Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 sierpnia 2011 r.
16:43
Edytuj ten wpis

Laptopy dla uczniów zamiast zeszytów w Liceum Paderewskiego

0 14 A A
– To rewelacja – ocenia Anna Guldynowicz i Jaco Snyman, nauczyciele, którzy już w poprzednim roku pr
– To rewelacja – ocenia Anna Guldynowicz i Jaco Snyman, nauczyciele, którzy już w poprzednim roku pr

Od września wszyscy uczniowie pierwszej klasy Prywatnego Liceum im. Paderewskiego w Lublinie będą mieli na lekcjach laptopy. – Zajęcia mają być ciekawsze, bardziej aktywne i wygodniejsze – zapewnia dyrektor szkoły.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

– Jesteśmy pierwsi w regionie – mówi Adam Kalbarczyk, dyrektor Międzynarodowych Szkół Paderewski. – W tamtym roku wprowadziliśmy to pilotażowo w dwóch klasach, teraz w pełnym wymiarze.

Wszyscy uczniowie pierwszej klasy liceum będą mieć na lekcjach laptopy. Dołączą do nich ci, którzy uczestniczyli w programie pilotażowym.

– Każdy nauczyciel na dysku sieciowym ma miejsce dla swojego przedmiotu. Umieszcza tam materiały na lekcje i uczniowie je pobierają – tłumaczy Kalbarczyk.

Komputery nie przydadzą się tylko przy rysowaniu chemicznych wzorów i na matematyce. – Do tego, co jest trudniej zrobić na laptopie niż w zeszycie, nie używamy komputerów – zapewnia dyrektor.

I podkreśla, że uczniowie na kartkach będą rozwiązywać te zadania, które czekają ich na maturze. W klasach maturalnych długopisem mają też pisać większość wypracowań.

Większość licealistów, która już w poprzednim roku uczyła się w ten sposób, była zadowolona.

– Uczniowie bardzo sobie chwalą wykorzystywanie tych materiałów do powtórek – mówi Kalbarczyk. – Co do efektywności, była rozbieżność. Uczniowie z klasy międzynarodowej mówili, że lekcje są efektywniejsze. W klasie z polską maturą była grupa, która miała problem z wykorzystaniem komputera do pisania. Twierdzili, że szybciej piszą długopisem – tłumaczy.

Nauczyciele, którzy wypróbowali nową metodę, również ją popierają. – Ja bym mogła tylko na tym pracować – mówi Anna Guldynowicz, która w "Paderewskim” uczy przedsiębiorczości.
– Dzięki temu, uczniowie, których nie ma na lekcji, mogą łatwiej nadrobić materiał – ocenia Jaco Snyman, nauczyciel języka angielskiego.

Rodzice niektórych uczniów mają jednak obawy. – W jednej z klas pojawiły się głosy, że młodzież i tak dużo czasu spędza przed komputerem i może to źle wpływać na wzrok – nie ukrywa dyrektor szkoły. – Ale nie ma jednoznacznych dowodów na to, że dzisiejsze komputery zdecydowanie wpływają na pogorszenie wzroku – dodaje.

Lubelskie kuratorium przyznaje, że " Paderewski” to prawdopodobnie pierwsza szkoła, która wprowadziła takie udogodnienie. – Z mojego punktu widzenia, to jak najbardziej dobre rozwiązanie – mówi Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

Na tym nowości w "Paderewskim” się nie kończą. Szkoła złożyła też wniosek o dotację z Unii Europejskiej. Jeśli dostanie pieniądze, w przyszłym roku wprowadzi zajęcia z laptopami również w gimnazjum. Dodatkowo nauczyciele dostaną system, dzięki któremu na własnym komputerze będą mogli podglądać, co w danej chwili robią ich uczniowie na swoich laptopach.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sertis / 31 sierpnia 2011 o 10:11
0
[quote name='gość' timestamp='1314047772' post='516907']
W Paderewskim tylko kasa się liczy.Znam osobiście młodzież z tych szkół z poważnymi brakami w wykształceniu podstawowym.Niech robią co chcą,niech mają laptopy zamiast głowy.Nie jest to żadna szkoła elitarna może tylko pod względem zamożności rodziców.
[/quote]
Avatar
nosbuh / 24 sierpnia 2011 o 11:08
0
Panie Adamie.. To już zapomniał Pan o kałamaŻu?
Avatar
Serafina / 23 sierpnia 2011 o 22:09
0
Chodzę do paderka od dawien dawna i nie wyszłam na tym źle. Nie wiem, co połowa komentujących ma przeciw klasie z laptopami - pomagają, miedzy innymi w uzupełnianiu notatek, gdy coś się 'dopowiada' na lekcji itp. Oczywiście, to jak komputer wykorzystamy zależy od nas, jeśli ktoś nie chce się uczyć spędzi godziny w szkole posuwając choćby w pasjansa. Ale dla kogoś, kto chce jest to zdecydowane udogodnienie. Materiał z lekcji można później wydrukować, jest bardziej czytelny i łatwiej się z niego nauczyć.
Jeśli chodzi o pisanie (charakter pisma i szybkość stawiania znaków), odsyłam do tekstu - w klasach maturalnych pisze się ręcznie. Widzę, że ludzie niby krytykujący pomysł, wykształceni, a czytać ze zrozumieniem nie umieją. Nie chodzi o to, żeby wychować pokolenie Piętaszków, którzy nie będą umieli trzymać długopisu, ale żeby usprawnić pracę na lekcji i zapewnić uczniom trochę więcej komfortu.
A waga? Powyjmujcie z plecaków zbędne rzeczy, drodzy państwo. Karteczki, stare klasówki, trzymamy tylko to, co najpotrzebniejsze. Panienki wyrzucają kosmetyczki i miliony kolorowych mazaków i kredek, to nie podstawówka. Gwarantuję, że będzie 0.5 kilo mniej. Sami się obarczamy najbardziej, drodzy państwo.
Chodzę do paderka od dawien dawna i nie wyszłam na tym źle. Nie wiem, co połowa komentujących ma przeciw klasie z laptopami - pomagają, miedzy innymi w uzupełnianiu notatek, gdy coś się 'dopowiada' na lekcji itp. Oczywiście, to jak komputer wykorzystamy zależy od nas, jeśli ktoś nie chce się uczyć spędzi godziny w szkole posuwając choćby w pasjansa. Ale dla kogoś, kto chce jest to zdecydowane udogodnienie. Materiał z lekcji można później wydrukować, jest bardziej czytelny i łatwiej się z niego nauczyć.
Jeśli chodzi o pisanie (... rozwiń
Avatar
G. / 23 sierpnia 2011 o 21:26
0
[quote name='QWERTY' timestamp='1314126886' post='517919']
Ja w tym roku idę do pierwszej liceum w Paderewski. I dyrektor mówił że musimy codziennie nosić laptopy do szkoły. Laptop waży od 2 kg do 3,5 kg. Do tego dochodzi codziennie masa podręczników. Prawdę mówiąc zeszyty w miękkich okładkach ważą nie wiele w porównaniu do tych cholernych podręczników. A wczoraj w wiadomościach mówili że masa plecaka nie może przekraczać 10% wagi ciała. Więc jeśli przeciętny licealista waży 50kg to nasz plecak ma mieć mniej niż 5kg? Jeśli dodasz laptop to, to nie jest wygoda czy ulga to jest po prostu okrutne obciążenie.
[/quote]


Laptopa zostawisz sobie w takiej szafce z szufladami, każdy ma klucz do swojej szuflady, ew. ją z kimś dzieli. A podręcznik i tak będziesz nosić tylko do matmy pewnie i drugiego języka obcego, resztę trzymałam w szafce w sali albo zostawiałam w domu.
[quote name='QWERTY' timestamp='1314126886' post='517919']
Ja w tym roku idę do pierwszej liceum w Paderewski. I dyrektor mówił że musimy codziennie nosić laptopy do szkoły. Laptop waży od 2 kg do 3,5 kg. Do tego dochodzi codziennie masa podręczników. Prawdę mówiąc zeszyty w miękkich okładkach ważą nie wiele w porównaniu do tych cholernych podręczników. A wczoraj w wiadomościach mówili że masa plecaka nie może przekraczać 10% wagi ciała. Więc jeśli przeciętny licealista waży 50kg to nasz plecak ma mieć mniej niż... rozwiń
Avatar
QWERTY / 23 sierpnia 2011 o 21:14
0
Ja w tym roku idę do pierwszej liceum w Paderewski. I dyrektor mówił że musimy codziennie nosić laptopy do szkoły. Laptop waży od 2 kg do 3,5 kg. Do tego dochodzi codziennie masa podręczników. Prawdę mówiąc zeszyty w miękkich okładkach ważą nie wiele w porównaniu do tych cholernych podręczników. A wczoraj w wiadomościach mówili że masa plecaka nie może przekraczać 10% wagi ciała. Więc jeśli przeciętny licealista waży 50kg to nasz plecak ma mieć mniej niż 5kg? Jeśli dodasz laptop to, to nie jest wygoda czy ulga to jest po prostu okrutne obciążenie.
Avatar
Tomek / 23 sierpnia 2011 o 21:06
0
Hm... nie ma to jak typowa zawiść, nie?
Umiejętność korzystania z komputerów jest obecnie kluczowa by radzić sobie w życiu.
Korzystanie z komputera/poprawiania pisowni wcale nie zamienia w analfabetę.
Nie wiem czy wasi wspaniali pedagodzy nauczyli was czytać, ale w artykule jest wyraźnie napisane, że laptop nie zastąpi kartki i długopisu, a przygotowania do matury dalej będą odbywać się w tradycyjny sposób.
Nikt na siłę waszych dzieci do tej szkoły nie pcha, a kiedyś nauczanie z wykorzystaniem komputerów będzie standardem także w publicznych placówkach.
Zresztą, komu ja to mówię, skoro zapewne 3/4 komentujących nie skończyło gimnazjum.
Hm... nie ma to jak typowa zawiść, nie?
Umiejętność korzystania z komputerów jest obecnie kluczowa by radzić sobie w życiu.
Korzystanie z komputera/poprawiania pisowni wcale nie zamienia w analfabetę.
Nie wiem czy wasi wspaniali pedagodzy nauczyli was czytać, ale w artykule jest wyraźnie napisane, że laptop nie zastąpi kartki i długopisu, a przygotowania do matury dalej będą odbywać się w tradycyjny sposób.
Nikt na siłę waszych dzieci do tej szkoły nie pcha, a kiedyś nauczanie z wykorzystaniem komputerów będzie standa... rozwiń
Avatar
ja / 23 sierpnia 2011 o 10:21
0
a co z ortografią?????????????????????? w normalnym życiu na kartce papieru nie można zrobić " sprawdź pisownię"
Avatar
aaa / 23 sierpnia 2011 o 07:19
0
komputery jako wędka, ciekawe gdzie się wszystkie dzieciaki pomieszczą jak remont i dostęp do sali gimnastycznej się skończy za pół roku jak nie lepiej...
Avatar
gość / 22 sierpnia 2011 o 23:16
0
W Paderewskim tylko kasa się liczy.Znam osobiście młodzież z tych szkół z poważnymi brakami w wykształceniu podstawowym.Niech robią co chcą,niech mają laptopy zamiast głowy.Nie jest to żadna szkoła elitarna może tylko pod względem zamożności rodziców.
Avatar
POinformowany / 22 sierpnia 2011 o 20:37
0
na zajęciach z j.polskiego world of worcraft, na historii heroes VI, na wf FIFA, na matematyce Wiedźmin....
Avatar
sertis / 31 sierpnia 2011 o 10:11
0
[quote name='gość' timestamp='1314047772' post='516907']
W Paderewskim tylko kasa się liczy.Znam osobiście młodzież z tych szkół z poważnymi brakami w wykształceniu podstawowym.Niech robią co chcą,niech mają laptopy zamiast głowy.Nie jest to żadna szkoła elitarna może tylko pod względem zamożności rodziców.
[/quote]
Avatar
nosbuh / 24 sierpnia 2011 o 11:08
0
Panie Adamie.. To już zapomniał Pan o kałamaŻu?
Avatar
Serafina / 23 sierpnia 2011 o 22:09
0
Chodzę do paderka od dawien dawna i nie wyszłam na tym źle. Nie wiem, co połowa komentujących ma przeciw klasie z laptopami - pomagają, miedzy innymi w uzupełnianiu notatek, gdy coś się 'dopowiada' na lekcji itp. Oczywiście, to jak komputer wykorzystamy zależy od nas, jeśli ktoś nie chce się uczyć spędzi godziny w szkole posuwając choćby w pasjansa. Ale dla kogoś, kto chce jest to zdecydowane udogodnienie. Materiał z lekcji można później wydrukować, jest bardziej czytelny i łatwiej się z niego nauczyć.
Jeśli chodzi o pisanie (charakter pisma i szybkość stawiania znaków), odsyłam do tekstu - w klasach maturalnych pisze się ręcznie. Widzę, że ludzie niby krytykujący pomysł, wykształceni, a czytać ze zrozumieniem nie umieją. Nie chodzi o to, żeby wychować pokolenie Piętaszków, którzy nie będą umieli trzymać długopisu, ale żeby usprawnić pracę na lekcji i zapewnić uczniom trochę więcej komfortu.
A waga? Powyjmujcie z plecaków zbędne rzeczy, drodzy państwo. Karteczki, stare klasówki, trzymamy tylko to, co najpotrzebniejsze. Panienki wyrzucają kosmetyczki i miliony kolorowych mazaków i kredek, to nie podstawówka. Gwarantuję, że będzie 0.5 kilo mniej. Sami się obarczamy najbardziej, drodzy państwo.
Chodzę do paderka od dawien dawna i nie wyszłam na tym źle. Nie wiem, co połowa komentujących ma przeciw klasie z laptopami - pomagają, miedzy innymi w uzupełnianiu notatek, gdy coś się 'dopowiada' na lekcji itp. Oczywiście, to jak komputer wykorzystamy zależy od nas, jeśli ktoś nie chce się uczyć spędzi godziny w szkole posuwając choćby w pasjansa. Ale dla kogoś, kto chce jest to zdecydowane udogodnienie. Materiał z lekcji można później wydrukować, jest bardziej czytelny i łatwiej się z niego nauczyć.
Jeśli chodzi o pisanie (... rozwiń
Avatar
G. / 23 sierpnia 2011 o 21:26
0
[quote name='QWERTY' timestamp='1314126886' post='517919']
Ja w tym roku idę do pierwszej liceum w Paderewski. I dyrektor mówił że musimy codziennie nosić laptopy do szkoły. Laptop waży od 2 kg do 3,5 kg. Do tego dochodzi codziennie masa podręczników. Prawdę mówiąc zeszyty w miękkich okładkach ważą nie wiele w porównaniu do tych cholernych podręczników. A wczoraj w wiadomościach mówili że masa plecaka nie może przekraczać 10% wagi ciała. Więc jeśli przeciętny licealista waży 50kg to nasz plecak ma mieć mniej niż 5kg? Jeśli dodasz laptop to, to nie jest wygoda czy ulga to jest po prostu okrutne obciążenie.
[/quote]


Laptopa zostawisz sobie w takiej szafce z szufladami, każdy ma klucz do swojej szuflady, ew. ją z kimś dzieli. A podręcznik i tak będziesz nosić tylko do matmy pewnie i drugiego języka obcego, resztę trzymałam w szafce w sali albo zostawiałam w domu.
[quote name='QWERTY' timestamp='1314126886' post='517919']
Ja w tym roku idę do pierwszej liceum w Paderewski. I dyrektor mówił że musimy codziennie nosić laptopy do szkoły. Laptop waży od 2 kg do 3,5 kg. Do tego dochodzi codziennie masa podręczników. Prawdę mówiąc zeszyty w miękkich okładkach ważą nie wiele w porównaniu do tych cholernych podręczników. A wczoraj w wiadomościach mówili że masa plecaka nie może przekraczać 10% wagi ciała. Więc jeśli przeciętny licealista waży 50kg to nasz plecak ma mieć mniej niż... rozwiń
Avatar
QWERTY / 23 sierpnia 2011 o 21:14
0
Ja w tym roku idę do pierwszej liceum w Paderewski. I dyrektor mówił że musimy codziennie nosić laptopy do szkoły. Laptop waży od 2 kg do 3,5 kg. Do tego dochodzi codziennie masa podręczników. Prawdę mówiąc zeszyty w miękkich okładkach ważą nie wiele w porównaniu do tych cholernych podręczników. A wczoraj w wiadomościach mówili że masa plecaka nie może przekraczać 10% wagi ciała. Więc jeśli przeciętny licealista waży 50kg to nasz plecak ma mieć mniej niż 5kg? Jeśli dodasz laptop to, to nie jest wygoda czy ulga to jest po prostu okrutne obciążenie.
Avatar
Tomek / 23 sierpnia 2011 o 21:06
0
Hm... nie ma to jak typowa zawiść, nie?
Umiejętność korzystania z komputerów jest obecnie kluczowa by radzić sobie w życiu.
Korzystanie z komputera/poprawiania pisowni wcale nie zamienia w analfabetę.
Nie wiem czy wasi wspaniali pedagodzy nauczyli was czytać, ale w artykule jest wyraźnie napisane, że laptop nie zastąpi kartki i długopisu, a przygotowania do matury dalej będą odbywać się w tradycyjny sposób.
Nikt na siłę waszych dzieci do tej szkoły nie pcha, a kiedyś nauczanie z wykorzystaniem komputerów będzie standardem także w publicznych placówkach.
Zresztą, komu ja to mówię, skoro zapewne 3/4 komentujących nie skończyło gimnazjum.
Hm... nie ma to jak typowa zawiść, nie?
Umiejętność korzystania z komputerów jest obecnie kluczowa by radzić sobie w życiu.
Korzystanie z komputera/poprawiania pisowni wcale nie zamienia w analfabetę.
Nie wiem czy wasi wspaniali pedagodzy nauczyli was czytać, ale w artykule jest wyraźnie napisane, że laptop nie zastąpi kartki i długopisu, a przygotowania do matury dalej będą odbywać się w tradycyjny sposób.
Nikt na siłę waszych dzieci do tej szkoły nie pcha, a kiedyś nauczanie z wykorzystaniem komputerów będzie standa... rozwiń
Avatar
ja / 23 sierpnia 2011 o 10:21
0
a co z ortografią?????????????????????? w normalnym życiu na kartce papieru nie można zrobić " sprawdź pisownię"
Avatar
aaa / 23 sierpnia 2011 o 07:19
0
komputery jako wędka, ciekawe gdzie się wszystkie dzieciaki pomieszczą jak remont i dostęp do sali gimnastycznej się skończy za pół roku jak nie lepiej...
Avatar
gość / 22 sierpnia 2011 o 23:16
0
W Paderewskim tylko kasa się liczy.Znam osobiście młodzież z tych szkół z poważnymi brakami w wykształceniu podstawowym.Niech robią co chcą,niech mają laptopy zamiast głowy.Nie jest to żadna szkoła elitarna może tylko pod względem zamożności rodziców.
Avatar
POinformowany / 22 sierpnia 2011 o 20:37
0
na zajęciach z j.polskiego world of worcraft, na historii heroes VI, na wf FIFA, na matematyce Wiedźmin....
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 3 0

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 1

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 1

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 24 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 7

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 7 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 23 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!