Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2011 r.
12:11
Edytuj ten wpis

Likwidacja LZPS Protektor w Lublinie. Pracę straci ponad 140 osób

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 19 A A
 (Karol Zienkiewicz)
(Karol Zienkiewicz)

Ponad 140 osób może stracić pracę w wyniku decyzji, jaką podjął Zarząd Spółki LZPS Protektor S.A. w Lublinie - alarmują związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chciałbym poinformować redakcję Dziennika Wschodniego że mamy w Lublinie jeden zakład pracy mniej - napisał do nas jeden z pracowników.

Związkowcy zapowiedzieli na poniedziałek 2 stycznia pikietę przed siedzibą LZPS przy ul. Kunickiego w Lublinie.

Więcej informacji wkrótce.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 stycznia 2012 o 15:33
0
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[/quote]
Sprawę sobie wszyscy zdają łącznie z tymi którzy Wam ten los zgotowali. I właśnie dlatego warto mieć tytuły naukowe po angielsku by wiedzieć jak przy pomocy prostych metod przedstawić porażkę jako sukces i dalej rozwijać swą błyskotliwą karierę.
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewnia... rozwiń
Avatar
gościanka / 3 stycznia 2012 o 14:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 09:22
0
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowcem, przyszedł z rynku kapitałowego, nie mając pojęcia o produkcji obuwia ochronnego i tym rynku, ale trzeba było się podlizać udziałowcom...Gdyby firma podjęła właściwą decyzję i wyprowadziła się do nowego zakładu np. w SSE na Felinie byłoby inaczej. Potem przyszedł kryzys i spadek zamówień, a koszty produkcji są bardzo wysokie w tym zakładzie przy Kunickiego. Dodać należy jeszcze "technologię" produkcji jesli można to tak nazwać...rodem z manfaktur, fatalną obsługę Klienta rodem z minionej epoki, brak koordynacji produkcji z zapotrzebowaniem rynku, systematycznie pogarszającą sie jakość. To daje nam niezbyt optymistyczne prognozy na przyszłość zakładu. Raczej jest już za późno, trzeba było mysleć o zmianach 3 lata temu panowie związkowcy.
[/quote]
Wygląda na to że Zarząd do spółki z Radą Nadzorczą najpierw rozłożyli zakład przez nieumiejętne zarządzanie, a teraz ratują swe tyłki i posady przed akcjonariuszami.
Rzeczywistość jest teraz taka, że większość zakładów produkcyjnych z finansistą u steru prędzej czy później pójdzie na dno, więc drżyjcie pracujący w takich zakładach.
A tą pikietę władze spółki przeczekają z drinkiem w ręku, zupełnie nie wiem czemu ma służyć takie bezskuteczne stanie pod zakładem.
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowc... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2011 o 18:56
0
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko trzeba umieć, a przede wszystkim chcieć.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko t... rozwiń
Avatar
zyga 377 / 31 grudnia 2011 o 18:25
0
Co komuna zbudowala to solidarnosc zmarnowala (LZNS-FSC-OdlewNIA-Agromet-i wiele innych firm.a PZPR prosila o tylko 3 mies spokoju-to teraz mamy?
Avatar
POgromca komuchów / 31 grudnia 2011 o 17:23
0
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów BOLEK - KONFIDENT PO równo. Za tą równość dostał PAJAC JESZCZE nobla.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów B... rozwiń
Avatar
l3p / 31 grudnia 2011 o 16:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2011 o 20:17
0
[quote name='mira' timestamp='1325264980' post='576790']
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[/quote]
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
Avatar
generation_next / 30 grudnia 2011 o 18:27
0
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lublinie bo jest przestarzały i niekonkurencyjny. Teraz gdyby mieli nowoczesny zakład to produkcję mogliby przenosić np. z niemieckich zakładów ABEBY (Grupa Protektora) do Lublina a nie z Lublina na Słowację...Mści się brak dobrego strategicznego zarządzania i decyzji kilka lat temu. Jak było dobrze to się kaskę przeżarło zamiast inwestować! Tak się kończy karnawał. No to teraz w kryzysie mają zakład produkcyjny do zamknięcia, bo juz pozamiatane i komuna nic nie ma z tym wspólnego, jeśli już to krótkowzroczność i zwykła głupota. Czemu związki zawodowe wcześniej nie cisnęły na modernizację i rozwój zakładu, nowych produktów, doskonałej i cenionej marki na rynku (nie tylko polskim)?
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lubl... rozwiń
Avatar
mira / 30 grudnia 2011 o 18:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Avatar
Gość / 3 stycznia 2012 o 15:33
0
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[/quote]
Sprawę sobie wszyscy zdają łącznie z tymi którzy Wam ten los zgotowali. I właśnie dlatego warto mieć tytuły naukowe po angielsku by wiedzieć jak przy pomocy prostych metod przedstawić porażkę jako sukces i dalej rozwijać swą błyskotliwą karierę.
[quote name='gościanka' timestamp='1325598638' post='578150']
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewnia... rozwiń
Avatar
gościanka / 3 stycznia 2012 o 14:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
chyba cie człowieku głowa boli! nie potrzebne tytuły żeby wiedzieć na czym outsourcing polega! chodzi o to ilu ludzi zostało bez pracy! zdajesz sobie sprawe z tego, za co Ci ludzie będą żyć? tam pracowały małżeństwa! wyobraź sobie ze jednego dnia twoja matka i ojciec traca prace i nie masz za co zyc! a zarzad nawet nie raczyl poinformowac ludzi wczesnie/1 dzien przed wigilią pracownicy rozmawiali z głównym, prezesem, który zapewniał ich, ze spolka nadal trwac będzie, oraz ze praca jest na najblizsze miesiace, po czym kilka dni pozniej rozwalil firme! tu chodzi o to jak w naszym kochanym kraju traktuje sie ludzi, ktorzy placa podatki i utrzymuja ten chlam! chamstwo!
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Avatar
Gość / 1 stycznia 2012 o 09:22
0
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowcem, przyszedł z rynku kapitałowego, nie mając pojęcia o produkcji obuwia ochronnego i tym rynku, ale trzeba było się podlizać udziałowcom...Gdyby firma podjęła właściwą decyzję i wyprowadziła się do nowego zakładu np. w SSE na Felinie byłoby inaczej. Potem przyszedł kryzys i spadek zamówień, a koszty produkcji są bardzo wysokie w tym zakładzie przy Kunickiego. Dodać należy jeszcze "technologię" produkcji jesli można to tak nazwać...rodem z manfaktur, fatalną obsługę Klienta rodem z minionej epoki, brak koordynacji produkcji z zapotrzebowaniem rynku, systematycznie pogarszającą sie jakość. To daje nam niezbyt optymistyczne prognozy na przyszłość zakładu. Raczej jest już za późno, trzeba było mysleć o zmianach 3 lata temu panowie związkowcy.
[/quote]
Wygląda na to że Zarząd do spółki z Radą Nadzorczą najpierw rozłożyli zakład przez nieumiejętne zarządzanie, a teraz ratują swe tyłki i posady przed akcjonariuszami.
Rzeczywistość jest teraz taka, że większość zakładów produkcyjnych z finansistą u steru prędzej czy później pójdzie na dno, więc drżyjcie pracujący w takich zakładach.
A tą pikietę władze spółki przeczekają z drinkiem w ręku, zupełnie nie wiem czemu ma służyć takie bezskuteczne stanie pod zakładem.
[quote name='BHP' timestamp='1325260992' post='576746']
Przypominam sobie rozmowę z moim szefem z firmy BHP będącej dużym wieloletnim ogólnopolskim dystrubutorem produktów lubelskiej fabryki LZPS. Dał on 1-2 lata do upadku. Dlaczego? A no dlatego, że firmę ciagną wysokie podatki od nieruchomości zlokalizowanych w okolicach centrum, fatalne zarządzanie od kilku lat: w najlepszym okresie sprzedażowym zamiast zainwestować w całkiem nowy zakład i maszyny wypłacono wszystkie zyski udziałowcom. Prezes nie był branżowc... rozwiń
Avatar
Gość / 31 grudnia 2011 o 18:56
0
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko trzeba umieć, a przede wszystkim chcieć.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Móc to mogą, tylko t... rozwiń
Avatar
zyga 377 / 31 grudnia 2011 o 18:25
0
Co komuna zbudowala to solidarnosc zmarnowala (LZNS-FSC-OdlewNIA-Agromet-i wiele innych firm.a PZPR prosila o tylko 3 mies spokoju-to teraz mamy?
Avatar
POgromca komuchów / 31 grudnia 2011 o 17:23
0
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów BOLEK - KONFIDENT PO równo. Za tą równość dostał PAJAC JESZCZE nobla.
[quote name='l3p' timestamp='1325346733' post='577067']
Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[/quote]
Obdzielił komuchów B... rozwiń
Avatar
l3p / 31 grudnia 2011 o 16:52
0
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś sie pięknie obłowił. Tyle, że jeszcze jest. To są owoce tzw. okrągłego stołu, a obecnie rządów peło.
[quote name='Gość' timestamp='1325272639' post='576856']
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
[/quote]

Nie czepiaj się związków zawodowych, bo poza górniczymi, mogą tyle co nic. Natomiast mamy tutaj sytuację klasyczną: sprywatyzowanie państwowego zakładu, potem troche produkcji, i koniec.Czy ktoś pamięta s pó ł d z ie l n i ę "Solidarność", tę od cukierków, dzisiaj to f i r m a "Solidarność". Ktoś ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 grudnia 2011 o 20:17
0
[quote name='mira' timestamp='1325264980' post='576790']
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[/quote]
Dziwne ale dla związkowców z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” chyba tak bo dalej mieliby pracę?
Avatar
generation_next / 30 grudnia 2011 o 18:27
0
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lublinie bo jest przestarzały i niekonkurencyjny. Teraz gdyby mieli nowoczesny zakład to produkcję mogliby przenosić np. z niemieckich zakładów ABEBY (Grupa Protektora) do Lublina a nie z Lublina na Słowację...Mści się brak dobrego strategicznego zarządzania i decyzji kilka lat temu. Jak było dobrze to się kaskę przeżarło zamiast inwestować! Tak się kończy karnawał. No to teraz w kryzysie mają zakład produkcyjny do zamknięcia, bo juz pozamiatane i komuna nic nie ma z tym wspólnego, jeśli już to krótkowzroczność i zwykła głupota. Czemu związki zawodowe wcześniej nie cisnęły na modernizację i rozwój zakładu, nowych produktów, doskonałej i cenionej marki na rynku (nie tylko polskim)?
[quote name='PITER' timestamp='1325250694' post='576680']
No to cena bucików skoczy w gore jak zamkna zaklad.Super produkt z rodzimego Lublina szkoda ze zamyka sie zaklady.likwiduje miejsca pracy,nie wiem komu i czemu to sluzy....nie rozumiem tego.
[/quote]
Nic nie podskoczy, poprostu konkurencja przejmie rynek. Musztarda po odbiedzie, zamiast pobudowac nowy nowoczesny zakład kilka lat temu jak mieli kasę to teraz płaczą. W branży przynajmniej od roku mówiło się o możliwości zamknięcia zakładu w Lubl... rozwiń
Avatar
mira / 30 grudnia 2011 o 18:09
0
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali murzyni". I nie ma mowy o żadnym zatrudnianiu ludzi ani młodych, ani starych ani żadnych innych. Dla Spółki Akcyjnej celem jest wzrost wartości akcji, a więc zysku akcjonariuszy czyli tych którzy mają pieniądze i zainwestowali je w akcje, a nie tworzenie miejsc pracy.
Walczyli związkowcy z Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność” o obalenie komuny i rynkowe zasady? Walczyli. No to czemu teraz placzą?
[/quote]
Czyli co lepiej jakby był komunizm? Chcieli to mają,tak?
[quote name='Gość' timestamp='1325259633' post='576728']
Gdybyś miała tyle tytułów po angielsku co Zarząd i Rada Nadzorcza (możesz to sprawdzić na stronach internetowych Protektora) to wiedzialabyś że taniej jest sprowadzić z Chin i zlecić montaż firmie zewnętrznej "zatrudniającej" pracowników trochę na umowy zlecenia a trochę na czarno niż zatrudniać własnych i ponosić koszty pracownicze, majątkowe itp. Firma może składać się praktycznie tylko z Biura Zarządu, reszte zrobią chiończycy i "biali mu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Boże Narodzenie: Na prezenty i żywność wydamy więcej niż rok temu
raport

Boże Narodzenie: Na prezenty i żywność wydamy więcej niż rok temu 0 3

Na prezenty i żywność wydamy średnio ponad 1,1 tys. zł, czyli o 6 proc. więcej niż rok temu - wynika z badania firmy doradczej Deloitte

W Staninie liczyli na zdecydowanie lepszą jesień

W Staninie liczyli na zdecydowanie lepszą jesień 0 0

Trener Kujawiaka Stanin Piotr Ciejak: sam miałem apetyt na miejsce w środku tabeli i więcej punktów. Liga jednak szybko zweryfikowała nasze plany na pierwszą rundę

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce, musiała interweniować policja

Lublin: Dziwne zachowanie kobiety w kościele na Poczekajce, musiała interweniować policja 27 24

Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę w kościele na Poczekajce w Lublinie. Interweniowała policja

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną
galeria

Uwaga kierowcy, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną 0 3

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Krochmalną w Lublinie.

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu

City Trail z Nationale-Nederlanden czyli grudniowe bieganie w deszczu 0 0

Artur Kern i Dominika Łukasiewicz zwyciężyli w sobotnim biegu City Trail z Nationale-Nederlanden nad Zalewem Zembrzyckim

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki

Ruch Izbica postrachem zespołów z czołówki 1 1

Tylko Brat Siennica Nadolna w pełni poradził sobie z podopiecznymi Andrzeja Rycaka.

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury
30 grudnia 2018, 19:00

"A recipe for Leonard Cohen" - widowisko w Centrum Kultury 1 1

Co Gdzie Kiedy. 30 grudnia i 1 stycznia o godz. 19 lubelscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć barwne widowisko muzyczne opowiadających o doświadczeniach Leonarda Cohena z mistyką Zen. Przedstawienie będzie prezentowane w Centrum Kultury.

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia]
Aktualizacja
galeria

Lublin: Wypadek na ul. Nadbystrzyckiej. Dwie osoby nie żyją [zdjęcia] 48 20

W niedzielę doszło do tragicznego wypadku w Lublinie. Dwie osoby zginęły. Kierowca auta nie miał prawa jazdy.

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz?

Troje nowych posłów z Lubelskiego. Ile zarabiali, a ile zarobią teraz? 1 15

Nie wszyscy nowi posłowie, którzy objęli zwolnione miejsca w Sejmie, zyskają na tym finansowo. Dla niektórych będzie to wręcz krok wstecz. Mimo to wszyscy zgodnie zapewniają, że robią to dla ojczyzny. Zajrzeliśmy do portfeli trójki nowych posłów z woj. lubelskiego

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia]
szlachetna paczka
galeria

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia] 1 6

800 rodzin z województwa lubelskiego otrzymało paczki świąteczne w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafiła m.in. do rodziny pani Agnieszki z Dysa k. Lublina.

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy 28 27

Nie będzie targu na Felinie, świateł na Węglarza, ani klimatyzacji w hali Globus. Wyliczać można długo. Prezydent nie znalazł pieniędzy na większość próśb, które zgłosili radni do przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich spełnienie trzeba by znaleźć dodatkowo 269 mln zł. Prezydent znalazł niecałe 4 mln

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 21 8

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 4 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.