Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 lipca 2008 r.
18:37
Edytuj ten wpis

Kupię dom od marszałka

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 12 A A

Kupię domy od marszałków za cenę, jaką podali w oświadczeniu majątkowym. A nawet dwukrotnie wyższą - zaproponował nasz Czytelnik władzom województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Jan z Lublina, przejrzał oświadczenia majątkowe marszałka i członków Zarządu Województwa. Ciekawiło go, jak wycenili swoje nieruchomości. I zdenerwował się. - Czy oni uważają nas za głupców? - pyta, dzwoniąc do naszej redakcji. I przywołuje dwa przykłady.

Marszałek Krzysztof Grabczuk (PO) wpisał w oświadczeniu, że ma dom i dwa budynki gospodarcze. Wszystko warte... 90 tys. zł.

Z kolei wicemarszałek Sławomir Sosnowski (PSL) ma 200-metrowy dom w stanie surowym i 28-arową działkę. Wycenił te nieruchomości na 75 tys. zł.

Pan Jan zadzwonił do Urzędu Marszałkowskiego z propozycją: odkupi nieruchomości od obu marszałków i da im za nie dwa razy więcej, niż wpisali w oświadczeniach majątkowych.

- Oczywiście, odzewu nie ma - stwierdza.

Przejrzeliśmy oświadczenia samorządowców. To, co zauważył nasz Czytelnik, to nie wszystko. Sosnowski od dwóch lat pisze, że 250 metrowy dom, w którym mieszka, wart jest 200 tys. zł. Marek Flasiński (PO), członek zarządu, w 2006 i 2007 roku wyceniał swój dom (pow. 220 mkw.) na 550 tys. zł, w tym roku wpisał 600 tys. zł.

Sławomir Sosnowski tłumaczy: Gdybym miał oba domy w Jakubowicach pod Lublinem, to może rzeczywiście kosztowałby duże pieniądze. Ale na wsi nieruchomości są tańsze. Ten, w którym mieszkam, kupiłem za 100 tys. zł i przyjąłem zasadę, że podaję w oświadczeniu dwukrotność tej kwoty.

Może w przyszłym roku rzeczywiście zmienię wyceny - zastanawia się wicemarszałek.

Okazuje się, że samorządowcy mogą napisać w oświadczeniu majątkowym, co im się podoba.

- Nie ma przepisów, które mówią, na jakiej podstawie mają wyceniać swoje nieruchomości. Czy mają brać po uwagę ceny rynkowe, czy może względy sentymentalne - mówi Marek Kostyra, rzecznik Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie. Urząd sprawdza oświadczenia, ale tylko wtedy, kiedy trafi do nich wniosek od uprawnionych organów.

- Nie zauważyłem, żeby radni drastycznie zaniżali wartość gruntów, mieszkań czy domów. Jednak kryteria wyceny są nieostre. Moim zdaniem, lepiej podać wyższą cenę, niż narazić się na podejrzenia - uważa Jacek Czerniak przewodniczący sejmiku (SLD), do którego trafiają oświadczenia majątkowe radnych.

- Jeśli nie zmieniłem wyceny to dlatego, że nie zainwestowałem w te nieruchomości dodatkowych pieniędzy. Od lat wypełniam oświadczenia i nigdy nie ukrywałem majątku - podkreśla marszałek Krzysztof Grabczuk.

Twierdzi jednak, że prawo trzeba zmienić. - Powinniśmy wpisywać nieruchomości bez wyceny. Jeśli ktoś kupił mieszkanie kilka lat temu, a ceny poszły w górę, to on realnie nic nie zarobił. Może dojść do absurdu: usłyszę zarzut, że wartość mojego majątku wzrosła, choć zarabiam tyle samo. (hap)

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Krys / 13 lipca 2008 o 10:57
0
Ta sparawą powinien się zająć CBŚ albo CBA.........
Avatar
Viki / 13 lipca 2008 o 10:55
0
Te nieruchomości sa o wiele więcej warte ale cóż PO-co razić w oczy wyborców majątkami niewiadomego pochodzenia
Avatar
Madzik / 13 lipca 2008 o 10:53
0
Taka władza to takie oświadczenia majątkowe!!! Co innego można się spodziewać po koalicji PO-PSL?
Avatar
wybredny / 11 lipca 2008 o 13:53
0
wredny napisał:
Panie Redaktorze, to niech ten czytelnik kupi dom ode mnie za podwójna cenę, skoro tak lubi przepłacać, dam mu nawet rabat Dlaczego chce kupować tylko od marszałków ? jakiś kompleks ? chęc pochwalenia się przed rodziną ze ma dom po marszałku ? czyzby nasi marszalkowie robili juz za celebrities (ludzie w stanach chwalą sie, ze maja domy po Jacksonie czy po Presleyu) ? Niech ten czytelnik wspomoże swoim rozdawnictwem pieniedzy biedniejszych, a nie władze. A poza tym kupowanie czegos za podwójna cene rodzi rózne podejrzenia, skarbówka mogłaby sie do czytelnika przyczepić, CBA albo własna zona. Chłopina może miec kłopoty


ja chcę kupić przyjemniaczku, za 90 tys. zł chcę kupić 140 metrowy dom przy pieknej ulicy z 2 garazami z 2005 ja chcę kupić "wredny" ale ... uposledzony?
rozwiń
Avatar
czytelnik / 11 lipca 2008 o 13:50
0
Ej redaktorzy - najpierw z pompa piszecie że marszałek Grabczuk jedzie do Warszawy (z lublina !) na tydzień negocjować w ministerstwie - drogi które przyklepano dwa lata temu !!!!, bo sięnie chce sprawdzić, gdzie ON NAPRAWDĘ BYŁ!!! bo sienie chce, teraz temat o domach - żart czy co?
Avatar
scopriamo / 11 lipca 2008 o 12:48
0
Propozycja zakupu jakiegokolwiek dobra za podwójną cenę, szczególnie skierowana do polityka, jest próba wręczenia mu łapówki. Redakcja powinna podac dane tego czytelnika policji i prokuraturze...
Avatar
dokturek / 11 lipca 2008 o 12:21
0
Czytelnik obnażył uczciwość i prawdomówność naszych polityków z PO i PSL. Brawo dla pana Jana. Tępić takich polityków.
Avatar
wredny / 11 lipca 2008 o 09:50
0
Panie Redaktorze, to niech ten czytelnik kupi dom ode mnie za podwójna cenę, skoro tak lubi przepłacać, dam mu nawet rabat Dlaczego chce kupować tylko od marszałków ? jakiś kompleks ? chęc pochwalenia się przed rodziną ze ma dom po marszałku ? czyzby nasi marszalkowie robili juz za celebrities (ludzie w stanach chwalą sie, ze maja domy po Jacksonie czy po Presleyu) ? Niech ten czytelnik wspomoże swoim rozdawnictwem pieniedzy biedniejszych, a nie władze. A poza tym kupowanie czegos za podwójna cene rodzi rózne podejrzenia, skarbówka mogłaby sie do czytelnika przyczepić, CBA albo własna zona. Chłopina może miec kłopoty
Panie Redaktorze, to niech ten czytelnik kupi dom ode mnie za podwójna cenę, skoro tak lubi przepłacać, dam mu nawet rabat Dlaczego chce kupować tylko od marszałków ? jakiś kompleks ? chęc pochwalenia się przed rodziną ze ma dom po marszałku ? czyzby nasi marszalkowie robili juz za celebrities (ludzie w stanach chwalą sie, ze maja domy po Jacksonie czy po Presleyu) ? Niech ten czytelnik wspomoże swoim rozdawnictwem pieniedzy biedniejszych, a nie władze. A poza tym kupowanie czegos za podwójna cene rodzi rózne podejrzenia, skarbówka mogłab... rozwiń
Avatar
Marek Kliza / 11 lipca 2008 o 09:37
0
kupiec napisał:
"Kupię domy od marszałków za cenę, jaką podali w oświadczeniu majątkowym. A nawet dwukrotnie wyższą - zaproponował nasz Czytelnik władzom województwa". Czytelnik sobie moze chciec. Zaden z marszałkow nie oglaszał chęci sprzedaży domów, więc niech spada, kupiec się znalazł. Pod warunkiem że tzw. Czytelnik w ogóle istnieje, że nie jest abstraktem myslowym pana redaktora. Temat typowo ogórkowy. Rafał wstydź się, zapodajesz takie smieci...



Czytelnik rzeczywiście istnieje. Rozmawiałem z nim osobiście. O róznych sprawach wielokrotnie. O tej - dwa razy. Ostatnio w czwartek. Znam jego imię i nazwisko. Mam jego numery telefonów - stacjonarnego i komórkowego. Wystarczy?
krotnie. O tej - dwa razy. Ostatnio w czwartek. Znam jego imię i nazwisko. Mam jego numery telefonów - stacjonarnego i komórkowego. Wystarczy? rozwiń
Avatar
chętny / 11 lipca 2008 o 09:23
0
Dajcie mi tego czytelnika. Sprzedam mu swoje mieszkanie warte 150 tys. za 300 tys. Skoro taki hojny i nie ma co zrobic z kasą, palant jeden
Avatar
Krys / 13 lipca 2008 o 10:57
0
Ta sparawą powinien się zająć CBŚ albo CBA.........
Avatar
Viki / 13 lipca 2008 o 10:55
0
Te nieruchomości sa o wiele więcej warte ale cóż PO-co razić w oczy wyborców majątkami niewiadomego pochodzenia
Avatar
Madzik / 13 lipca 2008 o 10:53
0
Taka władza to takie oświadczenia majątkowe!!! Co innego można się spodziewać po koalicji PO-PSL?
Avatar
wybredny / 11 lipca 2008 o 13:53
0
wredny napisał:
Panie Redaktorze, to niech ten czytelnik kupi dom ode mnie za podwójna cenę, skoro tak lubi przepłacać, dam mu nawet rabat Dlaczego chce kupować tylko od marszałków ? jakiś kompleks ? chęc pochwalenia się przed rodziną ze ma dom po marszałku ? czyzby nasi marszalkowie robili juz za celebrities (ludzie w stanach chwalą sie, ze maja domy po Jacksonie czy po Presleyu) ? Niech ten czytelnik wspomoże swoim rozdawnictwem pieniedzy biedniejszych, a nie władze. A poza tym kupowanie czegos za podwójna cene rodzi rózne podejrzenia, skarbówka mogłaby sie do czytelnika przyczepić, CBA albo własna zona. Chłopina może miec kłopoty


ja chcę kupić przyjemniaczku, za 90 tys. zł chcę kupić 140 metrowy dom przy pieknej ulicy z 2 garazami z 2005 ja chcę kupić "wredny" ale ... uposledzony?
rozwiń
Avatar
czytelnik / 11 lipca 2008 o 13:50
0
Ej redaktorzy - najpierw z pompa piszecie że marszałek Grabczuk jedzie do Warszawy (z lublina !) na tydzień negocjować w ministerstwie - drogi które przyklepano dwa lata temu !!!!, bo sięnie chce sprawdzić, gdzie ON NAPRAWDĘ BYŁ!!! bo sienie chce, teraz temat o domach - żart czy co?
Avatar
scopriamo / 11 lipca 2008 o 12:48
0
Propozycja zakupu jakiegokolwiek dobra za podwójną cenę, szczególnie skierowana do polityka, jest próba wręczenia mu łapówki. Redakcja powinna podac dane tego czytelnika policji i prokuraturze...
Avatar
dokturek / 11 lipca 2008 o 12:21
0
Czytelnik obnażył uczciwość i prawdomówność naszych polityków z PO i PSL. Brawo dla pana Jana. Tępić takich polityków.
Avatar
wredny / 11 lipca 2008 o 09:50
0
Panie Redaktorze, to niech ten czytelnik kupi dom ode mnie za podwójna cenę, skoro tak lubi przepłacać, dam mu nawet rabat Dlaczego chce kupować tylko od marszałków ? jakiś kompleks ? chęc pochwalenia się przed rodziną ze ma dom po marszałku ? czyzby nasi marszalkowie robili juz za celebrities (ludzie w stanach chwalą sie, ze maja domy po Jacksonie czy po Presleyu) ? Niech ten czytelnik wspomoże swoim rozdawnictwem pieniedzy biedniejszych, a nie władze. A poza tym kupowanie czegos za podwójna cene rodzi rózne podejrzenia, skarbówka mogłaby sie do czytelnika przyczepić, CBA albo własna zona. Chłopina może miec kłopoty
Panie Redaktorze, to niech ten czytelnik kupi dom ode mnie za podwójna cenę, skoro tak lubi przepłacać, dam mu nawet rabat Dlaczego chce kupować tylko od marszałków ? jakiś kompleks ? chęc pochwalenia się przed rodziną ze ma dom po marszałku ? czyzby nasi marszalkowie robili juz za celebrities (ludzie w stanach chwalą sie, ze maja domy po Jacksonie czy po Presleyu) ? Niech ten czytelnik wspomoże swoim rozdawnictwem pieniedzy biedniejszych, a nie władze. A poza tym kupowanie czegos za podwójna cene rodzi rózne podejrzenia, skarbówka mogłab... rozwiń
Avatar
Marek Kliza / 11 lipca 2008 o 09:37
0
kupiec napisał:
"Kupię domy od marszałków za cenę, jaką podali w oświadczeniu majątkowym. A nawet dwukrotnie wyższą - zaproponował nasz Czytelnik władzom województwa". Czytelnik sobie moze chciec. Zaden z marszałkow nie oglaszał chęci sprzedaży domów, więc niech spada, kupiec się znalazł. Pod warunkiem że tzw. Czytelnik w ogóle istnieje, że nie jest abstraktem myslowym pana redaktora. Temat typowo ogórkowy. Rafał wstydź się, zapodajesz takie smieci...



Czytelnik rzeczywiście istnieje. Rozmawiałem z nim osobiście. O róznych sprawach wielokrotnie. O tej - dwa razy. Ostatnio w czwartek. Znam jego imię i nazwisko. Mam jego numery telefonów - stacjonarnego i komórkowego. Wystarczy?
krotnie. O tej - dwa razy. Ostatnio w czwartek. Znam jego imię i nazwisko. Mam jego numery telefonów - stacjonarnego i komórkowego. Wystarczy? rozwiń
Avatar
chętny / 11 lipca 2008 o 09:23
0
Dajcie mi tego czytelnika. Sprzedam mu swoje mieszkanie warte 150 tys. za 300 tys. Skoro taki hojny i nie ma co zrobic z kasą, palant jeden
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budowa nowego przystanku kolejowego w Lublinie. Ani peronu, ani dojazdu [zdjęcia]
galeria

Budowa nowego przystanku kolejowego w Lublinie. Ani peronu, ani dojazdu [zdjęcia] 0 0

Nie będzie prowizorycznego dojazdu do przystanku kolejowego Lublin Zachód od strony ul. Granitowej. Do urządzenia takiej drogi Ratusz próbował zobowiązać firmę przebudowującą tory, ale sugestie pozostały bez odpowiedzi. Sam przystanek Lublin Zachód będzie gotowy z opóźnieniem.

UKS PCM Kościerzyna – MKS Perła Lublin 21:43. Rozstrzelały kolejnego rywala

UKS PCM Kościerzyna – MKS Perła Lublin 21:43. Rozstrzelały kolejnego rywala 4 0

MKS Perła Lublin ma na swoim koncie kolejne ligowe zwycięstwo. Tym razem podopieczne trenera Roberta Lisa nie dały żadnych szans UKS PCM Kościerzyna wygrywając 43:21

Pierwsze 20 minut parkowania w Lublinie za darmo? Pomysł kandydata

Pierwsze 20 minut parkowania w Lublinie za darmo? Pomysł kandydata 4 7

Wprowadzenie bezpłatnych 20-minutowych biletów parkingowych obiecał w środę poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta Lublina z komitetu Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie.

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września
galeria

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza i Bohaterów Września 4 2

Po godz. 18 na skrzyżowaniu ul. Zelwerowicza z Bohaterów Września w Lublinie doszło do wypadku.

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
14 października 2018, 19:00

Raz, Dwa, Trzy "Ważne piosenki". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 14 października o godz. 19 na scenie Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi formacja Raz, Dwa, Trzy z koncertem Ważne piosenki.

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich
Zdjęcia
galeria
film

Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik. Bilety wyprzedane, nie wystarczyło dla wszystkich 13 12

Ogromna kolejka, której końca nie było widać – tak wyglądała środowa walka o bilety na niedzielny mecz żużlowy Speed Car Motor Lublin z ROW Rybnik. Wiele osób odeszło od kasy z kwitkiem i mecz będzie mogło obejrzeć tylko w telewizji.

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski

Bez niespodzianek. Motor i Wisła grają dalej w Pucharze Polski 16 0

W środę w regionie rozegrano kolejne spotkania w ramach okręgowego Pucharu Polski w okręgu lubelskim i zamojskim. W pierwszym z wymienionych obyło się bez niespodzianek – zarówno Motor Lublin jak i Wisła Puławy pokonały niżej notowanych rywali, w drugim doszło do jednej niespodzianki

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej

Mieszkańcy Lublina wypowiedzą się o przyszłości Unii Europejskiej 0 13

Lublin będzie gospodarzem jednego z 20 ogólnoeuropejskich paneli obywatelskich poświęconych przyszłości Unii Europejskiej. Stolica województwa lubelskiego została wyróżniona w ten sposób przez Komisję Europejską jako jedyne z polskich miast.

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie
5 października 2018, 18:00

"Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu". Wystawa w Warsztatach Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 5 października o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się wernisaż wystawy Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu.

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej

Czapski kandyduje z radzyńskiego komitetu na prezydenta Białej Podlaskiej 7 5

Andrzej Czapski będzie kandydował na urząd prezydenta Białej Podlaskiej, ale nie z komitetu Kukiz'15, tylko z KWW Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów

W Białej Podlaskiej odbędą się Akademickie Mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów 1 0

Zawody potrwają dd czwartku do niedzieli. Weźmie w nich udział 16-osobowa reprezentacja Polski

Koniec telegramów. Dlaczego Poczta Polska likwiduje usługę?
galeria

Koniec telegramów. Dlaczego Poczta Polska likwiduje usługę? 12 5

Jeszcze masz 10 dni by nadać ostatni w życiu telegram. Ostatni w życiu telegramu. Masz jeszcze 10 dni by się dowiedzieć, że coś takiego jak telegram w ogóle było. Usługa pamiętająca XIX wiek przestanie istnieć. Poczta Polska poinformowała o tym na swojej stronie i na… Twitterze.

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym”
galeria

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym” 6 4

Dziś na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie pochowano ppłk. Zbigniewa Matysiaka, jednego z ostatnich podkomendnych legendarnego dowódcy mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Miał 92 lata.

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę 0 1

Kierujący jeepem najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę.

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina
23 września 2018, 9:00

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina 0 0

23 września o godz. 9 zorganizowany zostanie jesienny spływ kajakowy 23-kilometrowym odcinkiem rzeki Wieprz, z Baranowa do Kośmina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!