Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 czerwca 2012 r.
18:50
Edytuj ten wpis

KUL bierze się za Majdanek

0 12 A A
Tak kampus na Majdanku wygląda teraz. – Prace termomodernizacyjne wiążą się z bieżącą działalnością
Tak kampus na Majdanku wygląda teraz. – Prace termomodernizacyjne wiążą się z bieżącą działalnością

Katolicki Uniwersytet Lubelski chce w tym roku odnowić budynki, które przejął od wojska. A co z planami budowy w tym miejscu nowego kampusu?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uczelnia ogłosiła właśnie przetarg na „termomodernizację budynków naukowo-dydaktycznych przy Drodze Męczenników Majdanka 70”. Chodzi o ocieplenie dwóch obiektów, w których są prowadzone zajęcia (nr 2 i 3), wymianę drzwi i niektórych instalacji.

– Termomodernizacja jest potrzebna dla efektywnego korzystania z budynków dydaktycznych – tłumaczy Radosław Hałas, rzecznik KUL.

– Eksploatacja zimą jest dość kosztowna, stąd pomysł na modernizację przy wsparciu środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wsparcie obejmuje 90 proc. wartości inwestycji (z czego 30 proc. to dotacja bezzwrotna, a 60 proc. to pożyczka).

To pierwsza poważna inwestycja uniwersytetu w kompleksie dawnych koszar, który trzy lata temu uczelnia przejęła od wojska. Stacjonowała tam 3. Brygada Zmechanizowana. Po reorganizacji żołnierze przenieśli się do innych obiektów. A Majdanek został wystawiony do dzierżawy.
Jako pierwszy skorzystał KUL, który w połowie 2009 r. podpisał w wojskiem dziesięcioletnią umowę (z możliwością przedłużenia) dzierżawy kilku budynków i 23 hektarów terenu. Kilka miesięcy później, w odświeżonych salach, studenci rozpoczęli zajęcia.

Władze uniwersytetu od początku nie kryły, że wiążą z Majdankiem duże nadzieje.

Uczelnia marzy, żeby w kampusie powstały nowe budynki dydaktyczne, akademik (także dla studiujących małżeństw), przedszkole (dla dzieci studentów i wykładowców) czy centrum konferencyjne.

Ale żeby to było możliwe, najpierw cały kompleks musi przejść na własność uniwersytetu. Do tej pory nie było o tym mowy. M.in. z powodu roszczeń dotyczących części gruntów, na których były koszary. Byli właściciele kilku hektarów zażądali unieważnienia decyzji wywłaszczeniowych, na podstawie których zostali pozbawieni terenów. Sprawy trafiły do sądów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MONIKA / 26 czerwca 2012 o 20:03
0
Nie wierzę w modernizację niczego w tych kampusach..................
Avatar
Stoik / 14 czerwca 2012 o 14:23
0
Od pewnego czasu Niektórzy swoiście pojmują misję tego Uniwersytetu. To, co zapisano w najnowszym statucie KUL, zatwierdzonym przez Stolicę Apostolską 16 kwietnia 2012 roku, ma niewiele wspólnego z tym co obecnie dzieje się na tej Uczelni.
Avatar
yu / 14 czerwca 2012 o 10:21
0
W związku z trudną sytuacją finansową Uczelni z dniem 05.06.2012 r. zostają wstrzymane wszystkie zakupy finansowane ze środków budżetu KUL, również te, które zostały zatwierdzone podczas ostatniej komisji ds. zakupów.
Taki komunikat a ładuję się pieniądze w dzierżawione budynki ,które za kilka lat mogą wrócić do wojska.Inna sprawa to działalnośc tego funduszu ,który władował miliony w kul.Proszę zobaczyć powiązania personalne tych dwu instytucji.
Avatar
Gość. / 14 czerwca 2012 o 10:01
0
nareszcie!! tam w zimie można zamarznąć, na zajęciach i wykładach siedzi się w kurtkach i rękawiczkach. momentami na dworze jest cieplej. paranoja.
Za to grzeją na wiosnę jak się rozpuścić tam można.....
Avatar
irena / 14 czerwca 2012 o 09:51
0
ale nasi rządzący chowają głowę w piasek i udają ,że nie ma byłych właścicieli,którym zabrano ich własność siłą przy pomocy wojska i policji..Teraz najlepiej oddać cudzą własność kościołowi,podlizać się czarnej mafii,tak jak zrobił to Klich,ale i tak nic nie uratowało jego stołka.KUL już uważa że ta nieruchomość jest jego na zasadzie faktów dokonanych - to sposób postępowania na który pozwalają nasi rządzący.Wstyd mi ,że niestety z taką Polską muszę walczyć o swoją własność,a też jestem poszkodowana
Avatar
irena / 14 czerwca 2012 o 09:50
0
ale nasi rządzący chowają głowę w piasek i udają ,że nie ma byłych właścicieli,którym zabrano ich własność siłą przy pomocy wojska i policji..Teraz najlepiej oddać cudzą własność kościołowi,podlizać się czarnej mafii,tak jak zrobił to Klich,ale i tak nic nie uratowało jego stołka.KUL już uważa że ta nieruchomość jest jego na zasadzie faktów dokonanych - to sposób postępowania na który pozwalają nasi rządzący.Wstyd mi ,że niestety z taką Polską muszę walczyć o swoją własność,a też jestem poszkodowana
Avatar
(z)BAWICIEL ŚWIATA / 14 czerwca 2012 o 09:31
0
spekta[color=#ff0000]KUL[/color]arna i [color=#ff0000]KUL[/color]towa dzielnica:

[color="#280099"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [/color][color="#ff0000"]JAK MOŻNA[/color][color="#280099"] (z)[/color][color="#ff0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color][color="#280099"] nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo![/color]

Sam Majdanek powienien być traktowany KULtowo z racji obecnego Władcy Niebieskiego B.XVI.
To przecież w TVP Lublin jakiś księŻULEK poinformował tłum(oków), że sam Namiestnik XVI zna Lublin
z lat młodości - chyba spacerował ulicami w przerwach Palacza Obozowego - "NO SMOKING JOSEF... NO SOKING..."

[color=#ff0000]Takie to już ŚW.[/color](irnięte) pół[color=#ff0000]GŁÓWKI[/color] z pół[color=#ff0000]ŚWIAT[/color](k)[color=#ff0000]A NAUKOWEGO[/color]...


[color="#280099"]Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła (opuszczając kropki między literami):[/color][color="#ff0000"] K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.[/color][color="#280099"]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. [/color]

[color="#280099"]Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [/color][color="#ff0000"]Oni są Śmieszni! [/color]

[color="#ff0000"]Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. [/color]


[color="#280099"]Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** [/color]

[color="#280099"](PODPISANO: K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.)[/color]
spekta[color=#ff0000]KUL[/color]arna i [color=#ff0000]KUL[/color]towa dzielnica:

[color="#280099"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [/color][color="#ff0000"]JAK MOŻNA[/color][color="#280099"] (z)[/color][color="#ff0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color][color="#280099"] nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zesta... rozwiń
Avatar
zaquwać / 13 czerwca 2012 o 23:33
0
Paranoja!
Nie ma kasy na nic, ale najleiej się zapożyczyć i wydać pieniądze nie na swoją własność.
Avatar
warto pomyśleć / 13 czerwca 2012 o 23:13
0
Dlaczego w REGIOFUTBOL.PL, pod artykułami o "zamieszkach" kibiców nie można, tak jak tu komentować? Czyżby REGIOFUTBOL.PL bał się, że ludzie napiszą to co myślą? Że te wszystkie "zamieszki" są bardzo a to bardzo naciągane? Przy tak wielkiej imprezie kilka ekscesów przy udziale kilkudziesięciu osób a media na całym świecie obtrąbiają to! WIELKIE HALO! Warto zauważyć, że jeszcze przed imprezą próbowali nas i kibiców rosyjskich na siebie napuszczać!!! A tak naprawdę, oprócz oczywiście pojedynczych przypadków, ludzie są do siebie przyjaźnie nastawieni. Czemu ma służyć takie podkręcanie tego wszystkiego i kreowanie w nas agresji???
Dlaczego w REGIOFUTBOL.PL, pod artykułami o "zamieszkach" kibiców nie można, tak jak tu komentować? Czyżby REGIOFUTBOL.PL bał się, że ludzie napiszą to co myślą? Że te wszystkie "zamieszki" są bardzo a to bardzo naciągane? Przy tak wielkiej imprezie kilka ekscesów przy udziale kilkudziesięciu osób a media na całym świecie obtrąbiają to! WIELKIE HALO! Warto zauważyć, że jeszcze przed imprezą próbowali nas i kibiców rosyjskich na siebie napuszczać!!! A tak naprawdę, oprócz oczywiście pojedynczych przypad... rozwiń
Avatar
bubu / 13 czerwca 2012 o 21:54
0
No tak - likwiduje się zakłady naukowo-badawcze i zwalnia pracowników naukowych ale grunt, żeby ocieplić budynki, które nie sa własnością uczelni. Niestety coś tu stoi na głowie.....
Avatar
MONIKA / 26 czerwca 2012 o 20:03
0
Nie wierzę w modernizację niczego w tych kampusach..................
Avatar
Stoik / 14 czerwca 2012 o 14:23
0
Od pewnego czasu Niektórzy swoiście pojmują misję tego Uniwersytetu. To, co zapisano w najnowszym statucie KUL, zatwierdzonym przez Stolicę Apostolską 16 kwietnia 2012 roku, ma niewiele wspólnego z tym co obecnie dzieje się na tej Uczelni.
Avatar
yu / 14 czerwca 2012 o 10:21
0
W związku z trudną sytuacją finansową Uczelni z dniem 05.06.2012 r. zostają wstrzymane wszystkie zakupy finansowane ze środków budżetu KUL, również te, które zostały zatwierdzone podczas ostatniej komisji ds. zakupów.
Taki komunikat a ładuję się pieniądze w dzierżawione budynki ,które za kilka lat mogą wrócić do wojska.Inna sprawa to działalnośc tego funduszu ,który władował miliony w kul.Proszę zobaczyć powiązania personalne tych dwu instytucji.
Avatar
Gość. / 14 czerwca 2012 o 10:01
0
nareszcie!! tam w zimie można zamarznąć, na zajęciach i wykładach siedzi się w kurtkach i rękawiczkach. momentami na dworze jest cieplej. paranoja.
Za to grzeją na wiosnę jak się rozpuścić tam można.....
Avatar
irena / 14 czerwca 2012 o 09:51
0
ale nasi rządzący chowają głowę w piasek i udają ,że nie ma byłych właścicieli,którym zabrano ich własność siłą przy pomocy wojska i policji..Teraz najlepiej oddać cudzą własność kościołowi,podlizać się czarnej mafii,tak jak zrobił to Klich,ale i tak nic nie uratowało jego stołka.KUL już uważa że ta nieruchomość jest jego na zasadzie faktów dokonanych - to sposób postępowania na który pozwalają nasi rządzący.Wstyd mi ,że niestety z taką Polską muszę walczyć o swoją własność,a też jestem poszkodowana
Avatar
irena / 14 czerwca 2012 o 09:50
0
ale nasi rządzący chowają głowę w piasek i udają ,że nie ma byłych właścicieli,którym zabrano ich własność siłą przy pomocy wojska i policji..Teraz najlepiej oddać cudzą własność kościołowi,podlizać się czarnej mafii,tak jak zrobił to Klich,ale i tak nic nie uratowało jego stołka.KUL już uważa że ta nieruchomość jest jego na zasadzie faktów dokonanych - to sposób postępowania na który pozwalają nasi rządzący.Wstyd mi ,że niestety z taką Polską muszę walczyć o swoją własność,a też jestem poszkodowana
Avatar
(z)BAWICIEL ŚWIATA / 14 czerwca 2012 o 09:31
0
spekta[color=#ff0000]KUL[/color]arna i [color=#ff0000]KUL[/color]towa dzielnica:

[color="#280099"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [/color][color="#ff0000"]JAK MOŻNA[/color][color="#280099"] (z)[/color][color="#ff0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color][color="#280099"] nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo![/color]

Sam Majdanek powienien być traktowany KULtowo z racji obecnego Władcy Niebieskiego B.XVI.
To przecież w TVP Lublin jakiś księŻULEK poinformował tłum(oków), że sam Namiestnik XVI zna Lublin
z lat młodości - chyba spacerował ulicami w przerwach Palacza Obozowego - "NO SMOKING JOSEF... NO SOKING..."

[color=#ff0000]Takie to już ŚW.[/color](irnięte) pół[color=#ff0000]GŁÓWKI[/color] z pół[color=#ff0000]ŚWIAT[/color](k)[color=#ff0000]A NAUKOWEGO[/color]...


[color="#280099"]Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła (opuszczając kropki między literami):[/color][color="#ff0000"] K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.[/color][color="#280099"]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. [/color]

[color="#280099"]Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [/color][color="#ff0000"]Oni są Śmieszni! [/color]

[color="#ff0000"]Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. [/color]


[color="#280099"]Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** [/color]

[color="#280099"](PODPISANO: K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.)[/color]
spekta[color=#ff0000]KUL[/color]arna i [color=#ff0000]KUL[/color]towa dzielnica:

[color="#280099"]K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł czyli [/color][color="#ff0000"]JAK MOŻNA[/color][color="#280099"] (z)[/color][color="#ff0000"]BAWIĆ ŚWIAT[/color][color="#280099"] nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zesta... rozwiń
Avatar
zaquwać / 13 czerwca 2012 o 23:33
0
Paranoja!
Nie ma kasy na nic, ale najleiej się zapożyczyć i wydać pieniądze nie na swoją własność.
Avatar
warto pomyśleć / 13 czerwca 2012 o 23:13
0
Dlaczego w REGIOFUTBOL.PL, pod artykułami o "zamieszkach" kibiców nie można, tak jak tu komentować? Czyżby REGIOFUTBOL.PL bał się, że ludzie napiszą to co myślą? Że te wszystkie "zamieszki" są bardzo a to bardzo naciągane? Przy tak wielkiej imprezie kilka ekscesów przy udziale kilkudziesięciu osób a media na całym świecie obtrąbiają to! WIELKIE HALO! Warto zauważyć, że jeszcze przed imprezą próbowali nas i kibiców rosyjskich na siebie napuszczać!!! A tak naprawdę, oprócz oczywiście pojedynczych przypadków, ludzie są do siebie przyjaźnie nastawieni. Czemu ma służyć takie podkręcanie tego wszystkiego i kreowanie w nas agresji???
Dlaczego w REGIOFUTBOL.PL, pod artykułami o "zamieszkach" kibiców nie można, tak jak tu komentować? Czyżby REGIOFUTBOL.PL bał się, że ludzie napiszą to co myślą? Że te wszystkie "zamieszki" są bardzo a to bardzo naciągane? Przy tak wielkiej imprezie kilka ekscesów przy udziale kilkudziesięciu osób a media na całym świecie obtrąbiają to! WIELKIE HALO! Warto zauważyć, że jeszcze przed imprezą próbowali nas i kibiców rosyjskich na siebie napuszczać!!! A tak naprawdę, oprócz oczywiście pojedynczych przypad... rozwiń
Avatar
bubu / 13 czerwca 2012 o 21:54
0
No tak - likwiduje się zakłady naukowo-badawcze i zwalnia pracowników naukowych ale grunt, żeby ocieplić budynki, które nie sa własnością uczelni. Niestety coś tu stoi na głowie.....
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 0 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 0 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.