Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2010 r.
18:29
Edytuj ten wpis

Koziołek na taksówkach ma nie takie kopytko. Radni: Wymienić!

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 25 A A

1400 taksówkarzy z Lublina musi wymienić nalepkę z herbem miasta. Wszystko dlatego, że koziołek na emblemacie ma nie takie oko i kopytko, jak ten z herbu Lublina. Akcja będzie kosztować podatników prawie 30 tys. złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Paranoja! – obrusza się Zbigniew Kiciński, prezes Radio Taxi Czwórki. – Radni nie mają się czym zajmować tylko liczeniem włosków w ogonie koziołka…

Emblematy są naklejane na bocznych drzwiach taksówek. Skąd konieczność ich wymiany? Bo te obecne są niezgodne z herbem Lublina.

– Komplet oznaczeń kosztuje około 20 złotych – informuje Tadeusz Franaszczuk, dyrektor Wydziału Komunikacji w Urzędzie Miasta. W Lublinie jest teraz prawie 1400 taksówek. Cała akcja będzie kosztować 30 tys. złotych.

To, że koziołek z nalepki i ten z herbu się różnią okazało się przypadkiem. Lubelska Rada Miasta debatowała nad uchwałą, która ma określać jak powinny być oznaczone lubelskie taksówki. Prezydent przygotował swój projekt. Dołączył do niego wzór emblematu obowiązujący od 1999 roku.

– Ten emblemat nie jest zgodny ze statutem miasta – wytknął radny Sylwester Tułajew (PiS). Bo w 2005 roku lubelscy radni, uchwalając nowy statut miasta, zmienili też nieco herb. W nowej wersji herbowy koziołek ma bardziej wyraziste oko, mniej kosmatą "pachę”, złote a nie białe kopytka, a prawe przednie kopytko nie jest przysłonięte winoroślą.

Tymczasem w emblemacie zaproponowanym przez prezydenta koziołek miał wszystko "po staremu”. – Jemu źle z oczu patrzy – stwierdził na sesji Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta (PiS).

– Koziołek powinien być zgodny z herbem – przyznał Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. I oświadczył, że emblemat zostanie poprawiony. W efekcie radni projekt w tej wersji przyjęli.
Żeby taksówkarze nie byli poszkodowani, za wymianę emblematów zapłaci miasto.

– Szkoda tylko, że nikt nie pyta o zdanie mieszkańców – oburza się pan Krzysztof z Lublina. – Bo przecież te pieniądze pójdą z naszych podatków.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2010 o 23:53
0
Zbyniek napisał:
A taksówkarze, by sobie podnieść adrenalinę, powinni sprawdzić ile ich prezes płaci za koziołki, a ile oni muszą za nie zapłacić.

nie wiesz o co chodzi to nie wysilaj muzgu bo chyba go nie masz.Koziołki to jest sprawa każdego kierowcy i nie istotnie gdzie i za ile go zrobi ważne by go miał a nie jak ty baranie piszesz ile płaci prezes.Dla mnie może mieć i za darmo a ja nie mam znajomości i muszę zapłacić 20 zeta

nie wiesz o co chodzi to nie wysilaj muzgu bo chyba go nie masz.Koziołki to jest sprawa każdego kierowcy i nie istotnie gdzie i za ile go zrobi ważne by go miał a nie jak ty baranie piszesz ile płaci prezes.Dla mnie może mieć i za darmo a ja nie mam znajomości i muszę zapłacić 20 zeta rozwiń
Avatar
bambo75 / 30 marca 2010 o 12:48
0
Mają problem z kopytkami koziołka...-niech zrobią koziołka w butach(tak jak kot w butach)-tylko że wtedy będą miesiącami debatować na temat:"jakie buty dać koziołkowi?" :-D
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 15:10
0
Może wymienić radnym te pojemniki z sieczką które oni nazywają głowami? Jednak najlepszym rozwiązaniem dla miasta to tylko wymiana wszystkich urzędasów .
Avatar
Tomasz / 29 marca 2010 o 14:59
0
Miałeś, chamie, złoty róg,
Ostał ci się jeno sznur

Do wyborów niedaleko.
Avatar
ona25 / 29 marca 2010 o 11:33
0
koziłek matołek napisał:
może żeby Was Lubelaków pogodzić wstawcie sobie baranka w herb, może być wilkanocny



a Ty po co czytasz lubelska gazetę baranku??
Avatar
beduin / 29 marca 2010 o 10:57
0
Dewua napisał:
Ku*** KPINA !
Ale niczego innego nie można się spodziewać po urzędasach z PiS.
Mam nadzieję że nawet takie błahe sprawy otworzą oczy naszym obywatelom i wynik dla PiS-u w wyborach będzie odzwierciedleniem ich kompetencji.

Ja jednak byłbym przy opcji wymiany wszystkich radnych bez względu na przynależność do jakiejkolwiek partii bo żaden z nich nie popisał się niczym szczególnym a dotyczy to także tych z PO i pozostałych partii .Dlatego nie powielajmy błędów i nie oceniajmy partii a ludzi i ich uczynki bo jest teraz moda , dziś w tej a jutro w innej partii w zależności kto zechce wiernego jakiejś ideologi przygarnąć a że ludzie- radni są łasi na obiecanki to zmieniają partie jak rękawiczki a jak okręt zaczyna nabierać wody to jak szczury są pierwsze na szalupie ratunkowej tak i oni uciekają na szalupę .Więc ponawiam prośbę oceniajmy LUDZI a nie partie !!!

Ja jednak byłbym przy opcji wymiany wszystkich radnych bez względu na przynależność do jakiejkolwiek partii bo żaden z nich nie popisał się niczym szczególnym a dotyczy to także tych z PO i pozostałych partii .Dlatego nie powielajmy błędów i nie oceniajmy partii a ludzi i ich uczynki bo jest teraz moda , dziś w tej a jutro w innej partii w zależności kto zechce wiernego jakiejś ideologi przygarnąć a że ludzie- radni są łasi na obiecanki to zmieniają partie jak rękawiczki a jak okręt zaczyna nabierać wody to jak szczury są... rozwiń
Avatar
Ende / 29 marca 2010 o 10:13
0
Drodzy Rajcy - rozp...cie nie swoje pieniądze w błoto! Który pasażer i który taksówkarz zwróci uwagę na taki detal. Wstyd! Kończcie tę nierówną walkę i ustąpcie wreszcie ze stanowisk!
Avatar
koziłek matołek / 29 marca 2010 o 09:57
0
może żeby Was Lubelaków pogodzić wstawcie sobie baranka w herb, może być wilkanocny
Avatar
ona25 / 29 marca 2010 o 09:42
0
Zbyniek napisał:
W sumie prawie same plusy.
Radni zadbali o rozwój małej przedsiębiorczości. Bo ktoś te koziołki musi wykonać. Dzięki temu ktoś będzie miał pracę.
Koziołki będą wykonane na koszt tylko i wyłącznie taksówkarzy, a nie korporacji w których oni jeżdżą.
Wykonanie dwóch koziołków nie kosztuje 20 złotych brutto. Wydaje mi się, że niektóre koziołki robione są nie tak jak należy.
Kolory są wyblakłe, nie napisałem, że kopyta kozła są białe, złote, czy ilość jakiś elementów jest taka, czy inna.
Technologia wykonania ma bardzo duże znaczenie.
A taksówkarze, by sobie podnieść adrenalinę, powinni sprawdzić ile ich prezes płaci za koziołki, a ile oni muszą za nie zapłacić.



Kolego masz chyba problem ze zrozumieniem tekstu pisanego! Koszt wymiany pokryje miasto, wiadomo ze z pieniedzy podatników czyli tez Twoich.
Wiec nie pajacuj tutaj swoimi mądrościami!



Kolego masz chyba problem ze zrozumieniem tekstu pisanego! Koszt wymiany pokryje miasto, wiadomo ze z pieniedzy podatników czyli tez Twoich.
Wiec nie pajacuj tutaj swoimi mądrościami! rozwiń
Avatar
GośćBC / 29 marca 2010 o 09:00
0
Wymieńmy radnych - będzie taniej!
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2010 o 23:53
0
Zbyniek napisał:
A taksówkarze, by sobie podnieść adrenalinę, powinni sprawdzić ile ich prezes płaci za koziołki, a ile oni muszą za nie zapłacić.

nie wiesz o co chodzi to nie wysilaj muzgu bo chyba go nie masz.Koziołki to jest sprawa każdego kierowcy i nie istotnie gdzie i za ile go zrobi ważne by go miał a nie jak ty baranie piszesz ile płaci prezes.Dla mnie może mieć i za darmo a ja nie mam znajomości i muszę zapłacić 20 zeta

nie wiesz o co chodzi to nie wysilaj muzgu bo chyba go nie masz.Koziołki to jest sprawa każdego kierowcy i nie istotnie gdzie i za ile go zrobi ważne by go miał a nie jak ty baranie piszesz ile płaci prezes.Dla mnie może mieć i za darmo a ja nie mam znajomości i muszę zapłacić 20 zeta rozwiń
Avatar
bambo75 / 30 marca 2010 o 12:48
0
Mają problem z kopytkami koziołka...-niech zrobią koziołka w butach(tak jak kot w butach)-tylko że wtedy będą miesiącami debatować na temat:"jakie buty dać koziołkowi?" :-D
Avatar
Gość / 29 marca 2010 o 15:10
0
Może wymienić radnym te pojemniki z sieczką które oni nazywają głowami? Jednak najlepszym rozwiązaniem dla miasta to tylko wymiana wszystkich urzędasów .
Avatar
Tomasz / 29 marca 2010 o 14:59
0
Miałeś, chamie, złoty róg,
Ostał ci się jeno sznur

Do wyborów niedaleko.
Avatar
ona25 / 29 marca 2010 o 11:33
0
koziłek matołek napisał:
może żeby Was Lubelaków pogodzić wstawcie sobie baranka w herb, może być wilkanocny



a Ty po co czytasz lubelska gazetę baranku??
Avatar
beduin / 29 marca 2010 o 10:57
0
Dewua napisał:
Ku*** KPINA !
Ale niczego innego nie można się spodziewać po urzędasach z PiS.
Mam nadzieję że nawet takie błahe sprawy otworzą oczy naszym obywatelom i wynik dla PiS-u w wyborach będzie odzwierciedleniem ich kompetencji.

Ja jednak byłbym przy opcji wymiany wszystkich radnych bez względu na przynależność do jakiejkolwiek partii bo żaden z nich nie popisał się niczym szczególnym a dotyczy to także tych z PO i pozostałych partii .Dlatego nie powielajmy błędów i nie oceniajmy partii a ludzi i ich uczynki bo jest teraz moda , dziś w tej a jutro w innej partii w zależności kto zechce wiernego jakiejś ideologi przygarnąć a że ludzie- radni są łasi na obiecanki to zmieniają partie jak rękawiczki a jak okręt zaczyna nabierać wody to jak szczury są pierwsze na szalupie ratunkowej tak i oni uciekają na szalupę .Więc ponawiam prośbę oceniajmy LUDZI a nie partie !!!

Ja jednak byłbym przy opcji wymiany wszystkich radnych bez względu na przynależność do jakiejkolwiek partii bo żaden z nich nie popisał się niczym szczególnym a dotyczy to także tych z PO i pozostałych partii .Dlatego nie powielajmy błędów i nie oceniajmy partii a ludzi i ich uczynki bo jest teraz moda , dziś w tej a jutro w innej partii w zależności kto zechce wiernego jakiejś ideologi przygarnąć a że ludzie- radni są łasi na obiecanki to zmieniają partie jak rękawiczki a jak okręt zaczyna nabierać wody to jak szczury są... rozwiń
Avatar
Ende / 29 marca 2010 o 10:13
0
Drodzy Rajcy - rozp...cie nie swoje pieniądze w błoto! Który pasażer i który taksówkarz zwróci uwagę na taki detal. Wstyd! Kończcie tę nierówną walkę i ustąpcie wreszcie ze stanowisk!
Avatar
koziłek matołek / 29 marca 2010 o 09:57
0
może żeby Was Lubelaków pogodzić wstawcie sobie baranka w herb, może być wilkanocny
Avatar
ona25 / 29 marca 2010 o 09:42
0
Zbyniek napisał:
W sumie prawie same plusy.
Radni zadbali o rozwój małej przedsiębiorczości. Bo ktoś te koziołki musi wykonać. Dzięki temu ktoś będzie miał pracę.
Koziołki będą wykonane na koszt tylko i wyłącznie taksówkarzy, a nie korporacji w których oni jeżdżą.
Wykonanie dwóch koziołków nie kosztuje 20 złotych brutto. Wydaje mi się, że niektóre koziołki robione są nie tak jak należy.
Kolory są wyblakłe, nie napisałem, że kopyta kozła są białe, złote, czy ilość jakiś elementów jest taka, czy inna.
Technologia wykonania ma bardzo duże znaczenie.
A taksówkarze, by sobie podnieść adrenalinę, powinni sprawdzić ile ich prezes płaci za koziołki, a ile oni muszą za nie zapłacić.



Kolego masz chyba problem ze zrozumieniem tekstu pisanego! Koszt wymiany pokryje miasto, wiadomo ze z pieniedzy podatników czyli tez Twoich.
Wiec nie pajacuj tutaj swoimi mądrościami!



Kolego masz chyba problem ze zrozumieniem tekstu pisanego! Koszt wymiany pokryje miasto, wiadomo ze z pieniedzy podatników czyli tez Twoich.
Wiec nie pajacuj tutaj swoimi mądrościami! rozwiń
Avatar
GośćBC / 29 marca 2010 o 09:00
0
Wymieńmy radnych - będzie taniej!
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 0 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 16 9

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 0

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 11 2

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 7 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 8 3

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo]
galeria
film

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia, wideo] 7 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 103 27

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 3

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 43 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!