Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2008 r.
20:07
Edytuj ten wpis

Lecą ze stołków po aferze z planami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A

Główna miejska planistka została przeniesiona na inne stanowisko, a do Ratusza wkroczył prokurator. To skutki naszej publikacji o bałaganie w Wydziale Architektury.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


Śledczy sprawdzają, dlaczego w Ratuszu istniały dwie wersje planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Rudnik. Jedna mapa przewiduje na pewnych gruntach domy jednorodzinne, druga pozwala na tej samej ziemi stawiać bloki.

- Po publikacjach prasowych wszczęliśmy postępowanie sprawdzające, dotyczące ewentualnego sfałszowania dokumentu, jakim jest plan zagospodarowania przestrzennego - informuje Michał Blajerski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ.

Przypomnijmy. W 2002 r. świeżo uchwalony plan trafił do druku w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. I tylko tą wersją powinni się posługiwać miejscy planiści. Ale używali innej.

Co więcej, Ratusz nie wie, czy do druku w dzienniku trafiła właściwa mapa, czyli uchwalona przez radnych. Od kilku dni zastępczyni prezydenta miasta prowadzi w tej sprawie wewnętrzne śledztwo. Ale w papierach panuje taki bałagan, że nie wiadomo, jak wygląda oryginalny dokument.

- W dzienniku urzędowym ukazał się zły plan - poinformowała wczoraj Elżbieta Mącik, zastępca dyrektora Wydziału Architektury, Budownictwa i Urbanistyki, a zarazem główna planistka Ratusza.

Twierdzi, że to zwykła pomyłka. I dodaje, że przez cały czas urzędnicy wydając decyzje opierali się nie na oficjalnej wersji planu, tylko na drugiej mapie krążącej po Ratuszu. A to może wskazywać na przekroczenie uprawnień.

Od dziś Mącik nie może zbliżać się do planów zagospodarowania. - Została przesunięta do Wydziału Remontów Budynków na stanowisko głównego specjalisty - mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta.

Mącik spędzi tam trzy miesiące do wyjaśnienia sprawy. Dyrektorskiego stołka
w architekturze nie straciła, bo nie ma formalnych zarzutów, a poza tym jest urzędnikiem mianowanym i ma dwa lata do emerytury.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pamiętliwa / 23 maja 2008 o 23:53
0
Proszę sobie przypomnieć kto siedzi w UW w wydziale architektury i budownictwa oraz konserwatora. Co się okazuje zmieniały się ekipy polityczne aws,psl,uw,sld,pis,po a ci dyrektorzy byli są i pozostaną,bo się opłacają nawet wielebnym. Ktoś robi nas w kukułkę. Ci nietykalni z kolei na niższym szczeblu dobierają sobie podwładnych w powiatach a ci dobierają sobie kolesi w gminach i wszyscy syci ale my obywatele po zadzie.
Avatar
338A0B / 23 maja 2008 o 17:22
0
Oni to robili w skali całego Województwa. Robili nagminnie podmianki i ,manipulacje planami. Za tym stoją urzędasy -Dyrektorzy w Urzędzie Wojewódzkim i Konserwatorzy. Na swoich usługach mają całe biura projektowe. Podkładki stosowali na terenie wszystkich Powiatów najwięcej kantów robili w Gminie i Powiecie Opole Lubelskie. Tam prawie jawnie kręcili lody.
Avatar
js / 14 maja 2008 o 18:43
0
Tak a ta ku.. przez 15 lat nie pozwalała uzyskać zgody na budowę domów na zadębiu bo plan zagospodarowania pod przemysł a teraz widać co jest ten plan dla każdego inny .....plujesz w oczy a ku.. powie descz pada
Avatar
KK / 14 maja 2008 o 08:02
0
TERAZ JAK JUż NAPISAł PRZEDMóWCA LUDZIE ROZUMIEJą CZEGO TO MIASTO TO TOTALNA WIOCHA I DNO,BO TU RZąDZI PRYWATA I ZWYKłE CHAMSTWO,NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA ALE PIENIąDZE PIERDZISTOłKI CHęTNIE BIORą .TERAZ TEZ SIę SKOńCZY NA BICIU PIANY Aż SPRAWA UCICHNIE I BęDZIE PO STAREMU. .JEST NADZIEJA żE PREZYDENT SIE ZA TO WEżMIE I ROZPIRZY TO CAłE TOWARZYSTWO
Avatar
koziolek / 14 maja 2008 o 05:40
0
Kruk krukowi oka nie wykole ..... sprawę powinna poprowadzić prokuratura z innego miasta, w końcu przecież towarzystwu pijącemu na wspólnych imprezach będzie zależało wyłącznie na ukręceniu sprawie łba. I mogę się założyć że tak się stanie, co najwyżej zwalą winę na jakąś płotkę.
Avatar
yntelygentny mlody za PO / 14 maja 2008 o 00:34
0
no ja tez uwazam ze PO to jedyna sluszna linia, przeciez tvn i wyborcza mi uswiadomily ze wszyscy glosujacy za PO sa yntelygentni i to tak jakby studia wyzsze pokonczyli, lubelscy urzednicy z Po swieca przykladem prowadzeni przez tytana pracy oraz nowych ustaw Pana Palikota, i cora zto lepsze decyzje robia i nowi inwestorzy przychodza, przeciez PO i tusk i palikot caly czas mowia ze zrobia, planuja, zamierzaja, ze nawet tusk juz wie dlaczego sie autostrad nie buduje, fakt ze nie ma ustaw i nic nie zrobia ale to wystarczy mowic do ciemnego ludu i sie usmiechac, jarac ziele jak tusk mowi, czy wino w parku pic za mlodu jak pitera mowila bo to modne teraz na salonach i dobre dla PRu i ciemny lud to kupi... ja na pewno a jestem z rozumem ponad przecietna przeciez... I takich jak w lublinie madrych POwcow to ze swieczka w calym kraju szukac...
no ja tez uwazam ze PO to jedyna sluszna linia, przeciez tvn i wyborcza mi uswiadomily ze wszyscy glosujacy za PO sa yntelygentni i to tak jakby studia wyzsze pokonczyli, lubelscy urzednicy z Po swieca przykladem prowadzeni przez tytana pracy oraz nowych ustaw Pana Palikota, i cora zto lepsze decyzje robia i nowi inwestorzy przychodza, przeciez PO i tusk i palikot caly czas mowia ze zrobia, planuja, zamierzaja, ze nawet tusk juz wie dlaczego sie autostrad nie buduje, fakt ze nie ma ustaw i nic nie zrobia ale to wystarczy mowic do ciemnego lu... rozwiń
Avatar
mosquito / 13 maja 2008 o 22:21
0
I teraz już wiecie dlaczego w lublinie jest dziadostwo ? Tylko prywata podparta przekrętem. Nic dla wspólnego dobra.
Avatar
marcus / 13 maja 2008 o 22:11
0
będąc tyle lat przy miejskim korycie i mając tylu znajomych od uzgadniania miejskich planów możecie być spokojni o los tej pani. druga sprawa sądzę, że ma tyle zakamuflowanej kasy i różnych nieruchomości, że jeszcze wnuczki będą z tego żyć.
Avatar
Piast / 13 maja 2008 o 22:00
0
To są JAJA w biały dzień !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszystko to na odległość śmierdzi KRĘTACTWEM (delikatnie określając).
Śmiać się chce, jak się czyta, że władze miasta Lublin aspirują do METROPOLII.
Nawet w gminach wiejskich jest większy ład i porządek.
Avatar
Były / 13 maja 2008 o 21:10
0
We wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku na temat m.innymi tego sławnego już w Lublinie wydziału rozmawialiśmy z prezydentem, zastępcami, radnymi-ba nawet w UOP stosowne doniesienie złożyliśmy - efekty właśnie widać po niemal 20- stu latach;)
Jedyne co możemy zrobić to przyjąć zakłady - jakie stanowisko i w której ze spółek komunalnych lub państwowych zostanie powierzone tej pani po odejściu z Ratusza - zakładająć, że wogóle odejdzie bo m. innymi ostatnie dokonania w dziedzinie lokalizacji masztów telefonii mobilnej klasyfikują ją co najmniej do Ministrerstwa Infrastruktury.
We wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku na temat m.innymi tego sławnego już w Lublinie wydziału rozmawialiśmy z prezydentem, zastępcami, radnymi-ba nawet w UOP stosowne doniesienie złożyliśmy - efekty właśnie widać po niemal 20- stu latach;)
Jedyne co możemy zrobić to przyjąć zakłady - jakie stanowisko i w której ze spółek komunalnych lub państwowych zostanie powierzone tej pani po odejściu z Ratusza - zakładająć, że wogóle odejdzie bo m. innymi ostatnie dokonania w dziedzinie lokalizacji masztów telefonii mobilnej klasyfikują ją c... rozwiń
Avatar
pamiętliwa / 23 maja 2008 o 23:53
0
Proszę sobie przypomnieć kto siedzi w UW w wydziale architektury i budownictwa oraz konserwatora. Co się okazuje zmieniały się ekipy polityczne aws,psl,uw,sld,pis,po a ci dyrektorzy byli są i pozostaną,bo się opłacają nawet wielebnym. Ktoś robi nas w kukułkę. Ci nietykalni z kolei na niższym szczeblu dobierają sobie podwładnych w powiatach a ci dobierają sobie kolesi w gminach i wszyscy syci ale my obywatele po zadzie.
Avatar
338A0B / 23 maja 2008 o 17:22
0
Oni to robili w skali całego Województwa. Robili nagminnie podmianki i ,manipulacje planami. Za tym stoją urzędasy -Dyrektorzy w Urzędzie Wojewódzkim i Konserwatorzy. Na swoich usługach mają całe biura projektowe. Podkładki stosowali na terenie wszystkich Powiatów najwięcej kantów robili w Gminie i Powiecie Opole Lubelskie. Tam prawie jawnie kręcili lody.
Avatar
js / 14 maja 2008 o 18:43
0
Tak a ta ku.. przez 15 lat nie pozwalała uzyskać zgody na budowę domów na zadębiu bo plan zagospodarowania pod przemysł a teraz widać co jest ten plan dla każdego inny .....plujesz w oczy a ku.. powie descz pada
Avatar
KK / 14 maja 2008 o 08:02
0
TERAZ JAK JUż NAPISAł PRZEDMóWCA LUDZIE ROZUMIEJą CZEGO TO MIASTO TO TOTALNA WIOCHA I DNO,BO TU RZąDZI PRYWATA I ZWYKłE CHAMSTWO,NIKT ZA NIC NIE ODPOWIADA ALE PIENIąDZE PIERDZISTOłKI CHęTNIE BIORą .TERAZ TEZ SIę SKOńCZY NA BICIU PIANY Aż SPRAWA UCICHNIE I BęDZIE PO STAREMU. .JEST NADZIEJA żE PREZYDENT SIE ZA TO WEżMIE I ROZPIRZY TO CAłE TOWARZYSTWO
Avatar
koziolek / 14 maja 2008 o 05:40
0
Kruk krukowi oka nie wykole ..... sprawę powinna poprowadzić prokuratura z innego miasta, w końcu przecież towarzystwu pijącemu na wspólnych imprezach będzie zależało wyłącznie na ukręceniu sprawie łba. I mogę się założyć że tak się stanie, co najwyżej zwalą winę na jakąś płotkę.
Avatar
yntelygentny mlody za PO / 14 maja 2008 o 00:34
0
no ja tez uwazam ze PO to jedyna sluszna linia, przeciez tvn i wyborcza mi uswiadomily ze wszyscy glosujacy za PO sa yntelygentni i to tak jakby studia wyzsze pokonczyli, lubelscy urzednicy z Po swieca przykladem prowadzeni przez tytana pracy oraz nowych ustaw Pana Palikota, i cora zto lepsze decyzje robia i nowi inwestorzy przychodza, przeciez PO i tusk i palikot caly czas mowia ze zrobia, planuja, zamierzaja, ze nawet tusk juz wie dlaczego sie autostrad nie buduje, fakt ze nie ma ustaw i nic nie zrobia ale to wystarczy mowic do ciemnego ludu i sie usmiechac, jarac ziele jak tusk mowi, czy wino w parku pic za mlodu jak pitera mowila bo to modne teraz na salonach i dobre dla PRu i ciemny lud to kupi... ja na pewno a jestem z rozumem ponad przecietna przeciez... I takich jak w lublinie madrych POwcow to ze swieczka w calym kraju szukac...
no ja tez uwazam ze PO to jedyna sluszna linia, przeciez tvn i wyborcza mi uswiadomily ze wszyscy glosujacy za PO sa yntelygentni i to tak jakby studia wyzsze pokonczyli, lubelscy urzednicy z Po swieca przykladem prowadzeni przez tytana pracy oraz nowych ustaw Pana Palikota, i cora zto lepsze decyzje robia i nowi inwestorzy przychodza, przeciez PO i tusk i palikot caly czas mowia ze zrobia, planuja, zamierzaja, ze nawet tusk juz wie dlaczego sie autostrad nie buduje, fakt ze nie ma ustaw i nic nie zrobia ale to wystarczy mowic do ciemnego lu... rozwiń
Avatar
mosquito / 13 maja 2008 o 22:21
0
I teraz już wiecie dlaczego w lublinie jest dziadostwo ? Tylko prywata podparta przekrętem. Nic dla wspólnego dobra.
Avatar
marcus / 13 maja 2008 o 22:11
0
będąc tyle lat przy miejskim korycie i mając tylu znajomych od uzgadniania miejskich planów możecie być spokojni o los tej pani. druga sprawa sądzę, że ma tyle zakamuflowanej kasy i różnych nieruchomości, że jeszcze wnuczki będą z tego żyć.
Avatar
Piast / 13 maja 2008 o 22:00
0
To są JAJA w biały dzień !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszystko to na odległość śmierdzi KRĘTACTWEM (delikatnie określając).
Śmiać się chce, jak się czyta, że władze miasta Lublin aspirują do METROPOLII.
Nawet w gminach wiejskich jest większy ład i porządek.
Avatar
Były / 13 maja 2008 o 21:10
0
We wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku na temat m.innymi tego sławnego już w Lublinie wydziału rozmawialiśmy z prezydentem, zastępcami, radnymi-ba nawet w UOP stosowne doniesienie złożyliśmy - efekty właśnie widać po niemal 20- stu latach;)
Jedyne co możemy zrobić to przyjąć zakłady - jakie stanowisko i w której ze spółek komunalnych lub państwowych zostanie powierzone tej pani po odejściu z Ratusza - zakładająć, że wogóle odejdzie bo m. innymi ostatnie dokonania w dziedzinie lokalizacji masztów telefonii mobilnej klasyfikują ją co najmniej do Ministrerstwa Infrastruktury.
We wczesnych latach 90-tych ubiegłego wieku na temat m.innymi tego sławnego już w Lublinie wydziału rozmawialiśmy z prezydentem, zastępcami, radnymi-ba nawet w UOP stosowne doniesienie złożyliśmy - efekty właśnie widać po niemal 20- stu latach;)
Jedyne co możemy zrobić to przyjąć zakłady - jakie stanowisko i w której ze spółek komunalnych lub państwowych zostanie powierzone tej pani po odejściu z Ratusza - zakładająć, że wogóle odejdzie bo m. innymi ostatnie dokonania w dziedzinie lokalizacji masztów telefonii mobilnej klasyfikują ją c... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 6 0

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Whoyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 0 0

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 5 3

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 6

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 3 4

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie
21 września 2018, 17:00

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie 2 0

W piątek, 21 września, Pracownia W Przestrzeni zaprasza do Zielonej Sali Wykładowej (róg ulicy Cyruliczej i Furmańskiej) na rozmowę z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Początek pierwszego spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Mówią” o godz. 17. Wstęp wolny.

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł 0 3

Mieszkaniec Ryk nie otrzymał wynagrodzenia, więc przywłaszczył sobie koparkę wartą 70 tys. zł. Teraz 40-latek ma spore problemy

Impreza w Próbie Cafe
28 września 2018, 22:30

Impreza w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Próba Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zaprasza na muzyczną imprezę - Próba Elektryczna, która odbędzie się 28 września o godz. 22.30.

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień
4 października 2018, 19:00

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny koncert w ramach cyklu Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury (ul Grodzka 5a). 4 października o godz 19 na scenie tamtejszej Próby Cafe wystąpi Wojciech Bąkowski.

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć?
21 września 2018, 0:00

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej znajdziemy kilka ciekawych produkcji, m.in. Incredible Hulk, czyli jeden z filmów otwierających kinowe uniwersum Marvela czy intrygującą, festiwalową Mamę Xaviera Dolana. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę 0 0

Rosjanie wieźli haszysz wart miliony złotych [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Rosjanie wieźli haszysz wart miliony złotych [wideo, zdjęcia] 0 0

Terespol. Na drogowym przejściu granicznym tamtejsze służby w samochodzie podróżnych z Rosji znaleźli 86 kg haszyszu. Rynkowa wartość przejętego narkotyku to ponad 4 mln zł.

Azoty Puławy chcą odzyskać fotel lidera

Azoty Puławy chcą odzyskać fotel lidera 4 2

Zespół trenera Bartosz Jureckiego zagra w sobotę w hali MOSiR z Chrobrym Głogów. Początek spotkania o godzinie 18

Pracownicy PZL Świdnik na klęczkach. O co chodzi? Firma odpowiada
film

Pracownicy PZL Świdnik na klęczkach. O co chodzi? Firma odpowiada 3 24

Pracownicy klęczący przy stołach montażowych – takie zdjęcie opublikował na facebooku Piotr Sadowski, przewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w PZL-Świdnik. I podniosła się wrzawa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!