Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 listopada 2011 r.
19:26
Edytuj ten wpis

Koszmarne korki na ul. Turystycznej w Lublinie wykańczają kierowców

Autor: Zdjęcie autora Pawel Puzio
0 28 A A
Ratusz obiecuje, że zrobi wszystko, aby takie korki na Turystycznej należały do rzadkości (Jacek Świ
Ratusz obiecuje, że zrobi wszystko, aby takie korki na Turystycznej należały do rzadkości (Jacek Świ

Czy poranna podróż z Łęcznej do Lublina musi trwać godzinę? – denerwują się nasi czytelnicy i wskazują winowajcę gigantycznych korków: złą synchronizację świateł na skrzyżowaniu Turystycznej z wyjazdem spod Leclerca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
14 października po raz kolejny opisaliśmy korkujące się skrzyżowanie Turystyczna–Kasprowicza. Właśnie tam są pierwsze światła na wlocie z Łęcznej i dużego osiedla Borek do Lublina.

Po naszym artykule miejskie służby poprawiły cykl pracy sygnalizacji świetlnej. Kierowcy odczuli poprawę – korki przestały sięgać Turki. Ale narzekają na światła na kolejnych skrzyżowaniach, które są przyczyną ogromnych korków.

– Do skrzyżowania Turystyczna–Kasprowicza jest już lepiej. Ale za tą krzyżówką koszmar wraca. Korek sięga Leclerca i Mełgiewskiej – skarży się Anna Drabik z Łęcznej. – Codzienne dojeżdżanie do pracy na godzinę 8. staje się coraz bardziej denerwujące, stresujące i droższe ze względu na spalanie większej ilości paliwa. Dlaczego na pokonanie 25-kilometrowej trasy z Łęcznej do Lublina potrzeba aż godziny?

Pani Anna zwraca uwagę na światła przy wyjeździe z Leclerca, przy którym jest stacja paliw. – Przed godziną 8 osób wyjeżdżających ze stacji i marketu jest jak na lekarstwo, a przez fatalny cykl zmiany świateł Turystyczna staje. Czy nie można tej sygnalizacji poprawić?

Zdanie naszej czytelniczki w sprawie niewłaściwej synchronizacji sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach z Turystyczną podzielają inni kierowcy, którzy zwrócili się do nas o interwencję. Po wyjaśnienie poszliśmy do Ratusza.

– Sygnalizacja świetlna przy markecie E. Leclerc na ul. Turystycznej jest powiązana z dwoma innymi sygnalizacjami: na skrzyżowaniu z ul. Graffa i Andersa – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta Lublin.

– Tworzy się w ten sposób połączony układ trzech skrzyżowań, trzech sygnalizacji – tłumaczy. – Przyjrzymy się drożności tego układu i postaramy się zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby ruch drogowy w tym miejscu przebiegał płynnie. Zaznaczam jednak, że jest to bardzo skomplikowana sprawa i efektów nie należy się raczej spodziewać, jak to było w przypadku Turystyczna–Kasprowicza, z tygodnia na tydzień.

Urzędnik przypomina też o pracach budowlanych przy przedłużeniu ul. Mełgiewskiej, które mają duży wpływ na płynność ruchu na tej ulicy.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kierowca / 2 listopada 2011 o 22:11
0
korki nadal sięgają za osiedle Borek, dziś staliśmy o 7.15 na wyjeździe z osiedla i ledwo dotarliśmy na 8 szkoły. masakra
Avatar
alladyn / 2 listopada 2011 o 14:34
0
[quote name='Wstyd' timestamp='1320234764' post='554042']
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco. Oczywiście na pewno wpływ ma remont Mełgiewskiej, ale mamy sobie ułatwiać nie utrudniać życie.
[/quote]
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco.

@Wstyd, tym geniuszem jest... unia europejska.
W momencie budowy/przebudowy tego ronda zrobiono 2 pasy do prawo skretu przy uzyciu sygnalizatora S2 (warunkowa strzalka w prawo) gdy juz bylo wiadomo, ze unia tego zabronila, jednak dala czas na usuniecie tego rozwiazania (przy S2 dozwolony jest tylko jeden pas do skretu warunkowego), gdy owy termin uplynal zmieniono oznakowanie na prawidlowe.

@Wstyd, tym geniuszem jest... unia europejska.
W momencie budowy/przebudowy tego ronda zrobiono 2 pasy do prawo skretu przy uzyciu sygnalizatora S2 (warunkowa strzalka w prawo) gdy juz bylo wiadomo, ze unia tego zabronila, jednak dala czas na usuniecie tego rozwiazania (przy S2 dozwolony jest tylko jeden pas do skretu warunkowego), gdy owy termin uplynal zmieniono oznakowanie na prawidlowe. rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 o 14:00
0
[quote name='andianit tigor' timestamp='1320237944' post='554059']
ale my nie chcemy wieśniaków z Łęcznej w Lublinie!
pracujcie i żyjcie sobie tam gdzie mieszkacie, a nie zabieracie nam miejsca pracy i jeździcie po mieście jak łamagi

zakaz wjazdu dla LLE, LKR, LB, LLB, LSW, LPU (ci ostatni rzadko się zjawiają)
[/quote]
Avatar
andianit tigor / 2 listopada 2011 o 13:45
0
ale my nie chcemy wieśniaków z Łęcznej w Lublinie!
pracujcie i żyjcie sobie tam gdzie mieszkacie, a nie zabieracie nam miejsca pracy i jeździcie po mieście jak łamagi

zakaz wjazdu dla LLE, LKR, LB, LLB, LSW, LPU (ci ostatni rzadko się zjawiają)
Avatar
Wstyd / 2 listopada 2011 o 12:52
0
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco. Oczywiście na pewno wpływ ma remont Mełgiewskiej, ale mamy sobie ułatwiać nie utrudniać życie.
Avatar
m.ak.s / 2 listopada 2011 o 12:45
0
Problemem jest juz skrzyzowanie z osiedlem Borek. To tam z reguly zaczyna sie korek gdzie trzeba odstac kilka minut jadąc rano w kierunku Lublina. Potem przy światłach z Kaspowicza jest już lepiej niż jeszcze we wrześniu. Problem tak na prawde to rozwiąże tylko budowa alternawywnego wjazdu z Turystycznej do miasta, bo samochodów przybywa a jednopasmowa droga z gumy nie jest...
Avatar
debil / 2 listopada 2011 o 12:22
0
[quote name='das' timestamp='1320223382' post='553955']
albo najlepszym rozwiazaniem bylo by wylaczenie swiatel na wolce w godiznach porannych jakos przez tyle lat ich nie bylo i bylo wszystko ok teraz nagle im swiatel brakuje
[/quote]
To nic nie da, bo zakorkuje się skrzyżowanie przy E.Leclerc, jak wyłączą też przy E.Leclerc to za 100m zakorkuje się przy rondzie koło dworku grafa. Nie ma szans na odkorkowanie tej okolicy w najbliższym czasie w godzinach szczytu.
Sytuacja się poprawi, kiedy będzie obwodnica. Wosiedlu borek będzie węzeł Włodawa, i ktoś kto będzie jechał np na czechów, będzie mógł wjechać na nią i na węźle lubartów zjechać i dalej na czechów koło Olimpu.
[quote name='das' timestamp='1320223382' post='553955']
albo najlepszym rozwiazaniem bylo by wylaczenie swiatel na wolce w godiznach porannych jakos przez tyle lat ich nie bylo i bylo wszystko ok teraz nagle im swiatel brakuje
[/quote]
To nic nie da, bo zakorkuje się skrzyżowanie przy E.Leclerc, jak wyłączą też przy E.Leclerc to za 100m zakorkuje się przy rondzie koło dworku grafa. Nie ma szans na odkorkowanie tej okolicy w najbliższym czasie w godzinach szczytu.
Sytuacja się poprawi, kiedy będ... rozwiń
Avatar
alladyn / 2 listopada 2011 o 12:12
0
Poprawili Turystyczna-Kasprowicza?? A co tam mogli poprawic?
Zrobili tyle, ze taraz chcac skrecic z Turystycznej (od strony Lecznej) w Kasprowicza czeka sie dlugo [gdyby byl brak sygnalizacji lub warunkowa strzalka w lewo (tak istnieje takie cos, choc w Lublinie niespotykane) to przejechac moznaby duzo szybciej, niz czekajac na pasie do lewoskretu gdy z przeciwka brak innych pojazdow na horyzoncie - i co sie dziwic, ze coraz wiecej ludzi w tym miejscu ignoruje sygnalizacje i wali na czerwonym...] i w godzinach szczytu zaczyna sie korkowac Kasprowicza (sznur aut az do SP - az, bo nigdy wczesniej takie sytuacje nie mialy tutaj miejsca). Dodatkowo przepustowosc przejazdu Kasprowicza -> Turystyczna jest zmniejszona przez nadawanie sygnalu zielonego dla pojazdow wyjezdzajacych z Kasprowicza i jednoczesne nadawanie sygnalu zielonego dla pieszych na drodze poprzecznej (Turystyczna) - 2, 3 auta wjezdzaja na skrzyzowaniem i zatrzymuja sie na srodku, bo przelaza piesi. Piesi schodza, zjezdzaja te 2-3 samochody, a reszta stoi, bo znowu ma czerwone.
A sygnalizacja zrobiona niby dla dzieci? A dzieci maja w tylku taka sygnalizacje i chodza sciezka pomiedzy komisem, a skladem opalu i przechodza na nastepnym przejsciu juz w Wolce - o ile popoludniu w ogole przechodza na druga strone, bo wiekszosc wraca z buta ww. sciezka lub ida na przystanek autobusowy - nie przechodzac przez jezdnie. Jesli jakies dzieciaki przechodza w tym miejscu przez jezdnie, to tylko te przyjezdzajace autobusem do szkoly, w godzinach porannych, gdy cala Turystyczna i tak stoi. Zatrudnic przeprowadzacza na 1/4 etatu, niech z rana dzieci przeprowadza, a sygnalizacje wy%$#@^ f_pisdu.
Poprawili Turystyczna-Kasprowicza?? A co tam mogli poprawic?
Zrobili tyle, ze taraz chcac skrecic z Turystycznej (od strony Lecznej) w Kasprowicza czeka sie dlugo [gdyby byl brak sygnalizacji lub warunkowa strzalka w lewo (tak istnieje takie cos, choc w Lublinie niespotykane) to przejechac moznaby duzo szybciej, niz czekajac na pasie do lewoskretu gdy z przeciwka brak innych pojazdow na horyzoncie - i co sie dziwic, ze coraz wiecej ludzi w tym miejscu ignoruje sygnalizacje i wali na czerwonym...] i w godzinach szczytu zaczyna sie kork... rozwiń
Avatar
salceson / 2 listopada 2011 o 12:05
0
korki z Turki nie zniknęły dziś n wysokości osiedla Borek do kKasprowicza w dalszym ciągu był!!!!!!!!!!!!!
Avatar
kierowca / 2 listopada 2011 o 11:41
0
nad czym tu myśleć,aż kilka tygodni panie kieliszek.Wystarczy do godziny dziewiątej wyłączyć światła przy Leclercu,bo i tak nie są o tej porze dnia nikomu potrzebne.Jezeli wogóle są tam potrzebne?Można lewoskręt z Leclerca zamknąć całkiem,bo w stronę miasta jest spokojny wyjazd przez Mełgiewską(obok Orlenu),aza moment będzie drugi zanową galeriahandlową(serwisie Kępy).Treba tylko panowie "stratedzy"od inżynierii ruchu ruszyć od czasu do czasu mózgiem,a nie tylko pierdzieć w krzesła i wciskać nam kierowcom kit ,że się nieda ,albo że dopiero zauważyliśmy problem Turystycznej.Panie kieliszek pogoń pan tych zasranych inż do roboty.
nad czym tu myśleć,aż kilka tygodni panie kieliszek.Wystarczy do godziny dziewiątej wyłączyć światła przy Leclercu,bo i tak nie są o tej porze dnia nikomu potrzebne.Jezeli wogóle są tam potrzebne?Można lewoskręt z Leclerca zamknąć całkiem,bo w stronę miasta jest spokojny wyjazd przez Mełgiewską(obok Orlenu),aza moment będzie drugi zanową galeriahandlową(serwisie Kępy).Treba tylko panowie "stratedzy"od inżynierii ruchu ruszyć od czasu do czasu mózgiem,a nie tylko pierdzieć w krzesła i wciskać nam kierowcom kit ,że się nieda ,albo że... rozwiń
Avatar
kierowca / 2 listopada 2011 o 22:11
0
korki nadal sięgają za osiedle Borek, dziś staliśmy o 7.15 na wyjeździe z osiedla i ledwo dotarliśmy na 8 szkoły. masakra
Avatar
alladyn / 2 listopada 2011 o 14:34
0
[quote name='Wstyd' timestamp='1320234764' post='554042']
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco. Oczywiście na pewno wpływ ma remont Mełgiewskiej, ale mamy sobie ułatwiać nie utrudniać życie.
[/quote]
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco.

@Wstyd, tym geniuszem jest... unia europejska.
W momencie budowy/przebudowy tego ronda zrobiono 2 pasy do prawo skretu przy uzyciu sygnalizatora S2 (warunkowa strzalka w prawo) gdy juz bylo wiadomo, ze unia tego zabronila, jednak dala czas na usuniecie tego rozwiazania (przy S2 dozwolony jest tylko jeden pas do skretu warunkowego), gdy owy termin uplynal zmieniono oznakowanie na prawidlowe.

@Wstyd, tym geniuszem jest... unia europejska.
W momencie budowy/przebudowy tego ronda zrobiono 2 pasy do prawo skretu przy uzyciu sygnalizatora S2 (warunkowa strzalka w prawo) gdy juz bylo wiadomo, ze unia tego zabronila, jednak dala czas na usuniecie tego rozwiazania (przy S2 dozwolony jest tylko jeden pas do skretu warunkowego), gdy owy termin uplynal zmieniono oznakowanie na prawidlowe. rozwiń
Avatar
Gość / 2 listopada 2011 o 14:00
0
[quote name='andianit tigor' timestamp='1320237944' post='554059']
ale my nie chcemy wieśniaków z Łęcznej w Lublinie!
pracujcie i żyjcie sobie tam gdzie mieszkacie, a nie zabieracie nam miejsca pracy i jeździcie po mieście jak łamagi

zakaz wjazdu dla LLE, LKR, LB, LLB, LSW, LPU (ci ostatni rzadko się zjawiają)
[/quote]
Avatar
andianit tigor / 2 listopada 2011 o 13:45
0
ale my nie chcemy wieśniaków z Łęcznej w Lublinie!
pracujcie i żyjcie sobie tam gdzie mieszkacie, a nie zabieracie nam miejsca pracy i jeździcie po mieście jak łamagi

zakaz wjazdu dla LLE, LKR, LB, LLB, LSW, LPU (ci ostatni rzadko się zjawiają)
Avatar
Wstyd / 2 listopada 2011 o 12:52
0
Wjazd do Lublina od strony Łęcznej poza sygnalizacją w Wólce położyła jeszcze jedna rzecz, a mianowicie jakiś geniusz stwierdził, iż wyeliminuje jeden prawo-skręt na pierwszym rondzie w stronę miasta (kiedyś były 2) i mimo korków w Wólce przejazd był na bieżąco. Oczywiście na pewno wpływ ma remont Mełgiewskiej, ale mamy sobie ułatwiać nie utrudniać życie.
Avatar
m.ak.s / 2 listopada 2011 o 12:45
0
Problemem jest juz skrzyzowanie z osiedlem Borek. To tam z reguly zaczyna sie korek gdzie trzeba odstac kilka minut jadąc rano w kierunku Lublina. Potem przy światłach z Kaspowicza jest już lepiej niż jeszcze we wrześniu. Problem tak na prawde to rozwiąże tylko budowa alternawywnego wjazdu z Turystycznej do miasta, bo samochodów przybywa a jednopasmowa droga z gumy nie jest...
Avatar
debil / 2 listopada 2011 o 12:22
0
[quote name='das' timestamp='1320223382' post='553955']
albo najlepszym rozwiazaniem bylo by wylaczenie swiatel na wolce w godiznach porannych jakos przez tyle lat ich nie bylo i bylo wszystko ok teraz nagle im swiatel brakuje
[/quote]
To nic nie da, bo zakorkuje się skrzyżowanie przy E.Leclerc, jak wyłączą też przy E.Leclerc to za 100m zakorkuje się przy rondzie koło dworku grafa. Nie ma szans na odkorkowanie tej okolicy w najbliższym czasie w godzinach szczytu.
Sytuacja się poprawi, kiedy będzie obwodnica. Wosiedlu borek będzie węzeł Włodawa, i ktoś kto będzie jechał np na czechów, będzie mógł wjechać na nią i na węźle lubartów zjechać i dalej na czechów koło Olimpu.
[quote name='das' timestamp='1320223382' post='553955']
albo najlepszym rozwiazaniem bylo by wylaczenie swiatel na wolce w godiznach porannych jakos przez tyle lat ich nie bylo i bylo wszystko ok teraz nagle im swiatel brakuje
[/quote]
To nic nie da, bo zakorkuje się skrzyżowanie przy E.Leclerc, jak wyłączą też przy E.Leclerc to za 100m zakorkuje się przy rondzie koło dworku grafa. Nie ma szans na odkorkowanie tej okolicy w najbliższym czasie w godzinach szczytu.
Sytuacja się poprawi, kiedy będ... rozwiń
Avatar
alladyn / 2 listopada 2011 o 12:12
0
Poprawili Turystyczna-Kasprowicza?? A co tam mogli poprawic?
Zrobili tyle, ze taraz chcac skrecic z Turystycznej (od strony Lecznej) w Kasprowicza czeka sie dlugo [gdyby byl brak sygnalizacji lub warunkowa strzalka w lewo (tak istnieje takie cos, choc w Lublinie niespotykane) to przejechac moznaby duzo szybciej, niz czekajac na pasie do lewoskretu gdy z przeciwka brak innych pojazdow na horyzoncie - i co sie dziwic, ze coraz wiecej ludzi w tym miejscu ignoruje sygnalizacje i wali na czerwonym...] i w godzinach szczytu zaczyna sie korkowac Kasprowicza (sznur aut az do SP - az, bo nigdy wczesniej takie sytuacje nie mialy tutaj miejsca). Dodatkowo przepustowosc przejazdu Kasprowicza -> Turystyczna jest zmniejszona przez nadawanie sygnalu zielonego dla pojazdow wyjezdzajacych z Kasprowicza i jednoczesne nadawanie sygnalu zielonego dla pieszych na drodze poprzecznej (Turystyczna) - 2, 3 auta wjezdzaja na skrzyzowaniem i zatrzymuja sie na srodku, bo przelaza piesi. Piesi schodza, zjezdzaja te 2-3 samochody, a reszta stoi, bo znowu ma czerwone.
A sygnalizacja zrobiona niby dla dzieci? A dzieci maja w tylku taka sygnalizacje i chodza sciezka pomiedzy komisem, a skladem opalu i przechodza na nastepnym przejsciu juz w Wolce - o ile popoludniu w ogole przechodza na druga strone, bo wiekszosc wraca z buta ww. sciezka lub ida na przystanek autobusowy - nie przechodzac przez jezdnie. Jesli jakies dzieciaki przechodza w tym miejscu przez jezdnie, to tylko te przyjezdzajace autobusem do szkoly, w godzinach porannych, gdy cala Turystyczna i tak stoi. Zatrudnic przeprowadzacza na 1/4 etatu, niech z rana dzieci przeprowadza, a sygnalizacje wy%$#@^ f_pisdu.
Poprawili Turystyczna-Kasprowicza?? A co tam mogli poprawic?
Zrobili tyle, ze taraz chcac skrecic z Turystycznej (od strony Lecznej) w Kasprowicza czeka sie dlugo [gdyby byl brak sygnalizacji lub warunkowa strzalka w lewo (tak istnieje takie cos, choc w Lublinie niespotykane) to przejechac moznaby duzo szybciej, niz czekajac na pasie do lewoskretu gdy z przeciwka brak innych pojazdow na horyzoncie - i co sie dziwic, ze coraz wiecej ludzi w tym miejscu ignoruje sygnalizacje i wali na czerwonym...] i w godzinach szczytu zaczyna sie kork... rozwiń
Avatar
salceson / 2 listopada 2011 o 12:05
0
korki z Turki nie zniknęły dziś n wysokości osiedla Borek do kKasprowicza w dalszym ciągu był!!!!!!!!!!!!!
Avatar
kierowca / 2 listopada 2011 o 11:41
0
nad czym tu myśleć,aż kilka tygodni panie kieliszek.Wystarczy do godziny dziewiątej wyłączyć światła przy Leclercu,bo i tak nie są o tej porze dnia nikomu potrzebne.Jezeli wogóle są tam potrzebne?Można lewoskręt z Leclerca zamknąć całkiem,bo w stronę miasta jest spokojny wyjazd przez Mełgiewską(obok Orlenu),aza moment będzie drugi zanową galeriahandlową(serwisie Kępy).Treba tylko panowie "stratedzy"od inżynierii ruchu ruszyć od czasu do czasu mózgiem,a nie tylko pierdzieć w krzesła i wciskać nam kierowcom kit ,że się nieda ,albo że dopiero zauważyliśmy problem Turystycznej.Panie kieliszek pogoń pan tych zasranych inż do roboty.
nad czym tu myśleć,aż kilka tygodni panie kieliszek.Wystarczy do godziny dziewiątej wyłączyć światła przy Leclercu,bo i tak nie są o tej porze dnia nikomu potrzebne.Jezeli wogóle są tam potrzebne?Można lewoskręt z Leclerca zamknąć całkiem,bo w stronę miasta jest spokojny wyjazd przez Mełgiewską(obok Orlenu),aza moment będzie drugi zanową galeriahandlową(serwisie Kępy).Treba tylko panowie "stratedzy"od inżynierii ruchu ruszyć od czasu do czasu mózgiem,a nie tylko pierdzieć w krzesła i wciskać nam kierowcom kit ,że się nieda ,albo że... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 18 2

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 4

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 9

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 51 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 99 12

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!