Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lipca 2009 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Kierowcy jeszcze postoją w korkach, bo ratusz nie ma pieniędzy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Tak, jak staliśmy w korkach, tak stać będziemy dalej. Prezydent odkłada na półkę plany budowy wiaduktu łączącego ul. Sowińskiego i Filaretów. W przyszłym roku na odkładaną ciągle inwestycję Ratusz pieniędzy nie da.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wiadukt miał odciążyć wiecznie zakorkowane skrzyżowanie ul. Głębokiej z Sowińskiego i Filaretów. Odcinkiem jezdni, który miałby zostać zastąpiony przez wiadukt przejeżdża około 3 tys. aut na godzinę.

Rano kierowcy wyjeżdżający z Czubów i LSM stoją w wielkim korku na ul. Filaretów. Po południu, gdy wracają ze śródmieścia, zator przenosi się na Sowińskiego. Długo trzeba też czekać na Głębokiej.

– To ważna droga nie tylko dla tych, którzy jadą z Czechowa na LSM, gdzie ostatnio powstało dużo biurowców i nie tylko dla jadących z Czubów do centrum. Można tędy skrócić drogę z północy na Wrotków, bo jest mniej świateł po drodze – mówi pan Grzegorz, jeden z kierowców. – Wiadukt by się przydał, bo na Czechowie i Czubach są dwupasmówki. A pomiędzy nimi wąskie gardło.

Nowa estakada usprawniłaby przejazd tą drogą. Górą jechać mieliby ci, którzy zmierzają z Filaretów w stronę miasteczka akademickiego i na odwrót. Pozostali jechaliby przez rondo u zbiegu ul. Sowińskiego i Głębokiej. Pod tym skrzyżowaniem plany przewidują podziemne przejście.

Ale budowa nowej estakady znów została odłożona na półkę. – Nie planujemy umieszczenia tej inwestycji w projekcie przyszłorocznego budżetu – przyznaje Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina.

Tymczasem w maju 2007 r. Ratusz zapowiadał, że budowa wiaduktu zacznie się w połowie roku 2008. Prezydent wraz z zastępcami zdecydował, że inwestycja trafi do projektu budżetu. Ale z braku pieniędzy plan do budżetu nie trafił.

Dokładnie rok temu magistrat twierdził, że budowa rozpocznie się w 2009 r. a zakończy rok później. Koszty budowy wiaduktu w 2007 r. oszacowano na 105 mln zł.


Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Roman_45 / 9 sierpnia 2009 o 23:03
0
to po ch*** sie wypowiadasz na temat Lublina kretynie. Zle masz w Puławach?? ku*** to wam kończą obwodnice!! ja pier***e taka wieś ma a Lublin, leżący na przecieciu sie szlaków komunikacyjnuch, przez który co godzinę przetacza sie tysiące aut obwodnicy doczekac sie nie moze. to chociaz ten wiadukt odciazyl by w małym procencie miasto i tak bardzo zaje***e autami.
Avatar
Roman_45 / 9 sierpnia 2009 o 23:00
0
puławiak napisał:
A CO MNIE OBCHODZI LUBLIN - NIE MA TEMATÓW BLIŻSZE MOJEMU MIASTU - PUŁAWY - temat zastępczy - W PUŁAWACH JEST TEŻ DUŻO DO ROBOTY - CHODNIKI NA PARTYZANTÓW - WIZYTÓWKA MIASTA -OD STACJI . CHODNIKI NA NORWIDA -JEDNA STRONA-po drugiej stronie są zrobione bo mieszkał RADNY.I WIELE INNY SPRWA CO MOŻNA BY BYŁO WYLICZAĆ BEZ LIKU.- a oni wyjeżdżają mi z lublinem.

to po ch*** sie wypowiadasz na temat Lublina kretynie. Zle masz w Puławach?? ku*** to wam kończą obwodnice!! ja pier***e taka wieś ma a Lublin, leżący na przecieciu sie szlaków komunikacyjnuch, przez który co godzinę przetacza sie tysiące aut obwodnicy doczekac sie nie moze. to chociaz ten wiadukt odciazyl by w małym procencie miasto i tak bardzo zaje***e autami.

to po ch*** sie wypowiadasz na temat Lublina kretynie. Zle masz w Puławach?? ku*** to wam kończą obwodnice!! ja pier***e taka wieś ma a Lublin, leżący na przecieciu sie szlaków komunikacyjnuch, przez który co godzinę przetacza sie tysiące aut obwodnicy doczekac sie nie moze. to chociaz ten wiadukt odciazyl by w małym procencie miasto i tak bardzo zaje***e autami. rozwiń
Avatar
puławiak / 31 lipca 2009 o 10:04
0
A CO MNIE OBCHODZI LUBLIN - NIE MA TEMATÓW BLIŻSZE MOJEMU MIASTU - PUŁAWY - temat zastępczy - W PUŁAWACH JEST TEŻ DUŻO DO ROBOTY - CHODNIKI NA PARTYZANTÓW - WIZYTÓWKA MIASTA -OD STACJI . CHODNIKI NA NORWIDA -JEDNA STRONA-po drugiej stronie są zrobione bo mieszkał RADNY.I WIELE INNY SPRWA CO MOŻNA BY BYŁO WYLICZAĆ BEZ LIKU.- a oni wyjeżdżają mi z lublinem.
Avatar
Lublin ESK 2016 / 28 lipca 2009 o 11:38
0
tunel i wiadukt to podstawa ale zapewne czekaja do kampani wyborczej
Avatar
zły / 28 lipca 2009 o 11:36
0
Oczywiście jestem też zdania, że tunel czy wiadukt nigdy tu nie powstaną. Z niezrozumiałych powodów obecna ekipa jak i poprzednie są kompletnie do kitu i nie sądzę, że nagle przyjdzie inna i od razu coś zmieni. Jakich mamy polityków w mieście to widać i nic dobrego po nich nie oczekuję. Szczególnie takich wyzwań jak budowa tunelu czy wiaduktu ( no może Pan Żuk byłby facetem z jajami ale jak widać nie pali się on do powrotu do tej dziury).
Ale jest kilka innych rozwiązań, które spokojnie rozwiązałyby problemy węzła na Głębokiej i nie kosztowałyby majątku, ani nie byłyby tak uciążliwe w pracy.
To postulowane tutaj poszerzenie Sowińskiego i Poniatowskiego i przedłużenie Sowińskiego do Zana. Na Sowińskiego jest tyle miejsca, że w dół mogą lecieć ( od kładki dla studentów) aż trzy pasy a w górę dwa. Na dole za to rozpatrzyłbym koncepcję zrobienie jednego dużego ronda albo dwóch mniejszych zintegrowanych. Do tego dodałbym cztery oddzielne skręty w prawo przy tym rondzie dla każdej ulicy. Często korzystam z tego ( tych ) skrzyżowań i zauważyłem, że dużo zatorów bierze się od tych, którzy skręcają w prawo i blokują jadących na wprost czy w lewo - z Filaretów na Sowińskiego. Filaretów w górę też bez problemu można zrobić "prawdziwe" dwa pasy. No i najważniejsze. Przy dobrym poszerzeniu wszystkich ulic TRZEBA zainstalować "zieloną falę" od Poniatowskiego do Zana. Poszerzenie Poniatowskiego to mógłby być problem, ale przy odrobinie dobrej woli można tam przebudować sporo. Zastanowił i rozpatrzyłbym też koncepcję zrobienia z Poniatowskiego ulicy jednokierunkowej a w drugą stronę poszerzyłbym Długosza i ten pierwszy odcinek Popiełuszki też zrobiłbym jednokierunkowy tylko w drugą stronę.
Zwiedziłem samochodem bardzo wiele miast w Europie i w większości system jednokierunkowych ulic jest bardzo powszechny a co najważniejsze bardzo dobrze się sprawdza. U nas nikt o tym nie myśli a przecież nie zburzymy połowy Lublina. Gdzie są ludzie, którzy powinni takie koncepcje przygotowywać???
No i jeszcze jedno bardzo proste i usprawniające rozwiązanie. Skręt z Kraśnickich w Nałęczowską. Jak by ułatwiło życie otwarcie zamkniętego skrętu w prawo z Kraśnickich w starą Nałęczowską i podłączenie jej do nowej ulicy? To prawie nic nie kosztuje a ile łatwiej przejechałoby się przez skrzyżowanie z Głęboką.
Oczywiście jestem też zdania, że tunel czy wiadukt nigdy tu nie powstaną. Z niezrozumiałych powodów obecna ekipa jak i poprzednie są kompletnie do kitu i nie sądzę, że nagle przyjdzie inna i od razu coś zmieni. Jakich mamy polityków w mieście to widać i nic dobrego po nich nie oczekuję. Szczególnie takich wyzwań jak budowa tunelu czy wiaduktu ( no może Pan Żuk byłby facetem z jajami ale jak widać nie pali się on do powrotu do tej dziury).
Ale jest kilka innych rozwiązań, które spokojnie rozwiązałyby problemy węzła na Głębokiej i nie ko... rozwiń
Avatar
mp / 28 lipca 2009 o 10:31
0
A moze by tak nareszcie zakonczyc budowe ul Sowinskiego do Nadbystrzyckiej i Zana !!! Na to chyba nie potrzeba az 100 mln zlotych polskich ani tym bardziej euro. Takiego marazmu i braku checi realizacji gotowych rozwiazan to nie ma w zadnym innym miescie w tym kraju ! I dlaczego znowu nic sie nie mowi o prostym rozwiazaniu poszerzenia istniejacej czesci Sowinskiego i Poniatowskiego ????? Czyzby stara rudera do wyburzenia byla wiecej warta niz bezpieczenstwo i wygoda komunukacyjna tysiecy lublinian ??!!!
Avatar
MalaRysa / 28 lipca 2009 o 08:35
0
A wystarczyło postarać się o pieniądze unijne na tunel i wiadukt. A tak mamy najniższy przydział w kraju środków z funduszy europejskich i wieczne utyskiwanie że na nic nas nie stać. Całe szczęście że pensje są wypłacane regularnie i w godziwej wysokości.
Avatar
sf / 28 lipca 2009 o 08:01
0
LUDZIE TO JEST JASNE ZE TEGO NIE ZROBIĄ nigdy. TAK SAMO JAK tunelu. Czary Mary i kasy jak nie bylo tak sie cudownie nie pojawi...,
Avatar
Korek / 28 lipca 2009 o 07:31
0
"Dokładnie rok temu magistrat twierdził, że budowa rozpocznie się w 2009 r. a zakończy rok później. Koszty budowy wiaduktu w 2007 r. oszacowano na 105 mln zł." Albo cos cienko te inwestycje oszacowali, albo koszty dokonczenia "Teatru w wiecznej Budowie" mocno przeszacowali.
Jak sie ma tunel za 105 mln PLN do sali teatralnej za 336 mln PLN? Jak sie ma 3 tysiace aut na godzine czyli srednio 6 tysiecy osob do kolejnej kadencji trzech czy czterech POlitykow? Wniosek z tego taki, ze skoro miejsce pobytu politykow znajduje sie przed obiecanym mostem to albo trzeba przeniesc urzedy albo zmienic urzednikow i sprawa sie w pol roku sama rozwiaze.
"Dokładnie rok temu magistrat twierdził, że budowa rozpocznie się w 2009 r. a zakończy rok później. Koszty budowy wiaduktu w 2007 r. oszacowano na 105 mln zł." Albo cos cienko te inwestycje oszacowali, albo koszty dokonczenia "Teatru w wiecznej Budowie" mocno przeszacowali.
Jak sie ma tunel za 105 mln PLN do sali teatralnej za 336 mln PLN? Jak sie ma 3 tysiace aut na godzine czyli srednio 6 tysiecy osob do kolejnej kadencji trzech czy czterech POlitykow? Wniosek z tego taki, ze skoro miejsce pobytu politykow znajdu... rozwiń
Avatar
Roman_45 / 9 sierpnia 2009 o 23:03
0
to po ch*** sie wypowiadasz na temat Lublina kretynie. Zle masz w Puławach?? ku*** to wam kończą obwodnice!! ja pier***e taka wieś ma a Lublin, leżący na przecieciu sie szlaków komunikacyjnuch, przez który co godzinę przetacza sie tysiące aut obwodnicy doczekac sie nie moze. to chociaz ten wiadukt odciazyl by w małym procencie miasto i tak bardzo zaje***e autami.
Avatar
Roman_45 / 9 sierpnia 2009 o 23:00
0
puławiak napisał:
A CO MNIE OBCHODZI LUBLIN - NIE MA TEMATÓW BLIŻSZE MOJEMU MIASTU - PUŁAWY - temat zastępczy - W PUŁAWACH JEST TEŻ DUŻO DO ROBOTY - CHODNIKI NA PARTYZANTÓW - WIZYTÓWKA MIASTA -OD STACJI . CHODNIKI NA NORWIDA -JEDNA STRONA-po drugiej stronie są zrobione bo mieszkał RADNY.I WIELE INNY SPRWA CO MOŻNA BY BYŁO WYLICZAĆ BEZ LIKU.- a oni wyjeżdżają mi z lublinem.

to po ch*** sie wypowiadasz na temat Lublina kretynie. Zle masz w Puławach?? ku*** to wam kończą obwodnice!! ja pier***e taka wieś ma a Lublin, leżący na przecieciu sie szlaków komunikacyjnuch, przez który co godzinę przetacza sie tysiące aut obwodnicy doczekac sie nie moze. to chociaz ten wiadukt odciazyl by w małym procencie miasto i tak bardzo zaje***e autami.

to po ch*** sie wypowiadasz na temat Lublina kretynie. Zle masz w Puławach?? ku*** to wam kończą obwodnice!! ja pier***e taka wieś ma a Lublin, leżący na przecieciu sie szlaków komunikacyjnuch, przez który co godzinę przetacza sie tysiące aut obwodnicy doczekac sie nie moze. to chociaz ten wiadukt odciazyl by w małym procencie miasto i tak bardzo zaje***e autami. rozwiń
Avatar
puławiak / 31 lipca 2009 o 10:04
0
A CO MNIE OBCHODZI LUBLIN - NIE MA TEMATÓW BLIŻSZE MOJEMU MIASTU - PUŁAWY - temat zastępczy - W PUŁAWACH JEST TEŻ DUŻO DO ROBOTY - CHODNIKI NA PARTYZANTÓW - WIZYTÓWKA MIASTA -OD STACJI . CHODNIKI NA NORWIDA -JEDNA STRONA-po drugiej stronie są zrobione bo mieszkał RADNY.I WIELE INNY SPRWA CO MOŻNA BY BYŁO WYLICZAĆ BEZ LIKU.- a oni wyjeżdżają mi z lublinem.
Avatar
Lublin ESK 2016 / 28 lipca 2009 o 11:38
0
tunel i wiadukt to podstawa ale zapewne czekaja do kampani wyborczej
Avatar
zły / 28 lipca 2009 o 11:36
0
Oczywiście jestem też zdania, że tunel czy wiadukt nigdy tu nie powstaną. Z niezrozumiałych powodów obecna ekipa jak i poprzednie są kompletnie do kitu i nie sądzę, że nagle przyjdzie inna i od razu coś zmieni. Jakich mamy polityków w mieście to widać i nic dobrego po nich nie oczekuję. Szczególnie takich wyzwań jak budowa tunelu czy wiaduktu ( no może Pan Żuk byłby facetem z jajami ale jak widać nie pali się on do powrotu do tej dziury).
Ale jest kilka innych rozwiązań, które spokojnie rozwiązałyby problemy węzła na Głębokiej i nie kosztowałyby majątku, ani nie byłyby tak uciążliwe w pracy.
To postulowane tutaj poszerzenie Sowińskiego i Poniatowskiego i przedłużenie Sowińskiego do Zana. Na Sowińskiego jest tyle miejsca, że w dół mogą lecieć ( od kładki dla studentów) aż trzy pasy a w górę dwa. Na dole za to rozpatrzyłbym koncepcję zrobienie jednego dużego ronda albo dwóch mniejszych zintegrowanych. Do tego dodałbym cztery oddzielne skręty w prawo przy tym rondzie dla każdej ulicy. Często korzystam z tego ( tych ) skrzyżowań i zauważyłem, że dużo zatorów bierze się od tych, którzy skręcają w prawo i blokują jadących na wprost czy w lewo - z Filaretów na Sowińskiego. Filaretów w górę też bez problemu można zrobić "prawdziwe" dwa pasy. No i najważniejsze. Przy dobrym poszerzeniu wszystkich ulic TRZEBA zainstalować "zieloną falę" od Poniatowskiego do Zana. Poszerzenie Poniatowskiego to mógłby być problem, ale przy odrobinie dobrej woli można tam przebudować sporo. Zastanowił i rozpatrzyłbym też koncepcję zrobienia z Poniatowskiego ulicy jednokierunkowej a w drugą stronę poszerzyłbym Długosza i ten pierwszy odcinek Popiełuszki też zrobiłbym jednokierunkowy tylko w drugą stronę.
Zwiedziłem samochodem bardzo wiele miast w Europie i w większości system jednokierunkowych ulic jest bardzo powszechny a co najważniejsze bardzo dobrze się sprawdza. U nas nikt o tym nie myśli a przecież nie zburzymy połowy Lublina. Gdzie są ludzie, którzy powinni takie koncepcje przygotowywać???
No i jeszcze jedno bardzo proste i usprawniające rozwiązanie. Skręt z Kraśnickich w Nałęczowską. Jak by ułatwiło życie otwarcie zamkniętego skrętu w prawo z Kraśnickich w starą Nałęczowską i podłączenie jej do nowej ulicy? To prawie nic nie kosztuje a ile łatwiej przejechałoby się przez skrzyżowanie z Głęboką.
Oczywiście jestem też zdania, że tunel czy wiadukt nigdy tu nie powstaną. Z niezrozumiałych powodów obecna ekipa jak i poprzednie są kompletnie do kitu i nie sądzę, że nagle przyjdzie inna i od razu coś zmieni. Jakich mamy polityków w mieście to widać i nic dobrego po nich nie oczekuję. Szczególnie takich wyzwań jak budowa tunelu czy wiaduktu ( no może Pan Żuk byłby facetem z jajami ale jak widać nie pali się on do powrotu do tej dziury).
Ale jest kilka innych rozwiązań, które spokojnie rozwiązałyby problemy węzła na Głębokiej i nie ko... rozwiń
Avatar
mp / 28 lipca 2009 o 10:31
0
A moze by tak nareszcie zakonczyc budowe ul Sowinskiego do Nadbystrzyckiej i Zana !!! Na to chyba nie potrzeba az 100 mln zlotych polskich ani tym bardziej euro. Takiego marazmu i braku checi realizacji gotowych rozwiazan to nie ma w zadnym innym miescie w tym kraju ! I dlaczego znowu nic sie nie mowi o prostym rozwiazaniu poszerzenia istniejacej czesci Sowinskiego i Poniatowskiego ????? Czyzby stara rudera do wyburzenia byla wiecej warta niz bezpieczenstwo i wygoda komunukacyjna tysiecy lublinian ??!!!
Avatar
MalaRysa / 28 lipca 2009 o 08:35
0
A wystarczyło postarać się o pieniądze unijne na tunel i wiadukt. A tak mamy najniższy przydział w kraju środków z funduszy europejskich i wieczne utyskiwanie że na nic nas nie stać. Całe szczęście że pensje są wypłacane regularnie i w godziwej wysokości.
Avatar
sf / 28 lipca 2009 o 08:01
0
LUDZIE TO JEST JASNE ZE TEGO NIE ZROBIĄ nigdy. TAK SAMO JAK tunelu. Czary Mary i kasy jak nie bylo tak sie cudownie nie pojawi...,
Avatar
Korek / 28 lipca 2009 o 07:31
0
"Dokładnie rok temu magistrat twierdził, że budowa rozpocznie się w 2009 r. a zakończy rok później. Koszty budowy wiaduktu w 2007 r. oszacowano na 105 mln zł." Albo cos cienko te inwestycje oszacowali, albo koszty dokonczenia "Teatru w wiecznej Budowie" mocno przeszacowali.
Jak sie ma tunel za 105 mln PLN do sali teatralnej za 336 mln PLN? Jak sie ma 3 tysiace aut na godzine czyli srednio 6 tysiecy osob do kolejnej kadencji trzech czy czterech POlitykow? Wniosek z tego taki, ze skoro miejsce pobytu politykow znajduje sie przed obiecanym mostem to albo trzeba przeniesc urzedy albo zmienic urzednikow i sprawa sie w pol roku sama rozwiaze.
"Dokładnie rok temu magistrat twierdził, że budowa rozpocznie się w 2009 r. a zakończy rok później. Koszty budowy wiaduktu w 2007 r. oszacowano na 105 mln zł." Albo cos cienko te inwestycje oszacowali, albo koszty dokonczenia "Teatru w wiecznej Budowie" mocno przeszacowali.
Jak sie ma tunel za 105 mln PLN do sali teatralnej za 336 mln PLN? Jak sie ma 3 tysiace aut na godzine czyli srednio 6 tysiecy osob do kolejnej kadencji trzech czy czterech POlitykow? Wniosek z tego taki, ze skoro miejsce pobytu politykow znajdu... rozwiń