Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2008 r.
13:12
Edytuj ten wpis

Konflikt interesów w Urzędzie Marszałkowskim?

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 8 A A

Kierownik z Urzędu Marszałkowskiego jednocześnie nadzoruje działanie firm turystycznych i szefuje konkurującej z nimi organizacji turystycznej PTTK. Skarga na urzędnika trafiła do marszałka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na Andrzeja Wasilewskiego, kierownika oddziału turystyki z Urzędu Marszałkowskiego, poskarżył się Lucjan Bukryj szef firmy Almatur.

Kilka dni temu wysłał do marszałka Krzysztofa Grabczuka pismo w którym oskarża urzędnika o stronniczość i bezpodstawne zaangażowanie w spór między klientami Almatura, a biurem.

- Takie sprawy rozstrzyga sąd. Pan Wasilewski przekroczył swoje uprawnienia - stwierdza Lucjan Bukryj prezes Almaturu.

- Mam upoważnienie marszałka i zgodnie z przepisami nakazałem Almaturowi naprawić uchybienia z ich oferty. Dla urzędu sprawa jest zamknięta - mówi Andrzej Wasilewski.

Obaj panowie znają się od lat - tworzyli i zasiadają we władzach Regionalnej Organizacji Turystycznej w Lublinie.

Problem w tym, że Wasilewski jest prezesem PTTK Lublin. Według Bukryja to skandal, że jednocześnie kieruje organizacją zarabiającą na turystyce, a z drugiej jako urzędnik nadzoruje konkurencyjne firmy.

- Generalnie mam dość duże zaufanie do pana Wasilewskiego, jest bardzo doświadczony, nie wyróżnia czy gnębi kogoś. Trudno aktywnym ludziom zabronić żeby udzielali się poza urzędem - stwierdza marszałek Grabczuk.

Kilka miesięcy temu z prezesowania klubowi piłkarskiemu Motor Lublin musiał zrezygnować Waldemar Paszkiewicz. - To była ewidentna sprawa. Pracował w departamencie sportu, który przyznawał i rozliczał dotacje także dla Motoru - tłumaczy Grabczuk.

- Z tego co wiem w przypadku Wasilewskiego nie ma konfliktu interesów. Naturalnie zbadamy sprawę i odpowiemy szefowi Almaturu - zapowiada Leszek Burakowski dyrektor generalny w Urzędzie Marszałkowskim.

Ustawa o pracownikach samorządowy mówi: urzędnik nie może wykonywać zajęć związanych z pracą wykonywaną w ramach obowiązków służbowych jeśli wywołują uzasadnione podejrzenia o stronniczość lub interesowność (art. 18).

- Nie mam sobie nic do zarzucenia. Moje zajęcia pozasłużbowe nie kolidowały z obowiązkami. Nie zajmowałem się sprawami dotyczącymi PTTK. Jednak w tej sytuacji być może zrezygnuję z zajmowania się turystyką w urzędzie - mówi Wasilewski.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~xyz~ / 24 listopada 2008 o 14:00
0
Ciekawe Dlaczego Pan Grabczuk nie odbiera E-maili czyżby zawsze zaslaniał sie niekomoetencja innych a potem zwalić na nich wine z nie czyta pism bo nie ma czasu pisze juz kilka i ani słowa odpowiedzi a dotyczy zwrotu należnych pieniedzy
Avatar
rafał panas / 19 listopada 2008 o 13:12
0
123 napisał:
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...


Szanowny panie, owszem konflikt interesów jest. PTTK jest organizacją społeczną, ale zarabia pieniądze i działa na rynku jak inne biura podróży.
Łączenie przez pana Wasilewskiego dwóch funkcji budzi wątpliwości i właśnie dlatego napisałem ten artykuł. Na koniec dziękuję za podpowiedź o marszałku Grabczuku.


Szanowny panie, owszem konflikt interesów jest. PTTK jest organizacją społeczną, ale zarabia pieniądze i działa na rynku jak inne biura podróży.
Łączenie przez pana Wasilewskiego dwóch funkcji budzi wątpliwości i właśnie dlatego napisałem ten artykuł. Na koniec dziękuję za podpowiedź o marszałku Grabczuku. rozwiń
Avatar
matti / 18 listopada 2008 o 07:57
0
Jaki marszałek taki Urząd
Avatar
Stanisław / 18 listopada 2008 o 01:35
0
[font="Arial"][/font][color=To dobrze, że Pan Andrzej się wyróżnia, bo w rzeczy samej jest pasjonatem i oddanym PTTK-owcem (godne pochwały). Wydaje się, że czasami chyba się jednak zapomina. I tak: jeżeli bowiem parafuje jako kierownik dokumenty dot. kursów pilotów, prowadzi na tych kursach zajęcia, a następnie zasiada jako członek komisji egzaminacyjnej i odpytuje uczestników kursu (w tym przypadku nie jest to praca społeczna), czy ta sytuacja również nie jest konfliktem interesów? Wobec tego co nim jest?
Ale skoro wymaga się krystalicznej czystości wobec urzędników w tym względzie to albo od wszystkich albo od nikogo! Nieniejsza personalna sprawa w samorządzie nie jest jednostkowa. Ciekawe….jak ta się zakończy?
"#000000"
[font="Arial"][/font][color=To dobrze, że Pan Andrzej się wyróżnia, bo w rzeczy samej jest pasjonatem i oddanym PTTK-owcem (godne pochwały). Wydaje się, że czasami chyba się jednak zapomina. I tak: jeżeli bowiem parafuje jako kierownik dokumenty dot. kursów pilotów, prowadzi na tych kursach zajęcia, a następnie zasiada jako członek komisji egzaminacyjnej i odpytuje uczestników kursu (w tym przypadku nie jest to praca społeczna), czy ta sytuacja również nie jest konfliktem interesów? Wobec tego co nim jest?
Ale skoro wymaga si... rozwiń
Avatar
chart / 18 listopada 2008 o 00:04
0
Sprawa jest znana od dwóch miesięcy. Gdy opisano ją wtedy - Urząd położył uszy po sobie, a dyrektor Burakowski tłumaczył, że marszałek Grabczuk musi wrócić z igrzysk olimpijskich... Wrócił więc i po głębszym namyśle wyjaśnił, że konfliktu interesów nie ma o ile chodzi o ludzi PO i PSL. Już jednak nawet oficjalnie koalicyjne SLD ma siedzieć cicho. Czy kogoś to stanowisko dziwi?
Avatar
123 / 17 listopada 2008 o 21:10
0
SpoleczNIK napisał:
Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wlasnej, prywatnej firmie.

To o czym Szanowny Pan raczy pisać ociera się o typową retorykę faszystowską i ograniczenie swobód obywatelskich. Po godzinach pracy Pan W. czy Pan G. mogą robić co im się rzewnie podoba, o ile "nie budzi to uzasadnionych podejrzeń interesowności lub stronniczości". Nie może wykonywać prac, a nie piastować funkcji. Stronniczość trzeba udowodnić. w tym przypadku byłoby to wyczynem karkołomnym, gdyż o ile się nie mylę to wszelkiego rodzaju decyzje w tym Urzędzie podejmuje Zarząd Województwa w formie uchwał. Jeśli urzędnik nie wydaje w tej sprawie PTTK decyzji administracyjnych może być i dyktatorem takiej organizacji. To jego prywatna sprawa.
Urzędnik powinien przede wszystkim przestrzegać prawa. Tu to prawo NIE ZOSTAŁO ZŁAMANE. Chyba, że będziemy reprezentować Pańskie typowo populistyczne podejście do sprawy. Wtedy oczywiście wszystkich urzędników, którzy przynależą do jakichkolwiek organizacji należałoby natychmiast rozstrzelać.
Urzędnik jest także OBYWATELEM i ma takie same prawa jak każdy inny obywatel, a więc może przynależeć do takiej organizacji do jakiej ma tylko ochotę, o ile nie koliduje to z jego obowiązkami a w tym wypadku nie koliduje.
Nie wiem czy Szanowny Pan miał przyjemność z Panem Andrzejem? Podejrzewam że nie. Bo to prawdziwy idealista i "pasjonat" turystyki.

Nawiasem mówiąc Pan członek zarządu Flasiński jest prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej, której zarząd daje dotacje. Panie Panas pisz Pan Pisz kolejna wierszówka czeka! :-)))))) Szkopuł tylko w tym, że tę funkcję z pewnością także pełni honorowo. Ale nasza prasa jest pełna wszelakich głupot więc i ta ujdzie w tłoku, a parę złotych zawsze w kieszeni zostanie...

To o czym Szanowny Pan raczy pisać ociera się o typową retorykę faszystowską i ograniczenie swobód obywatelskich. Po godzinach pracy Pan W. czy Pan G. mogą robić co im się rzewnie podoba, o ile "nie budzi to uzasadnionych podejrzeń interesowności lub stronniczości". Nie może wykonywać prac, a nie piastować funkcji. Stronniczość trzeba udowodnić. w tym przypadku byłoby to wyczynem karkołomnym, gdyż o ile się nie mylę to wszelkiego rodzaju decyzje w tym Urzędzie podejmuje Zarząd Województwa w formie uchwał. Jeśli... rozwiń
Avatar
SpoleczNIK / 17 listopada 2008 o 20:08
0
123 napisał:
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...


Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wlasnej, prywatnej firmie.


Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wl... rozwiń
Avatar
123 / 17 listopada 2008 o 19:28
0
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w ... rozwiń
Avatar
~xyz~ / 24 listopada 2008 o 14:00
0
Ciekawe Dlaczego Pan Grabczuk nie odbiera E-maili czyżby zawsze zaslaniał sie niekomoetencja innych a potem zwalić na nich wine z nie czyta pism bo nie ma czasu pisze juz kilka i ani słowa odpowiedzi a dotyczy zwrotu należnych pieniedzy
Avatar
rafał panas / 19 listopada 2008 o 13:12
0
123 napisał:
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...


Szanowny panie, owszem konflikt interesów jest. PTTK jest organizacją społeczną, ale zarabia pieniądze i działa na rynku jak inne biura podróży.
Łączenie przez pana Wasilewskiego dwóch funkcji budzi wątpliwości i właśnie dlatego napisałem ten artykuł. Na koniec dziękuję za podpowiedź o marszałku Grabczuku.


Szanowny panie, owszem konflikt interesów jest. PTTK jest organizacją społeczną, ale zarabia pieniądze i działa na rynku jak inne biura podróży.
Łączenie przez pana Wasilewskiego dwóch funkcji budzi wątpliwości i właśnie dlatego napisałem ten artykuł. Na koniec dziękuję za podpowiedź o marszałku Grabczuku. rozwiń
Avatar
matti / 18 listopada 2008 o 07:57
0
Jaki marszałek taki Urząd
Avatar
Stanisław / 18 listopada 2008 o 01:35
0
[font="Arial"][/font][color=To dobrze, że Pan Andrzej się wyróżnia, bo w rzeczy samej jest pasjonatem i oddanym PTTK-owcem (godne pochwały). Wydaje się, że czasami chyba się jednak zapomina. I tak: jeżeli bowiem parafuje jako kierownik dokumenty dot. kursów pilotów, prowadzi na tych kursach zajęcia, a następnie zasiada jako członek komisji egzaminacyjnej i odpytuje uczestników kursu (w tym przypadku nie jest to praca społeczna), czy ta sytuacja również nie jest konfliktem interesów? Wobec tego co nim jest?
Ale skoro wymaga się krystalicznej czystości wobec urzędników w tym względzie to albo od wszystkich albo od nikogo! Nieniejsza personalna sprawa w samorządzie nie jest jednostkowa. Ciekawe….jak ta się zakończy?
"#000000"
[font="Arial"][/font][color=To dobrze, że Pan Andrzej się wyróżnia, bo w rzeczy samej jest pasjonatem i oddanym PTTK-owcem (godne pochwały). Wydaje się, że czasami chyba się jednak zapomina. I tak: jeżeli bowiem parafuje jako kierownik dokumenty dot. kursów pilotów, prowadzi na tych kursach zajęcia, a następnie zasiada jako członek komisji egzaminacyjnej i odpytuje uczestników kursu (w tym przypadku nie jest to praca społeczna), czy ta sytuacja również nie jest konfliktem interesów? Wobec tego co nim jest?
Ale skoro wymaga si... rozwiń
Avatar
chart / 18 listopada 2008 o 00:04
0
Sprawa jest znana od dwóch miesięcy. Gdy opisano ją wtedy - Urząd położył uszy po sobie, a dyrektor Burakowski tłumaczył, że marszałek Grabczuk musi wrócić z igrzysk olimpijskich... Wrócił więc i po głębszym namyśle wyjaśnił, że konfliktu interesów nie ma o ile chodzi o ludzi PO i PSL. Już jednak nawet oficjalnie koalicyjne SLD ma siedzieć cicho. Czy kogoś to stanowisko dziwi?
Avatar
123 / 17 listopada 2008 o 21:10
0
SpoleczNIK napisał:
Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wlasnej, prywatnej firmie.

To o czym Szanowny Pan raczy pisać ociera się o typową retorykę faszystowską i ograniczenie swobód obywatelskich. Po godzinach pracy Pan W. czy Pan G. mogą robić co im się rzewnie podoba, o ile "nie budzi to uzasadnionych podejrzeń interesowności lub stronniczości". Nie może wykonywać prac, a nie piastować funkcji. Stronniczość trzeba udowodnić. w tym przypadku byłoby to wyczynem karkołomnym, gdyż o ile się nie mylę to wszelkiego rodzaju decyzje w tym Urzędzie podejmuje Zarząd Województwa w formie uchwał. Jeśli urzędnik nie wydaje w tej sprawie PTTK decyzji administracyjnych może być i dyktatorem takiej organizacji. To jego prywatna sprawa.
Urzędnik powinien przede wszystkim przestrzegać prawa. Tu to prawo NIE ZOSTAŁO ZŁAMANE. Chyba, że będziemy reprezentować Pańskie typowo populistyczne podejście do sprawy. Wtedy oczywiście wszystkich urzędników, którzy przynależą do jakichkolwiek organizacji należałoby natychmiast rozstrzelać.
Urzędnik jest także OBYWATELEM i ma takie same prawa jak każdy inny obywatel, a więc może przynależeć do takiej organizacji do jakiej ma tylko ochotę, o ile nie koliduje to z jego obowiązkami a w tym wypadku nie koliduje.
Nie wiem czy Szanowny Pan miał przyjemność z Panem Andrzejem? Podejrzewam że nie. Bo to prawdziwy idealista i "pasjonat" turystyki.

Nawiasem mówiąc Pan członek zarządu Flasiński jest prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej, której zarząd daje dotacje. Panie Panas pisz Pan Pisz kolejna wierszówka czeka! :-)))))) Szkopuł tylko w tym, że tę funkcję z pewnością także pełni honorowo. Ale nasza prasa jest pełna wszelakich głupot więc i ta ujdzie w tłoku, a parę złotych zawsze w kieszeni zostanie...

To o czym Szanowny Pan raczy pisać ociera się o typową retorykę faszystowską i ograniczenie swobód obywatelskich. Po godzinach pracy Pan W. czy Pan G. mogą robić co im się rzewnie podoba, o ile "nie budzi to uzasadnionych podejrzeń interesowności lub stronniczości". Nie może wykonywać prac, a nie piastować funkcji. Stronniczość trzeba udowodnić. w tym przypadku byłoby to wyczynem karkołomnym, gdyż o ile się nie mylę to wszelkiego rodzaju decyzje w tym Urzędzie podejmuje Zarząd Województwa w formie uchwał. Jeśli... rozwiń
Avatar
SpoleczNIK / 17 listopada 2008 o 20:08
0
123 napisał:
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...


Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wlasnej, prywatnej firmie.


Albo jest sie spolecznikiem albo urzednikiem ktory nad tymi "spolecznymi" instytucjami sprawuje nadzor. Czemu to co jest naganne w normalnych warunkach u POlitykow i urzednikow jest dopuszczalne? Wlasnie przed chwila z ust vi-ce premiera uslyszalem, ze sprawa fundacji ktorej jest prezesem a jednoczesnie jakby nadzorca z racji pelnionego urzedu to temat zastepczy mediow. Gdyby to skarzacy byl w sytuacji skarzonego to co bys wtedy powiedzial - pewnie, ze wykorzystuje stanowisko spoleczne dla korzysci we wl... rozwiń
Avatar
123 / 17 listopada 2008 o 19:28
0
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w zakresie turystyki kiedy Pani nie było jeszcze na świecie. To człowiek legenda i nie wiem komu może zależeć na jego zniszczeniu.
4. Proponuje na przyszłość więcej szacunku, bo Panu Wasilewskiemu nie jest Pan godny nawet wyczyścić jego zabłoconych turystycznych butów.
5. Pan Marszałek Grabczuk działa w ruchu olimpijskim i jest Marszałkiem czyli nadzoruje sport na Lubelszczyźnie. Konflikt interesów? Oczywiście że nie! Więc proszę nie szukać taniej sensacji. Jak brakuje Panu tematów na wierszówki to proszę rozejrzeć się dookoła...
Panie Panas, dlaczego robi Pan nagonkę na tego zasłużonego i oddanego sprawie turystyki działacza?
1. Art. 18 brzmi "Pracownik samorządowy nie może wykonywać prac tożsamych budzących uzasadnione podejrzenia interesowności i stronniczości"
2. Nie ma tu mowy o żadnym konflikcie interesów. PTTK jest organizacją społeczną i jako taka nie może być taktowana tak samo jak przedsiębiorstwa turystyczne.
3. Znając Pana Andrzeja sądzę, że funkcję prezesa PTTK wykonuje społecznie, tak jak robił bezinteresownie wiele rzeczy w ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miasto chce urządzić nowe części parku Jana Pawła II. Ile będzie trzeba wydać?

Miasto chce urządzić nowe części parku Jana Pawła II. Ile będzie trzeba wydać? 0 0

Ponad 2 mln zł spodziewa się wydać Urząd Miasta na urządzenie nowych części parku Jana Pawła II, który ciągnie się wzdłuż całych Czubów. Ratusz przymierza się do wykonania robót, których nie udało się przeprowadzić w zeszłym roku. Urządzanie nowych części parku miałoby się rozpocząć wczesną wiosną

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 stycznia 2019 roku 0 0

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra

Nowy festiwal w Lublinie. Swawola niszczy, Śleboda jest mądra 0 1

19 lutego w lubelskim Teatrze Starym rozpocznie się Festiwal Danuty Szaflarskiej „Śleboda/Danutka”. W programie koncert, filmy, spektakl i spotkania. Nagrodę „Gong Danutki” otrzyma Janusz Gajos

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji

S17 z Piask do Hrebennego. 10 firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji 0 2

Dziesięć firm jest zainteresowanych opracowaniem dokumentacji dla S17 od Piask do Hrebennego. Połowa z nich złożyła oferty na wszystkie trzy części.

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta"

Rekordowa zbiórka WOŚP na Facebooku. "Zapełnijmy ostatnią puszkę prezydenta" 0 8

Na koncie Fundacji WOŚP jest już 48,4 mln zł z deklarowanych 92,1 mln zł – mówił Jerzy Owsiak na konferencji prasowej poświęconej 27. finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia]
galeria

Protest przed siedzibą TVP Lublin. "Wolne media", "Stop mowie nienawiści" [zdjęcia] 180 44

Ponad 30 osób protestowało w poniedziałek przy siedzibie TVP Lublin.

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie

36 mln zł unijnej dotacji. Węzły przesiadkowe, parkingi, ładowarki dla autobusów w Lublinie 16 13

W Lublinie powstaną nowe węzły przesiadkowe komunikacji miejskiej, które będą wyposażone w toalety dla pasażerów oraz parkingi, także te dla rowerzystów. W planie jest również budowa dodatkowego przystanku koło pl. Singera. Władze miasta dostaną na ten cel ponad 36 mln zł unijnej dotacji

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia]
galeria

18 osób dostało polskie obywatelstwo. "To najważniejszy moment w moim życiu" [zdjęcia] 56 28

18 osób mieszkających na terenie województwa lubelskiego odebrało w poniedziałek akty nadania polskiego obywatelstwa. Dostali też egzemplarze Konstytucji i biało-czerwone flagi

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu

Szynobus potrącił mężczyznę. 45-latek zginął na miejscu 0 6

Szynobus śmiertelnie potrącił ok. 45-letniego mężczyznę.

Song Book Made in #jazzUMCS
23 stycznia 2019, 19:00

Song Book Made in #jazzUMCS 0 0

W środę, 23 stycznia o godz. 19 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) będzie miał miejsce koncert "Song Book Made in #jazzUMCS". Wystąpią studenci kierunku Jazz i muzyka estradowa UMCS.

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią

Lublin: A jednak zamkną ul. Fabryczną. Ruch powróci dopiero jesienią 124 36

Ratusz zmienia zdanie i zgadza się na zamknięcie ul. Fabrycznej na czas wymiany mostu na Czerniejówce, choć do niedawna urzędnicy twierdzili, że można przeprowadzić budowę bez wyłączania jezdni. Ulica ma być zagrodzona po 10 lutego. Ruch wróci tu jesienią.

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca

AZS UMCS Lublin – ITD24 Remedium Pyskowice 3:0. Warto walczyć do końca 1 0

W pierwszym w 2019 roku meczu futsaliści AZS UMCS Lublin pokonali u siebie Remedium Pyskowice 3:0, ale kibice na gole musieli czekać do ostatnich minut spotkania

Wieczór Chwały z zespołem Good God
3 lutego 2019, 19:00

Wieczór Chwały z zespołem Good God 1 0

Parafia pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27) zaprasza na Wieczór Chwały z zespołem Good God. Koncert zaplanowano na 3 lutego o godz. 19, po wieczornej mszy.

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu

Urodziła, wrzuciła dziecko do pieca i spaliła. Policja zatrzymała ją na weselu 156 18

Jest akt oskarżenia w sprawie głośnej zbrodni w Majdanie Kozłowieckim. Młoda kobieta tuż po urodzeniu dziecka, zawinęła je w worek, wrzuciła do pieca i spaliła. Zwłoki noworodka w piecu znaleźli jej rodzice

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!