenia zwojów mózgowych...

Moich 7-ro znajomych z różnych środowisk było na koncercie i każdy kupił bilet SAMODZIELNIE i ŚWIADOMIE, nikt od nikogo nie dostał a tym bardziej nie za darmo od Mosiru

Swoją drogą fajny "inny" koncert dla koneserów a nie swołocza i taka publika, nie licząc lanserstwa które przyszło się pokazać i ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 16:53
0

Chyba na dożynkach w Dysie było więcej ludzi. Stadion jest głównie obiektem sportowym i takie ma przeznaczenie. Na udane koncerty na stadionach mogą sobie pozwolić tylko duze miasta. Wembley, Alianz Arena, Stadion Narodowy, Rose Bowl... w takich miejsach to sie uda. Arena Żuk Lublin to jedna wielka wtopa.

nie wiem, nie chodzę na dożynki, ani w Dysie ani na twojej wsi, koncert tak niszowych wokalistek z 10-tysięczną publiką to sukces i to spory... Zaklinanie rzeczywistośći wam się nie uda w tym przypadku

nie wiem, nie chodzę na dożynki, ani w Dysie ani na twojej wsi, koncert tak niszowych wokalistek z 10-tysięczną publiką to sukces i to spory... Zaklinanie rzeczywistośći wam się nie uda w tym przypadku

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 14:59
0

3. Widzowie - hmmm...odniosłem wrażenie, że większość trafiła na ten koncert z przypadku. Zainteresowanie występem Meli - nikłe, Katie - cóż, nie każdy, przychodząc na Arenę Lublin wiedział "w co sie pakuje" i się zacżęło... opuszczanie stadionu po 30-40 minutach "głównego dania" (nie przypuszczam by powodem była tylko chęć wyjechania spod stadionu bez korków). Jak dla mnie - wstyd! Wycieczki po piwo i inne "ekstrasy" pomijam, bo to akurat można spotkać praktycznie na każdym koncercie. 

Po prostu masa ludzi dostała bilety za friko (firmy, zakłady pracy, fundusz socjalny, pewnie też MOPR).

Ktoś kto płaci za bilet swoją kasą i świadomie to czeka do końca koncertu.

Czekam na oficjalne dane ile koncert kosztował i czy się w ogóle zwrócił finansowo.

Bo to bardzo wątpliwe.

Po prostu masa ludzi dostała bilety za friko (firmy, zakłady pracy, fundusz socjalny, pewnie też MOPR).

Ktoś kto płaci za bilet swoją kasą i świadomie to czeka do końca koncertu.

Czekam na oficjalne dane ile koncert kosztował i czy się w ogóle zwrócił finansowo.

Bo to bardzo wątpliwe.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 14:25
0
Chyba teraz przekroczymy te 160 luda do końca 2015 r. Liczę, że na derbach Motor - Lublinianka będzie 14 tys luda.
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 13:47
0
Chyba na dożynkach w Dysie było więcej ludzi. Stadion jest głównie obiektem sportowym i takie ma przeznaczenie. Na udane koncerty na stadionach mogą sobie pozwolić tylko duze miasta. Wembley, Alianz Arena, Stadion Narodowy, Rose Bowl... w takich miejsach to sie uda. Arena Żuk Lublin to jedna wielka wtopa.
Avatar
a nie dam (adam) / 4 września 2015 o 13:01
0

Wrażenia po wczorajszym koncercie:

1. Mela Koteluk - pierwszy raz ją słyszałem i... pozytywne zaskoczenie. Co do tekstów utworów się nie wypowiadam (prawdę mówiąc zbytnio nie wsłuchiwałem się w teksty;)). Muzycznie bardzo fajnie - nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale dało się słyszeć "muzyczne wtręty" przypominające np. NewOrder czy Cocteau Twins. - czyli coś sprzed 30 lat. Ogólnie nieźle i ciekawie.

2. Katie Melua - klasa sama w sobie. Fakt, też odniosłem wrażenie, że "koncertowa" Katie nie nadaje się na stadion a do sali. No ale to spokojnie do przeżycia. Atmosfera koncertu plenerowego zrobiła się podczas ostatniego utworu i bisów, gdy ci, którzy pozostali, wstali z krzesełek i podeszli pod scenę. Jak dla mnie cały koncert Katie - super! :)

3. Widzowie - hmmm...odniosłem wrażenie, że większość trafiła na ten koncert z przypadku. Zainteresowanie występem Meli - nikłe, Katie - cóż, nie każdy, przychodząc na Arenę Lublin wiedział "w co sie pakuje" i się zacżęło... opuszczanie stadionu po 30-40 minutach "głównego dania" (nie przypuszczam by powodem była tylko chęć wyjechania spod stadionu bez korków). Jak dla mnie - wstyd! Wycieczki po piwo i inne "ekstrasy" pomijam, bo to akurat można spotkać praktycznie na każdym koncercie. No i jeszcze jedno - podczas nastrojowych, wykonywanych solo przez Katie utworów, na krzesełkach dało się słyszeć "dźwięk " paczek z chipsami - norrmalnie bezcenne:(

4. Organizacja - jak na mój gust było OK.  Że korki - no cóż, akurat w rejonie Areny Lublin trochę się przebudowuje więc można było wziąć to pod uwagę (widzowie, nie organizatorzy). A poza tym narzekający powinni zobaczyć jak to wygląda np. podczas koncertów na Bemowie w W-wie. ;)  I nie przy frekfencji rzędu 10 tys. a kilkukrotnie większej. Oj, mieliby na co narzekać ;) Samo wejście na stadion i odnalezienie miejscówki-OK. Po koncercie "tabun" autobusów MPK więc kto chciał ten jechał. Co do organizacji widowni - moim, skromnym, zdaniem tak duża liczba krzesełk na płycie "zabiła" atmosferę - nie mówię od razu o pogo ( ;)) ale lekkie bujanie, zapalniczki itp. nie zaszkodziłyby.

5. Oby więcej takich koncertów! :)

Wrażenia po wczorajszym koncercie:

1. Mela Koteluk - pierwszy raz ją słyszałem i... pozytywne zaskoczenie. Co do tekstów utworów się nie wypowiadam (prawdę mówiąc zbytnio nie wsłuchiwałem się w teksty;)). Muzycznie bardzo fajnie - nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale dało się słyszeć "muzyczne wtręty" przypominające np. NewOrder czy Cocteau Twins. ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 12:44
0
Nie można było wnosić napojów w zakręconych butelkach, nakrętkę trzeba było odkręcić i wyrzucić. Argument: bo rzucona bez nakrętki nie zrobi krzywdy. A po wejściu w punktach gastronomicznych z nakrętkami sprzedawali.
Avatar
folkatka / 4 września 2015 o 18:29
0

Po prostu masa ludzi dostała bilety za friko (firmy, zakłady pracy, fundusz socjalny, pewnie też MOPR).

Ktoś kto płaci za bilet swoją kasą i świadomie to czeka do końca koncertu.

Czekam na oficjalne dane ile koncert kosztował i czy się w ogóle zwrócił finansowo.

Bo to bardzo wątpliwe.

Myślenie, ze impreza kulturalna powinna się zwrócić finansowo, jest błedne. Po prostu - wiekszość dobrej, wartosciowej muzyki (a za taką uwazam tę, graną przez panią Melua), jest jednocześnie muzyką niszową, majacą bardzo ograniczony zakres odbiorcow. Ktoś kiedys wyliczył, ze dopiero cena ok. 800 za bilet do filharmonii zapewniłaby zwrot kosztów, oczywiscie, przy założeniu, ze w takim mieście jak Lublin znajdzie się sporo bogaczy, gotowych wydać tyle na pojedynczy koncert, zeby zapełnić całą salę. Proponuję zorganizować w Lublinie występ np. Jordi Savalla - jednego z najlepszych na świecie wykonawców muzyki dawnej, np. sredniowiecznej czy renesansowej. Albo występ wspaniałej rosyjskiej wirtuozki gitary klasycznej - Tatiany Ryżkowej. Wspomniani przeze mnie artyści to osoby z absolutnej swiatowej czołówki, jeśli chodzi o reprezentowany przez nich poziom. Jak ktoś jest ciekawy, a ich nie zna, może sobie ich znależć na YT - polecam zwłaszcza "Capricho Arabe" w wykonaniu pani Tatiany (trzeba wpisac Tatyana Ryzhkova). Teraz pytanie - ile osób w Lublinie przyjdzie na taki koncert? Ja zakładam, ze nie wiecej jak 500. Ile musiałyby kosztować bilety, zeby zapewnić i gaże dla artystów, koszt transportu, hoteli, wyzywienia, wynajmu sali, opłat za media? Znowu cena musiałaby byc zaporowa. Jedynie koncerty  popularnych zespołów, np. Akurat mają szansę sie zwrócić, bo przychodzi na nie kupę luda, a kazdy jeszcze co najmniej jedno piwko wypije etc. Porozmawiajcie zresztą z muzykami jakiś początkujacych, nieznanych zespołów - jak trudno jest im zorganizowac swój wystep gdziekolwiek. Bo wszyscy od razu się pytają "A ile osób przyjdzie? Koledzy z klasy, i kto po za tym?" Do kategorii opłacalnych imprez naleza też koncerty disco-polo.

Co do opuszczania miejsc przed czasem - to jest niestety, swiadectwo zenujacego braku kultury, który jest do zaobserwowania czesto. Niejednokrotnie, będac w filharmonii, widziałam, jak publika waliła do drzwi, kiedy reszta biła brawo, dyrygent i solista kaniali się i odbierali kwiaty.

Tu potrzeba jakiejś edukacji w zakresie elementarnego savoir - vivre.

Na szczęscie pani Melua się nie przejeła tym bydłem i zagrala piękny bis dla tych, co chcieli jej suchac do końca. Mi się najbardziej podobał cover janis Joplin.

Pozdrawiam

Myślenie, ze impreza kulturalna powinna się zwrócić finansowo, jest błedne. Po prostu - wiekszość dobrej, wartosciowej muzyki (a za taką uwazam tę, graną przez panią Melua), jest jednocześnie muzyką niszową, majacą bardzo ograniczony zakres odbiorcow. Ktoś kiedys wyliczył, ze dopiero cena ok. 800 za bilet do filharmonii zapewniłaby zwrot kosztów, oczywiscie, przy założeniu, ze w takim mieście jak Lublin znajdzie się sporo bogaczy, gotowych wydać tyle na pojedynczy koncert, zeby zapełnić całą salę. Proponuję zorganizować w L... rozwiń

Avatar
fras / 4 września 2015 o 17:25
0

Wybrałem świadomie najlepsze miejśce "akustycznie" - środek płyty, prawie sam koniec.

W przerwach utworów słychac było z trybun VIP jakieś kwiczenie, smiechy itd. Co to za warchoły, chamy i prostaki tam siedziały?

Jeśli chodzi o orgnizację - prawidłowo wszystko, nagłośnienie zdecydowanie na plus.

Tylko słabiutko z toaletami. No i telebimy (opertor kamery) jakieś takie "opóźnione" i nie łapały "momentów" ;)

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 17:07
0

Moich 7-ro znajomych z różnych środowisk było na koncercie i każdy kupił bilet SAMODZIELNIE i ŚWIADOMIE, nikt od nikogo nie dostał a tym bardziej nie za darmo od Mosiru

Swoją drogą fajny "inny" koncert dla koneserów a nie swołocza i taka publika, nie licząc lanserstwa które przyszło się pokazać i wyszło po pół godziny

Widzowie - hmmm...odniosłem wrażenie, że większość trafiła na ten koncert z przypadku. Zainteresowanie występem Meli - nikłe, Katie - cóż, nie każdy, przychodząc na Arenę Lublin wiedział "w co sie pakuje" i się zacżęło... opuszczanie stadionu po 30-40 minutach "głównego dania" (nie przypuszczam by powodem była tylko chęć wyjechania spod stadionu bez korków).

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 16:59
0

Po prostu masa ludzi dostała bilety za friko (firmy, zakłady pracy, fundusz socjalny, pewnie też MOPR).

Ktoś kto płaci za bilet swoją kasą i świadomie to czeka do końca koncertu.

Czekam na oficjalne dane ile koncert kosztował i czy się w ogóle zwrócił finansowo.

Bo to bardzo wątpliwe.

Tak, tak, MOSIR kupuje 10 tys. biletów a potem nagania ludzi na stadion, już to przerabialiśmy...

Klapa - źle, sukces - jeszcze gorzej, jakie to PISowsko małe... objawy mocherowego zapalenia zwojów mózgowych...

Moich 7-ro znajomych z różnych środowisk było na koncercie i każdy kupił bilet SAMODZIELNIE i ŚWIADOMIE, nikt od nikogo nie dostał a tym bardziej nie za darmo od Mosiru

Swoją drogą fajny "inny" koncert dla koneserów a nie swołocza i taka publika, nie licząc lanserstwa które przyszło się pokazać i wyszło po pół godziny

Tak, tak, MOSIR kupuje 10 tys. biletów a potem nagania ludzi na stadion, już to przerabialiśmy...

Klapa - źle, sukces - jeszcze gorzej, jakie to PISowsko małe... objawy mocherowego zapalenia zwojów mózgowych...

Moich 7-ro znajomych z różnych środowisk było na koncercie i każdy kupił bilet SAMODZIELNIE i ŚWIADOMIE, nikt od nikogo nie dostał a tym bardziej nie za darmo od Mosiru

Swoją drogą fajny "inny" koncert dla koneserów a nie swołocza i taka publika, nie licząc lanserstwa które przyszło się pokazać i ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 16:53
0

Chyba na dożynkach w Dysie było więcej ludzi. Stadion jest głównie obiektem sportowym i takie ma przeznaczenie. Na udane koncerty na stadionach mogą sobie pozwolić tylko duze miasta. Wembley, Alianz Arena, Stadion Narodowy, Rose Bowl... w takich miejsach to sie uda. Arena Żuk Lublin to jedna wielka wtopa.

nie wiem, nie chodzę na dożynki, ani w Dysie ani na twojej wsi, koncert tak niszowych wokalistek z 10-tysięczną publiką to sukces i to spory... Zaklinanie rzeczywistośći wam się nie uda w tym przypadku

nie wiem, nie chodzę na dożynki, ani w Dysie ani na twojej wsi, koncert tak niszowych wokalistek z 10-tysięczną publiką to sukces i to spory... Zaklinanie rzeczywistośći wam się nie uda w tym przypadku

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 14:59
0

3. Widzowie - hmmm...odniosłem wrażenie, że większość trafiła na ten koncert z przypadku. Zainteresowanie występem Meli - nikłe, Katie - cóż, nie każdy, przychodząc na Arenę Lublin wiedział "w co sie pakuje" i się zacżęło... opuszczanie stadionu po 30-40 minutach "głównego dania" (nie przypuszczam by powodem była tylko chęć wyjechania spod stadionu bez korków). Jak dla mnie - wstyd! Wycieczki po piwo i inne "ekstrasy" pomijam, bo to akurat można spotkać praktycznie na każdym koncercie. 

Po prostu masa ludzi dostała bilety za friko (firmy, zakłady pracy, fundusz socjalny, pewnie też MOPR).

Ktoś kto płaci za bilet swoją kasą i świadomie to czeka do końca koncertu.

Czekam na oficjalne dane ile koncert kosztował i czy się w ogóle zwrócił finansowo.

Bo to bardzo wątpliwe.

Po prostu masa ludzi dostała bilety za friko (firmy, zakłady pracy, fundusz socjalny, pewnie też MOPR).

Ktoś kto płaci za bilet swoją kasą i świadomie to czeka do końca koncertu.

Czekam na oficjalne dane ile koncert kosztował i czy się w ogóle zwrócił finansowo.

Bo to bardzo wątpliwe.

rozwiń
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 14:25
0
Chyba teraz przekroczymy te 160 luda do końca 2015 r. Liczę, że na derbach Motor - Lublinianka będzie 14 tys luda.
Avatar
Gość / 4 września 2015 o 13:47
0
Chyba na dożynkach w Dysie było więcej ludzi. Stadion jest głównie obiektem sportowym i takie ma przeznaczenie. Na udane koncerty na stadionach mogą sobie pozwolić tylko duze miasta. Wembley, Alianz Arena, Stadion Narodowy, Rose Bowl... w takich miejsach to sie uda. Arena Żuk Lublin to jedna wielka wtopa.
Avatar
a nie dam (adam) / 4 września 2015 o 13:01
0

Wrażenia po wczorajszym koncercie:

1. Mela Koteluk - pierwszy raz ją słyszałem i... pozytywne zaskoczenie. Co do tekstów utworów się nie wypowiadam (prawdę mówiąc zbytnio nie wsłuchiwałem się w teksty;)). Muzycznie bardzo fajnie - nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale dało się słyszeć "muzyczne wtręty" przypominające np. NewOrder czy Cocteau Twins. - czyli coś sprzed 30 lat. Ogólnie nieźle i ciekawie.

2. Katie Melua - klasa sama w sobie. Fakt, też odniosłem wrażenie, że "koncertowa" Katie nie nadaje się na stadion a do sali. No ale to spokojnie do przeżycia. Atmosfera koncertu plenerowego zrobiła się podczas ostatniego utworu i bisów, gdy ci, którzy pozostali, wstali z krzesełek i podeszli pod scenę. Jak dla mnie cały koncert Katie - super! :)

3. Widzowie - hmmm...odniosłem wrażenie, że większość trafiła na ten koncert z przypadku. Zainteresowanie występem Meli - nikłe, Katie - cóż, nie każdy, przychodząc na Arenę Lublin wiedział "w co sie pakuje" i się zacżęło... opuszczanie stadionu po 30-40 minutach "głównego dania" (nie przypuszczam by powodem była tylko chęć wyjechania spod stadionu bez korków). Jak dla mnie - wstyd! Wycieczki po piwo i inne "ekstrasy" pomijam, bo to akurat można spotkać praktycznie na każdym koncercie. No i jeszcze jedno - podczas nastrojowych, wykonywanych solo przez Katie utworów, na krzesełkach dało się słyszeć "dźwięk " paczek z chipsami - norrmalnie bezcenne:(

4. Organizacja - jak na mój gust było OK.  Że korki - no cóż, akurat w rejonie Areny Lublin trochę się przebudowuje więc można było wziąć to pod uwagę (widzowie, nie organizatorzy). A poza tym narzekający powinni zobaczyć jak to wygląda np. podczas koncertów na Bemowie w W-wie. ;)  I nie przy frekfencji rzędu 10 tys. a kilkukrotnie większej. Oj, mieliby na co narzekać ;) Samo wejście na stadion i odnalezienie miejscówki-OK. Po koncercie "tabun" autobusów MPK więc kto chciał ten jechał. Co do organizacji widowni - moim, skromnym, zdaniem tak duża liczba krzesełk na płycie "zabiła" atmosferę - nie mówię od razu o pogo ( ;)) ale lekkie bujanie, zapalniczki itp. nie zaszkodziłyby.

5. Oby więcej takich koncertów! :)

Wrażenia po wczorajszym koncercie:

1. Mela Koteluk - pierwszy raz ją słyszałem i... pozytywne zaskoczenie. Co do tekstów utworów się nie wypowiadam (prawdę mówiąc zbytnio nie wsłuchiwałem się w teksty;)). Muzycznie bardzo fajnie - nie wiem czy to tylko moje wrażenie ale dało się słyszeć "muzyczne wtręty" przypominające np. NewOrder czy Cocteau Twins. ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 września 2015 o 12:44
0
Nie można było wnosić napojów w zakręconych butelkach, nakrętkę trzeba było odkręcić i wyrzucić. Argument: bo rzucona bez nakrętki nie zrobi krzywdy. A po wejściu w punktach gastronomicznych z nakrętkami sprzedawali.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 3 0

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 48 31

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 29 3

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
galeria

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 14 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 12

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!