Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2012 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Kolejna skarga na klub Shine: "Ochroniarze złamali mi nos"

0 63 A A
Klub Shine działa od marca. (Archiwum)
Klub Shine działa od marca. (Archiwum)

Złamany nos i siniaki. Tak zakończyła się wizyta naszego Czytelnika w lubelskim klubie Shine. Twierdzi, że został tam pobity do nieprzytomności. To nie pierwszy taki incydent. Klub z ul. Jasnej regularnie pojawia się w policyjnych kartotekach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W nocy z soboty na niedzielę pan Adam* ze swoją żoną wybrał się do klubu przy ul. Jasnej w Lublinie. – Wyszliśmy zaraz po północy. Czekając na taksówkę zobaczyliśmy jak ochrona kopie leżącego nieprzytomnego mężczyznę – relacjonuje pan Adam. – Wyjąłem telefon i próbowałem to nagrać. Wtedy jeden z ochroniarzy podbiegł do mnie z żądaniem oddania telefonu.

Kiedy odmówił, sprawy potoczyły się bardzo szybko. – Zostałem uderzony, upadłem, a ochroniarz zaczął mnie kopać – opowiada. – Za chwilę podbiegło jeszcze dwóch i kopali mnie we trzech. Straciłem przytomność. Policjanci pojawili się dopiero w szpitalu.

Nasz Czytelnik, razem z drugim pobitym mężczyzną trafił na oddział ratunkowy PSK 4. – Zgłoszenie o pobiciu otrzymaliśmy od pogotowia po północy. Później w tej sprawie dzwoniła jeszcze kobieta – mówi mł. asp. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie. – Policjanci byli na innej interwencji, więc dotarli na miejsce po kilkunastu minutach. Karetka już zabrała poszkodowanych do szpitala.

Wczoraj nasz czytelnik udał się do adwokata. – Mam złamany nos. Jestem cały potłuczony. Oprócz sprawy karnej i dochodzenia policyjnego składam pozew w sprawie cywilnej – zapowiada.

Kierownictwo klubu, dopóki nie obejrzy nagrań z monitoringu, nie chce się wypowiadać w tej sprawie. Od managera Shine, Radosława Werbowskiego usłyszeliśmy jedynie, że awanturę wywołali pijani uczestnicy wieczoru kawalerskiego. Według niego to ochrona wezwała policjantów, którzy mieli skuć awanturników. Ale w policyjnych rejestrach nie udało się tego potwierdzić. Zdaniem Werbowskiego, "ochroniarze prosili pana Adama by nie filmował, ale nie zrozumiał”.

Sobotnie pobicie to nie pierwszy taki incydent w klubie przy ul. Jasnej. W kwietniu na ochroniarzy z Shine skarżyła się nasza Czytelniczka. Kiedy zamykano lokal i wypraszano gości, próbowała wrócić po swoją marynarkę.

– Wtedy ochroniarz dziwnym chwytem przekręcił mi głowę i podduszając wywlókł przed lokal – relacjonuje pani Eliza. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji. Inni ochroniarze stali i patrzyli. Sami byli zdziwieni zachowaniem swojego kolegi.

Sprawa trafiła na policję. Podobnie, jak inny incydent z marca. Ochroniarze wyrzucili wówczas z klubu i pobili panią Marlenę. Kiedy opowiedziała o tym na łamach gazet, właściciel Shine zapowiedział, że złoży przeciwko niej pozew o naruszenie dóbr osobistych. – Obecnie trwa policyjne postępowanie, ale żadnego pozwu nie dostałam – mówi pani Marlena.

– W Lublinie jest sporo klubów, ale regularnie otrzymujemy zgłoszenia właśnie dotyczące ochroniarzy z Shine – dodaje Fijołek.

Policjanci zapowiadają, że wystąpią o nagrania z kamer, które mogły zarejestrować sobotnie zajście.

* Imię bohatera artykułu na jego prośbę zostało zmienione

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anon HHTL / 5 lutego 2015 o 12:34
0

Policja jest bezradna, pomijając fakt, że ochrona zachowuje się jakby była nie wiadomo kim.

Nagrania z kamer są wręcz śmieszne, ponieważ teren posiada luki, które ochroniarze znają bardzo dobrze. Gdy dochodzi do rozmowy, wyciągają osobę w miejsce gdzie nie ma kamer. Stojąc na wprost wejścia po lewej stronie od razu przy budynku znajduje się luka. Ochroniarze rozmawiając wyciągają osoby właśnie w to miejsce. Po czym zaczyna się inna rozmowa. Ci ochroniarze zachowują się jakby ktoś im zrobił krzywdę.

Ochrona nie ma prawa używać gazu, bezpodstawnie, ani bić kogoś po twarzy czy też innych częściach ciała. Mają obezwładnić napastnika i poinformować "POLICJĘ" o zdarzeniu. WIĘC GDZIE TU JEST PRAWO? ZAATAKOWANY PRZEZ BEZMÓZGIE YETI, nie ma żadnego prawa w Lublinie? Dodatkowo Policjanci sami boją się chodzić do tego klubu, żart? 

Żyjemy w czasach gdzie nagrywanie zdarzeń jest dowodem, więc "poprosili o oddanie telefonu?" kolejny żart? Czyli panowie mają coś do ukrycia, bo gdyby to była słuszna interwencja nie przejęli by się tym.

Policja jest bezradna, pomijając fakt, że ochrona zachowuje się jakby była nie wiadomo kim.

Nagrania z kamer są wręcz śmieszne, ponieważ teren posiada luki, które ochroniarze znają bardzo dobrze. Gdy dochodzi do rozmowy, wyciągają osobę w miejsce gdzie nie ma kamer. Stojąc na wprost wejścia po lewej stronie od razu przy budynku znajduje się luka. Ochroniarze rozmawiając wyciągają osoby właśnie w to miejsce. Po czym zaczyna się inna rozmowa. Ci ochroniarze zachowują się jakby ktoś im zrobił krzywdę.

Ochrona nie ma prawa używa... rozwiń

Avatar
ŻYCIE / 31 maja 2012 o 16:43
0
II bardzo dobrze ,że jest selekcja !! Mam dość klubów gdzie wchodzą wieśniaki i nie potrafią sie zachować !! Teraz wielkie ura bura bo dostał cham w zeby i poleciał na policje..Tylko nikt nie wspomni ze wcześniej sie nachlał wódy i robił robote ochroniarzom !! Nie raz byłem świadkiem jak wieśniaki zaczepiają i potem pretensje ze dostał becki !! Brawoo chamstwo powinni wyplewić ))
[color=#b22222]O I PROSZE OBROŃCA UCIŚNIONYCH SIĘ ZNALAZŁ , CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ KTO I ZA CO TAM DOSTAJE . A JEŚLI JESTEŚ MAŁO ROZGARNIĘTY TO POCZYTAJ SOBIE JAKIE PRAWA MA OCHRONA - CYMBALE [/color]
TYLKO CIOTA I SFRUSTROWANA NIEMOTA ŻYCIOWA CO BIĆ SIĘ NIE POTRAFI KOPIE JEDNEGO Z TRZEMA KOLEGAMI BO SAM NA MIEŚCIE BY SIE ZESRAŁ ZE STARACHU I TYLE MAM DO POWIEDZENIA NA ICH TEMAT
II bardzo dobrze ,że jest selekcja !! Mam dość klubów gdzie wchodzą wieśniaki i nie potrafią sie zachować !! Teraz wielkie ura bura bo dostał cham w zeby i poleciał na policje..Tylko nikt nie wspomni ze wcześniej sie nachlał wódy i robił robote ochroniarzom !! Nie raz byłem świadkiem jak wieśniaki zaczepiają i potem pretensje ze dostał becki !! Brawoo chamstwo powinni wyplewić ))
[color=#b22222]O I PROSZE OBROŃCA UCIŚNIONYCH SIĘ ZNALAZŁ , CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ KTO I ZA CO TAM DOSTAJE . A JEŚLI JESTEŚ MAŁ... rozwiń
Avatar
ja / 31 maja 2012 o 16:35
0
ochroniarze z tego klubu to policyjni konfidenci,nic im nie zrobia
[size=6].......ojjjj jeszcze się zdziwią [/size]
Avatar
ja / 31 maja 2012 o 16:33
0
Też to widziałem wyjął pilot od TV sony bravia i najpierw sie pomylil i zamiast wylaczyc kamere to wlaczy cartoon network a pozniej dopiero wylaczyl kamere...dobre jaja
Wszystkich światków proszę o kontakt : WYŁĄCZYLI.CARTOON_NETWORK@SPOKO.PL
[color=#008000][size=6]MAM NADZIEJE ŻE CI KIEDYŚ KTOŚ RYJ OKLEPIE ŻE SIE W LUSTERKU NIE POZNASZ ...ZABAWNISIU [/size][/color]
Avatar
Marcin / 31 maja 2012 o 15:53
0
A jak to ochrona może poprosić o nie nagrywanie? Każdy ma takie prawo tymbardziej jak dzieje się coś złęgo, skoro tak się tego boją to może coś ukrywają?
Avatar
Klubowiczz / 31 maja 2012 o 13:06
0
[quote name='kkkk' timestamp='1338293796' post='634828']
kilka tygodniu temu jak bylem w shine, to sam bylem świadkiem jak ochroniarz wylaczyl kamere przed wejsciem w chwili gdy drugi wyprowadzal klienta, no i jakby znowu kogos podbili to nie ma nagrania..
[/quote]

Też to widziałem wyjął pilot od TV sony bravia i najpierw sie pomylil i zamiast wylaczyc kamere to wlaczy cartoon network a pozniej dopiero wylaczyl kamere...dobre jaja
Wszystkich światków proszę o kontakt : WYŁĄCZYLI.CARTOON_NETWORK@SPOKO.PL
[quote name='kkkk' timestamp='1338293796' post='634828']
kilka tygodniu temu jak bylem w shine, to sam bylem świadkiem jak ochroniarz wylaczyl kamere przed wejsciem w chwili gdy drugi wyprowadzal klienta, no i jakby znowu kogos podbili to nie ma nagrania..
[/quote]

Też to widziałem wyjął pilot od TV sony bravia i najpierw sie pomylil i zamiast wylaczyc kamere to wlaczy cartoon network a pozniej dopiero wylaczyl kamere...dobre jaja
Wszystkich światków proszę o kontakt : WYŁĄCZYLI.CARTOON... rozwiń
Avatar
waldek / 30 maja 2012 o 22:19
0
ochroniarze z tego klubu to policyjni konfidenci,nic im nie zrobia
Avatar
Adam / 30 maja 2012 o 06:42
0
[center][color=#0000ff][size=6]shine_pobicie@interia.pl[/size][/color]
[size=5]Świadkowie sobotniego zdarzenia proszeni o pomoc - jest nas już ponad 10 osób ale im więcej tym lepiej.[/size][/center]
Avatar
bit / 29 maja 2012 o 20:54
0
[quote name='kochamochrone' timestamp='1338293300' post='634823']
zaraz zaraz.... nie życzę sobie obrażania bo wypinanie dupki to nie moja broszka widze ze wystarczy napisać prawde i wtedy juz nietrudno o obraźliwe komentarze czy odpowiedzi
mieszkancy osiedli takze chodzą do klubów i co oni nie mogą czuć sie bezpieczni bo porobiony ochroniarz łamie nos i okopuje jak worek ziemniaków ? wiec z całym szacunkiem BIT , skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia to się poprostu nie udzielaj , okej ?;]
[/quote]

nie okej, może i mnie trochę poniosło ale to przez głupie pseudo argumenty. Chętnie Ci to wytłumaczę w klubie Shine, szczerze mówiąc ja jestem normalny i ochrony się bać nie muszę. Za pierwszym razem to była jedna wielka lipa teraz wygląda mi podobnie
[quote name='kochamochrone' timestamp='1338293300' post='634823']
zaraz zaraz.... nie życzę sobie obrażania bo wypinanie dupki to nie moja broszka widze ze wystarczy napisać prawde i wtedy juz nietrudno o obraźliwe komentarze czy odpowiedzi
mieszkancy osiedli takze chodzą do klubów i co oni nie mogą czuć sie bezpieczni bo porobiony ochroniarz łamie nos i okopuje jak worek ziemniaków ? wiec z całym szacunkiem BIT , skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia to się poprostu nie udzielaj , okej ?;]
[/q... rozwiń
Avatar
nm / 29 maja 2012 o 17:03
0
Osoby,które nie chcą wnosić pozwu zbiorowego proszę o kontakt:

[color=#FF0000][font=arial, tahoma, sans-serif][size=6]NIEPOZEW.SHINE@KO.KO.KO.SPOKO.PL[/size][/font][/color][color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color]
Avatar
Anon HHTL / 5 lutego 2015 o 12:34
0

Policja jest bezradna, pomijając fakt, że ochrona zachowuje się jakby była nie wiadomo kim.

Nagrania z kamer są wręcz śmieszne, ponieważ teren posiada luki, które ochroniarze znają bardzo dobrze. Gdy dochodzi do rozmowy, wyciągają osobę w miejsce gdzie nie ma kamer. Stojąc na wprost wejścia po lewej stronie od razu przy budynku znajduje się luka. Ochroniarze rozmawiając wyciągają osoby właśnie w to miejsce. Po czym zaczyna się inna rozmowa. Ci ochroniarze zachowują się jakby ktoś im zrobił krzywdę.

Ochrona nie ma prawa używać gazu, bezpodstawnie, ani bić kogoś po twarzy czy też innych częściach ciała. Mają obezwładnić napastnika i poinformować "POLICJĘ" o zdarzeniu. WIĘC GDZIE TU JEST PRAWO? ZAATAKOWANY PRZEZ BEZMÓZGIE YETI, nie ma żadnego prawa w Lublinie? Dodatkowo Policjanci sami boją się chodzić do tego klubu, żart? 

Żyjemy w czasach gdzie nagrywanie zdarzeń jest dowodem, więc "poprosili o oddanie telefonu?" kolejny żart? Czyli panowie mają coś do ukrycia, bo gdyby to była słuszna interwencja nie przejęli by się tym.

Policja jest bezradna, pomijając fakt, że ochrona zachowuje się jakby była nie wiadomo kim.

Nagrania z kamer są wręcz śmieszne, ponieważ teren posiada luki, które ochroniarze znają bardzo dobrze. Gdy dochodzi do rozmowy, wyciągają osobę w miejsce gdzie nie ma kamer. Stojąc na wprost wejścia po lewej stronie od razu przy budynku znajduje się luka. Ochroniarze rozmawiając wyciągają osoby właśnie w to miejsce. Po czym zaczyna się inna rozmowa. Ci ochroniarze zachowują się jakby ktoś im zrobił krzywdę.

Ochrona nie ma prawa używa... rozwiń

Avatar
ŻYCIE / 31 maja 2012 o 16:43
0
II bardzo dobrze ,że jest selekcja !! Mam dość klubów gdzie wchodzą wieśniaki i nie potrafią sie zachować !! Teraz wielkie ura bura bo dostał cham w zeby i poleciał na policje..Tylko nikt nie wspomni ze wcześniej sie nachlał wódy i robił robote ochroniarzom !! Nie raz byłem świadkiem jak wieśniaki zaczepiają i potem pretensje ze dostał becki !! Brawoo chamstwo powinni wyplewić ))
[color=#b22222]O I PROSZE OBROŃCA UCIŚNIONYCH SIĘ ZNALAZŁ , CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ KTO I ZA CO TAM DOSTAJE . A JEŚLI JESTEŚ MAŁO ROZGARNIĘTY TO POCZYTAJ SOBIE JAKIE PRAWA MA OCHRONA - CYMBALE [/color]
TYLKO CIOTA I SFRUSTROWANA NIEMOTA ŻYCIOWA CO BIĆ SIĘ NIE POTRAFI KOPIE JEDNEGO Z TRZEMA KOLEGAMI BO SAM NA MIEŚCIE BY SIE ZESRAŁ ZE STARACHU I TYLE MAM DO POWIEDZENIA NA ICH TEMAT
II bardzo dobrze ,że jest selekcja !! Mam dość klubów gdzie wchodzą wieśniaki i nie potrafią sie zachować !! Teraz wielkie ura bura bo dostał cham w zeby i poleciał na policje..Tylko nikt nie wspomni ze wcześniej sie nachlał wódy i robił robote ochroniarzom !! Nie raz byłem świadkiem jak wieśniaki zaczepiają i potem pretensje ze dostał becki !! Brawoo chamstwo powinni wyplewić ))
[color=#b22222]O I PROSZE OBROŃCA UCIŚNIONYCH SIĘ ZNALAZŁ , CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ KTO I ZA CO TAM DOSTAJE . A JEŚLI JESTEŚ MAŁ... rozwiń
Avatar
ja / 31 maja 2012 o 16:35
0
ochroniarze z tego klubu to policyjni konfidenci,nic im nie zrobia
[size=6].......ojjjj jeszcze się zdziwią [/size]
Avatar
ja / 31 maja 2012 o 16:33
0
Też to widziałem wyjął pilot od TV sony bravia i najpierw sie pomylil i zamiast wylaczyc kamere to wlaczy cartoon network a pozniej dopiero wylaczyl kamere...dobre jaja
Wszystkich światków proszę o kontakt : WYŁĄCZYLI.CARTOON_NETWORK@SPOKO.PL
[color=#008000][size=6]MAM NADZIEJE ŻE CI KIEDYŚ KTOŚ RYJ OKLEPIE ŻE SIE W LUSTERKU NIE POZNASZ ...ZABAWNISIU [/size][/color]
Avatar
Marcin / 31 maja 2012 o 15:53
0
A jak to ochrona może poprosić o nie nagrywanie? Każdy ma takie prawo tymbardziej jak dzieje się coś złęgo, skoro tak się tego boją to może coś ukrywają?
Avatar
Klubowiczz / 31 maja 2012 o 13:06
0
[quote name='kkkk' timestamp='1338293796' post='634828']
kilka tygodniu temu jak bylem w shine, to sam bylem świadkiem jak ochroniarz wylaczyl kamere przed wejsciem w chwili gdy drugi wyprowadzal klienta, no i jakby znowu kogos podbili to nie ma nagrania..
[/quote]

Też to widziałem wyjął pilot od TV sony bravia i najpierw sie pomylil i zamiast wylaczyc kamere to wlaczy cartoon network a pozniej dopiero wylaczyl kamere...dobre jaja
Wszystkich światków proszę o kontakt : WYŁĄCZYLI.CARTOON_NETWORK@SPOKO.PL
[quote name='kkkk' timestamp='1338293796' post='634828']
kilka tygodniu temu jak bylem w shine, to sam bylem świadkiem jak ochroniarz wylaczyl kamere przed wejsciem w chwili gdy drugi wyprowadzal klienta, no i jakby znowu kogos podbili to nie ma nagrania..
[/quote]

Też to widziałem wyjął pilot od TV sony bravia i najpierw sie pomylil i zamiast wylaczyc kamere to wlaczy cartoon network a pozniej dopiero wylaczyl kamere...dobre jaja
Wszystkich światków proszę o kontakt : WYŁĄCZYLI.CARTOON... rozwiń
Avatar
waldek / 30 maja 2012 o 22:19
0
ochroniarze z tego klubu to policyjni konfidenci,nic im nie zrobia
Avatar
Adam / 30 maja 2012 o 06:42
0
[center][color=#0000ff][size=6]shine_pobicie@interia.pl[/size][/color]
[size=5]Świadkowie sobotniego zdarzenia proszeni o pomoc - jest nas już ponad 10 osób ale im więcej tym lepiej.[/size][/center]
Avatar
bit / 29 maja 2012 o 20:54
0
[quote name='kochamochrone' timestamp='1338293300' post='634823']
zaraz zaraz.... nie życzę sobie obrażania bo wypinanie dupki to nie moja broszka widze ze wystarczy napisać prawde i wtedy juz nietrudno o obraźliwe komentarze czy odpowiedzi
mieszkancy osiedli takze chodzą do klubów i co oni nie mogą czuć sie bezpieczni bo porobiony ochroniarz łamie nos i okopuje jak worek ziemniaków ? wiec z całym szacunkiem BIT , skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia to się poprostu nie udzielaj , okej ?;]
[/quote]

nie okej, może i mnie trochę poniosło ale to przez głupie pseudo argumenty. Chętnie Ci to wytłumaczę w klubie Shine, szczerze mówiąc ja jestem normalny i ochrony się bać nie muszę. Za pierwszym razem to była jedna wielka lipa teraz wygląda mi podobnie
[quote name='kochamochrone' timestamp='1338293300' post='634823']
zaraz zaraz.... nie życzę sobie obrażania bo wypinanie dupki to nie moja broszka widze ze wystarczy napisać prawde i wtedy juz nietrudno o obraźliwe komentarze czy odpowiedzi
mieszkancy osiedli takze chodzą do klubów i co oni nie mogą czuć sie bezpieczni bo porobiony ochroniarz łamie nos i okopuje jak worek ziemniaków ? wiec z całym szacunkiem BIT , skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia to się poprostu nie udzielaj , okej ?;]
[/q... rozwiń
Avatar
nm / 29 maja 2012 o 17:03
0
Osoby,które nie chcą wnosić pozwu zbiorowego proszę o kontakt:

[color=#FF0000][font=arial, tahoma, sans-serif][size=6]NIEPOZEW.SHINE@KO.KO.KO.SPOKO.PL[/size][/font][/color][color=#282828][font=arial, tahoma, sans-serif] [/font][/color]
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 0 1

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 50 7

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!