Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 listopada 2011 r.
19:26
Edytuj ten wpis

Koszmarne korki na ul. Turystycznej w Lublinie wykańczają kierowców

Autor: Zdjęcie autora Pawel Puzio
0 28 A A
Ratusz obiecuje, że zrobi wszystko, aby takie korki na Turystycznej należały do rzadkości (Jacek Świ
Ratusz obiecuje, że zrobi wszystko, aby takie korki na Turystycznej należały do rzadkości (Jacek Świ

Czy poranna podróż z Łęcznej do Lublina musi trwać godzinę? – denerwują się nasi czytelnicy i wskazują winowajcę gigantycznych korków: złą synchronizację świateł na skrzyżowaniu Turystycznej z wyjazdem spod Leclerca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
14 października po raz kolejny opisaliśmy korkujące się skrzyżowanie Turystyczna–Kasprowicza. Właśnie tam są pierwsze światła na wlocie z Łęcznej i dużego osiedla Borek do Lublina.

Po naszym artykule miejskie służby poprawiły cykl pracy sygnalizacji świetlnej. Kierowcy odczuli poprawę – korki przestały sięgać Turki. Ale narzekają na światła na kolejnych skrzyżowaniach, które są przyczyną ogromnych korków.

– Do skrzyżowania Turystyczna–Kasprowicza jest już lepiej. Ale za tą krzyżówką koszmar wraca. Korek sięga Leclerca i Mełgiewskiej – skarży się Anna Drabik z Łęcznej. – Codzienne dojeżdżanie do pracy na godzinę 8. staje się coraz bardziej denerwujące, stresujące i droższe ze względu na spalanie większej ilości paliwa. Dlaczego na pokonanie 25-kilometrowej trasy z Łęcznej do Lublina potrzeba aż godziny?

Pani Anna zwraca uwagę na światła przy wyjeździe z Leclerca, przy którym jest stacja paliw. – Przed godziną 8 osób wyjeżdżających ze stacji i marketu jest jak na lekarstwo, a przez fatalny cykl zmiany świateł Turystyczna staje. Czy nie można tej sygnalizacji poprawić?

Zdanie naszej czytelniczki w sprawie niewłaściwej synchronizacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach z Turystyczną podzielają inni kierowcy, którzy zwrócili się do nas o interwencję. Po wyjaśnienie poszliśmy do Ratusza.

– Sygnalizacja świetlna przy markecie E. Leclerc na ul. Turystycznej jest powiązana z dwoma innymi sygnalizacjami: na skrzyżowaniu z ul. Graffa i Andersa – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin.

– Tworzy się w ten sposób połączony układ trzech skrzyżowań, trzech sygnalizacji – tłumaczy. – Przyjrzymy się drożności tego układu i postaramy się zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby ruch drogowy w tym miejscu przebiegał płynnie. Zaznaczam jednak, że jest to bardzo skomplikowana sprawa i efektów nie należy się raczej spodziewać, jak to było w przypadku Turystyczna–Kasprowicza, z tygodnia na tydzień.

Urzędnik przypomina też o pracach budowlanych przy przedłużeniu ul. Mełgiewskiej, które mają duży wpływ na płynność ruchu na tej ulicy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 2 listopada 2011 r. o 22:11
0
korki nadal sięgają za osiedle Borek, dziś staliśmy o 7.15 na wyjeździe z osiedla i ledwo dotarliśmy na 8 szkoły. masakra
Avatar
alladyn / 2 listopada 2011 r. o 14:34
0
[quote name='Wstyd' timestamp='1320234764' post='554042']
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco. Oczywiście na pewno wpływ ma remont Mełgiewskiej, ale mamy sobie ułatwiać nie utrudniać życie.
[/quote]
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco.

@Wstyd, tym geniuszem jest... unia europejska.
W momencie budowy/przebudowy tego ronda zrobiono 2 pasy do prawo skretu przy uzyciu sygnalizatora S2 (warunkowa strzalka w prawo) gdy juz bylo wiadomo, ze unia tego zabronila, jednak dala czas na usuniecie tego rozwiazania (przy S2 dozwolony jest tylko jeden pas do skretu warunkowego), gdy owy termin uplynal zmieniono oznakowanie na prawidlowe.

@Wstyd, tym geniuszem jest... unia europejska.
W momencie budowy/przebudowy tego ronda zrobiono 2 pasy do prawo skretu przy uzyciu sygnalizatora S2 (warunkowa strzalka w prawo) gdy juz bylo wiadomo, ze unia tego zabronila, jednak dala czas na usuniecie tego rozwiazania (przy S2 dozwolony jest tylko jeden pas do skretu warunkowego), gdy owy termin uplynal zmieniono oznakowanie na prawidlowe. rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 r. o 14:00
0
[quote name='andianit tigor' timestamp='1320237944' post='554059']
ale my nie chcemy wieśniaków z Łęcznej w Lublinie!
pracujcie i żyjcie sobie tam gdzie mieszkacie, a nie zabieracie nam miejsca pracy i jeździcie po mieście jak łamagi

zakaz wjazdu dla LLE, LKR, LB, LLB, LSW, LPU (ci ostatni rzadko się zjawiają)
[/quote]
Avatar
andianit tigor / 2 listopada 2011 r. o 13:45
0
ale my nie chcemy wieśniaków z Łęcznej w Lublinie!
pracujcie i żyjcie sobie tam gdzie mieszkacie, a nie zabieracie nam miejsca pracy i jeździcie po mieście jak łamagi

zakaz wjazdu dla LLE, LKR, LB, LLB, LSW, LPU (ci ostatni rzadko się zjawiają)
Avatar
Wstyd / 2 listopada 2011 r. o 12:52
0
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco. Oczywiście na pewno wpływ ma remont Mełgiewskiej, ale mamy sobie ułatwiać nie utrudniać życie.
Avatar
m.ak.s / 2 listopada 2011 r. o 12:45
0
Problemem jest juz skrzyzowanie z osiedlem Borek. To tam z reguly zaczyna sie korek gdzie trzeba odstac kilka minut jadąc rano w kierunku Lublina. Potem przy światłach z Kaspowicza jest już lepiej niż jeszcze we wrześniu. Problem tak na prawde to rozwiąże tylko budowa alternawywnego wjazdu z Turystycznej do miasta, bo samochodów przybywa a jednopasmowa droga z gumy nie jest...
Avatar
debil / 2 listopada 2011 r. o 12:22
0
[quote name='das' timestamp='1320223382' post='553955']
albo najlepszym rozwiazaniem bylo by wylaczenie swiatel na wolce w godiznach porannych jakos przez tyle lat ich nie bylo i bylo wszystko ok teraz nagle im swiatel brakuje
[/quote]
To nic nie da, bo zakorkuje się skrzyżowanie przy E.Leclerc, jak wyłączą też przy E.Leclerc to za 100m zakorkuje się przy rondzie koło dworku grafa. Nie ma szans na odkorkowanie tej okolicy w najbliższym czasie w godzinach szczytu.
Sytuacja się poprawi, kiedy będzie obwodnica. Wosiedlu borek będzie węzeł Włodawa, i ktoś kto będzie jechał np na czechów, będzie mógł wjechać na nią i na węźle lubartów zjechać i dalej na czechów koło Olimpu.
[quote name='das' timestamp='1320223382' post='553955']
albo najlepszym rozwiazaniem bylo by wylaczenie swiatel na wolce w godiznach porannych jakos przez tyle lat ich nie bylo i bylo wszystko ok teraz nagle im swiatel brakuje
[/quote]
To nic nie da, bo zakorkuje się skrzyżowanie przy E.Leclerc, jak wyłączą też przy E.Leclerc to za 100m zakorkuje się przy rondzie koło dworku grafa. Nie ma szans na odkorkowanie tej okolicy w najbliższym czasie w godzinach szczytu.
Sytuacja się poprawi, kiedy będ... rozwiń
Avatar
alladyn / 2 listopada 2011 r. o 12:12
0
Poprawili Turystyczna-Kasprowicza?? A co tam mogli poprawic?
Zrobili tyle, ze taraz chcac skrecic z Turystycznej (od strony Lecznej) w Kasprowicza czeka sie dlugo [gdyby byl brak sygnalizacji lub warunkowa strzalka w lewo (tak istnieje takie cos, choc w Lublinie niespotykane) to przejechac moznaby duzo szybciej, niz czekajac na pasie do lewoskretu gdy z przeciwka brak innych pojazdow na horyzoncie - i co sie dziwic, ze coraz wiecej ludzi w tym miejscu ignoruje sygnalizacje i wali na czerwonym...] i w godzinach szczytu zaczyna sie korkowac Kasprowicza (sznur aut az do SP - az, bo nigdy wczesniej takie sytuacje nie mialy tutaj miejsca). Dodatkowo przepustowosc przejazdu Kasprowicza -> Turystyczna jest zmniejszona przez nadawanie sygnalu zielonego dla pojazdow wyjezdzajacych z Kasprowicza i jednoczesne nadawanie sygnalu zielonego dla pieszych na drodze poprzecznej (Turystyczna) - 2, 3 auta wjezdzaja na skrzyzowaniem i zatrzymuja sie na srodku, bo przelaza piesi. Piesi schodza, zjezdzaja te 2-3 samochody, a reszta stoi, bo znowu ma czerwone.
A sygnalizacja zrobiona niby dla dzieci? A dzieci maja w tylku taka sygnalizacje i chodza sciezka pomiedzy komisem, a skladem opalu i przechodza na nastepnym przejsciu juz w Wolce - o ile popoludniu w ogole przechodza na druga strone, bo wiekszosc wraca z buta ww. sciezka lub ida na przystanek autobusowy - nie przechodzac przez jezdnie. Jesli jakies dzieciaki przechodza w tym miejscu przez jezdnie, to tylko te przyjezdzajace autobusem do szkoly, w godzinach porannych, gdy cala Turystyczna i tak stoi. Zatrudnic przeprowadzacza na 1/4 etatu, niech z rana dzieci przeprowadza, a sygnalizacje wy%$#@^ f_pisdu.
Poprawili Turystyczna-Kasprowicza?? A co tam mogli poprawic?
Zrobili tyle, ze taraz chcac skrecic z Turystycznej (od strony Lecznej) w Kasprowicza czeka sie dlugo [gdyby byl brak sygnalizacji lub warunkowa strzalka w lewo (tak istnieje takie cos, choc w Lublinie niespotykane) to przejechac moznaby duzo szybciej, niz czekajac na pasie do lewoskretu gdy z przeciwka brak innych pojazdow na horyzoncie - i co sie dziwic, ze coraz wiecej ludzi w tym miejscu ignoruje sygnalizacje i wali na czerwonym...] i w godzinach szczytu zaczyna sie kork... rozwiń
Avatar
salceson / 2 listopada 2011 r. o 12:05
0
korki z Turki nie zniknęły dziś n wysokości osiedla Borek do kKasprowicza w dalszym ciągu był!!!!!!!!!!!!!
Avatar
kierowca / 2 listopada 2011 r. o 11:41
0
nad czym tu myśleć,aż kilka tygodni panie kieliszek.Wystarczy do godziny dziewiątej wyłączyć światła przy Leclercu,bo i tak nie są o tej porze dnia nikomu potrzebne.Jezeli wogóle są tam potrzebne?Można lewoskręt z Leclerca zamknąć całkiem,bo w stronę miasta jest spokojny wyjazd przez Mełgiewską(obok Orlenu),aza moment będzie drugi zanową galeriahandlową(serwisie Kępy).Treba tylko panowie "stratedzy"od inżynierii ruchu ruszyć od czasu do czasu mózgiem,a nie tylko pierdzieć w krzesła i wciskać nam kierowcom kit ,że się nieda ,albo że dopiero zauważyliśmy problem Turystycznej.Panie kieliszek pogoń pan tych zasranych inż do roboty.
nad czym tu myśleć,aż kilka tygodni panie kieliszek.Wystarczy do godziny dziewiątej wyłączyć światła przy Leclercu,bo i tak nie są o tej porze dnia nikomu potrzebne.Jezeli wogóle są tam potrzebne?Można lewoskręt z Leclerca zamknąć całkiem,bo w stronę miasta jest spokojny wyjazd przez Mełgiewską(obok Orlenu),aza moment będzie drugi zanową galeriahandlową(serwisie Kępy).Treba tylko panowie "stratedzy"od inżynierii ruchu ruszyć od czasu do czasu mózgiem,a nie tylko pierdzieć w krzesła i wciskać nam kierowcom kit ,że się nieda ,albo że... rozwiń
Avatar
kierowca / 2 listopada 2011 r. o 22:11
0
korki nadal sięgają za osiedle Borek, dziś staliśmy o 7.15 na wyjeździe z osiedla i ledwo dotarliśmy na 8 szkoły. masakra
Avatar
alladyn / 2 listopada 2011 r. o 14:34
0
[quote name='Wstyd' timestamp='1320234764' post='554042']
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco. Oczywiście na pewno wpływ ma remont Mełgiewskiej, ale mamy sobie ułatwiać nie utrudniać życie.
[/quote]
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco.

@Wstyd, tym geniuszem jest... unia europejska.
W momencie budowy/przebudowy tego ronda zrobiono 2 pasy do prawo skretu przy uzyciu sygnalizatora S2 (warunkowa strzalka w prawo) gdy juz bylo wiadomo, ze unia tego zabronila, jednak dala czas na usuniecie tego rozwiazania (przy S2 dozwolony jest tylko jeden pas do skretu warunkowego), gdy owy termin uplynal zmieniono oznakowanie na prawidlowe.

@Wstyd, tym geniuszem jest... unia europejska.
W momencie budowy/przebudowy tego ronda zrobiono 2 pasy do prawo skretu przy uzyciu sygnalizatora S2 (warunkowa strzalka w prawo) gdy juz bylo wiadomo, ze unia tego zabronila, jednak dala czas na usuniecie tego rozwiazania (przy S2 dozwolony jest tylko jeden pas do skretu warunkowego), gdy owy termin uplynal zmieniono oznakowanie na prawidlowe. rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 r. o 14:00
0
[quote name='andianit tigor' timestamp='1320237944' post='554059']
ale my nie chcemy wieśniaków z Łęcznej w Lublinie!
pracujcie i żyjcie sobie tam gdzie mieszkacie, a nie zabieracie nam miejsca pracy i jeździcie po mieście jak łamagi

zakaz wjazdu dla LLE, LKR, LB, LLB, LSW, LPU (ci ostatni rzadko się zjawiają)
[/quote]
Avatar
andianit tigor / 2 listopada 2011 r. o 13:45
0
ale my nie chcemy wieśniaków z Łęcznej w Lublinie!
pracujcie i żyjcie sobie tam gdzie mieszkacie, a nie zabieracie nam miejsca pracy i jeździcie po mieście jak łamagi

zakaz wjazdu dla LLE, LKR, LB, LLB, LSW, LPU (ci ostatni rzadko się zjawiają)
Avatar
Wstyd / 2 listopada 2011 r. o 12:52
0
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco. Oczywiście na pewno wpływ ma remont Mełgiewskiej, ale mamy sobie ułatwiać nie utrudniać życie.
Avatar
m.ak.s / 2 listopada 2011 r. o 12:45
0
Problemem jest juz skrzyzowanie z osiedlem Borek. To tam z reguly zaczyna sie korek gdzie trzeba odstac kilka minut jadąc rano w kierunku Lublina. Potem przy światłach z Kaspowicza jest już lepiej niż jeszcze we wrześniu. Problem tak na prawde to rozwiąże tylko budowa alternawywnego wjazdu z Turystycznej do miasta, bo samochodów przybywa a jednopasmowa droga z gumy nie jest...
Avatar
debil / 2 listopada 2011 r. o 12:22
0
[quote name='das' timestamp='1320223382' post='553955']
albo najlepszym rozwiazaniem bylo by wylaczenie swiatel na wolce w godiznach porannych jakos przez tyle lat ich nie bylo i bylo wszystko ok teraz nagle im swiatel brakuje
[/quote]
To nic nie da, bo zakorkuje się skrzyżowanie przy E.Leclerc, jak wyłączą też przy E.Leclerc to za 100m zakorkuje się przy rondzie koło dworku grafa. Nie ma szans na odkorkowanie tej okolicy w najbliższym czasie w godzinach szczytu.
Sytuacja się poprawi, kiedy będzie obwodnica. Wosiedlu borek będzie węzeł Włodawa, i ktoś kto będzie jechał np na czechów, będzie mógł wjechać na nią i na węźle lubartów zjechać i dalej na czechów koło Olimpu.
[quote name='das' timestamp='1320223382' post='553955']
albo najlepszym rozwiazaniem bylo by wylaczenie swiatel na wolce w godiznach porannych jakos przez tyle lat ich nie bylo i bylo wszystko ok teraz nagle im swiatel brakuje
[/quote]
To nic nie da, bo zakorkuje się skrzyżowanie przy E.Leclerc, jak wyłączą też przy E.Leclerc to za 100m zakorkuje się przy rondzie koło dworku grafa. Nie ma szans na odkorkowanie tej okolicy w najbliższym czasie w godzinach szczytu.
Sytuacja się poprawi, kiedy będ... rozwiń
Avatar
alladyn / 2 listopada 2011 r. o 12:12
0
Poprawili Turystyczna-Kasprowicza?? A co tam mogli poprawic?
Zrobili tyle, ze taraz chcac skrecic z Turystycznej (od strony Lecznej) w Kasprowicza czeka sie dlugo [gdyby byl brak sygnalizacji lub warunkowa strzalka w lewo (tak istnieje takie cos, choc w Lublinie niespotykane) to przejechac moznaby duzo szybciej, niz czekajac na pasie do lewoskretu gdy z przeciwka brak innych pojazdow na horyzoncie - i co sie dziwic, ze coraz wiecej ludzi w tym miejscu ignoruje sygnalizacje i wali na czerwonym...] i w godzinach szczytu zaczyna sie korkowac Kasprowicza (sznur aut az do SP - az, bo nigdy wczesniej takie sytuacje nie mialy tutaj miejsca). Dodatkowo przepustowosc przejazdu Kasprowicza -> Turystyczna jest zmniejszona przez nadawanie sygnalu zielonego dla pojazdow wyjezdzajacych z Kasprowicza i jednoczesne nadawanie sygnalu zielonego dla pieszych na drodze poprzecznej (Turystyczna) - 2, 3 auta wjezdzaja na skrzyzowaniem i zatrzymuja sie na srodku, bo przelaza piesi. Piesi schodza, zjezdzaja te 2-3 samochody, a reszta stoi, bo znowu ma czerwone.
A sygnalizacja zrobiona niby dla dzieci? A dzieci maja w tylku taka sygnalizacje i chodza sciezka pomiedzy komisem, a skladem opalu i przechodza na nastepnym przejsciu juz w Wolce - o ile popoludniu w ogole przechodza na druga strone, bo wiekszosc wraca z buta ww. sciezka lub ida na przystanek autobusowy - nie przechodzac przez jezdnie. Jesli jakies dzieciaki przechodza w tym miejscu przez jezdnie, to tylko te przyjezdzajace autobusem do szkoly, w godzinach porannych, gdy cala Turystyczna i tak stoi. Zatrudnic przeprowadzacza na 1/4 etatu, niech z rana dzieci przeprowadza, a sygnalizacje wy%$#@^ f_pisdu.
Poprawili Turystyczna-Kasprowicza?? A co tam mogli poprawic?
Zrobili tyle, ze taraz chcac skrecic z Turystycznej (od strony Lecznej) w Kasprowicza czeka sie dlugo [gdyby byl brak sygnalizacji lub warunkowa strzalka w lewo (tak istnieje takie cos, choc w Lublinie niespotykane) to przejechac moznaby duzo szybciej, niz czekajac na pasie do lewoskretu gdy z przeciwka brak innych pojazdow na horyzoncie - i co sie dziwic, ze coraz wiecej ludzi w tym miejscu ignoruje sygnalizacje i wali na czerwonym...] i w godzinach szczytu zaczyna sie kork... rozwiń
Avatar
salceson / 2 listopada 2011 r. o 12:05
0
korki z Turki nie zniknęły dziś n wysokości osiedla Borek do kKasprowicza w dalszym ciągu był!!!!!!!!!!!!!
Avatar
kierowca / 2 listopada 2011 r. o 11:41
0
nad czym tu myśleć,aż kilka tygodni panie kieliszek.Wystarczy do godziny dziewiątej wyłączyć światła przy Leclercu,bo i tak nie są o tej porze dnia nikomu potrzebne.Jezeli wogóle są tam potrzebne?Można lewoskręt z Leclerca zamknąć całkiem,bo w stronę miasta jest spokojny wyjazd przez Mełgiewską(obok Orlenu),aza moment będzie drugi zanową galeriahandlową(serwisie Kępy).Treba tylko panowie "stratedzy"od inżynierii ruchu ruszyć od czasu do czasu mózgiem,a nie tylko pierdzieć w krzesła i wciskać nam kierowcom kit ,że się nieda ,albo że dopiero zauważyliśmy problem Turystycznej.Panie kieliszek pogoń pan tych zasranych inż do roboty.
nad czym tu myśleć,aż kilka tygodni panie kieliszek.Wystarczy do godziny dziewiątej wyłączyć światła przy Leclercu,bo i tak nie są o tej porze dnia nikomu potrzebne.Jezeli wogóle są tam potrzebne?Można lewoskręt z Leclerca zamknąć całkiem,bo w stronę miasta jest spokojny wyjazd przez Mełgiewską(obok Orlenu),aza moment będzie drugi zanową galeriahandlową(serwisie Kępy).Treba tylko panowie "stratedzy"od inżynierii ruchu ruszyć od czasu do czasu mózgiem,a nie tylko pierdzieć w krzesła i wciskać nam kierowcom kit ,że się nieda ,albo że... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Samorządy z woj. lubelskiego dostaną 435,5 mln złotych od rządu. Czy to wystarczy?
galeria

Samorządy z woj. lubelskiego dostaną 435,5 mln złotych od rządu. Czy to wystarczy?

Rachunek za tarcze antykryzysowe w regionie wyniósł ok. 2,5 mld złotych. Podliczamy ile pieniędzy wpłynęło lub ma wpłynąć do lubelskich firm i samorządów.

Studenci z Lublina wygrali międzynarodowy konkurs. Zaprojektowali wyjątkowy bolid

Studenci z Lublina wygrali międzynarodowy konkurs. Zaprojektowali wyjątkowy bolid

Studenci z Politechniki Lubelskiej zwyciężyli w kategorii projekt pojazdu w międzynarodowym konkursie Shell Eco-marathon. Jury doceniła zaprojektowany w Lublinie bolid, który może przejechać nawet 460 km na m3 wodoru.

Kazimierski Festiwal Organowy w tym roku także wirtualnie
4 lipca 2020, 19:00

Kazimierski Festiwal Organowy w tym roku także wirtualnie

W niedzielę, 4 lipca o godz. 19 odbędzie się tegoroczna edycja Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Cykl koncertów realizowanych od lat w Kazimierzu Dolnym w tym roku będzie miał wyjątkowy, bo wirtualny charakter. Występy odbędą się nie tylko w przestrzeniach kazimierskiej fary, jak miało to miejsce do tej pory, ale także będą transmitowane do sieci i telewizji.

Michał Paluch przenosi się z Motoru Lublin do KSZO

Michał Paluch przenosi się z Motoru Lublin do KSZO

Plotkowano o tym przynajmniej od kilkunastu dni i w czwartek wszystko się potwierdziło. Motor nie przedłuży kontraktu z Michałem Paluchem. 26-letni napastnik przenosi się do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Próba obywatelskiego zatrzymania w gm. Biała Podlaska zakończyła się pobiciem

Próba obywatelskiego zatrzymania w gm. Biała Podlaska zakończyła się pobiciem

Mieszkaniec gminy Biała Podlaska próbował zabrać kluczyki od samochodu kierowcy, który jechał „wężykiem” i od którego wyczuł alkohol. Został pobity. Świadkowi zdarzenia grożono śmiercią.

Wybory 2020. Trzaskowski zyskuje wyborców trzech innych kandydatów, a Duda jednego
Sondaż

Wybory 2020. Trzaskowski zyskuje wyborców trzech innych kandydatów, a Duda jednego

Większość wyborców Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Roberta Biedronia zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Z kolei duża część zwolenników Krzysztofa Bosaka poprze Andrzeja Dudę i to on ma większe szanse na zwycięstwo - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.

Przemysław Banaszak żegna się z Górnikiem Łęczna

Przemysław Banaszak żegna się z Górnikiem Łęczna

Kadra Górnika Łęczna w pięciu ostatnich kolejkach doznaje osłabienia. W ostatnich pięciu kolejkach tego sezonu w jego barwach nie zobaczymy już Przemysława Banaszaka

Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego odwołany

Prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego odwołany

Marcin Wieczorek nie jest już prezesem Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Uchwałę w sprawie odwołania go ze stanowiska w środę wieczorem podjęła rada nadzorcza spółki, w której większość udziałów na samorząd województwa.

Biała Podlaska: Zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich?

Biała Podlaska: Zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich?

– Czy zakaz wjazdu do parku nie obowiązuje wszystkich? – zastanawiają się radni Zjednoczonej Prawicy. W ten sposób odnoszą się do ubiegłotygodniowej wizyty lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza w Białej Podlaskiej.

Premier o koronawirusie: Można powiedzieć, że to już jest choroba jak inne, czekamy na szczepionkę

Premier o koronawirusie: Można powiedzieć, że to już jest choroba jak inne, czekamy na szczepionkę

O udział w głosowaniu w drugiej turze wyborów bez obaw zdrowotnych - apelował w czwartek w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie) premier Mateusz Morawiecki. - To jest już teraz choroba, można powiedzieć, jak inne, czekamy tylko na szczepionkę - tak mówił o koronawirusie.

MKS Avia Świdnik skompletowała kadrę na nowy sezon

MKS Avia Świdnik skompletowała kadrę na nowy sezon

Skład uzupełnił środkowy Rafał Obermeler

Ksiądz z Opola Lubelskiego odpowie przed sądem za molestowanie dwóch chłopców

Ksiądz z Opola Lubelskiego odpowie przed sądem za molestowanie dwóch chłopców

Tomasz F. – ksiądz z Opola Lubelskiego, odpowie przed sądem za wykorzystywanie seksualne dwóch chłopców. Z jednym z nich miał uprawiać seks. Duchownemu grozi do 12 lat więzienia.

Strzelanina w centrum odwykowym w Meksyku. Zginęły 24 osoby
film

Strzelanina w centrum odwykowym w Meksyku. Zginęły 24 osoby

Iraputo, Meksyk. Co najmniej 24 osoby zginęły, a siedem zostało rannych w wyniku ataku uzbrojonych napastników na centrum odwykowe dla osób uzależnionych od narkotyków w Iraputo.

Rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta i wygania letników znad Jeziora Białego
galeria

Rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta i wygania letników znad Jeziora Białego

Tego jeszcze nie było. Po raz pierwszy w historii na przełomie czerwca i lipca rzeka Tarasienka wystąpiła z koryta. Zalała bądź podtopiła wiele działek i domków letniskowych. Wcześniej do podobnych sytuacji dochodziło jedynie podczas wiosennych roztopów.

Most Kultury w Lublinie rozpoczyna nowy sezon. Znamy program wydarzeń
3 lipca 2020, 20:00

Most Kultury w Lublinie rozpoczyna nowy sezon. Znamy program wydarzeń

Jutro rozpocznie się nowy sezon na lubelskim Moście Kultury. Znany jest już program wydarzeń na przeprawie łączącej ul. Zamojską z rondem Lubelskiego Lipca 80. – Odwiedzając zabytkowy most w lipcowe wieczory, trafimy na propozycje dla różnych środowisk i grup wiekowych. W planie są m.in. koncerty, warsztaty i pokazy taneczne – informuje Centrum Kultury w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!