Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2011 r.
12:11
Edytuj ten wpis

Likwidacja LZPS Protektor w Lublinie. Pracę straci ponad 140 osób

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 19 A A
 (Karol Zienkiewicz)
(Karol Zienkiewicz)

Ponad 140 osób może stracić pracę w wyniku decyzji, jaką podjął Zarząd Spółki LZPS Protektor S.A. w Lublinie - alarmują związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chciałbym poinformować redakcję Dziennika Wschodniego że mamy w Lublinie jeden zakład pracy mniej - napisał do nas jeden z pracowników.

Związkowcy zapowiedzieli na poniedziałek 2 stycznia pikietę przed siedzibą LZPS przy ul. Kunickiego w Lublinie.

Więcej informacji wkrótce.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 stycznia 2012 o 15:33
0
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[/quote]
Sprawę sobie wszyscy zdają łącznie z tymi którzy Wam ten los zgotowali. I właśnie dlatego warto mieć tytuły naukowe po angielsku by wiedzieć jak przy pomocy prostych metod przedstawić porażkę jako sukces i dalej rozwijać swą błyskotliwą karierę.
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewnia... rozwiń
Avatar
gościanka / 3 stycznia 2012 o 14:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 09:22
0
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowcem, przyszedł z rynku kapitałowego, nie mając pojęcia o produkcji obuwia ochronnego i tym rynku, ale trzeba było się podlizać udziałowcom...Gdyby firma podjęła właściwą decyzję i wyprowadziła się do nowego zakładu np. w SSE na Felinie byłoby inaczej. Potem przyszedł kryzys i spadek zamówień, a koszty produkcji są bardzo wysokie w tym zakładzie przy Kunickiego. Dodać należy jeszcze "technologię" produkcji jesli można to tak nazwać...rodem z manfaktur, fatalną obsługę Klienta rodem z minionej epoki, brak koordynacji produkcji z zapotrzebowaniem rynku, systematycznie pogarszającą sie jakość. To daje nam niezbyt optymistyczne prognozy na przyszłość zakładu. Raczej jest już za późno, trzeba było mysleć o zmianach 3 lata temu panowie związkowcy.
[/quote]
Wygląda na to że Zarząd do spółki z Radą Nadzorczą najpierw rozłożyli zakład przez nieumiejętne zarządzanie, a teraz ratują swe tyłki i posady przed akcjonariuszami.
Rzeczywistość jest teraz taka, że większość zakładów produkcyjnych z finansistą u steru prędzej czy później pójdzie na dno, więc drżyjcie pracujący w takich zakładach.
A tą pikietę władze spółki przeczekają z drinkiem w ręku, zupełnie nie wiem czemu ma służyć takie bezskuteczne stanie pod zakładem.
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowc... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2011 o 18:56
0
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko trzeba umieć, a przede wszystkim chcieć.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko t... rozwiń
Avatar
zyga 377 / 31 grudnia 2011 o 18:25
0
Co komuna zbudowala to solidarnosc zmarnowala (LZNS-FSC-OdlewNIA-Agromet-i wiele innych firm.a PZPR prosila o tylko 3 mies spokoju-to teraz mamy?
Avatar
POgromca komuchów / 31 grudnia 2011 o 17:23
0
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów BOLEK - KONFIDENT PO równo. Za tą równość dostał PAJAC JESZCZE nobla.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów B... rozwiń
Avatar
l3p / 31 grudnia 2011 o 16:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2011 o 20:17
0
[quote name='mira' timestamp='1325264980' post='576790']
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[/quote]
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
Avatar
generation_next / 30 grudnia 2011 o 18:27
0
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lublinie bo jest przestarzały i niekonkurencyjny. Teraz gdyby mieli nowoczesny zakład to produkcję mogliby przenosić np. z niemieckich zakładów ABEBY (Grupa Protektora) do Lublina a nie z Lublina na Słowację...Mści się brak dobrego strategicznego zarządzania i decyzji kilka lat temu. Jak było dobrze to się kaskę przeżarło zamiast inwestować! Tak się kończy karnawał. No to teraz w kryzysie mają zakład produkcyjny do zamknięcia, bo juz pozamiatane i komuna nic nie ma z tym wspólnego, jeśli już to krótkowzroczność i zwykła głupota. Czemu związki zawodowe wcześniej nie cisnęły na modernizację i rozwój zakładu, nowych produktów, doskonałej i cenionej marki na rynku (nie tylko polskim)?
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lubl... rozwiń
Avatar
mira / 30 grudnia 2011 o 18:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2012 o 15:33
0
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[/quote]
Sprawę sobie wszyscy zdają łącznie z tymi którzy Wam ten los zgotowali. I właśnie dlatego warto mieć tytuły naukowe po angielsku by wiedzieć jak przy pomocy prostych metod przedstawić porażkę jako sukces i dalej rozwijać swą błyskotliwą karierę.
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewnia... rozwiń
Avatar
gościanka / 3 stycznia 2012 o 14:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 09:22
0
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowcem, przyszedł z rynku kapitałowego, nie mając pojęcia o produkcji obuwia ochronnego i tym rynku, ale trzeba było się podlizać udziałowcom...Gdyby firma podjęła właściwą decyzję i wyprowadziła się do nowego zakładu np. w SSE na Felinie byłoby inaczej. Potem przyszedł kryzys i spadek zamówień, a koszty produkcji są bardzo wysokie w tym zakładzie przy Kunickiego. Dodać należy jeszcze "technologię" produkcji jesli można to tak nazwać...rodem z manfaktur, fatalną obsługę Klienta rodem z minionej epoki, brak koordynacji produkcji z zapotrzebowaniem rynku, systematycznie pogarszającą sie jakość. To daje nam niezbyt optymistyczne prognozy na przyszłość zakładu. Raczej jest już za późno, trzeba było mysleć o zmianach 3 lata temu panowie związkowcy.
[/quote]
Wygląda na to że Zarząd do spółki z Radą Nadzorczą najpierw rozłożyli zakład przez nieumiejętne zarządzanie, a teraz ratują swe tyłki i posady przed akcjonariuszami.
Rzeczywistość jest teraz taka, że większość zakładów produkcyjnych z finansistą u steru prędzej czy później pójdzie na dno, więc drżyjcie pracujący w takich zakładach.
A tą pikietę władze spółki przeczekają z drinkiem w ręku, zupełnie nie wiem czemu ma służyć takie bezskuteczne stanie pod zakładem.
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowc... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2011 o 18:56
0
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko trzeba umieć, a przede wszystkim chcieć.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko t... rozwiń
Avatar
zyga 377 / 31 grudnia 2011 o 18:25
0
Co komuna zbudowala to solidarnosc zmarnowala (LZNS-FSC-OdlewNIA-Agromet-i wiele innych firm.a PZPR prosila o tylko 3 mies spokoju-to teraz mamy?
Avatar
POgromca komuchów / 31 grudnia 2011 o 17:23
0
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów BOLEK - KONFIDENT PO równo. Za tą równość dostał PAJAC JESZCZE nobla.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów B... rozwiń
Avatar
l3p / 31 grudnia 2011 o 16:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2011 o 20:17
0
[quote name='mira' timestamp='1325264980' post='576790']
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[/quote]
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
Avatar
generation_next / 30 grudnia 2011 o 18:27
0
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lublinie bo jest przestarzały i niekonkurencyjny. Teraz gdyby mieli nowoczesny zakład to produkcję mogliby przenosić np. z niemieckich zakładów ABEBY (Grupa Protektora) do Lublina a nie z Lublina na Słowację...Mści się brak dobrego strategicznego zarządzania i decyzji kilka lat temu. Jak było dobrze to się kaskę przeżarło zamiast inwestować! Tak się kończy karnawał. No to teraz w kryzysie mają zakład produkcyjny do zamknięcia, bo juz pozamiatane i komuna nic nie ma z tym wspólnego, jeśli już to krótkowzroczność i zwykła głupota. Czemu związki zawodowe wcześniej nie cisnęły na modernizację i rozwój zakładu, nowych produktów, doskonałej i cenionej marki na rynku (nie tylko polskim)?
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lubl... rozwiń
Avatar
mira / 30 grudnia 2011 o 18:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń