Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2008 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Lecą ze stołków po aferze z planami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Główna miejska planistka została przeniesiona na inne stanowisko, a do Ratusza wkroczył prokurator. To skutki naszej publikacji o bałaganie w Wydziale Architektury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Śledczy sprawdzają, dlaczego w Ratuszu istniały dwie wersje planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Rudnik. Jedna mapa przewiduje na pewnych gruntach domy jednorodzinne, druga pozwala na tej samej ziemi stawiać bloki.

- Po publikacjach prasowych wszczęliśmy postępowanie sprawdzające, dotyczące ewentualnego sfałszowania dokumentu, jakim jest plan zagospodarowania przestrzennego - informuje Michał Blajerski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Przypomnijmy. W 2002 r. świeżo uchwalony plan trafił do druku w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. I tylko tą wersją powinni się posługiwać miejscy planiści. Ale używali innej.

Co więcej, Ratusz nie wie, czy do druku w dzienniku trafiła właściwa mapa, czyli uchwalona przez radnych. Od kilku dni zastępczyni prezydenta miasta prowadzi w tej sprawie wewnętrzne śledztwo. Ale w papierach panuje taki bałagan, że nie wiadomo, jak wygląda oryginalny dokument.

- W dzienniku urzędowym ukazał się zły plan - poinformowała wczoraj Elżbieta Mącik, zastępca dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki, a zarazem główna planistka Ratusza.

Twierdzi, że to zwykła pomyłka. I dodaje, że przez cały czas urzędnicy wydając decyzje opierali się nie na oficjalnej wersji planu, tylko na drugiej mapie krążącej po Ratuszu. A to może wskazywać na przekroczenie uprawnień.

Od dziś Mącik nie może zbliżać się do planów zagospodarowania. - Została przesunięta do Wydziału Remontów Budynków na stanowisko głównego specjalisty - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta.

Mącik spędzi tam trzy miesiące do wyjaśnienia sprawy. Dyrektorskiego stołka
w architekturze nie straciła, bo nie ma formalnych zarzutów, a poza tym jest urzędnikiem mianowanym i ma dwa lata do emerytury.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pamiętliwa / 23 maja 2008 o 23:53
0
Proszę sobie przypomnieć kto siedzi w UW w wydziale architektury i budownictwa oraz konserwatora. Co się okazuje zmieniały się ekipy polityczne aws,psl,uw,sld,pis,po a ci dyrektorzy byli są i pozostaną,bo się opłacają nawet wielebnym. Ktoś robi nas w kukułkę. Ci nietykalni z kolei na niższym szczeblu dobierają sobie podwładnych w powiatach a ci dobierają sobie kolesi w gminach i wszyscy syci ale my obywatele po zadzie.
Avatar
338A0B / 23 maja 2008 o 17:22
0
Oni to robili w skali całego Województwa. Robili nagminnie podmianki i ,manipulacje planami. Za tym stoją urzędasy -Dyrektorzy w Urzędzie Wojewódzkim i Konserwatorzy. Na swoich usługach mają całe biura projektowe. Podkładki stosowali na terenie wszystkich Powiatów najwięcej kantów robili w Gminie i Powiecie Opole Lubelskie. Tam prawie jawnie kręcili lody.
Avatar
js / 14 maja 2008 o 18:43
0
Tak a ta ku.. przez 15 lat nie pozwalała uzyskać zgody na budowę domów na zadębiu bo plan zagospodarowania pod przemysł a teraz widać co jest ten plan dla każdego inny .....plujesz w oczy a ku.. powie descz pada
Avatar
KK / 14 maja 2008 o 08:02
0
TERAZ JAK JUż NAPISAł PRZEDMóWCA LUDZIE ROZUMIEJą CZEGO TO MIASTO TO TOTALNA WIOCHA I DNO,BO TU RZąDZI PRYWATA I ZWYKłE CHAMSTWO,NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA ALE PIENIąDZE PIERDZISTOłKI CHęTNIE BIORą .TERAZ TEZ SIę SKOńCZY NA BICIU PIANY Aż SPRAWA UCICHNIE I BęDZIE PO STAREMU. .JEST NADZIEJA żE PREZYDENT SIE ZA TO WEżMIE I ROZPIRZY TO CAłE TOWARZYSTWO
Avatar
koziolek / 14 maja 2008 o 05:40
0
Kruk krukowi oka nie wykole ..... sprawę powinna poprowadzić prokuratura z innego miasta, w końcu przecież towarzystwu pijącemu na wspólnych imprezach będzie zależało wyłącznie na ukręceniu sprawie łba. I mogę się założyć że tak się stanie, co najwyżej zwalą winę na jakąś płotkę.
Avatar
yntelygentny mlody za PO / 14 maja 2008 o 00:34
0
no ja tez uwazam ze PO to jedyna sluszna linia, przeciez tvn i wyborcza mi uswiadomily ze wszyscy glosujacy za PO sa yntelygentni i to tak jakby studia wyzsze pokonczyli, lubelscy urzednicy z Po swieca przykladem prowadzeni przez tytana pracy oraz nowych ustaw Pana Palikota, i cora zto lepsze decyzje robia i nowi inwestorzy przychodza, przeciez PO i tusk i palikot caly czas mowia ze zrobia, planuja, zamierzaja, ze nawet tusk juz wie dlaczego sie autostrad nie buduje, fakt ze nie ma ustaw i nic nie zrobia ale to wystarczy mowic do ciemnego ludu i sie usmiechac, jarac ziele jak tusk mowi, czy wino w parku pic za mlodu jak pitera mowila bo to modne teraz na salonach i dobre dla PRu i ciemny lud to kupi... ja na pewno a jestem z rozumem ponad przecietna przeciez... I takich jak w lublinie madrych POwcow to ze swieczka w calym kraju szukac...
no ja tez uwazam ze PO to jedyna sluszna linia, przeciez tvn i wyborcza mi uswiadomily ze wszyscy glosujacy za PO sa yntelygentni i to tak jakby studia wyzsze pokonczyli, lubelscy urzednicy z Po swieca przykladem prowadzeni przez tytana pracy oraz nowych ustaw Pana Palikota, i cora zto lepsze decyzje robia i nowi inwestorzy przychodza, przeciez PO i tusk i palikot caly czas mowia ze zrobia, planuja, zamierzaja, ze nawet tusk juz wie dlaczego sie autostrad nie buduje, fakt ze nie ma ustaw i nic nie zrobia ale to wystarczy mowic do ciemnego lu... rozwiń
Avatar
mosquito / 13 maja 2008 o 22:21
0
I teraz już wiecie dlaczego w lublinie jest dziadostwo ? Tylko prywata podparta przekrętem. Nic dla wspólnego dobra.
Avatar
marcus / 13 maja 2008 o 22:11
0
będąc tyle lat przy miejskim korycie i mając tylu znajomych od uzgadniania miejskich planów możecie być spokojni o los tej pani. druga sprawa sądzę, że ma tyle zakamuflowanej kasy i różnych nieruchomości, że jeszcze wnuczki będą z tego żyć.
Avatar
Piast / 13 maja 2008 o 22:00
0
To są JAJA w biały dzień !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszystko to na odległość śmierdzi KRĘTACTWEM (delikatnie określając).
Śmiać się chce, jak się czyta, że władze miasta Lublin aspirują do METROPOLII.
Nawet w gminach wiejskich jest większy ład i porządek.
Avatar
Były / 13 maja 2008 o 21:10
0
We wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku na temat m.innymi tego sławnego już w Lublinie wydziału rozmawialiśmy z prezydentem, zastępcami, radnymi-ba nawet w UOP stosowne doniesienie złożyliśmy - efekty właśnie widać po niemal 20- stu latach;)
Jedyne co możemy zrobić to przyjąć zakłady - jakie stanowisko i w której ze spółek komunalnych lub państwowych zostanie powierzone tej pani po odejściu z Ratusza - zakładająć, że wogóle odejdzie bo m. innymi ostatnie dokonania w dziedzinie lokalizacji masztów telefonii mobilnej klasyfikują ją co najmniej do Ministrerstwa Infrastruktury.
We wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku na temat m.innymi tego sławnego już w Lublinie wydziału rozmawialiśmy z prezydentem, zastępcami, radnymi-ba nawet w UOP stosowne doniesienie złożyliśmy - efekty właśnie widać po niemal 20- stu latach;)
Jedyne co możemy zrobić to przyjąć zakłady - jakie stanowisko i w której ze spółek komunalnych lub państwowych zostanie powierzone tej pani po odejściu z Ratusza - zakładająć, że wogóle odejdzie bo m. innymi ostatnie dokonania w dziedzinie lokalizacji masztów telefonii mobilnej klasyfikują ją c... rozwiń
Avatar
pamiętliwa / 23 maja 2008 o 23:53
0
Proszę sobie przypomnieć kto siedzi w UW w wydziale architektury i budownictwa oraz konserwatora. Co się okazuje zmieniały się ekipy polityczne aws,psl,uw,sld,pis,po a ci dyrektorzy byli są i pozostaną,bo się opłacają nawet wielebnym. Ktoś robi nas w kukułkę. Ci nietykalni z kolei na niższym szczeblu dobierają sobie podwładnych w powiatach a ci dobierają sobie kolesi w gminach i wszyscy syci ale my obywatele po zadzie.
Avatar
338A0B / 23 maja 2008 o 17:22
0
Oni to robili w skali całego Województwa. Robili nagminnie podmianki i ,manipulacje planami. Za tym stoją urzędasy -Dyrektorzy w Urzędzie Wojewódzkim i Konserwatorzy. Na swoich usługach mają całe biura projektowe. Podkładki stosowali na terenie wszystkich Powiatów najwięcej kantów robili w Gminie i Powiecie Opole Lubelskie. Tam prawie jawnie kręcili lody.
Avatar
js / 14 maja 2008 o 18:43
0
Tak a ta ku.. przez 15 lat nie pozwalała uzyskać zgody na budowę domów na zadębiu bo plan zagospodarowania pod przemysł a teraz widać co jest ten plan dla każdego inny .....plujesz w oczy a ku.. powie descz pada
Avatar
KK / 14 maja 2008 o 08:02
0
TERAZ JAK JUż NAPISAł PRZEDMóWCA LUDZIE ROZUMIEJą CZEGO TO MIASTO TO TOTALNA WIOCHA I DNO,BO TU RZąDZI PRYWATA I ZWYKłE CHAMSTWO,NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA ALE PIENIąDZE PIERDZISTOłKI CHęTNIE BIORą .TERAZ TEZ SIę SKOńCZY NA BICIU PIANY Aż SPRAWA UCICHNIE I BęDZIE PO STAREMU. .JEST NADZIEJA żE PREZYDENT SIE ZA TO WEżMIE I ROZPIRZY TO CAłE TOWARZYSTWO
Avatar
koziolek / 14 maja 2008 o 05:40
0
Kruk krukowi oka nie wykole ..... sprawę powinna poprowadzić prokuratura z innego miasta, w końcu przecież towarzystwu pijącemu na wspólnych imprezach będzie zależało wyłącznie na ukręceniu sprawie łba. I mogę się założyć że tak się stanie, co najwyżej zwalą winę na jakąś płotkę.
Avatar
yntelygentny mlody za PO / 14 maja 2008 o 00:34
0
no ja tez uwazam ze PO to jedyna sluszna linia, przeciez tvn i wyborcza mi uswiadomily ze wszyscy glosujacy za PO sa yntelygentni i to tak jakby studia wyzsze pokonczyli, lubelscy urzednicy z Po swieca przykladem prowadzeni przez tytana pracy oraz nowych ustaw Pana Palikota, i cora zto lepsze decyzje robia i nowi inwestorzy przychodza, przeciez PO i tusk i palikot caly czas mowia ze zrobia, planuja, zamierzaja, ze nawet tusk juz wie dlaczego sie autostrad nie buduje, fakt ze nie ma ustaw i nic nie zrobia ale to wystarczy mowic do ciemnego ludu i sie usmiechac, jarac ziele jak tusk mowi, czy wino w parku pic za mlodu jak pitera mowila bo to modne teraz na salonach i dobre dla PRu i ciemny lud to kupi... ja na pewno a jestem z rozumem ponad przecietna przeciez... I takich jak w lublinie madrych POwcow to ze swieczka w calym kraju szukac...
no ja tez uwazam ze PO to jedyna sluszna linia, przeciez tvn i wyborcza mi uswiadomily ze wszyscy glosujacy za PO sa yntelygentni i to tak jakby studia wyzsze pokonczyli, lubelscy urzednicy z Po swieca przykladem prowadzeni przez tytana pracy oraz nowych ustaw Pana Palikota, i cora zto lepsze decyzje robia i nowi inwestorzy przychodza, przeciez PO i tusk i palikot caly czas mowia ze zrobia, planuja, zamierzaja, ze nawet tusk juz wie dlaczego sie autostrad nie buduje, fakt ze nie ma ustaw i nic nie zrobia ale to wystarczy mowic do ciemnego lu... rozwiń
Avatar
mosquito / 13 maja 2008 o 22:21
0
I teraz już wiecie dlaczego w lublinie jest dziadostwo ? Tylko prywata podparta przekrętem. Nic dla wspólnego dobra.
Avatar
marcus / 13 maja 2008 o 22:11
0
będąc tyle lat przy miejskim korycie i mając tylu znajomych od uzgadniania miejskich planów możecie być spokojni o los tej pani. druga sprawa sądzę, że ma tyle zakamuflowanej kasy i różnych nieruchomości, że jeszcze wnuczki będą z tego żyć.
Avatar
Piast / 13 maja 2008 o 22:00
0
To są JAJA w biały dzień !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszystko to na odległość śmierdzi KRĘTACTWEM (delikatnie określając).
Śmiać się chce, jak się czyta, że władze miasta Lublin aspirują do METROPOLII.
Nawet w gminach wiejskich jest większy ład i porządek.
Avatar
Były / 13 maja 2008 o 21:10
0
We wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku na temat m.innymi tego sławnego już w Lublinie wydziału rozmawialiśmy z prezydentem, zastępcami, radnymi-ba nawet w UOP stosowne doniesienie złożyliśmy - efekty właśnie widać po niemal 20- stu latach;)
Jedyne co możemy zrobić to przyjąć zakłady - jakie stanowisko i w której ze spółek komunalnych lub państwowych zostanie powierzone tej pani po odejściu z Ratusza - zakładająć, że wogóle odejdzie bo m. innymi ostatnie dokonania w dziedzinie lokalizacji masztów telefonii mobilnej klasyfikują ją co najmniej do Ministrerstwa Infrastruktury.
We wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku na temat m.innymi tego sławnego już w Lublinie wydziału rozmawialiśmy z prezydentem, zastępcami, radnymi-ba nawet w UOP stosowne doniesienie złożyliśmy - efekty właśnie widać po niemal 20- stu latach;)
Jedyne co możemy zrobić to przyjąć zakłady - jakie stanowisko i w której ze spółek komunalnych lub państwowych zostanie powierzone tej pani po odejściu z Ratusza - zakładająć, że wogóle odejdzie bo m. innymi ostatnie dokonania w dziedzinie lokalizacji masztów telefonii mobilnej klasyfikują ją c... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW

Piłkarki Górnika Łęczna rozbiły w derbach AZS PSW 0 0

Górnik Łęczna z kolejnym kompletem punktów. Tym razem podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozbiły AZS PSW Biała Podlaska. Mistrzynie Polski w tym sezonie nie straciły jeszcze nawet punktu

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych podpisana 10 4

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych

MKS AZS UMCS Lublin przegrał akademickie derby w karnych 0 0

MKS AZS UMCS Lublin gorszy od AZS AWF Warszawa. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego udało się jednak uratować jeden punkt.

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE

Innowacyjny biznes 2019 – sięgnij po środki UE 0 0

Przed przedsiębiorcami kolejna szansa na otrzymanie unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Setki firm dzięki europejskiemu wsparciu rozwinęła już swój biznes. Dołącz do grona innowacyjnych przedsiębiorców i skorzystaj z dofinansowania.

Wypadek w Sobieszynie. Samochód dachował, dwóch rannych, jeden uciekł

Wypadek w Sobieszynie. Samochód dachował, dwóch rannych, jeden uciekł 1 1

Policjanci ustalają szczegóły wypadku, do którego doszło w sobotę około godz. 21 w Sobieszynie (pow. rycki).

Lubelskie: Szalona ucieczka kierowcy. Samochód ląduje w rowie, wszyscy uciekają, nawet dziecko

Lubelskie: Szalona ucieczka kierowcy. Samochód ląduje w rowie, wszyscy uciekają, nawet dziecko 17 4

W niedzielę około godz. 17 patrol drogówki próbował w Łopienniku Nadrzecznym zatrzymać do kontroli kierującego fordem.

Lublin: Protestujący mieszkańcy odwołali blokady ul. Ciepłej

Lublin: Protestujący mieszkańcy odwołali blokady ul. Ciepłej 0 5

Odwołane zostały zaplanowane na ten tydzień protesty mające polegać na blokadzie ul. Ciepłej, którą przebiega objazd dla samochodów omijających zamknięty odcinek ul. Krochmalnej.

Huragan wygrał rundę jesienną i... zmienił trenera

Huragan wygrał rundę jesienną i... zmienił trenera 0 2

Huragan Międzyrzec Podlaski spędzi zimową przerwę w rozgrywkach w fotelu lidera. W rundzie rewanżowej zespół poprowadzi nowy trener Damian Panek

Lublin szykuje się na zmiany klimatyczne. Jest plan na wypadek upałów, wichur i powodzi
Magazyn

Lublin szykuje się na zmiany klimatyczne. Jest plan na wypadek upałów, wichur i powodzi 10 6

Gotowy jest plan przygotowania miasta na zmiany klimatyczne wiążące się z dłuższymi falami upałów, wichurami oraz ulewami i powodziami miejskimi. Za najbardziej zagrożone tereny uznano centrum oraz Czuby, Wieniawę i część Czechowa Południowego.

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki

Pies służbowy zatrzymał się przy bagażniku auta. W środku były trzy słoiki 21 2

Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że 20-letni mieszkaniec Łęcznej może posiadać narkotyki.

7 pytań, które pomaga zbudować markę

7 pytań, które pomaga zbudować markę 0 0

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu

Wojewoda lubelski mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Sprawa wróci do sądu 37 13

Wojewoda lubelski wróci na ławę oskarżonych. Przemysław Czarnek mówił o Marszu Równości jako promowaniu „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”.

Festiwal Kultury Ukraińskiej "Ukraina w Centrum Lublina" [program]
22 listopada 2018, 17:00

Festiwal Kultury Ukraińskiej "Ukraina w Centrum Lublina" [program] 1 3

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 11. w Lublinie zorganizowany zostanie Festiwal Kultury Ukraińskiej Ukraina w Centrum Lublina. W tym roku Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza zaprasza w dniach 22-25 listopada.

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy

Centrum handlowe to znacznie więcej niż sklepy 0

Rozmowa z Jackiem Garbaczewskim, dyrektorem SKENDE.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!