Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2008 r.
13:12
Edytuj ten wpis

Konflikt interesów w Urzędzie Marszałkowskim?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 8 A A

Kierownik z Urzędu Marszałkowskiego jednocześnie nadzoruje działanie firm turystycznych i szefuje konkurującej z nimi organizacji turystycznej PTTK. Skarga na urzędnika trafiła do marszałka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na Andrzeja Wasilewskiego, kierownika oddziału turystyki z Urzędu Marszałkowskiego, poskarżył się Lucjan Bukryj szef firmy Almatur.

Kilka dni temu wysłał do marszałka Krzysztofa Grabczuka pismo w którym oskarża urzędnika o stronniczość i bezpodstawne zaangażowanie w spór między klientami Almatura, a biurem.

- Takie sprawy rozstrzyga sąd. Pan Wasilewski przekroczył swoje uprawnienia - stwierdza Lucjan Bukryj prezes Almaturu.

- Mam upoważnienie marszałka i zgodnie z przepisami nakazałem Almaturowi naprawić uchybienia z ich oferty. Dla urzędu sprawa jest zamknięta - mówi Andrzej Wasilewski.

Obaj panowie znają się od lat - tworzyli i zasiadają we władzach Regionalnej Organizacji Turystycznej w Lublinie.

Problem w tym, że Wasilewski jest prezesem PTTK Lublin. Według Bukryja to skandal, że jednocześnie kieruje organizacją zarabiającą na turystyce, a z drugiej jako urzędnik nadzoruje konkurencyjne firmy.

- Generalnie mam dość duże zaufanie do pana Wasilewskiego, jest bardzo doświadczony, nie wyróżnia czy gnębi kogoś. Trudno aktywnym ludziom zabronić żeby udzielali się poza urzędem - stwierdza marszałek Grabczuk.

Kilka miesięcy temu z prezesowania klubowi piłkarskiemu Motor Lublin musiał zrezygnować Waldemar Paszkiewicz. - To była ewidentna sprawa. Pracował w departamencie sportu, który przyznawał i rozliczał dotacje także dla Motoru - tłumaczy Grabczuk.

- Z tego co wiem w przypadku Wasilewskiego nie ma konfliktu interesów. Naturalnie zbadamy sprawę i odpowiemy szefowi Almaturu - zapowiada Leszek Burakowski dyrektor generalny w Urzędzie Marszałkowskim.

Ustawa o pracownikach samorządowy mówi: urzędnik nie może wykonywać zajęć związanych z pracą wykonywaną w ramach obowiązków służbowych jeśli wywołują uzasadnione podejrzenia o stronniczość lub interesowność (art. 18).

- Nie mam sobie nic do zarzucenia. Moje zajęcia pozasłużbowe nie kolidowały z obowiązkami. Nie zajmowałem się sprawami dotyczącymi PTTK. Jednak w tej sytuacji być może zrezygnuję z zajmowania się turystyką w urzędzie - mówi Wasilewski.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~xyz~ / 24 listopada 2008 o 14:00
0
Ciekawe Dlaczego Pan Grabczuk nie odbiera E-maili czyżby zawsze zaslaniał sie niekomoetencja innych a potem zwalić na nich wine z nie czyta pism bo nie ma czasu pisze juz kilka i ani słowa odpowiedzi a dotyczy zwrotu należnych pieniedzy
Avatar
rafał panas / 19 listopada 2008 o 13:12
0
123 napisał:
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...


Szanowny panie, owszem konflikt interesów jest. PTTK jest organizacją społeczną, ale zarabia pieniądze i działa na rynku jak inne biura podróży.
Łączenie przez pana Wasilewskiego dwóch funkcji budzi wątpliwości i właśnie dlatego napisałem ten artykuł. Na koniec dziękuję za podpowiedź o marszałku Grabczuku.


Szanowny panie, owszem konflikt interesów jest. PTTK jest organizacją społeczną, ale zarabia pieniądze i działa na rynku jak inne biura podróży.
Łączenie przez pana Wasilewskiego dwóch funkcji budzi wątpliwości i właśnie dlatego napisałem ten artykuł. Na koniec dziękuję za podpowiedź o marszałku Grabczuku. rozwiń
Avatar
matti / 18 listopada 2008 o 07:57
0
Jaki marszałek taki Urząd
Avatar
Stanisław / 18 listopada 2008 o 01:35
0
[font="Arial"][/font][color=To dobrze, że Pan Andrzej się wyróżnia, bo w rzeczy samej jest pasjonatem i oddanym PTTK-owcem (godne pochwały). Wydaje się, że czasami chyba się jednak zapomina. I tak: jeżeli bowiem parafuje jako kierownik dokumenty dot. kursów pilotów, prowadzi na tych kursach zajęcia, a następnie zasiada jako członek komisji egzaminacyjnej i odpytuje uczestników kursu (w tym przypadku nie jest to praca społeczna), czy ta sytuacja również nie jest konfliktem interesów? Wobec tego co nim jest?
Ale skoro wymaga się krystalicznej czystości wobec urzędników w tym względzie to albo od wszystkich albo od nikogo! Nieniejsza personalna sprawa w samorządzie nie jest jednostkowa. Ciekawe….jak ta się zakończy?
"#000000"
[font="Arial"][/font][color=To dobrze, że Pan Andrzej się wyróżnia, bo w rzeczy samej jest pasjonatem i oddanym PTTK-owcem (godne pochwały). Wydaje się, że czasami chyba się jednak zapomina. I tak: jeżeli bowiem parafuje jako kierownik dokumenty dot. kursów pilotów, prowadzi na tych kursach zajęcia, a następnie zasiada jako członek komisji egzaminacyjnej i odpytuje uczestników kursu (w tym przypadku nie jest to praca społeczna), czy ta sytuacja również nie jest konfliktem interesów? Wobec tego co nim jest?
Ale skoro wymaga si... rozwiń
Avatar
chart / 18 listopada 2008 o 00:04
0
Sprawa jest znana od dwóch miesięcy. Gdy opisano ją wtedy - Urząd położył uszy po sobie, a dyrektor Burakowski tłumaczył, że marszałek Grabczuk musi wrócić z igrzysk olimpijskich... Wrócił więc i po głębszym namyśle wyjaśnił, że konfliktu interesów nie ma o ile chodzi o ludzi PO i PSL. Już jednak nawet oficjalnie koalicyjne SLD ma siedzieć cicho. Czy kogoś to stanowisko dziwi?
Avatar
123 / 17 listopada 2008 o 21:10
0
SpoleczNIK napisał:
Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wlasnej, prywatnej firmie.

To o czym Szanowny Pan raczy pisać ociera się o typową retorykę faszystowską i ograniczenie swobód obywatelskich. Po godzinach pracy Pan W. czy Pan G. mogą robić co im się rzewnie podoba, o ile "nie budzi to uzasadnionych podejrzeń interesowności lub stronniczości". Nie może wykonywać prac, a nie piastować funkcji. Stronniczość trzeba udowodnić. w tym przypadku byłoby to wyczynem karkołomnym, gdyż o ile się nie mylę to wszelkiego rodzaju decyzje w tym Urzędzie podejmuje Zarząd Województwa w formie uchwał. Jeśli urzędnik nie wydaje w tej sprawie PTTK decyzji administracyjnych może być i dyktatorem takiej organizacji. To jego prywatna sprawa.
Urzędnik powinien przede wszystkim przestrzegać prawa. Tu to prawo NIE ZOSTAŁO ZŁAMANE. Chyba, że będziemy reprezentować Pańskie typowo populistyczne podejście do sprawy. Wtedy oczywiście wszystkich urzędników, którzy przynależą do jakichkolwiek organizacji należałoby natychmiast rozstrzelać.
Urzędnik jest także OBYWATELEM i ma takie same prawa jak każdy inny obywatel, a więc może przynależeć do takiej organizacji do jakiej ma tylko ochotę, o ile nie koliduje to z jego obowiązkami a w tym wypadku nie koliduje.
Nie wiem czy Szanowny Pan miał przyjemność z Panem Andrzejem? Podejrzewam że nie. Bo to prawdziwy idealista i "pasjonat" turystyki.

Nawiasem mówiąc Pan członek zarządu Flasiński jest prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej, której zarząd daje dotacje. Panie Panas pisz Pan Pisz kolejna wierszówka czeka! :-)))))) Szkopuł tylko w tym, że tę funkcję z pewnością także pełni honorowo. Ale nasza prasa jest pełna wszelakich głupot więc i ta ujdzie w tłoku, a parę złotych zawsze w kieszeni zostanie...

To o czym Szanowny Pan raczy pisać ociera się o typową retorykę faszystowską i ograniczenie swobód obywatelskich. Po godzinach pracy Pan W. czy Pan G. mogą robić co im się rzewnie podoba, o ile "nie budzi to uzasadnionych podejrzeń interesowności lub stronniczości". Nie może wykonywać prac, a nie piastować funkcji. Stronniczość trzeba udowodnić. w tym przypadku byłoby to wyczynem karkołomnym, gdyż o ile się nie mylę to wszelkiego rodzaju decyzje w tym Urzędzie podejmuje Zarząd Województwa w formie uchwał. Jeśli... rozwiń
Avatar
SpoleczNIK / 17 listopada 2008 o 20:08
0
123 napisał:
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...


Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wlasnej, prywatnej firmie.


Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wl... rozwiń
Avatar
123 / 17 listopada 2008 o 19:28
0
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w ... rozwiń
Avatar
~xyz~ / 24 listopada 2008 o 14:00
0
Ciekawe Dlaczego Pan Grabczuk nie odbiera E-maili czyżby zawsze zaslaniał sie niekomoetencja innych a potem zwalić na nich wine z nie czyta pism bo nie ma czasu pisze juz kilka i ani słowa odpowiedzi a dotyczy zwrotu należnych pieniedzy
Avatar
rafał panas / 19 listopada 2008 o 13:12
0
123 napisał:
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...


Szanowny panie, owszem konflikt interesów jest. PTTK jest organizacją społeczną, ale zarabia pieniądze i działa na rynku jak inne biura podróży.
Łączenie przez pana Wasilewskiego dwóch funkcji budzi wątpliwości i właśnie dlatego napisałem ten artykuł. Na koniec dziękuję za podpowiedź o marszałku Grabczuku.


Szanowny panie, owszem konflikt interesów jest. PTTK jest organizacją społeczną, ale zarabia pieniądze i działa na rynku jak inne biura podróży.
Łączenie przez pana Wasilewskiego dwóch funkcji budzi wątpliwości i właśnie dlatego napisałem ten artykuł. Na koniec dziękuję za podpowiedź o marszałku Grabczuku. rozwiń
Avatar
matti / 18 listopada 2008 o 07:57
0
Jaki marszałek taki Urząd
Avatar
Stanisław / 18 listopada 2008 o 01:35
0
[font="Arial"][/font][color=To dobrze, że Pan Andrzej się wyróżnia, bo w rzeczy samej jest pasjonatem i oddanym PTTK-owcem (godne pochwały). Wydaje się, że czasami chyba się jednak zapomina. I tak: jeżeli bowiem parafuje jako kierownik dokumenty dot. kursów pilotów, prowadzi na tych kursach zajęcia, a następnie zasiada jako członek komisji egzaminacyjnej i odpytuje uczestników kursu (w tym przypadku nie jest to praca społeczna), czy ta sytuacja również nie jest konfliktem interesów? Wobec tego co nim jest?
Ale skoro wymaga się krystalicznej czystości wobec urzędników w tym względzie to albo od wszystkich albo od nikogo! Nieniejsza personalna sprawa w samorządzie nie jest jednostkowa. Ciekawe….jak ta się zakończy?
"#000000"
[font="Arial"][/font][color=To dobrze, że Pan Andrzej się wyróżnia, bo w rzeczy samej jest pasjonatem i oddanym PTTK-owcem (godne pochwały). Wydaje się, że czasami chyba się jednak zapomina. I tak: jeżeli bowiem parafuje jako kierownik dokumenty dot. kursów pilotów, prowadzi na tych kursach zajęcia, a następnie zasiada jako członek komisji egzaminacyjnej i odpytuje uczestników kursu (w tym przypadku nie jest to praca społeczna), czy ta sytuacja również nie jest konfliktem interesów? Wobec tego co nim jest?
Ale skoro wymaga si... rozwiń
Avatar
chart / 18 listopada 2008 o 00:04
0
Sprawa jest znana od dwóch miesięcy. Gdy opisano ją wtedy - Urząd położył uszy po sobie, a dyrektor Burakowski tłumaczył, że marszałek Grabczuk musi wrócić z igrzysk olimpijskich... Wrócił więc i po głębszym namyśle wyjaśnił, że konfliktu interesów nie ma o ile chodzi o ludzi PO i PSL. Już jednak nawet oficjalnie koalicyjne SLD ma siedzieć cicho. Czy kogoś to stanowisko dziwi?
Avatar
123 / 17 listopada 2008 o 21:10
0
SpoleczNIK napisał:
Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wlasnej, prywatnej firmie.

To o czym Szanowny Pan raczy pisać ociera się o typową retorykę faszystowską i ograniczenie swobód obywatelskich. Po godzinach pracy Pan W. czy Pan G. mogą robić co im się rzewnie podoba, o ile "nie budzi to uzasadnionych podejrzeń interesowności lub stronniczości". Nie może wykonywać prac, a nie piastować funkcji. Stronniczość trzeba udowodnić. w tym przypadku byłoby to wyczynem karkołomnym, gdyż o ile się nie mylę to wszelkiego rodzaju decyzje w tym Urzędzie podejmuje Zarząd Województwa w formie uchwał. Jeśli urzędnik nie wydaje w tej sprawie PTTK decyzji administracyjnych może być i dyktatorem takiej organizacji. To jego prywatna sprawa.
Urzędnik powinien przede wszystkim przestrzegać prawa. Tu to prawo NIE ZOSTAŁO ZŁAMANE. Chyba, że będziemy reprezentować Pańskie typowo populistyczne podejście do sprawy. Wtedy oczywiście wszystkich urzędników, którzy przynależą do jakichkolwiek organizacji należałoby natychmiast rozstrzelać.
Urzędnik jest także OBYWATELEM i ma takie same prawa jak każdy inny obywatel, a więc może przynależeć do takiej organizacji do jakiej ma tylko ochotę, o ile nie koliduje to z jego obowiązkami a w tym wypadku nie koliduje.
Nie wiem czy Szanowny Pan miał przyjemność z Panem Andrzejem? Podejrzewam że nie. Bo to prawdziwy idealista i "pasjonat" turystyki.

Nawiasem mówiąc Pan członek zarządu Flasiński jest prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej, której zarząd daje dotacje. Panie Panas pisz Pan Pisz kolejna wierszówka czeka! :-)))))) Szkopuł tylko w tym, że tę funkcję z pewnością także pełni honorowo. Ale nasza prasa jest pełna wszelakich głupot więc i ta ujdzie w tłoku, a parę złotych zawsze w kieszeni zostanie...

To o czym Szanowny Pan raczy pisać ociera się o typową retorykę faszystowską i ograniczenie swobód obywatelskich. Po godzinach pracy Pan W. czy Pan G. mogą robić co im się rzewnie podoba, o ile "nie budzi to uzasadnionych podejrzeń interesowności lub stronniczości". Nie może wykonywać prac, a nie piastować funkcji. Stronniczość trzeba udowodnić. w tym przypadku byłoby to wyczynem karkołomnym, gdyż o ile się nie mylę to wszelkiego rodzaju decyzje w tym Urzędzie podejmuje Zarząd Województwa w formie uchwał. Jeśli... rozwiń
Avatar
SpoleczNIK / 17 listopada 2008 o 20:08
0
123 napisał:
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...


Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wlasnej, prywatnej firmie.


Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wl... rozwiń
Avatar
123 / 17 listopada 2008 o 19:28
0
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!